סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 22, 2024 7:48 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 61 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 5:06 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
האם הווריורס יתנו את כל מה שיש להם כדי לסיים את העונה מוקדם?
האם לברון שווה ניצחון אחד בגמר?
עוד 13.5 שעות נדע

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 5:14 pm 
Hall of Famer

לראשונה מזה הרבה זמן יש מצב שאוותר על משחק בסדרת גמר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 5:31 pm 
Senior

זה של קליבלנד לקחת, מהמר שהם גם יקחו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 5:42 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אני מהמר שייגמר במחצית. לברון צריך להיות כבר שפוך לגמרי וברגע שג"ס יפתחו פער הוא יתחיל לחשוב על הקבוצה הבאה ועל החופש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 6:11 pm 
Junior

דוראנט באקט שעליבותו תזכר לדורות אחראי לאחת סדרות הגמר הצפויות והלא מותחות בהיסטוריה.

מקווה שההסטוריה תזכור את הקונטקס של הביצועים שלו. שחקן אדיר שחיבל במורשת שלו במו ידיו.

גיא פניני, קפטן מכבי, לשחקן הפועל : "אתה נאצי, שיהיה סרטן בראש לך ולאבא שלך".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 6:24 pm 
Hall of Famer

דוראנט, דוראנט, אבל גם אם זו היתה יוסטון, אני מניח שלמרות הרעד של הארדן ופול במעמדים כאלה, היא היתה מנצחת בקלות יחסית (כלומר, פחות משבעה משחקים) בגלל יתרון איכותי אדיר. האמת היא שאני גם לא בטוח שניו אורלינס או יוטה לא היו מנצחות את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 6:37 pm 
Junior

נורטון כתב:
דוראנט, דוראנט, אבל גם אם זו היתה יוסטון, אני מניח שלמרות הרעד של הארדן ופול במעמדים כאלה, היא היתה מנצחת בקלות יחסית (כלומר, פחות משבעה משחקים) בגלל יתרון איכותי אדיר. האמת היא שאני גם לא בטוח שניו אורלינס או יוטה לא היו מנצחות את זה.

אין ולא היתה קבוצה בעשורים האחרונים שיכלה לנצח, בגמר, בחוץ, כששחקנים מקבילים לקארי וקליי מסריחים תפרקט כמו שהם הסריחו במשחק מס' 3.

זה היה משחק שחידד להכאיב את העליבות הספורטיבית של האיחוד הבזוי הזה של קבוצת 73 נצחונות עם השחקן מס' 2 בליגה.

אף אחד בגולדן סטייט לא חייב להיות טוב בשביל להשיג ניצחון. יש אפס לחץ על הכוכבים שלהם, ולכן גם 0 אחריות. מספיק שאחד מהם יופיע בכל ערב נתון והם יכולים לנצח, גם אם השניים או השלושה האחרים לא מתפקדים.

בעיני זה בהחלט מפחית משמעותית מההערכה שמגיעה לכל אחד מהם בפני עצמו על ההישג המשותף.

לגבי יוסטון - כשלברון בשיאו זאת סדרה בהחלט תחרותית, וגם אם יוסטון היו מנצחים ( NOT A GIVEN) זה לא היה בסוויפ, ולא בלי התעלות עקבית של הארדן ופול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 6:40 pm 
Hall of Famer

איכשהו תמיד במעמדים האלה עולות הקונספירציות של "גולדן סטייט תעדיף לסיים את זה בבית שלה מול האוהדים מאשר בחוץ", ואף פעם לא נשמע לי סביר.
לא שלא יכול להיגמר בבלוואאוט לטובת קליבלנד, סתם לא נשמע לי סביר שמישהו יחליט לוותר על משחק אליפות בכזו קלות.

זה באמת משנה אם דוראנט חבר לגולדן סטייט או ש-3 כוכבים (וייד, לברון ובוש) חברו ביחד והקימו קבוצת-על שדיברה על זכייה באליפות 8 שנים ברצף?

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 6:45 pm 
Junior

התותח המפוברק כתב:
איכשהו תמיד במעמדים האלה עולות הקונספירציות של "גולדן סטייט תעדיף לסיים את זה בבית שלה מול האוהדים מאשר בחוץ", ואף פעם לא נשמע לי סביר.
לא שלא יכול להיגמר בבלוואאוט לטובת קליבלנד, סתם לא נשמע לי סביר שמישהו יחליט לוותר על משחק אליפות בכזו קלות.

זה באמת משנה אם דוראנט חבר לגולדן סטייט או ש-3 כוכבים (וייד, לברון ובוש) חברו ביחד והקימו קבוצת-על שדיברה על זכייה באליפות 8 שנים ברצף?

ההשוואה לא במקומה - יש הבדל מהותי בין ניסוי ליצור משהו חדש וניסיוני (ניסיון שכמעט כשל, להזכיר את התחלת העונה הראשונה של הביג 3) לבין מעבר של שחקן מבוסס, לקבוצה סופר מבוססת, (פאקינג העמידה את המאזן הטוב בהיסטוריה!) שהרגע ניצחה אותו אישית במשחק מס' 7.

גולדן סטייט היא האלופה הכי צפויה בהיסטוריה כנראה, לא בדקתי אבל אני מהמר שהיחס הימורים עליה בתחילת השנה היה גבוה מהסיכוי שהניקס יעשו משהו מטומטם.

לגבי הפסד בכוונה - לעולם לא יקרה במשחק שבו פציעה או שתיים יכולות לשנות הכל. וזה גם לחלוטין נגד המנטליות של המועדונים והשחקנים האלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 6:51 pm 
Hall of Famer

אין שום הבדל מהותי. בזמן אמת דיברו על מיאמי של אז בתור קבוצה שתעשה היסטוריה ותנצח הכל ותמיד. לברון לא הצליח לעשות את זה, ולמען האמת אפילו לא היה קרוב.
זה שזה כשל, זה לגמרי HINDSIGHT. זה היה אמור להצליח ויותר מכך.

אבל גרוע מכך - יש פה גם זכות ראשונים, והזכות הזאת היא של לברון שהיה הראשון שניסה להרוס את הליגה (וכן, קצת נכשל) לדוראנט שהיה השני.
וכמובן, למרות הכל, אני מזכיר שוב, שהייתי מאד מאד מעדיף לו דוראנט לא היה מגיע לגולדן סטייט, שלדעתי איבדה לא מעט מהאסתטיקה שלה לטובת המהלך הזה, וחבל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 7:01 pm 
Sophomore

אני עם שימי. המעבר של דוראנט לגולדן הפך את סדרת הגמר של הנבא למשעממת ביותר בהיסטוריה. בניגוד ללברון שהצטרף למיאמי כשעונה לפני הם בקושי גירדו פלייאוף וקיבלו בעיטה בישבן בסיבוב הראשון מהסלטיקס- כאן מדובר על הצטרפות של השחקן מספר 2 בעולם לקבוצה שהיא גם ככה הייתה מדהימה לפניו וסיימה עונה היסטורית עם אינספור שבירת שיאים. זה לא דומה בכלל. לטעמי, המעבר של לברון למיאמי יותר קרוב למעבר של גארנט וריי אלן לבוסטון ושל פול ג'ורג' וכרמלו לאוקלהומה מהמעבר של דוראנט ללוחמים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 7:03 pm 
Junior

נורטון כתב:
אין שום הבדל מהותי. בזמן אמת דיברו על מיאמי של אז בתור קבוצה שתעשה היסטוריה ותנצח הכל ותמיד. לברון לא הצליח לעשות את זה, ולמען האמת אפילו לא היה קרוב.
זה שזה כשל, זה לגמרי HINDSIGHT. זה היה אמור להצליח ויותר מכך.

אבל גרוע מכך - יש פה גם זכות ראשונים, והזכות הזאת היא של לברון שהיה הראשון שניסה להרוס את הליגה (וכן, קצת נכשל) לדוראנט שהיה השני.
וכמובן, למרות הכל, אני מזכיר שוב, שהייתי מאד מאד מעדיף לו דוראנט לא היה מגיע לגולדן סטייט, שלדעתי איבדה לא מעט מהאסתטיקה שלה לטובת המהלך הזה, וחבל.

יש לדבר ולקוות, ויש לחבר מים וחול ולהתפעל שיוצא בוץ. גולדן סטייט היתה קבוצה אלופה, מוכחת, מוכנה, בשלה, היה שם אפס הימור וזה שדורנט עצמו בדיוק הפסיד לה רק גרם לצעד שלו להראות יותר עלוב.

ולהזכירך - לברון לא ברא את שחר ההיסטוריה. הוא עף מהפלייאוף מול הסלטיקס שהיו, מי היה מאמין - שלושה אול אוף פיימרים, עד שנמאס לו והוא יצר שלושה גדולים משלו.

גולדן סטייט היתה קבוצה ששברה שיאים קבוצתיים, עם ספסל מבוסס, סופרסטארים צעירים בשיאם - ודורנט עזב למרות שהיה לו אחלה צוות מסייע בOKC.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 7:20 pm 
Hall of Famer

תן לי לנסות לסדר את זה:

- המעבר שהכי במובהק יצר אלופה - דוראנט לגולדן סטייט. נדמה לי שגם אני בתור לברון הייטר, יודה בזה שהמעבר של דוראנט הפך את גולדן סטייט לקבוצה אף טובה יותר מזו שמיאמי היתה "אמורה" להיות. אחד השחקנים הטובים בעולם הצטרף לקבוצה של 9 הפסדים בעונה... בכל זאת.
- המעבר הפחדני הראשון - לברון למיאמי. כי עד כמה שגולדן סטייט של דוראנט היתה אמורה להיות טובה יותר ממיאמי של לברון, גם מיאמי של לברון היתה אמורה להיות קבוצה של 62 נצחונות כל עונה ו 16-7 בפלייאוף כל עונה. כן, גם מול סן אנטוניו הגדולה, ובטח ובטח שמול דאלאס. אז נכון, גולדן סטייט היא קבוצה שאמורה להיות קבוצה של 70 נצחונות ו 16-4 בפלייאוף כל עונה, אבל זה לא סותר שגם מיאמי היתה אמורה לנצח את כל מה שזז. גם אם בקצת פחות קלות.
- המעבר הפחדני השני - בוודאי שדוראנט לגולדן סטייט. לא נראה לי שיש ספק בזה, וחבל מאד שזה קרה.
- מה לא היה מהלך פחדני? המעבר של גארנט בן ה 32 וריי אלן בן ה 33 לבוסטון, היה אכן נהדר, אבל לא יצר קבוצה שהיא בוודאות אלופה. לא נראה לי שאפילו בזמן אמת מישהו דיבר על כך שמדובר בקבוצה שהיא בוודאות אלופה, אלא בקבוצה חזקה מאד שהיא קונטנדרית ברורה, אבל לא יותר מזה. בעיניי, זה לא מהלך בינוני, אלא מהלך הגיוני מאד של שני שחקנים בשליש האחרון של הקריירה שלהם, שרצו צ'אנס אחד נוסף לאליפות. לא רואה איך אפשר להאשים את גארנט ששנים לא הגיע לפלייאוף בגלל האפסיות של מינסוטה, או אפילו את אלן ששקע בבינוניות של סיאטל (וגם כך, ידע שהוא לא כוכב ברמה שיכול להיות מס' 1 לאליפות). למעשה, נדמה לי שאף אחד מהם לא היה מובהק כאחד מחמשת השחקנים הטובים בליגה באותה תקופה. קרוב אמנם (בטח גארנט... פירס קצת אחורה, ואלן עוד קצת אחורה). אבל זה לא לברון (טופ 2)+וויד (טופ 5)+בוש (טופ 10) + כל סוללת הכוכבים הזקנים שמיאמי הביאה בשנים הבאות (כולל אלן עצמו כמובן).
למעשה, הקבוצה הזאת מעולם לא היתה כה חזקה, לו רונדו לא היה מפתיע שם מאד. בעיניי, בוסטון היא פשוט סיפור אחר לגמרי.
- קרל מאלון וגארי פייטון ללייקרס זה סיפור קצת אחר. הלייקרס כבר היו אלופים מובהקים (למרות שהפסידו את האליפות ב 2003 . מה שיכול להיות מוסבר קצת בעייפות החומר, בחוסר מוטיבציה ובריבים של שאקובי). אמנם מאלון ופייטון הגיעו לשם בגיל מבוגר מאד, יותר מאשר זה של גארנט ואלן לבוסטון, אבל נדמה לי שבניגוד לבוסטון שהיתה פרויקט, הלייקרס של אותה עונה כן היתה פייבוריטית מובהקת וזה היה PIGGY BACKING מובהק. עם כמה שאני אוהד את קובי, אני כמעט שמח שהדבר הזה נכשל . מצד שני, אני כן מבין את מאלון ופייטון שידעו שהם באים ככינור שלישי רביעי או חמישי ובכל זאת לא היה אכפת להם, כל עוד יש להם סיכוי אמיתי לטבעת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 7:59 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
זה נורא קל להאשים את דוראנט או את גולדן סטייט או את הקומישיונר או את שמעון מזרחי במה שקרה, אבל בשורה התחתונה היה כאן שילוב של ניהול מקצועי וכלכלי מצוין עם שחקנים שהסכימו לוותר על האגו ועל כסף כדי לשחק ביחד וצריך להעריך את זה.

וכן, זה בנה את אחת הקבוצות הגדולות בהיסטוריה (שעדיין היתה צריכה לא מעט מזל כדי לעלות לגמר). או שקבוצה אחרת תיענה לאתגר ותתמודד מולה או שתהיה כאן שושלת גדולה עד שתיגמר. אין שום בעיה עם זה וזה בטח עדיף על קבוצות הבדיחה עם כוכב וחצי שהפכו לקונטנדריות בזמנים קודמים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 8:01 pm 
Junior

האלופה הכי צפוייה בהיסטוריה זו הקבוצה שהייתה בפיגור 3-2 בגמר מערב עד שהשחקן מס' 2 אצל היריבה נפצע?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 8:18 pm 
מנהל פורום

יש משהו מהותי מאוד שמבדיל בין גולדן סטייט לבין מיאמי ובוסטון, באוקלנד גדלה קבוצה אלופה בלי שהיא יבאה אף סופרסטאר מוכח ובלי לעשות טנקינג לבחירות דראפט גבוהות.
היא בנתה קבוצה אלופה מבחירות דראפט חכמות, משחקנים חופשיים שהיו זמינים והגיעה למרחק נגיעה לאליפות שניה ברציפות
ואז הגיע הרגע שבו היה סופרסטאר בשוק החופשי והם שמו עליו את היד. פשוט ככה. זה מנקודת המבט של ג"ס. מנקודת המבט של דוראנט. הוא נהנה מקבוצה שמחה עם מעט מאוד אגו, זוכה באליפויות. מה אתם רוצים ממנו? שיוביל קבוצה לבד לאליפות? הוא לא בנוי לזה וראינו את זה בפלייאוף שראסל היה פצוע. אז כאינדיבידואל הוא בחר את הבחירה האישית שלו.
לא רואה שביב של טענה מוסרית או אחרת שאפשר להפנות לקבוצה או לשחקן

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 8:31 pm 
מנהל פורום

עשתה טנקינג כמו גדולה, וחיכתה לסופרסטאר כמו גדולה (איגי). בואו לא נהפוך אותם לאיזה סיפור רומנטי מידי.
עבדו סופר סופר סופר סופר חכם, אבל לא מקורי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 8:38 pm 
מנהל פורום

אני לא מסכים שאיגי הוא סופר סטאר, המניה שלו הייתה בירידה כשהוא חתם שם.
אם הם עשו טנקינג אז איפה בחירות דראפט טופ 3 שבשבילן קבוצות עושות טנקינג?
אני זוכר את הפלייאופים עם מרק ג'קסון על הקווים. שבהם הם נשארו עם הסימפטיה אבל הפסידו. כמעט בלי שינוי בסגל רק בעמדת המאמן, בום אליפות.
לדעתי הענייה מאוד מדובר בסיפור רומנטי ומרגש.
ההגעה של דוראנט היא מעין תגמול שמגיע באגדות לטובים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 8:58 pm 
Hall of Famer

גולדן נבנתה בעיקר דרך הדראפט. התוספת של איגי + הטרייד המבריק על בוגוט תמורת מונטה אליס.
קארי, תומפסון וגרין. אף אחד מהם לא בטופ5 בדראפט, גרין בכלל בסיבוב שני.

ואם לא די בכך, שיחק להם המזל עם הקפיצה המטורפת בתקרת השכר, שהיא-היא הסיבה היחידה למה דוראנט יכל להצטרף לווריורס. קפיצה של 24 מיליון דולר בעונה אחת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 9:05 pm 
Junior

איגי ממש לא סופרסטאר, לא אז ולא היום.

ובהמשך למה שהתותח כתב.
מה שקרה עם גולדן סטייט הוא בסופו של דבר מאוד יוצא דופן. קבוצה שבלי בחירות גבוהות, אבל עם מאמן מצוין בנתה קבוצה מעולה שזכתה באליפות ואחר כך הביאה כוכב משמעותי בלי לעשות שום דבר לא מקובל. נכון, זה אולי יצר עכשיו קבוצה מפלצתית, אבל בסופו של דבר זה די יוצא דופן ועובדה שבפעמים קודמות שקבוצות ניסו לעשות משהו דומה זה לא לגמרי הצליח ואפילו השנה זה לא היה רחוק מלא להצליח. אז כן, אפשר להגיד שדוראנט פחדן והוא היה צריך להשאר בקבוצה בינונית ולנסות להוביל אותה להישגים, אבל כמה שחקנים בקליבר הזה באמת מוכנים לוותר כמעט לגמרי על האפשרות לזכות באליפות כדי להיות ראש לשועלים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 9:07 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

לא לשכוח שהם כן עשו טאנקינג אחד חסר בושה בשביל לשמור על הבחירה שהפכה להאריסון בארנס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 9:15 pm 
Hall of Famer

וכן, הם גם לקחו מאמן שהיה מאוד אהוד ועם הרבה PR חיובי מהתקשורת, חתכו אותו והביאו מאמן בלי שום ניסיון אימון אבל רקע כפרשן ו-GM (די בינוני) של פיניקס, והסתבר שסטיב קר הוא חתיכת מאמן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 9:34 pm 
Hall of Famer

מנחם כתב:
איגי ממש לא סופרסטאר, לא אז ולא היום.

ובהמשך למה שהתותח כתב.
מה שקרה עם גולדן סטייט הוא בסופו של דבר מאוד יוצא דופן. קבוצה שבלי בחירות גבוהות, אבל עם מאמן מצוין בנתה קבוצה מעולה שזכתה באליפות ואחר כך הביאה כוכב משמעותי בלי לעשות שום דבר לא מקובל. נכון, זה אולי יצר עכשיו קבוצה מפלצתית, אבל בסופו של דבר זה די יוצא דופן ועובדה שבפעמים קודמות שקבוצות ניסו לעשות משהו דומה זה לא לגמרי הצליח ואפילו השנה זה לא היה רחוק מלא להצליח. אז כן, אפשר להגיד שדוראנט פחדן והוא היה צריך להשאר בקבוצה בינונית ולנסות להוביל אותה להישגים, אבל כמה שחקנים בקליבר הזה באמת מוכנים לוותר כמעט לגמרי על האפשרות לזכות באליפות כדי להיות ראש לשועלים?

ותודה למיני שלא לקחה את קרי וכן לקחה את רוביו ופלין.
ותודה לרפטורס שכן לקחו את ולנציונאס כי הלוחמים רצו אותו לפני קליי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 09, 2018 4:17 am 
Hall of Famer

הקאבס נראים חסרי אנרגיה ומוטיבציה, ובעיקר כאילו הם מתים שהכל ייגמר כבר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 09, 2018 4:25 am 
מנהל פורום

זה רק כדי להטעות את האויב, הם חוזרים