סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' ספטמבר 25, 2024 10:23 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 605 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 25  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' יולי 30, 2020 7:44 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
נורטון כתב:
ואולי זה המקום להזכיר את הפוסט האנליטי שכתבתי בהופס לפני שנה וחצי על בוחרות הדראפט הטובות מכולן (סן אנטוניו ופניקס, נכון לעד דראפט 2013 והחל מ 1994), כאשר מילווקי ויוטה הן שתי הבוחרות הטובות מכולן בסיבוב השני באותן שנים.
https://hoops.co.il/?p=142588

אז עכשיו קראתי - ובהנאה רבה!
קודם כל אפשר לנשום לרווחה - לוקאס נוגיירה כבר לא מוביל את השנתון שלו באותו מדד BPM, אלא רק שלישי אחרי יאניס וגובר...

קצת ברצינות (ובאם אפשר קצת להציק עם הערות ושאלות...):

1. אני מבין שה-WS נצברים לאורך הקריירה של השחקן (ואז גם נגיד אורך קריירה הינו אלמנט חשוב וכו'). לכאורה יש האלטרנטיבה איכשהו לנרמל/למצע זאת פר יחידת כלשהי (עונה/משחק/דקה על המגרש וכו'). אני מניח שהיו לך לבטים על כך תוך כדי - אז האם אתה זוכר אותם...
2. אני לא רוצה לקלקל את הדרך להעריך באחוזים כל בחירה בתוך השנתון שלה. אבל כמדומני שבחירה 60 שמנפיקה את השחקן השני בטיבו בשנתון, צריכה להיות מדורגת כטובה יותר מאשר בחירה 31 שמנפיקה את הראשון באותו השנתון. אבל זה סתם ניטפוק אגבי, ואולי חסר משמעות יתרה בתמונה הכללית.
3. לא היינו מצפים לכאורה שהקורלציה בין המיקום לתרומה של השחקן תגדל (במתינות) לאורך השנים? כי לכאורה היום יש יותר כלים "לבחור נכון". מצד שני, בעולם החדש יש יותר אולי יותר יאניסים ויוקיצ'ים ששולפים אותם מחור כלשהו, ואז זה יטה את הנתונים לצד השני דווקא...
4. הנתון על כך שסך ה"ספוטים" הניקס בדראפט (כלומר המיקומים עצמם, לא הבחירות) הוא מהגרועים בליגה - קורע!
5. לקרוא מנקודות המבט של היום שפיניקס בוחרת טוב מאוד בדראפט - הקפיץ אותי מהכסא לרגע...
6. האם תוכל להראות גרף קורלציה כלשהו בין "דירוג איכות מיקום" לבין "ניקוד קבלת החלטות"? אני משער שמי שדירוג המיקום שלו מאוד טוב (כלומר בוחר ממש גבוה בדראפט בעקביות) לרוב יזכה לניקוד קבלת החלטות נמוך - כי הוא לכאורה בעיקר יכול ליפול עם הבחירות שלו באופן יחסי (להמחשה קיצונית - מי שכל שנה בוחר ראשון, בוודאי שידורג די רע בניקוד קבלת ההחלטות).
7. אפשר לבקש קורלציה בין מדד כלשהו (כרצונך...) המודד את איכות הבחירה בסיבוב ראשון של קבוצה, לאותו המדד בסיבוב השני של אותה הקבוצה?

המון המון תודות
כיף גדול!

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 30, 2020 11:35 pm 
Hall of Famer

אחלה, מגניב שענית

1. וואלה לא זוכר. אבל אני מניח שזה קשור לגודל מדגם. סיימתי ב 2013 או 14 או מה שזה לא היה בגלל זה בדיוק.
2. תכל׳ס, וכן, כנראה לא משנה במיוחד
6-7.. .תן לי למצוא קודם את האקסלים מלפני שנה וחצי אבל אלו שאלות מצוינות... אולי עוד אעשה פולו אפ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 04, 2020 6:06 pm 
Sophomore

אפרופו הדיון הבלתי נגמר כאן על בחירות דראפט גבוהות יחסית ומה אמור לצאת מהן, ניתוח שיטתי נהדר מהופס:

https://hoops.co.il/?p=198220

לצורך העניין, נניח שאבדיה נבחר 5-9, כמו שמנבאים רוב המוקים, אז היסטורית יש לשחקן בבחירות הללו סיכוי של מעל ל-50% להיות בסוף שחקן שולי בליגה, או לא להיות בה בכלל. ורק באיזור ה-15% להיות כוכב או סופרסטאר אם הולכים עם ההגדרות של כותב הפוסט, שלי לפחות נראות די הגיוניות. אגב, גם ב-2-4 יש פחות מ-40% למצוא כוכב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 04, 2020 6:59 pm 
Hall of Famer

איזה יופי של כתבה, מאנו.
כל הכבוד.

* חבל שלא הייתה קיימת כאשר ניהלתי כאן וויכוחים אינסופיים על התהליך :)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 05, 2020 2:00 am 
Sophomore

ובינתיים, אספן עם דירוגים "שוריים" לאבדיה (4) ולמדר (46). אם זה קורה (אני ממש לא בטוח לגבי מדר), זו לא תהיה הפעם הראשונה ששני ישראלים ייבחרו בדראפט (אליהו והלפרין ב-2006). אבל אבדיה הולך להיות הלוטרי הראשון. עדיין, אני מקווה (וגם מאמין) שהוא ייבחר קצת יותר נמוך, כדי להפחית קצת מהציפיות, שיכולות להיות משקולת בשנים הראשונות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 05, 2020 8:22 am 
Hall of Famer

סאבוניס כתב:
ובינתיים, אספן עם דירוגים "שוריים" לאבדיה (4) ולמדר (46). אם זה קורה (אני ממש לא בטוח לגבי מדר), זו לא תהיה הפעם הראשונה ששני ישראלים ייבחרו בדראפט (אליהו והלפרין ב-2006). אבל אבדיה הולך להיות הלוטרי הראשון. עדיין, אני מקווה (וגם מאמין) שהוא ייבחר קצת יותר נמוך, כדי להפחית קצת מהציפיות, שיכולות להיות משקולת בשנים הראשונות.

בעיני המיקום הוא פחות קריטי ויותר חשוב לאיזו סיטואציה הוא נופל, די ברור שלהגיע לסן אנטוניו או גולדן סטייט עדיף מבחינתו בהרבה על להגיע לבית המשוגעים של הניקס נניח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 05, 2020 12:13 pm 
Junior

Att כתב:
חבל שלא הייתה קיימת כאשר ניהלתי כאן וויכוחים אינסופיים על התהליך :)

כי מישהו אי פעם טען שאין משמעות למיקום הבחירה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 05, 2020 3:20 pm 
Sophomore

rony כתב:
סאבוניס כתב:

בעיני המיקום הוא פחות קריטי ויותר חשוב לאיזו סיטואציה הוא נופל, די ברור שלהגיע לסן אנטוניו או גולדן סטייט עדיף מבחינתו בהרבה על להגיע לבית המשוגעים של הניקס נניח.

גם זה נכון. למרות שספציפית פופ ידוע בטירונות הקשוחה שהוא מעביר את הרוקיז שלו (שולח אותם הרבה פעמים לג'י).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 06, 2020 9:38 am 
Hall of Famer

לא נראה לי שטירונות קשוחה אמורה להפריע לאבדיה או להזיק לו באיזושהי צורה, מה גם שכשזה בא ממאמן כמו פופ זה בהחלט יכול לתת לו יופי של מוטיבציה להוכיח את עצמו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 06, 2020 10:27 am 
מנהל פורום

סאבוניס כתב:
אפרופו הדיון הבלתי נגמר כאן על בחירות דראפט גבוהות יחסית ומה אמור לצאת מהן, ניתוח שיטתי נהדר מהופס:

https://hoops.co.il/?p=198220

לצורך העניין, נניח שאבדיה נבחר 5-9, כמו שמנבאים רוב המוקים, אז היסטורית יש לשחקן בבחירות הללו סיכוי של מעל ל-50% להיות בסוף שחקן שולי בליגה, או לא להיות בה בכלל. ורק באיזור ה-15% להיות כוכב או סופרסטאר אם הולכים עם ההגדרות של כותב הפוסט, שלי לפחות נראות די הגיוניות. אגב, גם ב-2-4 יש פחות מ-40% למצוא כוכב.

כתבה מצוינת ויסודית תודה.
אם כי פרקטית היא אומרת את המובן מאליו - עדיף לבחור גבוה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 14, 2020 2:18 am 
Hall of Famer

Att כתב:
איזה יופי של כתבה, מאנו.
כל הכבוד.

* חבל שלא הייתה קיימת כאשר ניהלתי כאן וויכוחים אינסופיים על התהליך :)

אני מציע דרך אחרת להסתכל על התרומה של בחירה מספר 1 להפיכת קבוצה לקונטנדרית. לא סטט' מתקדמות, לא ביג דאטא ולעיסת נתונים, אלא פשוט מבחן התוצאה.
נכון שזה מחמיר משהו, אבל זה בוודאי נותן קנה מידה לקונטנדרית. בוא נבדוק מאז התחילה שיטת הלוטרי אי שם ב-85 כמה בחירות מספר 1 הובילו קבוצות לאליפות או לגמר האן.בי.איי. ואנחנו לא מדברים על אנדרו בוגוט שהיה אחלה רול פלייר אצל גולדן סטייט, כי זאת לא תרומה שבשבילה אתה רוצה לבחור במקום הראשון בדראפט, ובוודאי לא מדברים על ביג דוג שתרם 9 דקות לאליפות של הספארס כשחקן קצה רוטציה. אנחנו מחפשים שחקן מוביל. דבר אחרון, אני אחלק את הממצאים לשחקנים שהשיגו את ההישג בקבוצה שבחרה בהם לעומת שחקנים שהשיגו את ההישג בקבוצה אחרת, כשברור למה זה משמעותי כשמדברים על כמה בחירה מספר 1 מסייעת לקבוצה להפוך לקונטנדרית.
אז קדימה לתוצאות מ-35 עונות אן.בי.איי -
שחקנים שהובילו את הקבוצה שבחרה בהם לאליפות - 4 שחקנים, דיוויד רובינסון, טים דאנקן, לברון ג'יימס, קיירי אירווינג. אני הייתי עם בית הילל במקרה הזה, כשיכולתי לפסול בקלילות את רובינסון, כי הוא לא הפגין אפילו יכולת אולסטאר באליפויות וגם קיירי היה סייד קיק מובהק ומספיק להסתכל על נתוני פלוס/מינוס של קליבלנד ללא לברון בפלייאוף.
שחקנים שהובילו קבוצה שלא בחרה בהם לאליפות - 2 שחקנים, שאק ולברון. יש לציין ששאק עשה זאת עם 2 קבוצות (למרות שבמיאמי הוא היה סייד קיק, בוודאי בפלייאוף).
שחקנים שלקחו את הקבוצה שבחרה בהם לגמר אן.בי.איי- 7 שחקנים, פטריק יואינג, שאק, אייברסון, דאנקן, לברון, הווארד, אירווינג.
שחקנים שהובילו קבוצה שלא בחרה בהם לגמר אן.בי.איי - 3 שחקנים, לארי ג'ונסון, שאק, לברון.

אז אם ננסה להבין את התוצאות נראה שבשביל להשיג שחקן שיביא לך אליפות (בערך עם 2 סייד קיקס) אתה צריך להיות משהו כמו 9 שנים בתחתית. להגיע לגמר אן.בי.איי זה קצת יותר קל. מספיק להיות בתחתית של התחתית 5 שנים ואתה מסודר. כמובן שאנחנו מדברים על שנים שבהם אתה בוחר בבחירה מספר 1. כי אם אתה מפספס ובוחר בחירה יותר נמוכה, אז מספר השנים ללא הפיכה לקונטנדרית עולה. ואם נכניס לסיפור את ההסתברות לבחור בחירה מספר 1, גם אם כל השנים היית עם המאזן הגרוע בליגה, אז הסיכויים יורדים עוד יותר.

נתון אחד שהופך את העניין להרבה יותר מייאש הוא שמאז 2003, רק שחקן אחד הצליח להוביל את הקבוצה שלו לאליפות וגם זה כסייד קיק כשאנחנו מדברים על קיירי. מבחינת לקחת קבוצה לגמר אן.בי.איי אז המצב קצת יותר טוב, אבל ממש ממש קצת. כי דווייט הווארד נבחר ב-2004. קיירי ב-2011 ומ-2011 אף בחירה מספר 1 לא הצליח להוביל את הקבוצה שלו לגמר אן.בי.איי, בוודאי לא לזכות בו. העונה אולי נשבור את הבצורת, עם החדגבה, אבל גם פה זה עם כוכבית, כי שוב יהיה את אפקט לברון.

אני חושב שזה קצת שם בפרספקטיבה אחרת את התוכנית - "בוא נבחר ראשונים בדראפט ונהפוך לקונטנדרית".

חשוב לציין, שגם הינקי מעולם לא אמר שהדרך שלו היא הדרך שבה צריך ללכת כדי ללהפוך לקונטנדרית ואין דרך אחרת. סטט' הוא מצא שהדרך שלו מביאה סיכוי גבוה יותר, אבל היא לא מבטיחה הצלחה. אנחנו מדברים על סוג של מאניבול וחשוב להבין שמה שעומד בבסיס של המאניבול זה להשיג יתרון על המתחרים על ידי מציאת זווית הסתכלות שונה שבה אתה יכול לנצל עיוות בשיטה. העיוות שבילי בין ניצל זה שימוש בסטט' מתקדמות של ביל ג'יימס כדי להשיג שחקנים פחות מוערכים על פי סטט' סטנדרטיות. כך הוא הצליח להשיג שחקנים איכותיים יותר במשכורות זולות יותר, כאשר אם הוא היה ממשיך לעבוד עם הסטט' המקובלות הוא היה מקבל שחקנים פחות טובים באותן משכורות. חשוב גם להזכיר שבילי בין והאת'לטיקס לא זכו באליפות ואפילו לא הגיעו לסדרת הגמר. למעשה בשנתיים הקודמות עם גישה מסורתית האייס הגיעו לאותו הישג. את האליפויות המשיכו להשיג הקבוצות העשירות והגדולות. הינקי ניסה לנצל את העיוות של שיטת הלוטרי.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 14, 2020 2:44 am 
Sophomore

לא יודע עמוס, בעיני הובלת קבוצה לאליפות או אפילו לגמר זה קריטריון מחמיר מדי להצלחה בבחירת דראפט. זה הרי אירוע נדיר בליגה של 30 קבוצות, שתלוי בהמון גורמים שמתחברים להם יחד. ויש הבדל גדול בין להפוך קבוצה לקונטנדרית (כזו שיש לה *סיכוי* סביר לזכות באליפות) לבין ממש לזכות באליפות. הרי בכל שנה יש איזה 5-6 קונטנדריות (נגיד, זה מדעי הרי), אבל אם נפלת על הלייקרס של תחילת שנות ה-2000 או גולדן סטייט של השנים האחרונות, אז גם קבוצות נהדרות לא מצליחות לזכות או להגיע לגמר אם פגשו את הקבוצות הללו בדרך (למשל סקרמנטו בעבר או OKC של ווסטברוק ודוראנט).

אז אם אנתוני דייויס למשל (או דריק רוז) לא יצליחו להוביל קבוצה לאליפות, האם זה אומר שהם לא בחירה מספר 1 מצויינת שהיה שווה לחכות לה ולבנות סביבה קבוצה?

אני אישית דווקא מתחבר לניתוח של מאנו בהופס וחושב שהוא עשה עבודה מצויינת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 14, 2020 3:06 am 
Hall of Famer

אני תיכף בשעה טובה סוף סוף אקרא את הטור בהופס, אבל קודם אתייחס רגע למה שרשם עמוס.

במקרה (או שלא) "השחקנים שהובילו את הקבוצה שבחרה בהם לאליפות" אלו שני צמדי שחקנים. אפשר לקחת את זה לכל מיני כיוונים, אבל עובדתית זה אומר שבחירה מס' 1 בודדת - לא הספיקה לקבוצה.
מצד שני, אני חושב שהמשך הניתוח קצת מחמיר, הרי בהינתן שקבוצה תבחר נניח כמה וכמה שנים ברצף "רק" במקום השני (הסתברותית ברור שהסיכוי לכך נמוך מאוד גם אם אתה תמיד הכי גרוע בליגה) - סיכוי בהחלט סביר שהיא תהפוך למועמדת לאליפות, אז זה לא שצריך להיות קרוב לעשור שלם במרתפי הליגה.
כלומר, המסקנה אולי נכונה, אבל אני מעט חולק על הדרך לשם.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 14, 2020 3:09 am 
Hall of Famer

רק אל תשכחו, שאצל אטט אין דבר כזה מקום שני. אליפות או בנייה מחדש. בינארי העולם שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 14, 2020 6:01 am 
Sophomore

נורטון כתב:
רק אל תשכחו, שאצל אטט אין דבר כזה מקום שני. אליפות או בנייה מחדש. בינארי העולם שלו.

ממש לא, איך אתם מתווכחים אותו שנים ועדיין לא הבנתם מה האסטרטגיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 14, 2020 12:49 pm 
Hall of Famer

kakon3 כתב:
נורטון כתב:

ממש לא, איך אתם מתווכחים אותו שנים ועדיין לא הבנתם מה האסטרטגיה.

שאלה נהדרת :?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 14, 2020 12:54 pm 
Senior

בכדורסל, מסירה שלא הושלמה היא ברוב גדול של המקרים אשמת המוסר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 14, 2020 1:27 pm 
מנהל פורום

לא שותף להתלהבות מהכתבה של מאנו
היא מניחה הנחות הופכת אותן לאקסיומות ואז בונה את התזה
הדראפט הוא ממש לא הדרך הראשית לחולל שינויים בקבוצה, הטריידים כולל הטריידים בשלב הדראפט (טייטום כמשל) הם מחוללי השינוי הגדולים יותר בעיניי
תשאלו איך אני קובע אתה זה?
וול בערך כמו שמאנו קובע את זה
שתי הטענות טובות באותה מידה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 14, 2020 2:57 pm 
Sophomore

uriel17 כתב:
לא שותף להתלהבות מהכתבה של מאנו
היא מניחה הנחות הופכת אותן לאקסיומות ואז בונה את התזה
הדראפט הוא ממש לא הדרך הראשית לחולל שינויים בקבוצה, הטריידים כולל הטריידים בשלב הדראפט (טייטום כמשל) הם מחוללי השינוי הגדולים יותר בעיניי
תשאלו איך אני קובע אתה זה?
וול בערך כמו שמאנו קובע את זה
שתי הטענות טובות באותה מידה

אבל זו לדעתי לא ממש הטענה המרכזית של הפוסט. יש כאן יותר ניסיון לבדוק באופן אמפירי כמה שוות בחירות דראפט גבוהות למול בחירות אחרות ומה סיכויי ההצלחה של בחירה נתונה. לגבי טריידים, הטענה היא שזה יכול לעבוד טוב לקבוצות גדולות בשווקים עשירים אבל הרבה פחות לקבוצות הקטנות של הליגה. ובאמת, נדמה לי שלא הרבה קבוצות משווקים קטנים או בינוניים הצליחו לבנות קונטנדריות דרך טריידים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 14, 2020 4:06 pm 
מנהל פורום

כמו שראית אחרים פרשו את זה כאילו סופסופ הגיע סימוכין כמותי לטענה שהדראפט הוא חזות הכל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 14, 2020 6:45 pm 
Sophomore

uriel17 כתב:
כמו שראית אחרים פרשו את זה כאילו סופסופ הגיע סימוכין כמותי לטענה שהדראפט הוא חזות הכל

טוב, אי אפשר לשלוט בפרשנויות של אנשים. אבל צריך להיות הוגנים עם הפוסט המקורי ומה שהוא ניסה לעשות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 14, 2020 11:55 pm 
Hall of Famer

סאבוניס כתב:
לא יודע עמוס, בעיני הובלת קבוצה לאליפות או אפילו לגמר זה קריטריון מחמיר מדי להצלחה בבחירת דראפט. זה הרי אירוע נדיר בליגה של 30 קבוצות, שתלוי בהמון גורמים שמתחברים להם יחד. ויש הבדל גדול בין להפוך קבוצה לקונטנדרית (כזו שיש לה *סיכוי* סביר לזכות באליפות) לבין ממש לזכות באליפות. הרי בכל שנה יש איזה 5-6 קונטנדריות (נגיד, זה מדעי הרי), אבל אם נפלת על הלייקרס של תחילת שנות ה-2000 או גולדן סטייט של השנים האחרונות, אז גם קבוצות נהדרות לא מצליחות לזכות או להגיע לגמר אם פגשו את הקבוצות הללו בדרך (למשל סקרמנטו בעבר או OKC של ווסטברוק ודוראנט).

אז אם אנתוני דייויס למשל (או דריק רוז) לא יצליחו להוביל קבוצה לאליפות, האם זה אומר שהם לא בחירה מספר 1 מצויינת שהיה שווה לחכות לה ולבנות סביבה קבוצה?

אני אישית דווקא מתחבר לניתוח של מאנו בהופס וחושב שהוא עשה עבודה מצויינת.

אם תקרא את תחילת ההודעה שלי תראה שלא קבעתי קריטריון להצלחה בבחירה מספר 1. ההודעה שלי כוונה ל - Att שחושב שהמאמר בהופס היה חוסך ממנו ויכוחים. אז זהו, שלא.
אני מסכים שלקחתי קריטריון מחמיר, אבל לקחתי גם 35 שנים של אן.בי.איי שזה גודל מדגם גדול, פי שניים למשל ממה שהכותב בהופס לקח. הכוונה שלי לא הייתה להביא הוכחה, או משהו סגור, אלא לתת פרספקטיבה על בחירה מספר 1 בדראפט. כשאתה קורא את הכתבה בהופס, אתה די משוכנע ששנתיים, שלוש בבחירה מספר 1 ואתה מסודר בחיים. אז זהו, שהחיים אומרים שלא ממש. יש סיבות לכך והן נעוצות בהגדרות בכתבה בהופס בעיני. בכתבה יש בעיה במסגרת הזמן כמובן. סתם דוגמא. הוא לקח 17 של דראפט. אני הסתכלתי על בחירות דראפט 1 ו-5 ב-17 השנים הקודמות, בין 1986-2002. אז בבחירה 1 אנחנו מקבלים 5 שחקנים פרנצ'ייז - דיוויד רובינסון, שאק, וובר (דריק רוז כן?), אייברסון ודאנקן . בבחירה מספר 5? גם 5 שחקנים כאלו - סקוטי פיפן, מיץ' ריצ'מונד (אם ראסל ווסטברוק כן?). קווין גארנט, ריי אלן וקרטר. אז פתאום ההגדרה של 3.5% להשיג פרנצ'ייז בבחירה מעל לבחירה מספר 4 קצת פחות מדוייקת. אם אתה מסתכל על אשכול 5-9 באותן שנים, אז תוסיף עוד 4 שחקנים (קווין ג'ונסון, טי-מאק, דירק ואמארה) ואנחנו מדברים על 11% באשכול הזה.

בעיני הכתבה בהופס היא קצת קפטן אובווייס. תבחר גבוה יותר, יש לך סיכוי הרבה יותר גבוה להשיג שחקנים טובים יותר. ואפילו יש מדרגות בין הבחירות, זה לא ליניארי. כל הדברים הללו ידועים וברורים.

לגבי Att, ההתלהבות שלו מהכתבה קצת מוציאה אותו כאוכל את העוגה ומשאיר אותם גם שלמה. אם תקרא את התגובות של Att אתה יכול לראות שהוא מצפה למצוא כוכבים לא רק בבחירות מספר 1 (ששם הכתבה מחזקת את התהליך), אלא גם בבחירות טופ 10 אחרות ושם הכתבה שומטת את השטיח מעל האמונה שלו. אז אולי דווקא הכתבה הייתה פותחת הרבה מאד דיונים על הציפיה הלא ריאלית של Att להשיג כוכבים דרך הדראפט. גם המדרגה הגבוהה בין בחירה 1 לבין הבחירות הבאות, על פי הכתבה כמובן, קצת פוגעת בתהליך. כי למעשה אם אתה רוצה לקבל סיכוי גבוה להשיג פרנצ'ייז פלייר אז אתה צריך לבחור בבחירה מספר 1 ויש לך בערך 30% להשיג אותו. עכשיו קח את הצ'אנס לנצח בלוטרי גם אם אתה משיג את המאזן הגרוע ביותר בליגה במשך כמה שנים ברציפות וכמובן תתחשב באותן 30% ותקבל סיכוי קטן מאד להשיג את הפרנצ'ייז פלייר הזה.

שמואלקי - עובדתית זה לא אומר את זה. דיוויד רובינסון בשנות האליפות של הספארס היה בחירה מספר 1 משמעותית רק בשם ולא ביכולת. גם על היכולת של קיירי ניתן להתווכח. לברון ושאק לקחו אליפויות בקבוצות שלא בחרו בהן גם ללא בחירה מספר 1 לצידם, אז מה זה אומר?

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 15, 2020 3:32 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

עמוס לב כתב:
שמואלקי - עובדתית זה לא אומר את זה. דיוויד רובינסון בשנות האליפות של הספארס היה בחירה מספר 1 משמעותית רק בשם ולא ביכולת. גם על היכולת של קיירי ניתן להתווכח. לברון ושאק לקחו אליפויות בקבוצות שלא בחרו בהן גם ללא בחירה מספר 1 לצידם, אז מה זה אומר?

צריך לציין שלברון (במיאמי) באליפות הראשונה שיחק לצד וויד (בחירה 5) ובוש (בחירה 4) ובתפקידי משנה מייק מילר (5), ג'ואן האוורד (5) ושיין באטייה (6) (ואני לא אחשיב את אדי קארי), באליפות השנייה היה לו גם את ריי אלן (5) ובשנתיים שהגיעו לגמר היו לצידו גם מייק ביבי (2), מייק ביסלי (2) ואפילו ג'רי סטאקהאוס (3) וגרג אודן (1). חלקם היו בתפקידים קטנים אם בכלל אבל עדיין אי אפשר להגיד שלא היו לצידו בחירות דראפט גבוהות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 16, 2020 12:01 am 
Hall of Famer

עמוס לב כתב:

לא הייתי מפתח סביב זה תזה, אבל זה פשוט יצא נסיבתי מדי לטעמי מכדי להתעלם מכך...
כי כלפי הטיעון (הסביר למדי על פניו) "בחירה מספר 1 חשובה מאוד לקבוצה כי אותו שחקן יוכל להוביל אותה לאליפות"
אפשר כאמור להראות (כפי שעשית אתה) שהמשפט הזה התקיים רק אם במקרה (או שלא במקרה) אותה קבוצה חיברה בנוסף לאותו השחקן בחירה מספר 1 נוספת

אני לא טוען שבחירה מס' 1 (או למעשה סופרסטאר מכל בחירה שהיא) לא יכול להוביל קבוצה לאליפות ללא בחירת דראפט גבוהה נוספת לצידו, אבל מה זה עוזר לאותה קבוצה שבחרה ראשונה - ואותו שחקן בסופו של דבר לקח אליפות במקום אחר - הרי בסיס הדיון כאן הוא עד כמה שווה בחירת דראפט (בפרט גבוהה) לקבוצה הבוחרת.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 16, 2020 10:11 am 
Hall of Famer

סלח לי שמואלקי, אבל הרגע טבעת בבריכה שהגובה הממוצע שלה הוא 10 ס"מ.
נכון שכתוב בכרטיס שחקן של דיוויד רובינסון בחירה מספר 1, אבל ב-99 ובוודאי ב-2003 הוא לא נתן תרומה שאתה מצפה מבחירה מספר 1, או אפילו מאולסטאר. יכולת להחליף את רובינסון בכל מני שחקנים והספארס יכלו לזכות באליפות. אני די משוכנע שאם נחפש קצת נמצא עוד איזה קשר מקרי בין הספארס לקאבס ונוכל לבסס תיאוריה על כך שאולי בשביל לזכות באליפות צריך פאוור פורוורד שמאלי עם נטיית השמנה (סוג הסטט' הבלתי משמעותיות שאהר'לה ווייסברג ואלי סהר נוהגים לזרוק בכדורסל האירופאי כל הזמן).

וזה קפטן אובווייס שרצוי שלקבוצה אלופה תהיה יותר מאשר בחירת דראפט גבוהה אחת. אליפות זוכים בזכות כישרון. לא צריך לקרוא את הכתבה של הופס כדי להבין שהשחקנים המוכשרים לרוב הולכים בבחירות דראפט גבוהות יותר.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 605 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 25  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Dan, uriel17, מנחם, עודד ל ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: