סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 22, 2024 9:29 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 29 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ש' יוני 09, 2018 10:14 am 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
בעיני אלו שתי הגדרות שונות לגמרי.
השחקן הגדול ביותר נבנה מיכולת אישית אדירה 70% ומהשגי הקבוצה 30% (או כל יחס אחר שתרצו)
השחקן הטוב ביותר ברמה האינדיבדואלית לא חייב להגיע להשגים תמיד כי זה בכל זאת ספורט קבוצתי ולא טניס.
מייקל השחקן הגדול ביותר ללא עוררין בעיני. 6 אליפויות ללא הפסד בגמר ותחושה של שליטה אבסולוטית בספורט. עם זאת ללא רודמן, פיפן וכו׳ קשה להאמין שהוא היה מגיע לזה והיה לו גם מאמן שבשיאו היה הזן מאסטר, מאמן האגואים הגדול בהיסטוריה של הליגה.

לברון בעיני הוא השחקן הטוב ביותר. הוא לקח קבוצה שבעיני אין שחקן אחר כולל מייקל שהיה מביא אותה ליותר מחצי גמר מזרח. לקח אותם לגמר הליגה וממרחק של סל אחד מגניבת הביתיות מאחת מהקבוצות הגדולות בהיסטוריה של הליגה.
הוא מעין שילוב של מג׳יק ובארקלי, שליטה אדירה במשחק, סקורר מצוין, מהמוסרים הטובים ביותר אי פעם וכח ואתלטיות מתפרצת שלא ראינו מעולם.
כל זה עם מאמן טיפש שלא עשה שום התאמה משמעותית בסדרת הגמר להתמודד עם חילופי ההגנה של גולדן.
8 משחקים של 40+ נקודות בפלייאוף אחד. רק שחקן אחד עשה את זה לפניו וזה לא מייקל.
הוא שיחק טונה של דקות בליגה ומעל 40 דקות למשחק בפלייאוף. מה עוד אפשר היה לבקש השנה ממנו?

לאורך השנים היתה לי המון ביקורת על הצ׳וקריות שלו, הבריחה ממגע בצבע, הבקשות לימי חופש המוזרות וחוסר הופעה ברגעים המכריעים. גם החלק שלו בעזיבה של קיירי הציקה.
באליפות שהוא לקח מגולדן ובפלייאוף הנוכחי הוא השיב כמעט לכל הביקורות. הוא קלע בצרורות, הוא לקח קבוצה עלובה על הכתפיים שלו והוביל אותה בכל קטגוריה אפשרית.
הוא חדר המון לסל וקלע ברגעים המכריעים. יותר ממה שהוא עשה במשחק הראשון בגמר מול קבוצה שגדולה עליו בשני מספרים פשוט לא ניתן לעשות.
מייקל היה סקורר גדול ממנו ושומר טוב ממנו, דוראנט קלע טוב ממנו אבל אף אחד לא עשה הכל ביחד ברמות שהוא עושה.

לא היתה חבילה שלמה ממנו בהיסטוריה של המשחק.
לא יודע מה יהיה בעונה הבאה או בכלל קדימה עם לברון אבל בעיני בכלל אין ספק. השנה הוא עבר את קארים, קובי, מג׳יק ובירד בלי לאותת. הוא השחקן השני הכי גדול בהיסטוריה.
משום מה אנשים מתייחסים לזה ככישלון, בעיני זו גדולה אמיתית.
כמה ספורטאים הם השניים הכי טובים בהיסטוריה במה שהם עושים בחיים?

סטיבן איי סמית מסביר מצוין למה לברון לא יהיה מייק ואפילו לא יהיה קובי... https://www.youtube.com/watch?v=BFNH5rBYwjw

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 09, 2018 11:06 am 
Junior

מקבל את ההפרדה שאתה עושה בין הכדורסלן הגדול בהיסטוריה לטוב בהסטוריה. שניהם זה ג'ורדן.
בסופו של דבר, גם אם נניח שהכדורסל שלברון מציג כרגע, או אפילו בשנים האחרונות, הוא טוב מזה של ג'ורדן (לא מסכים, אבל נניח), עדיין לא ניתן להתעלם ממה שקדם לשנים האלו. אתה אומר שלג'ורדן היו את פיפן ורודמן? ללברון היה סגל טוב מזה (ולא במעט) במיאמי כאשר הוא בשיאו הפיזי, וזה עדיין הספיק לו לשתי אליפויות בלבד, כולל הפסד הזוי לדאלאס.
בשורה התחתונה לברון כדורסלן וספורטאי ענק, השני הטוב בהיסטוריה, אבל כדי להשתוות לג'ורדן הוא יצטרך לעשות דברים שהם בגדר נס. לנצח את בוסטון כשהכוכבים הגדולים שלה זה ג'ייסון טייטום ואל הורפורד, זה פשוט לא מספיק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 09, 2018 11:10 am 
Sophomore

אני חושב שלברון באמת מדהים. באותה נשימה אני חושב שהרמה במזרח הרבה יותר נמוכה, ושאני לא בטוח בכלל בכלל בכלל שהוא עובר סיבוב ראשון במערב.

וקשה לדעת! העונה המדהימה באמת של לברון הייתה זאת שהוא זכה בה באליפות מול גולדן סטייט אחריי שאיבדה את דריימונד עם הפציעת גב של איגי ובהופעה אדירה של קיירי.
קשה קשה לדעת באמת.
יוסטון נתנו פייט הרבה יותר רציני לגולדן סטייט (ויוסטון בהחלט לא קבוצה מהגדולות בהיסטוריה, למרות שהם קשוחים, וקלעים וכריס פול והארדן והכל טוב ויפה ונכון). גם ניו אורלינס ואנתוני דיויס.
אמר כאן מישהו שחושב שלא בטוח שקליבלנד עוברת את יוטה ולדעתי גם זה נכון.

המסקנה שלי היא שהמזרח פשוט חלש מדי וצעיר מדי. ושההישגים של לברון הם מדהימים אבל בעיקר מדהימים על הנייר ואם נכנסים קצת פנימה רואים שלא היו לו יריבות אמיתיות ברוב הדרכים שהובילו לגמרים שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 09, 2018 11:58 am 
Sophomore

ברמה האישית, לברון שחקן טופ 10 בכל הזמנים, וזה למרות שעד לפני 3 שנים היכולת (skill, not ability) שלו במשחק הכדורסל היתה בינונית - הוא פשוט נראה כמו תיכוניסט שמשחק כדורסל חובבני ומתמודד מול קבוצת ילדים ביסודי. בשנים האחרונות הוא פיתח אלמנט טכני בסיסי במשחק, זריקה, והפך לבלתי עציר.

מבחינת חדוות צפיה, לברון אחראי לכדורסל הכי לא אסתטי שראיתי מימי. אולי משם נובע הקיטוב ביחס אליו - כמה נורא הכדורסל של הקבוצות שלו ומה שהוא עושה לכוכבים שמשחקים איתו. הוא איכשהו הצליח להתחמק מההאשמות שששחקנים אחרים סבלו מהן כל הקריירה - למרות שהוא סירס אולסטארים והבריח כוכב צעיר ממש לאחרונה.

קבוצתית, בכל הקריירה של לברון במזרח היו שתי קבוצות שהיה להן קייס לגיטימי לאליפות, בוסטון לשלוש שנים, ודטרויט לשנתיים. כל שאר היריבות שלו במזרח לא עוברות סיבוב שני במערב. זה מסביר את מספר הגמרים המופרך שלו ויחס ההפסדים הגבוה.

בתרבות שמקדשת סטטיסטיקה, לברון בדרך למספר 1 בכל הזמנים. אישית, לא הייתי רוצה לראות אותו בקבוצה שאני אוהד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 09, 2018 12:18 pm 
Freshman

הוקיץ' כתב:
בסופו של דבר, גם אם נניח שהכדורסל שלברון מציג כרגע, או אפילו בשנים האחרונות, הוא טוב מזה של ג'ורדן (לא מסכים, אבל נניח), עדיין לא ניתן להתעלם ממה שקדם לשנים האלו. אתה אומר שלג'ורדן היו את פיפן ורודמן? ללברון היה סגל טוב מזה (ולא במעט) במיאמי כאשר הוא בשיאו הפיזי, וזה עדיין הספיק לו לשתי אליפויות בלבד, כולל הפסד הזוי לדאלאס.
בשורה התחתונה לברון כדורסלן וספורטאי ענק, השני הטוב בהיסטוריה, אבל כדי להשתוות לג'ורדן הוא יצטרך לעשות דברים שהם בגדר נס. לנצח את בוסטון כשהכוכבים הגדולים שלה זה ג'ייסון טייטום ואל הורפורד, זה פשוט לא מספיק.

לא אמרתי שהוא השתווה. אמרתי שמייקל הגדול מכולם ללא עוררין מבחינתי.
אבל לברון השתפר מהזמן שלו במיאמי בדיוק כמו שמייקל השתפר והוסיף את הטורנאראונד והפייד אווי.
לברון של השנה אישית בעיני משחק את הכדורסל האישי הכי טוב שראיתי.

סטיבן איי סמית מסביר מצוין למה לברון לא יהיה מייק ואפילו לא יהיה קובי... https://www.youtube.com/watch?v=BFNH5rBYwjw

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 09, 2018 12:20 pm 
Freshman

מאנו כתב:
אני חושב שלברון באמת מדהים. באותה נשימה אני חושב שהרמה במזרח הרבה יותר נמוכה, ושאני לא בטוח בכלל בכלל בכלל שהוא עובר סיבוב ראשון במערב.

וקשה לדעת! העונה המדהימה באמת של לברון הייתה זאת שהוא זכה בה באליפות מול גולדן סטייט אחריי שאיבדה את דריימונד עם הפציעת גב של איגי ובהופעה אדירה של קיירי.
קשה קשה לדעת באמת.
יוסטון נתנו פייט הרבה יותר רציני לגולדן סטייט (ויוסטון בהחלט לא קבוצה מהגדולות בהיסטוריה, למרות שהם קשוחים, וקלעים וכריס פול והארדן והכל טוב ויפה ונכון). גם ניו אורלינס ואנתוני דיויס.
אמר כאן מישהו שחושב שלא בטוח שקליבלנד עוברת את יוטה ולדעתי גם זה נכון.

המסקנה שלי היא שהמזרח פשוט חלש מדי וצעיר מדי. ושההישגים של לברון הם מדהימים אבל בעיקר מדהימים על הנייר ואם נכנסים קצת פנימה רואים שלא היו לו יריבות אמיתיות ברוב הדרכים שהובילו לגמרים שלו.

אם לברון היה מתפרק בגמר היית יכול להגיד שהמזרח שווה לתחת גם ברמה האישית. אבל הוא סיים את הגמר של שנה שעברה עם ממוצע טריפל דאבל, היחיד בהיסטוריה.
גם זה לא נחשב ברמה האישית? ומול גולדן ששומרת טוב. גולדן לא קוטלת קנים בהגנה וגם מולם הוא שם מספרים חלומיים.
אז שוב ברמה האישית הוא בעיני הטוב. בראייה היסטורית מייקל שנות אור לפניו בגלל ההשגים והדומיננטיות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 09, 2018 12:26 pm 
מנהל פורום

WTF כתב:
ברמה האישית, לברון שחקן טופ 10 בכל הזמנים, וזה למרות שעד לפני 3 שנים היכולת (skill, not ability) שלו במשחק הכדורסל היתה בינונית - הוא פשוט נראה כמו תיכוניסט שמשחק כדורסל חובבני ומתמודד מול קבוצת ילדים ביסודי. בשנים האחרונות הוא פיתח אלמנט טכני בסיסי במשחק, זריקה, והפך לבלתי עציר.

מבחינת חדוות צפיה, לברון אחראי לכדורסל הכי לא אסתטי שראיתי מימי. אולי משם נובע הקיטוב ביחס אליו - כמה נורא הכדורסל של הקבוצות שלו ומה שהוא עושה לכוכבים שמשחקים איתו. הוא איכשהו הצליח להתחמק מההאשמות שששחקנים אחרים סבלו מהן כל הקריירה - למרות שהוא סירס אולסטארים והבריח כוכב צעיר ממש לאחרונה.

קבוצתית, בכל הקריירה של לברון במזרח היו שתי קבוצות שהיה להן קייס לגיטימי לאליפות, בוסטון לשלוש שנים, ודטרויט לשנתיים. כל שאר היריבות שלו במזרח לא עוברות סיבוב שני במערב. זה מסביר את מספר הגמרים המופרך שלו ויחס ההפסדים הגבוה.

בתרבות שמקדשת סטטיסטיקה, לברון בדרך למספר 1 בכל הזמנים. אישית, לא הייתי רוצה לראות אותו בקבוצה שאני אוהד.

אני ממש רוצה להימנע משימוש במילים שיכולות להתפרש כזלזול, אז רק אגיד כך - אתה בטוח שאתה כותב על השחקן הנכון? נראה כמו טקסט שנכתב מתוך איזה תודעה על שחקן שהתקבעה על סמך הרגשה ואולי איזה 3 דק' צפייה ולא על ה...מציאות.

על אסתטיקה אני לא אתווכח, אבל להגיד על לברון שמבחינת SKILL הוא לא באמת משהו מיוחד? כלומר ברור שמה שהופך אותו לכל כך טוב זה השילוב עם הנתונים הפיזיים המפלצתיים שלו, אבל לברון בעיני (ובעיני רבים אחרים) זה שחקן שגם אם היה 1.85 היה כנראה אחד השחקנים הכי טובים בליגה וכנראה הרכז הכי טוב. את הזריקה שלו הוא לא פיתח רק בשנים האחרונות. היא תמיד הייתה שם אבל לא תמיד יציבה והוא היה תלוי בה הרבה פחות בגלל היכולות שלו לעבור שומרים.
והסיבה שהוא "איכשהו" הצליח להתחמק מהאשמות שהוא פגע בשחקנים שלידו היא שפשוט אין סיבה שיהיו האשמות כאלה. סגנון המשחק שלו לא מסרס שחקנים טובים. אולי האגו שלו כן סירס במידה מסויימת אגו של שחקנים אחרים, אבל מבחינת כדורסל תמיד ביקרו אותו שהוא מוותר על זריקה בשביל מסירה, הוא תמיד מייצר לאחרים. היה שחקן שדעך ליד לברון ופתאום פרח בלעדיו? היחיד שאפשר להגיד שאולי סורס על ידי לברון זה כמובן קיירי, אבל שם זה כאמור ענייני אגו (בעיקר של קיירי כנראה) וגם אולי קצת התנגשות בסגנון משחק כי קיירי צריך את הכדור ביד כדי לפרוח, הוא לא שחקן שיסתפק רק בלסיים סלים שלברו מייצר לו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 09, 2018 12:41 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
לא התעייפתם?

בכל אופן נכניס גם כאן את שני הגרוש שלי:

1. כל ההתעסקות במיקרו-הגדרות ובמיקרו-קריטריונים היא מאוד בעייתית בעיני. זה חלק מהאמריקניזציה של ליצור מיליון קטגוריות סטטיסטיות ומדדים ובסוף אפשר תמיד למצוא מדד שמוכיח את הנקודה שלך. לכן אני לא מוצא הרבה עניין באבחנה הספציפית הזו ומן הסתם אפשר גם אותה לחלק עוד ועוד ולמצוא עוד אבחנות שקולות שיוכיחו משהו.

2. ספציפית להשוואה של לברון לג'ורדן לדעתי זה מאוד פשוט: ג'ורדן ביסס (בצדק גמור) את המעמד שלו כמספר 1 בכל הזמנים. כדי לעבור אותו לא מספיק להתחיל להיכנס לויכוחים נישתיים של "אבל לברון עבר אותו ב-X ולכן". אתה מדיח אלוף מכהן באמצעות עשייה של משהו יוצא דופן שיכניס אותך להיסטוריה שנים אחרי (נניח, איינשטיין היה צריך להמציא שתי תורות יחסות כדי לעקוף את ניוטון). כשלברון יעשה משהו כזה כולם ידעו את זה ויסכימו ולא יהיה צורך בויכוח בכלל (עוד אינדיקציה תהיה שפלאש יפסיק לכתוב בפורום באופן סופי ומוחלט).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 09, 2018 1:46 pm 
Sophomore

אם לסטטיסטיקה אישית יש כזה משקל אז ווסטברוק הוא באמת טופ 5 בהיסטוריה או משהו כזה...

בפועל, לברון רוב הזמן לא מספיק טוב כדי שהקבוצה שלו תהיה הכי טובה בליגה, מה שאומר שכנראה הוא לא השחקן הכי טוב בהיסטוריה.

ולברון 1.85 היה אחד מהשחקנים הטובים בליגה? כמו שהוא עכשיו מבחינת יכולת הקפצה, קליעה וסיומת מתחת לטבעת? איזה סמים אתה לוקח?
לברון חוצב את דרכו לסל בכוח הכתפיים הרחבות מאז ומעולם, מסיים מעל הטבעת מאז ומעולם. קיצר, ממש לא קרוב. הוא כנראה היה מתפתח שונה אם היה גמד ואז אולי היה טופ גם בתור גמד, אבל הסקיל סט הנוכחי שלו ממש לא מתאים לשחקן חוץ נמוך. לא קרוב.
זה מדהים לראות אנשים בוגרים מעריצים בצורה עיוורת ככה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 09, 2018 2:16 pm 
מנהל פורום

אולי אני הרבה דברים, אבל מעריץ עיוור אני לא (וגם לא עושה סמים... עדיין).
מודה שפעם כן הערצתי את לברון, אבל מאז כל הסיפור עם ה"החלטה" וגם אפילו קשר, ירד לי ממנו והיום אני דיי אדיש לגביו.
יש לו שליטה מדהימה בכדור, לא רק יחסית לגובה שלו, יש לו הבנת משחק ברמה הכי גבוה שיש ויכולת מסירה לא פחות טובה.
שנינו מדברים על "סקיל" אבל לא בטוח שאנחנו מדברים על אותו דבר. משום מה הרבה אנשים מסתכלים רק על קליעה ועל "fancy dribble" וזהו פחות או יותר. יכולות כדורסל זה הרבה מעבר לזה - ללברון יש טכניקה טובה בפוסט, טכניקה טובה מאוד בלייצר לעצמו קליעה מכדרור, טכניקה מדהימה של כדרור, יכולת גבוה לסיים בשתי הידיים (במיוחד שהוא אמבידקסטרי), יכולת מסירה והבנת משחק הכי גבוהות שיש.

בסופו של דבר, מכיוון שהוא בכל זאת 2.03 על בערך 120 קילו של שרירים ובעל כוח מתפרץ וזריזות מדהימים למימדים שלו, אז הרבה פעמים הוא לא באמת נדרש להשתמש בכל הסקיל שלו לעשות סל. אם מספיק שהוא יכנס בכוח ופשוט יסיים גבוה מעל השומר שלו, אז למה שיתחיל לרקוד כמו קיירי או סטף? אז איך אני בכל זאת יודע שיש לו את היכולות האלה? כי הוא כבר הראה אותן בעבר לא מעט, חלקן יותר (יכולת מסירה) וחלקן פחות, אבל מספיק שהוא הראה את זה כדי לדעת שיש לו אותן, גם אם הוא לא משתמש בהן כל הזמן בפלייאוף.

אז כן, אני מאמין שאם הוא היה 1.85 (אבל עדיין אתלט-על) עם יכולת המסירה והבנת המשחק שיש לו וכמובן השליטה בכדור, אז זה היה מספיק בשביל שהוא יהיה כוכב בליגה הזאת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 09, 2018 4:22 pm 
Sophomore

זה באמת דיון מטופש ומחשבה מוזרה בעיניי לומר שלברון ב1.85 היה הרכז הכי טוב בליגה. אני לא מסכים עם זה כי אין לו כדרור מספיק טוב, עלייה מספיק טובה מהירה וחלקה מכדרור לקליעה ובכלל שחרור מעט איטי. יש שחקנים בגובה שלו שעשו את זה יותר טוב - קובי, פול ג'ורג', דוראנט. אבל הם לא טנקים כמוהו.
להיות נמוך ולשחק בליגה הזאת מחייב אותך להיות מסוגל לעשות דברים מיוחדים שלברון לא נדרש להראות מעולם לאורך כל הקריירה שלו כי הוא כזה פריק אתלטי, אז אני לא יודע מאיפה אתה בכלל יכול להסיק שהוא יכול.
באווירת הדיון - אם הייתה קרן לייזר שתגדיל את קיירי ותשמור בדיוק על היכולות שלו, ברור לי שקיירי 2.04 טוב מלברון 2.04. הרבה יותר סקילפול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 09, 2018 4:57 pm 
Hall of Famer

מאנו כתב:
זה באמת דיון מטופש ומחשבה מוזרה בעיניי לומר שלברון ב1.85 היה הרכז הכי טוב בליגה. אני לא מסכים עם זה כי אין לו כדרור מספיק טוב, עלייה מספיק טובה מהירה וחלקה מכדרור לקליעה ובכלל שחרור מעט איטי. יש שחקנים בגובה שלו שעשו את זה יותר טוב - קובי, פול ג'ורג', דוראנט. אבל הם לא טנקים כמוהו.
להיות נמוך ולשחק בליגה הזאת מחייב אותך להיות מסוגל לעשות דברים מיוחדים שלברון לא נדרש להראות מעולם לאורך כל הקריירה שלו כי הוא כזה פריק אתלטי, אז אני לא יודע מאיפה אתה בכלל יכול להסיק שהוא יכול.
באווירת הדיון - אם הייתה קרן לייזר שתגדיל את קיירי ותשמור בדיוק על היכולות שלו, ברור לי שקיירי 2.04 טוב מלברון 2.04. הרבה יותר סקילפול.

כדרור וקליעה ושם זה נגמר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 09, 2018 4:58 pm 
מנהל פורום

אפשר להיות טנק גם בגובה 1.85. רק אומר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 09, 2018 5:11 pm 
Sophomore

קליעה זה יותר מאחוזי שלוש. רק כדי להשתחרר לקליעה שחקן נמוך צריך להוציא הרבה יותר אנרגיה וסיומות בצבע בכלל אין מה לדבר. לברון מסיים תמיד מעל הטבעת ולא צריך בכלל להיות יצירתי בעניין הזה. קיירי חייב להיות יצירתי וחייב לעשות כל דבר בצורה יותר חדה יותר מהירה יותר מפתיעה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 09, 2018 5:56 pm 
Sophomore

לברון בגובה 1.85 היה וויל ביינום עם שכל.

הגדולים שהוא סירס היו לאב, ווייד ובוש. את קיירי הוא לא סירס, רק הבריח. רק העונה, קראודר וקלארקסון והוד לא אולסטארים אבל לגמרי צוות מסייע לגיטימי, קורבר גם. השחקנים היחידים שהיכטלת שלהם לא נפגעת מלמשחק עם לברון הם שחקנים שמתבססים על סקיל ספציפי מאוד שלא קשור לחלקם במשחק הקבוצתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 09, 2018 6:14 pm 
Hall of Famer

האמת היא שאני לא יודע איך אפשר לומר שלברון לא מסרס. הוא גדול המסרסים בהיסטוריה, און קורט ואוף קורט.
אוף קורט זה ברור - שולט בכל דבר שקורה, כולל בזהות המאמן ובדרך כלל זהות השחקנים. אין לי ספק שיש לא מעט שחקנים שמפחדים לשחק באותה קבוצה איתו, כי "מה לברון יגיד לי" ו"איך הוא יחליט על הקריירה שלי".
ואון קורט - כל דבר שקורה במגרש זה לברון, הוא מתחיל התקפות, מסיים אותן ובדרך כלל גם באמצע שלהן. מתלוננים על ראסל ווסטברוק וניפוח סטט' האסיסטים שלו, אצל לברון אין לי שום ספק שזה לא בא בשביל ניפוח סטטיסטי, אבל הדרך היא אותה דרך. הוא זה שמחליט אם שחקן יזרוק והוא זה שמסדר את המשחק וכשמסתכלים על המשחק של קליבלנד, בטח השנה ללא קיירי, זה ברור שי שם לברון, ועוד חבורת של סטטיסטים עם תפקיד מוגדר.
הבעיה היחידה היא ששחקנים לא תמיד אוהבים תפקיד מוגדר, גם לאב היה רוצה ליצור יותר, גם ג'ף גרין, בטח שג'ורג' היל. אבל לא - לברון, לברון, לברון. וכמובן שברור לחלוטין שזה מה שהבריח את קיירי , אחד היוצרים הטובים בליגה. כי האגו של לברון, הרצון שלו לשלוט ולנהל ולהחליט ולהכריע פשוט גדול יותר.

אגיד זאת אחרת - בגדול, אין ספק שהקבוצה האידיאלית ליד לברון מורכבת מ-7 קורבים ועוד 3 קאפלות. חמישייה של קפלה, איבקה, קורבר, לברון וקליי תומפסון (כי לא באמת צריך רכז אמיתי) עם ספסל של ג'בייל, אינגלס, אלן קראב, קובינגטון, וולינגטון, רדיק , היא קבוצה לאליפות. שזה בהחלט לזכותו.
מצד שני קבוצה של לברון עם עוד 8 אולסטארים לידו - היא לא בהכרח, או למצער לא באופן מובהק יותר מאשר הקבוצה הקודמת. ונדמה לי שזה כבר הוכח מספיק עם וויד ובוש בעבר ועם לאב וקיירי לאחרונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2018 12:01 am 
Junior

לא מבין איך בכלל אפשר לדבר על לברון במונח הטוב ביותר אחרי ההתבזות שהוא דפק במחצית השניה של משחק 4
היה שם פער 9 במחצית והוא פשוט נעלם לחלוטין ברבע השלישי. +פעמיים נחנק מול דוראנט במשחק העונה, השנה ושנה שעברה. +ספרס 14, התפרקות. +ספרס 07 - גמר נוראי שלו. +דאלאס 11 - ההיחנקות הגדולה בהיסטוריה על שמו.

עוד חזון למועד, אבל אני חושב שאם דוראנט עושה עוד 3-4 אליפויות כאלו הוא עובר אותו. ולא כי דוראנט כזה גדול. אבל בקליבלנד דוראנט היה רושם סטט' מטורפות כשהכדור כל רגע אצלו (לא 34 9 9 בפלייאוף, אבל כן 34 8 6), ומגיע גם לגמר מול ה"יריבות" הסלטיקס והראפטורס וההוקס. כנראה גם מפסיד למערבית. אבל הוא משתלב מדהים במארג של גולדן סטייט, ועושה הכל נכון. הכל! כל החלטה. אחוזים מדהימים, אסיסטים, ריבאונדים, בלוקים, סלים מדהימים, קלאץ'.

לברון היה הורס את המארג של גולדן סטייט - זה ברור לי כשמש. הוא היה משתלט על ההתקפה, חודר ומוסר לשלשות וההתקפה היתה מעולה, אבל ג"ס של היום כל כך יותר יעילה מהכדורסל הקבוצתי המגעיל שלברון מציג 15 שנה, וימשיך להציג במעבר פחדני שלישי עונה הבאה במרדף לעגלה הבאה שתיצור לו הזדמנות לאליפות שגם אותה הוא יפסיד בגמר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2018 8:10 am 
Hall of Famer

שאלה של מי שלא עקב: למה וויד לא נשאר בקליבלנד? לא היה תורם יותר מסמית'?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2018 8:21 am 
מנהל פורום

הנימוק הרשמי היה שהוא ביקש לחזור למיאמי. היה שם ניקוי אורוות כולל והיו סיפורים שתפסו אותו קורא תוצאות של מיאמי בחדר ההלבשה אחרי משחקים ודברים כאלה. אותי לא יפתיע אם יסתבר שקליבלנד החליטו לשכור את גידי דודי ודני פדרמן כמנהלים מקצועיים של הקבוצה או משהו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2018 8:25 am 
Hall of Famer

במיאמי הוא לא הסתדר יפה עם לברון רוב הזמן?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2018 9:31 am 
מנהל פורום

אין לי מושג. בכל אופן לא ראיתי שעלו טענות שהוא עזב בגלל אי הסתדרות עם לברון ספציפית (אבל בטח יש כאלה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2018 10:39 am 
מנהל פורום

לברון אמר אחרי הפסד האליפות שוייד היה חסר לו מאוד כשחקן מנוסה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2018 10:55 am 
Hall of Famer

מוזר מאוד העסק הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2018 11:25 am 
מנהל פורום

אני חושב שדי אפשר להסכים, הן לאור ההתנהלות בקדנציות של לברון, הן לאור בחירות הדראפט העלובות ביניהן, לאור בחירות המאמנים בתקופות הנ"ל, ועוד ועוד, שקליבלנד הוא לא המועדון עם ההתנהלות הכי משובחת בעולם. והשנה הם לגמרי הלכו פול ריטארד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2018 1:10 pm 
מנהל פורום

עם זאת צריך לציין להגנת המועדון, שעד לרגע הטרייד קליבלנד היו ברצף מסוים של הפסדים ובתקופה נוראית באופן כללי.
ושמאז הקבוצה התקדמה בדירוג במזרח ונראתה באופן כללי הרבה יותר טוב.

הטרייד היה ב8 בפברואר. עד אז הם היו עם 22-31 (58.4%).
מאז הם סיימו ב32-50 והוסיפו (10-19).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 29 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], מנחם, עופר האדום, פרארי ו 18 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה