סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 21, 2024 11:40 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 40 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ש' נובמבר 25, 2023 12:38 am 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
הימרתי בתחילת העונה על זה שאף אחת מהבלגרדיות לא עושה פלייאוף השנה. לגמרי נראה ככה גם עכשיו.
וירטוס הפתעה נעימה מאוד ונראה שהיא כאן כדי להשאר במאבקי הפלייאוף עד הסוף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 25, 2023 12:43 am 
Junior

לפרטיזן יש בעיות בסגל אבל היא לפחות קבוצה מאומנת מאוד, וגם בחלק מההפסדים נראתה טוב. הכוכב לעומת זאת ממש לא טובה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 25, 2023 1:00 am 
Sophomore

אני מהמר על משהו באיזור הזה:
1. ריאל
2. ברצלונה
3. מונאקו
4. פנאתינייקוס
5. אולימפיאקוס
6. מכבי
7. מילאנו
8. וירטוס
9. אנדולו
10. פרטיזן

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 25, 2023 8:54 am 
Junior

העונה זו אחת הליגות הכי עמוקות שזכורות לי ביורוליג. מבחינת יכולת, ונכון לשלב הזה של העונה, יש איזה 14-15 קבוצות (כלומר כולן חוץ מוילרבאן, ברלין והכוכב האדום שגם יכולה פתאום לצאת לרצף ניצחונות ולחזור לעניינים) שיכולות להגיע לפלייאוף. ההחלטה להחיל פליי אין היא נכונה מאין כמוה. הייתי אפילו מרחיב את השיטה כך: ארבע הראשונות בסיום העונה הסדירה עולות לרבע הגמר, ומקומות 5 עד 12 יתמודדו על ארבעת המקומות הנוספים ברבע הגמר. כך הליגה תהיה מעניינת יותר, כי לקבוצות רבות יהיה הרבה מרחב לתיקון, והעונה שלהן לא תסתיים עשרה מחזורים לפני סוף העונה בגלל פתיחת עונה רעה. נגיד קבוצה כמו מילאנו שבעונה שעברה התחילה קטסטרופה, אבל לקראת הסוף יצאה לרצף ניצחונות מטורף. בשיטה שלי היא עוד יכולה היתה להגיע לפיינל פור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 25, 2023 11:58 am 
Sophomore

רעיון מעניין
הייתי מוסיף גם יורדת אחת או שתיים בכל עונה כדי לייצר עניין בתחתית, אבל אין מצב שחבורת המושחתים שם תסכים לזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 25, 2023 8:40 pm 
מנהל פורום

פטרושוב נחתך מהקינגס והוא כנראה יגיע לאולימפיקוס
https://m.basketnews.com/news-197901-fi ... iacos.html

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 26, 2023 4:26 am 
Hall of Famer

יהיה מאוד מעניין אם הוא יגיע לשם, כי פתאום יהיה להם כישרון התקפי ממש לא מבוטל (בטח תחת ברצוקאס, שבשנה שעברה הצעיד אותם ליעילות התקפית די מטורפת):
מילוטינוב בפנים (יכול אולי לשחק אף לצד פטרושב?!)
כנאן ופטרס קולעים השנה יחדיו למעלה מ-5 שלשות במשחק ביותר מ-50%. כל שחקן מטרה נוסף בפנים מטבע הדברים רק ישפר את המבטים שלהם בחוץ.

בפרטיזן, פתאום קאמינסקי ו-PJ דוג'ייר מתחברים יחדיו ל-45 נקודות משותפות. זה אבל ממש לא "אוברדוויצ'י".

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' נובמבר 29, 2023 10:56 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

בפעם האחרונה שהסתכלתי על הבוקס סקור אתמול היה משהו כמו 11 הפרש לריאל ברבע האחרון, מכבי היו עם 11 אס' ו11 איב' ולריאל לא היו חסימות. הבוקר גיליתי שמכבי הוסיפו עד לסיום 4 איב' ו0 אס', ריאל חסמו 4 פעמים וההפרש קפץ ל29 בסיום כאשר בשלב מסוים הספרדים רצו 15-0. WTF קרה בדקות האלה? שילובי הידיים של עודד לא עזרו?

דרך אגב, מה שלום הקו האחורי הטוב ביורוליג?
יכול להיות שהמשכיות זה לא כזה טוב? ג'ון די, אחרי העונה הטובה בקריירה, לא מוצא את עצמו, סורקין, שכולם ציפו שיפרוץ, לא יציב בשיט, ולא ממש מדברים על זה (כי הוא בין היחידים שמתפקד) אבל בונזי קולסון לא פוגע מבחוץ (25% בכמעט 4 זריקות לשלוש למשחק) ולא מוסר (3 אס' ב-289 דקות העונה) שזה לא משהו לשחקן בעמדה 3.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' נובמבר 29, 2023 12:20 pm 
Junior

sir Charles כתב:
יכול להיות שהמשכיות זה לא כזה טוב? ג'ון די, אחרי העונה הטובה בקריירה, לא מוצא את עצמו, סורקין, שכולם ציפו שיפרוץ, לא יציב בשיט, ולא ממש מדברים על זה (כי הוא בין היחידים שמתפקד) אבל בונזי קולסון לא פוגע מבחוץ (25% בכמעט 4 זריקות לשלוש למשחק) ולא מוסר (3 אס' ב-289 דקות העונה) שזה לא משהו לשחקן בעמדה 3.

לא תמצא אותי מסנגר עליהם הרבה ובאמת יש לי הרבה ביקורת בעיקר על לורנזו בראון שחושב שהוא הרכז הטוב ביורוליג, א-ב-ל,
צריך לזכור שמכבי בתנאים ממש לא אופטימליים בגלל המחלמה, סורקין היה נהדר במשחק הראשון ומאז נכנס לסחרור, הוא ישראלי וכנראה שזה משפיע עליו + מרחק תמידי מהבית.

ג'ון די היה בסדר גמור במשחקים ששיחק, ב2 האחרונים פצוע.
בולדווין לא מצליח להכנס לקצב מאז שחזר מהפציעה.

אז כן, יש הרבה בעיות שלא קשורות למצב אבל אני חושב שצריך לתת למכבי הנחה בגלל המצב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' נובמבר 29, 2023 12:57 pm 
Junior

Dovi כתב:
sir Charles כתב:

לא תמצא אותי מסנגר עליהם הרבה ובאמת יש לי הרבה ביקורת בעיקר על לורנזו בראון שחושב שהוא הרכז הטוב ביורוליג, א-ב-ל,
צריך לזכור שמכבי בתנאים ממש לא אופטימליים בגלל המחלמה, סורקין היה נהדר במשחק הראשון ומאז נכנס לסחרור, הוא ישראלי וכנראה שזה משפיע עליו + מרחק תמידי מהבית.

אז כן, יש הרבה בעיות שלא קשורות למצב אבל אני חושב שצריך לתת למכבי הנחה בגלל המצב.

למה? באמת אני שואל.
אוקיי, אין קהל אבל גם חלק ממשחקי החוץ של מכבי עד כה שוחקו כשליריבות כמעט ולא היה קהל בגלל אילוצי הבטחה.
שמעתי גם את קטש אומר את זה אחרי המשחק נגד ברצלונה (אם אני לא טועה) והלכתי לבדוק, מתוך 200 דקות, פחות מ - 40 דקות ששוחקו על-ידי ישראלים (כולל ג'ייק כהן).
מכבי שיחקה הכי מעט משחקים העונה מבין קבוצות היורוליג (אין ליגה) והיא נמצאת כמו במחנה אימונים מתמשך שבו הם ישנים ביחד, אוכלים ביחד ואפשרות לעשות כל מה שהם רוצים במסגרת קבוצתית. כמעט חלום של כל מאמן.

מבחינת התוצאות עד כה, הם בסדר. 5-5 לאחר שכבר פגשו את 2 הקבוצות הטובות ביורוליג.
אבל אני חושב שמבחינת כדורסל, השיפור הוא מינורי. אין הגנה, אין קולות של הגנה וזה לא נראה שמכבי מגיעה עם רעיונות חדשים משבוע לשבוע. אני כבר בתחילת העונה הנחתי שקטש לא יסיים את העונה (אני חושב שהוא ישאר רק בגלל קמצנות של מכבי) ולדעתי הוא מהמאמנים הכי חלשים שיש ביורוליג.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' נובמבר 29, 2023 12:57 pm 
Junior

Dovi כתב:
sir Charles כתב:

למה? באמת אני שואל.
אוקיי, אין קהל אבל גם חלק ממשחקי החוץ של מכבי עד כה שוחקו כשליריבות כמעט ולא היה קהל בגלל אילוצי הבטחה.
שמעתי גם את קטש אומר את זה אחרי המשחק נגד ברצלונה (אם אני לא טועה) והלכתי לבדוק, מתוך 200 דקות, פחות מ - 40 דקות ששוחקו על-ידי ישראלים (כולל ג'ייק כהן).
מכבי שיחקה הכי מעט משחקים העונה מבין קבוצות היורוליג (אין ליגה) והיא נמצאת כמו במחנה אימונים מתמשך שבו הם ישנים ביחד, אוכלים ביחד ואפשרות לעשות כל מה שהם רוצים במסגרת קבוצתית. כמעט חלום של כל מאמן. ביותר מחצי מהשבועות מכבי שיחקה משחק אחד ב-7 ימים כשהיא פוגשת קבוצה ששיחקה במסגרת מקומית שלושה ימים או ארבעה ימים קודם לכן.

מבחינת התוצאות עד כה, הם בסדר. 5-5 לאחר שכבר פגשו את 2 הקבוצות הטובות ביורוליג.
אבל אני חושב שמבחינת כדורסל, השיפור הוא מינורי. אין הגנה, אין קולות של הגנה וזה לא נראה שמכבי מגיעה עם רעיונות חדשים משבוע לשבוע. אני כבר בתחילת העונה הנחתי שקטש לא יסיים את העונה (אני חושב שהוא ישאר רק בגלל קמצנות של מכבי) ולדעתי הוא מהמאמנים הכי חלשים שיש ביורוליג.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' נובמבר 29, 2023 1:53 pm 
Freshman

חושב שבראון הביא שנה שעברה קפיצה מעל הפופיק והיה ברור שהוא שחקן פחות טוב ממה שהוא.
בולדווין בנתיים לא ממש התחיל את העונה.
סורקין הוא בהחלט אכזבה,לא חושב שזה בגלל המצב בארץ אלא באמת שהוא שחקן לא יציב מספיק וקטש לא בדיוק מקל עליו.
סה"כ לא חושב שקטש מאמן כל כך חלש כמו שעושים ממנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' נובמבר 29, 2023 2:07 pm 
Hall of Famer

sir charles כתב:
סורקין, שכולם ציפו שיפרוץ, לא יציב בשיט

רשמתי על כך גם אתמול בתר'ד המשחק מול ריאל.
לא צריכה להיות שום "ציפייה שיפרוץ" באם לא נותנים לו את הקרדיט. הוא קיבל העונה רק פעמיים 20 דקות ומעלה במשחק (כמובן 20 ו-21, לא איזה 30 חלילה) והיה טוב בשני המקרים.
זה קצת "ביצה ותרנגולת" - סורקין מקבל לרוב איזה 5-7 דקות אי שם בסוף רבע ראשון - תחילת רבע שני, ואם הוא לא טוב באופן מיוחד בהן (וזה לא בהכרח תלוי רק בו, זה לא ש"משחקים עליו") אז לא תמיד הוא חוזר ליותר מדי דקות בהמשך (למשל אתמול - חזר רק 4 דקות לסוף, וזה לא שהגבוהים האחרים הבריקו עד אז). איך שלא נהפוך את זה - 14 דקות בממוצע לשחקן המקומי הבכיר שלך (שבפרט לא פחות טוב באופן מובהק מהזר הגבוה הממוצע שנמצא בקבוצה, וגם בשנים אחורה) זה פשוט מעט מדי.
להבדיל, קטש כן מצא את הדרך לשלב את ג'ייק כהן החל מאמצע העונה שעברה (זוכרים שבריימו הגיע כביכול לקחת לו את הדקות?), נותן לו את המקום בחמישייה, ואולי עוד איזה כמה דקות פה ושם (11.5 דקות בממוצע למשחק ביורוליג עבור שחקן ברמתו של ג'ייק כהן, כאשר מכבי בסגל מלא - זה הרבה), וככה הוא "שומר אותו על הגחלת". אבל בסוף יש לכך גם חיסרון - הנכס הישראלי האמיתי הוא סורקין (שקיבל פחות דקות מוויליאמס, ריינודלס, מרטין, פוייתרס - מה הם תרמו לקבוצה שהוא לא, ואיפה הם היום?), ופה מכבי מפספסת בענק ברמת המאקרו של באמת "פיתוח שחקן מקומי" שישחק אצלה עשור.

אני כן מסכים שהמצב של מכבי סביר ומעלה סך הכל.
עכשיו יש להם את אלבה, וילרבאן, וגם משחק חוץ בבולוניה הוא לא משהו בשמיים לטעמי.
המבחן יהיה ברגע שמכבי תתחיל להתמודד גם בליגה, וסביר שגם לחוות פציעות יותר רציניות ממה שהיה לה עד עכשיו (כמעט אך ורק ההיעדרות של בולדווין).
אני חושב שאמירה כמו "קטש הוא מהמאמנים הכי חלשים שיש ביורוליג" היא די ברורה מאליה, פשוט לאור הרזומה שלו בקבוצות האחרות (שהוא לא רע במיוחד, אבל לא כולל הרבה ניסיון/קבלות ברמות האלה). עבור מכבי התקווה היא שכמאמן מקומי (ומאוד זול לעומת חלופות של "פיגורות מבחוץ") הוא לא כה רחוק ממאמן ממוצע, ואז הנחיתות היחסית לא תהיה רבה.
העניין הוא לא רק הוא פרסונלית, הרי זה לא שבשאר הצוות המקצועי יש כל מיני "שועלים" (כמו הצוותים לפעמים בחלק מהקבוצות הגדולות - שבעתיד מתברר שכולם הפכו למאמנים בכירים ביבשת).

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' נובמבר 29, 2023 2:20 pm 
Junior

קטש הוא מאמן זול עם שאיפות זולות שמוכן שימכרו לו את הילארד ולא יביאו לו כלום במקום.
שמוכן שישתחררו מחוזה ענק כמו פוית'רס ויביאו שחקנים זולים שולנסיה לא נלחמו עליהם כמו ווב וריברו.
לכן יש פה התאמה מושלמת בין הצדדים. הוא לא כישלון, הוא פשוט חלש. אין פה אופק לטעמי.

בנוגע לסורקין - זו דוגמא טובה, בעיני ל-2 נקודות אצל קטש:
א. הוא סאקר של חילופים. אני מניח שליורוליג אין סטט', אבל מצפייה במשחקים לדעתי הוא טופ 5 בכמות החילופים שלו במשחק. גם העונה כשהוא משחק במסגרת אחת, הוא ממשיך לנהל דקות כאילו הוא ב-NBA.
ב. כמעט ואין שום השפעה על מה שקורה במשחק. ניבו היה מדהים מול ברצלונה ופתח את המשחק כמעט מושלם (היה נראה כמו טבארס אתמול) וזה הגיע אחרי 3 משחקים רעים שלו, אז הוא נתן לו רק 16 דקות לכל אורך המשחק. גם ריברו היה מעולה, שיחק 20 דקות. סורקין שיחק 20 דקות והיה סביר. אתמול כשריברו היה רע אז הוא שוב שיחק כמעט 20 דקות וסורקין שיחק 6 דקות כשחצי מהן בסוף הרבע האחרון כשפער הוא מעל 20 נקודות. הכל זה חילופים מהבית. אותו הדבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' נובמבר 29, 2023 3:27 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

האמת שהפסקתי לצפות במשחקים העונה. ראיתי את אחד הראשונים נראה לי ועוד כמה דקות פה ושם, מספיק בשביל להבין שהקבוצה הזו לא עושה לי את זה. בכללי תמיד העדפתי את הקבוצות של מכבי שנתנו הגנה חזקה והנעת כדור (גם בין גבוהים ולא רק פיקנרולים ברצף של הגארדים) ואמנם יש רגעים יפים בהתקפה אבל ההגנה של הקבוצה מזעזעת. כל הנעת כדור סבלנית מפרקת אותה. ריאל קלעו אתמול ב-65% מתוך הקשת ומסרו 29 אס' על 7 איב' בסך הכל וזה ביום שהשלשות לא נכנסו להם עד לסיום עם איזה 3 ברצף בדקות האחרונות, וזו לא הפעם הראשונה העונה שקבוצות מסיימות עם מעל ל60% מה2 מול מכבי (משום מה אני לא מוצא איך מסננים באתר היורוליג את הסטט' של היריבה כדי לבדוק).

אני חייב להודות שבשנות ווילבקין רציתי מאוד שיצוותו לצידו את לורנזו, אותו זכרתי כפליימייקר גם בהגנה ואני לא ממש מחבב את הגרסה המתבגרת שלו שאלרגית לצד הזה של המגרש, כשגם בהתקפה אני לא אוהב את בחירת הזריקות שלו ואת האיבודים הנונשלנטים המיותרים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 40 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 20 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה