סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' ספטמבר 24, 2024 1:32 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 23 הודעות ] 

איזה רוקי תעדיפו
סימונס 32%  32%  [ 10 ]
טייטום 35%  35%  [ 11 ]
מיטצ'ל 32%  32%  [ 10 ]
אחר 0%  0%  [ 0 ]
סך הכל הצבעות : 31
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: איזה רוקי תעדיפו
הודעהפורסם: ד' מאי 30, 2018 10:54 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
עכשיו כשגם טייטום עף אפשר לסכם את עונת הרוקיס הנוכחית כאחת המבטיחות בעשור האחרון.
השאלה שלפניכם, אם הייתם צריכים לבחור ראשונים.
את מי הייתם מעדיפים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: איזה רוקי תעדיפו
הודעהפורסם: ד' מאי 30, 2018 11:43 pm 
Hall of Famer

הכי קל לי להשוות לשחקנים מבחינת פוטנציאל ומה אני רואה מהם. אז ככה:

בן סימונס -ג'ייסון קיד משופר. כמו קיד גם סימונס הוא מנהל משחק אדיר (אם כי אני חושב שקיד היה רמה מעליו), גם קיד הגיע בלי זריקה של ממש אותה הוא שיפר עם השנים (ואפילו היה למשך תקופה מסוימת מקום 2 או 3 בכל הזמנים, במס' שלשות). סימונס עוד צריך לשפר את הקליעה, אבל יש לו כמה יתרונות מובהקים, כמו הגודל וההגנה (כן, גם קיד היה שומר עצום, אבל לא יהה לו את הגודל ואת היוניקורניות של סימונס).
יש עוד מצב שהוא יהיה נפילה וישכשך בבינוניות, אבל הפוטנציאל שלו כל כך עצום. מג'יק ג'ונסוני כמעט.

דונובן מיצ'ל - דווין וויד. אבל הנה העניין, נראה לי שדווין וויד יהיה סטרץ' בשבילו. אני חושב שהקריירה שלו תהיה קצת פחות טובה. אז נכון שיש לו טווח גדול משל וויד, אבל זאת גם תקופה אחרת. וויד בשיאו היה אחד משלושת הסקוררים הטובים בליגה, והוא היה כזה למשך 7-8 שנים. האם מיצ'ל יכול להיות כזה? אולי. האם יהיה לו את האופי הבלתי מתפשר של וויד שהפך אותו לאחד הווינרים הגדולים של תקופתנו? אולי, אבל אני קצת בספק. הבעיות המרכזיות שלו כרגע הן בקבלת החלטות מסוימת או בחירת זריקות. הוא יכול לשפר את זה, והוא מתשפר כל הזמן, אבל נדמה לי שהפוטנציאל שלו קצת יותר קטן מאשר זה של סימונס. מה עוד? כן , אני יודע שהוא מלך ההטבעות של הליגה, אבל אני חייב להגיד שיש בו משהו שנראה קצת פחות אתלטי מאשר, נניח וויד, או אפילו סימונס.

טייטום - כתבתי בת'רד אחר, שפוטנציאלית הוא יכול להיות MVP יום אחד, ואני עדיין חושב כך. שחקן אדיר. אבל נדמה לי שהוא משמעותית פחות יצירתי מאשר השניים שקודמים לו כאן. טכנית הוא מעולה, וגם הגוף שלו מעולה. וזה לא שהוא לא יצירתי בכלל, הוא פשוט יצירתי קצת פחות. אני חושב שהוא יקנה בכיף קריירה של פול פירס, ונדמה לי שזה המקום אליו הוא צריך לכוון. נדמה לי אבל שהבסט קייס שלו הוא אפילו מלו בשיאו + ההגנה של פירס. ואם זה מה שיקרה, הוא יהיה MVP. ועדיין, העדר מסוים ביצירתיות מול השניים הקודמים, לא יכול לתת לו את המקום הראשון, למרות שפיזית הוא נהדר, ולמרות הכשרון העצום שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 31, 2018 1:03 am 
Sophomore

הסיכום שלך נהדר.

אני מסכים שסימונס עם הפוטנציאל הכי גדול, אבל בגלל שאני מאמין באופי, אני אעדיף את על פניו את מיטצ'ל, ואולי אפילו את טייטום.

לגבי מיטצ'ל יש לי עוד שני דברים להגיד:

א. הפוטנציאל שלו להשתפר בכל כך הרבה דברים הוא הרבה גדול יותר ממה שנדמה ברגע הראשון. לאור מה שהוא הראה העונה, לא יפתיע אותי כמעט שום דבר לגביו בעונה הבאה. לא יפתיע אותי אם הוא יראה שיפור משמעותי בריבאונד, לא יפתיע אותי אם הוא ישפר את ניהול המשחק ויוסיף כמה אסיסטים בממוצע, לא יפתיע אותי אם הוא יעלה רמה בהגנה, ולא יפתיע אותי אם הוא יהפך לקלעי שלשות הרבה יותר יציב ויתייצב על אזור ה40%. וכמובן לא יפתיע אותי אם הוא יכנס לטופ של רשימת הקלעים.

ב. קבלת ההחלטות היא באמת נק' תורפה משמעותית אצלו, ואני חושב שבניגוד לדברים האחרים שהזכרתי, זה משהו שייקח לו הרבה יותר זמן לשפר. אם הוא ישתפר בזה, אני מאמין שיהיו לא מעט שנים שהוא יהיה מועמד לגיטימי לMVP.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 31, 2018 7:11 am 
Hall of Famer

מחזיק את עצמי לא לענות איזה סרט רוקי מועדף עליי בתשובה לשאלה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 31, 2018 7:32 am 
Hall of Famer

אני לא הייתי מהמר על סימונס בהשוואה הזו, התקרה שלו בעיני לא יותר גבוהה משמעותית משל השניים האחרים, אבל בגלל הג'אמפ-שוט הפגום להחריד שלו, אז גם הרצפה שלו נמוכה משל שניהם. בין טייטום למיטצ'ל... לא פשוט בכלל. מיטצ'ל כנראה יהיה זה שנותן מספרים עדיפים, השאלה היא האם הוא גם יביא מספיק ניצחונות לקבוצה שלו. לקבוצה שחסרה גו-טו-גאי ויכולת התקפית הייתה לוקח את מיטצ'ל, לקבוצה שהיא כבר טובה כנראה שהייתי מעדיף את טייטום בזכות ההגנה, כך שנראה לי שבהיבט הזה כל אחד מהם הגיע למקום שמתאים לו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 31, 2018 9:00 am 
Junior

rony כתב:
אני לא הייתי מהמר על סימונס בהשוואה הזו, התקרה שלו בעיני לא יותר גבוהה משמעותית משל השניים האחרים, אבל בגלל הג'אמפ-שוט הפגום להחריד שלו, אז גם הרצפה שלו נמוכה משל שניהם. בין טייטום למיטצ'ל... לא פשוט בכלל. מיטצ'ל כנראה יהיה זה שנותן מספרים עדיפים, השאלה היא האם הוא גם יביא מספיק ניצחונות לקבוצה שלו. לקבוצה שחסרה גו-טו-גאי ויכולת התקפית הייתה לוקח את מיטצ'ל, לקבוצה שהיא כבר טובה כנראה שהייתי מעדיף את טייטום בזכות ההגנה, כך שנראה לי שבהיבט הזה כל אחד מהם הגיע למקום שמתאים לו.

איך הרצפה שלו נמוכה בגלל העדר הקליעה? הרצפה שלו, לפחות בנושא הקליעה, היא כמעט במקום הכי נמוך שיש, וזה הספיק לו לתת מספרים מרשימים מאוד כבר השנה, מכאן הוא בעצם רק יכול לעלות ודוקא בגלל הרצפה הנמוכה, הפוטניצאל לעלות גדול הרבה יותר.
בכלל אני מניח שהנחת המוצא כאן היא שמה שראינו מהם השנה זו הרצפה והם רק עוד ישתפרו. ברור שכל אחד מהם יכול גם לרדת בגלל פציעה או משהו כזה, אבל זה לא משהו שאתה לוקח בחשבון כאשר אתה מעריך פוטנציאל, אלא אם כן אתה יודע שאחד השחקנים האלה נוטה לפציעות.
בכל מקרה, לדעתי אין ספק שהפוטנציאל של סימונס הכי גדול, אבל אני מסכים שלגבי האופי שלו יש סימני שאלה ולכן אני עדיין לוקח אותו, אבל במקביל גם עובד על האופי שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 31, 2018 9:51 am 
Hall of Famer

לדעתי אתה טועה מנחם, הרצפה של סימונס נמוכה כי אם הוא לא ייתקן את הג'אמפ-שוט שלו, קבוצות ילמדו אותו ויקשו עליו יותר ויותר. לשפר ג'אמפ-שוט זה לא עניין פשוט, לג'ייסון קיד למשל זה לקח הרבה מאוד שנים והוא אף פעם לא באמת היה קלעי קטלני, בטח שלא בתור שחקן שמייצר לעצמו (בתור סט-שוטר הוא בהחלט היה טוב בחצי השני של הקריירה שלו, פלוס מינוס). בליגה שבה יעילות התקפית היא שם המשחק, זו יכולה להיות בעיה רצינית עבור סימונס. מעבר לזה, הוא גם היה חלש מאוד מבחינת עונשין השנה, שחקן שלא מגיע אפילו ל-60% מהקו חולשה מהותית שקבוצות ירכבו עליה אם הוא לא ישתפר משמעותית בעתיד הקרוב. למיטצ'ל וטייטום, בניגוד אליו, אין חורים משמעותיים במשחק שיריבות יוכלו לנצל בקלות.

כבר ראינו מספיק שחקנים בליגה שהיו במרחק ג'אמפ-שוט נורמלי מלהיות כוכבים, רובם לא השיגו אותו אף פעם. אני לא אומר שסימונס בוודאות לא ישיג אותו, אבל אם הייתי צריך להמר, הייתי מהמר על אלו שכבר עכשיו אין חורים בולטים במשחק שלהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 31, 2018 9:57 am 
Junior

https://youtu.be/JtIY1Naxg0M

לא מזהה יצירתיות רק עם יותר דרכים לעקוף את השחקן (מיצ'ל) טייטום יכול לקלוע פשוט מעל אנשים, ולעשות את זה בהרבה דרכים שונות. בגלל שהוא גבוה יותר ממיצ'ל הוא לא צריך להפעיל הרבה כלים להגיע לזריקה שלו. ויש לו ברפרטואר את כל הארסנל, כולל כלים שסטיבנס ממעט להשתמש בהם.

כרגע הייתי לוקח את מיצ'ל, אבל מכיוון שטייטום צעיר בשנה וחצי ואם יפתח גישה קצת יותר חוצפנית וייקח על עצמו יותר תוך כדי שימור היתרון שלו ביעילות, אז הייתי לוקח אותו.

שניהם עדיפים על סימונס, וזה הוכח בבירור בפלייאוף הנוכחי למה. לא קשור לציקצוקים לגבי אופי. סימונס בא מבית טוב עם הורים מקסימים ומשחק על המגרש כנטול אגו לחלוטין.

“I tell ya. I’d have to deck Nate. I’d have to deck him. He be coming and I’d lay one of those picks on him and he’d have to pick his teeth up off the court

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 31, 2018 10:03 am 
Junior

רק בשביל לשים את ההשוואה לג'ייסון קיד מבחינת קליעה בפרופורציות:
- קיד קלע בעונת הרוקי שלו 70 שלשות, כמעט שלשה למשחק. זרק 257
- סימונס קלע 0 שלשות. 0 עגול. זרק רק 11 פעמים

זה אומר שהקליעה מרחוק של סימונס רחוקה מאד גם משחקנים שהתחילו עם קליעה בעיתיית. אפילו דרק רוז קלע בעונת הרוקי 16 שלשות מתוך 72 נסיונות, דווין וויד קלע 16 מתוך 52 נסיונות. ואנחנו היום בתקופה שהשלשות הפכו לכלי הרבה יותר נפוץ. דרך אגב, שחקן אחר השנה עם מאזן של 0/11 משלוש הוא אנדרה דראמונד, שחקן שאומרים שהוא לא רלוונטי לסנטר היום כי אין לו קליעה מבחוץ. סימונס גארד.
סימונס פשוט נמנע מלזרוק. זה יכול להעיד על פוטנציאל, כי כשהוא יתחיל לזרוק הוא גם כנראה יתחיל לקלוע, אבל זה גם יכול להעיד על בעיה הרבה יותר עמוקה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 31, 2018 9:56 pm 
Junior

טוב, התלבטתי אם להוסיף את "אחר" - כדי לא לפגוע ברגשותיו של אף אחד. אני רואה שזה היה מיותר.
היתרון הכי גדול של מיטצ'ל ביחס לאחרים הוא הקילר אינסטינקט וההשתלטות על משחק. מתישהו במחצית השניה הוא לוקח את המושכות, לוקח אחריות וקולע ברצף. החסרון הכי גדול שלו ביחס לאחרים זה הגודל.
היתרון הכי גדול של טייטום על האחרים זה הפוליש של המהלכים ההתקפיים. החסרון הכי גדול שלו זה הבריחה מאחריות.
אצל סימונס היתרון הכי גדול זה השליטה בכדור, והחסרון הכי גדול שלו זה שהוא כנראה זורק ביד הלא נכונה, והוא מסרב לזרוק בקטע מנטלי.
שלושתם מגינים טובים, סימונס הכי טוב.
שלושתם מוסרים טובים, סימונס הכי טוב.
את סימונס הכי קל לעצור בהתקפה. יש לו הכי מעט מהלכים התקפיים.
טייטום הקלע הכי טוב ואז מיטצ'ל, אבל מיטצ'ל זורק זריקות יותר קשות.
בסוף בחרתי במיטצ'ל, כי אני אוהד יוטה, וכי עקומת הלמידה שלו הכי גדולה בינתיים, וכי מנטלית הוא הכי מסודר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 31, 2018 10:00 pm 
Hall of Famer

איפה ראית שטייטום בורח מאחריות? אחד משני הצדיקים בסדום שהיתה בוסטון במשחק השביעי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 03, 2018 7:01 am 
Hall of Famer

נורטון כתב:
איפה ראית שטייטום בורח מאחריות? אחד משני הצדיקים בסדום שהיתה בוסטון במשחק השביעי.

זה. ואני גם בכלל לא בטוח שסימונס שחקן הגנה טוב מטייטום, לדעתי טייטום עדיף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 03, 2018 8:18 am 
Junior

6 דק' לסוף, טייטום קולע שלשה. הזריקה הבאה והאחרונה שלו היא החטאה שתי דק' לסוף. ברוב ההתקפות של בוסטון הוא בפינה הימנית מחכה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 03, 2018 9:38 am 
Sophomore

האמת שזה מאוד קרוב. אני הולך על סימונס כי אני אוהב את התנועה שלו על המגרש עם כדור. משהו חד ומאוד אקספלוסיבי למרות שהוא כל הזמן כאילו במעין מונשלנטיות כזאת. אני מקווה שיתחיל לזרוק קצת מבחוץ העונה.

טייטום נראה כרגע כמו השחקן הכי מגוון בעיניי דווקא והכי בוגר במשחק. חייב להוסיף קצת מסה בפלג גוף עליון והוא באמת משובח.

מיטצ'ל מגניב. סקורר על.

אני לוקח את סימונס כי אני חושב שהוא הכי פחות אפוי מבין שלושתם ואז את טייטום. מיטצ'ל באמת מרשים אבל לדעתי התקרה שלו יותר נמוכה. שחקן מעט חד מימדי עם כל הכשרון.

סימונס = טייטום > מיטצ'ל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 03, 2018 9:56 am 
Sophomore

מה שבאמת יפה במחזור הזה זה שהיה לשחקנים אימפקט משמעותי על הקבוצות שלהם ועל מאזן הכוחות בליגה.

סימונס היה המנוע שמאחורי ההגעה של פילי לפלייאוף והסיבה שאנשים סימנו את פילי כפייבוריטים גם להגיע יותר רחוק ממה שהגיעו.
טייטום הוא החלק הכי ורוד בעתיד הורוד של בוסטון והיה מהמובילים של הקבוצה לגמר המזרח.
מיטצ'ל פתאום הביא איזו רוח חדשה ליוטה. הביא איזה ניצוץ ויצירתיות וסחב התקפית את הקבוצה הזאת לפלייאוף מרשים ביותר.

מאוד מרשים ומסקרן לראות אותם העונה הבאה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 03, 2018 1:45 pm 
Sophomore

לגבי סימונס - כמו שכבר אמרו פה, ההשוואה לקיד מאד לא במקום.
לא רק שקיד זרק (וקלע) מבחוץ בשנותיו הראשונות, גם הטווח שלו ל 2 היה יותר מאשר הטווח הנוכחי של סימונס.

טייטום אכן צריך להיות יותר חוצפן, ולקחת על עצמו יותר, ואז אהיה יותר חכם לגביו.

לדעתי מבחינת כישרון בשקלול בכל האספקטים דווקא מי שהכי מרשים זה מיצ'ל.
הבעיה שאני זוכר יותר מידי משחקים שלו השנה עם אחוזים רעים.
KD היה די מזעזע בשנתו הראשונה מבחינת אחוזים. לאחר מכן הוא השתפר מאד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 03, 2018 2:31 pm 
Junior

השנה הבאה תהיה מעניינת מבחינתם. סימונס יצטרך להתמודד עם קבוצות שמתחילות ללמוד אותו, בעיקר בנושא הקליעה. מיצ'ל התחיל את השנה מאד רחוק מהפוקוס התקשורתי בגלל המקום שלו בדראפט והעניין סביב הבחירות הגבוהות (סימונס שנחבר שנה קודמת, פולץ וכמובן לונזו בול). בשנה הבאה הפוקוס יהיה עליו מהתחלה. טייטום יצטרך להתמודד בעיקר עם החזרה של היוורד וקייירי. מאמין שהוא יישאר בחמישייה ודווקא הגיוני שהוא ירוויח כי זה שחקן שנותן למשחק לבוא אליו, אבל גם יכול להיות שיקבל קצת פחות דקות מהשנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 03, 2018 10:34 pm 
Hall of Famer

תוצאה נחמדה כעת בסקר
10-10-10

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 03, 2018 10:56 pm 
Sophomore

אני חושב שמיצ'ל עם כל הכבוד הוא שוטינג בגובה 1.91.
סימונס מוביל כדור שעף את המגרש בגובה של 2.08.

איך אפשר להגיד שלמיצ'ל יש יותר פוטנציאל אני לא יודע... סימונס שחקן מיוחד. מה שנקרא חד קרן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 03, 2018 11:11 pm 
Hall of Famer

נכון, חד קרן, בדיוק כמו יאניס! שזה יפה מאד.
אבל מצד שני, גם כמו דריוס מיילס, ג'ונת'ן בנדר וברונו קבוקלו.

למרות שברור שהקריירה שלו נראית כרגע, לפחות כמו זו של יאניס, ולא כמו האחרים. ועדיין, לא נראה לי שיוניקורניות גרידא היא מתכון מוחלט להצלחה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 03, 2018 11:39 pm 
Junior

דניאל כתב:
השנה הבאה תהיה מעניינת מבחינתם. סימונס יצטרך להתמודד עם קבוצות שמתחילות ללמוד אותו, בעיקר בנושא הקליעה. מיצ'ל התחיל את השנה מאד רחוק מהפוקוס התקשורתי בגלל המקום שלו בדראפט והעניין סביב הבחירות הגבוהות (סימונס שנחבר שנה קודמת, פולץ וכמובן לונזו בול). בשנה הבאה הפוקוס יהיה עליו מהתחלה. טייטום יצטרך להתמודד בעיקר עם החזרה של היוורד וקייירי. מאמין שהוא יישאר בחמישייה ודווקא הגיוני שהוא ירוויח כי זה שחקן שנותן למשחק לבוא אליו, אבל גם יכול להיות שיקבל קצת פחות דקות מהשנה.

אנחנו ממש לא רחוקים מהרגע שבו טייטום יהיה יותר טוב מהייוורד. להגיד שהוא שנותן למשחק להגיע אליו זה אנדרסטייטמנט למישהו שמתחיל בפינה ועשר שניות נתקע שם כל התקפה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 03, 2018 11:41 pm 
מנהל פורום

א. גם מיצ'ל יוניקורן. בדקתי לו בן הרגליים.
ב. סימונס. זו ההצבעה שלי. כי ברוקי'ז בוחרים פוטנציאל, ושל סימונס גבוה יותר משל השניים האחרים בקילומטרים. מיצ'ל יהיה יופי של 2 בליגה הזו, אולי אפילו הכי טוב, אבל זה לא משהו שובר שוויון כ"כ בליגה הנוכחית. טייטום יהיה משהו בין כרמלו אנתוני בשיאו לפול פירס בשיאו, שזה ממש ממש ממש יפה. סימונס יכול להיות לברון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 03, 2018 11:43 pm 
Junior

מאנו כתב:
אני חושב שמיצ'ל עם כל הכבוד הוא שוטינג בגובה 1.91.
סימונס מוביל כדור שעף את המגרש בגובה של 2.08.

איך אפשר להגיד שלמיצ'ל יש יותר פוטנציאל אני לא יודע... סימונס שחקן מיוחד. מה שנקרא חד קרן.

שחקנים אחרים בגובה של מיטצ'ל הם קיירי, וייד. איזייאה תומאס מדטרויט יותר נמוך. אם הוא יגיע לרמות שלהם רוב הסיכויים שהוא יהיה יותר טוב מסימונס וטייטום

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 23 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 8 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה