סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' ספטמבר 24, 2024 7:33 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 99 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' מאי 30, 2018 6:23 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
במשחק השביעי, טייטום ניסה יותר מכולם, והוכיח שהוא כנראה השחקן עם העתיד הכי וורוד בקבוצה שגם כך יש בה עתיד וורוד למדי.
ועם זאת, חובה לציין, שגם הוא די נעלם (גם אם ניסה יותר מאחרים) במחצית השניה של המשחק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 30, 2018 8:50 pm 
Hall of Famer

ראובן כתב:
ושמוליקי, מה הפליאה שמשחק שביעי נחשב מאני טיים יותר ממשחק חמישי?

זה קצת מזכיר לי דיוני עבר על הפועל ירושלים ...
ושפיטה של סימונה ( והלפרין ? ) במשחקי הכרעה
גישה קצת מוזרה ש"ריחפה שם" : אם הקבוצה ניצחה ( בפרט בקלות ) אז זה לא היה באמת משחק מכריע , אבל ברגע שהפסידו והודחו יש לשלוף את הסכינים , שכן הם לא תיפקדו במשחק החשוב ביותר !

מן הסתם המשחק השביעי בשלב המתקדם ביותר שהגעת אליו מצטייר כהכי קריטי
רק שבשביל להגיע אליו בוסטון למשל היו צריכים לעבור שתי סדרות לא קלות , יוסטון להתאושש מ-30 הפרש שחטפו והיותם "עם הגב לקיר" בפיגור 2-1 וכו' וכו' .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 30, 2018 9:00 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
כן, חשבתי על זה גם.

בוא ננסח את זה ככה - מי שיטען "השחקנים הצעירים של בוסטון הוכיחו שהם קורסים ברגעי האמת" או משהו כזה, אני אענה לו כמו לאלה שטענו דברים דומים על הפועל. אבל זו לא הטענה. הטענה היא מאוד פשוטה שברגע האמת הספציפי הזה, ומה לעשות, משחק שביעי של גמר אזורי בNBA מול השחקן הטוב בעולם (או לחילופין מול הקבוצה הטובה בעולם) זה אכן רגע אמת ומותר להגיד שרעדו בו הידיים לכמה שחקנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 30, 2018 9:07 pm 
Hall of Famer

ככל שמסייגים יותר ( כמו שעשית כעת ) זה כבר מתקרב פשוט להיות "טיעון עובדתי" , שקשה להוותכח כנגדו .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 30, 2018 9:12 pm 
Sophomore

כמו שאחרים אמרו הם לא הפסיקו לזרוק, הם זרקו זריקות טובות למדי, והם לא עשו טעויות. היה להם יום קליעה איום מצד שני היו להם ימי קליעה טובים במשחקים מלחיצים אחרים. לא הייתי קופץ לפסיכולוגיה כל כך מהר. יש הסברים יותר פשוטים, אחד זה הם לא קלעים אבסולוטים והיה להם יום רע, ושני זה עייפות (חסרים להם שני שחקנים בכירים).

הערה נוספת היא שאני לא משוכנע שטיטום יהיה יותר טוב מבראון. בראון כרגע פיסית נראה יותר טוב לדעתי. מצד שני טיטום טכנית נראה יותר טוב. נראה לי שיותר קל לשפר טכניקה. ובראון נראה לי אחד שעובד קשה. נחייה ונראה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 30, 2018 9:19 pm 
Sophomore

בוסטון פשוט עשו במכנסיים... החטיאו לייאפים על ימין ועל שמאל. פרט לטייטום (למרות שטיפה נעלם כשהכל התפרק).

זה היה בתחושה שלי במהלך המשחק. אולי אני צריך לראות עוד פעם.. אבל זה הרגיש כאילו הם פשוט בועטים בדלי מרוב פאניקה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 30, 2018 9:29 pm 
Hall of Famer

בראון חזק יותר מטייטום, אבל דווקא זה משהו שיותר קל לשפר לדעתי, ועם הגיל גם טייטם יתמלא ויתחזק. טייטום גבוה מבראון ב 5 ס"מ, ויש לו סטנדינג ריץ' גדול יותר באינץ' וחצי.
טכנית, הוא בוודאי טוב יותר מאשר בראון. אני חושב שהתקרה של בראון (ספסל אולסטאר במשך 3 עונות בקריירה) נמוכה יותר מאשר זו של טייטום (MVP פוטנציאלי או לפחות שחקן חמישיית עונה כמה שנים).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 30, 2018 9:52 pm 
Hall of Famer

טייטום טוב יותר כעת זה די ברור. הדריבל שלו ברמות גבוהות כבר היום

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 30, 2018 9:56 pm 
Sophomore

אני חושב שבמהלך העונה זה לא היה כזה ברור. מה שכן, היום ברור לי שטייטום זה השחקן האחרון שאני שולח בטרייד בבוסטון (אלא אם מגיע בשבילו סופרסטאר שמן מוכח).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 30, 2018 11:02 pm 
מנהל פורום

אני חושב שלהחטיא זריקות טובות זה בהחלט אחד המאפיינים של לחץ וידיים רועדות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 30, 2018 11:15 pm 
Sophomore

ברור...

אבל ראיתי פעם הוכחה מתמטית שאין כזה דבר יד חמה, אז אולי אותה הוכחה תקפה גם בנוגע לזה. זה הרי ידוע שסטייט אוף מיינד לא משפיע על רמת ביצוע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 31, 2018 1:36 am 
Sophomore

ראובן ממך ציפיתי ליותר, א גורר ב לא אומר ש ב גורר א. כמו שאמרתי יש הסברים אחרים ביחוד שהשחקנים האלו תפקדו במצבי לחץ לפני כן וכמו כן לא נראה שעשו טעויות טיפשיות שנובעות מלחץ. (כמובן יתכן שהלחץ השפיע עליהם, אבל זה לא כזה ברור.)

בהחלט יתכן שטיטום כרגע שחקן (לפחות התקפי) יותר טוב מבראון. אבל נראה לי שיותר קל לשפר יכולות טכניות מיכולות פיזיות. נראה מה יהיה בקיץ. יתכן שטיטום יחזור יותר חזק אבל יכול להיות שזה יהיה על חשבון מהירות. לעומת זאת בראון יכול לשפר יכולות טכניות מבלי לאבד דבר. כמובן יתכן הפוך, אבל שוב פעם זה לא כזה ודאי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 31, 2018 5:15 am 
מנהל פורום

עודד וולפסון כתב:
uriel17 כתב:
סיימתי לראות עכשיו
איך שהקאבס עלו ליתרון בשליש הראשון של הרבע השני, נגמר המשחק
הסדרה הזאת פשוט מחכה למשחק 7 אף אחד לא באמת מנסה לנצח בחוץ
הקאבס כנראה יכינו משהו שונה למשחק הבא בבוסטון מהסיבה הפשוטה שניצחון במשחק הוא ניצחון בסדרה

דווקא אני לא חושב שהקאבס יכינו משהו אחר
משחק 7 זה עולם אחר לחלוטין
אני לא מכיר הרבה שיהמרו כנגד לברון בסיטואציה כזאת, והחבר'ה הצעירים של בוסטון יהיו צריכים להוכיח שלא רועדות לא הוובוס במאני טיים

נחכה ונראה

תשמעו, אתם פשוט חבורת זקנות... :men:
בנאדם כתב לפני המשחק שהוא מהמר בגדול על לברון ועוד הוסיף שבבוסטון צריכים הצעירים להוכיח שהם לא עושים במכנסיים
רוב הפורום היה נגד ההימור הזה, ואפילו רובן שבד"כ נמצא בגב שלי, אמר שאני הולך רחוק מידי

הגיע גיים 7, לברון שיחק אותה בענק שוב, תוך כדי שהצעירים של בוסטון, פרט לטייטום, נותנים משחק מזעזע

מכאן תטענו וסבבו את זה איך שבא לכם
היו חלשים, נגמרו פיזית, נפלו מנטלית, עשו המכנסיים או שלברון כישף אותם.
בשורה התחתונה, התוצאה ברורה וגם הדרך בה היא הושגה

"האבחנה שהספרס טועים כשהם נותנים ללברון לזרוק-קשקוש של אחד שלא ראה 100% מהסדרה"
פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 31, 2018 11:30 am 
מנהל פורום

מאנו כתב:
ברור...

אבל ראיתי פעם הוכחה מתמטית שאין כזה דבר יד חמה, אז אולי אותה הוכחה תקפה גם בנוגע לזה. זה הרי ידוע שסטייט אוף מיינד לא משפיע על רמת ביצוע.

טוב, אם הגבת את זה לי אז כנראה שאתה לא יודע מה עמדתי בנושא המגוחך הזה של היד החמה והמחקר שלכאורה הפריך אותה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 31, 2018 11:38 am 
Junior

מאנו כתב:

דבר ראשון אי אפשר להוכיח מתמטית שאין דבר כזה יד חמה, במקסימום אפשר לאסוף מספיק סטטיסטיקה כדי להגיד שסטטיסטית זו לא תופעה משמעותית... אי אפשר להוכיח דבר כזה מתמטית כי זו לא בעיה שמבוססת על מודל מתמטי (אלא סטטיסטי)

דבר שני לגבי השפעת הסטייט אוף מיינד - מאיפה זה ידוע שזה לא משפיע על רמת הביצוע?
אתה מכיר את הקטע שלשחקנים יש "טקס" כזה לקראת זריקות עונשין? אז זה בדיוק זה, זה לנתק את הסביבה מהסיטואציה ולגרום לגוף לעבוד על אוטומט על משהו שהוא התאמן עליו הרבה.
ברגע ששחקן מתחיל לחשוב על הזריקה (לא רק מהעונשין) הוא משפיע על התנועה האוטומטית שהוא רגיל אליה והתאמן עליה... י

לסטייט אוף מיינד יש השפעה אדירה על רמת הביצוע... אתה יכול לראות את זה החל משחקנים צעירים שנלחצים מפיגור במשחקים מכריעים ועד שחקן שמשחק מחורבן כי מישהו שיגע אותו בטראש טוק והוא כבר לא משחק לפי הסגנון שלו אלא כדי "להחזיר" לשני

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 31, 2018 11:41 am 
Senior

אני גם הייתי שמח לראות מקור לcommon knowledge הזה על איך סטייט אוף מיינד לא משפיע על רמת ביצוע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 31, 2018 11:59 am 
Sophomore

אה נו, זו הודעה שכל כולה ציניות.

פשוט מצחיק אותי אנשים שחושבים שלהחטיא מלא (או לקלוע) באופן לא רגיל לא נובע ממצב נפשי אלא סתם עניין מקרי.

עמדתי היא שכשמחטיאים מלא זריקות ברצף כולל לייאפים זה נכנס להגדרה של לעשות פיפי במכנסיים. זה יפה שמבחינה מסויימת לא הייתה בריחה מאחריות כי כן נזרקו זריקות, אבל רמת הביצוע ירדה באופן מהותי מכרגיל. וגם דווקא במשחק 7 לשחק מול לברון ולראות איך הוא משחק כמו מכונה מהלך אחרי מהלך יכול לגרום לביצים לשקשק (בלי קשר להופעות במשחקים מכריעים קודמים).

וכן גם יש ידה חמה. זה ברור לכל מי ששיחק לשנייה כדורסל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 31, 2018 12:10 pm 
מנהל פורום

אוה סליחה. חוק פו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 31, 2018 12:40 pm 
Sophomore

בין אם יש יד חמה או יד קרה ובין אם אין, רצפים ארוכים של החטאות יווצרו בכל מקרה. אחת הדרכים להבדיל בין סדרה מקרית של 0 ו 1 לסדרה שמישהו ניסה לשבות לה מראה מקרי הוא שבסדרה מקרית יש רצפים הרבה יותר ארוכים של 0 או של 1. כלומר אנשים לא טובים בזהוי מקריות ונוטים ליחס רצפים ארוכים לחוסר מקריות. לכן הרבה החטאות לא בהכרח מעידות על חוסר מקריות.

באופן כללי אני מעדיף לשמוע הסברים בתחום הכדורסל לפני הסברים בפסיכולוגיה, דווקא בגלל שיש פה הרבה אנשים שמבינים בכדורסל הרבה יותר ממני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 31, 2018 12:43 pm 
Hall of Famer

לא כ"כ רציתי להיכנס לסמנטיקה של מה זה בדיוק "לעשות פיפי במכנסיים", אבל קפץ לי לראש זיכרון של הפלייאוף הראשון של קובי ברייאנט (מקווה שהזיכרון שלי לא יעשה פדיחות, לא הלכתי לבדוק game log ובכל זאת עברו איזה 20 שנה מאז). למיטב זכרוני, קובי הילד השליך שם המון לבנים, החטיא מלא זריקות ובאופן כללי שיחק איום ונורא, אבל מה שהיה מעניין זה שלא היה נראה שהוא מאבד ביטחון, מבחינתו בכל פעם היה ברור לגמרי שהזריקה הבאה הולכת להיכנס והוא המשיך לזרוק ולדרוש את הכדור פעם אחרי פעם. אגב, גם בהמשך הקריירה שלו, אני זוכר שמבחינת אחוזים, האחוזים שלו בקלאץ' אף פעם לא היו מזהירים, אבל תמיד היה לו ביטחון והוא תמיד דרש וקיבל את הכדור במצבים האלו. אז בעיני יש הבדל מהותי בין שחקן שמאבד ביטחון ומפסיק לתפקד ולזרוק, שזה, בספר שלי, בדיוק ההגדרה של "עושה פיפי במכנסיים" לבין שחקן שממשיך לתפקד כרגיל, אבל ברמת ביצוע נמוכה יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 31, 2018 12:53 pm 
מנהל פורום

כמובן שצריך להשוות לאחוזים הרגילים. אבל אם שחקן עושה 0-10 או 0-12 אני לא יכול לראות את זה כדוגמה לתיפקוד רגיל. בכדורסל צריך גם להכניס את הכדור לסל, לא רק לייצר זריקה או להרגיש בטוח ביכולת שלו לקלוע אותה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 31, 2018 1:06 pm 
Hall of Famer

ראובן כתב:
כמובן שצריך להשוות לאחוזים הרגילים. אבל אם שחקן עושה 0-10 או 0-12 אני לא יכול לראות את זה כדוגמה לתיפקוד רגיל. בכדורסל צריך גם להכניס את הכדור לסל, לא רק לייצר זריקה או להרגיש בטוח ביכולת שלו לקלוע אותה.

הנקודה שלי היא שבעיני יש הבדל משמעותי בין שחקן שמאבד את הביטחון, מוותר על זריקות שהוא אמור לקחת ומפסיק לשחק כמו שהוא משחק בדרך כלל לבין שחקן שממשיך לשחק כרגיל, אבל ברמת ביצוע יותר נמוכה (קולע באחוזים נמוכים יותר, מאבד יותר כדורים), גם אם שניהם היו גרועים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 31, 2018 1:22 pm 
מנהל פורום

מסכים שיש הבדל משמעותי בין טרי רוזייריזם ויותם הלפריניזם. זה לא אומר שהשני מעיד על חוסר הרלוונטיות של הראשון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 31, 2018 2:13 pm 
Hall of Famer

ראובן כתב:
מסכים שיש הבדל משמעותי בין טרי רוזייריזם ויותם הלפריניזם. זה לא אומר שהשני מעיד על חוסר הרלוונטיות של הראשון.

עם זה אני מסכים, אבל אני חושב שגם אתה תסכים איתי שעדיף ללכת למשחק פלייאוף צמוד עם טרי רוזיירים ולא עם יותם הלפרינים, לפחות לגבי הראשונים יש תקווה שישתפרו כשיצברו ניסיון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 99 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 14 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה