סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' אוקטובר 19, 2024 4:27 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 545 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' יולי 30, 2020 1:39 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
אתה לא חושב שיש חולשה מסויימת בהתמודדות של הפועל עם גבוהים בשנתיים האחרונות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 30, 2020 2:09 pm 
Hall of Famer

אבימאל כתב:
עוד משהו.
שנים אמרו שהפועל ת"א כשלה בגלל שניסתה להיות מכבי ת"א.
הפועל ירושלים, אומנם ניזונה היטב מהיריבות עם מכבי, אבל ממש לא רוצה להחליף אותה.
לא יהיה אסון אם גם בשלוש שנים הקרובות היא לא תגיע לגמר הליגה אם תקבל עונות יפות באירופה וגביע פה ושם.
המשמעות של המשכיות היא גם אופי והזדהות.
אני חושב שזה שווה הרבה.

אני מניח שבעידן סדרות הפועל תגיע הרבה יותר פעמים לגמר מאשר בעידן הפיינל פור.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 30, 2020 3:15 pm 
Hall of Famer

וגם אם לא. אז מה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 30, 2020 3:30 pm 
Hall of Famer

גם אם היא תרד ליגה לא קרה שום דבר , כולה ספורט.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 30, 2020 3:50 pm 
Hall of Famer

נביא בעירו כתב:
אז אחרי שכבר נפטרנו מהביטוי הטיפשי ״הגנת השלשות״, עכשיו מדברים על ״ההגנה על הגבוהים״ של קטש.

אתה לא חושב שיש דבר כזה הגנת שלשות? אתה לא חושב שיש דבר כזה שנקרא סכימות הגנתיות שפגיעות לסוג מסויים של כדורסל? אתה לא חושב שסגל השחקנים משפיע על היכולת של משחק ההגנה של הקבוצה באספקטים מסויימים? ואם מאמן מסויים מעדיף סוג ספציפי של שחקנים, אז ההשפעה לא יכולה להיות כרונית?

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 30, 2020 5:33 pm 
Sophomore

מה קורה עם האיזרוח של הסנטר הלבן של נס ציונה מהפרה-קורונה, וויטי משהו ?
יכול להיות הישראלי הבכיר ולאפשר לבריימו ותומאס (הלוואי) לחלוק את עמדה 4 ולאפשר הרכבים גבוהים.
בגארדים בהנחה ואפשר להחתים בראון או פארגו לא הייתי משנה כלום,
אלא אם בר או בלאט לא ממשיכים שאז הייתי בונה על יפתח זיו.
3 ? אם לוקט חוזר, סבבה - אם לא, נצטרך מישהו בסגנון טוקוטו, או שהליטאי יתחיל לתת תוצרת מהר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 30, 2020 6:10 pm 
Hall of Famer

עמוס לב כתב:
נביא בעירו כתב:
אז אחרי שכבר נפטרנו מהביטוי הטיפשי ״הגנת השלשות״, עכשיו מדברים על ״ההגנה על הגבוהים״ של קטש.

אתה לא חושב שיש דבר כזה הגנת שלשות? אתה לא חושב שיש דבר כזה שנקרא סכימות הגנתיות שפגיעות לסוג מסויים של כדורסל? אתה לא חושב שסגל השחקנים משפיע על היכולת של משחק ההגנה של הקבוצה באספקטים מסויימים? ואם מאמן מסויים מעדיף סוג ספציפי של שחקנים, אז ההשפעה לא יכולה להיות כרונית?

אני יודע מי זה הנביא!
דני פרנקו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 30, 2020 7:37 pm 
Junior

כמעט. יותר בסגנון של יניב בורגר...

בגדול: אני חושב שיש דבר כזה שנקרא ״הגנה״. אני לא מכיר קבוצת הגנה טובה שיש לה בעיה עם ״הגנת השלשות״ או עם ״הגנת הגבוהים״ שלה. אם קבוצה שומרת טוב, אז היא לא צריכה להיות פגיעה במיוחד בפנים או בחוץ. ברור שבמקרים של הגנה בעייתית יכולות להיות לה בעיות מסוימות ולא בעיות אחרות. גם ברור שאם אין לך שחקני הגנה טובים בעמדה מסויימת יהיה לך קשה יותר להתמודד עם היריב בעמדה הזו, וזה מביא אותי למקרה הספציפי של הפועל ירושלים.

הפועל היתה קבוצת הגנה בינונית במשך רוב התקופה של קטש, אלא שאין לזה שום קשר לגבוהים. קטש נתן את המפתחות לקבוצה לתמיר בלאט, שחקן ששומר מחריד במשך רוב הזמן עם הבלחות של סתם שומר חלש ברגעי השיא שלו. לידו יש את פלדין, שומר בעייתי בפני עצמו, שמתפורר מבחינה הגנתית ככל שהתקופה שלו בהפועל מתקדמת. טיישון תומאס ובראימו הם שני שחקני הגנה מפחידים שהחזיקו פחות או יותר בעצמם את ההגנה של הפועל. זה נכון שאין להפועל איזה 2.10 אתלט ונגר שמעיף מרפקים בצבע וחוסם כל דבר שזז, אבל לכמה קבוצות יש שחקן כזה? וכמובן - היה הרבה יותר מרשים אם כל מי שטוען לבעיות ב״הגנת השלשות״ או ב״הגנת הגבוהים״ היה מביא איתו איזו פיסת סטטיסטיקה מרשימה יותר מאשר ״הנקינס קלע 24 נק׳ מולנו ורק 6 מול מכבי״..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 30, 2020 7:50 pm 
Hall of Famer

אני לא יודע איך לכמת סטטיסטיקה משקפת בנוגע לנ"ל.
אבל לא אחת שמענו את הטיעון המוצדק "הממוצעים הרגילים פחות משקפים כי ירושלים רוב העונה משחקת משחקים לא כה חשובים מול קבוצת נחותות מאוד, ומה שחשוב זה בעיקר המשחקים מול קבוצות יותר מאתגרות בפורמטי הנוק-אאוט".
אז אני מנסה לשחזר לעצמי את אותם משחקי נוק-אאוט (בפרט המאכזבים - בשביל זה אנחנו כאן...) ונזכר בסימפסון, אייברסון והנקינס - שלושתם בסופו של דבר סנטרים סבירים (ולא סופו-ים בלתי עצירים) שבמו ידיהם ממש חגגו על ירושלים במאני-טיים. גארדים שמעיפים שלשות לפעמים קשה מאוד לעצור באם הם תופסים יום משוגע, אבל למנוע מסנטר לדפוק עליך דאנקים ולחגוג בריבאונד התקפה? נשמע אפשרי דווקא.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 30, 2020 7:55 pm 
Sophomore

יש מצב שטיישון תומס ישחק בכל זאת בהפועל ? פרטיזן במו"מ מתקדם עם גליין ריינדולס.
https://twitter.com/matty_vanpersie/sta ... 0112961536

אזעקת שווא, ריינדולס על סף חתימה בבאיירן. :-(
https://twitter.com/Sportando/status/12 ... 6020225024

נערך לאחרונה על ידי em28 בתאריך ה' יולי 30, 2020 9:02 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 30, 2020 8:29 pm 
Hall of Famer

נביא בעירו כתב:

בגדול: אני חושב שיש דבר כזה שנקרא ״הגנה״. אני לא מכיר קבוצת הגנה טובה שיש לה בעיה עם ״הגנת השלשות״ או עם ״הגנת הגבוהים״ שלה. אם קבוצה שומרת טוב, אז היא לא צריכה להיות פגיעה במיוחד בפנים או בחוץ. ברור שבמקרים של הגנה בעייתית יכולות להיות לה בעיות מסוימות ולא בעיות אחרות. גם ברור שאם אין לך שחקני הגנה טובים בעמדה מסויימת יהיה לך קשה יותר להתמודד עם היריב בעמדה הזו, וזה מביא אותי למקרה הספציפי של הפועל ירושלים.

הפועל היתה קבוצת הגנה בינונית במשך רוב התקופה של קטש, אלא שאין לזה שום קשר לגבוהים. קטש נתן את המפתחות לקבוצה לתמיר בלאט, שחקן ששומר מחריד במשך רוב הזמן עם הבלחות של סתם שומר חלש ברגעי השיא שלו. לידו יש את פלדין, שומר בעייתי בפני עצמו, שמתפורר מבחינה הגנתית ככל שהתקופה שלו בהפועל מתקדמת. טיישון תומאס ובראימו הם שני שחקני הגנה מפחידים שהחזיקו פחות או יותר בעצמם את ההגנה של הפועל. זה נכון שאין להפועל איזה 2.10 אתלט ונגר שמעיף מרפקים בצבע וחוסם כל דבר שזז, אבל לכמה קבוצות יש שחקן כזה? וכמובן - היה הרבה יותר מרשים אם כל מי שטוען לבעיות ב״הגנת השלשות״ או ב״הגנת הגבוהים״ היה מביא איתו איזו פיסת סטטיסטיקה מרשימה יותר מאשר ״הנקינס קלע 24 נק׳ מולנו ורק 6 מול מכבי״..

ברור שאם קבוצה מסויימת פגיעה במיוחד לשלשות, או למשחק פנים, היא לא קבוצת הגנה טובה (בימי פיני גרשון עוד היה הגיון, עד גבול מסויים, להמר על שלשות. אנחנו כבר בעידן אחר). אבל כשיש קבוצה ששומרת בסדר גמור בצבע, אבל חוטפת המון שלשות, אז "הגנת שלשות חלשה" זה התיאור המתאים. הקבוצה של פרנקו, בעונה השנייה, הייתה בדיוק כזו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 30, 2020 9:03 pm 
Sophomore

נביא בעירו כתב:

הפועל אכן קבוצת הגנה בינונית תחת קטש. עם זאת, בהרבה משחקים היא ידעה לתת רצפים של הגנה טובה וחונקת ולסגור משחקים כך. המפתח העיקרי לשיטת ההגנה של קטש הוא היכולת של הפורוורדים/גבוהים להחליף על הכל ולשמור חזק על כל שחקן בממדים שלהם ומטה - כלומר רוב הפורוורדים והגארדים שהפועל פוגשת לאורך העונה, והרבה מהגבוהים. בהגנה של הפועל, כמו שאמרת, הגארדים הם החוליה החלשה. בשיטת החילופים, ומול רוב הקבוצות ברמות שהפועל פוגשת, הם מוצבים לאחר החילוף מול איומים קטנים יותר (כי אצל רוב קבוצות הליגה וגם הרבה מהקבוצות האירופאיות בדרגים האלה, יוזם המהלך שמקבל את הפורוורד אחרי החילוף הוא גם האיום ההתקפי המרכזי), וגם נמצאים בעמדה שבה יותר קל להגנה מתואמת לסייע להם. אבל, אם ליריבה יש גבוהים שמסוגלים לנצל את החילופים האלה - בין אם בקבלת כדור מהגארד היוצר, בין אם בריבאונד התקפה - המערך ההגנתי נתקל בבעיה. בנוסף, לפורוורדים הנפלאים ששומרים נהדר על שחקנים בממדים שלהם ומטה, ממילא יותר קשה מול שחקנים גבוהים ופיזיים שהם לא נגרים מוחלטים, ושיטת ההגנה של הפועל לא ממש מספקת לזה פתרון (הפתרון לא חייב להיות סנטר מגודל ועב כרס שיוכל להתמודד עם שחקנים כאלה - שהם אכן יחסית נדירים במחוזותינו - בהגנה אישית).

כך, הפועל של קטש היא קבוצת הגנה בינונית שמסוגלת לספק מול רוב הקבוצות שהיא פוגשת מקטעים של הגנה איכותית מאוד, אבל סובלת מחולשה ברורה מול גבוהים בעלי יכולת התקפית וקבוצות שמגיעות מוכנות להפעיל את הגבוהים האלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 31, 2020 11:17 am 
Sophomore

ido כתב:
נביא בעירו כתב:

הפועל אכן קבוצת הגנה בינונית תחת קטש. עם זאת, בהרבה משחקים היא ידעה לתת רצפים של הגנה טובה וחונקת ולסגור משחקים כך. המפתח העיקרי לשיטת ההגנה של קטש הוא היכולת של הפורוורדים/גבוהים להחליף על הכל ולשמור חזק על כל שחקן בממדים שלהם ומטה - כלומר רוב הפורוורדים והגארדים שהפועל פוגשת לאורך העונה, והרבה מהגבוהים. בהגנה של הפועל, כמו שאמרת, הגארדים הם החוליה החלשה. בשיטת החילופים, ומול רוב הקבוצות ברמות שהפועל פוגשת, הם מוצבים לאחר החילוף מול איומים קטנים יותר (כי אצל רוב קבוצות הליגה וגם הרבה מהקבוצות האירופאיות בדרגים האלה, יוזם המהלך שמקבל את הפורוורד אחרי החילוף הוא גם האיום ההתקפי המרכזי), וגם נמצאים בעמדה שבה יותר קל להגנה מתואמת לסייע להם. אבל, אם ליריבה יש גבוהים שמסוגלים לנצל את החילופים האלה - בין אם בקבלת כדור מהגארד היוצר, בין אם בריבאונד התקפה - המערך ההגנתי נתקל בבעיה. בנוסף, לפורוורדים הנפלאים ששומרים נהדר על שחקנים בממדים שלהם ומטה, ממילא יותר קשה מול שחקנים גבוהים ופיזיים שהם לא נגרים מוחלטים, ושיטת ההגנה של הפועל לא ממש מספקת לזה פתרון (הפתרון לא חייב להיות סנטר מגודל ועב כרס שיוכל להתמודד עם שחקנים כאלה - שהם אכן יחסית נדירים במחוזותינו - בהגנה אישית).

כך, הפועל של קטש היא קבוצת הגנה בינונית שמסוגלת לספק מול רוב הקבוצות שהיא פוגשת מקטעים של הגנה איכותית מאוד, אבל סובלת מחולשה ברורה מול גבוהים בעלי יכולת התקפית וקבוצות שמגיעות מוכנות להפעיל את הגבוהים האלה.

אתה צודק בכל רק שעדיף שהיית מציין שהחלוקה בין הקבוצות שההגנה שתיארת עובדת מולן (קרי אין להן את הגבוהים שידעו לנצל אותה) לאלו שלא היא לא רנדומלית. יש מתאם כמעט מלא בין קבוצות טובות שפוגשים בשלבים המכריעים (בעיקר באירופה ומכבי) לקבוצות שיש להן הגבוהים כדי לשבור את שיטת ההגנה הזו. לכן דרך יותר נכונה לתאר אותה (ואת בניית הקבוצה של קטש באופן כללי) היא שהפועל של קטש שומרת באופן בינוני בממוצע, עם יכולת לספק מקטעים של הגנה איכותית מאד מול קבוצות נחותות אבל עם כמעט חוסר יכולת להתמודד הגנתית עם קבוצות בלוול שלה ומעל..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 31, 2020 11:28 am 
Sophomore

"חוסר יכולת להתמודדות" זה קצת מוגזם בעיני, אבל מצד שני - במשחקים מכריעים רמת ההכנה הטקטית של היריבות עולה לרוב. קבוצות מגיעות יותר מוכנות ומוכוונות לנצל את החולשות של ההגנה שממול, ויש יותר סיכוי שינסו להפעיל את הגבוהים שלהן מול ההגנה הירושלמית גם אם זה לא חלק מהכדורסל ה"רגיל" שלהן

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 31, 2020 4:32 pm 
Hall of Famer

ריאל בטיס הולכת חזק על פלדין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 31, 2020 4:52 pm 
Sophomore

נוצר פה מומנטום מוזר. רוח הדברים שפורדמו מההנהלה/מקורבים היא שמאריכים לקטש את החוזה "למרות הכישלון" וזה כי בעוד פחות מחודשיים צריך להיות מוכנים לטורניר הפיינל-8 של פיב"א ולא רוצים לזעזע.

בלי קשר לזה שזו סיבה גרועה לקבל החלטה כזו ושבכל מקרה זה משדר מסר רע לקטש עצמו שיכול לפגוע בו, נראה שיש סיכוי שכמעט לא ישארו שחקנים משמעותיים מהקבוצה שהוא בנה כאן (פלדיין, ג'ייקובן, תומאס, בלאט, הולנד) וכך ממילא נצטרך לבנות מחדש...

מקווה שההנהלה יודעים משהו שאנחנו לא...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 31, 2020 5:10 pm 
Sophomore

לא שיש לי מושג אם פלדיין רוצה להשאר או שנמאס לו, וגם אין לי ממש מושג כמה חמורה ההשפעה של הקורונה על התקציב בעונה הקרובה, אבל על פניו ריאל בטיס זה לא מועדון שהפועל לא יכולה להתחרות בו - כלכלית ומבחינת אתגר מקצועי - על שחקנים. כך שהעובדה שהקבוצה הספרדית מעוניינת בפלדיין, לא בהכרח מלמדת שהוא לא יישאר.

לגבי קטש, אני חושב שהדיבורים האלו על השארה שלו כמעיין ברירת מחדל "למרות הכשלון" הם גם לא במיוחד הוגנים כלפיו, וגם לא חכמים. לקטש יש את הזכויות שלו בדברים הטובים שהפועל הראתה בשנים האחרונות, ויש לו את החובות שלו בחלקים הפחות מוצלחים. הדיבורים על "כשלון" קצת חריפים מדי לטעמי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 01, 2020 9:01 pm 
Junior

לפי הדיווח בערוץ 5, הפועל לא בעניין של להשאיר את פלדין ובעיניי - בצדק רב. שחקן מרגש, ייזכר לעד בזכות שני הגביעים ובגלל שהיה חלק חשוב בחתיכת קבוצה מרגשת, אבל בשורה התחתונה, בשלב הזה בקריירה שלו יש לו הרבה יותר חסרונות מיתרונות וטוב שיש בקבוצה מי שמבין את זה.

עריכה: הודעה רשמית של הפועל על העזיבה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 01, 2020 9:38 pm 
Sophomore

הפועל הודיעה שפלדין עוזב את הקבוצה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 01, 2020 9:40 pm 
Sophomore

לפי ספורט 5 גם לוי עוזב

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 01, 2020 10:11 pm 
Hall of Famer

ההנהלה של הפועל שבסך הכול עובדת בצורה מרשימה ביותר בשנים האחרונות לטעמי , עשתה את אותה טעות שעשתה לפני כמה שנים עם יותם הלפרין. חבל שלא הפנימו שם שמעבר לתרומה מקצועית (ואולי כלכלית גם) נטו , יש חשיבות גם להחזיק במערכת שחקנים שמהווים סמלים כמו יותם ופלדין , שחקנים שמאוד מקושרים לאוהדים ולמועדון ופרידה מהם פוגעת גם בהמשכיות , גם בתדמית וגם בתחושות של הקהל לקבוצה ולמועדון בכלל. טעות גדולה מאוד לטעמי , גם אם פלדין חווה ירידה מסויימת ביכולת בעונה האחרונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 01, 2020 10:24 pm 
Senior

נביא בעירו כתב:
לפי הדיווח בערוץ 5, הפועל לא בעניין של להשאיר את פלדין ובעיניי - בצדק רב. שחקן מרגש, ייזכר לעד בזכות שני הגביעים ובגלל שהיה חלק חשוב בחתיכת קבוצה מרגשת, אבל בשורה התחתונה, בשלב הזה בקריירה שלו יש לו הרבה יותר חסרונות מיתרונות וטוב שיש בקבוצה מי שמבין את זה.

עריכה: הודעה רשמית של הפועל על העזיבה.

לא חושב שיש לו הרבה יותר חסרונות מיתרונות גם בשלב הזה בקריירה.
הוא עדיין שחקן התקופה ברמה גבוהה מאוד שמרווח את המשחק עם קליעה חסרת טווח, ואחד שיכול להידלק בשנייה ולשים 20 נקודות ברבע.

מאוד עצוב לי שפלדין עוזב, אבל אני לא בטוח שזו טעות, וזה מבלי שיהיה לי מושג אמיתי למה הולך לקרות מבחינה תקציבית בהפועל בעונה הבאה.
.מקווה שבמקומו יגיע מישהו עם רגליים פחות כבדות והגנה יותר טובה מבלי שהתקפית זו תהיה צניחה חופשית מהתרומה של ג׳יימס.
או לפחות שיצליחו להשאיר את ג׳יקובן ו/או תומאס כי בתקשורת מצרים תמונה לא מאוד פסימית לגבי זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 01, 2020 11:16 pm 
Freshman

לפי ספורט5, הסיבה לעזיבה היא תקציבית ושבירושלים לא היו בטוחים אם יוכלו לעמוד בחוזה שלו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 02, 2020 2:16 am 
Hall of Famer

יואי כתב:
לפי ספורט 5 גם לוי עוזב

מה ההיגיון פה?
איזה תחליף טוב יותר אפשר להביא?
בפרט שלא ברור מה קורה בגזרת בלאט/טימור

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 02, 2020 3:02 am 
Sophomore

יש שני צדדים בחתונה, יכול להיות שלוי החליט שהוא רוצה לעזוב, זה מה שפורסם לפני כמה ימים למיטב זיכרוני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 545 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 13 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: