סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' ספטמבר 24, 2024 10:28 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 98 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' פברואר 14, 2019 10:48 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
מהזיכרון שלי העונה של האליפות השניה היתה הרבה יותר איכותית, גם מבחינת מכבי וגם מבחינת היריבות. הפיינל פור של האליפות השניה היה כנראה הפעם שהכי נהניתי מכדורסל אירופי מבחינת הרמה (אולי למעט הסידרה ההיא של מכבי עם האפמן/מקדונלד מול בולוניה). אבל חבל שלא יצא להפגיש את צסק"א של מסינה עם מכבי ההיא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 14, 2019 11:07 am 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
ראובן כתב:
מהזיכרון שלי העונה של האליפות השניה היתה הרבה יותר איכותית, גם מבחינת מכבי וגם מבחינת היריבות. הפיינל פור של האליפות השניה היה כנראה הפעם שהכי נהניתי מכדורסל אירופי מבחינת הרמה (אולי למעט הסידרה ההיא של מכבי עם האפמן/מקדונלד מול בולוניה). אבל חבל שלא יצא להפגיש את צסק"א של מסינה עם מכבי ההיא.

באותה עונה איבקוביץ' עדיין היה המאמן של צסקא, בעונה בה היא נראתה לחלוטין בלתי עצירה. מסינה הגיע בעונה הבאה ועצר את הרצף של מכבי בפארג, באחד המשחקים אולי הכי שוברי לב שהיו לאוהדים של מכבי.

עונת 2003/04 הייתה אולי העונה הכי איכותית ומותחת שנראיתה ביורוליג. ארבע הראשונות מהבית של מכבי בשלב המוקדם עלו לפיינל פור. גם זלגיריס של סבוניס שעלתה מהמקום השישי באותו הבית, הייתה כזכור מרחק שלשה של דרק שארפ 2.2 שניות לסיום מפיינל פור. ובכלל, משחקי הטופ 16 באותן עונות היו חוויה שלא רואים היום. אגב, במקביל ליורוליג, זו הייתה גם ללא ספק עונת השיא של הליגה ההישראלית עם הזכייה של הפועל י-ם ביולב, העונה האדירה של הפועל תל אביב, ועירוני נהריה במפעלים של פיבא. כל זה אחרי ההצלחה הגדולה של הנברת בקיץ ביורובאסקט.

2004/05 היתה כבר שירה בתנועה מבחינת הכדורסל של מכבי, עם כדורסל אולי הכי יפה אי פעם ששוחק ביבשת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 14, 2019 11:11 am 
Hall of Famer

ראובן כתב:

אני לא בטוח מבחינה איכותית, אבל מכבי של 2004-5 הייתה בוודאי קבוצה יותר יציבה עם פחות הפסדים מטופשים סטייל ההפסד לאולקר בטופ-16 (אאז"נ-אם לא אותו הפסד מכבי יכלה להרשות לעצמה להפסיד לז'לגיריס בהפרש קטן ועדיין לעלות), היא גם סיימה עם מאזן מושלם את הטופ-16, את ההצלבה וכמובן שגם את הפיינל-פור, כשחוץ מניצחון הבית על סיינה (המשחק שבו שאראס עשה 0/8 לשלוש עד שקלע שלשת קריטית בשניות האחרונות), גם לא היו לה יותר מדי התקפי לב בדרך. עונה קודם לכן מכבי הייתה מאוד לא יציבה, היו לה משחקים גדולים ורגעי קלאץ' מאוד מרשימים, אבל גם היו לה יותר משחקי נפל והפסדים לא מחוייבים. בעיניי מכבי של 2003-4 הייתה קבוצה יותר מרגשת ומעניינת, אבל זו של 2004-5 כנראה הייתה הקבוצה היותר טובה.

מסכים גם לגבי הפיספוס בכך שהיא לא פגשה את צסק"א בגמר ב-2005, הריצה של צסק"א באותה עונה עד לפיינל פור הייתה באמת מטורפת וכל הסיפור של העונה הזו היה הריצה של מכבי וצסק"א לגמר הכי צפוי ומתבקש שיכול להיות, ואז הגיע מצ'יאוסקס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 14, 2019 11:17 am 
Sophomore

rony כתב:
ראובן כתב:

אני לא בטוח מבחינה איכותית, אבל מכבי של 2004-5 הייתה בוודאי קבוצה יותר יציבה עם פחות הפסדים מטופשים סטייל ההפסד לאולקר בטופ-16 (אאז"נ-אם לא אותו הפסד מכבי יכלה להרשות לעצמה להפסיד לז'לגיריס בהפרש קטן ועדיין לעלות), היא גם סיימה עם מאזן מושלם את הטופ-16, את ההצלבה וכמובן שגם את הפיינל-פור, כשחוץ מניצחון הבית על סיינה (המשחק שבו שאראס עשה 0/8 לשלוש עד שקלע שלשת קריטית בשניות האחרונות), גם לא היו לה יותר מדי התקפי לב בדרך. עונה קודם לכן מכבי הייתה מאוד לא יציבה, היו לה משחקים גדולים ורגעי קלאץ' מאוד מרשימים, אבל גם היו לה יותר משחקי נפל והפסדים לא מחוייבים. בעיניי מכבי של 2003-4 הייתה קבוצה יותר מרגשת ומעניינת, אבל זו של 2004-5 כנראה הייתה הקבוצה היותר טובה.

מסכים גם לגבי הפיספוס בכך שהיא לא פגשה את צסק"א בגמר ב-2005, הריצה של צסק"א באותה עונה עד לפיינל פור הייתה באמת מטורפת וכל הסיפור של העונה הזו היה הריצה של מכבי וצסק"א לגמר הכי צפוי ומתבקש שיכול להיות, ואז הגיע מצ'יאוסקס.

הפוך, בגלל הפסד הטכני של ולנסיה שלא הגיע לארץ (והיה למכבי אולי מזל גדול שהיא לא הגיעה, שנראתה כבויה לחלוטין באותו פרק זמן עם ההפסדים לזלגיריס, וההשפלה בדרבי באוסישקין), המשחק מול אולקר הפך לחסר חשיבות. מכבי הפסידה בקובנה, והייתה חייבת בכל מקרה לנצח את זלגיריס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 14, 2019 11:26 am 
Hall of Famer

אני לא בטוח, אבל אם מכבי הייתה מנצחת את אולקר ומפסידה לז'לגיריס, אז היה נוצר בית משולש לשלושתן 2 ניצחונות ו-2 הפסדים, מכבי עם ניצחון כפול על ולנסיה, ולנסיה עם ניצחון כפול על ז'לגיריס וז'לגיריס עם ניצחון כפול על מכבי, ולמכבי היו את ההפרשים הכי טובים (15 הפרש על ולנסיה בחוץ וניצחון טכני 20-0 בבית). מצד שני, אולי החוקים היו שונים באותה עונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 14, 2019 11:33 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
החוקים לא היו שונים אבל יש מצב שהמעורבות של נצחון טכני במשוואה הייתה משבשת אותה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 14, 2019 11:36 am 
Hall of Famer

בשיטת 2 נקודות בטבלה למנצחת ונקודה למפסידה - אפשר להעניש קבוצה על הפסד טכני בכך שגם את הנקודה הבודדת היא אינה מקבלת.
אז אולי גם ביורוליג דאז למשל ולנסיה הייתה נניח מקבלת נחיתות במאזן פנימי בכל שיוויון עם קבוצה אחרת , פשוט כי "הגיוני" שבתקנות תופעל עליה סנקציה כלשהי .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 14, 2019 11:36 am 
Sophomore

לא היה בית משולש, כי בהספד טכני ולנסיה גם לא קיבלה נקודה, כך שמספר הנקודות שלה היה פחות בכל מקרה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 14, 2019 11:39 am 
Hall of Famer

השאלה היא האם אנחנו בכלל בטוחים שהיורוליג "עובד בשיטת נקודות" ?
כי במפעל הנוכחי מוצגים על פניו רק המאזנים , וזה מה שמדרג את הקבוצות במהלך העונה (נניח בדומה ל-NBA) , דבר שאני כמובן בעדו.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 14, 2019 11:44 am 
Hall of Famer

B.a.c כתב:
צריך לציין שבאותה תקופה היורוליג היה אולי היורוליג החזק אי פעם, גם סקיפר שקיבלה בראש בגמר היתה קבוצה מפוצצת בשמות מהגדולים של הכדורסל האירופי עד היום. פוצקו, בזילה, בלינלי, דל פינו, סמודיש, וויאניץ'.
צסקא עם הולדן, טורצ'אן ומרקוס בראון בשיאו.
סיינה עם קבוצה אגדית של ונטרפול, בוטסי תורנטון, דיוויד אנדרסן ואחרים.
טאו וז'לגיריס שהזכירו כאן שגם כן העמידו קבוצות אדירות. מעבר לרמת הקבוצות, זכורים לי מלא משחקים מעניינים ודרמטים שהתאפיינו בסקור גבוה מהרגיל.

המצחיק הוא שבזמן אמת היו כמובן גם אז טענות ש"הרמה בירופה היום לא טובה כמו פעם"

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 14, 2019 11:50 am 
Hall of Famer

נגדיר את זה ככה, אם החוקה הייתה גורמת לכך שמכבי לא הייתה עולה בגלל שולנסיה לא הגיעה זה היה מצב די אבסורדי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 14, 2019 11:59 am 
מנהל פורום

-adi- כתב:
ראובן כתב:

באותה עונה איבקוביץ' עדיין היה המאמן של צסקא, בעונה בה היא נראתה לחלוטין בלתי עצירה. מסינה הגיע בעונה הבאה ועצר את הרצף של מכבי בפארג, באחד המשחקים אולי הכי שוברי לב שהיו לאוהדים של מכבי.

אני יודע, דיברתי על צסק"א של מסינה שלטעמי היתה קבוצה טובה בהרבה (ושכשהיא פגשה את מכבי זה כבר היה עם סולומון במקום עם שאראס). אני מניח שגם אם צסק"א של אותה שנה היתה עולה לגמר, מכבי היתה מנצחת אותה כפי שניצחה בקלות את שתי היריבות האחרות (למרות שנתנו משחק מצוין נגדה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 14, 2019 12:00 pm 
Hall of Famer

עונת 2004 באמת הייתה עונה סוערת בטירוף. הצגות אדירות בחלק ה-1, ירידה גדולה בחלק ה-2 שנבעה מהלחץ שהרג את הקבוצה בטופ-16 וסביבתו (אותו לחץ שהרג את צסק"א בחצי גמר שנה אחרי).
אח"כ פרשת הזזת הפיינל פור מת"א כן או לא.
בסוף הפיינל פור נשאר איכשהו, ואז ההפסד המביך לאולקר.
ואחריו ז'לגיריס , הגמר האמיתי בפיינל פור שהיה בכלל החצי, וההתפוצצות המטורפת מול בולוניה שהייתה בלתי ברורה בעליל. אחד המשחקים הגדולים של קבוצה בזירה האירופית מאז ומעולם אם לא הגדול שבהם כנראה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 14, 2019 12:00 pm 
Hall of Famer

ראובן כתב:
-adi- כתב:
ראובן כתב:

אני יודע, דיברתי על צסק"א של מסינה שלטעמי היתה קבוצה טובה בהרבה (ושכשהיא פגשה את מכבי זה כבר היה עם סולומון במקום עם שאראס). אני מניח שגם אם צסק"א של אותה שנה היתה עולה לגמר, מכבי היתה מנצחת אותה כפי שניצחה בקלות את שתי היריבות האחרות (למרות שנתנו משחק מצוין נגדה).

לא יודע אם בקלות. בכל זאת, מסינה ומסינה של אז.
אבל כנראה שהיו מנצחים (מקווה...).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 14, 2019 12:03 pm 
מנהל פורום

rony כתב:
נגדיר את זה ככה, אם החוקה הייתה גורמת לכך שמכבי לא הייתה עולה בגלל שולנסיה לא הגיעה זה היה מצב די אבסורדי.

אבסורדי אבסורדי אבל אלה החוקים. צריך גם לזכור שאם היורוליג היו עושים את שינוי החוקה המתחייב ומאפשרים שתי עולות מהטופ 16 להצלבה (כפי שנעשה מעט זמן אחרי) אז כל המשמעות של נס ז'לגיריס היתה פחותה בהרבה. אם כי אני לא זוכר מה היה הסטטוס של מכבי למקום השני במצב של הפסד לז'לגיריס.

אורן, לדעתי היא היתה מאוד ברורה. קבוצה צעירה מאוד שבאה לכאורה למשחק גמר נייטראלי לכאורה ומצאה את עצמה באולם ביתי לחלוטין ופשוט איבדה את העשתונות. ואני מסכים שהגמר האמיתי היה חצי הגמר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 14, 2019 12:06 pm 
Hall of Famer

כן ועדיין, זה מטורף גם במצב כזה. יותר מכך, הם כבר שיחקו ביד אליהו אותה עונה (אמנם כמובן לא הייתה אותה אווירה כמו בגמר ועדיין) ואף ניצחו 99-89.

אגב, לגביי 2 עולות מהטופ-16: אכן עונה לאחר מכן (2005) זה כבר היה המצב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 14, 2019 12:08 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
ראובן כתב:
rony כתב:

אבסורדי אבסורדי אבל אלה החוקים. צריך גם לזכור שאם היורוליג היו עושים את שינוי החוקה המתחייב ומאפשרים שתי עולות מהטופ 16 להצלבה (כפי שנעשה מעט זמן אחרי) אז כל המשמעות של נס ז'לגיריס היתה פחותה בהרבה. אם כי אני לא זוכר מה היה הסטטוס של מכבי למקום השני במצב של הפסד לז'לגיריס.

גם כאן השאלה היא איך היו מדרגים את הנצחון הטכני.
אם היו שופטים לפי מאזנים בלבד, אז הייתה משמעות גדולה לנס ז'לגיריס כי מכבי הייתה יורדת למקום השלישי עם פיגור של משחק אחרי השתיים האחרות. ולנסיה הייתה עולה מהמקום הראשון.
אם עובדים לפי "שיטת הנקודות", כלומר 0 נקודות לולנסיה על ההפסד הטכני, אז מכבי הייתה גומרת עם אותן נקודות כמו ולנסיה ועוברת אותה במאזן הפנימי. ז'לגיריס הייתה עולה מהמקום הראשון עם נקודה יותר. כמובן שעדיין הייתה משמעות לגבי קביעת היריבה ויתרון ביתיות ברבע הגמר, אבל זה לא היה קובע את עצם העלייה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 14, 2019 12:18 pm 
Sophomore

ראובן כתב:
-adi- כתב:
ראובן כתב:

הורגשה בצסקא, לפחות בתחילת העונה ההיא, ירידה בהשוואה לקודמת. נזכיר שהיא סיימה את הבית בשלב המוקדם במקום השלישי, אחרי פאו' ומלאגה. היא הגיעה כסוג של אנדרדוג לגמר הפיינל פור הנוראי בפראג. מה שאי אפשר היה לומר על צסקא של 2005 (ולא בגלל שהגמר היה במוסקווה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 14, 2019 12:21 pm 
Hall of Famer

צסק"א בחלק ה-1 ש להעונה עם מסינה הייתה אולי פחות טובה, אבל בחלק השני של העונה כמעט ולא הפסידה בכלל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 14, 2019 12:25 pm 
Sophomore

shmueliki כתב:
השאלה היא האם אנחנו בכלל בטוחים שהיורוליג "עובד בשיטת נקודות" ?
כי במפעל הנוכחי מוצגים על פניו רק המאזנים , וזה מה שמדרג את הקבוצות במהלך העונה (נניח בדומה ל-NBA) , דבר שאני כמובן בעדו.

אם זכרוני אינו מטעה, אז השיטה הייתה ע"פ נקודות. היום אין לכך באמת זכר בתקנון היורוליג.

אגב, זכור לי שגם רמי וייץ אמר במהלך השידור של המשחק מול אולקר שאמנם זה שלב מאוד מתקדם של העונה, וכל משחק בשלב הזה אמור במציאות נורמלית להיות קריטי, אך בגלל ההפסד הטכני של ולנסיה, המשחק מול אולקר לא משמעותי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 14, 2019 11:51 pm 
Freshman

מאוד לא מסכים עם הקביעה שעונות 2004 ו-2005 היו איכותיות במיוחד מבחינת היורוליג.
בעונת 2004, האיכותית יותר לטעמי מבין השתיים, אמנם האיטלקיות היו טובות (אם כי בבנטון כבר הורגשה עייפות ניכרת של החומר) אבל הספרדיות לא ממש הופיעו לעונה (כולל האלופה ברצלונה) והיווניות בכלל היו בשנות השפל הגדולות ביותר שלהן.
בכל מקרה היה מאוד קשה לשפוט את הרמה דאז, כיוון שרק יחידי סגולה שהתקינו צלחת לוויין פרטית יכלו לראות כדורסל אירופי ולהתרשם כמו שצריך מרמת הקבוצות. כך נוצר הרושם שכל קבוצה שקיבלה בראש מהקבוצה הבאמת מטורפת של מכבי, היתה קבוצה חלשה (או רושם של קבוצה חזקה במקרה של פייט).

אני מניח שלא מעט יחלקו עליי, אבל לדעתי היורוליג של שלוש השנים האחרונות (עם ירידה מסוימת העונה) הוא האיכותי ביותר.

ולגבי הסרט - מדהים איך גור שלף גם באיחוד קליל כזה עם כוכבי העבר חייב לבוא לך בקלישאות מעצבנות שהוא חוזר עליהן אינסוף פעמים בשידורים בהם הוא מפרשן, סטייל "מעניין אם שאראס המאמן היה מסתדר עם שאראס השחקן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 15, 2019 11:27 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

גור שלף נוראי. אנגלית ברמה של ילד ביסודי (ילד ישראלי, לא אמריקאי), לא אומר כמעט שום דבר טעם והקטע שהוא שאל בחיוך ממזרי את כולם מי הוביל באסיסטים בגמר מול בולוניה (זה כמובן היה הוא) גרם לי לנוע בכסא בחוסר נוחות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 15, 2019 7:02 pm 
מנהל פורום

-adi- כתב:
ראובן כתב:
-adi- כתב:
ראובן כתב:

הורגשה בצסקא, לפחות בתחילת העונה ההיא, ירידה בהשוואה לקודמת. נזכיר שהיא סיימה את הבית בשלב המוקדם במקום השלישי, אחרי פאו' ומלאגה. היא הגיעה כסוג של אנדרדוג לגמר הפיינל פור הנוראי בפראג. מה שאי אפשר היה לומר על צסקא של 2005 (ולא בגלל שהגמר היה במוסקווה).

לעולם לא נדע מי היתה טובה יותר, אבל אני חושב שמאזנים בעונה הסדירה משקרים מה גם שזה היה בפורמט הבתים שבו קבוצה יכולה להגיע למאזנים מצוינים בהגרלות מתאימות. בכל מקרה אני חושב שדי ברור שמסינה בנה קבוצה מפוארת והקבוצה של איבקוביץ' שמה במרכז את הולדן ככוכב אאז"נ כשמסינה הפך אותו לשחקן שישי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 17, 2019 12:11 am 
Hall of Famer

הולדן לא היה הכוכב המרכזי היחידי, חייב לדייק.
היה שם אחד, מרכוס בראון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 17, 2019 12:28 am 
Hall of Famer

עד כמה שאני זוכר, השחקן השישי היה פאפאלוקאס
והיה גם אחד, דיוויד אנדרסן, שהיה אחד משחקני הפנים הטובים ביורוליג באותם זמנים.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 98 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: bill_tipesh, goldman, idpwf1, עופר האדום ו 26 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה