סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 28, 2024 4:23 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 453 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  הבא

האם אלוקים קיים
כן 17%  17%  [ 7 ]
לא 36%  36%  [ 15 ]
לא יודע ומאד היתי שמח לדעת 7%  7%  [ 3 ]
לא יודע וזה לא רלוונטי או מעניין אותי 38%  38%  [ 16 ]
מה זה אלוקים? 2%  2%  [ 1 ]
סך הכל הצבעות : 42
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: דעתכם על אלוקים
הודעהפורסם: ב' אוקטובר 03, 2022 3:12 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
יכול להיות
אבל איך אפשר לפטור את הנתונים (כאמור פי 4 שכיחות יחסית אצל בנים, לא הבדל זניח או משהו) ב- "הם יכולים להיות מוטרדים בשיעור נהיגה ע"י מורה נהיגה חילוני, באוטובוס, בסופר, בשדה תעופה, בספריה, ברחוב, ליד אתר בניה, כמלצריות בבית קפה"
תוך הנחה סמויה שלו (שנרשמה מפורשות רק בקרב מורי הנהיגה), שכמובן בשאר המקומות התוקף יהיה חילוני בהסתברות גבוהה

הצעד הראשון בטיפול בבעיה (ואני מדבר על כל "המגזר", לא על יוזר פרטני בסלניוז) - זה להכיר בה
אם כל המחקרים (שלא מתאימים לנו כמובן) מוטים - אז אין בעיות כלל!

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 03, 2022 3:16 pm 
Junior

שמוליקי רק שהדתיים חיים באותה מדינה ובאותו אזור כמוך. רובם חי ומפוזר עם החילונים ולא בקהילות.

אני לא יודע מאיפה stavs הביא שהסיכון הכללי בקרב דתימם גבוה פי 3. לא הובא כאן ולא ראיתי כזה נתון. הוא ציטט אותי וכתבתי שהחילונים בכמותם במסגרות הם פי 3

שקי אני טענתי מה שאמרת בערך. רק בערך, כי לא אמרתי שחילונים אוהבים סתם ככה להטריד קטינים. אמרתי שבמחקר אין שום נתון מי הם מטרידי הקטינים, ואיפה זה מתבצע, ואין לי סיבה לחשוב שהתפלגות המטרידים אינה שווה בין המגזרים. הוספתי שלגבי הטרדות בגירים, חילוניים מטרידים פי כמה ע"פ סקר מקור ראשון

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 03, 2022 3:19 pm 
Junior

כמובן כל אחד מכניס לי מילים לפה כרצונו
לא כתבתי שחילונים מטרידים קטינים יותר

כתבתי שאין כאן נתונים על המטרידים, ולא ניתן לדעת

את איוולת ההטרדות בבית הכנסת מישהו אחר כתב. אף אחד לא זעק

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 03, 2022 3:56 pm 
Hall of Famer

Hacohen כתב:
לא הבנתי, אתה מתעצבן על לוגיקה סטטיסטית חסרה של אנשים ואז ממציא נתונים?

ועם זאת סביר מאד גם להניח שברמת ההטרדה הבסיסית, היחס הוא הפוך וגם גבוה יותר. כלומר. BX בחברה הדתית (כאשר B גדול מ A ) ו CX בחברה החילונית (כאשר C גדול מ B, ואני מניח שבכמה סדרי גודל).

זאת הנחה שאין לך שום אפשרות להניח. בינתיים המחקר האקדמי שהונח כאן מראה שהטרדות בקרב קטינים בציבור הדתי נפוצות בהרבה מאשר בציבור החילוני, וזה למרות הפרדה מגדרית.

מה זה "הטרדה בסיסית"? מה היא מוגדרת להיות? מה הנתונים שעליהם אתה מבסס את ההנחות שלך?

אלוהים, איזה רפה הבנה
יש הרבה הרבה יותר אינטראקציות בין מיניות בחברה החילונית (לאלף איש) ולכן כמותית סביר מאד להניח שיש גם יותר הטרדות שם. כמותית
היה קשה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 03, 2022 4:24 pm 
Senior

FLASH כתב:
אני לא יודע מאיפה stavs הביא שהסיכון הכללי בקרב דתימם גבוה פי 3. לא הובא כאן ולא ראיתי כזה נתון. הוא ציטט אותי וכתבתי שהחילונים בכמותם במסגרות הם פי 3

אתה רציני? כתבת 'כאשר בסהכ פי 3 לומדים בחינוך החילוני ויש אותו מספר מוטרדים', אלו ממש המילים שאתה כתבת, אני עשיתי עכשיו העתק-הדבק.
אתה מבין שאם יש פה 3 תלמידים בחינוך החילוני מאשר בדתי, ויש אותו מספר מוטרדים בחינוך החילוני והדתי, זה אומר שלילד בחינוך הדתי יש פי 3 יותר סיכוי להיות מוטרד, נכון? זו אחת מפעולות החשבון הפשוטות שיש.

מה שלא יהיה, אני לא מבין איך אפשר להסיק שבציבור החילוני יש יותר סיכוי לילדה להיות מוטרדת, מהנתונים מאוד קל להבין שהסיכוי של ילדה בחינוך הדתי להיות מוטרדי הוא כנראה בסדר-גודל של פי 2 יותר גבוה מאשר בחילוני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 03, 2022 6:05 pm 
Hall of Famer

נורטון כתב:
Hacohen כתב:

ועם זאת סביר מאד גם להניח שברמת ההטרדה הבסיסית, היחס הוא הפוך וגם גבוה יותר. כלומר. BX בחברה הדתית (כאשר B גדול מ A ) ו CX בחברה החילונית (כאשר C גדול מ B, ואני מניח שבכמה סדרי גודל).

זאת הנחה שאין לך שום אפשרות להניח. בינתיים המחקר האקדמי שהונח כאן מראה שהטרדות בקרב קטינים בציבור הדתי נפוצות בהרבה מאשר בציבור החילוני, וזה למרות הפרדה מגדרית.

מה זה "הטרדה בסיסית"? מה היא מוגדרת להיות? מה הנתונים שעליהם אתה מבסס את ההנחות שלך?

אלוהים, איזה רפה הבנה
יש הרבה הרבה יותר אינטראקציות בין מיניות בחברה החילונית (לאלף איש) ולכן כמותית סביר מאד להניח שיש גם יותר הטרדות שם. כמותית
היה קשה?

שמע, זה די מביך בתור אחד שמציג את עצמו כמנתח דאטה חכם.

המחקר מבוסס הנתונים-לא ההנחה שלך שמתבססת על דעתך שמתבססת על ניחושים-מראה שההטרדות המיניות של קטינים הרבה יותר גבוהות בציבור הדתי, למרות הפרדה מגדרית. אני יודע שקשה לך עם מילים ומשמעותן, אז אני באמת אהיה רחום ואדיב וממש אסביר לך כמו לילד שזה אומר שהעובדה שאינטראקציות בין-מיניות מצומצמות בהרבה בחברה הדתית, ועדיין שיעור ההטרדות של קטינים שם גבוה בהרבה. כלומר, ההפרדה המגדרית לא רק שלא מאפשרת להניח שיש פחות הטרדות, היא כנראה זרז ליותר הטרדות, ובעיקר בגילאים הצעירים כשהקורבנות קלים הרבה יותר.

בקרב בגירים, צריך נתונים. אבל הנתונים על קטינים מובהקים ולא מאפשרים את ההנחה שהצגת.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 03, 2022 6:10 pm 
Hall of Famer

FLASH כתב:
כמובן כל אחד מכניס לי מילים לפה כרצונו
לא כתבתי שחילונים מטרידים קטינים יותר

כתבתי שאין כאן נתונים על המטרידים, ולא ניתן לדעת

את איוולת ההטרדות בבית הכנסת מישהו אחר כתב. אף אחד לא זעק

כתבת שזה "מחקר מוטה" כי "אין נתונים על מטרידים".

אז:

1. זה לא מחקר מוטה, ואם אתה משתמש במונח הזה אתה או לא מבין מה זה אומר או משקר ביודעין.

2. ברור לכולם שאתה מנסה להפוך את זהות המטרידים לאישיו, ולכן אתה נשאל: מי לדעתך אחראי לנתון כה מובהק של הטרדת קטינים, בעיקר בין גברים? המסקנה הסבירה היא שילדים דתיים וחרדים, שנמצאים בדרך כלל בחברה הומוגנית, חד-מינית ואינטנסיבית (אני בתור תלמיד חטיבת ביניים בישיבה תיכונית לא קיצונית במיוחד, שהיתי רק עם בנים חמישה ימים בשבוע מ6.30 בבוקר עד 19 בערב, אז תעשו את ההסקה לגבי חרדים ודתיים מקהילות סגורות יותר), מוטרדים על ידי גברים אחרים הקרובים אליהם בקהילתם או במעגלים חברתיים דומים.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 03, 2022 6:30 pm 
Hall of Famer

Hacohen כתב:
נורטון כתב:
Hacohen כתב:

אלוהים, איזה רפה הבנה
היה קשה?

שמע, זה די מביך בתור אחד שמציג את עצמו כמנתח דאטה חכם.

המחקר מבוסס הנתונים-לא ההנחה שלך שמתבססת על דעתך שמתבססת על ניחושים-מראה שההטרדות המיניות של קטינים הרבה יותר גבוהות בציבור הדתי, למרות הפרדה מגדרית. אני יודע שקשה לך עם מילים ומשמעותן, אז אני באמת אהיה רחום ואדיב וממש אסביר לך כמו לילד שזה אומר שהעובדה שאינטראקציות בין-מיניות מצומצמות בהרבה בחברה הדתית, ועדיין שיעור ההטרדות של קטינים שם גבוה בהרבה. כלומר, ההפרדה המגדרית לא רק שלא מאפשרת להניח שיש פחות הטרדות, היא כנראה זרז ליותר הטרדות, ובעיקר בגילאים הצעירים כשהקורבנות קלים הרבה יותר.

בקרב בגירים, צריך נתונים. אבל הנתונים על קטינים מובהקים ולא מאפשרים את ההנחה שהצגת.

אין לי כוח. תקרא שוב עם קצת פחות היובריס. אם תבין, סבבה. אם לא, לא נורא, לא פעם ראשונה

אבל כדי לעזור נגיד שאני מפריד בשני הסוגים בין פגיעות פיזיות למילוליות (נניח עד וכולל טפיחה על ישבן אבל לא יותר מכך). עכשיו תנסה לקרוא שוב ואם לא הצלחת שוב להבין, אז כאמור לא נורא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 03, 2022 6:33 pm 
Hall of Famer

וגם, לא הבנת בכלל את מה שאמרתי על דאטה (כהרגלך) . ברור שלא הבאתי דאטה, הבאתי לוגיקה שמבחינתי משמשת ככלי בניתוח דאטה. כלומר אם מישהו מביא לי sql שאומר x אבל הוא נטול היגיון לחלוטין, ב99 אחוז מהמקרים, הסיבה היא שהם שכחו איזה פילטר בדרך
אז אותו דבר פה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 03, 2022 6:38 pm 
Hall of Famer

וגם, נדמה לי שלכל מי שלא שקוע עד האזניים בהיובריס כמוך, ברור שכשתבתי על סוג 2 בטענה המקורית, דיברתי על בגירים בינם לבין עצמם או על אינטראקציה בין צעירים לבין עצמם. לא בין מבוגרים וקטינים (שם כאמור, ההיגיון אומר שהחברה סגורה, הבעיות יהיו רבות הרבה יותר. כ'כ כל כת וכת)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 03, 2022 7:11 pm 
Junior

stavs כתב:
FLASH כתב:

אתה רציני? כתבת 'כאשר בסהכ פי 3 לומדים בחינוך החילוני ויש אותו מספר מוטרדים', אלו ממש המילים שאתה כתבת, אני עשיתי עכשיו העתק-הדבק.
אתה מבין שאם יש פה 3 תלמידים בחינוך החילוני מאשר בדתי, ויש אותו מספר מוטרדים בחינוך החילוני והדתי, זה אומר שלילד בחינוך הדתי יש פי 3 יותר סיכוי להיות מוטרד, נכון? זו אחת מפעולות החשבון הפשוטות שיש.

מה שלא יהיה, אני לא מבין איך אפשר להסיק שבציבור החילוני יש יותר סיכוי לילדה להיות מוטרדת, מהנתונים מאוד קל להבין שהסיכוי של ילדה בחינוך הדתי להיות מוטרדי הוא כנראה בסדר-גודל של פי 2 יותר גבוה מאשר בחילוני.

לא נכנסתי לעומק, אבל ברמה הפשוטה שכן נכנסתי, צודק. חוזר בי. איכשהו פספסתי שכתבתי את זה ואכן אלו הנתונים, 29% מול 27% זה כמעט זהה.

נדב, אם זה לא היה מובן, ואני מעריך מההיסטוריה איתך שיש סיבה שלא יובן, אתה אובססיבי ליהדות ויהודים וזה מעביר אותך על דעתך, אז שוב, הסקר כנראה מוטה כי 1. הוצג באופן שמשתמע שההטרדות מתבצעות במסגרות החינוך. כך גם מס כותבים כאן הבינו. 2. לא דיברו כלל על מיהם המטרידים, העלימו את הנתון כדי שנבצע היקש אוטומטי לא מודע, שהמוטרדים הם המגזר הבעייתי שגורם להטרדה. יש אגנדה וכשיש אגנדה יש הטיה

אז כמו שאמרתי , מבית הספר לבית ובכלל ברוב שעות חייו ילדים עד גיל 18 לא בבית הספר. קטינים מוטרד בשיעורי נהיגה, אוטובוס, סופר, סופרלנד, בית קולנוע, פארק, קניון, ספרייה, קופת חולים ע"י רופא, אצל הספר, ברכבת, במסעדות, ולמעשה איפה לא. אבל אתה נטפל לבית הכנסת והישיבות. משום מה ברור לך שהדתיים מוטרדים שם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 03, 2022 7:24 pm 
Hall of Famer

פלאש, זה ברור גם לי.
נו, חברה מסוגרת, repressed מינית (שכחתי את העברית) , הרבה כוח באופן יחסי לבעלי השראה, שלא לומר לפעמים האללה שלהם. יותר מדי סיבות לכך שזה יהיה הגיוני

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 03, 2022 8:14 pm 
Hall of Famer

פלאש, אתה שוב או לא מבין או שקרן.

אתה לא קראת את המחקר ואף אחד פה כנראה לא קרא את המחקר. קראנו כתבה שמציגה את המחקר. אתה לא יכול לקרוא למחקר אקדמי תקף שלא קראת "מחקר מוטה", זה ליטרלי לא נכון.

אתה מציג נימוקים שהם לא נכונים, או שקריים במפגיע. אתה גם ממשיך לקרוא למחקר בשם סקר, שאלה שני מינוחים אחרים לגמרי לתיאור של מתודות אחרות לגמרי לבדיקת דברים שונים לגמרי. אז שוב, או שאתה לא יודע מה ההבדל בין מחקר לסקר ואז תשאל ויסבירו לך, או שאתה גנב דעת שקרן שמנסה בכוונה להמעיט במסקנות העולות מן המחקר.

לא "הוצג" במחקר שום דבר שממנו "משתמע" שההטרדות מתבצעות במסגרות חינוך. אם הנתון הזה היה נבדק במחקר, הוא היה מוצג במחקר. אנשים, בהם אני, מבינים שבנים דתיים ובעיקר חרדים, שנמצאים באופן אינטנסיבי בתוך קהילות סגורות חד-מיניות ונמצאים באינטימיות כמעט אך ורק עם בנים מקהילתם או מסביבתה, כנראה רובם ככולם נפגעים בקהילתם או בסביבתה ולא ב"קניון, בשיעורי נהיגה, בסופר, אצל הספר, בקופת חולים אצל הרופא" או בסופרלנד.

הטענה שלך ש"העלימו את הנתון" על הפוגעים במחקר שלא קראת כי יש אג'נדה להוביל להטיה באמת שמה אותך בקצה הכי מטורלל שיש, אני לא חושב שצריך להסביר אפילו.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 03, 2022 10:01 pm 
Junior

אתה מתעלם (וכמובן משקר) מכך שרוב מוחלט של הדתיים בארץ לא נמצאים בפנימיות. רוב מוחלט משעות חייהם הם לא בבית הספר .
אתה משקר כי הגעת מהציונות הדתית ואתה מאוד מודע לכך שיש עשרות בודדות של מוסדות עם פנימיה, ומאות רבים וטובים של מוסדות ללא פנימיה, שמסיימים בין 1 ל4 את הלימודים. 90% לפחות מהדתיים שלומדים בחמד אינם בפנימיה ורוב שעותיהם במהלך השנה הם לא במסגרת. אתה שקרן

שנית, איזו קהילה סגורה ואיזה נעליים. יש לי משפחה בירושלים גב"ש נתניה מודיעין, דתיי מחמד שלא יודעים מי הרב בבית הכנסת, מצפצפים על הרב בבית הספר, לא מכירים את השמות הרב אריאל והרב ליאור והרב טאו, ממש לא מעניין אותם מה ה"הקהילה" אומרת בנושא X כי אין כזו קהילה. הדתיים מעורבבים באוכלוסיה חילונית, הילדים סהכ מגיעים פעם בשבוע לבית הכנסת והולכים. הדוסים יותר, אבל הם מיעוט של המיעוט. כך כל חברי הילדות שלי ומעט כל אלפי הדתיים שהכרתי. גם את זה אתה יודע, כי גדלת באוכלוסיה דתית, וגם אם גדלת ביותר תורנית, אתה מודע למצב, רוב הדתיים לא בקהילות סגורות ולא נעליים. קרוב פי 100 לאוכלוסיה החילונית מאשר לחרדית.

לכן אם דתי נפגע מינית, אין סיבה להניח שזה בבית ספר/בקהילה ולא באוטובוס, במד"א, בקניון, בשיעור נהיגה, ע"י המורה לנגינה , בחוג גודו או בבריכה. הכל קשקשת של אובססיבי ליהדות.

הכתבה שהציגה את המחקר מנסה להטעות, כך נראה, כי כמו שכתבתי א. העלימו את נושא המטרידים וב. גרמו לקוראים לחשוב שמדובר בהטרדות בבית הספר. כולל כותב כאן "מי המטרידים בחינוך הדתי? באים חילונים בהמוניהם לחינוך הדתי ומטרידים בנים" ואתה עצמך עם הפנינה "מי לדעתך מטריד בנים בחינוך הדתי?" . ושניה אחרי זה טוען שלא חשבת כך ומלהטט במכבסת מילים. כמובן יכול להיות שאתה שקרן ובנית על זה שנחשוב שנתוני ההטרדות הם בחינוך הדתי, כי הרי הציגו לנו מדגם מבוסס על בוגרי חמ"ד, אז למה שלא נעשה 1+1

אתה להטוטן מילים , פשוט תיאטרון , זה משהו. אני בטוח שכל מה שמעניין אותך זה להתנגח, צומילה, טרול מארץ הטרולים

נערך לאחרונה על ידי FLASH בתאריך ב' אוקטובר 03, 2022 10:42 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 03, 2022 10:02 pm 
Hall of Famer

אין טעם להגיב יותר, מה שנקרא הפינה לשיפוטכם.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 04, 2022 12:21 am 
Hall of Famer

FLASH כתב:
אז כמו שאמרתי , מבית הספר לבית ובכלל ברוב שעות חייו ילדים עד גיל 18 לא בבית הספר. קטינים מוטרד בשיעורי נהיגה, אוטובוס, סופר, סופרלנד, בית קולנוע, פארק, קניון, ספרייה, קופת חולים ע"י רופא, אצל הספר, ברכבת, במסעדות, ולמעשה איפה לא. אבל אתה נטפל לבית הכנסת והישיבות. משום מה ברור לך שהדתיים מוטרדים שם.

אבל קטינים זכרים מבלים By far יותר (אפילו רק מעצם העובדה שאלו הפעילויות שלהם בשישי-שבת וחגים...) מהחרדים בכל אותם "שיעורי נהיגה, סופרלנד, קולנוע, קניון, ספריה" ושאר מקומות (זה שאתה מוסיף עוד בהמשך - לא מחזק את הטיעון, אפילו שאלו שיעור נגינה וחוג ג'ודו!), ועל פי הנתונים הם נתקפים בשיעור יחסי של רבע
מה הסיבה לכך?
אתה בעצמך אומר שזה קשור במתקיפים - וזה נכון!

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 04, 2022 1:57 am 
Junior

נער חרדי עובר מהתלמוד תורה בכותל עד ביתו בנווה יעקב כל כך הרבה אנשים, סמטאות, אוטובוסים, מכולת, הרבה מדרכי ירושלים מידי יום, הלוך חזור, אני בכלל לא מבין תמחשבה שמגיל 5 הם כלואים אצל איזה מלמד כל היום

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 04, 2022 2:24 am 
Hall of Famer

אבל גם נער חילוני עובר, אז מאיפה צצים הפערים?!
מי דיבר על "כלואים"

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 04, 2022 11:01 am 
Junior

הציבור החילוני שומר על הילדים הרבה יותר מהחרדים, וגם מזהיר אותו מזרים . השמירה הרבה יותר הדוקה. וכן העירנות למציאות המתקיפים המיניים. אצל החרדים הנושא בטאבו ולא מדובר. גם אצל הדתיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 04, 2022 3:10 pm 
Hall of Famer

FLASH כתב:

FLASH כתב:
נער חרדי עובר מהתלמוד תורה בכותל עד ביתו בנווה יעקב כל כך הרבה אנשים, סמטאות, אוטובוסים, מכולת, הרבה מדרכי ירושלים מידי יום, הלוך חזור, אני בכלל לא מבין תמחשבה שמגיל 5 הם כלואים אצל איזה מלמד כל היום

ועכשיו נתונים מאומתים מארגון מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית בישראל:

1. מעל 85% מכלל מקרי התקיפה המינית מבוצעים ע"י אדם המוכר לקורבן. על פי נתוני מרכזי הסיוע, התואמים מחקרים אחרים בעולם, מעל ל-85% מהפגיעות המיניות התבצעו בידי אדם המוכר לנפגע/ת, כולל בני משפחה, חברים ומכרים, מעסיקים, עמיתים, בעלי מרות וכו.

2. על פי המחקר של מיזם טריאנה, כשליש (29.7%) מהפגיעות המיניות בקרב נערים ונערות יהודים/ות עד גיל 16 התרחשו בתוך המשפחה.

אבל אולי זה סתם סקר מוטה והם נפגעים בסופרלנד.

וספציפית לעניין החרדים, מלבד הנתונים המובהקים המוצגים שרק מתקפים את מה שברור ומובן מאליו לכל בר-דעת, הרוב המכריע של הקטינים החרדים נמצא ברוב המכריע של היום שלו עם גברים חרדים אחרים. זה ברור וידוע לכל מי שמכיר אפילו קצת את הציבור החרדי. אחי הקטן, שאפילו לא למד בישיבה תיכונית אלא בתיכון דתי רגיל ללא פנימייה בעיר מעורבת לגמרי כמו נתניה, היה אך ורק עם בנים דתיים כל יום מקומו בבוקר עד שעות אחה"צ המאוחרות במסגרת הבית ספרית, ובשעות המועטות שנותרו היה עם החברים שלו שנחש מה היו בנים דתיים. אני לא חושב שהיתה לו אינטראקציה חברתית משמעותית עם אדם חילוני כלשהו, באיזשהי מסגרת. קל וחומר קטינים חרדים שאולי לא "כלואים אצל המלמד" ווטאבר (כאילו שהם נמצאים במסגרת גמישה וחופשית ומלאת אפשרויות בחירה, במידה רבה מאד הם בהחלט כלואים בישיבה כל היום, אף אחד לא שואל אותם ויש עליהם פיקוח מתמיד לעניין השהייה שם), אבל בהחלט נמצאים למעשה כל יום וכל היום עם גברים חרדים אחרים. יש בנתניה שכונה חרדית גדולה, קרית צאנז, היא לא מרוחקת מבית הוריי ולא זכור לי שאי-פעם ראיתי קטין או קטינים מהקריה מסתובבים מחוץ לקריה ברחבי העיר לבד, ובטח שלא בחברת אנשים שאינם חרדים. זה אולי קרה או קורה במקרים נדירים במיוחד, אבל במספרים הגדולים זה ממש לא קיים. וזה כאמור רק מלהכיר את החיים, בלי המספרים המאד מובהקים מהמחקרים.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 19, 2022 12:59 am 
Hall of Famer

אגב פלאשוש, למה הדיון נעצר פה? היה לך משהו להוסיף או שאתה עדיין דוגל בעמדתך שדתיים נאנסים בסופרלנד?

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 19, 2022 2:44 am 
Sophomore

כהן יקר, איני אענה במקום המתקרא פלאש, אבל רוצה אני לחזק מעט את מה שהוא אמר.
הינה כתבה שפורסמה לאחרונה על מורה ששלח תכנים בעייתיים לתלמידיו. יש חשד כזה לפחות

https://13tv.co.il/item/news/domestic/c ... 903297406/

אם מדובר בבית ספר חילוני, סביר להניח שאלו שנחשפו לתכנים לא ירגישו כ"מוטרדים מינית" וגם לא כאלו שנעשה כלפיהם "מעשה מגונה" (מחילה, איני בקיא בהגדרות המשפטיות של כל דבר).

אבל אם המדובר הוא בבית ספר דתי, סביר להניח שיהיו כמה שיחשבו כ"מוטרדים מינית", וכנראה שאף יצטרכו טיפול מקצועי.

ההבדל הוא שסף הרגישות של הדתיים הוא במקום אחר לעומת החילוניים, וזה בגלל אורח החיים השונה.

דבר זה יכול להסביר (אולי) את תוצאות המחקר שהבאת.

יחד עם זאת, כמובן שאם יש בעיה מיוחדת בציבור הדתי יש לטפל בה.

אולי פעם דיברנו פה בפורום, אני, אתה, פלאש ונורטו כולנו בוגרי הציבור הדתי לאומי.
נחשפנו לאלפי דתיים במהלך שנותיו (יסודי, תיכון, ישיבה, הסדר וכו'), ולמיטב זכרוני הסכמנו פעם שאף אחד מאיתנו לא מכיר מקרה של נפגע מינית.
עכשיו, כמובן שאנו לא מדגם מייצג. ועדיין, זה שארבעה דתיים לא נחשפו אף לא למקרה אחד, מראה שהדבר לא באמת חמור כמו שמנסה אתה לצייר אותו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 19, 2022 4:18 am 
Hall of Famer

א. נחשפתי גם נחשפתי לשני מוטרדים (שנאנסו) לפחות. אחד, יחסית נודע בפייסבוק בשל סיפורו - עדיאל בר שאול שהיה בהחלט חבר שלי בזמנו. השני , בלי שמות, הוא בחור בריטי שהיה גם חבר טוב, שנאנס בצוותא עם אחותו באופן סיסטמטי שטואטא תחת השולחן (עד האשמת האחים) ע'י הרבנות בלונדון.
אני בטוח שיש עוד שהכרתי ולא יצאו. חוץ מזה, ניהלתי שיחה מטרידה במיוחד עם אחד, מוטי אלון, אינאף סייד

חוץ מזה, הלינק ששלחת הוא הטרדה בכל מקום, וזה שאתה לא מבין את זה, זו בעיה רצינית שמעלה ספקות רציניים באשר לעצם ההבנה שלך את הנושא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 19, 2022 4:42 am 
Hall of Famer

ועכשיו, שוב, אני מדבר הכי אובייקטיבית.
אתה כבר יצאת גנב ופרזיט, באופן הכי אובייקטיבי שיש. (בעיקר הפרזיט, אני מניח שעל הגנב אפשר להתווכח). אגב, איפה עשית צבא באמת?

בהודעה האחרונה, אתה יוצא, שוב, מאד אובייקטיבית, גם לא מבין (אני לא אשתמש במילים חריפות יותר, אבל בחיי שלא הבנת כלום מהכתבה שהבאת. כתוב שם שחור על גבי לבן, שחילוני הרגיש מוטרד. איך מזה הגעת לזה שחילוניים לא ירגישו מוטרדים, רק אלוהים יודע), וגם בעיקר שקרן - כי מעולם לא אמרתי שלא נחשפתי למישהו שלא הוטרד מינית. עובדה, נחשפתי ליותר מאחד.

ועדיין, אתה יותר ישר מהמתדיין העיקרי שמולך, ובעיקר קצת פחות אלים.

מה שמזכיר לי, בניגוד לכמעט כל אחד אחר פה, אני מתנגד נחרצות גם אליך וגם אל נדב. אל תצרף אותי אליו בבקשה, יש לי דעה שלישית משלי. אני למשל, כן חושב שנדב מונע משנאה. אני גם חושב שאני לא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 19, 2022 8:05 am 
מנהל פורום

ehud כתב:
כהן יקר, איני אענה במקום המתקרא פלאש, אבל רוצה אני לחזק מעט את מה שהוא אמר.
הינה כתבה שפורסמה לאחרונה על מורה ששלח תכנים בעייתיים לתלמידיו. יש חשד כזה לפחות

https://13tv.co.il/item/news/domestic/c ... 903297406/

אם מדובר בבית ספר חילוני, סביר להניח שאלו שנחשפו לתכנים לא ירגישו כ"מוטרדים מינית" וגם לא כאלו שנעשה כלפיהם "מעשה מגונה" (מחילה, איני בקיא בהגדרות המשפטיות של כל דבר).

אבל אם המדובר הוא בבית ספר דתי, סביר להניח שיהיו כמה שיחשבו כ"מוטרדים מינית", וכנראה שאף יצטרכו טיפול מקצועי.

ההבדל הוא שסף הרגישות של הדתיים הוא במקום אחר לעומת החילוניים, וזה בגלל אורח החיים השונה.

דבר זה יכול להסביר (אולי) את תוצאות המחקר שהבאת.

יחד עם זאת, כמובן שאם יש בעיה מיוחדת בציבור הדתי יש לטפל בה.

אולי פעם דיברנו פה בפורום, אני, אתה, פלאש ונורטו כולנו בוגרי הציבור הדתי לאומי.
נחשפנו לאלפי דתיים במהלך שנותיו (יסודי, תיכון, ישיבה, הסדר וכו'), ולמיטב זכרוני הסכמנו פעם שאף אחד מאיתנו לא מכיר מקרה של נפגע מינית.
עכשיו, כמובן שאנו לא מדגם מייצג. ועדיין, זה שארבעה דתיים לא נחשפו אף לא למקרה אחד, מראה שהדבר לא באמת חמור כמו שמנסה אתה לצייר אותו.

לא, זה לא סביר. אין לך שום מושג איך אנשים בעולם החילוני חושבים ומרגישים, איך אנשים בכלל חושבים ומרגישים ואתה פשוט בור ועם הארץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 453 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Att, materna, oren_80 ו 6 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: