סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 28, 2024 4:24 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 453 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  הבא

האם אלוקים קיים
כן 17%  17%  [ 7 ]
לא 36%  36%  [ 15 ]
לא יודע ומאד היתי שמח לדעת 7%  7%  [ 3 ]
לא יודע וזה לא רלוונטי או מעניין אותי 38%  38%  [ 16 ]
מה זה אלוקים? 2%  2%  [ 1 ]
סך הכל הצבעות : 42
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: דעתכם על אלוקים
הודעהפורסם: ד' אוקטובר 19, 2022 11:13 am 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
מצטער, אני עם אהוד פה. רוב ההורים החילונים שאני מכיר לפחות, היו ממש סבבה עם זה אם הילד שלהם בחטיבת הביניים היה מספר להם שהמורה שלח להם סרטוני מין. המילים המדויקות הן משהו בסגנון: ״מתוקי, אנחנו חלק מהתרבות החילונית ואצלנו הדברים האלה מקובלים. עכשיו לך חזרה לפורנו שלך ותן לאבא להמשיך לעשות סמים עם הבנזוג שלו כמו שאנחנו החילונים עושים״.

חתיכת דפקט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 19, 2022 11:18 am 
Junior

בואנה אהוד אתה פשוט בנאדם טיפש... אין מצב שזה לא טרול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 19, 2022 11:47 am 
Hall of Famer

שמישהו יחקור כבר את ההשפעה שיש לישיבה על הברכיים של מוטי אלון על סף הרגישות לתכנים מיניים של נערי ישיבה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 19, 2022 2:25 pm 
Sophomore

אני עומד מאחורי מה שאני אומר -

חילוניים שיחשפו לתכנים לא ראוים לא יצטרכו להיות מטופלים, מהסיבה שהם רגילים להיחשף לתוכן כזה - למשל באתרי פורנוגרפיה.
נערים דתיים שלא נחשפו לתוכן כזה מעולם וזו תהיה חשיפתם הראשונה, ירגישו "הטרדה מינית" וכנראה יאלצו לקבל טיפול עקב ההלם ואופן החשיפה.

אם נער חילוני יקבל ליטוף של נער אחר שינסה להתחיל איתו הוא פשוט יתעלם, וזה בגלל הפתיחות שקיימת בחברה הזו. אצל נער דתי/חרדי יש מצב שזה יחשב כטראומה לא פשוטה.

נורטון, אני לא שיקרתי בכוונה. ישב לי בראש שאמרת בעבר שלא נחשפת לנפגעים מינית בקרב הציבור הדתי.
אם טעיתי - עמך הסליחה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 19, 2022 2:43 pm 
Senior

תענוג לקרוא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 19, 2022 2:45 pm 
Junior

אתה עומד מאחורי מה שאתה אומר וגם אני עומד מאחורי מה שאני אומר: אתה חתיכת דפקט.

אגב, כשאתה מדבר על אותם נערים דתיים שצריכים לקבל טיפול בגלל אופן החשיפה לתכנים לא ראויים וההלם שנגרם להם כתוצאה מכך, יש קצת תחושה שאתה מתכוון לבנאדם מאוד ספציפי (הפסיכולוגים החילונים קוראים לזה "השלכה") ואם זה אכן המצב, אני באמת ממליץ לך לפנות לטיפול ולשחרר את הפורום הזה מתפקידו כקבוצת התמיכה שלך. זה לא עושה לך טוב וגם לא לפורום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 19, 2022 3:28 pm 
Junior

https://www.makorrishon.co.il/nrg/onlin ... 8/107.html

סקר ראשון מסוגו של מכון הסקרים "מסקר" בנושא הטרדות מיניות בקרב נשים דתיות לאומיות, נערך בקרב נשות המגזר והעלה ממצאים עגומים.

600 הנשים השתתפו בסקר, שהוכן לאחר פניות חוזרות ונשנות לקיומו מטעם גורמים פרטיים ונשים דתיות, ונשאלו ב"איזו מידה השתנה בעשור האחרון היקף התופעה של הטרדות מיניות, פיזיות ומילוליות?" עשרים אחוז ענו כי הן סבורות שתופעת ההטרדות המיניות הצטמצמה עד הצטמצמה מאוד בעשור האחרון. 46 אחוזים סברו כי התופעה דווקא התרחבה או התרחבה מאוד. 34 האחוזים הנותרים סברו כי היקף התופעה לא השתנה.

עוד נתבקשו הנשים לאשר או להפריך היגדים שהוצבו בפניהן, כמו: "במהלך שהותי במקום העבודה הייתי עדה להטרדה מינית" או "במהלך שהותי במקום העבודה חוויתי הטרדה מינית פיזית". מהסקר עלה כי שלושים אחוזים מהנשים היו עדות להטרדה מינית באופן מילולי שהופנתה למישהי אחרת במקום העבודה, חמישה אחוזים היו עדות להטרדה פיזית במקום העבודה. 22 אחוזים דיווחו כי חוו הטרדה מינית מילולית במהלך שהותן בעבודה, וחמישה אחוזים דיווחו על הטרדה פיזית בעבודה. שלא במקום העבודה, האחוזים נוסקים משמעותית: 53 אחוזים העידו כי חוו בעצמן הטרדה מינית מילולית ו- 41 אחוזים חוו הטרדה מינית

הסקר בדק כמו כן האם גברים דתיים במקומות עבודה מטרידים יותר או פחות מגברים חילוניים. לפי פילוח זה נמצא כי במקום עבודה שבו רוב העובדים או כולם חילונים, אחוז הנשים שחוו הטרדה מינית פיזית ומילולית, או שנחשפו להטרדה כזו במקום עבודתן - גבוה פי כמה ממקום עבודה שרוב עובדיו או כולם דתיים.

במקום עבודה שרוב עובדיו חילונים, 6.5 אחוזים מהנשים העידו שחזו בהטרדה פיזית כלפי מישהי בסביבתן הקרובה. זאת לעומת שלושה אחוזים במקום עבודה שלפחות חציו מורכב מדתיים. באשר לחוויית הטרדה מינית באופן אישי - במקום עבודה שרובו או כולו מורכב מעובדים חילונים, 33 אחוז מהנשים העידו שחוו הטרדה מינית מילולית
.

כלומר מתוך אוכלוסיית הנשים, 33% במקומות עבודה חילוניים הוטרדו, לעומת 22% בכלל המקומות יחד, אלו שבהם רוב דתי ואלו שבהם רוב חילוני. משמע שבמקומות בעלי רוב דתי, הרבה פחות מ22%. הרבה הרבה פחות. בין 1 ל10 ל1 ל6 בנות מוטרדות במקומות עבודה בהם רוב דתיים, לעומת 1 מ3 מוטרדות במקומות עבודה חילוניים. פער עצום

אבל מה זה סקר של מכון הסקרים מסקר שאומר היכן מוטרדות יותר, לעומת מחקר שבודק מי מוטרד יותר, שזה פשוט לא אומר כלום חוץ מלהטות תודעה, אבל משום מה אין לו שום נתונים על שאלות כל כך קריטיות כמו מי לעזאזל הטריד ואיפה לעזאזל בוצעה ההטרדה, השאלה האחרונה ככ קלה למחקר שמעניין מאוד מדוע לא נחקרה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 19, 2022 3:57 pm 
Junior

לא ברור, מאוד לא עקבי מצידך. גם בסקר הזה שאתה מביא לא כתוב מי המטריד. לשיטתך, יכול להיות שבמקומות העבודה שבהם יש רוב חילוני (איפה מוטרדים) הנשים מוטרדות דווקא על ידי המיעוט הדתי (מי מטריד).

לגופו של עניין - התוצאות של הסקר נראות לי מאוד מתקבלות על הדעת. אגב, גם בחברה הערבית אתה תראה הרבה פחות הטרדות מסוג "אהבתי את החצאית נטלי, יש מתחת חוטיני?" זה אומר שמתעללים מינית פחות במשפחה או בבתי הספר? ממש לא וכנראה ההיפך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 19, 2022 4:40 pm 
Junior

תסביר. למה הדתי מטריד הרבה דתיות במקומות בהם רוב חילוני , אבל כאשר יש רוב דתי, לפתע הדתי הרבה פחות מטריד דתיות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 19, 2022 4:50 pm 
Junior

אני צריך להסביר?! זאת הטענה שלך. אתה זה שאמרת שכל עוד לא בודקים ספציפית את זהות המטריד זה יכול להיות כל אחד. אגב, במקרה הזה זה גם יכול להיות הגיוני: אני בהחלט יכול לתאר בחור דתי שכשהוא עובד במקום עבודה שבו כולם דתיים לא יעלה על דעתו להטריד מישהי, אבל במקום עבודה עם רוב חילוני יחשוב ברוחו של אהוד, שבמילא מדובר בסדום ועמורה ואולי גם אישה דתייה שמגיעה לעבוד במקום כזה תזרום עם התנהגות שונה מאיך שהיה מתנהג כלפיה כשכולם מסביב דתיים. תופעה מאוד מוכרת אצל דתל"שים, אגב.

אבל בגדול, כמו שאמרתי - נראה לי מאוד מאוד הגיוני שהטרדות מיניות במקום העבודה זה דבר שקורה הרבה יותר בחברה מתירנית. אין לזה שום קשר לתקיפות מיניות חמורות שקורות בחברות מסורתיות בשיעורים לא פחות גבוהים מאשר בחברות מתירניות. או במילים אחרות - על כל אונס שקורה בשירותים של מועדון לילה יש עשרות מקרים של התעללות מינית בתוך המשפחה או בתוך המוסד החינוכי לבנים בלבד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 19, 2022 5:27 pm 
Hall of Famer

שזה אגב, בדיוק מה שכתבתי לפני כמה עמודים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 19, 2022 8:32 pm 
Junior

FLASH כתב:
1. צריך נתונים סטטיסטיים על המטרידים. לא המוטרדים

2. אם הסיכון בבנים גבוה פי 4, כאשר בסהכ פי 3 לומדים בחינוך החילוני ויש אותו מספר מוטרדים, זה אומר שהסיכון בבנות החילוניות גבוה יותר מהבנות הדתיות

3. מצד המוטרדים, ודאי. באגף החילוני הטרדות כגון "הנחת יד" זה דבר שגרתי, מקובל, חברתי, אין כמעט מישהי שלא סופגת, וגדלים עם זה. כל עוד ההטרדה לא חוצה ממש גבולות, לא מקבלים טיפול. בעוד דתיה / דתי שמוטרד מקבל את זה כחוויה מזעזעת, הנושא המיני לא בדיבור וזה דורש ליווי מקצועי במקרים רבים.

פלאש, אני אמנם חילוני אך רחוק מאוד מלהיות רודף היהדות כמו יוזר אלים אחר פה. ובכל זאת ראוי להתייחס לנקודה הראשונה והשלישית שבהן אתה מצביע על "חורים" במחקר (שאותו לא קראתי).

1. אני רוצה להתחיל דווקא עם הנקודה השלישית: כשמסתכלים על הנתונים בכללותם, נערים שמטופלים ברווחה בגין הטרדה מינית לא מגיעים לשם בגלל שבהבנה האישית שלהם, שנובעת לכאורה מהתפיסה הדתית שלהם, הטרידו אותם מינית בכך שהניחו עליהם יד או זרקו להם הערה מינית. זה מופרך. הם הגיעו לשם, ברוב המכריע של המקרים, בגלל פאקינג תקיפה מינית קשה. אליי אישית הגיעו כמה וכמה מקרים כאלה שגורמים לך לרצות לקבור את עצמך באדמה ומשאירים בך סוג של שריטה (יצוין שרק במקרים בודדים אני בוחר לקחת על עצמי תיק כזה, בעיקר משיקולי כדאיות כלכלית, אבל לסיפורים עצמם אני נחשף המון, וממקור ראשון כאמור). שאני כמובן שיש מקרי קיצון. למשל הייתה לי לקוחה, מעסה במקצועה, שהגיבה בצורה מאוד קשה ללקוח שרק ביקש ממנה לעשות לו ביד, ואפילו לא נגע בה. אם כי ראוי לציין, בשולי הדברים, שגם במקרה הזה היא ניפחה מאוד את מצבה הנפשי לצורך מקסום שווי התביעה שלה (כמובן שאני לא יודע זאת באופן וודאי).

2. לעניין זהות המטרידים - נכון יש חוסר, ועדיין צריך להפעיל היגיון בסיסי. קודם כל באותם מקומות שבהם אתה טוען שילדים דתיים עלולים לחוות הטרדות מיניות (שיעור נהיגה, בדרך חזרה מבית הספר, באוטובוס וכו'), מסתובבים גם ילדים חילוניים ובהיקפים נרחבים הרבה יותר כנראה (ואצלם מגוון הפעילויות גבוה יותר אפילו מטבע הדברים). שנית, בהנחה שנסכים על כך שאלו שמגיעים לטיפול עקב הטרדה מינית, חוו הטרדה מינית גדולה יותר מאשר "הנחת יד" שבהווייה הפרטית של אותו ילד פורשה כהטרדה מינית חריפה, צריך לדבר על כך שברוב המקרים המכריע, הטרדות מיניות קשות מתבצעות על ידי האנשים הקרובים ביותר למותקף. קרי אמא, אבא, דוד, חבר קרוב של המשפחה, סבא וכו'. מקרים של פדופיל שמסתובב ברחוב ומפתה ילדים עם סוכריות מתרחשים במספרים נמוכים הרבה יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 20, 2022 12:43 am 
Hall of Famer

ehud כתב:
חילוניים שיחשפו לתכנים לא ראוים לא יצטרכו להיות מטופלים, מהסיבה שהם רגילים להיחשף לתוכן כזה - למשל באתרי פורנוגרפיה.
נערים דתיים שלא נחשפו לתוכן כזה מעולם וזו תהיה חשיפתם הראשונה, ירגישו "הטרדה מינית" וכנראה יאלצו לקבל טיפול עקב ההלם ואופן החשיפה.

אם נער חילוני יקבל ליטוף של נער אחר שינסה להתחיל איתו הוא פשוט יתעלם, וזה בגלל הפתיחות שקיימת בחברה הזו. אצל נער דתי/חרדי יש מצב שזה יחשב כטראומה לא פשוטה.

יודע מה, נניח ונקבל את הגישה הזו - אני איתך.

בהינתן זאת, הייתי מצפה מגורמים במגזרים הדתיים והחרדיים להיזהר שבעתיים מכל הטרדה שהיא, שהרי כאמור התוצאות יכולות להיות הרות אסון (בהשוואה למעשה דומה ב"מגזר החילוני").
איך זה מסתדר עם מה שאנחנו רואים במציאות? למשל פאקינג שר הבריאות שמנחה לטייח עבירות מין בנערות חרדיות? או רבני קהילות מובילים שממשיכים להיות נערצים חרף מעשיהם הנוראיים?
להבדיל, אזכיר שעל נפתלי בנט (הבוגד!) נאמר בקול תרועה רמה שאין להכניסו לבית כנסת, האם משפט חמור בסדר גודל דומה נאמר על עובר עבירות מין בודד מהמגזר?
את אצילי יש המוקיעים מ"מגזר הכדורגל" (כמובן לא כולם) על פחות

אי אפשר "לאחוז את המקל משני קצותיו"
אם מעשים מביאים להשלכות יותר חמורות (כדבריך), אצפה לטיפול יותר הולם וגורף בהם
נשמע סביר?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 20, 2022 9:00 am 
מנהל פורום

אה, ועוד משהו שלא יהיה פה בלבול, לולא החילונות, בעולם בכלל, אבל גם בישראל, השיח על הטרדות מיניות והתנהגויות שאינן הולמות באופן כללי לאורך כל הספקטרום של האלימות המינית לא היה מתקיים בכלל, אלו חילונים ובעיקר חילוניות שהתחילו לדבר על מותר ואסור, על שרטוט גבולות גזרה, על לגיטימי ולא לגיטימי, אם השיחה, בכל העולם, היתה נשארת אצל גברים דתיים עד היום היה מותר לגבר לאנוס את אשתו ושיט כזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 20, 2022 9:07 am 
Hall of Famer

מה שמזכיר, לא חושב שהיה ילד אחד בכיתה ח' בזמני בת'ת 'שארית ישראל' בפתח תקוה שלא ראה לפחות סצינת פורנו אחת באיזה וידאו מחורבן. החבר הטוב שלימד אותי בכיתה ז' פורנו מהו , והוא באמת בחור טוב, הוא היום ר'מ באיזו 'שיבהקטנה' באלעד

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 20, 2022 7:24 pm 
Senior

שיבר זה לא לגיטימי למחוק הודעות בלי קללות וגם בלי הסבר מצידך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 20, 2022 9:40 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אני פשוט אכתוב שוב ושוב את ההודעה שנמחקה (נמחקה פעמיים. המונה דופק):
אמרתי מהתחלה שהוא טרול - התעקשתם להאכיל...
ועדיין אני לא בעד שייחסם, הוא מספק לנו הצצה מאלפת יום יום ושעה שעה עם מי ומה יש לנו עסק, גם הוא כשלעצמו וגם התופעה שהוא מייצג.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 20, 2022 10:18 pm 
Junior

אני לא מבין כלום באתיקה של קהילות באינטרנט, אבל אלא אם כן המנהל שמחק את ההודעות זועם עלינו מאיזשהי סיבה ששמורה עימו, אני חושב שבמינימום אפשר לשמוע כאן איזה הודעות נמחקו, איזה לא ולמה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 20, 2022 11:07 pm 
מנהל פורום

נמחקה פה עוד הסתעפות סרטנית של ת'רד עם ehud והתגובות אליו. כפי שהזהרתי במפורש כמה פעמים שאני אעשה.
אני מוחק את ההודעה המקורית וההסתעפות המיותרת שהתלוותה אליה, אני לא צריך לנמק על כל הודעה שאני מוחק או לשלוח הודעה פרטית, ואני גם לא עושה שום צנזורה. כל מי שנמחקה לו ההודעה יכול להבין לבד, ואם זה לא ברור שישאל אותי בפרטי.

אם אתם נהנים מזה - ועושה רושם שכן כי אתם ממשיכים פעם אחר פעם להגיב ולהאכיל - אתם מוזמנים להמשיך להגיב שוב ואני אמחק שוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 20, 2022 11:09 pm 
מנהל פורום

Yuval כתב:
שיבר זה לא לגיטימי למחוק הודעות בלי קללות וגם בלי הסבר מצידך.

ההסבר: כפי שאמרתי כמה פעמים, ההודעה המקורית נמחקת, ולכן גם אין צורך בהודעות שהסתעפו ממנה ולא תורמות שום דבר, גם אם אין בהן קללות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 20, 2022 11:10 pm 
מנהל פורום

אתם מוזמנים להגיב לנושא ולעניין, אם זה שוב יתבדר הנושא יינעל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 21, 2022 7:18 am 
Junior

ולגבי אהוד אתם עושים משהו או רק מוחקים הודעות שלו שבה הוא רושם שילדה בת 17 שמקבלת תוכן מיני מהמורה שלה סבבה עם זה כי היא רגילה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 21, 2022 7:59 am 
Senior

sheky כתב:
ולגבי אהוד אתם עושים משהו או רק מוחקים הודעות שלו שבה הוא רושם שילדה בת 17 שמקבלת תוכן מיני מהמורה שלה סבבה עם זה כי היא רגילה?

לאלא. איך שזה עובד זה אם אתה מעודד הטרדה מינית בקרב ילדים חילונים מוחקים לך את ההודעה ואז הכל מסתדר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 21, 2022 8:23 am 
Hall of Famer

Shiver כתב:
אם אתם נהנים מזה - ועושה רושם שכן כי אתם ממשיכים פעם אחר פעם להגיב ולהאכיל - אתם מוזמנים להמשיך להגיב שוב ואני אמחק שוב.

זה העניין. אתה כותב "להמשיך להאכיל" כי אתה יודע שהוא טרול, אבל אתה לא עושה את מה שצריך לעשות כשיש טרול כלכך מובהק. בראשי הוא עשה לאחרונה פעם אחת את הקטע של "יוזר יקר! בלה בלה בלה" ואוריאל פשוט כתב לו בחדות שעוד פעם אחת, הוא מושעה. מאז לא היה. כאן ת'רד אחר ת'רד נופל למקומות הכי נמוכים שראיתי בפורום, אבל מוחקים הודעות.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 21, 2022 8:44 am 
Hall of Famer

ואה איזה יופי. במסגרת "ההסתעפות הסרטנית" שיבר מחק את התגובה שלי על דרך הניהול שלו, שהדרך שלו להימנע מלהעיף את אהוד זה למחוק הודעות ולהפעיל צנזורה על פי טעמו האישי. ואז הוא כותב שהוא לא מפעיל צנזורה על פי טעמו האישי, ומוחק את ההודעה.

נפלא.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 453 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Att, materna, oren_80 ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: