סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' ספטמבר 25, 2024 7:22 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 67 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3  הבא

כמה זרים צריכים להיות בליגת העל ?
זרים ללא הגבלה 22%  22%  [ 15 ]
6 זרים 4%  4%  [ 3 ]
5 זרים 4%  4%  [ 3 ]
4 זרים 33%  33%  [ 22 ]
3 זרים 15%  15%  [ 10 ]
6 זרים + חוק רוסי 3%  3%  [ 2 ]
5 זרים + חוק רוסי 10%  10%  [ 7 ]
4 זרים + חוק רוסי 1%  1%  [ 1 ]
פתרון משולב הגורר קנס (למשל 5 זרים , וקבוצה שרוצה זר נוסף תשלם קנס) 4%  4%  [ 3 ]
פתרון משולב תלוי בחירה (למשל קבוצות יוכלו לבחור בין פיתרון של 4 זרים או חוק רוסי +5 זרים למשל) 1%  1%  [ 1 ]
סך הכל הצבעות : 67
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' מאי 21, 2018 3:40 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (0)
טוב, לפחות לעניין החוק הרוסי נדמה לי שאין מחלוקת בסלניוז, 26/32 (נכון לעכשיו) מעדיפים פתרון שלא כולל מגבלות מסוג זה על ההרכב על הפרקט

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 21, 2018 4:22 pm 
Junior

בהתחשב בזה שישנם כאלו שתומכים בשלושה זרים(בעצם מייתר את החוק הרוסי) - הייתי אומר שזה כן סוג של תמיכה בחוק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 21, 2018 4:28 pm 
Hall of Famer

דווקא אני רואה את זה אחרת - רק 32 אחוז מאלה שהצביעו בנתיים תומכים בדרך כזאת או אחרת במצב שלא מחייב שחקן ישראלי על המגרש (ללא הגבלה , 6 ו-5 זרים).

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 21, 2018 4:44 pm 
Senior

שניכם צודקים ואף על פי כן, רוב גדול מאוד נגד חוק שיכתיב למאמן הרכבים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 21, 2018 4:46 pm 
מנהל פורום

מה שתומר אמר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 21, 2018 5:53 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
לי הסקר לא נותן להצביע, אולי בגלל מקום מושבי הנוכחי. הוא רק מראה לי תוצאות. לא שזה משנה הרבה, כי הסקרים האלה לא שווים את האלקטרונים שמושקעים בהם.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 21, 2018 6:16 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
לי הסקר לא נותן להצביע, אולי בגלל מקום מושבי הנוכחי. הוא רק מראה לי תוצאות. לא שזה משנה הרבה, כי הסקרים האלה לא שווים את האלקטרונים שמושקעים בהם.

סיננתי אותך מראש 8)

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 21, 2018 10:23 pm 
Sophomore

אבימאל כתב:
אני לא בקיא בליגות אחרות, אני למוד ניסיון מהליגות שלנו.
הייתה תקופת השפל של בכדורסל הישראלי. מאחרי "עונת הדובדבנים", שהתדרדר עוד יותר בתחילת השנות האלפיים.
הrecovery שהוביל לתחייה מחודשת של הכדורסל המקומי כלל את החוק הרוסי והפיינל פור.
עד שאני לא שומע איך הroll back של הדברים הללו לא ישיב אותנו לתקופה הרעה ההיא, יש לי מקום לחשוש ממנו.

התחייה המחודשת לא נגרמה מהחוק הרוסי. היא נגרמה מהעלאת מספר הזרים ומהאמריקנזיציה של הכדורסל באירופה בכלל ובישראל בפרט. ברגע שכל קבוצה יכלה להביא יותר אמריקאים, ברגע שהיא פגעה בזרים איכותיים יוצאי קולג'ים או ליגות בינוניות באירופה, היה לה סיכוי. בשנים שלא כל שחקן היה ידוע לכולם, מכבי ת"א חיה על ההצלחות של האמריקאים בקבוצות הקטנות. הקבוצות היו מהמרות על חוסר נסיון והתאמה של שחקנים, אחרי שהם הצליחו מכבי הייתה מחתימה אותם (פרגו, רנדל, מוריס, טיוס, שון ג'יימס- חלק מהשמות שעולים לי כעת).
בנוסף הפינל פור גרם לבעלי קבוצות להשקיע ולשחקנים זרים לרצות להגיע בגלל הסיכוי לזכות בתואר. הקבוצות בנו סגלים חזקים יותר הקהל הגיע בגלל האיכות והסיכוי ובמקביל המתקנים השתדרגו משמעותית (רוממה, חולון, ירושלים).
אלו הסיבות לתחייה המדוברת.

החוק הרוסי נועד להגן על הישראלים ממהפכת הזרים ולהשאיר אותם בעניינים. החוק הרוסי הוא למרות המהפכה ולא סיבת המהפכה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 12:43 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

יוניק כתב:
אבימאל כתב:
אני לא בקיא בליגות אחרות, אני למוד ניסיון מהליגות שלנו.
הייתה תקופת השפל של בכדורסל הישראלי. מאחרי "עונת הדובדבנים", שהתדרדר עוד יותר בתחילת השנות האלפיים.
הrecovery שהוביל לתחייה מחודשת של הכדורסל המקומי כלל את החוק הרוסי והפיינל פור.
עד שאני לא שומע איך הroll back של הדברים הללו לא ישיב אותנו לתקופה הרעה ההיא, יש לי מקום לחשוש ממנו.

התחייה המחודשת לא נגרמה מהחוק הרוסי. היא נגרמה מהעלאת מספר הזרים ומהאמריקנזיציה של הכדורסל באירופה בכלל ובישראל בפרט. ברגע שכל קבוצה יכלה להביא יותר אמריקאים, ברגע שהיא פגעה בזרים איכותיים יוצאי קולג'ים או ליגות בינוניות באירופה, היה לה סיכוי. בשנים שלא כל שחקן היה ידוע לכולם, מכבי ת"א חיה על ההצלחות של האמריקאים בקבוצות הקטנות. הקבוצות היו מהמרות על חוסר נסיון והתאמה של שחקנים, אחרי שהם הצליחו מכבי הייתה מחתימה אותם (פרגו, רנדל, מוריס, טיוס, שון ג'יימס- חלק מהשמות שעולים לי כעת).
בנוסף הפינל פור גרם לבעלי קבוצות להשקיע ולשחקנים זרים לרצות להגיע בגלל הסיכוי לזכות בתואר. הקבוצות בנו סגלים חזקים יותר הקהל הגיע בגלל האיכות והסיכוי ובמקביל המתקנים השתדרגו משמעותית (רוממה, חולון, ירושלים).
אלו הסיבות לתחייה המדוברת.

החוק הרוסי נועד להגן על הישראלים ממהפכת הזרים ולהשאיר אותם בעניינים. החוק הרוסי הוא למרות המהפכה ולא סיבת המהפכה.

אתה באמת חושב שהסיבה ששחקנים זרים רוצים להגיע לכאן היא בגלל הסיכוי לזכות בתואר? ולא נגיד האפשרות לרפד סטטיסטיקות, ההגנות החלשות, חיי הלילה, מדיניות אי אכיפת הסמים הקלים, העובדה שפורוורדים ששיחקו סנטר בקולג' יכולים לבוא לכאן ולשחק סנטר בליגת הגמדים...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 12:50 pm 
Hall of Famer

שילכו על פשרה כמו ב2013 מי שרוצה חוק רוסי עם 5 זרים אין בעיה אבל במקביל תהיה אפשרות ל4 זרים בטופס אבל שיוכלו לשחק בו זמנית כמו שהיה עם מכבי חיפה בעונת האליפות שמנגד תל אביב שיחקה עם החוק הרוסי .

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 2:50 pm 
Sophomore

sir charles כתב:
אתה באמת חושב שהסיבה ששחקנים זרים רוצים להגיע לכאן היא בגלל הסיכוי לזכות בתואר? ולא נגיד האפשרות לרפד סטטיסטיקות, ההגנות החלשות, חיי הלילה, מדיניות אי אכיפת הסמים הקלים, העובדה שפורוורדים ששיחקו סנטר בקולג' יכולים לבוא לכאן ולשחק סנטר בליגת הגמדים...

לא שללתי את הסיבות שלך...
אבל אני חושב שסיכויי זכיה בתואר מדברים אליהם ובהחלט מהווים סיבה להעדיף את ארץ הקודש. אף אחד לא רוצה לבוא לליגה שבוודאות תעוף מול קבוצה עדיפה בהרבה. וכל ספורטאי אוהב ורוצה לנצח ולזכות בתארים. במשחק בשכונה, תעדיף לשחק מתחת לבית מול מי שאין לך סיכוי מולו או ללכת קצת רחוק בשביל משחק עם סיכוי?!
זכייה באליפות גם מפרסמת את ההצלחה שלך הרבה יותר מאשר הצלחה בלי תואר (ע"ע גל מקל). בוודאי בעבר לפני מהפכת המידע, אבל גם כיום יש לזה השפעה.
הגנות חלשות ושיפור סטטיסטיקה ניתן להשיג גם בסין לבנון ובליגת הפיתוח. ולדעתי גם פולין ובלגיה לא טובות בהרבה.
בחיי לילה אני חלש אז אני לא יודע להשוות... :du_ma_et: ::yaz-yk:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 4:47 pm 
Sophomore

שחקנים זרים באים לכאן כי משלמים להם. זהו. כל שאר המסביב שטויות במיץ, אף אחד לא נוסע לצד השני של העולם לשנה שלמה בגלל אווירה משוחררת וחיי לילה, גם לא בגלל שיש להם סיכוי לזכות בתואר מצ'וקמק. הם באים כדי להרוויח כסף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 5:00 pm 
Sophomore

יוניק כתב:
sir charles כתב:

לא שללתי את הסיבות שלך...
אבל אני חושב שסיכויי זכיה בתואר מדברים אליהם ובהחלט מהווים סיבה להעדיף את ארץ הקודש. אף אחד לא רוצה לבוא לליגה שבוודאות תעוף מול קבוצה עדיפה בהרבה. וכל ספורטאי אוהב ורוצה לנצח ולזכות בתארים. במשחק בשכונה, תעדיף לשחק מתחת לבית מול מי שאין לך סיכוי מולו או ללכת קצת רחוק בשביל משחק עם סיכוי?!
זכייה באליפות גם מפרסמת את ההצלחה שלך הרבה יותר מאשר הצלחה בלי תואר (ע"ע גל מקל). בוודאי בעבר לפני מהפכת המידע, אבל גם כיום יש לזה השפעה.
הגנות חלשות ושיפור סטטיסטיקה ניתן להשיג גם בסין לבנון ובליגת הפיתוח. ולדעתי גם פולין ובלגיה לא טובות בהרבה.
בחיי לילה אני חלש אז אני לא יודע להשוות... :du_ma_et: ::yaz-yk:

אז למה הגיעו לפה זרים בשנות ה-90 ובתחילת שנות האלפיים? כי היו אפשרויות לזכות בתארים?

ערן כתב:
שחקנים זרים באים לכאן כי משלמים להם. זהו. כל שאר המסביב שטויות במיץ, אף אחד לא נוסע לצד השני של העולם לשנה שלמה בגלל אווירה משוחררת וחיי לילה, גם לא בגלל שיש להם סיכוי לזכות בתואר מצ'וקמק. הם באים כדי להרוויח כסף.

כשמציעים לך X בישראל עם מזג אוויר מעולה, חיי לילה מצויינים ואפשרות לעשן 25 שעות ביממה מול אותו X במקום אחר עם חיי לילה משמימים או מזג אוויר נוראי או בדיקות סמים תכופות, כנראה שהיית בוחר בישראל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 5:13 pm 
Senior

בתחילת העונה היה בESPN את הדירוג של פראן פראשיליה של הליגות הטובות מחוץ לNBA, שכלל את הליגה הישראלית והיו בו כמה משפטים על כל ליגה.
זה מה שהוא רשם על הליגה הישראלית:
ציטוט:
13. Israeli Basketball Premier League
While the money in Israel is relatively low outside of the two traditional power clubs, Maccabi Tel Aviv and Hapoel Jerusalem, no league in the world is able to garner so many players for salaries often well beneath their market value. This is largely because Israel is an exceptionally desirable place to live for the majority of Americans and foreign players. Money is always paid on time, players are treated well by both the clubs and fans, and the quality of life in Israel is very good.

Predicted Regular Season Champion: Maccabi Tel Aviv

Fast Fact: Once the dominant team in Israel and one of the best teams in Europe, Maccabi Tel Aviv had fallen off in recent seasons. But the roster is restocked with players, including former Baylor star Pierre Jackson, former Ohio State Buckeye Deshaun Thomas, and two-time NBA Champion Norris Cole, who spent most of his four seasons in the NBA with the Miami Heat.

בקיצור, לדעתי הגורמים העיקריים שהופכים את הליגה פה לאטרקטיבית הם איכות החיים (שזה כולל את חיי הלילה והמזג אויר אני מתאר לעצמי), המנטליות הפחות נוקשה של המאמנים כלפי השחקנים, מוסר התשלומים ואולי גם הסיכוי שהליגה תהווה מקפצה עבורם - זה קרה ללא מעט שחקנים בשנים האחרונות ואני בטוח שזה משהו שהסוכנים מדברים עליו.
הסיכוי לקחת אליפות הוא פאקטור ממש קטן לדעתי, ונושא השכר גם לא כזה להיט כאן, אלא אם כשערן כתב ש'משלמים להם כאן' הוא התכוון לזה שהמשכורות באמת מגיעות ואז אני דווקא חושב שזה כן משהו שמשפיע על החלטות של שחקנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 5:48 pm 
Junior

איך אוהדי חולון מתים על המשפט הראשון...

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 9:15 pm 
Sophomore

על פי מיקי זוהר ששהה בפגישה. סוכם סופית על חוק רוסי לעוד שנה וכעת הוויכוח הוא רק על האם יתאפשר להחתים חמישה זרים או שישה (כלומר להיכנע לאיומי הפיצול של מכבי דרום או לא).
זה אומר כמה דברים.
א. רוצ'סטי שנה הבאה בהפועל ירושלים (טוב, או לנדסברג).
ב. שום דבר לא השתנה. נסבול עוד שנה עם המצב הזה.
ג. תזכרו טוב את הת'רד הזה. עוד קצת פחות משנה הוא יקפוץ שוב..

וקרדיט לערן שהעריך ראשון שלשם זה הולך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 10:02 pm 
Sophomore

תומר כתב:
טוב, לפחות לעניין החוק הרוסי נדמה לי שאין מחלוקת בסלניוז, 26/32 (נכון לעכשיו) מעדיפים פתרון שלא כולל מגבלות מסוג זה על ההרכב על הפרקט

פורום של מקורבים ...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 25, 2018 2:38 am 
Hall of Famer

סתם נקודה מעניינת שחשבתי עליה ( כחלק מה"אג'נדה" שלי שארבעה זרים ללא חוקים נוספים זה הפיתרון האידיאלי ) :
מיהן הקבוצות ששיתפו השנה הכי מעט זרים מבחינת דקות משחק ?

חולון ( מקום 1 בטבלת הליגה הרגילה ) , 91.2 דקות
הפועל ת"א ( מקום 5 ) , 96.2 דקות
חיפה ( מקום אחרון ) , 101.4 דקות - ככה זה שהזרים שלך ממש גרועים ...
אשדוד ( מקום 4 ) , 104.5 דקות
שאר הקבוצות 105 ומעלה ( הרצליה ממש קיצונית לכיוון השני עם 118 ... )

אז האם זה אומר שמיעוט דקות לזרים תורם להצלחה ?
כמובן שלא
אבל זה אולי מראה שגם ההיפך לא נכון ...
אם כי ברור שקשה באמת להסיק משהו באופן ישיר ( ולכן אני מביא זאת כ"חומר למחשבה" ) , כי בסופו של דבר ניתן לטעון באופן משלים שאלו קבוצות עם ישראלים טובים יחסית , וכמובן שגם שיתוף מועט של הזרים לא בהכרח היה האג'נדה ההתחלתית שלהם , אלא הכל תגובה לפציעות , רמת השחקנים וכו' .

( אני מסייג שהנתונים הם מהכתובת הבאה , וכמיטב המסורת חלקם שגויים משום מה - למשל חולון וראשון לא שיחקו השנה כל אחת 202.4 דקות בממוצע במשחקיה ... )
http://basket.co.il/stats-reports.asp?c ... atsBoard=0

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 25, 2018 3:04 am 
Sophomore

עבודת איסוף נתונים יפה. גם אני נוטה לאחרונה לחשוב שארבעה זרים זה הפתרון המאוזן. שהקבוצות הגדולות יחתימו עוד שני זרים שיעשו רוטציה נשמע מספיק הוגן

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 25, 2018 7:02 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
שמוליק, אלה נתונים חסרי משמעות לחלוטין לא רק בגלל הדגימה הקטנה. מה זה אומר בכלל שמקומות 1,4,5 יחסית נתנו מעט דקות לזרים? ומה עם מקומות 2,3,6?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 25, 2018 7:46 am 
מנהל פורום

ראובן כתב:
שמוליק, אלה נתונים חסרי משמעות לחלוטין לא רק בגלל הדגימה הקטנה. מה זה אומר בכלל שמקומות 1,4,5 יחסית נתנו מעט דקות לזרים? ומה עם מקומות 2,3,6?

זה אומר שטענות על "חוק השוחד" או "מכירת משחקים" לא נכונות
קבוצות יכולות ומצליחות עם פחות זרים אבל טובים יותר, פחות זרים + כסף הוא סידור הוגן ותחרותי, בטח כשהוא בא מבחירה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 25, 2018 7:49 am 
מנהל פורום

אין טעם לדון בפרשנות כשהנתונים חסרי משמעות.

וקח מחולון וגליל (ואאל"ט גם חיפה) זר או שניים מעונות האליפות שלהם והאליפות הולכת למכבי. אבל אני לא מאמין שצריך בכלל לקיים את הדיון הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 25, 2018 7:51 am 
מנהל פורום

העובדה שאפשר כך ואפשר גם אחרת מספיקה להפריך את הטענה שלך. לא צריך מדגם גדול בשביל זה, מספיק להראות שזה אפש5

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 25, 2018 7:56 am 
מנהל פורום

מה? זה גם אפשרי לזכות באליפות בלי זרים בכלל. אז בוא נחליט שרק מכבי מחתימה זרים וזהו.

בכל אופן - עוד לעניין דקות הזרים, זה עדיין נתון משני למספר הזרים המוחתמים בפועל. דקות מועטות לזרים מעידות שזר כלשהי היה באסט אבל אף אחד לא מבטיח שאם היית מחתים זר אחד פחות היית גורע דווקא אותו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 25, 2018 11:33 am 
Junior

אני אפילו יותר רדיקלי מאוריאל ומאמין שרוטציה קצרה איז דה שיט וטוב תעשה קבוצה כמו הפועל למשל אם תבנה סגל פחות לרוחב. 4 זרים בהרבה כסף שמקבלים הרבה דקות, עם רול פליירז ישראלים שיודעים את מקומם, נראים לי כמו סגל עם סיכויי הצלחה הרבה יותר טובים מאשר 6 זרים שנלחמים על דקות מול כמה ישראלים ״בכירים״ שבטוחים שהקבוצה צריכה לשחק סביבם. אבל כל זה לא אומר שיש משהו לגיטימי בשיטה שמראש מתמרצת את הקבוצות העניות יותר לבנות קבוצות מוגבלות יותר. זה חוק מביך ומביש ואני מקווה שמישהו יתעשת מתישהו במהלך העונה הבאה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 67 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 11 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה