סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 22, 2024 1:20 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 44 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' יוני 13, 2018 12:12 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
Dovi כתב:
אבימאל כתב:
1. גם בפתיחת הת'רד, הנחת הבסיס לא היתה ודאית. אבל אני חושב שאורי אלון ומה שקורה לו בקופסה פחות מעניין. קייס אורי אלון הוא נורה אדומה למשקיעים אחרים בסדר גודל דומה בכדורסל הישראלי. דוגמה לאיש עם הרבה כסף שפעל די נכון , קידם את המועדון לאט לאט והתרסק על תקרת הזכוכית. תאר לך שיושב אי שם אוהד חולוניה או הפועל ת"א מילדות עם 10-11 ספרות בחשבון, וחושב על כניסה לענף. קייס אורי אלון בא ושפך מים צוננים על האפשרות הזאת. ונגיד שבעוד שנתיים ירושלים היתה משיגה כרטיס לתקופה מסוימת, (כרטיס מוגבל מן הסתם, שכן ג'ורדי בונה על התרחבות לשוקים ממשיים), איזה סיכוי יש למועדונים אחרים לזכות ב"פרס הגדול"? הדוגמה הנגדית היא כמובן בכדורגל.יכול לבוא משקיע לכל מועדון שהוא ולשים מספיק כסף, למצוא את עצמו תוך שנים ספורות בצ'מפיונס.
2. אני חושב שאפשר לתת קרדיט לאורי אלון, שהיה מצוי יותר ממך בדיאלוג עם היורוליג, שגם ההרחבה הנוספת לא הייתה כוללת את ירושלים.
3. את היורוליג מעניין הכסף.שלו. השוק הישראלי מביא לו מליונים בזכויות שידור מדי שנה. לא נראה לי שאומרים שלום ונמסטה לדבר כזה כל כך מהר.

אבל מה אתה מציע?
כל הסימנים מראים שהיחיד שיכול לשנות את זה הוא גורדי וכרגע הוא לא בעניין.

ראובן,
למיטב הבנתי הליגה הישראלית לא מספיקה ליורוליג גם בגלל הכסף וגם בגלל נתח השוק.
היורוליג לא יכול להרשות לעצמו לתת מקום לאלופה הישראלית (בטח בשיטת הפיינל פור), כי אם קבוצה כמו אשדוד תזכה זה די בעייתי מבחינתם משחקים עם 2000 איש גג שלא לדבר על האולם וקבוצה בלי כסף.

אני מרשה לעצמי להמר באחוזים גבוהים שאם תהיה נציגה נוספת מהליגה הישראלית זה יהיה בשיטת שיריון מלא כשהיורוליג ירגישו שיש בסיס אוהדים, אולם וכסף, וישראל לא תקבל לעולם מקום על סמך השגים

ישראל לא תקבל לעולם מקום לפי הישגים כי יש משוריינת מתועבת שתופסת את המקום הזה לנצח.

יהיה טעם כלשהו לקיים את הדיון הזה כשהמשוריינת המתועבת שתופסת את המקום לנצח תוותר על השיריון או תאולץ לוותר עליו או ששיטת השיריונים ביורוליג תשתנה.

מכיוון שזה לא יקרה אני חוזר לתגובתי הראשונית. כל הדיון הזה מטרתו להציג את השיריון כמשהו שיש סימן שאלה לגבי צידקתו או מידת הנזק הפוטנציאלי שהוא גורם, בזמן שלכל אדם עם טיפה יושרה אמור להיות מובן מאליו ששיריון לעשר שנים של קבוצה אחת הוא ביזיון שאין טעם בכלל להתווכח עליו.

(ואגב, מותר ליול"ב להציב תנאי מינימום כמו תקציב מינימום או אולם מינימלי והוא גם עושה את זה בפועל, כמובן שלפעמים זו דרך ליצור שיריונים בפועל שגרועים רק במעט משיריונים על הנייר)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 13, 2018 12:36 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
אני לא חושב שאורי אלון חשב כמו משקיע. לפי איך שאני ראיתי את אורי אלון וההתנהלות שלו הוא התנהל כמו אוהד. ברור שהוא שם מטרות ויעדים, אבל לא נראה לי שהוא ציפה להשקעה כספית טובה בהפועל ירושלים וכשראה שהוא לא ירוויח על הקבוצה, אז הוא חתך.
לטעמי הסיבות הן יותר אישיות. אולי הסיפור עם הסלטיקס כמו שפורסם, אולי הוא באמת צריך להיות יותר בארה"ב בגלל העסק ואז אם הוא לא נמצא בארינה ולא מלווה את הקבוצה באופן שוטף אז כבר זה הרבה פחות מעניין לו (מתחבר לצעצוע שקונים ואתה רוצה לשחק איתו).

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 13, 2018 1:42 pm 
Junior

ראובן כתב:
Dovi כתב:
אבימאל כתב:
1. גם בפתיחת הת'רד, הנחת הבסיס לא היתה ודאית. אבל אני חושב שאורי אלון ומה שקורה לו בקופסה פחות מעניין. קייס אורי אלון הוא נורה אדומה למשקיעים אחרים בסדר גודל דומה בכדורסל הישראלי. דוגמה לאיש עם הרבה כסף שפעל די נכון , קידם את המועדון לאט לאט והתרסק על תקרת הזכוכית. תאר לך שיושב אי שם אוהד חולוניה או הפועל ת"א מילדות עם 10-11 ספרות בחשבון, וחושב על כניסה לענף. קייס אורי אלון בא ושפך מים צוננים על האפשרות הזאת. ונגיד שבעוד שנתיים ירושלים היתה משיגה כרטיס לתקופה מסוימת, (כרטיס מוגבל מן הסתם, שכן ג'ורדי בונה על התרחבות לשוקים ממשיים), איזה סיכוי יש למועדונים אחרים לזכות ב"פרס הגדול"? הדוגמה הנגדית היא כמובן בכדורגל.יכול לבוא משקיע לכל מועדון שהוא ולשים מספיק כסף, למצוא את עצמו תוך שנים ספורות בצ'מפיונס.
2. אני חושב שאפשר לתת קרדיט לאורי אלון, שהיה מצוי יותר ממך בדיאלוג עם היורוליג, שגם ההרחבה הנוספת לא הייתה כוללת את ירושלים.
3. את היורוליג מעניין הכסף.שלו. השוק הישראלי מביא לו מליונים בזכויות שידור מדי שנה. לא נראה לי שאומרים שלום ונמסטה לדבר כזה כל כך מהר.

אבל מה אתה מציע?
כל הסימנים מראים שהיחיד שיכול לשנות את זה הוא גורדי וכרגע הוא לא בעניין.

ראובן,
למיטב הבנתי הליגה הישראלית לא מספיקה ליורוליג גם בגלל הכסף וגם בגלל נתח השוק.
היורוליג לא יכול להרשות לעצמו לתת מקום לאלופה הישראלית (בטח בשיטת הפיינל פור), כי אם קבוצה כמו אשדוד תזכה זה די בעייתי מבחינתם משחקים עם 2000 איש גג שלא לדבר על האולם וקבוצה בלי כסף.

אני מרשה לעצמי להמר באחוזים גבוהים שאם תהיה נציגה נוספת מהליגה הישראלית זה יהיה בשיטת שיריון מלא כשהיורוליג ירגישו שיש בסיס אוהדים, אולם וכסף, וישראל לא תקבל לעולם מקום על סמך השגים

ישראל לא תקבל לעולם מקום לפי הישגים כי יש משוריינת מתועבת שתופסת את המקום הזה לנצח.

יהיה טעם כלשהו לקיים את הדיון הזה כשהמשוריינת המתועבת שתופסת את המקום לנצח תוותר על השיריון או תאולץ לוותר עליו או ששיטת השיריונים ביורוליג תשתנה.

מכיוון שזה לא יקרה אני חוזר לתגובתי הראשונית. כל הדיון הזה מטרתו להציג את השיריון כמשהו שיש סימן שאלה לגבי צידקתו או מידת הנזק הפוטנציאלי שהוא גורם, בזמן שלכל אדם עם טיפה יושרה אמור להיות מובן מאליו ששיריון לעשר שנים של קבוצה אחת הוא ביזיון שאין טעם בכלל להתווכח עליו.

(ואגב, מותר ליול"ב להציב תנאי מינימום כמו תקציב מינימום או אולם מינימלי והוא גם עושה את זה בפועל, כמובן שלפעמים זו דרך ליצור שיריונים בפועל שגרועים רק במעט משיריונים על הנייר)

אוקיי,
תהנה מהבכי וטמינת הראש בחול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 13, 2018 2:01 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
השיריון הוא רע גם אם היורוליג יצטרך לוותר מדי פעם על קבוצה גדולה ו/או קבוצה עם קהל גדול. בשנה הבאה היורוליג יצטרך להסתדר עם קבוצות כמו דרושפאקה ובודוצ'נוסט, במקום קבוצה כמו הכוכב האדום למשל. נראה אם השמיים יפלו, אני חושב שלא, ואתה?
מודל ליגת האלופות במלואו צריך להיות מועתק לכדורסל.

לגבי האם הוא השפיע על אורי אלון, נחמד שיש פה אנשים ש"אין להם ספק". לאנשים הכי קרובים לאורי אלון שהיו שותפים שלו בניהול הקבוצה דווקא יש ספק.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 13, 2018 2:11 pm 
Sophomore

עמוס לב כתב:
אני לא חושב שאורי אלון חשב כמו משקיע. לפי איך שאני ראיתי את אורי אלון וההתנהלות שלו הוא התנהל כמו אוהד. ברור שהוא שם מטרות ויעדים, אבל לא נראה לי שהוא ציפה להשקעה כספית טובה בהפועל ירושלים וכשראה שהוא לא ירוויח על הקבוצה, אז הוא חתך.

לדעתי זה בדיוק ההיפך, אורי אלון חיפש פרסום והרבה ממנו. בישראל עד רכישת הפועל ירושלים לא הכירו אותו, למעט תעשיית ההיי טק. מהרכישה, מדובר באחד הישראלים היותר מפורסמים בישראל. כמות הפרסום הזאת שווה כמה עשרות מיליוני שקלים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 13, 2018 2:36 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

נו באמת ראובן, השנאה קצת מעבירה אותך על דעתך.
מכבי לא מנעה מקבוצות אחרות להצליח ביורוקאפ.
אי ההצלחה של י-ם במפעל המשני (למרות השיריון שלה עצמה שאתה משום מה תמיד שוכח להזכיר אותו) זו אשמתה של י-ם בלבד.
אתה לא באמת יכול לבקש מהיורוליג לוותר על אחת הקבוצות המכניסות של המפעל ולהסתכן שתזכה פה באליפות איזו אשדוד או ג"ג שתביא 1000-2000 צופים ומי יודע אם תצליח להעמיד קבוצה נורמלית (הרי ברגע שקבוצה ישראלית מצליחה מעל לציפיות שחקניה המובילים נחטפים לקבוצות עשירות יותר).

ושיבר, ניתפוק, אבל קצת התבלבלת בין הדורות. אורי אלון הוא מדור הX. ילידי שנות האלפיים (ויש אומרים מאמצע-סוף שנות ה90) הם דור הY.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 13, 2018 2:41 pm 
Hall of Famer

הוא כן יכול. אם היורוליג יכולים להכניס את בודוצ'נוסט במקום הכוכב האדום, הם יכולים להכניס לפעמים קבוצות קטנות גם ממדינות אחרות. הם יכולים לקבוע כללים למינימום תקציב ומינימום אולם, זו זכותם (פה אני לא מסכים עם ראובן, גם בליגת האלופות בכדורגל יש דרישות מינימום מקבוצות והאצטדיונים שלהם).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 13, 2018 2:54 pm 
Hall of Famer

oren_80 כתב:
גם במפעלים האחרים של קוראץ' וסאפורטה בשנות ה-90' הם לא עשו משהו מיוחד.

ב-1997 הם דווקא עשו משהו מיוחד מאוד בספורטה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 13, 2018 3:58 pm 
Hall of Famer

ראובן, ממש לא בטוח שבגלל השריון הם לא רוצים נציגה ישראלית. הם לא רוצים נציגות גם ממדינות אחרות ששם אין קבוצה ספציפית משוריינת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 13, 2018 4:05 pm 
Hall of Famer

אפרופו מה שהעלו פה, בדקתי עכשיו, והאולם של בודוצ'נוסט קטן מה-5000 הנדרשים עבור קבוצה עם רשיון B. למעשה אני בספק אם בכל מונטנגרו יש אולם בגודל מתאים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 13, 2018 4:46 pm 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
השיריון הוא רע גם אם היורוליג יצטרך לוותר מדי פעם על קבוצה גדולה ו/או קבוצה עם קהל גדול. בשנה הבאה היורוליג יצטרך להסתדר עם קבוצות כמו דרושפאקה ובודוצ'נוסט, במקום קבוצה כמו הכוכב האדום למשל. נראה אם השמיים יפלו, אני חושב שלא, ואתה?
מודל ליגת האלופות במלואו צריך להיות מועתק לכדורסל.

לגבי האם הוא השפיע על אורי אלון, נחמד שיש פה אנשים ש"אין להם ספק". לאנשים הכי קרובים לאורי אלון שהיו שותפים שלו בניהול הקבוצה דווקא יש ספק.

אני לא בעד השיריון. אני מסכים שזה רע ואשמח שיתקבל מודל הצמפיונס במלאו.

א ב ל, אביאל דיבר פה על זה שזה מבריח משקיעים וכדו׳ ועל זה אמרתי שאין פיתרון כי היורוליג לא רוצים לשמוע וויתור של מכבי יזיק רק לה בלי להועיל לליגה הישראלית שום דבר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 13, 2018 4:54 pm 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
אפרופו מה שהעלו פה, בדקתי עכשיו, והאולם של בודוצ'נוסט קטן מה-5000 הנדרשים עבור קבוצה עם רשיון B. למעשה אני בספק אם בכל מונטנגרו יש אולם בגודל מתאים.

זה מה שקורה ליורוליג שהוא מסכים שקבוצות יכנסו למפעל שלו על סמך קריטריון מופרך כמו זכייה באליפות.

לאמא שלך היו גם רגעים שבהם היתה לה פחות נחת. הגענו למשחק חוץ בחולון, וכל הקהל שם התחיל לשיר 'מוכתרי ההומו, מוכתרי ההומו'. רצתי אליה וצעקתי לה 'אסתר, אני נשבע לך שזה לא נכון, עם חצי מהבנות בקיבוץ הוא כבר היה'"
(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 13, 2018 8:00 pm 
מנהל פורום

זה באמת נחמד שאוהדים של הקבוצה שמשוריינת לעשר שנים מציעים לי לא לבכות ולקחת דברים בפרופורציה.

אני מודה שכמו שכתבתי לאבימאל אין שום כוונה או עניין להתווכח על הסוגיה ומי שלא מבין את מידת הנתעבות של העניין או מתכחש אליו אין לי שיג ושיח מינימלי איתו.

אבל זה כן מזכיר לי שהתרשלתי בזמן האחרון באיזכור העובדה שמכבי משוריינת ביורוליג לעשר שנים ואני מבטיח להשתפר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 13, 2018 8:01 pm 
Hall of Famer

ראובן, אין ברירה, חייב להחזיר אותך לימים שהיית בעדנו.
תגיד שאתה לא עצוב גם עכשיו לראות את מכבי מפסידה פה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 13, 2018 8:43 pm 
מנהל פורום

אוה, תודה. נשתמש בזה להתעודדות ולחווית צפייה מתקנת.

בדיוק נזכרתי השבוע איך הייתי בית"ריסט בילדותי, אני תוהה איזה עוד שלדים יש לי לשלוף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 13, 2018 8:46 pm 
מנהל פורום

טוב, ראיתי עכשיו קצת, ואני ממש יכול לדמיין את עצמי הילד פורץ בבכי בעבירה של וויליאמס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 13, 2018 8:50 pm 
Junior

כמו ראובן, גם אני מזכיר את חטאי, והאמת שזה מוזר לראות את המשחק שוב, כאשר לפני 36 שנים רציתי שמכבי תנצח. לפחות ההפסד לא מהווה עבורי איזו טראומה כמו שהוא בטח לחלק ממי שעדיין אוהד את מכבי...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 13, 2018 10:31 pm 
Junior

ראובן ממש מעולם אף פעם בחיים בכלל בכלל לא כתב שום דבר נגד השיריון של הפועל (שכבר לא רלוונטי. הם הולכים לצ'מפיונס).
ממש לא. אף פעם.

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 14, 2018 12:12 am 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
הוא כן יכול. אם היורוליג יכולים להכניס את בודוצ'נוסט במקום הכוכב האדום, הם יכולים להכניס לפעמים קבוצות קטנות גם ממדינות אחרות. הם יכולים לקבוע כללים למינימום תקציב ומינימום אולם, זו זכותם (פה אני לא מסכים עם ראובן, גם בליגת האלופות בכדורגל יש דרישות מינימום מקבוצות והאצטדיונים שלהם).

איצטדיון כן, תקציב לא. כאמור ברגע שאתה דורש תקציב מינימום אתה די מדיר כמות גדולה מאוד של קבוצות.
וכמובן שאני מסכים עם ראובן בכל מילה. משפטים כמו "היורוליג לא יכול להרשות לעצמו קבוצה כמו אשדוד" בזמן שזה משהו שקרה עשרות שנים בכדורסל האירופי, עדיין קורה בכדורגל האירופי ולמען האמת קורה גם ביורוליג (רק עם מדינות אחרות), הם לא יותר מתירוץ מצחיק של המשוריינות לגבי למה צריך להמשיך ולשריין אותן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 44 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: asaf16, Google [Bot], דניאל, עודד ל ו 14 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה