סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 28, 2024 6:33 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 513 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: אמארה במשרד הפנים
הודעהפורסם: ה' ינואר 24, 2019 5:50 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
מאיפה הבאת שטענתי את זה? סתם לשם העניין, אם תוכל להצביע על החלק הספציפי בדברי...

מליניאק לא בדק אף מתאזרח מחוץ למכבי, רק את של מכבי. ומצא שהם משלמים מס מלא של ישראלים.
הוא אמר את זה בתוכנית הרדיו של 103 והביך בשידור את רועי כהן מערוץ הספורט, שטען שהם משלמים מסים של זרים ונאלץ לגמגם ולחזור בו. וזה רק מראה כמה הפרשנות שלהם שווה לתחת.

מליניאק לא בדק אף מתאזרח מחוץ למכבי, בהיותו חובב מכבי ידוע... אבל פה יש מתאזרח (ואין לי ספק שהוא יקבל אזרחות, ולדעתי גם לפני הגביע) שבמשרד ממשלתי נתלו בנושא המסים כדי לא רק להמליץ לתת לו אזרחות, אלא גם להמליץ בעצם להחריג אותו ממעמד המתאזרח אם יאומצו מסקנות הוועדה שלו.
ומאחר שמשמעות הביטוי "לשלם מס כמו ישראלי" היא לא באמת ברורה - אני לפחות לא מצפה מאף אחד לוותר על זכות שמוקנית לו על פי חוק - העליתי תהייה אם את זה הוא יבדוק, או שרק המתאזרחים של מכבי מעניינים אותו.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 28, 2019 5:20 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
בדרך לאזרחות
https://m.one.co.il/Mobile/Article/18-1 ... tml?ref=hp

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 28, 2019 5:21 pm 
Junior

תושב ארעי יכול לשחק כישראלי בליגה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 28, 2019 5:30 pm 
Hall of Famer

לא.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 28, 2019 6:17 pm 
Freshman

בשורות נהדרות.
אין שמח ממני בשבילו.
הוא יקבל את כל הזכויות הסוציאליות ויוכל להגשים את חלום חייו, להיות אזרח ישראלי, כמובן בעוד כמספר שנים (3 נדמה לי).
אני שמח גם בשביל חומסקי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 28, 2019 6:26 pm 
Hall of Famer

הוא יהיה אזרח ישראלי הרבה לפני ה-3 שנים. אני מהמר על השבועות הקרובים ואולי אפילו עוד לפני הגביע.
המהירות שהעסק הזה מתגלגל מאז שמשרד הפנים המליץ לו על המסלול של "תרומה לספורט" אומר, לי לפחות, שכל העסק כבר נסגר מאחורי הקלעים ועכשיו כל השחקנים משחקים את התפקידים שיועדו להם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 28, 2019 6:27 pm 
Junior

ד"ש לפול דילייני, דאליס ג'וינר וברנדון באומן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 28, 2019 7:10 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
הוא יהיה אזרח ישראלי הרבה לפני ה-3 שנים. אני מהמר על השבועות הקרובים ואולי אפילו עוד לפני הגביע.
המהירות שהעסק הזה מתגלגל מאז שמשרד הפנים המליץ לו על המסלול של "תרומה לספורט" אומר, לי לפחות, שכל העסק כבר נסגר מאחורי הקלעים ועכשיו כל השחקנים משחקים את התפקידים שיועדו להם.

אז למה צריך את העניין של התושבות ?

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 28, 2019 8:13 pm 
Junior

הוקיץ' כתב:
ד"ש לפול דילייני, דאליס ג'וינר וברנדון באומן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 28, 2019 8:20 pm 
Hall of Famer

תזכירו בבקשה מה הנהלים בליגת האלופות מבחינת שחקנים מקומיים
כמה צריך , האם שחקן כמו אמארה ייכנס למכסה אם וכאשר בעונה הבאה נניח

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 28, 2019 8:26 pm 
Hall of Famer

עופר האדום כתב:
ראי שעל הקיר כתב:

לא יודע, אולי זה חלק מהפרוצדורה במסלול שבו הוא מתאזרח. זה מסלול שהוא הולך אליו בהמלצת משרד הפנים עצמו, כלומר הגוף המאשר כבר בעצם אמר לו שזה מסלול מתאים לו... וכאמור כל העסק זורם מאד מהר מצד כל המעורבים. תוסיף לזה את הטקסט של דרעי שחוזר בעצם על הדברים שהכתיבה לו מירי רגב, זה די ברור שהקרקע מוכנה וזה רק פורמליסטיקה.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ב' ינואר 28, 2019 8:29 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 28, 2019 8:27 pm 
Hall of Famer

shmueliki כתב:

אמארה לא יכול להיחשב שם למקומי, שם בודקים לפי home grown player.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 28, 2019 9:04 pm 
Freshman

ראי שעל הקיר כתב:
עופר האדום כתב:
ראי שעל הקיר כתב:

לא יודע, אולי זה חלק מהפרוצדורה במסלול שבו הוא מתאזרח. זה מסלול שהוא הולך אליו בהמלצת משרד הפנים עצמו, כלומר הגוף המאשר כבר בעצם אמר לו שזה מסלול מתאים לו... וכאמור כל העסק זורם מאד מהר מצד כל המעורבים. תוסיף לזה את הטקסט של דרעי שחוזר בעצם על הדברים שהכתיבה לו מירי רגב, זה די ברור שהקרקע מוכנה וזה רק פורמליסטיקה.

אין שום פרוצדורה שבן אדם שמקבל תושב ארעי מקבל תוך יומיים אזרחות. אלא אם כן תראה לי דוגמאות אחרות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 28, 2019 10:14 pm 
Sophomore

ראי שעל הקיר כתב:
shmueliki כתב:

אמארה לא יכול להיחשב שם למקומי, שם בודקים לפי home grown player.

מה שאירוני, נראה שבפיב"א לא סמכו על הליגות והקבוצות שלא יעשו קומבינות וינצלו חוקי אזרחות הזויים ופשוט קבעו קריטריון שאי אפשר לעקוף...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 28, 2019 11:42 pm 
Junior

לאומית 2 כתב:
ראי שעל הקיר כתב:
עופר האדום כתב:
ראי שעל הקיר כתב:

אין שום פרוצדורה שבן אדם שמקבל תושב ארעי מקבל תוך יומיים אזרחות. אלא אם כן תראה לי דוגמאות אחרות.

אם אני לא טועה, בפעם הקודמת שהוויכוח הזה התעורר ובדקתי בחוק האזרחות, אחד התנאים למתן אזרחות במסלול של החלטה של שר הפנים במקרים מיוחדים של תרומה למדינה וכו׳, זה להיות בעל מעמד של תושב ארעי. אני נוטה לחשוב כמו ראי, שהמעמד הזה ניתן כהכנה לאזרחות שתינתן ממש בקרוב. אין לי מושג אם זה יקרה לפני הגביע, אבל אם כן, אז זה באמת סימן שמישהו במשרד הפנים עובד אצל הפועל. אם הניתוח שלי נכון, אז פחות מעניין אם יש דוגמאות אחרות, ויותר חשוב האם יש מניעה חוקית לעשות מהלך כזה ואני מניח שהתשובה לכך היא שלילית...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 28, 2019 11:52 pm 
Sophomore

חבר'ה נא להרגיע את הקונספירציות, זה לא יקרה לפני הגביע, ואף אחד לא עובד במשרד הפנים עבור ירושלים. יותר סביר שדרעי ממש לא רוצה ביקורת שלילית בתקופת טרום בחירות, אז זרק איזה עצם כדי שיפסיקו להציק לו לגבי הנושא. אזרחות זו חיה אחרת לגמרי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 28, 2019 11:56 pm 
Hall of Famer

מאיזו בחינה זו חיה אחרת?
ולמה הוא חושב שבזה יפסיקו להציק לו?

ושוב אני מזכיר פה, כל המהלך החל בהמלצה של המשרד של דרעי עצמו. יחד עם הקצב שבו כולם עובדים עבור הנושא, כולל ובעיקר הרשויות, לא נראה לי יותר מדי קונספירטיבי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 29, 2019 12:06 am 
Sophomore

כי לפי איך שאני רואה את זה, לאזרחות יש סימבוליות יהודית עבור אנשים מסוימים, ובמחוקי מדינת ישראל היא אף תנאי הכרחי למתן אזרחות. הבנתי שלשר הפנים יש אפשרות לתת אותה סתם כך בכיף שלו, נו שוויין, את אריה דרעי לא מעניינת הפועל ירושלים, לא הגביע ולא החוק הרוסי. מה שמעניין אותו זה שקט. היועצים שלו אומרים לו ככה "לוחצים עלינו מירושלים והמנהלת לתת לאמארה אזרחות, אבל זה יעצבן את כל השאר בערך, מה עושים?" דרעי עונה "יש משהו שאפשר לעשות כדי שאף צד לא יתחיל קמפיין נגדי?" עונים לו היועצים "אתה יכול לתת לו תושב ארעי, זה ייתן לך שקט לפחות עד הבחירות" ודרעי עונה "יאללה, איפה חותמים?"
כך התנהלה בראשי השיחה שהובילה למתן המעמד הזה.
אני כמובן לא טוען שאמארה לא יקבל אזרחות, סיכוי טוב שזה יקרה, ואולי אפילו העונה, אבל לא חושב שיש איזה כוח עלום במשרד הפנים שעובד עבור ירושלים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 29, 2019 12:11 am 
Hall of Famer

תקרא את הטקסט שנלווה להחלטה ואולי תחשוב אחרת. הוא מקבל את עמדת שרעבי ומירי רגב אחד לאחד. יחד עם שאר הדברים, נראה לי פרוצדורה ותו לא.
לא יודע אם "מישהו במשרד הפנים עובד עבור ירושלים" אבל המהירות שהפרוצדורה המתקדמת דרך כל הנוגעים בדבר לא נראית לי מקרית. היא מראה לדעתי על עבודה מקדימה שסדרה דברים מראש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 29, 2019 12:15 am 
Junior

דרעי רצה שקט לפני הבחירות ולכן קיבל את עמדת שרעבי. מה הוא צריך את שרעבי על הראש לפני הבחירות שיצעק עליו ״למה לא קיבלת את עמדתי״?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 29, 2019 10:04 am 
Junior

ראי יודע על מה הוא מדבר חברים...

רועי כהן מפרסם כעת כתבה -
"עד חצי גמר גביע המדינה סטודמאייר יוכל לשחק כישראלי"
https://www.sport5.co.il/HTML/Articles/ ... 06681.html
ציטוט:
להודעתו של שר הפנים אריה דרעי כי החליט להעניק מעמד של תושב ארעי לסנטר הפועל ירושלים, אמארה סטודמאייר, אמנם אין משמעות מעשית בנוגע ליכולת של ירושלים לרשום אותו לליגה כישראלי, אבל מתברר כי מדובר בצעד האחרון לקראת איזרוחו הסופי של סטודמאייר.

במקרים רבים, הקניית מעמד של תושב ארעי הינה מהלך פורמלי לפני הענקת אזרחות. מבדיקה מול משרד הפנים עולה כי הרוב המוחלט של התושבים הארעיים מקבלים אזרחות זמן קצר לאחר הכרתם כתושבים ארעיים, ורק במקרים חריגים האזרחות עצמה לא מוענקת.

גורם המעורה בפרטים הסביר כי על פי חוק, במקרים של גיור אורתודוקסי שהוכר על ידי הרבנות, ובמקרים של מימוש זכות השבות - מוענקת אזרחות ללא מתן מעמד של תושב ארעי, וכי במקרים אחרים, של אדם שהתחתן עם תושב/ת ישראלי/ת, או במקרה מיוחד כמו של סטודמאייר, שבו ההכרה נובעת מתרומתו למעמד הכדורסל הישראלי ולעולם היהודי, מוענק קודם כל מעמד של תושב ארעי ורק בשלב מאוחר יותר מוענקת אזרחות.

סטודמאייר עצמו קיבל אתמול את הבשורה בסיפוק רב. בירושלים מאמינים כי כבר בשבוע הקרוב יושלם התהליך עצמו והשחקן יוכר כאזרח ישראלי ומיד אחר כך יירשם באיגוד הכדורסל כשחקן ישראלי. לפיכך, בקבוצה מאמינים כי עד חצי גמר גביע המדינה ב-11 בפברואר ההליך יושלם וסטודמאייר יוכל לשחק כישראלי. כדי שזה יקרה, ייתכן שסטודמאייר ייאלץ לוותר על משחק החוץ בדיז'ון, שינעל את שלב הבתים בליגת האלופות, על מנת להיות זמין להליכים פורמליים אחרונים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 29, 2019 10:08 am 
מנהל פורום

זה שראי יודע על מה הוא מדבר זה ברור השאלה האם רועי כהן יודע על מה הוא מדבר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 29, 2019 10:09 am 
Junior

uriel17 כתב:
זה שראי יודע על מה הוא מדבר זה ברור השאלה האם רועי כהן יודע על מה הוא מדבר
:D

עוד כתבה של אריה ליבנת בנושא (מאתמול): http://www.haaretz.co.il/misc/smartphon ... /1.6883058
ציטוט:
משרד הפנים הודיע היום (שני) כי אמארה סטודמאייר קיבל מעמד של תושב ארעי בישראל, כמהלך מקדים לבחינת האפשרות להעניק לסנטר האמריקאי אזרחות מלאה. עם זאת, חשוב לציין כי למעשה מעמדו ככדורסלן זר לא משתנה כלל. סטודמאייר, ששיחק בעברו במדי נבחרת ארה"ב, לא יוכל לשחק בנבחרת לאומית נוספת. כמו כן, צעד זה לא מאפשר לירושלים לרשום את סטודמאייר לשחקן ישראלי בליגה המקומית.

"בעתיד הקרוב תיבחן אפשרות להעניק לשחקן אזרחות", נמסר בהודעת משרד הפנים, "השר דרעי החליט על כך בשל הקריירה המפוארת של השחקן ותרומתו הגדולה לכדורסל הישראלי. השחקן השתלב בליגה הישראלית ובעל זיקה ליהדות וישראל".

שר הפנים דרעי אמר כי "קראתי על השחקן והתרשמתי שהוא רוצה באופן כן ואמיתי להשתקע בישראל ולהפוך את הארץ לביתו, גם לאחר סיום הקריירה שלו. השחקן מטביע חותם בישראל ובספורט הישראלי ולכן החלטתי להעניק לו מעמד בארץ".

סטודמאייר התגייר לפני שמונה שנים, עוד בהיותו שחקן NBA, בעקבות שורשים יהודיים שמצא ו"קשר רגשי" שחש ליהדות. הוא אף עבר ברית מילה והחל לשמור מצוות. לפני שנתיים וחצי, לאחר שסיים עונה במיאמי היט, הצטרף להפועל ירושלים במעמד של שחקן זר ועזר לה לזכות באליפות ולהגיע לחצי גמר היורוקאפ.

אחרי שבעונה שעברה הקבוצה ויתרה עליו, הקיץ הוא חזר לשורותיה, אולם עקב הרצון שיוכל לשחק כישראלי הוא לא נרשם כזר בליגה. הוא משתתף רק בליגת האלופות, ורושם 12.5 נקודות ו-6.1 ריבאונדים ב-18 דקות. סטודמאייר הגיש למשרד הפנים כבר מזמן בקשה לקבל אזרחות ישראלית, והסביר כי אין בהכרח קשר בינה לכדורסל - אלא בעיקר לרצונו להיות ישראלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 29, 2019 10:14 am 
Hall of Famer

אם כבר מציינים את העובדה שהוא לא ייסע למשחק חוץ באירופה כדי להשלים את הפרוצדורה...
כנראה שהכל כבר באמת סגור , כולל מבחינת זמנים

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 29, 2019 10:27 am 
Freshman

לגמרי מכבי באדום. גם קומבינות מסריחות במשרד הפנים ואפילו כתבלב חצר אה לה רפאל נאה :lol:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 513 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: B.Grant44 ו 19 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: