סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ו' אוקטובר 18, 2024 8:26 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 35 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ש' דצמבר 19, 2020 12:46 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
אז עוד מעט הליגה מתחילה, ויש לי לפחות את הרשימה הזאת לסיים. רשימה שהיא בסופו של דבר, למען האמת, לא משהו למרות שיש בה כמה שחקנים טובים ומבטיחים, ועוד לא מעט שחקנים מוכחים יותר או פחות. וגם עוד כאלה שאולי יהיו. בסך הכל, יש לנו 4 כניסות חדשות לרשימה.

יצאו מהרשימה לגמרי - מרק גאסול וסטיב אדמס. הראשון נראה לי פאסה, והשני… לא יודע, אולי שווה hm אבל איכשהו נדמה לי שהייז יקבל יותר דקות ממנו בפליקנס והייז עצמו לא מוזכר כאן, אז...

ראויים לציון ( HM)
אל הורפורד (עבר מפילי לאוקייס)- אחרי הפקק שהוא יצר בפילדלפיה, עשוי להיות אחד השחקנים המובילים של אוקייסי, אבל הוא כבר מאד מבוגר (35) והרבה יותר כבד. מה שכן, כדורסל הוא כנראה לא שכח עדיין. 11.9 נק׳, 6.8 ריב׳, 4 אס׳.
חסן וויטסייד (עבר מפורטלנד לסקרמנטו) - המספרים הם עדיין מהטובים. יש לו טאץ׳ טוב מתחת לסל, הוא מסיים נפלא, ריבאונדר אדיר (שלישה בליגה) ,חוסם בחסד (מלך החסימות). ועדיין חור שחור וסרטני שלא זז לנמוכים ולא יודע לשים גוף על גבוהים. מה לעשות. 15.5 נק׳, 13.5 ריב׳, 2.9 חס׳.
קודי זלר (שרלוט) - בדיוק ההיפך מוויטסייד. לא שחקן של מספרים, כן שחקן של קבוצתיות, אבל כשחקן כדורסל הוא בסופו של דבר, די בינוני, ועדיין הסנטר הפותח בקבוצה שאולי תהיה מסקרנת בגלל כל הצעירים 11.1 נק׳, 7.1 ריב׳
דוויט האוורד (עבר מהלייקרס לפילדלפיה) - בתחילת העונה אמרו לו שילמד צניעות מהי. ובכן, הבחור למד צניעות, ומי שהיה במשך שנים הסנטר הטוב בעולם, עשה בדיוק מה שהוא יודע לעשות בשביל לעזור ללייקרס לקחת אליפות. מעניין מאד אם זה יקרה גם בתור המחליף של אמביד בפילי /7.5 נק׳, 7.3 ריב׳, 1.1 חס׳ ובעיקר 73% נפלאים מהשדה
תומאס ברייאנט (וושינגטון) - הבחור הוא יופי של כלי התקפי, חזק מתחת לסל, מדויק מכל טווח כולל מהשלוש. הבחור גם הוא לא משהו בהגנה, הבחור ימשיך לעשות את זה גם השנה. 13.2 נק׳, 7.2 ריב׳, 41% מהשלוש, 63% מהשדה. אחוזים פנומנליים למען האמצת.
אנס קאנטר (חוזר לפורטלנד מבוסטון) - נדמה שקבוצות יותר ויותר לומדות לוותר על החוש הזה לנקודות וריבאונד שיש לו, בתמורה להגנה חזקה. ולעיתים בגלל זה הוא נעלם מהרוטציה בבוסטון. עדיין יודע לעשות יופי של נקודות ויהיה חלק מקבוצה התקפית מעניינת מאד בפורטלנד השנה/ 8.1 נק׳, 7.4 ריב׳, 57% מהשדה
טריסטן תומפסון (מחליף את קאנטר בבוסטון, כשהוא עובר מקליבלנד) - מי היה מאמין שהגולם ההגנתי הזכור מהקבוצה המיתולוגית של לברון בקליבלנד ילמד לקלוע שלשות. אז הוא עושה את זה (אולי לא מספיק) ב 39%. עדיין גולמי למדי מתחת לסל בהתקפה, אבל שחקן הגנה טוב פי חמש מהתורכי. 12 נק׳, 10.1 ריב׳,
דניאל ת׳ייס (בוסטון) - נישאר עם בוסטון, כשהפאוור סנטר הזה הוכיח את עצמו שנה שעברה בתור מישהו שמקבל יותר דקות מקאנטר כשזה חשוב. שחקן הגנה אדיר בדרך כלל, אבל עם בעיה מול הסנטרים הבאמת גדולים ומסיביים. לא שחקן התקפה גדול, אבל גם לא חור. בגדול, אחלה נכס. 9.2 נק׳, 6.6 ריב׳, 1.3 חס׳
דרק פייבורס (חוזר ליוטה אחרי שנת גלות בפליקנס) - פייבורס לעולם לא ילמד להיות שחקן התקפה מודרני, אבל הוא עדיין ריבאונד מצוין, ושחקן הגנה טוב וחזק מאד. אני מניח שבמקום המצב שהיה בעבר בו הוא משחק לצד גובר, השנה הוא יחליף אותו, וינסה לשמור על הרמה ההגנתית של הקבוצה בכל 48 הדקות. 9 נק׳, 9.8 ריב׳, 62% מהשדה.
מיצ׳ל רובינסון (ניו יורק) - אחרי שנת רוקי מאד מוצלחת, לא הראה המון שיפור בעונה השניה' אבל כשיש לך כזה פוטנציאל הגנתי מגיע לך HM'' גם אם בקושי. 9.7 נק׳, 7 ריב׳, 2 חס׳.
מיילס טרנר (אינדיאנה) - למרות שלפעמים היה נראה אחרת, בסופו של דבר טרנר הוא במובהק שחקן הפנים השני בטיבו בלבד באינדיאנה .שזה לא רע בסופו של דבר. יודע לקלוע מכל טווח, אבל קצת מוגבל בתנועות, והוא יותר טריסטן תומפסון משופר ממשהו אחר. ועדיין, אחלה הגנה ,התקפה סבירה. סנטר טוב שלעולם לא יהיה סנטר גדול. 12.1 נק׳, 6.6 ריב׳, 2.1 חס׳, 34% מהשלוש שזה סביר אבל לא מדהים. 53% אפקטיבי שזה קצת חלש לסנטר.
ג׳ארט אלן (ברוקלין) . בוסרי, אך עדיין מעט יותר מלוטש התקפית מאשר טרנר לדעתי. טוב בהגנה ,קבוצתי להחריד. חצב מקום בתור הסנטר של ברוקלין הכה מסקרנת של דוראנט ואחרים, ויצטרך להמשיך לתת בדיוק את מה שנתן, ואולי רק להשתפר מעט. 11.1 נק׳, 9.6 ריב׳, 65% מהשדה.

הרשימה העיקרית:
15. קלינט קפלה (עבר רגע לפני קורונה מיוסטון לאטלנטה, 15 גם שנה שעברה) -
בסופו של דבר, השאלה האמיתית היא האם הוא יוכל לתת לאטלנטה את מה שהוא נתן ליוסטון. הארדן הפעיל אותו כמו שמעטים יודעים להפעיל אותו, אבל באטלנטה יש שניים כאלה - יאנג ורונדו שלכאורה יכולים להפעיל אותו בצורה דומה. הבעיה? חוץ מלנגוח לסל, הוא באמת לא יודע לעשות כלום. משחק פוסט חלש, טווח בלתי קיים. אז הוא שמנגיחים לו, או שהוא לא קיים. ועדיין, ריבאונד מצוין פלוס ושחקן הגנה טוב מאד (גם אם לא ענק) - ובין שאר הגבוהים של אטלנטה המסקרנת, נדמה לי שיש לו מקום של ממש.
13.9 נק׳, 13.8 ריב׳, 1.8 חס׳. 63% מהשדה

14. ברוק לופז (מילווקי, 14 בדירוג הקודם)
אם יש משהו שהיה לגביו ספקות עד השנה, ונדמה לי שאין ספקות כיום, זה שלמרות שלופז מצטייר קצת כמו סנטר רך בגלל שהוא אף פעם לא לוקח ריבאונדים ובגלל שהוא רק אוהב לקלוע שלשות, הוא למען האמת סנטר מאד קשה, כזה ששומר חזק, והיה חלק ענק מהסיבה בגלל מילווקי, לפחות בעונה הרגילה, היתה קבוצה עם צבע שהוא פשוט בלתי חדיר. בכל מקרה, הכלי ההתקפי השלם, כי בניגוד לשחקנים אחרים (נגיד מיילס טרנר), הוא למען האמת באמת יודע לשחק בצבע מצוין. הוא פשוט בוחר לא לעשות את זה ומעדיף לקלוע שלשות. או במילים אחרות - הבעיה היא לא כל כך ביכולת אלא כמו כל הקריירה בעובדה שהוא פשוט בוחר את הרעל שלו כל שנה מחדש (שנה אחת פוסט, שנה אחת שלשות. שנה אחת ריבאונד, שנה אחת חסימות. כאלה). בכל מקרה, אני מניח שימשיך לעשות בדיוק את אותו הדבר גם במילווקי של השנה. ואני גם מניח שגם השנה מילווקי לא תגיע רחוק מדי כשהכסף על השולחן.
12 נק׳, 2.4 חס׳, אחוזים לא משהו לכתוב עליו הביתה, אבל הוא זורק המון, זה כן.

13. יונאס וולנצ׳יונאס (ממפיס, 12 בדירוג הקודם)
כבר נמאס לי לומר על כמעט כל קבוצה שהיא מסקרנת, אבל ממפיס של מוראנט וג׳קסון הצעירים באמת מסקרנת. וולנצ׳יונאס הוא הוטרן שכבר ראה את הכל ומשחק באמצע. אחת ממשאבות הריבאונדים הטובות בעולם, ותמיד שחקן אמין מתחת לסל, הוא חלק מהבסיס הכה יציב של הגריזליס, ואני מאמין שהוא ימשיך את אותה יציבות גם השנה. סנטר בניחוח של פעם (שאפילו תוקע שלשה פעם ב… קצת כמו סנטרים של פעם, בניגוד לאלה של היום שעושים את זה כל הזמן), ואתם יודעים מה - זה לא תמיד רע.
14.9 נק׳, 11.3 ריב׳, 61% אפקטיביים.

12. מונטרז הארל (נשאר בסטייפלס, אבל החליף את המדים של הקליפרס באלו של הלייקרס)
שחקן שראיתי המון משחק. בגדול, הוא מנצל את הגוף המאז חזק שלו ויכולת פוסט טובה, שלא לדבר על חצי חדירה מעולה עם הפנים לסל (שם הוא מנצל כל אינץ׳ מהשרירים שלו) בשביל לצבור המון נקודות והתקפית לעשות רק את מה שהוא יודע, ביעילות שאין דברים כאלה. הגנתית, לא משהו, לא חור, אבל גם לא משהו. ועם זאת, השחקן השישי הטרי של העונה יכול להיות אדיר בתור שחקן שישי כשדייויס לא משחק ולברון רוצה למסור ,אבל גם יכול להיות בעייתי. כי מה שעבד להאוורד במפתיע (להיות זבוב על הקיר בהתקפה ולתת הגנה), זה בדיוק ההיפך ממה שהארל שירצה את הדקות ואת הנקודות שלו ירצה לעשות. מעניין איך ווגל ישתמש בו, כי אני בספק שהארל יודע או יכול לעשות משהו אחר ממה שהוא עשה כל כך טוב בשנים האחרונות בקליפרס.
18.6 נק׳, 7.1 ריב׳, 58% מהשדה

11. יוסוף נורקיץ׳ (פורטלנד, 13 שנה שעברה)
עלה מקום למרות שלא ממש שיחק השנה בגלל פציעה. אולי זה אומר משהו על עמדת הסנטר ועל סימני השאלה על שחקנים אחרים בעמדה ואולי זה בגלל שבמעט שהוא כן שיחק השנה הוא היה טוב מאד, עדיין סנטר עם גוף גדול וחוש מצוין לקבל כדורים ולקלוע אותם. לי אישית, הוא מזכיר את מרק גאסול כשהאחרון היה טוב. כאמור ,גוף ענק עם המון יכולות, ידיים מצוינות לתפיסה, קליעה סבירה ומעלה, ובשביל אירופאי הוא אפילו שחקן הגנה טוב (פלוס). אם רק יישאר בריא, עמדת הסנטר של פורטלנד המסקרנת נראית מעולה. וכן, זה חתיכת ״אם״
17.6 נק׳, 10.3 ריב׳, 4 אס׳ ,2 חס׳.

10. למרקוס אלדרידג׳ (סן אנטוניו, 5 בדירוג שנה שעברה)
עדיין קולע המון, ואפילו זורק קצת יותר מהשלוש, אבל הפאוור סנטר הוותיק וותיק הזה לא נעשה צעיר בשנה, ובסופו של דבר לא הצליח (ביחד עם דרוזן) לסחוב את הקבוצה שלו לכלום, וספק אם יצליח גם שנה הבאה. בכל מקרה, מה שהיה ברור הוא שאלדרידג׳ הוא כבר לא אותו כוח בלתי עציר שהוא היה לפעמים כשנחה עליו הרוח, כשהשנה היו לו הרבה יותר משחקים חלשים מבדרך כלל (אבל כן, עדיין כמה התפוצצויות עם 39 ו 40 נקודות). זרק פי שלוש יותר שלשות מאשר בשנים קודמות, ונדמה לי שזה לא רק מעיד על העובדה שהוא מתאים את עצמו לדור החדש, אלא גם מעיד על העובדה שהוא קצת זקן מדי בשביל כל השיט הזה של הצבע. אני בכל מקרה חוזה לו ירידה קטנה נוספת, ואישית - הייתי מעדיף מאד לראות אותו בתור גבוה שני באיזו קונטנדרית מאשר במה שהוא (וכל כך צר לי להגיד את זה) בית הקברות החדש של הליגה.
18.9 נק׳, 7.4 ריב׳, 1.6 חס׳, 1.2 שלשות ב 39%

9.סרג׳ איבקה (עבר מטורונטו לקליפרס)
העובדה היא שהשנים שלו בטורונטו עשו לאיש הזה מאד טוב. מי שהגיע לליגה על תקן חוסם עצום אבל מעט מאד חוץ מזה, הפך להיות שחקן מאד שלם בטורונטו - שחקן הגנה מהטובים בעולם, ריבאונדר מצוין, ובעיקר שחקן שקולע מכל טווח ועושה מעט מאד טעויות. נכס קבוצתי, וכפי שהדירוג הזה מוכיח - שחקן שהוא טוב יותר מאשר הארל אותו הוא מחליף שמדורג בכל זאת 3 מקומות מאחוריו. אם יש אופטימיות בקליפרס אחרי השנה הבעייתית הקודמת שלהם, הרי שאיבקה מספק אותה, כי הוא יכול לתת את כל הדברים שהארל לא נתן - הגנה, קליעה מרחוק, יציבות לצד קוואי ופול ג׳ורג׳. האם איתו הקליפרס כן יצליחו להיות קונטנדריות של ממש השנה? יש מצב.
15.4 נק׳, 8.2 ריב׳,39% מהשלוש, 56% אפקטיבי.

8. אנדרה דראמונד (קליבלנד, 6 בעונה שעברה)
אולי הבעיה הכי גדולה של בן ה 27 הזה היא שכבר אין יותר אפסייד. מה שהיה הוא שיהיה - אחד הגופות הגדולים בליגה שמנצל את זה בשביל לקלוע הרבה נקודות, אבל גם לפעמים בשביל לנסות דברים שהוא לא באמת יודע לעשות. בתקופה אחרת, הוא היה האח האובד של שאקיל, אבל לא היום. אולי מקום אחד בו נראה שהוא כן משתפר מעט זה ההגנה. המספרים תמיד היו שם, אבל נדמה שהוא למד לא מעט טריקים קטנים, ושאפשר לומר עליו שהוא אשכרה שחקן הגנה טוב מאד היום. חבל רק שהוא עבר מלהיות תקוע שנים בדטרויט ללהיות תקוע בקליבלנד, שהיא, (בניגוד לכל מיני קבוצות למעלה) קבוצה לא מעניינת בעליל
17.7 נק׳, 15.2 ריב׳, 1.9 חט׳, 1.6 חס׳,

7. ניקולה ווצ׳ביץ׳ (אורלנדו, 10 שנה שעברה)
יציבות זה שם המשחק, והסנטר הזה הוא הכי יציב בעולם בתור הראשון מבין שווים בקבוצה ששוב עושה פלייאוף. למעשה, הבדל אחד שכן היה לו השנה זה שבפלייאוף הוא לראשונה נראה טוב (28 נק׳, 11 ריב׳ בחמישה משחקים מול קו הפנים האימתני של מילווקי). אצל כמעט כל סנטר בליגה היום יש טרייד אוף רציני מאד בין הרמה ההתקפית לרמה ההגנתית. הרמה ההגנתית שלו חלשה (למרות שפחות משחושבים), אבל התקפית הוא פשוט אחד מהטובים ביותר, והוא יציב בלהיות אחד הטובים ביותר.
19.6 נק׳, 10.9 ריב׳, 3.6 אס׳

6. דאנדרה אייטון (פניקס, 7 שנה שעברה)
100% בבועה, זה מה שאני יודע, בשמונה משמונה משחקים. אז נכון, אייטון היה רחוק מלהיות הכוכב של הקבוצה באותם שמונה משחקים (15 נק׳, 9.5 ריב׳) אבל הוא כן היה הכלי השני בחשיבותו בקבוצה אחרי הכוכב הגדול כמובן. יותר אפילו מבשנה הקודמת לה, אייטון ממשיך להזכיר את יואינג בהתקפה, עם קליעה טובה מחצי מרחק (ולמזלו, הוא זורק רק מה שהוא יודע, שחקן עם משמעת), ועם יכולת הגנה משופרת (במיוחד בבועה). הנבחר הראשון בדראפט לפני שנתיים כבר לא יהיה פלופ של ממש. השאלה היא רק כמה הוא יהיה גדול. בכל מקרה, אחרי שדיברנו על קבוצות לא מסקרנות בעליל (קליבלנד, אורלנדו), פניקס עכשיו עם כריס פול היא לגמרי קבוצה מסקרנת, ופול יודע להפעיל גבוהים אולי הכי טוב שיש (ויעידו דייויד ווסט, גריפין ודיאנדרה אחר, ג׳ורדן). אני מצפה לעונה מצוינת ופלייאוף. אם מדברים על טרייד אוף בין הגנה להתקפה, הנה שחקן שהוא בהחלט טוב ומעלה בשניהם.
18.2 נק׳, 11.5 ריב׳, 1.5 חס׳, 55% מהשדה.

5. רודי גובר (יוטה, 4 שנה שעברה)
כמו שאמרתי על דראמונד, יש שלב מסוים בקריירה או גיל מסוים בו ברור שמה שאתה הוא מה שיהיה. גובר כבר לא יהיה שחקן פוסט עצום, הוא לעולם לא ילמד לקלוע מחצי מרחק. מקסימום, הוא יוסיף לרפרטואר בן 4 המהלכים היעילים שלו בהתקפה עוד מהלך יעיל אחד. אבל לא בשביל ההתקפה שלו מביאים אותו (למרות שהוא רחוק מלהיות חור… בכל זאת, איזה 4 מובים יעילים) אלא בשביל ההגנה שם הוא לכאורה הטוב מכולם. בעיניי, הוא הרבה יותר טוב כתורן מתחת לסל, מאשר כמישהו שיוצא לנמוכים, ויש גארדים שמפרפרים אותו פה ושם. למרות שעם הידיים הארוכות והתנועה האנכית הטובה שלו בסך הכל, הוא מצליח לשמור על רוב החדירות מלהתקיים כשצריך. מי שהיה שנתיים ברציפות (עד השנה האחרונה, לא כולל) שחקן ההגנה של השנה, ימשיך להיות כזה גם השנה, ויוטה תמשיך להיות קבוצה הגנתית מעולה, אבל בסופו של דבר 3-6 במערב כזה.
15.1 נק׳, 13.5 ריב׳, 2 חס׳, 69% מהשדה, פנומנלי.

4. באם אדביו (מיאמי)
איזו קפיצה הבחור הזה נתן כשהוא כבר לא נמצא בצל של וויטסייד. אולר שוויצרי הבחור הזה, ופוינט סנטר של ממש, שיודע להוביל כדור, למסור כמו מעטים, לקחת ריבאונד, לשמור, לסיים בהאלי הופ באותה מידה שהוא קולע מחצי מרחק, ובאותה מידה שיש לו הוק שוט קרוב לסל ובכלל אחלה משחק פוסט שבעולם. או כמו שאמרתי - אולר שוויצרי עם כל הכלים כולם (חוץ מקליעה מהשלוש). ואיזו עונה הוא נתן בשנה האחרונה, כשהוא אמנם פצוע, מפספס משחקים ובאופן כללי לא משמעותי בגמר, אבל אולי השחקן הכי חשוב של הקבוצה שהגיעה עד לגמר - כולל דומיננטיות מוחלטת בחצי האזורי מול הגווארדיה הענקית של מילווקי עם 18 נק׳ ו 12 ריב׳, ודומיננטיות מוחלטת מול בוסטון בגמר האזורי (22 נק׳, 11 ריב׳, 5 אס׳). אני לא מאמין שאיתו מיאמי היתה מנצחת את הלייקרס, אבל אתם יודעים מה - יש לפחות סיכוי. איזה שחקן מענג.
15.9 נק׳, 10.2 ריב׳, 5.1 אס׳, 1.3 חס׳, 56% מהשדה.

3. קרל אנתוני טאונס (מינסוטה ,2 שנה שעברה)
אז אם מדברים על כל הכלים כולם, אז טאונס - אני עדיין בדיעה שמבין כל השחקנים שמוזכרים כאן, קאט הוא המוכשר מכולם. קליעה נקייה מהשלוש, משחק פוסט מופלא, חדירה עם הפנים לסל, משל היה מונטרז הארל, יכולת, רצון וידע איך למסור. אין משהו שהוא לא יודע לעשות בהתקפה. אבל שחקן הגנה בינוני, ובעיקר מנהיג חלש. זה המצב. זה מה יש, ואחרי ארבע שנים בליגה ורק סדרת פלייאוף (חלשה) אחת, ספק אם יהיה יותר. היו שחקנים כאלה בליגה שהיו כלים התקפיים אדירים אבל שהיה חסר להם דרייב בשביל לעשות עם זה משהו, וקאט הוא לא הגבוה הענק הקודם של מינסוטה מבחינת אופי ורצון , אפילו לא בערך (קווין גארנט כמובן). אני מאד מקווה שמתישהו משהו יתחבר שם, כי כאמור הפוטנציאל שלו הוא להיות סנטר היסטורי, והוא רק בן 25, אבל עם הרבה מאד סימני שאלה…
26.5 נק׳, 10.8 ריב׳, 4.4 אס׳, 3.3 שלשות למשחק ב 41% (או במילים אחרות - אין דברים כאלה) ו 60% אפקטיבי.

2. ג׳ואל אמביד (פילדלפיה, 1 בדירוג הקודם)
האמת היא שאני כבר לא יכול לחכות לראות אותו סוף סוף עם מאמן שהוא לא ברט בראון. אז לא שדוק ריברס הוא מתת האל לאנושות המאמנים, אבל הוא לא יהיה דוגמטי לגמרי כמו שבראון היה (אני מקווה) והוא כן ידע להפעיל גבוהים בקריירה (גריפין, הארל). ועדיין, גם אם מאמן שלא מבין אותו, אמביד - מי שהוא שחקן הפוסט הטוב בעולם כנראה, צבר נקודות. לפעמים עם יותר מדי זריקות ממקומות שהוא לא צריך לזרוק אמנם (פחות מחצי מהזריקות היו ב-10 פיט שליד הסל, מעט מדי) אבל. בהגנה נדמה היה שהוא הוריד הילוך השנה לפעמים יחסית לכוח שהוא היה בשנה הקודמת לה, אבל אני תולה את זה בעיקר במוטיבציה ובכובד הזה של פילדלפיה. בכלל, מה שאמביד אחרי עונה בינונית יחסית הכי צריך כרגע זה מרווחים, והעובדה שהקבוצה נפטרה מהורפורד והחתימה את סת׳ קארי היא בהחלט צעד מבורך. יאללה, עוד ניסיון אחד לפרוסס, נראה איך זה עובד.
23 נק׳, 11.6 ריב׳, 3 אס׳.

1. ניקולה יוקיץ׳ (דנבר, 3 אשתקד)
הסנטר הטוב בעולם הוא האיש עם הפרצוף הכי גוי שיש והגוף הכי איכר פולני שיש. אבל אלוהים איזה תענוג, ואיזה פלייאוף מענג. המוסר הכי טוב בעולם אולי, בלי קשר לעמדה. מנהל משחק ורכז (שאשכרה מוליך כדור ולא רק מוסר מהפוסט) מהטובים ביותר שיש. גוף ענק שמבריין כל דבר שנמצא מולו והאיש העיקרי בגללו דנבר היא אחת משלוש הקבוצות הטובות במערב כבר שנתיים רצופות. אבל אתם יודעים מה נדמה לי שהוא צריך בשביל לעבור עוד שלב אחד קדימה? קצת יותר מנוחה. לי לפחות היה נדמה בגמר המערב מול הלייקרס שהוא עייף אחרי כל הגיים סבנים שהוא נתן קודם לכן, ונדמה לי שטוב יעשה מאלון אם ייתן לו לשבת פה ושם, כי מה שהוא מקבל בחזרה זה את אחד משחקני הכדורסל הכי מיוחדים בהיסטוריה של המשחק. יא-וואראדי איזה שחקן.
19.9 נק׳, 9.7 ריב׳, 7 אס׳, 57% אפקטיבי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 19, 2020 1:58 am 
Senior

בלופז שחקן הגנה פנטסטי (טוב בהרבה מאיבקה לדעתי שאני לא חושב שהייתי מדרג בטופ 15 בחיים).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 19, 2020 2:36 am 
Hall of Famer

לופז שחקן הגנה פנטסטי במיוחד בצבע. איבקה ורסיטלי יותר גם אם לא באותה רמה בצבע

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 19, 2020 11:59 am 
Hall of Famer

נורקיץ' נמוך מדי.
למעשה נראה לי שהייתי שם אותו אחד אחרי גובר.

ווצ'ביץ' ודראמונד נותנים מספרים סבבה, אבל מה עם טור הנצחונות? ועוד במזרח...
והאמת שהייתי אומר אותו כנ"ל גם לגבי קא"ט, רק שאצלו המספרים הם משמעותית גבוהים יותר אז אפשר להבין.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 19, 2020 10:16 pm 
מנהל פורום

1. אהבתי את האזכור של זלר, באמת פועל אפור ויעיל
2. תיאור מוצלח של האוורד
3. אני איתך בעניין איבקה
4. הרל, איבד המון מההערכה שלי אליו. ההגנה הנוראית שלו בסדרות הפלייאוף וכיוון שאני שיפוטי מאוד בנוגע למנטליות של השחקים, אז הוא איבד עוד יותר מערכו עקב ההערה ללוקה
5. שאלה: איך אתה יודע שתומאס בריינט שומר גרוע, אשכרה הספקת לראות אותו משחק.?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 19, 2020 10:49 pm 
Hall of Famer

נדמה לי שאני רואה 2-3 משחקים של כל קבוצה לפחות כל עונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 19, 2020 11:09 pm 
Sophomore

העמדה הכי כיפית בליגה. הרבה שחקנים צעירים מוכשרים ומבטיחים (כל הצמרת בני 25 ומטה), אבל רק סופרסטאר אחד לבינתיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 20, 2020 3:25 am 
Hall of Famer

דיאנדרה ג'ורדן, לא שווה HM?
אני אישית מדרג את קאפלה הרבה יותר גבוה, ולו מהעובדה שטרם ראינו אותו שלא סופר חיובי בקבוצה מנצחת. אפילו סביב מקומות 6-11 נניח. אולי (כהרגלי) אני חוטא פה בהערכת יתר לשחקנים מקבוצות טובות - אחרי השנה אולי דעתי תשתנה...
הייתי גם אומר שהקפיצה הגדולה היא ממקום 5 ל-6. טאונס חמישי אצלי לכל היותר, פשוט כי לא הוכיח עדיין כלום ברמה הקבוצתית (בניגוד לגובר ואדביו למשל).

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 20, 2020 3:51 am 
Sophomore

התותח המפוברק כתב:
נורקיץ' נמוך מדי.
למעשה נראה לי שהייתי שם אותו אחד אחרי גובר.

חחחחחחחחח מה.
הוא לא צריך להיות בטופ 15 בכלל. קאפלה שמדורג פה 15 עדיף עליו משמעותית (אם כי קאפלה צריך להיות גבוה יותר), הייתי לוקח גם כמה סנטרים מה-HM לפניו.
שחקן התקפה גרוע (לא בדקתי אבל אני די בטוח שיש לו את ה-TS% הכי נמוך מבין כל השחקנים ברשימה, כולל ה-HM, ובהפרש די עצום מרוב השחקנים), ריבאונדר בינוני (היחידים בטופ-15 עם פחות ריבאונדים למשחק ממנו הם הסטרצ'ים למיניהם), שחקן הגנה חלש (לא יכול לשמור מחוץ לצבע ולא כזה איום חסימה).

הפועל "בנק יהב" ירושלים רואה ערך רב בקביעת הישגים ספורטיביים כקריטריון המרכזי להשתתפות במפעלים האירופאים ומכיוון שליגת האלופות מעניקה הזדמנות שווה לכל קבוצה באירופה להגיע למפעל, החליטה הקבוצה להירשם אליו בפעם הראשונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 20, 2020 4:57 am 
Hall of Famer

כן ולא
ה efg שלו אכן נמוך למדי עם 52 אחוז אבל הוא לא האחרון ברשימה
אבל חשוב מכך הוא בהחלט ריבאונדר מצוין עם יותר מ 10 למשחק וכן מוסר טוב יותר מרוב הרשימה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 20, 2020 6:20 am 
Sophomore

טוב נו, נאלצתי לבדוק. בשמונת משחקי הדירוג בבועה, ה-TS של נורקיץ' היה 56.7%, ואם מחברים את משחקי הפלייאוף ה-TS אפילו יורד מתחת לזה. לאורך הקריירה האחוזים שלו אפילו יותר גרועים ועומדים על 53% עלובים. מבין 27 השחקנים ברשימה שלך (טופ 15 + HM), רק לחמישה היה העונה TS נמוך יותר: ווצ'ביץ', דראמונד, טרנר, תומפסון והורפורד. ווצ'ביץ' לרוב הסנטרים TS גבוה בהרבה (62-63 ומעלה). זה בהחלט עומד בהגדרה של שחקן התקפה גרוע ולא יעיל, גם אם יש לו יכולת מסירה טובה.

ריבאונד - לא מצוין ולא נעליים. לסנטר שמשחק 31.6 דקות למשחק, 10.3 ריבאונדים זה נתון סביר ולא מעבר, ועוד פחות מרשים כשלוקחים בחשבון שהוא שחקן שחונה בצבע בהגנה ולא מרווח את המשחק בהתקפה. מבין השחקנים ששיחקו העונה לפחות 250 דקות, הוא היה בסך הכל מקום 41 בליגה באחוזי ריבאונדים. מבין 27 השחקנים ברשימה שלך, ל-15 יש אחוזי ריבאונדים יותר טובים, ואני גם מרשה לעצמי להוסיף את טאונס שלוקח יותר ריבאונדים בהגנה אבל בהתקפה פשוט זורק 8 שלשות למשחק, ואת מיצ'ל רובינסון שלוקח ריבאונדים בהתקפה אבל בהגנה חוסם כל דבר שזז. כאמור - ריבאונדר בינוני.

הפועל "בנק יהב" ירושלים רואה ערך רב בקביעת הישגים ספורטיביים כקריטריון המרכזי להשתתפות במפעלים האירופאים ומכיוון שליגת האלופות מעניקה הזדמנות שווה לכל קבוצה באירופה להגיע למפעל, החליטה הקבוצה להירשם אליו בפעם הראשונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 20, 2020 6:41 am 
Hall of Famer

מצד שני, אני לא חושב שאתה יכול להגדיר את ווצ'ביץ' כשחקן התקפה לא יעיל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 20, 2020 7:15 am 
Sophomore

ווצ'ביץ' זה סיפור שונה לגמרי כי הוא היוצר העיקרי בקבוצה מאוד מוגבלת. הזריקות הן לא אותן זריקות, לא מסדרים לו שום דבר והוא צריך לעבוד יותר קשה בשביל הנקודות שלו כך שזה לא הוגן לשפוט אותו באותם פרמטרים.
לנורקיץ' לעומת זאת אין שום תירוץ. הוא משחק עם לילארד שמושך טראפים עד החצי, כל מה שהוא צריך זה לסיים באיזור הצבע והוא עושה את זה ביעילות מזעזעת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 20, 2020 8:15 pm 
Hall of Famer

זו דעתי

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 21, 2020 5:45 pm 
Freshman

נקודה מעניינת (בעיני): 3 מתוך חמשת הראשונים בכל הקטגוריות - בינ"ל (דונצ'יץ', יאניס והג'וקר).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 21, 2020 8:20 pm 
Junior

חוצפן חיובי כתב:
טוב נו, נאלצתי לבדוק. בשמונת משחקי הדירוג בבועה, ה-TS של נורקיץ' היה 56.7%, ואם מחברים את משחקי הפלייאוף ה-TS אפילו יורד מתחת לזה. לאורך הקריירה האחוזים שלו אפילו יותר גרועים ועומדים על 53% עלובים. מבין 27 השחקנים ברשימה שלך (טופ 15 + HM), רק לחמישה היה העונה TS נמוך יותר: ווצ'ביץ', דראמונד, טרנר, תומפסון והורפורד. ווצ'ביץ' לרוב הסנטרים TS גבוה בהרבה (62-63 ומעלה). זה בהחלט עומד בהגדרה של שחקן התקפה גרוע ולא יעיל, גם אם יש לו יכולת מסירה טובה.

ריבאונד - לא מצוין ולא נעליים. לסנטר שמשחק 31.6 דקות למשחק, 10.3 ריבאונדים זה נתון סביר ולא מעבר, ועוד פחות מרשים כשלוקחים בחשבון שהוא שחקן שחונה בצבע בהגנה ולא מרווח את המשחק בהתקפה. מבין השחקנים ששיחקו העונה לפחות 250 דקות, הוא היה בסך הכל מקום 41 בליגה באחוזי ריבאונדים. מבין 27 השחקנים ברשימה שלך, ל-15 יש אחוזי ריבאונדים יותר טובים, ואני גם מרשה לעצמי להוסיף את טאונס שלוקח יותר ריבאונדים בהגנה אבל בהתקפה פשוט זורק 8 שלשות למשחק, ואת מיצ'ל רובינסון שלוקח ריבאונדים בהתקפה אבל בהגנה חוסם כל דבר שזז. כאמור - ריבאונדר בינוני.

תגובה קלאסית של מישהו שיודע לחפור בסטטס אבל כנראה שלא צופה במשחקים...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 21, 2020 8:30 pm 
Junior

יש כאן הרבה מיקומים (והסתפקות ב-HM בלבד, למשל במקרה של ווייטסייד) שאני די מסכים איתם, אבל כמה דברים שממש לא:

קודם כל, יכול להיות שאדמס בדעיכה ושהוא גם פחות מתאים לכדורסל המודרני (אפילו שניתן לומר זאת על רבים שמופיעים ברשימה, כולל בדירוג עצמו), עדיין לא לתת לו HM בהינתן חלק מהשמות שכן מופיעים שם זה ביזיון...השחקן הכי חזק בליגה, מה שהופך את הסקרינים שלו לבין הטובים בליגה, שומר פוסט מצויין שגם זו עדיין תכונה נחוצה פה ושם, אנפורסר קשוח, ממש לא נגר בהתקפה רק שלא משחקים עליו, ריבאונדר התקפי משובח...לראות אותו מחוץ ל-HM כשלעומת זאת דראמונד מופיע באמצע הדירוג, זה תמוה מאוד בעיניי. היית הולך לסדרת פלייאוף עם דראמונד על פני אדמס??

ובאותו הקשר, אני מעריך מאוד את משחק ההתקפה של מונטרז, אבל אחרי איך שהוא נראה בדנבר, נראה לי תמוה שהוא מופיע בדירוג כשלעומת זאת טרנר רק HM. גם לי יש הרבה השגות על הנרפות של טרנר כשחקן התקפה וכריבאונדר, אבל אי אפשר להתעלם מכך שהוא הפך לקלעי שלשות לגיטימי העונה ושלצד הרים פרוטקשן העילאי שלו, מדובר ביוניקורן חיוני שהרבה קבוצות בליגה היו רוצות לעצמן, מה שנקרא plug & play player (לרוב מונח שמשתמשים בו על שחקני כנף, אבל המגמה בליגה היא שגם סנטרים יהיו כאלה, בהנחה שלא מדובר באמביד, יוקיץ' או טאונס...).

את נורק הייתי מדרג שמיני, ההגנה שלו על הצבע עילאית, גם הוא סקרינר מעולה ומוסר נהדר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 21, 2020 9:01 pm 
Senior

אפשר שאנשים פה יפסיקו לקבוע לאחרים אם הם רואים משחקים או סתם חופרים בסטטיסטיקה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 21, 2020 9:37 pm 
Hall of Famer

ועוד איך שהייתי הולך לסדרת פלייאוף עם דראמונד במקום אדמס. שום ספק בכלל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 22, 2020 12:05 am 
Sophomore

B.Grant44 כתב:
חוצפן חיובי כתב:

תגובה קלאסית של מישהו שיודע לחפור בסטטס אבל כנראה שלא צופה במשחקים...

מצחיק, כי מי שמחזיק משחקן כמו נורקיץ' הוא בדיוק מי שלא רואה משחקים (או ממש לא מבין בכדורסל).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 22, 2020 12:28 am 
Junior

אני חושב שנורקיץ' סנטר טוב אבל אוברייטד, לא רק פה אלא בכלל בליגה.
הוא פשוט שחקן עם לא מעט חסרונות בכדורסל המודרני ולא כזה כוכב כדי שזה לא ישנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 22, 2020 9:03 am 
מנהל פורום

לא ניכנס למיקום של נורקיץ' אבל כן חושב שהוא מהשחקנים שעושים יותר מהסטט שלהם
דיפלקשנים, סקריין לגארדים,יציאה לקלעים
והכי חשוב כימיה טובה עם דיים וסי ג'י
מה שלא נכון לגבי וויטסייד

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 22, 2020 10:18 am 
Junior

stavs כתב:
אפשר שאנשים פה יפסיקו לקבוע לאחרים אם הם רואים משחקים או סתם חופרים בסטטיסטיקה?

סורי, אבל הוא כתב 'ניתוח' שלם שמבוסס אך ורק על סטטוס, למעט האבחון השבוע שנורק 'חונה בצבע'. זה נשמע לי כמו מישהו שלא צופה במשחקים, לפחות לא של פורטלנד.

וכן, ברור לי שיש לנורק חסרונות בכדורסל המודרני, לך תצא איתו למלחמה מול החדגבה בסנטר...in Giles I trust (;

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 22, 2020 12:04 pm 
Sophomore

מן הסתם למדדים סטטיסטיים הם כלי ניתוח עדיף בהרבה על צפייה, כשמדובר בפרמטרים מדידים לחלוטין כמו יעילות התקפית וריבאונד. רק עכברי כדורסל שחושבים שהם גאוני כדורסל יחודיים יכולים לחשוב שזה שהם רואים משחקי כדורסל אומר שהיכולים להתעלם מסטטיסטיקה ולחשוב מה שבא להם.
אני לא צריך לצפות בנורקיץ' דקה בשביל לדעת שהוא שחקן התקפה גרוע עם יעילות מזעזעת. מהצפייה הרבה בו בתור אוהד פורטלנד אני יכול לייחס את זה לטאץ' המזעזע שיש לו באיזור הטבעת, ושברוב הזמן הוא לא מספיק אגרסיבי. אני גם לא צריך לצפות בו דקה בשביל לדעת שמספרי הריבאונד שלו סבירים לכל היותר. מהצפייה בו אני בהחלט יכול להגיד שהוא חונה בצבע, כי פורטלנד כמעט תמיד שומרת פלאט וזה אומר שהוא ליטרלי חונה בצבע. בבועה היה ניסיון לשחק איתו הגנות אחרות בחלק מהזמן (יציאה גבוה בפיק-אנד-רול או חילופים) וזה לא עבד טוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 22, 2020 12:58 pm 
Junior

אוקיי, התכוונת שחונה בצבע מבחינה הגנתית, חשבתי שהתכוונת בהתקפה. בכל אופן, אוהד פורטלנד שלא אוהב את נורק ולא מחזיק ממנו? תהיה בריא...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 35 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Hacohen, Lakic ו 16 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה