סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' ספטמבר 24, 2024 7:41 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 680 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: החוק הרוסי יבוטל?
הודעהפורסם: א' מאי 27, 2018 4:36 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
בשנה הראשונה. וזה לא "כמו זר", זה כמו "לא תושב". כל כך לא קשור לכל הדיון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 27, 2018 5:25 pm 
Sophomore

אורן כתב:

סבבה. מניח שכדי לשלם מס של ״לא תושב״ הוא צריך להצהיר שמרכז חייו לא בישראל או משהו. אז תעשה תקנה שמגבילה שחקנים שמצהירים אתזה או שלא מוכנים להצהיר אך ההיפך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 27, 2018 5:51 pm 
Sophomore

אורן אבל זה בדיוק הדיון
המדינה החליטה לעודד עלייה על ידי הטבת מס לעולה חדש בשנה הראשונה.
הטענה היא שבנוסף לעידוד העלייה, בענפים קטנים כמו הכדורסל, עלות המס על המעסיק, הגדולה בהרבה עבור אזרחים וותיקים, גורמת לאפליה של ממש בקבלה לעבודה של האזרחים הוותיקים.
נשאלת השאלה אם יכול גוף כמו המנהלת ליצור תקנות המבטלות את האפליה הזו על ידי ביטול הטבת המס, ובכך למעשה לעבור על חוק המס בישראל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 27, 2018 6:09 pm 
Hall of Famer

גמליאל כתב:
אורן כתב:

סבבה. מניח שכדי לשלם מס של ״לא תושב״ הוא צריך להצהיר שמרכז חייו לא בישראל או משהו. אז תעשה תקנה שמגבילה שחקנים שמצהירים אתזה או שלא מוכנים להצהיר אך ההיפך.

לא, הוא לא צריך.
וההשפעה של העניין הזה כל כך זניחה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 27, 2018 6:14 pm 
Hall of Famer

גמליאל כתב:
oren_80 כתב:
מצד שני, אם ניקח דוגמא אירופית, כשבוסמן איתגר את החוקים שהיו קיימים שנים בשוק השחקנים + תחילת עידן האיחוד האירופי ואתגר את זה בבימ"ש, האחרון לא התייחס לזה כאל סכסוך וועד בית.
מנחם- שוב, אני לא משפטן מן הסתם. יכול מאוד להיות שהטיעונים שלך נכונים ובימ"ש יגלגל את זה מכל המדרגות. אבל יכול גם מאוד להיות שלא. זה בהחלט מעניין, מבחינה משפטית, מה יפסוק בימ"ש על חוק מתאזרחים שכזה.

נכון יש אפשרות כזאת. בסוף זה גם תלוי בשופט וכמה הוא כן משתכנע שזה חשוב, במדינה בספציפית וכנראה בעוד הרבה פרמטרים.

רק תשים לב שבוסמן היא דוגמא כל כך נדירה שהיית חייב ללכת 20 שנים אחורה ולבלגיה (או איפה שזה לא היה). לדעתי ברוב המקרים יבחרו פשוט לא להתערב.

בוסמן הוא דוגמה קלאסית ומפורסמת מאוד.
אבל בארץ למשל כמעט כל קיץ היו משפטם בין שחקנים לאגודות שלהם כשהשחקנים תבעו שחרור מהאגודות (אני מדבר על שחקנים שסיימו את תקופת ההתקשרות והאגודות הערימו עליהם קשיים בשביל להשתחרר - מה שהיה חלק מחוקי השחקן/קבוצה הישנים שלפני שנות ה-90' בעולם הספורט דאז). בלא מעט מקרים כאלו זה הלך לבתי משפט אזרחיים שדנו בכך למרות שזה היה במסגרת חוקים של עולם הספורט, לדוגמא.
היה למשל חוק באיגוד הכדורסל שנקרא "חוק ליבוביץ'". החוק הזה קבע ששחקן ששיחק בארץ ועזב לשחק בחו"ל וחזר לארץ חייב יהיה להרשם קודם כל בקבוצתו האחרונה, ואז לקבל שחרור לקבוצה אחרת. החוק הזה בא מאחר ובארי ליבוביץ' יצא להולנד בעונת 73/74 ואמר שהוא רוצה לשחק בעתיד במכבי. מרכז הפועל ניצל את כוחו והעביר החוק הנ"ל ע"מ שכאשר בארי ישוב לארץ הוא יהיה חייב להרשם בהפועל ת"א וזו כמובן לא תתן לו שחרור למכבי.
בקיצור, בקיץ 85' הפועל רצתה את ארל וויליאמס. אלא מאי? קבוצתו האחרונה בישראל הייתה דווקא...מכבי. בשביל שהוא ינחת באוסישקין הפועל הייתה צריכה שמכבי תסכים לרשום אותו לאצלה ואז לתת לו שחרור. שמעון מזרחי לא החמיץ את ההזדמנות לנקום בהפועל ומרח את הפועל ואת וויליאמס בערך חודש בלי לרשום אותו ולשחרר אותו. זה הגיע לבית המשפט השלום והשופט כמובן פסק שאי אפשר סתם ככה לא לרשום את וויליאמס ולתת לו שחרור. כלומר- היה כאן חוק של האיגוד שברגע שהוא אותגר בבימ"ש חיצוי בצורה כזו, בימ"ש טעם שהחוק הזה לא יכול להיות גורף ולגבור על דברים אחרים. וזה עוד לפני חוק חופש העיסוק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 27, 2018 6:33 pm 
Hall of Famer

מנחם, נובמת. השנה הראשונה הזו? זה מה שגורם לאפלייה של ממש?
לא רוצים שקבוצות יחזרו אחרי מתאזרחים? תפסיקו להעביר חוקים שמאלצים אותן לעשות את זה.

(בלי קשר, את אפליית המס של הזרים באמת הייתי מבטל. אבל נדמה לי שזה מסובך מאוד)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 27, 2018 6:39 pm 
Sophomore

אני לא מנחם אני יואב אבל תודה...

אני גם חושב שלבטל את אפליית המס של הזרים זה הרבה יותר מסובך

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 27, 2018 11:14 pm 
Hall of Famer

יש לי תובנה מעניינת בענייני המתאזרחים
אני רוצה רגע לבחון רק את ההשלכה הפרקטית של "מיסוי עולה חדש בשנה הראשונה" , ולא להתייחס לפן המשפטי/אתי/שיוויוני וכו'

התמריץ הנ"ל לקבוצות ( הבאת מתאזרחי שנה ראשונה על פני ישראלים ) נשמע לי לא כה גרוע בסך הכל .
כן , מסתובבים בליגה השנה כל מיני סינגר , בורדיון , קליין , ספנסר וייס , ווריק , הוניג וכו' ( שאולי מספרם השנה גבוה יותר מהרגיל בעקבות המכביה בקיץ - איני בטוח בכך ) , וניתן לטעון שחלקם בהחלט לא טובים יותר מהישראלים הרלוונטיים במקומם , ולכן זהו לכאורה עוול גדול .
אבל פה בדיוק הקטע - כל השחקנים הללו כבר ישלמו מיסוי מלא בעונה הבאה , וזה אומר שמי מהם שלא טוב מספיק אמור להיפלט מהליגה ( כמו בכל שוק תחרותי ) , אז ה"נזק" מהם לא היה גדול מדי .
מצד שני - אני חושב שהתרומה ל"כדורסל הישראלי" ( ליגה , הישגי קבוצות באירופה , נבחרת , רמת העניין של האוהדים וכו' ) של שחקנים מסוג זה שכן הוכיחו שהם מספיק טובים ונשארים כאן כמה וכמה שנים ( כי כאן בישראל היתרון היחסי שלהם בעקבות הדרכון הישראלי - וזה השוני מזר ממוצע שעוזב אחרי שנה-שנתיים ) כמו ג'ייק כהן , דיברתולומיאו , רוזפלט , וורקמן ( וכמובן אפשר גם להזכיר את אלו שקיבלו אזרחות ב"מסלול אחר" - טיוס , האוול , בנקס , אלכסנדר וכו' ) עולה על הנזק הנ"ל .
למשל דמיינו איך מכבי ת"א , הפועל ירושלים ( ואף חולון ) נבנות כעת ללא אותם מתאזרחים , כיצד תיראה נבחרת ישראל ללא כהן והאוול וכו' .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 27, 2018 11:22 pm 
Junior

אבל תיארו כבר גרוטסקאות של חיפוש כל עילוי של שתי נקודות בליגה הצרפתית עם שמינית שורשים יהודיים שמיטב מוחותינו מנסים לדלות, כנראה מה שנשאר זה שאריות.

אם כבר, בוואלה כתבו שהמתאזרחים מרבים את זרעם ומספקים פה דור המשך (בריסקר, אבדיה, דוסון וכו) ועל כן יש להרבות בהם.. ' טיעון ביזארי משהו אבל מעניין.

“I tell ya. I’d have to deck Nate. I’d have to deck him. He be coming and I’d lay one of those picks on him and he’d have to pick his teeth up off the court

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 27, 2018 11:34 pm 
Hall of Famer

לא יודע מה זה שאריות
כמדומני שדיברתולומיאו הגיע עם מספרים לא מדהימים מהליגה הספרדית השלישית או משהו בסגנון .
לא זוכר מאיפה רוזפלט הגיע , אבל הוא בוודאי מהגבוהים המקומיים היותר טובים ויציבים לאורך התקופה שלו כאן .
הטיעון על דור ההמשך בהחלט מעניין , אך קשה להגיד שהוא צריך להכתיב מדיניות .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 28, 2018 7:36 am 
Junior

חכה חכה, מחר כבר מירי רגב עם תכנית שידוכים חדשה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 28, 2018 9:45 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
shmueliki כתב:
לא יודע מה זה שאריות
כמדומני שדיברתולומיאו הגיע עם מספרים לא מדהימים מהליגה הספרדית השלישית או משהו בסגנון .
לא זוכר מאיפה רוזפלט הגיע , אבל הוא בוודאי מהגבוהים המקומיים היותר טובים ויציבים לאורך התקופה שלו כאן .
הטיעון על דור ההמשך בהחלט מעניין , אך קשה להגיד שהוא צריך להכתיב מדיניות .

רוזפלט הגיע מהליגה הפורטוגלית כמדומני.
לדור ההמשך אפשר לצרף את בלאט, שארפ (להזכיר לכולם שכנגזר מטיעונים שנשמעו כלפיו מחלק מתומכי טהורי הגזע - מדובר בכלל באדם פיקטיבי), לבנובסקי, ואולי עוד. אבל זה ממילא לא רלוונטי לדיון, טיעון מיותר שלא מעלה ולא מוריד. לפחות לגבי.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 29, 2018 12:12 am 
Hall of Famer

אני רוצה להבין משהו. הפתרון שהוצא היה המשך של החוק הרוסי, אמנם במתכונת קלה יותר, וכולם סבבה עם זה? אני חשבתי שהחוק הרוסי הוא כזאת תועבה רק בגלל שהוא מכריח שיקולים חיצוניים על המאמנים? שאסור לקבוע מראש דקות לשחקנים ללא קשר ליכולת שלהם ועוד כל מיני טיעונים כבדי משקל? אז בסופו של דבר כמו שאמר ברנרד שואו - כל המעורבים בדבר הם זונות ורק נשאר לקבוע את המחיר.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 29, 2018 6:14 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
למה אתה מתייחס ב"הפיתרון שהוצע"?

למען הפרוטוקול, אני תמיד חשבתי שהחוק הרוסי הוא פשרה סבירה, בטח ביחס לזוועות נוסח זו שמצאנו את עצמנו איתן עכשיו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 29, 2018 8:57 am 
Sophomore

אני גם לא מצליח להבין מה הפתרון שהוצע
מה שבטוח שהחוק הרוסי בעצמו, בלי קשר לכמה זרים וכולי, בהגדרה מוריד את רמת הכדורסל בארץ, כי הוא מכריח מאמנים להתחשב תוך כדי משחק בשיקולים לא מקצועיים, זה פוגע בריכוז, פוגע ביכולת ניהול משחק ופוגע בכך שהם לא תמיד יכולים לעשות את החילוף שהכי מתאים לסיטואציה אלא חילוף מאולץ.
אם מדברים על דברים שמורידים את הרמה בארץ, החוק הרוסי בפני עצמו עושה את זה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 29, 2018 9:22 am 
Junior

shmueliki כתב:
יש לי תובנה מעניינת בענייני המתאזרחים
אני רוצה רגע לבחון רק את ההשלכה הפרקטית של "מיסוי עולה חדש בשנה הראשונה" , ולא להתייחס לפן המשפטי/אתי/שיוויוני וכו'

התמריץ הנ"ל לקבוצות ( הבאת מתאזרחי שנה ראשונה על פני ישראלים ) נשמע לי לא כה גרוע בסך הכל .
כן , מסתובבים בליגה השנה כל מיני סינגר , בורדיון , קליין , ספנסר וייס , ווריק , הוניג וכו' ( שאולי מספרם השנה גבוה יותר מהרגיל בעקבות המכביה בקיץ - איני בטוח בכך ) , וניתן לטעון שחלקם בהחלט לא טובים יותר מהישראלים הרלוונטיים במקומם , ולכן זהו לכאורה עוול גדול .
אבל פה בדיוק הקטע - כל השחקנים הללו כבר ישלמו מיסוי מלא בעונה הבאה , וזה אומר שמי מהם שלא טוב מספיק אמור להיפלט מהליגה ( כמו בכל שוק תחרותי ) , אז ה"נזק" מהם לא היה גדול מדי .
מצד שני - אני חושב שהתרומה ל"כדורסל הישראלי" ( ליגה , הישגי קבוצות באירופה , נבחרת , רמת העניין של האוהדים וכו' ) של שחקנים מסוג זה שכן הוכיחו שהם מספיק טובים ונשארים כאן כמה וכמה שנים ( כי כאן בישראל היתרון היחסי שלהם בעקבות הדרכון הישראלי - וזה השוני מזר ממוצע שעוזב אחרי שנה-שנתיים ) כמו ג'ייק כהן , דיברתולומיאו , רוזפלט , וורקמן ( וכמובן אפשר גם להזכיר את אלו שקיבלו אזרחות ב"מסלול אחר" - טיוס , האוול , בנקס , אלכסנדר וכו' ) עולה על הנזק הנ"ל .
למשל דמיינו איך מכבי ת"א , הפועל ירושלים ( ואף חולון ) נבנות כעת ללא אותם מתאזרחים , כיצד תיראה נבחרת ישראל ללא כהן והאוול וכו' .

זה נכון שחלק מהם יפלט, אבל במקום אותם חמישה או אפילו קצת יותר שחקנים כל שנה, היו יכולים לשחק שחקנים שהם כבר ישראליים, ובמקומם מעדיפים ישראלים ״חדשים״, רק בגלל הטבת המס. הרי אם לא היתה הטבת המס, סביר להניח שקבוצות אפילו לא היו חושבות להחתים חלק מהשחקנים האלה. בסופו של דבר, אם שחקן שאפשר לאזרח אותו הוא מספיק טוב, אז עדיין תהיינה קבוצות שיהיו מוכנות להחתים אותו, אפילו אם יהיה עליו מס מלא, מצד שני אם הוא לא מספיק טוב, וכל הסיבה להחתמה המקורית שלו היא החסכון בכסף, אז מבחינתי עדיף שלא יחתימו אותו אלא שחקן ישראלי, או יותר מדויק, שחקן שלא קיבל אזרחות לצורך זה בלבד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 29, 2018 10:15 am 
Hall of Famer

השאלה היא, שוב, איך אתה יודע מראש? אתה היית מהמר על זה ששחקן מהליגה הספרדית השלישית יהיה המתאזרח הבולט פה כבר 3 שנים?
במילים אחרות, אתה חושב שמנהלי הקבוצות אומרים לעצמם מראש "הם חרא שחקנים אבל עולים פחות"?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 29, 2018 1:05 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

yoya כתב:
אני גם לא מצליח להבין מה הפתרון שהוצע
מה שבטוח שהחוק הרוסי בעצמו, בלי קשר לכמה זרים וכולי, בהגדרה מוריד את רמת הכדורסל בארץ, כי הוא מכריח מאמנים להתחשב תוך כדי משחק בשיקולים לא מקצועיים, זה פוגע בריכוז, פוגע ביכולת ניהול משחק ופוגע בכך שהם לא תמיד יכולים לעשות את החילוף שהכי מתאים לסיטואציה אלא חילוף מאולץ.
אם מדברים על דברים שמורידים את הרמה בארץ, החוק הרוסי בפני עצמו עושה את זה

מספיק להעיף מבט ב-PBP של משחק ממוצע. כמעט ואין חילופים בודדים אלא בעיקר חילופים כפולים (דיברתולומאו יוצא, פארגו נכנס, בולדן יוצא, כהן נכנס).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 29, 2018 4:51 pm 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
השאלה היא, שוב, איך אתה יודע מראש? אתה היית מהמר על זה ששחקן מהליגה הספרדית השלישית יהיה המתאזרח הבולט פה כבר 3 שנים?
במילים אחרות, אתה חושב שמנהלי הקבוצות אומרים לעצמם מראש "הם חרא שחקנים אבל עולים פחות"?

ברור שאני לא יודע מראש, אבל לדעתי אם היית קובע ששמתאזרח בשנה הראשונה יחשב כזר, דיברתולומיאו בכלל לא היה מגיע לכאן, או אם הוא היה מגיע, זה היה אחרי שהוא היה משחק עוד כמה שנים במקום אחר ומראה שהוא נותן תרומה של זר.
הסיבה העיקרית לכך שבכלל הולכים לחפש שחקנים כמו דיברתולומיאו היא החוק הרוסי ורק אחר כך נכנס עניין העלות. להערכתי, אם לא היה חוק רוסי, הסיכוי שמישהו היה מחתים את דיברתולומיאו היה יורד, ואז אם היית מוסיף לזה שבשנה הראשונה הוא היה נחשב כזר, היית מקטין מאוד את מספר השחקנים שמישהו בכלל היה חושב בכיוון שלהם רק לשחקנים כמו טיוס, הוואל ועוד שניים שלושה לכל היותר.
אני לא חושב שמנהל קבוצה אומר ניקח אותו למרות שהוא שחקן חרא, אבל הוא עולה פחות. אבל אם הוא מתלבט בין ספנסר וייז לבין שחקן ישראלי צעיר שעוד לא הוכיח את עצמו בליגת העל, הוא יעדיף להמר על ספנסר וייז כי הוא עולה פחות, אבל אם ספנסר וייז היה נחשב כזר, בשנה הראשונה, הוא בכלל לא היה עולה כאופציה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 29, 2018 6:40 pm 
Hall of Famer

וזה נזק לכדורסל הישראלי שדיברתולומאו הגיע לכאן?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 29, 2018 6:58 pm 
Junior

כן. זה שהוא ועוד רבים אחרים הגיעו כמתאזרחים פגע ביכולת של שחקנים ישראלים צעירים לשחק ולהתקדם.
כל עוד דיברתולומיאו לא משחק בנבחרת ישראל, הוא לא תרם לכדורסל הישראלי יותר מאשר תרם אנתוני פרקר או ויל סולומון. שלושתם אולי תרמו להעלאת רמת הכדורסל שמשחקים כאן בארץ, אבל התרומה של זה לכדורסל הישראלי, כלומר לרמת הכדורסל של השחקנים הישראליים שיכולים לשחק בנבחרת ישראל, היא שולית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 29, 2018 7:20 pm 
Hall of Famer

אה, אם זה השיקול אז מדובר בנזק מתמשך. למה רק שנה אחת? קבע שהוא זר לנצח נצחים.
באותה הזדמנות נקבע אותו דבר לצברים שלא יכולים לשחק בנבחרת כמו שולדברנד למשל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 29, 2018 7:53 pm 
Hall of Famer

מנחם, רק תיקון: מתאזרחים מובאים לכאן לא בגלל החוק הרוסי . הריצה אחרי מתאזרחים החלה כמובן 40 שנה לפני החוק הרוסי מאותה סיבה - שחקן זר שהוא ישראלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 29, 2018 8:23 pm 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
אה, אם זה השיקול אז מדובר בנזק מתמשך. למה רק שנה אחת? קבע שהוא זר לנצח נצחים.
באותה הזדמנות נקבע אותו דבר לצברים שלא יכולים לשחק בנבחרת כמו שולדברנד למשל.

אם רף הכניסה למתאזרחים יהיה גבוה יותר ממילא רק מעטים יגיעו. אין לי שום עניין בליגה של צברים טהורי גזע כמו אתה מנסה להציג את זה וככה להגחיך את הנושא, אבל גם אין שום עניין ששחקן שאין לו שום דבר עם הכדורסל הישראלי יקבל יתרון על שחקן שצמח כאן, שזה כרגע המצב. כל מה שאני מציע נועד כרגע למנוע את הריצה אחרי המתאזרחים, שכמו שאורן כתב (ואני מקבל את ההערה שלו) התחילה עוד הרבה לפני החוק הרוסי. מעבר לכך, אם זה היה תלוי בי, הייתי רוצה שכמו שבנבחרת יש הגבלה על מספר המתאזרחים שיכולים לשחק, כך יהיה גם בליגה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 29, 2018 8:30 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

oren_80 כתב:
מנחם, רק תיקון: מתאזרחים מובאים לכאן לא בגלל החוק הרוסי . הריצה אחרי מתאזרחים החלה כמובן 40 שנה לפני החוק הרוסי מאותה סיבה - שחקן זר שהוא ישראלי.

בול

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 680 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Dan ו 11 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: