סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' אוקטובר 19, 2024 2:27 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 81 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' פברואר 23, 2021 8:59 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
מאסטר כתב:
ראי שעל הקיר כתב:
וגם ההתעקשות שמילר הגיע בריא לסוף העונה ההיא, או בכלל לאיזושהי נקודה בקריירה מאז. היה לו אולי אפסייד אם היה בריא. היא לא היה בריא.

אני לא מכיר הרבה שחקנים פצועים שנותנים 16 ו-6 על 70% בסדרת פלייאוף, אחרת לא היו שחקנים פצועים בעולם כי כולם היו משחקים כל הזמן.
וזה בסדר, כבר הבנתי את הראש שלך, שחקן בן 24 אחרי פציעה זה שחקן שצריך לפרוש. אפשר להסתפק בזה.

וזה בערך מה שהוא עשה דה פקטו מאז...

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 23, 2021 9:13 pm 
Hall of Famer

אשר להרצליה, תום מעיין ואור לאומי הם אולי לא מאורי הגולה, אבל הם עוד שני ישראלים בסגל בתנאי חוק רוסי. מעיין היה גם השומר הטוב ביותר בין הגארדים שלהם. שניהם עדיפים על די ג'יי שארפ בהרבה.
כרם משעור שנתן עונת קריירה נפצע במשחקים האחרונים של העונה הסדירה וחזר רע. בסדרה מול מכבי נראה צל של עצמו, בעיקר נראה מפוחד ממגע.
נשארנו עם די ג'יי שארפ ויריב אבירם שלפחות אחד מהם חייב להיות על המגרש בכל זמן, לפעמים שניהם.
בנוסף למשחקים שציינת, צריך לציין שהרצליה הפסידה את רוב משחקיה בסוף העונה הסדירה כולל מול קריית גת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 23, 2021 10:27 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
רק כמה הערות קטנות על הדוגמאות שמאסטר נתן עם ג'ון וול ודוראנט:
1) ג'ון וול פתח את העונה עם חוזה חתום מפלצתי ככה שלא באמת החתימו אותו והימרו עליו. הוא הועבר עם בחירת סיבוב ראשון מוגנת תמורת שחקן שנחשב לחוזה רעיל שאי אפשר לגעת בו. אכן וול חזר סבבה לגמרי (עדיין שחקן לא יעיל במיוחד) ואיתו יוסטון במאזן של 9-11 (שלילי) אשר מפתיע מעט לטובה, אבל אני בספק אם מישהו היה מחתים אותו על אפילו חצי מהשכר שהוא מקבל היום, בטח לא לפני שחזר מפציע וגם לא אחרי שראו איך הוא נראה אחרי הפציעה.

2) קווין דוראנט הוא מקרה חריג מכמה סיבות:
א) הוא שחקן שאם הוא בריא הוא יכול להפוך כמעט בעצמו את הקבוצה שלו לקונטנדרית.
ב) הוא הגיע בעסקת חבילה עם קיירי. אם אתה מהמר על דוראנט אתה גם מקבל את קיירי (וגם נתקע עם דיאנדרה ג'ורדן).
ג) הפציעה של דוראנט היא כזאת שבצורה מובהקת סטטיסטית לא חוזרים ממנה טוב. זה לא אומר שאתה לא יכול לחזור ממנה טוב (היחיד שחזר ממנה בכושר זהה הוא דומיניק) אבל הסיכוי לזה הוא נמוך מאוד.
כשמחברים את שלושת הסעיפים זה High risk-high gain. סיכוי נמוך שזה יצליח אבל אם זה יצליח שיחקת אותה בענק.
כספי עם כל הכבוד היה Medium risk - low gain. האם כספי בכושר של ממפיס/גולדן סטייט הוא גיים צ'יינג'ר ביורוליג? אני חושב שלא. שחקן יורוליג סבבה לגמרי, אבל לא יודע אם זה אחד ששווה לשרוף עליו עלות מעסיק של זר בכיר מאוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 23, 2021 10:47 pm 
מנהל פורום

אני מוחה על הזילזול בדיאנדרה ג'ורדון. עדיין שחקן מצויין

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 24, 2021 1:42 am 
Hall of Famer

מאסטר, הסידרה הזאת לא הייתה שייכת לתחום הספורט.
הרי הייתה מגבלה של שני ישראלים על המגרש, אז קבוצה לא יכולה להסתמך על זרים וכרם משעור (טובים ככל שיהיו). שארפ ואבירם הם שחקנים שלא עשו שום דבר בליגת העל לא לפני ולא אחרי אותה הסדרה (ולא שקרעו את הליגה הלאומית או משהו). למעשה תרומתם הייתה מאוד מפתיעה, וזה שהרצליה הייתה בערך תחרותית בחלק מהמשחק הראשון - זה הדבר היחיד הזכור לי מהסידרה.

כעת נשברתי ופתחתי את הנתונים מול העיניים - הרצליה גם היו ללא דני רובין (מה איתו מאז באמת?!), ואבירם זליקוביץ' שעזב לירושלים במהלך אותה העונה (ובדיוק דיבר על כך בפודקאסט טרי לערוץ הספורט).
גם גזרת הזרים לא הייתה מי יודע מה, ללא סטיבן דניס ואמאדי אנג'איי האגדיים (עבורי לפחות), שכבר היו אחרי שיא הקדנציה שלהם בהרצליה ולא כשירים כל כך.
לצד ג'ף אדריאן (שלרוב התקשה מאוד מול מכבי בכל מסגרת שהיא), שיחקו האדונים הנכבדים - ברנדון טריש (גארד סתמי לגמרי), טוריאן גרין (שקלע 3/22 מהשדה באותה הסידרה...), חליל קניסביץ' הקצת גמלוני ומוזר, ודרל וויליאמס - שאני אפילו לא זוכר אותו!

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 24, 2021 2:08 am 
Hall of Famer

לגבי כרם משעור, כאמור, בסוף העונה המופלאה ההיא הוא נפצע ולא שיחק במשחקים האחרונים של העונה הסדירה. הוא חזר לסדרה הזו צל של מה שהיה, ואני זוכר אותו בעיקר ממש מפחד ממגע. תום מעיין נפצע (לא בפעם הראשונה), אור לאומי כמדומני חטף מחלת נשיקה או משהו כזה וגם הוא הושבת, והרצליה נשארה כמעט בלי ישראלים ראויים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 25, 2021 4:40 pm 
Hall of Famer

"חוץ ממנו גם עומרי כספי כבר מושבת חודש וחצי בגלל וירוס בבטן"
<YNET>
למישהו פה היה אי פעם וירוס בבטן שהשבית אותו לחודש וחצי? איזה מין וירוס זה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 25, 2021 6:05 pm 
Junior

אני לא חושב שהעניין הוא שרפואית אין דבר כזה. ואולי אפילו זה באמת מה שיש לכספי. הנקודה המעניינת לדעתי זה שבמכבי הגיעו למצב שבו אין אף אדם שעוקב אחרי ספורט בארץ שאשכרה לוקח ברצינות את מה שהם אומרים...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 25, 2021 6:10 pm 
Hall of Famer

זה כנראה וירוס עם שפיץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 25, 2021 6:46 pm 
Junior

רובין פרש ב2018 (סגן נשיא ב-משהו שנקרא relm לפי הלינקדאין).

הרצליה זה כר פורה לפציעות/מחלות של שחקנים ישראליים (לוין, רובין, זליקוביץ, מעיין, משעור ואפילו בן רייס).

אגב המעטים שיתהו מה קורה עם לוין ייאלצו להמשיך לתהות. כתבי הכדורסל הביזיוניים בארץ לא בקטע של לעדכן אפילו שהם כבר עושים כתבה על בני הרצליה פעם ב..

“I tell ya. I’d have to deck Nate. I’d have to deck him. He be coming and I’d lay one of those picks on him and he’d have to pick his teeth up off the court

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 26, 2021 4:03 am 
Junior

shmueliki כתב:
מאסטר, הסידרה הזאת לא הייתה שייכת לתחום הספורט.
הרי הייתה מגבלה של שני ישראלים על המגרש, אז קבוצה לא יכולה להסתמך על זרים וכרם משעור (טובים ככל שיהיו). שארפ ואבירם הם שחקנים שלא עשו שום דבר בליגת העל לא לפני ולא אחרי אותה הסדרה (ולא שקרעו את הליגה הלאומית או משהו). למעשה תרומתם הייתה מאוד מפתיעה, וזה שהרצליה הייתה בערך תחרותית בחלק מהמשחק הראשון - זה הדבר היחיד הזכור לי מהסידרה.

כעת נשברתי ופתחתי את הנתונים מול העיניים - הרצליה גם היו ללא דני רובין (מה איתו מאז באמת?!), ואבירם זליקוביץ' שעזב לירושלים במהלך אותה העונה (ובדיוק דיבר על כך בפודקאסט טרי לערוץ הספורט).
גם גזרת הזרים לא הייתה מי יודע מה, ללא סטיבן דניס ואמאדי אנג'איי האגדיים (עבורי לפחות), שכבר היו אחרי שיא הקדנציה שלהם בהרצליה ולא כשירים כל כך.
לצד ג'ף אדריאן (שלרוב התקשה מאוד מול מכבי בכל מסגרת שהיא), שיחקו האדונים הנכבדים - ברנדון טריש (גארד סתמי לגמרי), טוריאן גרין (שקלע 3/22 מהשדה באותה הסידרה...), חליל קניסביץ' הקצת גמלוני ומוזר, ודרל וויליאמס - שאני אפילו לא זוכר אותו!

אני חושב שאתה טועה. הרצליה הסתמכה בעיקר על היכולת של הזרים, לדוגמא 81 נקודות מהם בניצחון על מכבי (מתוך 94), או 60 מתוך 82 במשחק הצמוד בארנה.
אז ה-5 זרים היו כשירים לשחק, ועל אף האבחנה הויזואלית של ראי בנוגע למשעור (והפציעה המסתורית שלא נחשפת כאן), קצת קשה לי לסמוך על דבריו כשגם לפי הסטט' הוא נתן את מספריו הרגילים ב-2 מ-3 המשחקים.
עם כל הכבוד, תום מעיין ואור לאומי על 6 נקודותיו בגיל 20 הם לא ההבדל בין קבוצת קונוסים לקבוצה תחרותית, כפי שהרצליה הייתה במשחקים שקדמו לפלייאוף ובעיקר מול חיפה, מכבי וירושלים.
אני לא אומר שהרצליה לא נחלשה באופן טבעי ללא עומק בישראלים, אבל ההבדל בין זה לבין להציג אותה כקבוצת ליגה א' מחוז מרכז הוא מאוד גדול.
אדריאן המתקשה נתן עונה אישית טובה מאוד, היה פחות או יותר בשיא הכושר, ואם הוא התקשה אז צריך למרבה הצער לתת קרדיט גם למילר כי הוא זה שפגש אותו בצבע.
טוריאן גרין אכן היה רע, אבל הוא גם זה שהוביל את הרצליה באותה עונה למקום שהיא סיימה בו. בנוגע לדרל וויליאמס אגב, זה קצת מוזר באמת, כי בהפועל ת"א הוא היה טוב לדעתי והם בחרו בשינוי קונספציה.
מה שכן, בסופו של דבר, אני לא חושב שהיינו צריכים לחפור כ"כ בהרצליה. אם מילר לא היה כשיר אז הוא לא היה נותן את המספרים הטובים ביותר בקבוצה כשיש לידו שחקנים לא רעים כמו גאודלוק וראד - בטח מבחינת היכולת לספק סטט'.

נערך לאחרונה על ידי מאסטר בתאריך ו' פברואר 26, 2021 5:08 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 26, 2021 4:55 am 
Junior

עמוס לב כתב:
מאסטר כתב:
בהיבט הכלכלי, הבאת כספי גם הכניסה לא מעט, כולל ספונסרים שחתמו על ההעברה הזו, כך ש"הנזק הכספי" קטן בהרבה לדעתי. מעבר לכך, מיליון דולר לשחקן חמישיה זה כסף קטן ביחס לחלק מקבוצות היורוליג.

זה מיליון דולר נטו. 2 מיליון ברוטו ועלות מעביד עוד יותר גבוהה. אני די משוכנע שזאת עלות לא נמוכה לשחקן חמישיה, עצומה ביחס לחלק מקבוצות היורוליג, לדוגמא באיירן מינכן, זניט, ז'לגיריס ועוד.

לגבי דווין סמית'. הטעות לא הייתה להשאיר אותו, הטעות הייתה אורך החוזה. אם היה אפשר להשאיר אותו לעונה הבאה וזהו, החתמה מעולה. אפשר גם היה לתת אופציה לעונה אח"כ. אבל 3 שנים??? אני גם כתבתי על כך בזמן אמת. סמית' סיים את אותה עונה עם בעיות גב והיה ברור שהמצב הבריאותי שלו בעייתי והירידה תגיע. לא היה ברור מתי, אבל מכבי התחייבה ל-3 עונות כדי לספוג את הירידה הזאת. זה כמובן נגמר בצורה הכי גרועה למכבי, באופן בכלל לא מפתיע.

כמו שאמרתי, על עניין עומרי כספי צריך להסתכל כמכלול של היבטים ולא בצורה קרה ורנדומלית.
1. בהיבט הכלכלי, חלק מהסכום שולם ע"י ספונסרים ספציפית בשבילו... מעבר לכך מכבי גם הכניסה כסף בצורה ישירה ועקיפה בזכות כספי.
2. מדובר בסיטואציה חריגה בנוף - השחקן הישראלי הבכיר ביותר חוזר מגלות בנ.ב.א, צמח במועדון ואמור לחזק את הזהות הישראלית. אין הרבה הזדמנויות כאלה.
3. על כל דוגמא של באיירן או ז'לגיריס אפשר למצוא שחקן ספסל ביורוליג שמרוויח 2 מיליון לפני המס כמו האנגה, הורטל או ווייטמן.
בקבוצות הגדולות שחקני חמישיה מרוויחים סכומים מופרעים של למעלה מ-3 מיליון, ושחקני ספסל מיליון פלוס (בובואה, פרננדז-טיילור-תומפקינס, במילאנו ופנר מניח שגם).
באופן כללי אני חושב שזה בסדר להחזיק שני שחקני חמישיה בסכום שציינת, ולדעתי אם כספי היה ממשיך באותו קו מפתיחת העונה שעברה הוא היה לא פחות טוב משנגליה שמרוויח הרבה יותר ממנו.

לגבי דווין סמית', בזמן שנחתם החוזה לא נראתה שום בעיה פיזית שצפויה לצוץ אלא להפך, הבחור היה בכושר הטוב בחייו. הוא אולי סיים את השנה עם בעיה, אבל חתם על חוזה באפריל.
זה נכון שהוא לא היה ילד אבל גם שחקן מאוד חכם ודבק, כזה שיכול לתרום בגילאים מאוחרים גם אם שיאו הפיזי מאחוריו, ובאמת מצער שהפציעה האחרונה הכריעה אותו.
אתה מדבר על המו"מ בנוגע לאורך החוזה אבל צריך לזכור מה קרה באותה תקופה - מכבי שילמה מחיר כבד על האיבוד של רייס לכסף הגדול ברוסיה והיקמן לחוזה משמעותי בטורקיה.
היא לא רצתה שיקרה לה אותו דבר עם דווין סמית', שהיה לו ביקוש גדול אחרי עונה פנטסטית, והשקיעה קצת יותר בהחתמה שלו. בעיניי זו חשיבה הגיונית ביחס לאותה נקודת זמן. יהיה נחמד לראות הודעה שנכתבה בזמן אמת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 26, 2021 10:59 am 
Junior

דווין סמית׳ היה שחקן מאוד פציע עם ברכיים בעייתיות עוד לפני החוזה האחרון שלו. כמובן, שום דבר שעשוי להדאיג אותך או את ההנהלה של מכבי, אבל היו בהחלט מי שהתריעו בזמן אמת, גם פה בפורום, שזו החתמה גרועה. כמובן, אפשר לדמיין מציאות שבה הם היו אוכלים את הכובע שלהם, כמו למשל המקרה של דוראנט או הקאמבק האדיר של כספי אתמול בערב, אבל תמיד יש את הסיכוי הקטן הזה שהם יצדקו.

עונה אחת לפני העונה המצויינת שאחריה האריכו לו את החוזה, סמית׳ הפסיד המון משחקים ובסופה גם נותח בברכיים. אז נכון, הוא נתן אחרי זה כאמור עונה טובה מאוד, אבל לתאר את זה כאילו הפציעות הגיעו רק אחרי ההארכה - נו נו, מוכר לי מאיפשהו...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 26, 2021 4:49 pm 
Hall of Famer

מאסטר כתב:
אני חושב שאתה טועה. הרצליה הסתמכה בעיקר על היכולת של הזרים, לדוגמא 81 נקודות מהם בניצחון על מכבי (מתוך 94), או 60 מתוך 82 במשחק הצמוד בארנה.
אז ה-5 זרים היו כשירים לשחק, ועל אף האבחנה הויזואלית של ראי בנוגע למשעור (והפציעה המסתורית שלא נחשפת כאן), קצת קשה לי לסמוך על דבריו כשגם לפי הסטט' הוא נתן את מספריו הרגילים ב-2 מ-3 המשחקים.
עם כל הכבוד, תום מעיין ואור לאומי על 6 נקודותיו בגיל 20 הם לא ההבדל בין קבוצת קונוסים לקבוצה תחרותית, כפי שהרצליה הייתה במשחקים שקדמו לפלייאוף ובעיקר מול חיפה, מכבי וירושלים.
אני לא אומר שהרצליה לא נחלשה באופן טבעי ללא עומק בישראלים, אבל ההבדל בין זה לבין להציג אותה כקבוצת ליגה א' מחוז מרכז הוא מאוד גדול.
אדריאן המתקשה נתן עונה אישית טובה מאוד, היה פחות או יותר בשיא הכושר, ואם הוא התקשה אז צריך למרבה הצער לתת קרדיט גם למילר כי הוא זה שפגש אותו בצבע.
טוריאן גרין אכן היה רע, אבל הוא גם זה שהוביל את הרצליה באותה עונה למקום שהיא סיימה בו. בנוגע לדרל וויליאמס אגב, זה קצת מוזר באמת, כי בהפועל ת"א הוא היה טוב לדעתי והם בחרו בשינוי קונספציה.
מה שכן, בסופו של דבר, אני לא חושב שהיינו צריכים לחפור כ"כ בהרצליה. אם מילר לא היה כשיר אז הוא לא היה נותן את המספרים הטובים ביותר בקבוצה כשיש לידו שחקנים לא רעים כמו גאודלוק וראד - בטח מבחינת היכולת לספק סטט'.

מה צריך כל כך הרבה להרחיב...
קבוצת יורוליג (הגם שלא חזקה) שיחקה מול קבוצה שמעניקה מתוך אילוץ כ-50 דקות במשחק לשחקנים שמעולם לא הוכיחו (ואולי גם לא יוכיחו) שהם שווים בכלל מקום בליגת העל. זה מתחיל ומסיים את הדיון על פערי הרמות בין שתי הקבוצות.
קצת קשה להשוות (גם כי שונה מאז החוק הרוסי וכו') אבל סביר שהרצליה של אותה סדרת פלייאוף נחותה למשל מנהריה של היום (שהיא באמת מאוד חלשה, לא עמוקה בסגל וכו').

מאסטר כתב:
לדעתי אם כספי היה ממשיך באותו קו מפתיחת העונה שעברה הוא היה לא פחות טוב משנגליה שמרוויח הרבה יותר ממנו

זה דיון תיאורטי, אבל לדעתי כספי גם בשיאו היה שחקן פחות טוב משנגליה (בהתייחס למה שדרוש לשחקן מוביל ביורוליג, לא לשחקן משלים ב-NBA). השוואה מסוימת יכולנו לראות ביורובאסקט 2017, ואני במקרה ראיתי כמה משחקים (כולל ישראל-גיאורגיה) מהמגרש עצמו, וההשוואה הזו עניינה אותי גם אז בזמן אמת, ושום דבר לא גרם לשנות את דעתי מאז.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 26, 2021 5:36 pm 
Hall of Famer

מאסטר כתב:

חפרנו בסדרה מול הרצליה כי אתה מדבר עליה כאילו אף אחד כאן לא ראה אותה.
לגבי משעור, אין פה שום דבר מסתורי למי שעושה גוגל. הוא פרק את הכתף במשחק נגד ירושלים כמה מחזורים לסיום העונה, ולא חזר יותר בעונה הסדירה.

עכשיו לגבי מילר ובריאותו.
מכבי עצמה ויתרה על השנה השנייה בחוזה של מילר אחרי אותו פלייאוף מופלא. שחקן בן 24 עם אפסייד ובריא כמו שור, כמובן. ועוד אחרי סדרת פלייאוף מופלאה מול הרצליה. ומכבי הופכת את החלטתה ומוותרת על אוצר כזה?

אבל יודעים מה, נעזוב את מכבי בצד. להשתמש בהחלטה X של מכבי שסותרת החלטה Y של מכבי זה קצת טיעון מעגלי. נראה לאן המשיך מילר משם, על פי מיטב הפרסומים שמצאתי.

אחרי שמכבי ויתרה על היהלום, הוא הגיע בתחילת העונה הבאה לבמברג של טרינקיירי. צריך להגיד שטרינקיירי היה כבר מאמן וותיק במועדון, הוא כבר אימן את במברג ביורוליג שתי עונות קודם לכן כשמילר נתן את העונה הגדולה בכוכב האדום. לא בדקתי אם הוא אשכרה אימן נגדו בשיטת הבתים של היורוליג של אז, אבל אני מניח שכאחד ממאמני היורוליג הטובים והמוערכים הוא הכיר את אחד השחקנים החמים ביורוליג של אותה עונה וידע מה מילר יכל לעשות כשהיה בריא.
אבל כבר בתחילת העונה הספיק לטרינקיירי משחק אחד בליגה הגרמנית כדי להבין מה יש לו ביד בנקודת הזמן הנוכחית. לשאר המשחקים בתקופה שלו בבמברג, גם בליגה הגרמנית וגם ביורוליג, מילר בכלל לא התלבש, עד ששוחרר מהקבוצה בנובמבר. מנכ"ל הקבוצה אמר שמילר שוחרר "מסיבות מקצועיות". ממתי קובעים דעה מקצועית על שחקן בריא עם אפסייד, שכבר הראה מה הוא יכול לעשות כשהוא בריא, אחרי משחק אחד?
אחרי ששוחרר מבמברג, הבריא עם האפסייד לא מצא אף קבוצה באירופה שתסכים לקחת אותו. קצת מוזר לשחקן בריא וצעיר עם אפסייד.

עברו ארבעה חודשים בלי קבוצה, הגיע חודש מרץ 2018 והתחילה העונה בפוארטו ריקו, ומילר חתם שם והתחיל שם את העונה. הוא החזיק מעמד שם חודש וחצי ושוחרר באמצע אפריל. צריך להוסיף שהוא הוחלף בקבוצה על ידי ריישון טרי, שהיה בן 33 והגיע אל אותה קבוצה פצוע בעצמו - בידיעת הקבוצה, שידעה שתצטרך לחכות לו כמה משחקים. ועדיין העדיפה להביא אותו ולהיפטר מהבריא בן ה-25 עם האפסייד.
עוד כמה חודשים עברו על מילר אחרי פוארטו ריקו בלי קבוצה, ועד שבכל זאת הייתה קבוצה אירופית שקיוותה, זו הייתה ז'ובנטוט בדלונה שהחתימה אותו בקיץ 2018. זה לא לקח הרבה זמן, בספטמבר הוא כבר שוחרר בלי ששיחק משחק רשמי אחד, אחרי שלא עמד בבדיקות הרפואיות.
תקופה ארוכה מילר שוב לא מצא קבוצה שתסכים לגעת בו עם מקל, עד שבקיץ 2019 חתם בציבונה זאגרב. לקח לציבונה שבועיים להבין עם מה יש לה עסק ולשחרר אותו כשגם שם לא הספיק לשחק משחק רשמי, בטענה שהוא לא בריא.
התחנה הבאה של מילר, בהמשך העונה שעברה, הייתה הליגה של טייוואן, שיש לציין שהיא ליגה חצי מקצוענית. אחרי חמישה משחקים שהספיק לשחק הליגה הופסקה זמנית בגלל הקורונה. אחרי הפסקה קצרה העונה התחדשה בבועה ישר לפלייאוף, אבל מילר כבר לא היה שם – הוא שוחרר והוחלף על ידי שחקן אחר, כשאחד הפרסומים שראיתי ציטט אותם כאומרים שמילר "לא עמד בדרישות הפיזיות". דרישות פיזיות של ליגה חצי מקצוענית בטייוואן, כן?
אגב, לפי ספורטנדו מילר סיים את חמשת משחקיו בטייוואן עם ממוצעים של 16 נק' ו-9.6 ריב'. אני לתומי חשבתי ששחקן שלא עומד בדרישות פיזיות לא אמור להביא מספרים כאלה, ושהם אמורים להראות שהוא בפועל בריא כמו שור עם אפסייד. להחליף שחקן בריא, עם אפסייד, עם מספרים כאלה, לפני הפלייאוף? Inconceivable.
אלה קורותיו של הבריא עם האפסייד בשלוש השנים מאז עזב את מכבי, החל מהמשחק הבודד בבמברג אחרי שמכבי ויתרה עליו.

אבל לפחות לסיים עם טעם טוב חייבים. זה אמנם לקח עוד הרבה זמן בלי לשחק כדורסל סדיר - אבל לפני חודשיים, דצמבר 2020, מילר חתם בבנפיקה, מקום שלישי בליגה הפורטוגלית. מאז הוא מחזיק שם מעמד, עשרה משחקי ליגה וגביע לפי הספירה שלי עד היום. זו התקופה הכי ארוכה שבה שיחק ברצף כדורסל מאז אותו סיום עונה במכבי. מאחל לו מכאן בריאות מלאה ושיקרע את אירופה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 28, 2021 11:13 am 
Hall of Famer

אני קצת הסתכלתי על מה שכתבתי בפורום על דווין סמית'.
אז בימים אחרי פרסום החוזה, אני הקטן כתבתי שזאת החתמה איומה ונוראה. זה לא רק אורך החוזה. זה גם העובדה שעד לחוזה של סמית' מכבי קבעה לעצמה רף של מיליון דולר נטו לשחקן. רייס הלך ממכבי בגלל ההחלטה הזאת וכמובן גם אחרים. אז מכבי החליטה לשבור את התקרה שהיא בעצמה קבעה לשחקן מבוגר עם בעיות ברכיים ולתת לו את החוזה הכי גדול מאז קרלוס ארויו למשך 3 שנים. את האמת, גם אם הוא היה בריא הייתי חושב שהחוזה הזה רע, כי דווין סמית' היה שחקן נהדר, וורסטילי ואיכותי. אבל הוא לא היה כוכב ביורוליג שסוחב קבוצות. הוא היה שחקן דבק מעולה, אבל זהו. על שחקן כזה אתה לא שופך את החוזה הכי גדול שלך ביי פאר ועוד ל-3 שנים. עכשיו תוסיף את הבריאות והגיל. בעיני איך שהחוזה של סמית' הסתיים ומה שהוא נתן למכבי באותה תקופה הייתה כרוניקה של מוות ידוע מראש. אבל אולי אני לא מבין כלום וההחתמה הייתה נפלאה. רק עוד מזל רע שפוקד את מכבי שזה לא עבד.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 15, 2021 5:17 am 
Junior

טוב, כמה דברים. בנוגע לדווין סמית' - אתם פשוט טועים.

נביא בעירו טוען שדווין סמית' היה שחקן מאוד פציע עם ברכיים בעייתיות, ואז אני הולך לעמוד היורוליג של הבחור ורואה 28 משחקים מתוך 30 בעונת 13-14 (שנגמרה בזכיה) עם 28 דקות פארקט.
אבל לא יכול להיות, האם יש לנו כאן נביא שקר? או שסתם לא בדק וירה כאן דברים לא נכונים כדי להטריל? אז הלכתי עונה אחת אחורה, ל-12-13, ולמרבה הפלא רשום 25 הופעות מתוך 27 אפשריות ושוב - 28 דקות פארקט.
מסרב להכיר בעובדה שחברנו לפורום כותב שטויות, ויורד עוד עונה אחורה - הראשונה של סמית' במכבי - 11-12. מה גיליתי? 21 הופעות מתוך 21 אפשריות, 27 דקות פארקט.
מיותר לציין שוב שבעונת 14-15, במהלכה נחתם החוזה, סמית' היה אחד השחקנים הטובים ביורוליג ללא ספק, שיחק 25 מ-27 משחקים - ב-32 דקות פרקט, עם ממוצעי שיא כמעט בכל קטגוריה אפשרית.
כך שגם אם נותח בברכו, הוא חזר כמו גדול ליכולת הטובה בקריירה שלו... יכולת שהייתה מזכה אותו בחוזה גבוה אצל רוב הקבוצות ביבשת.
אבל כן, נביא, החתמה גרועה, לא פחות. לא ריסקית, לא החתמה עם סיכון מסוים, החתמה גרועה! בסדר.

עמוס, את דעתי על "החתמה איומה ונוראה" כתבתי כמה שורות למעלה, מוזמן לקרוא, זה מיועד גם אליך. בנוגע לעניין הכלכלי:
טייריס רייס הלך ממכבי כי הוא קיבל 2.5 מיליון דולר ברוסיה. לא 1.5, שם אפשר היה אולי להתגמש, אלא סכום מטורף שאפילו באימפריות של היורוליג נדיר היה ששילמו.
ההשוואה לקרלוס ארויו היא גם הגזמה פראית, כי ארויו הרוויח באיזור ה-2.5 כמדומני, ודווין סמית' אולי "שבר את הרף" של המיליון, אבל הסכום בתאכלס היה 1.2 מיליון דולר בעונה. עליה קטנה מהרף.
"גם אם הוא היה בריא הייתי חושב שהחוזה רע" = ניתוק מוחלט מהמציאות. אתה צריך להבין שבמציאות של היורוליג אי אפשר להחתים "כוכבים שסוחבים קבוצות" במיליון דולר, אלא כפול.
החוזה הכי גדול שלך (שהוא לא ביי פאר כאמור) שווה שחקן ברמתו של דווין סמית' ולא יותר. זה אולי קצת מבאס וכואב, אבל אלה הסכומים באירופה. אולי אם תפנים את העניין הזה, תבין איפה מכבי נמצאת בשרשרת המזון.

shmueliki, אם הרצליה ניצחה את מכבי חיפה כמה מחזורים לפני הפלייאוף, בהרכב דומה לזה שעלתה מול מכבי, אז יותר סביר שהרצליה הייתה ברמה של מכבי חיפה מאשר ברמה של נהריה מהעונה. לוגיקה פשוטה.
אם כאמור הרצליה וחיפה קרובות ביכולתן לפי המשחק ביניהן, בין אם חיפה לא כזו גדולה ובין אם הרצליה יותר טובה ממה שעשיתם ממנה, אז מילר שהיה טוב מול הרצליה יכל להספיק גם מול חיפה.

ראי, קודם כל שאפו על הסקירה. לא האמנתי שתעשה את זה, אבל באמת יפה. העניין הוא פשוט - מכבי נפלה עם קווינסי מילר בטווח הארוך. אין על כך עוררין. השאלה היא בנוגע להחלטה בזמן אמת.
מה שאתה ודומיך מתעקשים לעשות, זה לספר לנו מה קרה בדיעבד. בזמן אמת, היה בהחלט הגיוני לחשוב שעדיף למכבי ללכת עם האפסייד של מילר בתור השחקן שחתום במועדון, ואמור להתאים הרבה יותר מסימפסון בעתיד.
וכדי לסכם את הדיון איתך, גם אם אחרוג ממנהגי ואסכים עם כל הדוגמאות שהבאת - עדיין מדובר ב-5 מתוך 60 שחקנים שעברו במכבי ב-8 שנים האחרונות.
אולי מבחינתך בשאר הקבוצות ביבשת לא נופלים אף פעם על ענייני בריאות, ויש להן 100 אחוז הצלחה באספקט הזה, אבל זה כמובן לא המצב, מה גם שיש הרבה דוגמאות לשחקנים פצועים שחזרו נהדר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 15, 2021 6:37 am 
Junior

עמוס לב כתב:
1. מאסטר, אתה לא יכול לעשות הקבלה בין תקופות שפל באן.בי.איי של קבוצות ליורוליג. באן.בי.איי לוקח זמן לבניה חדשה. יש חוזים ארוכי טווח. הרבה יותר קשה להשיג כוכבים חדשים, בגלל חוזים ארוכי טווח. באירופה הדבר שונה. כל שנה אתה יכול לבנות מחדש. הרבה יותר קל לעבור משושלת אחת לשושלת חדשה. אפשר לראות איך הקבוצות הגדולות באמת כמו צסק"א, ריאל, פנר ממשיכות שוב ושוב לאורך שנים ארוכות להגיע לפיינל פור עם סגלים משתנים וקבוצות אחרות לחלוטין. הגיוני באן.בי.איי להמתין משהו כמו 3 שנים מתום שושלת לתחילת שושלת חדשה וזה אפילו מהר מאד. באירופה להמתין 3 שנים לבניה מחדש של קבוצה זה אומר לפחות 2 עונות כישלון.
2. לגבי כספי. הוא בא עם סימני שאלה מאד מאד גדולים לגבי הבריאות שלו. מצב הברכיים שלו היה נוראי (עדיין) והסיבה שהוא לא מצא יותר חוזה באן.בי.איי וכמובן השנים האחרונות שלו באן.בי.איי היו פועל יוצא של המצב הגופני שלו. בזמן אמת היה ברור שההחתמה של כספי היא הימור ושיש סיכוי גבוה מאד שכספי לא יתרום הרבה למכבי בגלל המצב הגופני שלו. אצל מירוטיץ' זה ממש לא היה ככה. ודבר אחרון, מירוטיץ' צעיר מכספי ב-3 שנים. בעוד שכספי חתם במכבי בגיל 31, גיל לא צעיר, בדר"כ בצד היורד של הקריירה, מירוטיץ' חזר לאירופה בגיל 28, גיל שבו שחקנים נמצאים בשיא הקריירה שלהם

חזרתי קצת אחורה מתוך סקרנות לדיון הקודם שלנו, ורציתי להגיב לך גם על הנקודות האלה.

1. מסכים איתך בנוגע להבדל המבני בין הליגות - היעדר הגמישות בנ.ב.א לעומת היורוליג - אבל שם זה נגמר, כי באירופה מעדיפים ללכת בקו של הנ.ב.א.
האמירה "אפשר לראות איך הקבוצות הגדולות באמת כמו צסק"א, ריאל, פנר ממשיכות שוב ושוב לאורך שנים ארוכות להגיע לפיינל פור עם סגלים משתנים וקבוצות אחרות לחלוטין" - לא נכונה.
במציאות, צמרת היורוליג מאוד דוגלת בשושלות וסגלים שממשיכים לאורך שנים, בסיס שממשיך קרוב לעשור, ובקיצור - בניה ארוכת טווח.
זו למען האמת החלטה חכמה שמוכיחה את עצמה שוב ושוב, ומעבר להצלחה באותן קבוצות - זה גם מקשה מאוד על האחרות להדליק מבערים, כי האופציות שלהן לשחקנים מוכחים ואיכותיים ביורוליג מצומצמות.
למרות הגמישות החוזית, גם ביורוליג מאוד קשה להעביר כוכבים בתוך המפעל, במיוחד אם אין לך תקציבי עתק לשפוך כדי לחלץ אותם ממלתעות צסקא, ריאל, פנר, ברצלונה ובעבר גם פאו.

דוגמאות. ריאל מדריד רצה עם יול, ג'ייסי קארול ורודי פרננדז לאורך כל העשור האחרון. פליפה רייס נתן 14 שנים אפקטיביות, בין 04 ל-18.
בואריאציה הראשונה, עם ה-CORE הזה בדיוק + סרחיו רודריגז (6 שנים נהדרת) וניקולה מירוטיץ' (4 שנים נהדרות) זה הוביל ל-4 פיינל פורים מתוכם 2 סגנויות וזכיה.
בואריאציה השניה, לצד יול-קארול-פרננדז, היו אלה 3 עונות רצופות של קמפאסו וטבארס, 4 עונות של רנדולף ו-5 עונות של תומפקינס. זה נגמר עם זכיה אחת, פיינל פור אחד, והעונה שלא נגמרה.

פנרבחצ'ה. יאן וסלי משלים עכשיו את עונתו השביעית בקבוצה. סלוקאס, דאטומה וקאליניץ' - 5 עונות רצופות. בוגדן בוגדנוביץ' - 3 עונות עד שנחטף לנ.ב.א. גודוריץ' ומלי - שנתיים עד שנחטפו לנ.ב.א. בובי דיקסון/עלי מוחמד - עונה שישית.
בקיצור, המשכיות זה שם המשחק, וזה הוביל ל-5 הופעות רצופות בפיינל פור. בוא נראה קבוצה בתקציב של מכבי או אפילו של ריאל מצליחה לקחת מהכסף הגדול של פנר את אחד מכוכביה.

צסקא גם כמובן התבססה על שושלות ארוכות טווח. זה התחיל עם הקבוצה האגדית של פאפאלוקאס, לנגדון וסמודיש (6 שנים), הולדן (עשור), 5 שנים של שישקאוסקאס ו-4 שנים של דייויד אנדרסן. אינספור פיינל-פורים כתוצאה מכך.
הואריאציה השניה: 6 שנים של תאודוסיץ', 5 שנים לארון ג'קסון, 3 שנים לווימס וקרסטיץ'. איפשהו באמצע הצטרפו דה קולו (5 שנים), קורי היגינס (4 שנים) וקייל היינס (7 שנים).

בקיצור, לא פלא שהמציאות של מכבי היא להמר שוב ושוב על שחקנים פחות מוכחים, שזה כמובן סיכון די גדול. מכאן אפשר לגזור את ימי השפל, עד שעולים על סוס מנצח (כמו בנ.ב.א) זה עשוי לקחת זמן, ואז לא ממהרים להיפרד ממנו.
מבחינת הגישה עצמה - למרות הפיתוי שבדבר והגמישות האפשרית - אני לא מאמין בבניה מחדש כל שנה. אני חושב שזה רק מרחיק אותך מהצלחה... מעריך יותר המשכיות.

2. לפי מה אתה קובע שמצב הברכיים שלו היה נוראי? עברת על הבדיקות? כי הנתון היחיד היה שהוא עבר ניתוח במיניסקוס, משהו ששחקנים חוזרים ממנו די בקלות לכשירות מלאה.
בנוגע לכך שהוא לא מצא חוזה בנ.ב.א, לא מעט שחקנים הפסיקו באיזשהו שלב לקבל חוזה בליגה הטובה בעולם באיזור הגיל של כספי. זה לא אומר בהכרח שהדבר נעשה מההיבט הבריאותי ולא מההיבט המקצועי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 15, 2021 9:26 am 
Junior

לגבי דווין סמית׳:

די נו... גם גניבת דעת צריך לדעת לעשות.

סמית׳ שיחק את כל עונת 2013-14 פצוע. זה שמכבי ניהלו את הפציעה הזו מצויין - סחתיין עליהם. זה כמובן היה על חשבון משחקי ליגה וזו כמובן היתה החלטה טובה מבחינתם, אבל בוא אני אגלה לך סוד: הברך שכיכבה ביורוליג וזו שישבה על אזרחי יומיים אחר? זו אותה ברך. אבל למה צריך להתווכח על סטטיסטיקות מלפני 7 שנים כשיש לנו את מכבי עצמה שהיתה לגמרי סקפטית לגבי הברכיים של סמית בסוף אותה עונה.
הנה פה: https://sports.walla.co.il/item/2770833

שנה אחר כך הם כבר היו כל כך משוכנעים שזה רעיון טוב להציע לו את החוזה המדובר? סבבה. יש מי שחשבו אז שזה לא רעיון כל כך מוצלח. היו שאפילו השתמשו במילה החתמה גרועה. באופן אישי, אני חושב שאם אתה נותן את החוזה הכי כבד שלך לשחקן בגילאים 32-35 כדאי מאוד שזה יהיה שחקן שהמצב הפיזי שלו יותר מרשים מזה שבו היה סמית׳. אתה חושב אחרת? אהלן וסהלן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 15, 2021 10:52 am 
Hall of Famer

"לא האמנתי שתתן את הסקירה על מילר"? לפחות מה שאני מבין מהמשפט הזה, אתה ידעת את זה כבר. קיווית שהמידע הלא-רלוונטי-בכלל הזה יישאר מוסתר, אני לא אבדוק והאחרים ממילא לא ידעו.

אז הנה, קבל עוד סקירה שלא האמנת שאני אעשה, והאמת גם אני לא.
ראיתי שאתה אוהב מספרים וסטטיסטיקות ועל זה אתה מבסס את כל תפיסותיך בערך. אז הנה קצת מספרים.
קווינסי מילר הספיק לשחק 4 משחקי יורוליג במכבי באותה עונה. בממוצע 19 דקות ו-19 שניות למשחק הוא קיבל באותם משחקים. מספריו: 7 נק', 3.3 ריב', 0.8 אס' לעומת 1.3 איבודים, 0.5 חט', סחט 1.3 עבירות למשחק לעומת 2.8 שביצע, 31.6% ל-2, 36.4% ל-3, 100% מהעונשין (אבל רק על זריקת עונשין אחת למשחק).
סמפסון שיחק 6 משחקי יורוליג בסוף העונה. הוא שיחק 20:09 דקות למשחק, כולה 50 שניות יותר ממילר. מספריו: 9.19 נק', 6.7 ריב', 1.2 אס' לעומת 0.7 איבודים, 1.5 חט', סחט 3.3 עבירות לעומת 2.7 שביצע, 61% ל-2, לא זרק ל-3, 33.3% מהעונשין.

מה אנחנו רואים מהמספרים? למילר היה טווח ל-3 ולסימפסון לא, ומילר היה קלעי עונשין מצוין (אבל כמעט לא הלך לקו, אז הרבה טוב לא יצא מזה) לעומת סימפסון שהיה קלעי עונשין נורא ואיום (בכל הקריירה, לא רק במכבי). בשאר הקטגוריות נוק-אאוט מוחלט של סימפסון למילר. בוא נגיד שאם זה היה איגרוף אמיתי, מילר לא היה משחק כדורסל עוד כמה שנים.

אני אשאל פה עוד שאלה: המשחקים של מילר היו בחלוקה מוזרה - שלושה באמצע העונה ועוד אחד במחזור 22. ששת המשחקים של סימפסון היו בסיום העונה. נשאלת השאלה - אם מילר היה כה בריא, למה הוא לא המשיך לשחק באופן סדיר אחרי המשחקים באמצע העונה? במילים אחרות, למה הובא סימפסון למשחקים בסוף העונה מלכתחילה? בקיצור, לא בדיעבד ולא בשמיעבד. מכבי ידעה כבר אז שמילר לא בריא.

אף אחד לא מדבר פה על "נפילה עם שחקנים" מבחינה מקצועית או מבחינת פציעות מקריות. בעונה שעברה היו במכבי מליון פציעות ורובן היו מקריות, ולכאלה לא יכולות להיות טענות, זה חלק מהמשחק. אבל כן מדברים על מקרים שבהן מכבי מביאה שחקנים פצועים מלכתחילה, או כאלה שהם פציעה שמחכה לקרות בסיכון גבוה, ואחת מהשתיים - או שהצוות הרפואי מעריך לא נכון את בריאותם, או שהוא כן מעריך נכון וההנהלה עושה לו אובר-רולינג, ומקווה לאיזה נס רפואי שיקרה.
במקרה הספציפי של מילר לא היה שום הגיון בלבחור שחקן לא בריא בעליל, יהיה אפסיידו אשר יהיה, על פני שחקן בריא שנותן אחלה תרומה בסך הכל (באמת, מספרים סבבה לגמרי הוא נתן, בלי קשר למילר). ומה שקרה עם מילר בשלוש השנים אחרי זה - בעיקר מה שקרה איתו בבמברג מיד אחרי מכבי, בקבוצת יורוליג עם מאמן שודאי הכיר את האפסייד שלו - מראה את זה. הוא לא היה מסוגל לשחק כדורסל תחרותי, עם כל הכבוד לסדרה מול הרצליה שלא באמת דמתה לכדורסל תחרותי. טרינקיירי כבר אחרי משחק רשמי אחד הבין שאין מה לחכות איתו לנס רפואי, עם כל הכבוד לאפסייד שמפסייד. ובעצם, אפילו למכבי עצמה נפל סוף סוף האסימון והיא ויתרה על המשך החוזה שלו.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ב' מרץ 15, 2021 11:29 am, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 15, 2021 11:09 am 
Hall of Famer

מאסטר כתב:
טוב, כמה דברים. בנוגע לדווין סמית' - אתם פשוט טועים.

עמוס, את דעתי על "החתמה איומה ונוראה" כתבתי כמה שורות למעלה, מוזמן לקרוא, זה מיועד גם אליך. בנוגע לעניין הכלכלי:
טייריס רייס הלך ממכבי כי הוא קיבל 2.5 מיליון דולר ברוסיה. לא 1.5, שם אפשר היה אולי להתגמש, אלא סכום מטורף שאפילו באימפריות של היורוליג נדיר היה ששילמו.
ההשוואה לקרלוס ארויו היא גם הגזמה פראית, כי ארויו הרוויח באיזור ה-2.5 כמדומני, ודווין סמית' אולי "שבר את הרף" של המיליון, אבל הסכום בתאכלס היה 1.2 מיליון דולר בעונה. עליה קטנה מהרף.
"גם אם הוא היה בריא הייתי חושב שהחוזה רע" = ניתוק מוחלט מהמציאות. אתה צריך להבין שבמציאות של היורוליג אי אפשר להחתים "כוכבים שסוחבים קבוצות" במיליון דולר, אלא כפול.
החוזה הכי גדול שלך (שהוא לא ביי פאר כאמור) שווה שחקן ברמתו של דווין סמית' ולא יותר. זה אולי קצת מבאס וכואב, אבל אלה הסכומים באירופה. אולי אם תפנים את העניין הזה, תבין איפה מכבי נמצאת בשרשרת המזון.

מאסטר, אתה יכול להביא כמה מספרים שאתה רוצה על 28 דקות למשחק השתתפות בכל המשחקים וכו'. זאת עדיין סטטיסטיקה ויש מציאות. המציאות גרמה לי לכתוב בזמן אמת את המשפט "גם אם הוא היה בריא", אז כן הבריאות הייתה אישיו עם סמית' ואתה יכול לנסות להפריח מסכי עשן מסביב, זה לא ישנה את העובדה.
אני לא השוויתי לקרלוס ארויו. אני רשמתי שמאז החוזה לקרלוס ארויו מכבי לא החתימה שחקנים על חוזים מעל מיליון דולר. זאת הייתה מדיניות. היו שחקנים שמכבי ויתרה בגלל המדיניות הזאת, לא רק טייריס רייס. ואתה קצת מקטין את שבירת הרף. אם זה היה לשנה אחת, אז עוד מילא. כמו שאמרת 20% מעל לרף זה לא נורא. אבל זה היה ל-3 שנים. ולגבי גובה החוזה של השחקן הטוב ביותר שלך, מכבי יכולה לשלם רק את מה שיש לה. השאלה אם אתה רוצה לשים את החוזה הכי גבוה שלך על מישהו כמו דווין סמית' (גם ללא הפציעה), איכותי, מחבר, אבל עדיין רול פלייר, או על מישהו בסגנון של סקוטי ווילביקין, שכשמכבי החתימה אותו הוא לא היה בדרג העילית (כמו שנניח שסמית' היה שם, בערך), אבל הוא שחקן יוצר, שחקן שמוביל קבוצות. קבוצה עם מגבלת תקציב, כפי שאתה בהחלט טורח לספר לנו על מכבי, צריכה לעשות את הבחירה הזאת. הטענה הגדולה שלי בעשור האחרון לפחות לגבי ההתנהלות של מכבי וההחתמה של סמית' יושבת שם בדיוק, היא שאין לה את התקציבים של ריאל, פנר וכו', אבל היא מתנהלת כאילו כן. סגלים ארוכים, "12 שחקני יורוליג" וכו'. אז כשאתה ריאל או פנר, אתה יכול לבנות סגל רחב מעולה. כשאתה מכבי ובונה סגל רחב, אז הוא יהיה בינוני. אולי פעם בכמה זמן יהיו גניבות ואז תהיה שווה יותר ממה שאתה באמת, אבל אלו יהיו הבלחות. המשפט הזה מעניין מאד, כי זה בערך מה שקרה למכבי בעשור האחרון.

לטעמי, מכבי נלחצה ששחקנים בורחים ממנה ושהקהל לא מרוצה, אז באופן שאנחנו כבר מכירים אותו כל קיץ הם זרקו עצם לאוהדים. הנה תראו, שמרנו לכם על דווין סמית' וגם פתחנו את הארנק. עכשיו אחרי שאנחנו כל כך משקיעים, תפתחו אתם את הארנק כי שווה לכם לקנות מנוי. החלטת יח"צ, לא מקצועית.

מאסטר כתב:
עמוס לב כתב:
1. מאסטר, אתה לא יכול לעשות הקבלה בין תקופות שפל באן.בי.איי של קבוצות ליורוליג. באן.בי.איי לוקח זמן לבניה חדשה. יש חוזים ארוכי טווח. הרבה יותר קשה להשיג כוכבים חדשים, בגלל חוזים ארוכי טווח. באירופה הדבר שונה. כל שנה אתה יכול לבנות מחדש. הרבה יותר קל לעבור משושלת אחת לשושלת חדשה. אפשר לראות איך הקבוצות הגדולות באמת כמו צסק"א, ריאל, פנר ממשיכות שוב ושוב לאורך שנים ארוכות להגיע לפיינל פור עם סגלים משתנים וקבוצות אחרות לחלוטין. הגיוני באן.בי.איי להמתין משהו כמו 3 שנים מתום שושלת לתחילת שושלת חדשה וזה אפילו מהר מאד. באירופה להמתין 3 שנים לבניה מחדש של קבוצה זה אומר לפחות 2 עונות כישלון.
2. לגבי כספי. הוא בא עם סימני שאלה מאד מאד גדולים לגבי הבריאות שלו. מצב הברכיים שלו היה נוראי (עדיין) והסיבה שהוא לא מצא יותר חוזה באן.בי.איי וכמובן השנים האחרונות שלו באן.בי.איי היו פועל יוצא של המצב הגופני שלו. בזמן אמת היה ברור שההחתמה של כספי היא הימור ושיש סיכוי גבוה מאד שכספי לא יתרום הרבה למכבי בגלל המצב הגופני שלו. אצל מירוטיץ' זה ממש לא היה ככה. ודבר אחרון, מירוטיץ' צעיר מכספי ב-3 שנים. בעוד שכספי חתם במכבי בגיל 31, גיל לא צעיר, בדר"כ בצד היורד של הקריירה, מירוטיץ' חזר לאירופה בגיל 28, גיל שבו שחקנים נמצאים בשיא הקריירה שלהם

חזרתי קצת אחורה מתוך סקרנות לדיון הקודם שלנו, ורציתי להגיב לך גם על הנקודות האלה.

1. מסכים איתך בנוגע להבדל המבני בין הליגות - היעדר הגמישות בנ.ב.א לעומת היורוליג - אבל שם זה נגמר, כי באירופה מעדיפים ללכת בקו של הנ.ב.א.
האמירה "אפשר לראות איך הקבוצות הגדולות באמת כמו צסק"א, ריאל, פנר ממשיכות שוב ושוב לאורך שנים ארוכות להגיע לפיינל פור עם סגלים משתנים וקבוצות אחרות לחלוטין" - לא נכונה.
במציאות, צמרת היורוליג מאוד דוגלת בשושלות וסגלים שממשיכים לאורך שנים, בסיס שממשיך קרוב לעשור, ובקיצור - בניה ארוכת טווח.
זו למען האמת החלטה חכמה שמוכיחה את עצמה שוב ושוב, ומעבר להצלחה באותן קבוצות - זה גם מקשה מאוד על האחרות להדליק מבערים, כי האופציות שלהן לשחקנים מוכחים ואיכותיים ביורוליג מצומצמות.
למרות הגמישות החוזית, גם ביורוליג מאוד קשה להעביר כוכבים בתוך המפעל, במיוחד אם אין לך תקציבי עתק לשפוך כדי לחלץ אותם ממלתעות צסקא, ריאל, פנר, ברצלונה ובעבר גם פאו.

דוגמאות. ריאל מדריד רצה עם יול, ג'ייסי קארול ורודי פרננדז לאורך כל העשור האחרון. פליפה רייס נתן 14 שנים אפקטיביות, בין 04 ל-18.
בואריאציה הראשונה, עם ה-CORE הזה בדיוק + סרחיו רודריגז (6 שנים נהדרת) וניקולה מירוטיץ' (4 שנים נהדרות) זה הוביל ל-4 פיינל פורים מתוכם 2 סגנויות וזכיה.
בואריאציה השניה, לצד יול-קארול-פרננדז, היו אלה 3 עונות רצופות של קמפאסו וטבארס, 4 עונות של רנדולף ו-5 עונות של תומפקינס. זה נגמר עם זכיה אחת, פיינל פור אחד, והעונה שלא נגמרה.

פנרבחצ'ה. יאן וסלי משלים עכשיו את עונתו השביעית בקבוצה. סלוקאס, דאטומה וקאליניץ' - 5 עונות רצופות. בוגדן בוגדנוביץ' - 3 עונות עד שנחטף לנ.ב.א. גודוריץ' ומלי - שנתיים עד שנחטפו לנ.ב.א. בובי דיקסון/עלי מוחמד - עונה שישית.
בקיצור, המשכיות זה שם המשחק, וזה הוביל ל-5 הופעות רצופות בפיינל פור. בוא נראה קבוצה בתקציב של מכבי או אפילו של ריאל מצליחה לקחת מהכסף הגדול של פנר את אחד מכוכביה.

צסקא גם כמובן התבססה על שושלות ארוכות טווח. זה התחיל עם הקבוצה האגדית של פאפאלוקאס, לנגדון וסמודיש (6 שנים), הולדן (עשור), 5 שנים של שישקאוסקאס ו-4 שנים של דייויד אנדרסן. אינספור פיינל-פורים כתוצאה מכך.
הואריאציה השניה: 6 שנים של תאודוסיץ', 5 שנים לארון ג'קסון, 3 שנים לווימס וקרסטיץ'. איפשהו באמצע הצטרפו דה קולו (5 שנים), קורי היגינס (4 שנים) וקייל היינס (7 שנים).

בקיצור, לא פלא שהמציאות של מכבי היא להמר שוב ושוב על שחקנים פחות מוכחים, שזה כמובן סיכון די גדול. מכאן אפשר לגזור את ימי השפל, עד שעולים על סוס מנצח (כמו בנ.ב.א) זה עשוי לקחת זמן, ואז לא ממהרים להיפרד ממנו.
מבחינת הגישה עצמה - למרות הפיתוי שבדבר והגמישות האפשרית - אני לא מאמין בבניה מחדש כל שנה. אני חושב שזה רק מרחיק אותך מהצלחה... מעריך יותר המשכיות.

2. לפי מה אתה קובע שמצב הברכיים שלו היה נוראי? עברת על הבדיקות? כי הנתון היחיד היה שהוא עבר ניתוח במיניסקוס, משהו ששחקנים חוזרים ממנו די בקלות לכשירות מלאה.
בנוגע לכך שהוא לא מצא חוזה בנ.ב.א, לא מעט שחקנים הפסיקו באיזשהו שלב לקבל חוזה בליגה הטובה בעולם באיזור הגיל של כספי. זה לא אומר בהכרח שהדבר נעשה מההיבט הבריאותי ולא מההיבט המקצועי.
[/quote]

אתה קצת פספסת את הנקודה שלי. בוודאי שלהמשכיות יש חשיבות בכל ליגה, גם ביורוליג. הנק' שלי הייתה שבאן.בי.איי כשהסגל שלך מזדקן, אז מאד קשה להתחדש במהיורת. יש תקופת ביניים של נפילה לרוב. ביורוליג אין את הבעיה הזאת. אתה נותן אחלה דוגמאות איך הקבוצות הגדולות רצו על סגל מסויים ואז כשהסגל החל להזדקן, למצות את עצמו, פשוט הביאו כוכבים חדשים שימלאו את החלל. אתה רוצה למצוא את ההרכב הזה שתוכל לרכוב עליו למשך תקופה. אבל אתה יכול להגיע להרכב הזה עם החתמות נכונות תוך פגרה אחת. הרבה יותר קל לצמצם את תקופת הביניים. מכבי לא ריאל ולא פנר והיא לא תגיע כל שנה לפיינל פור. אבל במסגרת התקציב שלה, שנניח שהוא באמצע הדרך ביורוליג, ציפיה של הגעה למשחקי ההכרעה במשך רוב השנים היא הגיונית, בעיקר כשמכניסים כפקטור את המסורת של מכבי ואת היציבות הכלכלית המאפיינת אותה.

לגבי כספי, כשהוא הוחתם אני ולא מעט אחרים התייחסנו אליו כסיכון בריאותי. אני לא זוכר פציעות ספציפיות, אבל כן שהיתה הבנה שהמצב הבריאותי של כספי לא טוב וזאת חלק מהסיבה למה קבוצות לא רוצות לגעת בו באן.בי.איי.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 15, 2021 5:53 pm 
Hall of Famer

בשולי הדיון, אני אישית הייתי מעדיף את דווין סמית (בשיאו, המקצועי והבריאותי) על פני ווילבקין. אבל זה לא לגמרי רלוונטי לדיון - כי כאמור החוזה לדווין סמית ניתן כבר כשהיו סימני שאלה רציניים מאוד לגביו.
במקרה קראתי לאחרונה ספר על כוחה של "חוכמת ההמונים", אז אני חושב שדווקא בהקשר של מכבי (אולי בניגוד לקבוצות אחרות, כי כאן אנחנו יחסית מכירים את השחקנים המגיעים, יכולים לנתח את ה-role המוגדר שלהם בקבוצה וכו') - כשיש פה בפורום קרוב לקונצנזוס עד כמה החתמה מסוימת היא לא טובה מבחינה מקצועית/כלכלית - זה מתממש בסיכוי לא רע - כספי, בנדר, וכאמור הארכת החוזה לדווין סמית דאז.
על ז'יז'יץ' למשל היו כמדומני ממש דעות מעורבות. כנ"ל לגבי וולטרס אם זכור לי נכון.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 15, 2021 6:04 pm 
Hall of Famer

למכבי הייתי מעדיף את ווילביקין בשיאו. לצסק"א למשל, כנראה את דווין סמית'.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 02, 2021 10:10 am 
Hall of Famer

לכל המעוניין - כספי נפצע בשריר הירך האחורי ויהיה בחוץ ל 3-4 שבועות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 02, 2021 10:38 am 
Junior

מעניין מה יהיה עם כספי בעונה הבאה. הוא הצהיר כי הוא רואה את עצמו משחק עוד כמה שנים טובות, ומצד שני אין סיכוי שמכבי או כל קבוצה אחרת ישלמו לו מה שהוא מרוויח היום אחרי שבקושי שיחק במשך שנתיים והרוויח מיליונים. מעניין אם הוא יסכים לקצץ בשכרו באופן ניכר. ואם לא - איפה הוא בדיוק ימצא קבוצה שכן תסכים לשמור על רמת השכר שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 81 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה