סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' אוקטובר 21, 2024 12:44 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 40 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' דצמבר 17, 2020 10:40 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (0)
538 פרסמו את התחזיות שלהם ואני כמו כל שנה לא מבין אותן.

https://projects.fivethirtyeight.com/20 ... edictions/

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' דצמבר 18, 2020 2:36 am 
Hall of Famer

תוכל להרחיב קצת?

בהנחה שהכל כבר מעודכן, יש כמה נתונים "חריגים" בסיכויי הקבוצות להגיע לפלייאוף, למשל וושינגטון עם 11%, גולדן-סטייט עם 16% (אני מניח שזה בגלל שנכנס data "קלוקל" גם על השחקנים הבכירים מהעונה שעברה, גרין למשל), 67% למג'יק?!
אני מפספס משהו?

אגב, פעם ראשונה גם שאני רואה את העמוד המקביל שם - https://projects.fivethirtyeight.com/20 ... ojections/
שעד כמה שאני מבין - מנסה לחזות תרומה עתידית של שחקנים על סמך נתוני של שחקנים אחרים עם אותו "פרופיל"

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' דצמבר 18, 2020 3:50 am 
Senior

כאמור, אני לא מבין אותם :(

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' דצמבר 18, 2020 2:27 pm 
Junior

אחד הדברים שמאפיינים את התחזית שלהם היא המשכיות מנה שעברה. מבוסס על דירוג elo. ולכן הויזארדס שהיו גרועים מאוד שנה שעברה מתחילים נמוך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' דצמבר 18, 2020 2:52 pm 
Senior

shmueliki כתב:
אגב, פעם ראשונה גם שאני רואה את העמוד המקביל שם - https://projects.fivethirtyeight.com/20 ... ojections/
שעד כמה שאני מבין - מנסה לחזות תרומה עתידית של שחקנים על סמך נתוני של שחקנים אחרים עם אותו "פרופיל"

https://projects.fivethirtyeight.com/20 ... ron-james/
מעניין לראות את הניבוי של המודל הזה ללברון - שמנבא שהירידה שלו תתחיל החל מהשנה (ומצד שני אני מתאר לעצמי שכבר שנתיים לפחות זה מנבא את זה), ושב2023 כבר תהיה לו תרומה שהיא לא של אול-סטאר. למרות שהconfidence intervals בכלל מגיעים עד WARP של 15 בערך עד 2024 (כולל).

עוד משהו מעניין שם הוא שווי השוק של השחקן, שמראה שלברון ב2020 בפלייאוף היה שווה חוזה של 109 מיליון דולר לעונה, ולפי המודל יהיה שווה 23 מיל' אפילו בפלייאוף של 2024.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' דצמבר 18, 2020 3:49 pm 
Hall of Famer

picknroll כתב:
אחד הדברים שמאפיינים את התחזית שלהם היא המשכיות מנה שעברה. מבוסס על דירוג elo. ולכן הויזארדס שהיו גרועים מאוד שנה שעברה מתחילים נמוך.

נכון
אבל למשל אטלנטה קפצה אצלם מהתחתית אל עבר 65% לפלייאוף (רוב האנשים יגידו שזה מוגזם אני מניח, אני חושב דווקא שזו הערכה סבירה מאוד), ומנגד אורלנדו (שאמנם עשתה פלייאוף) עם 67%.
גם פיניקס קפצה ל-75% פלייאוף (לא מוגזם?).
אז מצד אחד כן המודל שלהם "תופס" את הקבוצות שהתחזקו ומקפיץ שם את האחוזים דרמטית, אבל עדיין פה ושם יש דברים תמוהים לעין...

לגבי לברון, אני מניח שההיסטוריה שלו צריכה ללמד אותנו להסתכל על הגבולות העליונים של רווחי הסמך המיועדים עבורו.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 19, 2021 8:33 am 
Senior

ציטוט:
מזרח:

מילווקי 49.5 [46]
בוסטון 45.5 [36]
ברוקלין 45 [48]
מיאמי 43 [40]
פילדלפיה 43 [49]
טורונטו 42 [27]
אינדיאנה 38.5 [34]
אטלנטה 35.5 [41]
----
וושינגטון 33.5 [34]
אורלנדו 31.5 [21]
שיקאגו 29 [31]
שארלוט 26.5 [33]
דטרויט 24 [20]
קליבלנד 22 [22]
ניו יורק 21.5 [41]

מערב:

לייקרס 48 [42]
קליפרס 48 [47]
דנבר 43.5 [47]
דאלאס 42.5 [42]
יוטה 42 [52]
פורטלנד 40.5 [42]
גולדן סטייט 39 [39]
פיניקס 38 [51]
---
יוסטון 34.5 [17]
ניו אורלינס 34 [31]
ממפיס 32 [38]
סן אנטוניו 31 [33]
מינסוטה 30 [23]
סקרמנטו 27.5 [31]
אוקלהומה 21 [22]

תוצאות האמת מול ליין הפתיחה. ההישג של הניקס מדהים. פיניקס ויוטה גם עם הפרש דו ספרתי למעלה. טורונטו יוסטון ואורלדו עם הפרש דו ספרתי למטה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 19, 2021 9:42 am 
Hall of Famer

אני די מרוצה מההימורים שלי.
5 פגיעות ופספוס על הקשקש.
חשבתי שההימור הקל ביותר היה דנבר, אבל תחילת עונה חלשה הציבה סימני שאלה. סיום עונה חזק נתן אובר.
לגבי פיניקס היה לי ברור שאפקט כריס פול יעביר אותם. לא חשבתי עד כדי כך.
יוסטון הייתה בבירור בדרך למכירת חיסול של הארדן וזריקת העונה. האנדר היה קל.
בניגוד למשתמש מסויים חשבתי שהסגל המזוויע של דטרויט יותר מהיכולות הקיימות או לא של המאמן שלהם. מסתבר שצדקתי עם האנדר.
וושינגטון נתנו עונה מהגיהנום ולבסוף בשערה השיגו את האובר שחשבתי שהם ישיגו.
הטעות היחידה שלי הייתה גולדן סטייט שעמדו בדיוק בליין. בהודעה כתבתי שאני מאמין בסטפ. האמונה בהחלט הייתה במקום כשסטפ נתן עונה מדהימה. עם סטפ בליינאפ הווריירס היו בקצב יפה של אובר עם 43 ניצ'. הבעיה שלא לקחתי בחשבון שסטפ ייעדר בחלק מהמשחקים.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 19, 2021 10:54 pm 
מנהל פורום

התותח המפוברק כתב:
ולעניין עצמו - אני אלך אנדר על הניקס :twisted:

;;-)))

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 20, 2021 11:21 pm 
Hall of Famer

ספרו לי עוד על העונה ההירואית של וונשינגטון בהנהגת שני הכוכבים הדגולים...
האובר של אוקלהומה מעט משעשע, ובכלל זה שסיימו רק משחק אחד מתחת למינסוטה "מכוונים לפלייאוף עם סוללת הכוכבים שלנו" טימברוולבס.

אני חושב שההפרשים הללו בין הצפוי ל"תוצאות האמת" (באם אין נסיבות מיוחדות כמו מכירת חיסול, מצבור של פציעות, קבוצה שדגה כוכב תוך כדי העונה וכו') צריכים להיות חזק מאוד ב"תת מודע" כשנותנים תארים של MVP, חמישיות, מאמן וכו'.
תודה ליובל על ההקפצה.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 21, 2021 12:53 am 
Hall of Famer

זה תלוי כמה הליינים האלו בתחילת העונה באמת מדוייקים. אם יש כל עונה הבדלים גדולים בין הליין של וגאס לתחילת העונה לבין מה שקורה במהלכה, אז כנראה שההבדלים הם לא כתוצאה מיכולת של שחקן X או Y, אלא יותר מחוסר היכולת של הכלים של וגאס לנבא הצלחה של קבוצות. אם יש מתאם טוב סה"כ בין הליין לבין התוצאות בפועל עם מספר חריגים, אז אפשר להתייחס.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 21, 2021 10:15 am 
מנהל פורום

שמואליקי, על איזו עונה הירואית של וושינגטון אתה מדבר? מי כתב פה על משהו כזה? או שפספסתי משהו בפורום?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 21, 2021 10:25 am 
Senior

אני גם לא חושב שהעונה של וושינגטון הירואית במיוחד, אבל צריך בהקשר הזה לזכור גם שהם פתחו את העונה ב3-12, או ב6-17, כלומר מלהיות הקבוצה אולי הכי חלשה בליגה הם עשו שיפור לקבוצה שעושה 28-21 בשאר העונה.
זה שיפור מאוד משמעותי וכן הפך להפתעה גדולה את העובדה שהם סיימו מקום 8 במזרח, גם אם בתחילת העונה זה היה הצפי שלהם בערך.

מקרה הפוך עם הת'אנדר, הם התחילו הרבה יותר טוב מהציפיות, בתחילת העונה נראו בדרך למאבקי פליי-אים, ניצחו 19 משחקים מה43 הראשונים, שזה הרבה הרבה מעל לנו שציפו מהם, ואז התחילו לעשות טאנקינג מופרע וניצחו משחק אחד מה23 האחרונים.
אז עכשיו אנחנו זוכרים אותם כאיזו קבוצה עלובה ולא תחרותית וזה מוזר שהם סיימו מעל הציפיות, אבל אם מסתכלים על החצי הראשון של העונה זה בכלל מוזר שהם איכשהו קרובים לליין שלהם.

העונות של שתי הקבוצות האלו היו הפכפכות בצורה מאוד לא רגילה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 21, 2021 12:33 pm 
Junior

picknroll כתב:
אובר: פיניקס. פול זה שדרוג גדול על רוביו ואני שונא את פול ואוהב את רוביו.
עוד אובר: אוקלהומה. הם לא עושים טנקינג.
אנדר: דאלאס. פציעות לפורזי.
אנדר: מינסוטה. Projected Starting Lineup: Ricky Rubio, D'Angelo Russell, Josh Okogie, Juancho Hernangomez, Karl-Anthony Towns
אנדר: שיקגו. יש הרבה קבוצות גרועות במזרח.

לא רע. צדקתי בהכל חוץ משיקאגו. אמנם דאלאס ואוקייסי על הקשקש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 23, 2021 3:52 am 
Hall of Famer

ציפה דריפה אלמדלסי כתב:
שמואליקי, על איזו עונה הירואית של וושינגטון אתה מדבר? מי כתב פה על משהו כזה? או שפספסתי משהו בפורום?

לא ממש פה בפורום
הנרטיב (גם בישראל אגב, אחרי שהשתנה מ"הקבוצה הסוליסטית שלא נותנת לאבדיה את הכדור") די התהפך (מנקודת מבטי לפחות) והפך לכך ששני הכוכבים נפלאים והובילו את הקבוצה היישר לפלייאוף.
אם ווסטברוק כה נהדר, וביל אחלה (ולשניהם הייתה עונה יחסית בריאה של 65 ו-60 משחקים בהתאמה, משהו שלא יותר מדי קבוצות נהנו ממנו משני הכוכבים שלהם) אז הייתי מצפה ליותר מסיומת באמת מרשימה לקלחת הפליי-אין.
כאמור מקום 8 זה בערך הצפי שלהם בפתיחת העונה, אם נשקלל לכך עונה חלשה מהצפוי של טורונטו, בוסטון, מיאמי וכו' - הייתה פה אפשרות להשיג יותר (כפי שהראו הניקס ואטלנטה).
תבוסה בפליי-אין לבוסטון (נטולת בראון) זה די מאכזב, וניצחון יפה על הפייסרס (הגם כן חסרים מאוד) קצת חיפה על כך.
נראה אותם כעת בפלייאוף, זאת לא קבוצה שאמורה להיות מובסת ללא תנאי לדעתי.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 40 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 21 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה