סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' אוקטובר 19, 2024 6:45 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 545 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ו' ינואר 22, 2021 4:49 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
יש הבדל מאד משמעותי בין הפועל ירושלים למכבי באספקט של הישראלים, והוא לאו דווקא נמדד בכסף אלא בתפיסה שלהם את המועדון, ההזדמנות שהוא מהווה עבורם והמאמץ והוויתורים שהם מוכנים לעשות כדי להשתלב בו.

ישראלי כמו בלייזר, גינת, זוסמן שמגיע למכבי רואה בזה הזדמנות עצומה לא רק לשדרוג הכלכלי אלא גם לשדרוג מקצועי והשתלבות בקבוצת יורוליג. בשביל זה הם מוכנים להגיע בלי שום הבטחה למעמד מובטח בהיררכייה ולהיכנס עם הראש למטה לתקופה שבה הם צריכים בעקרון להמציא את עצמם מחדש כשחקנים שיכולים לתרום ברמת יורוליג, ובד"כ לקבל מעמד של רול-פלייר וכו'. לעומת זאת התפיסה של אותם שחקנים את הפועל ירושלים היא כקבוצה אולי יותר טובה מחולון/רשל"צ/הפועל ת"א אבל לא בכזה פער שיגרום להם להיות מוכנים לעשות וויתורים כאלו. אני לא רואה למשל את בלייזר מגיע לירושלים עם זר וכספי על העמדה שלו מתוך תקווה שאם הם יפצעו/יהיו גרועים תהיה לו הזדמנות ואז כשכבר מגיעה ההזדמנות לקפוץ עליה בכל הכוח.

ההבדל הזה מאפשר למכבי להביא אותם כניסוי שאם מצליח סבבה ואם לא אז לא (והמון נכשלים ראה זלמנסון, נמרוד לוי, כדיר וכו') בעוד שירושלים נדרשת לבנות את הקבוצה סביבם כשחקנים מרכזיים בשביל בכלל לנסות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ינואר 22, 2021 5:31 pm 
Hall of Famer

נכון
אבל במכבי הם מתחילים כאחרונים מתוך סגל של 12-14 שחקנים (עד כדי לא להתלבש לפעמים ביורוליג, והייתה לפחות עונה עם מגבלת 2 (או שמא 3?!) צעירים בליגה - שבה גם חלק מהישראלים הבכירים לא התלבשו - ברוטציה ביניהם - אף במסגרת המקומית!), ובירושלים הם יכולים ישר להיות שחקן 8-11 (תלוי תקופה וסגל) לצורך העניין
אז זה אמור לאזן במשהו את "החלום", החשיפה העודפת וכו'

אפרופו "זר על העמדה" - יפתח זיו משחק בגליל-גלבוע לצד שני גארדים זרים. אז הוא לא יסכים קטגורית להגיע נניח במקום בלאט בעונה הבאה לירושלים, לצד - שני גארדים זרים?
לספנסר וויס אין העונה את קיילב אגאדה על העמדה שלו - מה שאכן גרם לו לעלות מהספסל לרוב כשאגאדה היה כשיר?
לוורקמן אין כל השנים זר על העמדה שלו?
אם וולטר למון-ג'וניור היה מתגלה כבינגו, בר טימור לא היה מתפקד כשחקן שישי (אמנם משמעותי מאוד, אבל עדיין)?
נמרוד לוי אגב קיבל אשתקד בירושלים 21.5 דקות בליגה והיה ממורמר. העונה? 23.7 דקות בנס ציונה...

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ינואר 23, 2021 1:00 am 
Freshman

לי נראה שזה יותר המדיניות של הבעלים החדשים (חומסקי) ופחות עניין תקציבי.
להפועל של אורי אלון היה קצת יותר תקציב אבל בעיקר הגישה והמדיניות של הבעלים היו הצהרתיים : אני רוצה את ההגמוניה אצלי ! אני רוצה את הישראלים הטובים ביותר בקבוצה ואני מוכן לשלם .
כך הגיעו ליאור אליהו ויותם.
אצל הפועל של חומסקי מעדיפים זרים שהמס עליהם הוא יותר נמוך מאשר על הישראלים.
אבל , לא במקרה, לדעתי, הפועל לא מתמודדת על האליפות מאז....

לא בהכרח עניין של תקציב אלא מדיניות.
וכן...אני חושב שהפועל יכולה להתמודד עם מכבי על בלייזר, ברתולומיאו , טי. ג׳י קליין וגם לשים את ידה על שחקנים כמו גינת, מקל, מנקו.
אם היא רוצה, מזהה את החשיבות של זה ומוכנה להשקיע בכך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ינואר 23, 2021 10:54 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
הפועל שנה שעברה היתה בהתמודדות ריאלית לחלוטין על האליפות. מה לעשות שהיתה קורונה ושכחזר הפלייאוף בראון ותומאס לא היו בקבוצה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ינואר 23, 2021 12:04 pm 
Senior

הודי כתב:
להפועל של אורי אלון היה קצת יותר תקציב אבל בעיקר הגישה והמדיניות של הבעלים היו הצהרתיים : אני רוצה את ההגמוניה אצלי ! אני רוצה את הישראלים הטובים ביותר בקבוצה ואני מוכן לשלם .

וכן...אני חושב שהפועל יכולה להתמודד עם מכבי על בלייזר, ברתולומיאו , טי. ג׳י קליין וגם לשים את ידה על שחקנים כמו גינת, מקל, מנקו.

צריך לזכור שזה לא רק שהתקציב של הפועל הצטמצם מאז עזיבת אורי אלון, גם השנה בשביל לקבל את רשת הביטחון של הקורונה, תקציב השחקנים היה צריך להצטמצם ברבע (אאז"נ).
כלומר העונה הפועל צריכה לשלם שחקנים נניח 60% ממה שהיא שילמה בימי אורי אלון - זה משמעותי.
זה אומר שאם היו רוצים להביא את דיברתולמאו, שלפי זה: https://www.israelhayom.co.il/article/796697 , מרוויח העונה 350 אלף דולר במכבי, כדי לעמוד ב'תקרת השכר' החדשה שנוצרה, היו צריכים לחסוך את הכסף הזה משחקים אחרים.
בגלל המיסוי השונה על ישראלים וזרים, העלות של דיברתולמאו מקבילה לזר ב500 אלף+, כלומר יותר מהעלות של בראון ותומאס ביחד.
העלות של בלייזר, לפי הנתונים האלו, היא גם יותר משל כל זר של הפועל.
ככה שבמצב הנוכחי של הפועל, המשמעות של להאבק על ישראלים עם מכבי היא לוותר על הזרים הכי יקרים של הקבוצה, כשהישראלים שאתה נלחם עליהם הם הלפרין ואליהו, זו עוד החלטה הגיונית, אבל טי ג'יי קליין? עוז בלייזר? אני לא חושב שהם שווים את זה.

אני כן חושב שהפועל פישלה בגדול בנושא ישראלים צעירים, אני חושב שהיה משהו יהיר מאוד בלהתחיל עונה עם עדי כהן-סבן כישראלי הרביעי שלך, ואני חושב שהבעיה העיקרית היא ש3 הישראלים הבכירים של הקבוצה הם שומרים גרועים ואתלטים רעים.
בסופו של דבר כל עולם הכדורסל מבין היום שרול פלייר צריכים להיות שחקנים שאתה לא נענש על שיתוף שלהם - כלומר כדי שיהיו עם הגנה כמה שיותר טובה, שיקלעו באחוזים טובים את הזריקות שהם מקבלים ושיוכלו לתת את התפוקה שלהם גם כשהם מקבלים 5 דקות במשחק.
אצל ישראלים קצת קשה למצוא כאלו שעומדים בכל הקריטריונים האלו, והפועל בקיץ האחרון לא עשתה בכלל מאמץ.

אני מאוד מקווה שהפועל תצליח לשים בקיץ הקרוב יד על שחקן ישראלי צעיר אחד מבטיח לפחות (ואולי עוד פרויקט בגילאים 17-19 שיקבל את הדקות שבלול וכהן סבן מקבלים השנה), ושהישראלים השלישי-רביעי-חמישי של הקבוצה יהיו קצת יותר מתאים כרול-פליירס לכדורסל של היום.
דווקא החוסר מלחמה על גל מקל ודיברתולמאו פחות כואבת לי מאשר הפספוס של גינת, לצורך העניין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ינואר 23, 2021 4:03 pm 
Freshman

stavs כתב:
הודי כתב:

צריך לזכור שזה לא רק שהתקציב של הפועל הצטמצם מאז עזיבת אורי אלון, גם השנה בשביל לקבל את רשת הביטחון של הקורונה, תקציב השחקנים היה צריך להצטמצם ברבע (אאז"נ).
כלומר העונה הפועל צריכה לשלם שחקנים נניח 60% ממה שהיא שילמה בימי אורי אלון - זה משמעותי.
זה אומר שאם היו רוצים להביא את דיברתולמאו, שלפי זה: https://www.israelhayom.co.il/article/796697 , מרוויח העונה 350 אלף דולר במכבי, כדי לעמוד ב'תקרת השכר' החדשה שנוצרה, היו צריכים לחסוך את הכסף הזה משחקנים אחרים.
בגלל המיסוי השונה על ישראלים וזרים, העלות של דיברתולמאו מקבילה לזר ב500 אלף+, כלומר יותר מהעלות של בראון ותומאס ביחד.
העלות של בלייזר, לפי הנתונים האלו, היא גם יותר משל כל זר של הפועל.
ככה שבמצב הנוכחי של הפועל, המשמעות של להאבק על ישראלים עם מכבי היא לוותר על הזרים הכי יקרים של הקבוצה, כשהישראלים שאתה נלחם עליהם הם הלפרין ואליהו, זו עוד החלטה הגיונית, אבל טי ג'יי קליין? עוז בלייזר? אני לא חושב שהם שווים את זה.

אני כן חושב שהפועל פישלה בגדול בנושא ישראלים צעירים, אני חושב שהיה משהו יהיר מאוד בלהתחיל עונה עם עדי כהן-סבן כישראלי הרביעי שלך, ואני חושב שהבעיה העיקרית היא ש3 הישראלים הבכירים של הקבוצה הם שומרים גרועים ואתלטים רעים.
בסופו של דבר כל עולם הכדורסל מבין היום שרול פלייר צריכים להיות שחקנים שאתה לא נענש על שיתוף שלהם - כלומר כדי שיהיו עם הגנה כמה שיותר טובה, שיקלעו באחוזים טובים את הזריקות שהם מקבלים ושיוכלו לתת את התפוקה שלהם גם כשהם מקבלים 5 דקות במשחק.
אצל ישראלים קצת קשה למצוא כאלו שעומדים בכל הקריטריונים האלו, והפועל בקיץ האחרון לא עשתה בכלל מאמץ.

אני מאוד מקווה שהפועל תצליח לשים בקיץ הקרוב יד על שחקן ישראלי צעיר אחד מבטיח לפחות (ואולי עוד פרויקט בגילאים 17-19 שיקבל את הדקות שבלול וכהן סבן מקבלים השנה), ושהישראלים השלישי-רביעי-חמישי של הקבוצה יהיו קצת יותר מתאים כרול-פליירס לכדורסל של היום.
דווקא החוסר מלחמה על גל מקל ודיברתולמאו פחות כואבת לי מאשר הפספוס של גינת, לצורך העניין.

אני מסכים איתכם
אין שום טענות להנהלה בעניין התקציב וברור שלא נוכל להתמודד עם מכבי על כל שחקן.
ועדיין, אני לא חושב שהפועל שמה לעצמה דגש להתמודד על הישראלים הבכירים שנמצאים בשוק.
ברור שהמיסים שהקבוצה משלמת עליהם הופכים את העניין למאוד בעייתי.
ובמדינה מתוקנת ולא חלמאית כמו ישראל מישהו היה מתקן את זה ומשווה את המיסים של ישראלים וזרים.
לא ייתכן שקבוצה ( או כל עסק לצורך העניין ) יעדיפו להביא עובד זר בגלל שהם משלמים עליו פחות מיסים מאשר על עובד ישראלי....פשוט חלם...
אבל ...עדיין, ליצור צביון שחקני בית ירושלמים זה כיוון נכון אבל לא יכול לבוא על חשבון איכות.
כהן סבן ואדם אריאל לא יכולים להיות ישראלים 3-4 בסגל של קבוצה רצינית. פשוט לא.
אחרי מה שבלייזר עשה לנו בחצי הגמר בשנה שעברה , אני בהחלט חושב שהפועל היתה צריכה לנסות להביא אותו.
אבל יש רשימה ארוכה מאוד של שחקנים ישראלים שהפועל פיספסה בשנים האחרונות.
בלייזר, מנקו, גינת, ג׳ייק כהן, הוואל, מקל, יפתח זיו, נתנאל ארצי, נמרוד לוי הם רק דוגמא לשחקנים שיכלו להיות בהפועל ( מבחינה תקציבית ואיכותית )
ולא הגיעו או לא נשארו , משום מה.

אה, ועוד משהו , לגבי העונה שעברה.
אמנם היתה קבוצה אדירה שיכולה היתה לקחת כל תואר אפשרי אבל...
1. היה לנו סגל הרבה יותר רחב. ישראלים כמו נמרוד לוי , בר טימור, זלמנסון , שעולים מהספסל הם יתרון משמעותי .
2. אף אחד לא יודע איך היא היתה מתפקדת במאני טיים תחת לחץ ואגרסיביות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ינואר 23, 2021 8:13 pm 
Hall of Famer

היא תפקדה נהדר במאני טיים בגביע המדינה, בעיקר ברבע הגמר בנוקיה (ואם תרצה גם במר גביע ווינר).

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ינואר 23, 2021 8:37 pm 
Freshman

עופר האדום כתב:
היא תפקדה נהדר במאני טיים בגביע המדינה, בעיקר ברבע הגמר בנוקיה (ואם תרצה גם במר גביע ווינר).

לא מדוייק אחי.
נגד נהריה, קבוצה עם תקציב של שקל וחצי, להזכירך, כמעט הפסדנו בגמר.
אי אפשר לדעת איך קטש היה מתפקד בפלייאוף של שריטות ומלחמות.
יש לו היסטוריה של התמוטטיות עם הקבוצה בחצאי גמר.
אז נכון, שהיתה לנו קבוצה מדהימה בשנה שעברה שהיתה יכולה להגיע מאוד רחוק.
אבל עדיין, אי אפשר לדעת מה היה קורה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ינואר 23, 2021 9:07 pm 
Junior

כל עוד הפועל ירושלים לא תתחיל לגדל שחקנים ולדעת לזהות כאלה עם פוטנציאל לא ממומש בשוק הישראלי היא תמשיך לשלם יותר מידי על שחקנים כדוגמת אדם אריאל. עם מכבי היא לא יכולה להתחרות, עם קבוצות יורוקאפ היא לא יכולה להתחרות (למה שדוסון, גינת ומקל ישקלו לחתום שם?), לדוברת ומדר אין כסף. מועדון חכם היה מזהה כשרונות ביניים שעדיין לא התממשו לגמרי ומחתים כאלה לשלוש שנים - יש מספיק משחקים מתים בליגה כדי לפתח אותו. נועם אביבי, יותם חנוכי, גיל בני, יאיר קרביץ - אלה סוג השחקנים שהייתי מחתים. אפילו את הכשרונות שיעלו שנה הבאה מהלאומית (מושקוביץ, פלטין) אפשר לתת להם חוזה לשלוש שנים ולהתחיל בהשאלה.

אם מכבי החתימה את קליין גם לשנה הבאה, קשה לי להבין למה שסורקין ירצה לחתום שם שנה הבאה. יכול להיות שזאת יכלה להיות הזדמנות לירושלים, אבל אני מניח שהסיכויים גדולים יותר שגם הוא ידלג מעליה לקבוצה אירופאית כלשהי.

“I tell ya. I’d have to deck Nate. I’d have to deck him. He be coming and I’d lay one of those picks on him and he’d have to pick his teeth up off the court

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ינואר 23, 2021 9:22 pm 
Senior

החתול יובב כתב:
כל עוד הפועל ירושלים לא תתחיל לגדל שחקנים ולדעת לזהות כאלה עם פוטנציאל לא ממומש בשוק הישראלי היא תמשיך לשלם יותר מידי על שחקנים כדוגמת אדם אריאל. עם מכבי היא לא יכולה להתחרות, עם קבוצות יורוקאפ היא לא יכולה להתחרות (למה שדוסון, גינת ומקל ישקלו לחתום שם?), לדוברת ומדר אין כסף. מועדון חכם היה מזהה כשרונות ביניים שעדיין לא התממשו לגמרי ומחתים כאלה לשלוש שנים - יש מספיק משחקים מתים בליגה כדי לפתח אותו. נועם אביבי, יותם חנוכי, גיל בני, יאיר קרביץ - אלה סוג השחקנים שהייתי מחתים. אפילו את הכשרונות שיעלו שנה הבאה מהלאומית (מושקוביץ, פלטין) אפשר לתת להם חוזה לשלוש שנים ולהתחיל בהשאלה.

אם מכבי החתימה את קליין גם לשנה הבאה, קשה לי להבין למה שסורקין ירצה לחתום שם שנה הבאה. יכול להיות שזאת יכלה להיות הזדמנות לירושלים, אבל אני מניח שהסיכויים גדולים יותר שגם הוא ידלג מעליה לקבוצה אירופאית כלשהי.

מסכים במאה אחוז (או כמעט במאה אחוז).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ינואר 23, 2021 9:48 pm 
Junior

זה לא מדוייק, כי ירושלים כבר עשתה לא מעט נסיונות כאלה בדיוק. כמובן שעונת העתודה עם ארז כץ, משה מזרחי, איציק אוחנון ואורי יצחקי ושחר גורדון, אבל היו גם לא מעט נסיונות בשנים האחרונות.
קודם כל מנקו ואדם אריאל, שחקני בית שקיבלו דקות משמעותיות מבראד גרינברג. מנקו גם חזר אחרי עונת השאלה לגליל אבל כנראה לא הצליח להתמודד עם הלחץ.
דבר שני, היו נסיונות להחתים לטווח ארוך - תום מעיין, איגור מאיור, בן קרטר, תומר לוינסון, עידו פליישר (הייתה איזו בוררות מול מכבי). כמה שנים אחורה היו גם עמית שמחון ורביב לימונד שהגיע בגיל 19. היו גם נסיונות בזרים, לואל-אצוויל, הליטאי שעכשיו בדטרויט (ועליו עשו קופה יפה), במידה מסויימת גם שון ג׳ונס הייתה החתמה עם ראייה לעתיד.

הבעייה היא לא ברצון, אלא כנראה פשוט סקאוטינג גרוע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ינואר 23, 2021 10:00 pm 
Sophomore

להפועל ירושלים אין יכולת להחתים שחקנים ברמת הבשלות שציינת, לתת להם דקות אמיתיות ומקום ראוי ברוטציה ולהמר שב-30%-60% יצא מהם משהו. לא ברמת הציפיות שיש מהקבוצה הזאת באירופה. לא סתם בכל פעם שזה קרה השחקן שוחרר אחרי עונה (כשבפרספקטיבה של כמה שנים אפשר לראות שחלקם כמו ג'ייק כהן למשל הפכו להצלחות וחלקם לעולם לא המריאו).

מצד שני אני גם חושב שאתה מגזים לגמרי בחוסר ההערכה ליכולות הכלכליות שלה. תקציבית הפועל ירושלים יכלה בהחלט להביא את גולן גוט במקום אדם אריאל ובשנה הבאה את דוברת/ימדר באותו כסף של בלאט. היא פשוט בחרה את בלאט ואריאל ופה כנראה הטעות...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ינואר 23, 2021 10:24 pm 
Hall of Famer

בן קרטר אחלה שחקן היום, ולמעשה היה יכול מאוד להתאים למבנה הקבוצה הנוכחי בירושלים...
אז אפילו אם אחוז הפגיעות בשחקנים לא היה מהמשובחים - עדיין בטווח סביר של שנים חלקם הלא מבוטל כן הגיעו לרמה מספקת להפועל ירושלים (ואף מעבר לכך). אגב, גם זה שאם מנקו יחזור לארץ מתישהו וסביר שיעדיף להגיע לירושלים על פני מכבי/חולון ושות' - זה משהו עבור ירושלים. כמו שבמקביל מטבע הדברים לירושלים יהיה קשה לשים את ידה על זוסמן ומדר למשל.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ינואר 23, 2021 11:16 pm 
Junior

לימדר ודוברת יש חוזה ארוך טווח. אתה צריך לשלם שחרור, מהסוג שעולה הרבה, מהסוג שמכבי תשמח לשלם אקסטרה רק כדי שאחד מהם לא יגיע לירושלים.

המטרה הריאלית זה ישראלי בארבע. יש הרבה ורובם יותר פוטוגניים מבן קרטר - בלייזר, ג'ייק כהן, קליין, סורקין, חנוכי ואביבי. מבין השחקנים שציינתי, השניים האחרונים בדרגת הבשלות והכשרון הגבוהים שיש. עם סייז כזה ויכולת בקליעה הם כבר שחקנים משמעותיים בליגה ובניגוד לאחרים שציינתי גילו רק טפח ממה שהם עוד יכולים לעשות.

גולן גוט זה נחמד אבל לא שדרוג עצום על אדם אריאל. לא משהו ששווה לקונן עליו.

“I tell ya. I’d have to deck Nate. I’d have to deck him. He be coming and I’d lay one of those picks on him and he’d have to pick his teeth up off the court

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 24, 2021 1:10 pm 
Hall of Famer

שכחתם את יפתח זיו שהוא שחקן חופשי בקיץ ולדעתי יחתום בירושלים במקום בלאט שעובר לברלין.לדעתי המאמן החדש יחזק בכל מקרה את הסגל הישראלי לקראת העונה הבאה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 24, 2021 1:48 pm 
Junior

מבחינת הרמה ירושלים קצת תקועה. לא מספיק טובה בשביל להוות יעד לשחקנים המובילים שמעדיפים אירופה או מכבי תל אביב, מצד שני מכוונת לרמות שלא מאפשרות לה לתת דקות אמיתיות לשחקנים צעירים ולתת להם להתפתח

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 24, 2021 1:58 pm 
Sophomore

נו, בליגה בודאי שהיא יכולה לתת דק' משמעותיות לצעירים בלי שיקרה שום דבר.
גם באירופה, בשיטה שהייתה בליגת האלופות לפני הקורונה עם בית מוקדם של שמונה קבוצות, אפשר למצוא דקות אם רוצים ומוכוונים לזה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 24, 2021 8:22 pm 
Sophomore

החתול יובב כתב:
לימדר ודוברת יש חוזה ארוך טווח. אתה צריך לשלם שחרור, מהסוג שעולה הרבה, מהסוג שמכבי תשמח לשלם אקסטרה רק כדי שאחד מהם לא יגיע לירושלים.

המטרה הריאלית זה ישראלי בארבע. יש הרבה ורובם יותר פוטוגניים מבן קרטר - בלייזר, ג'ייק כהן, קליין, סורקין, חנוכי ואביבי. מבין השחקנים שציינתי, השניים האחרונים בדרגת הבשלות והכשרון הגבוהים שיש. עם סייז כזה ויכולת בקליעה הם כבר שחקנים משמעותיים בליגה ובניגוד לאחרים שציינתי גילו רק טפח ממה שהם עוד יכולים לעשות.

לא חושב שהבייאאוט שלהם הוא משהו שלא נוכל לעמוד בו (מניח שלא יותר מ-60K). העניין הוא שהם יצטרכו להביע רצון עז לעבור אלינו ולא אל מכבי וזה רק אם הם יראו הזדמנות מובטחת אצלנו להיות שחקן מוביל נגיד כמו שבלאט קיבל (שזה מה שאמרתי בפוסט הקודם). אני חושב שלאחד כמו דוברת או אפילו מדר לקבל את המעמד של בלאט אצלנו וסטטוס של רכז ראשון בקבוצה שהולכת חזק בפיב"א (לפחות בתיאוריה) זה אחלה קידום. גם אם יש להם הצעה מקבילה ממכבי זה יהיה בלי הבטחות ובמיקום 12-14 ברוטציה מה שיכול גם לפגוע להם בהתקדמות ולבזבז שנים קריטיות.

מצד שני, כמו שכתבתי, מעטים מאד השחקנים הישראלים ששווה להבטיח להם מעמד כזה בהפועל ירושלים (מה שדורש שהם לא יעשו בושות באירופה) ולבלייזר, נמרוד לוי, או אפילו גינת לא הייתי מבטיח את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 24, 2021 8:35 pm 
Hall of Famer

אפרופו השיח הנ"ל, שימו לב (לכאורה, לא יודע האם לקנות את זה...) מה העלות של עסקת קליין למכבי ת"א - 50 אלף דולר...
לא רק אי תשלום ביי-אאוט, אלא אף השתתפות של ברשיה בשכרו

https://www.sport5.co.il/articles.aspx? ... cID=358759

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 24, 2021 8:52 pm 
Junior

החתול יובב כתב:

אני רק שאלה, אם חנוכי הוא ברמת הכישרון והבשלות הכי גבוהים שיש, למה הוא קולע 5 נקודות למשחק ב-37 אחוז לשתי נקודות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 24, 2021 8:58 pm 
Junior

גמליאל כתב:
החתול יובב כתב:

לא חושב שהבייאאוט שלהם הוא משהו שלא נוכל לעמוד בו (מניח שלא יותר מ-60K). העניין הוא שהם יצטרכו להביע רצון עז לעבור אלינו ולא אל מכבי וזה רק אם הם יראו הזדמנות מובטחת אצלנו להיות שחקן מוביל נגיד כמו שבלאט קיבל (שזה מה שאמרתי בפוסט הקודם). אני חושב שלאחד כמו דוברת או אפילו מדר לקבל את המעמד של בלאט אצלנו וסטטוס של רכז ראשון בקבוצה שהולכת חזק בפיב"א (לפחות בתיאוריה) זה אחלה קידום. גם אם יש להם הצעה מקבילה ממכבי זה יהיה בלי הבטחות ובמיקום 12-14 ברוטציה מה שיכול גם לפגוע להם בהתקדמות ולבזבז שנים קריטיות.

מצד שני, כמו שכתבתי, מעטים מאד השחקנים הישראלים ששווה להבטיח להם מעמד כזה בהפועל ירושלים (מה שדורש שהם לא יעשו בושות באירופה) ולבלייזר, נמרוד לוי, או אפילו גינת לא הייתי מבטיח את זה.

אתה לא בכיוון חבר. רק כדי לסבר את האוזן, לים מדר יש בייאאוט של מיליון דולר ל-NBA וזהו (כלומר לליגה או לאירופה נדמה לי שבכלל אין לו בייאאוט). אם אתה חושב שהפועל תוותר עליו בשביל 60 אלף דולר (או כל דבר פחות מכמה מאות אלפי דולרים) כדאי שתתעורר. מניח שדוברת זה אולי סכומים טיפה נמוכים יותר, אבל זה הכיוון בגדול.
ואגב, לים מדר הייתה הצעה בתחילת העונה מפאו שהוא והפועל דחו. אז למה שהוא ילך לירושלים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 24, 2021 10:08 pm 
Sophomore

הוקיץ' כתב:
גמליאל כתב:
החתול יובב כתב:

אתה לא בכיוון חבר. רק כדי לסבר את האוזן, לים מדר יש בייאאוט של מיליון דולר ל-NBA וזהו (כלומר לליגה או לאירופה נדמה לי שבכלל אין לו בייאאוט). אם אתה חושב שהפועל תוותר עליו בשביל 60 אלף דולר (או כל דבר פחות מכמה מאות אלפי דולרים) כדאי שתתעורר. מניח שדוברת זה אולי סכומים טיפה נמוכים יותר, אבל זה הכיוון בגדול.
ואגב, לים מדר הייתה הצעה בתחילת העונה מפאו שהוא והפועל דחו. אז למה שהוא ילך לירושלים?

השאלה זו איזו הצעה הייתה לו מפאו (לא מבחינה כספית אלא מבחינת מעמד ודקות מובטחות). הרי אני מניח שבדומה למכבי פאו היו מציעים לו סה"כ מקום בסגל הרחב ובוא נראה אולי מישהו יפצע ותקבל הזדמנות (וגם זה רק כרול פלייר). הפועל ירושלים הייתה יכולה לתת לו מעמד של שחקן מוביל עם מקום מובטח. סטייל מה שיש לו בהפועל ת"א רק בקבוצה טיפה יותר חזקה ושכן מכוונת גבוה באירופה (וכן אני לא עף על עצמי ברור שזה לא חזקה בהרבה אבל עדיין יש הבדל. לא מאמין שלמשל בלאט היה מגיע ליורוליג דרך הפועל ת"א גם אם היה מקבל דקות).

לגבי בייאאוט של מיליון דולר זה אכן משנה את התמונה (ד"א אני לא חושב שלדוברת יש משהו בכלל קרוב לסדרי גודל האלו לשחקן שחתם בגיל 16...). גם מעניין מה היה קורה אם מדר כן היה רוצה לצאת לפנא/מכבי והיה מפעיל לחץ דרך התקשורת בטענות שמגבילים את ההתקדמות שלו, םוגעים בכדורסלן הישראלי וכו'. לדעתי היו משחררים אותו בהרבה הרבה פחות...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 24, 2021 11:09 pm 
Junior

אני לא חושב.
הפועל משקיעים במדר מגיל צעיר. החוזה שלו נגמר בסוף העונה הבאה וכבר השלימו עם זה שחוזה נוסף לא יהיה. יחד עם זאת, אני לא חושב שיש איזשהו סיכוי שהם ישחררו אותו, לא תמורת 60 אלף דולר וגם לא תמורת 100. לא אחרי שהוא נבחר בדראפט ורק השנה ראינו אתכם מקבלים 650 אלף דולר על הליטאי.
אני גם לא חושב שים עצמו ירצה. הסיבה שהוא דחה את פאו זה כי הוא רצה להתמקד ב-NBA, וגם אם בסופו של דבר הוא יבין שזה לא בשבילו יקח זמן עד שהוא יוותר להערכתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 24, 2021 11:11 pm 
Hall of Famer

פאו' של שנה הבאה נשמע פתאום רלוונטי יותר אולי...
שחקן ישראלי כלשהו יהיה שם אני חושב (באם קטש ימשיך), וסביר מאוד שגם איזה זר שקטש אימן כאן (כמובן שטיישון תומאס זו הבחירה האוטומטית לאור ראיונות שקטש נתן בנושא הנבחרת)

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 26, 2021 10:59 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
ido כתב:
נו, בליגה בודאי שהיא יכולה לתת דק' משמעותיות לצעירים בלי שיקרה שום דבר.
גם באירופה, בשיטה שהייתה בליגת האלופות לפני הקורונה עם בית מוקדם של שמונה קבוצות, אפשר למצוא דקות אם רוצים ומוכוונים לזה

כנראה שבכל מקרה בירושלים יקבלו יותר דקות אירופיות מאשר בגליל או בנהריה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 545 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Capricorn, Google [Bot] ו 11 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: