סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 22, 2024 6:24 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 415 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 17  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: דראפט 2018
הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 3:20 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
בסוף כן חיפשתי וגם מצאתי:
http://www.nbadraft.net/adidas-nations- ... t-analysis
http://www.nbadraft.net/2013-nike-hoop- ... -wednesday

זה רק שתי דוגמאות וזה כבר מסוף קריירת התיכונים שלו ותחילת העונה במכללות. אפשר לראות שמדברים שם בעיקר על הנתונים הגופניים שלו, על היכולת שלו לחסום זריקות ועל כך שהוא עדיין לא בשל בהתקפה ושעוד אין לו "feel for the game". מזכיר מישהו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 3:21 pm 
Hall of Famer

idansha כתב:
מנחם כתב:
אני חושב שקפלה משופר לא שווה בחירה שנייה בדראפט

אם בוחרים את 2014 מחדש אז לקפלה יש קייס לבחירה שלישית, אחרי אמביד וגארי האריס ולפני ארון גורדון, ויגינס, שאריץ, לוין, פארקר, סמארט ורנדל.
אז משופר יכול להיות שווה בחירה שנייה בדראפט אחר

בהחלט. יש שמועה שפיניקס תיתן לו מקס. לא יודע אם זה נכון

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 3:26 pm 
Junior

אמביד השתפר בטירוף, בין היתר בגלל שהוא התחיל לשחק כדורסל בגיל 15 בערך. לפני הדראפט חלק מהחששות ביחס לאמביד היו שהוא לא יוכל לעמוד בעומס של הנבא, שהוא פציע ושהוא עושה הרבה עבירות. במכללות היו לו מעט משחקים שבהם הוא שיחק מעל 30 דקות.
הסיכוי שבמבמה ישתפר כמו אמביד הוא קטן, אבל לחשוב/לקבוע שהוא לא יוסיף שום אספקט למשחק שלו ולכן יהיה בעיקר שחקן הגנה טוב, מתעלם מזה שכבר עכשיו הוא מראה מגוון גדול יותר של יכולות התקפיות ממה שקאפלה מראה היום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 3:28 pm 
Sophomore

מה עם ליף, הבן של ברד? הוא בדראפט?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 3:36 pm 
מנהל פורום

אתה צוחק או רציני?
ליף נבחר לפני שנה ובילה רוב העונה בספסל של אינדיאנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 6:06 pm 
Junior

לא ישרוד שם. כנראה חדשות טובות לכדורסל הישראלי.

“I tell ya. I’d have to deck Nate. I’d have to deck him. He be coming and I’d lay one of those picks on him and he’d have to pick his teeth up off the court

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 6:17 pm 
Junior

במבה כנראה לא יגיע למלוא הפוטנציאל שלו, אבל הפוטנציאל שלו נראה גבוה משמעותית של דונציץים, בגלים וכאלה.

כשאני בוחר בטופ 3 בדראפט, בתור קבוצה גרועה שבשנה הנוכחית גם לא נראת כאילו היא במרחק שחקן אחד מקונטדריות - אני מגלגל את הקוביה על שחקן כזה.

המטרה בNBA היא לקחת אליפות או לפחות להתמודד ברצינות עליה, לא להיות קבוצת סיבוב שני נחמדה.

go for the home run

גיא פניני, קפטן מכבי, לשחקן הפועל : "אתה נאצי, שיהיה סרטן בראש לך ולאבא שלך".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 8:03 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

בגלל שבמבה הוא עדיין פוטנציאל לא לגמרי מבושל אני מאוד אשמח אם איינג' יצליח לרקום איזה טרייד שיקדם את הסלטיקס מעלה בדראפט בשביל לבחור אותו.
רק לדמיין איך הוא יוכל להתפתח במועדון עם תרבות מנצחת כמו הסלטיקס ומאמן כמו סטיבנס, ומצד שני להתחלחל מהמחשבה שהוא יגיע לסאנס או, אלוהים ישמור, לקינגס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 08, 2018 10:06 pm 
Junior

יש לי תחושה שלאור פשלות העבר, דיבאץ' יילך על כשרון עם זמן השרייה ובישול קצר יותר כגון בייגלי. מניח שסלנק באטלנטה יפנק את לויד פירס בסנטר הגנתי כלשהו מהמבחר הדי מכובד שעוד נשאר אחרי אייטון ובייגלי.

“I tell ya. I’d have to deck Nate. I’d have to deck him. He be coming and I’d lay one of those picks on him and he’d have to pick his teeth up off the court

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 09, 2018 10:23 pm 
Hall of Famer

שימי ריגר וונאבי כתב:
במבה כנראה לא יגיע למלוא הפוטנציאל שלו, אבל הפוטנציאל שלו נראה גבוה משמעותית של דונציץים, בגלים וכאלה.

כשאני בוחר בטופ 3 בדראפט, בתור קבוצה גרועה שבשנה הנוכחית גם לא נראת כאילו היא במרחק שחקן אחד מקונטדריות - אני מגלגל את הקוביה על שחקן כזה.

המטרה בNBA היא לקחת אליפות או לפחות להתמודד ברצינות עליה, לא להיות קבוצת סיבוב שני נחמדה.

go for the home run

וואללה, ממש מרגיש לי מה שכריס וואלאס אמר לעצמו כשבחר את האשים ת'אביט כבחירה מספר 2.
לא שאני משווה בין השחקנים.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 09, 2018 11:21 pm 
מנהל פורום

יש מצב.
בגלל זה אני מהמר שבמבה ייבחר ממש גבוה. לא כי בהכרח אני אישית חושב שהוא יהיה הכי טוב. ככה המנהלים שם חושבים. כריס וואלאס נראה לי מייצג יותר, מאשר איינג'.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2018 7:45 am 
Junior

ודים כתב:
אם מדברים על תקרה, אז במובן מסויים התקרה שלו היא יותמר מאמביד, לאור היתרון באורך ובאתלטיות.
אמביד כמו במבה, ובניגוד למשל לדוראנט או דייויס, גם היה שחקן דיי מוגבל עד גיל 17-18. אז אולי אמביד באותו שלב כמו במבה עכשיו כבר הראה יותר יכולות במשחקים ולא רק מול כיסאות, אבל הפוטנציאל קיים.
זה לא שאני חושב שרוב הסיכויים שהוא יעקוף את אמביד, כי כאמור לא בטוח אפילו שהוא יהיה ברמה של קאפלה... אבל אם כבר מדברים במושגים של "תקרה"...

אה, יתרון באורך ואתלטיות...צודק, אז גם להאשים תאביט יש תקרה גבוהה משל אמביד.
בחייאת, מדובר פה בכדורסל. במבה שחקן התקפי די מוגבל, למעט היכולת שלו להטביע לובים בקלות ו(אולי) לקלוע משלוש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2018 10:27 am 
מנהל פורום

B.Grant44 כתב:
ודים כתב:
אם מדברים על תקרה, אז במובן מסויים התקרה שלו היא יותמר מאמביד, לאור היתרון באורך ובאתלטיות.
אמביד כמו במבה, ובניגוד למשל לדוראנט או דייויס, גם היה שחקן דיי מוגבל עד גיל 17-18. אז אולי אמביד באותו שלב כמו במבה עכשיו כבר הראה יותר יכולות במשחקים ולא רק מול כיסאות, אבל הפוטנציאל קיים.
זה לא שאני חושב שרוב הסיכויים שהוא יעקוף את אמביד, כי כאמור לא בטוח אפילו שהוא יהיה ברמה של קאפלה... אבל אם כבר מדברים במושגים של "תקרה"...

בחייאת, מדובר פה בכדורסל. במבה שחקן התקפי די מוגבל, למעט היכולת שלו להטביע לובים בקלות ו(אולי) לקלוע משלוש.

בחייאת, תנסה להבין את הכתוב לפני שאתה מגיב על אוטומט.

אני אדלג על להסביר שגבוה ומוטת ידיים אי אפשר ללמד, בעוד שעובדתית המון שחקנים שיפרו את יכולות הכדורסל שלהם, גם בגיל מבוגר יחסית וכו'.
אז רק אכתוב שרוב הסיכויים שבמבה לא יהיה עילוי התקפי גדול ויש סיכוי לא קטן שעוד 5 שנים נסתכל על הדראפט ונצחק על הבחירות (כמו שקורה על כמעט כל דראפט), אבל אם אנחנו כבר עושים דיון על התקרה - כלומר הבסט-קייס-סנריו של השחקן, שזה משהו שעובדתית יכול להקפיץ שחקנים מעלה בדראפט, אז במבה מזכיר את הסיפור של אמביד, רק עם נתונים יותר טובים. אמביד גם היה שחקן מאוד מוגבל, כי כאמור החל לשחק כדורסל רק באמצע התיכון או משהו כזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2018 4:11 am 
Hall of Famer

אמביד נראה כל דבר מלבד מוגבל התקפית בוורקאאוטס לפני הדראפט ובכלל, הראה עקומת שיפור מרשימה מאוד בקנזס. זה היה לא בלתי צפוי שהוא יהיה סנטר התקפי מצוין, מהטובים בליגה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2018 5:18 am 
Junior

אמביד קלע בכל העונה שלו בקנזס 7 ג׳אמפ שוטס מתוך 11 נסיונות. אז כן, הוא אולי הראה שיש לו טאץ׳, וזה בודאי אחוז מרשים, אבל להגיד על שחקן שכמעט כל הנקודות שלו הן בצבע שהוא כל דבר חוץ ממוגבל התקפית, זה בודאי הגזמה לצד השני.
גרף השיפור של אמביד מרשים מאוד גם בגלל שהוא התחיל לשחק כדורסל מאוחר וגם בגלל הפציעה שנתנה לו שנה לעבוד על הקליעה. אבל לטעון שעוד לפני הדראפט חשבו שהוא יהיה כל כך מגוון התקפית, זה פשוט לא נכון, אתה מוזמן לקרוא דוחות סקאוטינג עליו, שם למשל מופיע הנתון לגבי מספר הג׳אמפ שוט שלו במהלך העונה בקנזס.
אני מסכים עם ודים שבמבה כנראה לא יהיה עילוי התקפי, מצד שני הוא כן הראה יכולת קליעה מטווחים שרוב השחקנים מסוגו (קאפלה וגובר למשל) לא מראים, ולכן הסיכוי שהוא יהיה שחקן התקפי יותר מגוון מהם מאוד ריאלי. תוסיף על זה את הנתונים יוצאי הדופן ואת היכולת ההגנתית שכבר קיימת וזה מסביר למה יש סיכוי טוב שהוא יהיה מוצלח יותר מהאשים תאביט. דווקא העובדה שתאביט נבחר שני בדראפט, למרות שהיה ברור שהתקפית הוא שחקן מאוד מוגבל, מראה מדוע יש סיכוי טוב שבמבה יטפס מעבר למקום השישי או השביעי שבו הוא היה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2018 10:54 am 
מנהל פורום

Att כתב:
אמביד נראה כל דבר מלבד מוגבל התקפית בוורקאאוטס לפני הדראפט ובכלל, הראה עקומת שיפור מרשימה מאוד בקנזס. זה היה לא בלתי צפוי שהוא יהיה סנטר התקפי מצוין, מהטובים בליגה.

על סמך מה היה ברור? על סמך הוורקאאוטס והשיפור שהראה לאורך השנה בקנזס? אז אותו כנ"ל לגבי במבה. גם במבה מראה המון פוטנציאל התקפי ולכן הוא הולך להיבחר בבחירה השנייה כנראה.

ככל שאני קורא עליו יותר, כך אני יותר מתרשם מהאופי והבגרות שלו. ממליץ להציץ פה בכתבה, לפחות בראיון וידאו:
http://www.espn.com/nba/story/_/id/2374 ... ayer-draft

מה שכן, כמו תמיד, מתחיל להיות גם הייפ מוגזם לגביו עם המון הגזמות והשוואות מופרכות. אם מנסים ומצליחים להתעלם מההגזמות, אז עדיין יש פה שחקן מאוד מעניין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2018 11:26 am 
Sophomore

אם מחברים את הנתונים הפיזיים ההזויים עם האינטיליגנציה שפשוט נוזלת מהבחור בכל פעם שהוא מדבר, יש שם פוטנציאל לסופרסטאר.
יש איזה סרטון שמסתובב שבו הוא מסביר - גאומטריה, זויות וכאלה - את השינוי הנוכחי במכניקת הזריקה שלו. משהו משוגע וגם התוצאות מרשימות בטירוף.
עד כדי פציעות, שבמבנה הגוף שלו הן די סבירות, הייתי שם את הכסף שלי על all-nba team אחרי חמש שנים בליגה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2018 11:55 am 
Junior

ודים כתב:
B.Grant44 כתב:
ודים כתב:

אני אדלג על להסביר שגבוה ומוטת ידיים אי אפשר ללמד, בעוד שעובדתית המון שחקנים שיפרו את יכולות הכדורסל שלהם, גם בגיל מבוגר יחסית וכו'.
אז רק אכתוב שרוב הסיכויים שבמבה לא יהיה עילוי התקפי גדול ויש סיכוי לא קטן שעוד 5 שנים נסתכל על הדראפט ונצחק על הבחירות (כמו שקורה על כמעט כל דראפט), אבל אם אנחנו כבר עושים דיון על התקרה - כלומר הבסט-קייס-סנריו של השחקן, שזה משהו שעובדתית יכול להקפיץ שחקנים מעלה בדראפט, אז במבה מזכיר את הסיפור של אמביד, רק עם נתונים יותר טובים. אמביד גם היה שחקן מאוד מוגבל, כי כאמור החל לשחק כדורסל רק באמצע התיכון או משהו כזה.

עובדתית המון שחקנים שאמרו עליהם "אי אפשר ללמד סייז" לא שיפרו כלום...
בכל מקרה, כמו שאי אפשר ללמד גובה ומוטת ידיים, גם אי אפשר ללמד פריים. לא משנה כמה במבה מתאמץ עכשיו להעלות במשקל, הוא אף פעם לא יהיה תפלץ כמו אמביד.

במבה דווקא משחק מאז צעירותו בהארלם, אל תתבלבל לחשוב מהשם שהוא עוד פרוספקט אפריקאי גולמי...ודווקא זה שאמביד החל לשחק מאוחר והציג שיפור כ"כ מהיר זה בדיוק מה שגרם לסקאוטים להזיל עליו ריר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2018 11:59 am 
Hall of Famer

ודים כתב:
Att כתב:

על סמך מה היה ברור? על סמך הוורקאאוטס והשיפור שהראה לאורך השנה בקנזס? אז אותו כנ"ל לגבי במבה. גם במבה מראה המון פוטנציאל התקפי ולכן הוא הולך להיבחר בבחירה השנייה כנראה.

ככל שאני קורא עליו יותר, כך אני יותר מתרשם מהאופי והבגרות שלו. ממליץ להציץ פה בכתבה, לפחות בראיון וידאו:
http://www.espn.com/nba/story/_/id/2374 ... ayer-draft

מה שכן, כמו תמיד, מתחיל להיות גם הייפ מוגזם לגביו עם המון הגזמות והשוואות מופרכות. אם מנסים ומצליחים להתעלם מההגזמות, אז עדיין יש פה שחקן מאוד מעניין.

לא כתבתי דבר על במבה (חוץ מזה שציינתי בהודעות קודמות שהוא נראה כמו פרוספקט מעניין מאוד, אני התרשמתי) אלא רק על אמביד. מהווידאו-ים שאני ראיתי מאותה תקופה, הוא היה סופר מרשים (ובטח יותר אתלטי מהיום).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2018 12:02 pm 
Junior

מנחם כתב:
אמביד קלע בכל העונה שלו בקנזס 7 ג׳אמפ שוטס מתוך 11 נסיונות. אז כן, הוא אולי הראה שיש לו טאץ׳, וזה בודאי אחוז מרשים, אבל להגיד על שחקן שכמעט כל הנקודות שלו הן בצבע שהוא כל דבר חוץ ממוגבל התקפית, זה בודאי הגזמה לצד השני.

אתה שם דגש רק על הזריקה מבחוץ, שזה האלמנט הכי פחות מעניין במשחק ההתקפי של אמביד. לומר "כמעט כל הנקודות שלו הן בצבע" על שחקן שהפגין עבודת רגליים ומהלכים שלא נראו מאז האקים זו הסתכלות מאוד שטחית.
נאמר את זה ככה - במבה מסוגל להיות הפנטזיה של דריל מוריי על סנטר מודרני. שחקן עם אימפקט משמעותי מאוד שבהחלט יהיה ראוי לבחירה שנייה ובדיעבד אפילו הראשונה. זה עדיין לא שם אותו באזור החיוג של אמביד, שהתקרה שלו היא האקים עם קליעה משלוש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2018 12:26 pm 
מנהל פורום

B.Grant44 כתב:
ודים כתב:
B.Grant44 כתב:
ודים כתב:

עובדתית המון שחקנים שאמרו עליהם "אי אפשר ללמד סייז" לא שיפרו כלום...
בכל מקרה, כמו שאי אפשר ללמד גובה ומוטת ידיים, גם אי אפשר ללמד פריים. לא משנה כמה במבה מתאמץ עכשיו להעלות במשקל, הוא אף פעם לא יהיה תפלץ כמו אמביד.

במבה דווקא משחק מאז צעירותו בהארלם, אל תתבלבל לחשוב מהשם שהוא עוד פרוספקט אפריקאי גולמי...ודווקא זה שאמביד החל לשחק מאוחר והציג שיפור כ"כ מהיר זה בדיוק מה שגרם לסקאוטים להזיל עליו ריר.

מה הבעיה עם הפריים (frame) של במבה? בפריים הכוונה היא בדרך לרוחב כתפיים, שמרמז על היכולת של השחקן להעלות מסת שריר מבלי שזה יפגע לו בניידות. אצל במבה יש מבנה מצויין עם כתפיים רחבות. לא רואה סיבה שתיאורטית הוא לא יגיע לפחות למימדים הנוכחיים של דייויס, אם לא יותר.
ראית פעם תמונה של שאקיל מהמכללות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2018 12:31 pm 
Sophomore

יש לך מאמר מדעי שתומך בטענה הזאת:
"פריים הכוונה היא בדרך לרוחב כתפיים, שמרמז על היכולת של השחקן להעלות מסת שריר מבלי שזה יפגע לו בניידות"?

טענה ששמעתי כבר כמה פעמים ואני לא ממש מבין על מה מסתמכת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2018 12:48 pm 
מנהל פורום

מאנו כתב:
יש לך מאמר מדעי שתומך בטענה הזאת:
"פריים הכוונה היא בדרך לרוחב כתפיים, שמרמז על היכולת של השחקן להעלות מסת שריר מבלי שזה יפגע לו בניידות"?

טענה ששמעתי כבר כמה פעמים ואני לא ממש מבין על מה מסתמכת.

אני רק אומר מה פרשני ה-NBA תמיד אומרים. לא בדקתי בעצמי אבל אפשר למצוא הגיון "מדעי".

קודם כל מבנה גוף צר מרמז על סוג מסויים של מבנה גוף שבדרך כלל מתקשה להעלות מסה. אנשים עם מבנה גוף כזה הרבה פעמים פשוט לא מעלים משקל, לא משנה כמה יתאמנו ויאכלו.
דבר שני, אם "מתנפחים" בצורה לא פרופורציונלית, אז מאבדים הרבה מהאיזון של הגוף, מה שיכול לגרום לפציעות גב, ברכיים וגם לפגוע באתלטיות של השחקן. מישהו עם מבנה גוף צר, יש גבול נמוך יותר של כמה הוא יכול להתנפח מבלי לאבד מהאיזון - מה הוא ינפח? רק ידיים ורגליים בעיקר? מישהו עם מבנה כתפיים רחב יוכל להוסיף הרבה מסת שריר גם מעבר לידיים ורגליים ולהעלות 10-20 קיבלו של שריר בצורה יותר מאוזנת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2018 2:07 pm 
Sophomore

שמע, זה לא מאוד מדעי. עם כל הכבוד.

מה הוא ינפח? לא יודע, אולי כתפיים. אולי שרירים נוספים. אין לי מושג, אני לא מאמן כושר ולא מבין בזה באמת. פשוט אני שומע את האמירה הזאת שוב ושוב והיא אף פעם לא מנומקת.

גם טענת הדוגמניות הראשונה שלך על זה שאתה מכיר אנשים עם כתפיים צרות שאוכלים כמה שהם רוצים ולא משמינים. מה אני אגיד... נשמע ממש פשוט להביא לזה הוכחה מחקרית אם זה נכון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2018 2:27 pm 
מנהל פורום

אז אני כן מאמן כושר.
מבני גוף שונים זה מדעי - אקטומורף, מזומורף. זה לא "הסבר דוגמנית".
יש מבנה גוף שמתקשה מאוד להעלות מסת שריר גבוה. אתה מוזמן לגגל וללמוד, אבל הזלזול שלך מיותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 415 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 17  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Att, Bing [Bot], Capricorn, Google [Bot], ItaySegev, גמליאל, דניאל, נורטון ו 22 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: