סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' אוקטובר 19, 2024 5:26 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 412 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' אפריל 25, 2021 8:46 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
Hacohen כתב:
אולי קשה לך לקבל כי למרות שהסברתי ופירטתי, אתה מתעקש על ההגדרות הלא נכונות.
דקה לפני ודקה אחרי אין עניין של החלטה "טובה". אתה עוד לא יודע את התוצאה. מה גם ששוב, בחירת דראפט היא אופציה, ואופציה נמדדת בערך המימוש. לוקח זמן כדי לדעת מה ערך המימוש של האופציה.

מתי יש תוצאה של בחירת דראפט?
אחרי הלוטרי? אחרי שבוחרים את השחקן? אחרי שמסתיים חוזה הרוקי שלו? כשהוא פורש?
מתי "יודעים את התוצאה"? מהו "ערך המימוש"?

Hacohen כתב:
2) כדי לטעון שמשהו הוא לא נכון אתה צריך להיות מסוגל לסתור אותו. מישהו כאן הצליח לסתור? אגב, אני לא הוגה ההבחנה הזאת. היא של ד"ר אהוד פוקס ז"ל, מומחה לקבלת החלטות ולתורת המשחקים, שעשה על זה את הדוקטורט שלו. לא שזה לכשעצמו עושה את זה נכון, אבל האם נורטון מסוגל לסתור את זה במקום להגיד "לא נכון"?

כבודו של ד"ר פוקס במקומו מונח, אבל ההבחנה הזו (כפי שאתה מציג אותה) היא פשוט בניגוד לכל מודל מקובל בתורת המשחקים, ואני במקרה בדיוק עושה תזה בנושא שקשור קצת לנ"ל (תזמון הגעה של צרכנים לתור כשהם לא יודעים מה יהיה אורכו - ולכן מעריכים תוחלת זמן המתנה וכו'), ובוגר כמה וכמה וכמה קורסים (גם תחת מדעים מדויקים וגם תחת בי"ס לכלכלה) בנושאים הללו.
אני לא טוען שיש פסול בהכרח במודל "אלטרנטיבי" למקובל בתחום, אבל צריך להגיד שזו בכל זאת הבחנה די נישתית בתחום "תורת המשחקים/קבלת החלטות בתנאי אי וודאות" מהנישה האקדמית שלו (כבר סייגתי שאת העולם העסקי המקביל - איני מכיר), ולכן אנחנו לא צריכים לסתור שום דבר, זה פשוט לא הגישה המקובלת.

Hacohen כתב:
לגבי ה"אסטרטגיה להיות גרוע" של הינקי, כתבתי לא אחת, וכמובן המציאות הוכיחה: זו אסטרטגיה איומה. כי דווקא היא מסתמכת על המון מזל: שתפגע בבחירות, שהפגיעה בבחירות לא תוביל את הקבוצה להיות יותר טובה מגרועה וכך לא תוכל להמשיך לבחור גבוה, שהשחקנים שכן אמורים להמשיך ירגישו בטחון במעמדם ובמחויבות של המועדון לנצח. וזה חוץ מהעובדה שכאמור, רוב המועדונים בליגה לא משחקים כדי לקחת אליפות אלא כדי להצליח באופן סביר ולהרוויח כסף. כך שה"אסטרטגיה" של הינקי נכשלה בכל מובן, הוא לא בחר טוב בדראפט, שחקנים שנאו אותו, הקהל לא בא, ההכנסות צנחו. בגלל זה הקריירה שלו קבורה מחוץ לגדר של הענף.

כאן אני בהחלט מסכים, ואף אם כעת פילי תשיג איזו אליפות או שתיים, מבחינתי זה לא ישנה את הדעה על האסטרגיה - האם היא "איומה" (ניסוח שלך) או לחילופין נכונה/טובה...

נורטון כתב:
בכל מקרה, כבר החלטתי שאת הכתבה הסטטיסטית הבאה שאכתוב להופס, אעשה בדיוק על זה - אני מניח שזה ייקח לי איזה חודש לנבור, אבל שיהיה. אני רוצה ליצור מטריקס (או טבלה) שבה אצליב שלוש נקודות לפחות: (א) מעמד הקבוצה שעשתה טרייד (ב) מעמד הקבוצה השניה בטרייד (ג) הבחירה בדראפט, ולראות אם אוכל באמת לענות על השאלה הבאה: "מהי תוחלת הערך במקרה שבו הקבוצה מס' 6 במערב, שלחה את השחקן מס' 4 שלה בעבור בחירת דראפט סיבוב ראשון, לקבוצה מס' 3 במזרח, למימוש שנתיים אחרי הטרייד" אני די בטוח שאפשר לכמת את זה סטטיסטית.

נשמע מרתק!
אבל אני קצת קהל שבוי ולא מייצג שסתם מריע מהצד...

sheky כתב:
למה זה תמיד נמדד פר עסקה? OKC כרגע מחזיקים כמות היסטרית של נכסים שהם השיגו תוך כדי 5 הופעות רצופות בפלייאופס (הכי לא הינקי שיש). אין שום טעם למדוד כל עסקה לחוד כי ברור מראש שחלק מהבחירות יהיו טובות וחלק יהיו גרועות. אם בסוף התהליך הם יצאו עם קבוצה טובה זו הצלחה של האסרטגיה על אף שיש בתוכה כמה בחירות גרועות.
נגיד את זה ככה - אם אתה יוצא מהנחה שOKC הולכת לבחור כמה שחקנים טובים, כמה שחקנים בינוניים וכמה באסטים אז לדון על כל טרייד לחוד זה חסר משמעות בעייני כי המטרה של כל טרייד היא הגדלת הסיכויים ואם יצא דווקא מהטרייד על קלי אוברה שחקן מועיל ולא מהטרייד על ג'ורג' זה לא הופך את א' למוצלח ואת ב' לכשלון, זה פשוט חלק ממארג גדול יותר.
קצת כמו פיזור השקעות על מספר מניות שאחת מהן ממש מצליחה והשאר בינוניות ומטה. אתה יכול לטעון שההשקעה במניה הטובה היא הנכונה והשאר נכשלו (או סתם לא הצליחו), אבל נראה שאם לא הייתה הולך על פיזור ההשקעה על מספר מניות לא הייתה פוגע במניה שהרוויחה לך המון ( ברור שאתה יכול, סטטיסטית, לפגוע בה, זה פשוט אירוע נדיר בהרבה).

הסבר ממש יפה לטעמי למקרה הקיצון של OKC.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 25, 2021 8:57 pm 
Hall of Famer

אני לא חושב שזה מקרה קיצון אלא פשוט בנייה מחדש.
ככה בונים מחדש.

OKC התחילו מ״גבוה״ (היו להם שני כוכבים שאת ערכם הם מימשו מעל ומעבר בשוק)
ולכן הם השיגו בחירות רבות למרות שהם בקושי בילו בתחתית,
קצת בדומה לבוסטון שנהנו מהבחירות של ברוקלין,
אבל פרסטי לא מנסה להמשיך לבלות באזורי הפלייאוף
אלא יורד כמה שיותר למטה כדי להוסיף לעצמו בחירה גבוהה.

עד כה, הוא עושה (פחות או יותר) את הסטנדרט, בצורה מצוינת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 25, 2021 11:46 pm 
Sophomore

Hacohen כתב:
פשוט צריך לפצל את ההגדרה לשניים: נכונה וטובה.

החלטה נכונה תהיה ההחלטה עם סבירות ההצלחה הגבוהה ביותר בהתחשב בנתונים הידועים לך בעת קבלת ההחלטה.

החלטה טובה תהיה החלטה עם תוצאה טובה.

התוחלת ארוכת הטווח של החלטות נכונות היא החלטות טובות, לכן כדאי לקחת החלטות נכונות.

זה די פשוט.

הסתכלתי קצת בגוגל, זה הגדרות שפוקס המציא, אני רק יכול להניח שהוא המציא את המושג של "החלטה טובה" דווקא כדי להסביר למי שלא מהתחום של החלטות, שזה שהחלטה שהתוצאה שלה היתה טובה לא אומר שהיא היתה החלטה נכונה ויש צורך לא לשפוט בדיעבד.

כן סתרו את מה שאתה כותב עם הרבה דוגמאות שהראו שאין באמת ערך בלהסתכל על תוצאה אחת ספציפית ולהשליך ממנה על ההחלטה, עוד דוגמא זה אם אתה ממלא לוטו באלף שקל, זה החלטה עם תוחלת שלילית ולא כדאית ואין שום סיבה טובה לעשות אותה. אף אחד מתחום ההשקעות או ההחלטות לא יגיד לך שיש איזשהו ערך בלשפוט את ההחלטה הזאת על פי ערך המימוש (כלומר אם בסיכוי אפסי זכית). ערך המימוש פה לא נותן לנו שום מידע על טיב ההחלטה שעשינו אני בטוח שגם אתה יכול לראות ולהסכים עם הדוגמא הזאת, ואם כן אז זה בדיוק כמו לחכות ולהסתכל על מי שבמקרה יצא בדראפט ואז לצפות שזה יגיד לנו משהו על ההחלטה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 26, 2021 1:21 am 
Hall of Famer

לא חסרות דוגמאות
כשאתה מוביל בשלוש הפרש בשניות אחרונות, להשאיר במכוון את סטפ קארי לשלשה פנויה זו החלטה אווילית/מטומטמת/ראויה לכל מילת גנאי - גם אם הוא החטיא בפועל (וחלילה לא החלטה טובה לאור זאת).
במקביל, להשאיר חופשי סנטר שלא קלע מימיו שלשה ומנגר מהעונשין - זו החלטה סבירה למדי (אפשר להתווכח על נחיצותה אמנם...) - גם אם הוא קלע בפועל.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 26, 2021 10:13 am 
Hall of Famer

מה הפוטנציאל בחירה הכי גבוה שאו.קי.סי השיגה בכל ערימת הבחירות שיש להם? כמה מתוך הערימה הם סיבוב ראשון, כמה שני?

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 26, 2021 10:34 am 
Junior

https://tradenba.com/teams/Thunder/21/draft-picks

( זה כולל את הבחירות שלהם גם).

התעצלתי לבדוק מה הפונציאל הכי גבוה, אבל מבחינת סיבוב ראשון/שני אז יש להם 19 בחירות סיבוב ראשון ו17 בחירות סיבוב שני ( עד 2027 )

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 26, 2021 10:40 am 
Junior

Att כתב:
אני לא חושב שזה מקרה קיצון אלא פשוט בנייה מחדש.
ככה בונים מחדש.

OKC התחילו מ״גבוה״ (היו להם שני כוכבים שאת ערכם הם מימשו מעל ומעבר בשוק)
ולכן הם השיגו בחירות רבות למרות שהם בקושי בילו בתחתית,
קצת בדומה לבוסטון שנהנו מהבחירות של ברוקלין,
אבל פרסטי לא מנסה להמשיך לבלות באזורי הפלייאוף
אלא יורד כמה שיותר למטה כדי להוסיף לעצמו בחירה גבוהה.

עד כה, הוא עושה (פחות או יותר) את הסטנדרט, בצורה מצוינת.

נובמת, ספר לי על עוד קבוצות שהצליחו לצבור כזאת כמות של נכסים תוך כדי 5 הופעות רצופות בפלייאוף.
המקרה הכי דומה שאני יכול לחשוב עליו זה בוסטון (שגם שם זה יותר משויך לטמטום של בילי קינג) ומעבר לזה קשה לי לחשוב על עוד קבוצה שהצליחה לצבור כל כך הרבה נכסים כשהיא תחרותית.
גם בוא, היא עדיין על 33 אחוז הצלחה. זה די גרוע אבל זה לא מה שהינקי עשה וזה אפילו לא גרוע כמו מינסוטה (שלא מנסה להיות גרועה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 26, 2021 10:48 am 
Sophomore

למיניסוטה יש אינטרס גדול ממש להיות הכי גרועים שיש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 26, 2021 11:05 am 
Junior

3&D כתב:

כמובן שיש לה אינטרס, רק שהיא לא באמת מנסה להיות ממש גרועה כרגע אלא היא פשוט כזאת על אף שהיא מנסה להשתפר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 26, 2021 11:13 am 
Sophomore

עוד משהו קטן לגבי בחירות דראפט מרובות והערך שלהן:
צריך לזכור שבחירת סיבוב ראשון היא גם התחייבות של הקבוצה לחוזה מובטח לשחקן שנבחר. למעט מקרים של פיק&סטש, זה אומר שבהכרח אתה מקדיש חלק מתקרת השכר שלך ומקום בסגל שלך לרוקי שבחרת. כלומר, השימוש בבחירה מניב לך שחקן שבא על חשבון שחקן אחר. כך שהערך של הבחירה הוא לא רק הערך של השחקן עצמו, אלא יש להביא בחשבון גם את הערך שלו מול פרי-אייג'נט שהיית מחתים במקומו. (נא תקנו אותי אם אני טועה פה, לא סגור על ענייני שליחה לג'יי-ליג וכאלה).

אאל"ט, אחת הבעיות של איינג' הייתה בדיוק זה - הוא נתקע בשלב המימוש של ה"אופציות", בחר שחקנים גם לפי שיקולי סגל כאלה (יכולת להשאיר אותם באירופה), ובסוף בכל מקרה מצא את עצמו ממלא את הספסל בעיקר בבחירות דראפט מאוחרות יחסית, חלקן טובות יותר וחלקן פחות, אבל לטעמי אחת הבעיות של בוסטון היא חוסר ניסיון משווע של שחקני הספסל, מצב לא טוב לקבוצה שבשלב הזה הייתה אמורה כבר להיות קונטנדרית (במיוחד בהנתן שבבחירות הגבוהות שלו, איינג' עשה עבודה לא רעה בכלל עם בראון וטייטום וסמארט) ועדיף לה להרים מהספסל וטרנ'ס קשוחים ומנוסים.

לנהל כמות כזו של בחירות דראפט זו מלאכה לא פשוטה בכלל. אתה חייב לדעת למכור חלק מהן, ולדעת לעשות את זה כך שעמדת המיקוח שלך מספיק חזקה בשביל לא למכור בערך נמוך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 26, 2021 11:19 am 
Hall of Famer

אני חושב שמינסוטה פשוט חייבת לעלות כשם הראשון בכל פעם שמדברים על בנייה דרך הדראפט, קבוצה שיש לה בסגל שתי בחירות ראשונות (טאונס ואדוארדס), בחירה שניה (ראסל), בחירה 5 (רוביו) ובחירה 6 (קאלבר), אחוזי ההצלחה שלה בכלל לא רעים (טאונס ואדוארדס בהחלט לא באסטים, טאונס אולסטאר של ממש ואדוארדס מראה פוטנציאל יפה בינתיים), ועדיין היא פשוט קבוצה מסריחה בלי אופק לפלייאוף, בטח שלא לאליפות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 26, 2021 12:40 pm 
Hall of Famer

3&D כתב:

זה אנחנו שומעים כל עונה בערך
פה בדיוק הבעיה

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 412 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 9 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: