סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' אוקטובר 19, 2024 12:26 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 81 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' פברואר 22, 2021 12:49 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אם דובר פה על פציעות שלא מדברים עליהן בתקשורת, הרי שכספי ומצבו הבריאותי - AKA "ההימור המושכל" AKA "הנס הרפואי" - מאותרג בתקשורת בשכבות של חוטי פשתן עטופות בפצפצים והכל בקופסת קלקר. כמו בערך כל ספורטאי שהופך לאיש תקשורת.

במחשבה שנייה, אולי עדיף גם שהיה עולה לשחק כדורסל עם כל השכבות האלה מלכתחילה. מצבו היה הרבה יותר טוב.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 22, 2021 1:23 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
בעוד חמש שנים נקרא על ההשתקה סביב ההתמכרות של כספי לטעמי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 22, 2021 1:42 pm 
Junior

אחד הדברים המצחיקים זה שבמקביל לסיפור עם כספי, רועי כהן מערוץ הספורט מנהל איזשהו ריב בטוויטר עם הפועל ירושלים בטענה שהם שמרו על איזשהי עמימות לגבי הפציעה של כריס קרמר במשך שעתיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 22, 2021 1:48 pm 
Junior

נביא בעירו כתב:
אחד הדברים המצחיקים זה שבמקביל לסיפור עם כספי, רועי כהן מערוץ הספורט מנהל איזשהו ריב בטוויטר עם הפועל ירושלים בטענה שהם שמרו על איזשהי עמימות לגבי הפציעה של כריס קרמר במשך שעתיים.

אשכרה? וואו, מגוחך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 22, 2021 1:55 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

ראי שעל הקיר כתב:
אם דובר פה על פציעות שלא מדברים עליהן בתקשורת, הרי שכספי ומצבו הבריאותי - AKA "ההימור המושכל" AKA "הנס הרפואי" - מאותרג בתקשורת בשכבות של חוטי פשתן עטופות בפצפצים והכל בקופסת קלקר. כמו בערך כל ספורטאי שהופך לאיש תקשורת.

במחשבה שנייה, אולי עדיף גם שהיה עולה לשחק כדורסל עם כל השכבות האלה מלכתחילה. מצבו היה הרבה יותר טוב.

אז אתה אומר שאם שחקן סובל מחתך נייר זו לא סיבה להחמיץ חודש של משחקים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 22, 2021 1:57 pm 
Hall of Famer

האמת, עם כל הצ'קים שהוא מקבל חתך נייר זה סיכון רציני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 22, 2021 5:56 pm 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:

AKA קווין דוראנט AKA ג'ון וול AKA שחקנים בני 30+ שהפסידו שנתיים רצופות של כדורסל בגלל אכילס ורצועה צולבת וחזרו לפורמה של אמויפי/אולסטאר AKA ראי חושב שיש לו מושג גדול אבל הוא שוב טועה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 22, 2021 7:39 pm 
Hall of Famer

מאסטר כתב:
ראי שעל הקיר כתב:

AKA קווין דוראנט AKA ג'ון וול AKA שחקנים בני 30+ שהפסידו שנתיים רצופות של כדורסל בגלל אכילס ורצועה צולבת וחזרו לפורמה של אמויפי/אולסטאר AKA ראי חושב שיש לו מושג גדול אבל הוא שוב טועה.

AKA כשהנס הרפואי יחזור ליכולת של אולסטאר אירופי AKA אני אתן לך מערוף - שלפחות יתחיל בלשחק כדורסל באופן רציף לדקות נורמליות ולתקופה שהיא יותר מאנקדוטלית, שלפחות תצדיק ולו כזית את הצ'קים הכבדים שכנראה נופלים לו על הרגל ופוצעים אותו, תוכל להגיד שאני טועה. בינתיים אני טועה למרות שאני צודק (יחד עם כל הפורום חוץ ממך) ואתה כרגיל צודק גם ובעיקר כשאתה טועה.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ב' פברואר 22, 2021 7:54 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 22, 2021 7:53 pm 
Junior

מה זאת אומרת? הויכוח כאן הוא לא על הכישלון בדיעבד של כספי, שהוא בהחלט קיים, אלא האם בנקודת הזמן ההיא היה חכם להחתים אותו.
יותר נכון - האם נכון להחתים שחקן X שעבר 3 פציעות מתוכן 2 מינוריות לחלוטין ואין בהן שום בעיה לחזור לכשירות, וכאן אני עוד עושה לך הנחה ומנטרל שיקולים זהותיים בהבאת ישראלי בכיר שצמח במועדון וכמובן כלכליים.

אתה, כמו חמור שקופץ בראש, טענת כאן אז וגם היום שלהחתים שחקן פציע כמוהו (מי ישמע) זה כישלון ידוע מראש.
אז הבאתי לך שני שחקנים שעברו פציעות פי אלף יותר קשות, לא שיחקו שנתיים כדורסל (בניגוד לכספי שלא שיחק 3 חודשים) וחזרו לפורמה מצוינת וכושר שיא.
כמובן שלא חסרות דוגמאות לשחקנים אחרי פציעות שחזרו ליכולת נהדרת, אבל כל זה כמובן לא מעניין אותך כי "צדקת לגבי כספי", וכמובן שבכל מקום תמשיך לפזר את החוכמה הרפואית שלך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 22, 2021 7:55 pm 
Hall of Famer

כן, זה היה הויכוח, וכנראה שלא ידעתי מה אני מדבר (יחד עם כולם פה) וסתם בפוקס זה התגשם, כי כולם פה חסרי מושג ואני בראשם. רק אתה החכם מכל אדם ידעת מה שאתה מדבר, למרות שהמציאות הבת זונה התנהגה אחרת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 22, 2021 8:03 pm 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
כן, זה היה הויכוח, וכנראה שלא ידעתי מה אני מדבר (יחד עם כולם פה) וסתם בפוקס זה התגשם, כי כולם פה חסרי מושג ואני בראשם. רק אתה החכם מכל אדם ידעת מה שאתה מדבר, למרות שהמציאות הבת זונה התנהגה אחרת.

כן, סתם בפוקס זה התגשם, כי הסטטיסטיקה לחזרה מפציעה ולכושר היא רנדומלית ועל כל מקרה כספי שתביא לי אני אביא לך 3 מקרים אחרים בהם חזרו נהדר מפציעה.
ובוא אאתגר אותך במשהו - תן לי עוד כמה שחקנים שחזית את נפילתם הרפואית. בוא נראה מה אתה שווה... או שכדור הבדולח עובד רק במקרה אחד ומעיד (ביחד עם כל הפורום) על סטטיסטיקה שלמה.
אבל עזוב, מזל באמת שאתה לא היועץ של שון מרקס, ה-GM של ברוקלין, אחרת בקלות רבה הוא היה עלול לפספס את קווין דוראנט, שקיבל 164 מיליון דולר ל-4 שנים כמה שבועות אחרי שקרע את האכילס בגיל 31.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 22, 2021 8:07 pm 
Hall of Famer

כבר פירטתי כמה וכמה מקרים שבהם חזיתי מה הולך להיות עם החתמה של שחקנים פציעים או כאלה שהוחתמו על בסיס סקאוטינג מחופף שהיה נכון אולי ללפני שנים. לא בהכל פגעתי, אבל ברובם כן.
ואני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם אתה היית יועץ במכבי, הצ'קים שנופלים על הרגל של כספי היו כבדים יותר ופוצעים אותו עוד יותר קשה. וזה היה נמשך יותר מ-3 שנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 22, 2021 8:14 pm 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
כבר פירטתי כמה וכמה מקרים שבהם חזיתי מה הולך להיות עם החתמה של שחקנים פציעים או כאלה שהוחתמו על בסיס סקאוטינג מחופף שהיה נכון אולי ללפני שנים. לא בהכל פגעתי, אבל ברובם כן.
ואני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם אתה היית יועץ במכבי, הצ'קים שנופלים על הרגל של כספי היו כבדים יותר ופוצעים אותו עוד יותר קשה. וזה היה נמשך יותר מ-3 שנים.

ההודעה שלך אמינה פחות או יותר כמו הודעה שלי בנוסח - "מעולם לא שמעתי אותך מדבר במונחים רפואיים בעבר על כישלון של שחקנים". שמות, ציטוטים, לא ככה באוויר.
לגבי החלק השני של ההודעה, אני נוטה לחשוב שבמקום לנהל איזו קבוצת קט סל או מחלקה רפואית בעברך (כפי שמתבקש ממי שמטיף כל היום על ניהול של אנשים אחרים) היית קומיקאי בזאפה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 22, 2021 8:14 pm 
Junior

רק שבניגוד לדוראנט השאלה אצל כספי היא לא איך הוא יחזור מפציעה קשה, אלא האם שחקן שנמצא מעבר לשיאו הפיזי וכבר שלוש עונות מפספס חצי מהמשחקים יכול פתאום לתת עונה מלאה בלי פציעות, והאם זהו הימור ששווה מיליון דולר לעונה (או כמה שלא משלמים לו).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 22, 2021 8:17 pm 
Junior

הוקיץ' כתב:
רק שבניגוד לדוראנט השאלה אצל כספי היא לא איך הוא יחזור מפציעה קשה, אלא האם שחקן שנמצא מעבר לשיאו הפיזי וכבר שלוש עונות מפספס חצי מהמשחקים יכול פתאום לתת עונה מלאה בלי פציעות, והאם זהו הימור ששווה מיליון דולר לעונה (או כמה שלא משלמים לו).

אם אתה באמת מאמין ששנתיים בלי כדורסל וקרע באכילס בגיל 31 זה יותר בטוח מהפציעות המינוריות של כספי, אז אין לי מה להתווכח איתך.
מה גם שמכבי יכלו לשחק איתו סביב ה-45 משחקים בעונה שזה חצי ממה שנדרש ממנו בנ.ב.א, ובאינטנסיביות פחות גבוהה ממשחק כל יומיים ובק-טו-בק, מה שהיה מוריד יותר הסיכון.
בהיבט הכלכלי, הבאת כספי גם הכניסה לא מעט, כולל ספונסרים שחתמו על ההעברה הזו, כך ש"הנזק הכספי" קטן בהרבה לדעתי. מעבר לכך, מיליון דולר לשחקן חמישיה זה כסף קטן ביחס לחלק מקבוצות היורוליג.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 22, 2021 8:21 pm 
Hall of Famer

תעלה במלה הת'רד ותקרא על ההחתמות והארכות החוזה לשחקנים פציעים במכבי, על כולם (למעט סימונס, הגבוה הצולע, שאותו לא הכרתי קודם) כתבתי עוד לפני ההחתמה או מיד כשנעשתה שמדובר בתאונה שמחכה לקרות. כנ"ל על מקרה כמו מאריץ' שכבר אז כתבתי שהמרדף אחריו הוא מגוחך ושלא עקבו אחרי היכולת שלו בשנים האחרונות. ועכשיו הצטרף הנס הרפואי, שאני מאחל לו בריאות שלמה ושיוכיח שאני טועה.
ולגבי החלק השני של ההודעה, אני חושב שהיית יכול להיות מנהל חשבונות מצוין בחנות מכולת פושטת רגל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 22, 2021 8:38 pm 
Junior

אתה מסוגל לומר אמת לפעמים? אין פה כלום בת'רד. בוא תרשום בהודעה את שמות השחקנים, ומן הראוי שגם תביא ציטוט או לינק שמראה את הסתייגותך הבלתי מתפשרת למרות אינסוף שחקנים פצועים שחזרו מעולה.

אלכס מאריץ'. על זה נאמר - ראי ראי שעל הקיר, מי גנב הדעת הכי טוב בעיר? בוא נדבר רגע על אלכס מאריץ'.
אז מכבי זכו ביורוליג בעונת 13-14 עם סופו וטיוס כסנטרים. בעונה שלאחר מכן, 14-15, האם מכבי החתימה את מאריץ' כדי שיהיה סנטר ראשון? לא. האם כדי שיהיה סנטר שני?? גם לא.
סופו וטיוס המשיכו להיות סנטרים 1 ו-2 בהיררכיה, מאריץ' כיאה להימור הגיע כסנטר שלישי שמיועד לראות פירורים, סביר מאוד להניח שבחוזה קאט ובסכום נמוך, כך שלמעשה לא נגרם שום נזק והוא שוחרר בדצמבר.
כל קשר בין זה לבין מרדף מגוחך, טעות קולוסאלית ושאר ההכפשות הקבועות לא תואם את המציאות. ממשיך לחכות לשאר הניסים הרפואיים שטענת בזמן אמת כולל גיבוי מהשטח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 22, 2021 8:43 pm 
Junior

מאסטר כתב:
הוקיץ' כתב:

אם אתה באמת מאמין ששנתיים בלי כדורסל וקרע באכילס בגיל 31 זה יותר בטוח מהפציעות המינוריות של כספי, אז אין לי מה להתווכח איתך.
מה גם שמכבי יכלו לשחק איתו סביב ה-45 משחקים בעונה שזה חצי ממה שנדרש ממנו בנ.ב.א, ובאינטנסיביות פחות גבוהה ממשחק כל יומיים ובק-טו-בק, מה שהיה מוריד יותר הסיכון.
בהיבט הכלכלי, הבאת כספי גם הכניסה לא מעט, כולל ספונסרים שחתמו על ההעברה הזו, כך ש"הנזק הכספי" קטן בהרבה לדעתי. מעבר לכך, מיליון דולר לשחקן חמישיה זה כסף קטן ביחס לחלק מקבוצות היורוליג.

קודם כל, דוראנט זה נס רפואי. לא ברור לי מה הדוגמה הזו אמורה להביע, שכספי זה הימור טוב כי קיימים ניסים רפואיים בעולם? אני בכלל לא מדבר על הרפואה ב-NBA שהיא עולם אחר לעומת אירופה.
חוץ מזה, זה סיפור שונה בתכלית. כספי לא רק התאושש מקרע במיניסקוס (שזה אגב יכול להיות פתח לפציעות נוספות), אלא הוא כבר שנים שחקן סופר פציע. שחקן שקרע את הצולבת, במידה והוא לא נוטה לפציעות, אין סיבה שיפצע שוב. ההימור הוא בעיקר על היכולת לשחזר את היכולת שלפני הפציעה. אצל שחקן פציע כמו כספי הסיכוי לעונה בריאה הוא מאוד נמוך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 22, 2021 8:47 pm 
Hall of Famer

סליחה, לא בת'רד הזה אלא בת'רד הקודם שבו התווכחנו בנושא. אתה באמת לא זוכר? לקית באמנזיה או שאתה עושה את עצמך? דווין סמית (הארכה החוזה האחרונה), פבראני, קווינסי מילר (הבחירה שלו על פני דיימון סימפסון) למשל. ועכשיו הנס הרפואי. בקיצור זו לא נראית לי טקטיקה טובה במיוחד.
לגבי מאריץ', מכבי (ודני פדרמן באופן ספציפי) רדפה אחריו באופן די רציף מאז אותה סדרה נגד פרטיזן, בלי קשר למצבת הסנטרים שלה, גם כשמי שעקב ידע שהסדרה הזו לא מייצגת והוא ירד מאד ביכולת שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 22, 2021 9:00 pm 
Junior

גניבת דעת מספר 2. קווינסי מילר. חבל שמכבי לא הלוותה ממך את כדור הבדולח כדי לדעת שכמה ימים אחרי ההחתמה של אחד ממספרי ה-4 המבטיחים באירופה הוא יקרע את הצולבת באימון אישי.

ציטוט מהכתבה על הארכת החוזה האחרונה של דווין סמית' :

"העונה הנוכחית היא הטובה ביותר בקריירה של האמריקאי – ממוצעי היורוליג שלו הם 15.4 נקודות (מקום שישי בליגה), 6.2 ריבאונדים (מקום שמיני), 2.6 אסיסטים, 1.2 חטיפות ומדד ממוצע של 16.8 (תשיעי ביורוליג). הוא מוביל את מכבי בדקות, נקודות, ריבאונדים ומדד. בליגה הישראלית העונה הוא תורם 15.3 נקודות, 6.7 ריבאונדים ומדד 18.5 (שביעי בליגה)."

אבל כפי שציינתי בעבר, חוכמה בדיעבד היא התכונה הכי חזקה אצלך. חבל שאתה לא מציע את שירותך בתחום עם יכולות כאלה.

אם מכבי רדפה אחרי מאריץ' באופן עקבי (אהלן דני שמעורה בפרטים) כדי למלא בסה"כ מקום של סנטר שלישי ברוטציה בסכום נמוך וחוזה קאט, אין עם זה שום בעיה. זה בטח לא אמור להיות הדלק למסע ההכפשות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 22, 2021 9:12 pm 
Hall of Famer

אתה באמת לא קורא מה שכותבים לך, אבל בכל זאת אכתוב לך עוד פעם.
אני לא דיברתי על ההחתמה של מילר בתחילת העונה. נדמה לי שכתבתי בפירוש, אבל אתה לא קורא, שדיברתי על החלק המסיים של העונה שבו מכבי הייתה צריכה לבחור עם מי להמשיך - איתו או עם דיימון סימפסון.
ואם אתה חושב שהארכת החוזה האחרונה של דווין סמית היא מוצדקת ונכונה, אז מ.ש.ל.... דווין סמית קיבל הארכת חוזה כשהרגליים שלו היו כבר במצב קטטוני. ומכבי החתימה אותו על הארכת חוזה בשכר ענק ל-3 או 4 שנים, לא זוכר בדיוק. הוא והרגליים שלו. אני מניח לפי מה שאתה כותב כאן שחשבת אז שזה "הימור מושכל"... וכרגיל באה המניאקית הזו, המציאות. והמציאות הייתה שהחוזה הזה חנק את מכבי, והיא הייתה צריכה להתחנן לדווין סמית שיפרוש מכדורסל.

כן, מכבי רדפה אחרי מאריץ' מאז 2011 ועד שסוף סוף הביאה אותו, כי בכל השנים האלה היו לה את סופו וטיוס כידוע. אה, בעצם לא.
הוא גם לא הוחתם כסנטר שלישי, כי סופו היה פצוע בעין, עבר ניתוח והושבת לתקופה לא קצרה.
ומאריץ' הגיע מחוזה ענק בקובאן (שאותו כמובן לא הצדיק ביכולת...) אז אני לא בטוח שהחוזה שלו היה כזה נמוך... אבל באמת, מגיעה מדליה לצוות על האפשרות לחתוך אותו. מזל שלפחות זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 22, 2021 9:30 pm 
Junior

קורא מצוין את מה שכותבים לי, וכמובן שגם את זה אין לי בעיה לסתור בקלות.

קווינסי מילר נתן סדרה נהדרת ברבע גמר הליגה עם 16.5 נק', 70% ל-2, 2.5 שלשות ב-70%, 6 ריבאונדים, 1.7 אס' ו-1.7 חטיפות למשחק.
עם כל הכבוד לפלא האנושי דיימון סימפסון, שהוא כנראה שילוב של טים דאנקן ושאקיל אוניל, אני לא חושב שממוצעיו היו גבוהים יותר, או שהוא בהכרח היה נראה יותר טוב במשחק ההדחה של מכבי.

הלאה. דווין סמית'. אז להלן האבחנה הרפואית של ד"ר ראי שעל הקיר בנוגע לכשירותו של דווין סמית' בעת חתימת החוזה באפריל 2015: רגליים קטטוניות.

מספריו של דווין סמית' באותה עונה למרות הרגליים הקטטוניות - 15.4 נקודות (מקום שישי ביורוליג), 6.2 ריבאונדים (מקום שמיני), 2.6 אסיסטים, 1.2 חטיפות ומדד ממוצע של 16.8 (תשיעי ביורוליג). הוא מוביל את מכבי בדקות, נקודות, ריבאונדים ומדד. בליגה הישראלית העונה הוא תורם 15.3 נקודות, 6.7 ריבאונדים ומדד 18.5 (שביעי בליגה)

אכן, כך נראה שחקן גמור שאסור בתכלית האיסור לחתום איתו הארכת חוזה ל-3 שנים, שחקן שהוא אבן הפינה של מכבי באותן שנים כולל זכיה ביורוליג. אבל כרגיל אצל ראי, שחקן שנפצע לאחר חתימת החוזה = אשמת הנהלת מכבי הפושעת.

טעות מספר 3 (זה מתחיל לעייף): "מאריץ' לא הוחתם כסנטר שלישי כי סופו היה פצוע בעין, עבר ניתוח והושבת לתקופה לא קצרה".
המציאות: סופו שיחק בכל משחקי היורוליג של מכבי בעונת 14-15.

בנוגע לרדיפה אחרי מאריץ', אשמח שתביא לכאן את מחלקת הסקאוטינג של מכבי שתאשר לך את קיום הממצאים, כי עד אז אתה פשוט מדבר באוויר וזה קצת מגוחך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 22, 2021 10:22 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

די מאסטר... אתה מוציא שם רע להומרים.
וכרגיל אתה משתמש בסטטיסטיקות שמתאימות לך. דוגמא קטנה - הסדרה המופתית של קווינסי מילר ברבע הגמר. 3 משחקים מול בני הרצליה החלשה בהם נכנסו לו הזריקות. ראינו מה נשאר מזה בחצי גמר הפיינל פור... רמז למקרה שאתה לא זוכר - 2 נקודות ומדד 0 עגול.
אין לי יותר מדי זמן וסבלנות להגיב לכל חצאי האמיתות ששפכת פה, אז אני אתייחס רק ל2:
1) אתה באמת משווה בין דוראנט וג'ון וול, שני שחקני על ופריקים אתלטיים ופיזיים שחזרו מפציעות אחרי מנוחה ארוכה, לעומרי כספי שלא מסוגל לשחק 3 משחקים ברצף מבלי שתיתפס לו הבוהן? בחייאת זומזום.
2) איך באמת ספרופולוס לא חשב עד עכשיו לשחק עם ווילבקין ודורסי בעמדות 2-3?? אולי בגלל שסקוטי לא מסוגל לשמור על אף מספר 2 ודורסי לא יכול לשמור על אף מספר 3?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 22, 2021 10:29 pm 
Hall of Famer

אני לא יודע איך דיימון סימפסון היה נראה במשחק ההדחה של מכבי. כנראה יותר טוב מ-2 נקודות, אבל לעולם לא נדע. היו לו ממוצעים של 9 נק' ו-6.7 ריב' בליגה במשחקים שהספיק לשחק, ובעיקר הוא היה בריא. גם לא נדע איך היה מתפקד נגד הרצליה המפורקת ברבע הגמר. אבל דבר אחד אני כן יודע, מכבי החליטה ביניהם לא בפלייאוף אלא בתחילת אפריל, אחרי שסיימה את עונת היורוליג שלה. מכבי שיחקה מאז עוד לפני הפלייאוף 7 משחקים בעונה הסדירה, הפסידה ב-5 מהם וירדה למקום הרביעי. מילר סיים את שבעת המשחקים האלה עם ממוצעים של 3.9 ו-1.7 ריב'. כל הכבוד על המספרים היפים נגד הרצליה שהגיעה מפורקת לגמרי לפלייאוף, עוד יותר ממכבי (כמדומני כל המשחקים שם, מול מכבי הזוועתית של סוף עונת 2016/17, היו גארבג' מתמשך ונגמרו מעל 20 הפרש).

לגבי סמית, הוא הגיע לסוף העונה ההיא במצב פיזי איום ונורא. הוא עוד נתן מספרים לא רעים במשחקים ששיחק, בכל זאת כדורסל הוא ידע, אבל כבר זז הרבה פחות ובקושי קפץ. בסוף הוא החסיר כמדומני את המשחק האחרון מול נס ציונה ואת רוב הסדרה נגד אילת, וגם כששיחק נראה בחצי קלאץ'. הממוצעים שלו על פני העונה זה נחמד, אבל מי שראה את סמית בחלק המסיים של אותה עונה (כששיחק) יודע שיש דברים שמעבר למספרים של העונה השלמה, ולשחקן במצב פיזי כמו שסמית הגיע אליו לא חכם לתת הארכת חוזה ארוכת טווח ועמוסה בכסף שלמועדון אין בעודף. וכמובן שמיד באה המציאות, כבר בתחילת העונה הבאה שהייתה המשך ישיר לסיומה של זו. המספרים לאורך העונה כולה לא מספרים את הסיפור, עם כל הכבוד להם.

אשר למרדף אחרי מאריץ', מן הסתם אין לי קשרים בטרויקה (תודה לאל) אבל הוא היה מלפפון של מכבי בערך בכל עונה מאז אותה סדרה, ולא מעט נכתב על זה כבר אז, בזמן אמת. מזל שהיה מי ששילם לו יותר, ולשמכבי לא היה כסף להתחרות. זה לא היה משהו חריג. מאריץ' עצמו, אגב, לפני שהגיע למכבי, סיפר על דני פדרמן שניסה להחתים אותו באמצע חוזה בפנתינאיקוס לפני שהלך לקובאן.
סופו אכן שיחק בסופו של דבר את העונה הסדירה, אבל מאריץ' הוחתם לפני העונה כשסופו הגיע מהפגרה עם פציעת העין ועם עודף משקל, נכשל בבדיקות הרפואיות והחמיץ את ההכנה לעונה ואת המשחקים בגביע הביניבשתי. אף אחד לא ידע אם יתאושש ומתי, ואחרי הניתוח בעין הסברה הייתה שהוא ייעדר תקופה לא קצרה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 22, 2021 10:55 pm 
Junior

sir charles כתב:
די מאסטר... אתה מוציא שם רע להומרים.
וכרגיל אתה משתמש בסטטיסטיקות שמתאימות לך. דוגמא קטנה - הסדרה המופתית של קווינסי מילר ברבע הגמר. 3 משחקים מול בני הרצליה החלשה בהם נכנסו לו הזריקות. ראינו מה נשאר מזה בחצי גמר הפיינל פור... רמז למקרה שאתה לא זוכר - 2 נקודות ומדד 0 עגול.
אין לי יותר מדי זמן וסבלנות להגיב לכל חצאי האמיתות ששפכת פה, אז אני אתייחס רק ל2:
1) אתה באמת משווה בין דוראנט וג'ון וול, שני שחקני על ופריקים אתלטיים ופיזיים שחזרו מפציעות אחרי מנוחה ארוכה, לעומרי כספי שלא מסוגל לשחק 3 משחקים ברצף מבלי שתיתפס לו הבוהן? בחייאת זומזום.
2) איך באמת ספרופולוס לא חשב עד עכשיו לשחק עם ווילבקין ודורסי בעמדות 2-3?? אולי בגלל שסקוטי לא מסוגל לשמור על אף מספר 2 ודורסי לא יכול לשמור על אף מספר 3?

אני ממציא סטטיסטיקות שמתאימות לי? אתה קראת ל-2 הפסדי חוץ בהפרש של חודש "הקבוצה בכושר הגרוע ביורוליג". לא אני הדמגוג כאן חבר.
ועוד פעם, מה יותר מייצג - שלושה משחקי פלייאוף ברבע גמר "שנכנס לו הכל" (אז כנראה הברך חזרה לעצמה) או משחק אחד נקודתי בחצי גמר שהוא לא שיחק טוב.
אתה באמת רוצה שאתחיל לשלוף מהארכיון משחקים רעים נקודתיים במעמדים גדולים של שחקני מפתח? כי יש לא מעט כאלה, אפילו דונטה סמית' בעונת האליפות של י-ם קלע 4 נקודות נגד אילת.

1. אם שחקן בגיל 30+ חוזר מצוין אחרי שנתיים שלמות בלי כדורסל ופציעות קשות מאוד כמו אכילס+צולבת, אז גם עומרי כספי (שהוא אתלט טוב כשלעצמו) יכל לחזור מצוין.
אני לא יודע בני כמה אתה וראי, אבל הגישה הזו שאי אפשר לחזור מצוין מפציעות היא מיושנת. עם האמצעים הטכנולוגיים והרפואיים הסיכויים עוד יותר גדולים. וכן, אין מאה אחוז, אבל יש לא מעט דוגמאות שחוזרים.
בנוגע להערה האחרונה, כן, 53 משחקים בקצב של גולדן סטייט ב-2018 = לא מסוגל לשחק 3 משחקים רצופים מבלי שתיתפס לו הבוהן. רמה גבוהה של דיון.

2. "לא מסוגל לשמור"... שוב, בעולם הסמול בול של היום, גם שחקן בגובה 2.01 יכול למצוא את עצמו סנטר בנ.ב.א. כל חיסרון בצד אחד יכול להיות יתרון בצד שני.
אפשר לחשוב שסקוטי לא מסוגל לרוץ עם פרפרליץ', קייסי ריברס או יול על חסימות, בובואה לעומת מאצ'אפ מול לארקין, קווין פאנתר במקום דיליניי או רודריגז, DJ סילי במקום בולדווין, אברינס במקום קלאת'ס וכו'.
ואין בעיה, אם קבוצה כמו צסקא, באיירן או ולנסיה רוצה להוריד את קורבנוב, זיפסר או קאליניץ' על דורסי באותיות, אז א' היא יכולה לראות דאבל טים ו-ב' היא יכולה להיענש בצד השני או במשחק מעבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 81 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], סאבוניס, רואה שחורות ו 5 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה