סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 22, 2024 11:22 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5491 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165 ... 220  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' מאי 27, 2024 8:42 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
נורטון כתב:
לא יודע, יש לי תחושה שאם מה שישראל היתה רוצה לעשות , זה ג'נוסייד בלי להתחשב בעולם, אז היינו רואים, נו, איך קוראים לזה, ג'נוסייד. כמו בשואת הארמנים, הקמבודים, היהודים או הטוטסי . מיליון פלוס מינוס כזה

אי אפשר לעשות ג׳נוסייד בלי להתחשב בעולם. ולכן, המטרה של ישראל היא להרוג ולהרוס כמה שיותר מהחמאס ומעזה לאורך כמה שיותר זמן, תוך שמירה על סוג של לגיטימיות מינימלית בעולם, או לכל הפחות מצד הממשל האמריקאי. ואם אנחנו מביאים בחשבון שאנחנו אחרי יותר מ-10 אלפים ילדים ונשים הרוגים ומשלוחי נשק מארה״ב ממשיכים להגיע - אז אפשר לקבוע שזה מצליח לה לא רע. ההשערה שלי היא שמטרת העל היתה להביא לבריחה המונית מעזה למצרים. זו הסיבה ההגיונית היחידה שאני יכול למצוא להחלטה לחכות עם הכיבוש של ציר פילדלפי לשלב כל כך מאוחר של המלחמה. אז כן: אם הורגים 40 אלף איש שרובם המכריע בלתי מעורבים, ואם משמידים את רוב הבניינים ברצועה ומביאים לקריסה הומניטרית וחברתית של האוכלוסייה האזרחית - בעיניי זה לגמרי לגמרי ג׳נוסייד. ג׳נוסייד מחוכם, שנעשה בהפצצות ״כירורגיות״ מהאוויר, עם אישור של הפרקליטות הצבאית לכל מטרה ובלי כיתות יורים ואונס קבוצתי. ועדיין - ג׳נוסייד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 27, 2024 8:48 pm 
Hall of Famer

מה שנביא

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 27, 2024 10:30 pm 
Hall of Famer

אכן. זאת בהחלט פרשנות לגיטימית אחת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 27, 2024 11:34 pm 
Sophomore

באופן אישי אני מפקפק ברצון של צה"ל לבצע רצח עם. ראו למשל:
https://youtu.be/aOZ8er9T_0g?si=2kLu1DXSF7LwvBvd
ברור שיש גורמים בממשלה שרוצים בכך כולל אולי ראש הממשלה וחלקם אומר את זה. אני מאמין שיש חיילים וקצינים (כולל בכירים) שמבצעים מה שהם יכולים לממש את זה. ונראה שהצבא לא עושה כלום להעניש אותם. לגבי התקרית הספציפית הזאת, נראה לי יותר לקיחת סיכון שהתפצצה (מילולית) בפנים של מקבלי ההחלטה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2024 1:48 am 
Sophomore

אני לא יודע כמה אפשר להאמין למשרד הבריאות של חמאס לגבי המספרים.
כל כמה שצה"ל לא תמיד מדייק, זה עדיין לא מתקרב לחוסר האמינות שלהם,
רק לאחרונה התברר שהם הקפיצו בעשרת אלפים את מספר ההרוגים הפלסטינים במלחמה.
בזמנו, באינתיפאדה השנייה, חיסלו בכיר חמאס, נדמה לי סלאח שחאדה, בפצצה של חצי טון שהרגה גם לא מעט בלתי מעורבים.
לא ברור שהאירוע הזה שונה בהרבה.
מה שכן, מבחינה פרקטית, צה"ל צריך להיזהר ברפיח יותר ממה שהוא נזהר בעזה, לא בגלל האג כמו בגלל ביידן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2024 2:16 am 
Sophomore

יואי הלינק שנתנתי מעליך בדיוק מספר מה האמינות של המספרים של האו"ם והחמאס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2024 2:23 am 
Sophomore

תודה, אם תוכל לאמלק זה יהיה נחמד כי הסרטון לא קצר.

רציתי לומר משהו נוסף לגבי המושג ג'נוסייד-
במלחמת העולם השנייה בעלות הברית הרגו מאות אלפי אזרחים בהפצצות מכוונות בגרמניה ויפן,
הבריטים שרפו את המבורג והשמידו כליל את דרזדן בהפצצות שהטענה הייתה שיועדו למרכזי תעשייה.
ברור לחלוטין שהמדיניות של קולונל האריס שהוביל את השיטה הזו הייתה אחרת- לשבור את רוח האויב.
אגב, הוא ניסה לעשות את זה גם לברלין, אבל המבנה של העיר מנע ממנו את זה.
האמריקאים בהירושימה ונגסקי אפילו לא ניסו לטעון את טיעון ההתחמקות הזה,
אלא בעיקר הבינו שהאלטרנטיבה של כיבוש יפן תעלה להם במאות אלפי אם לא מיליוני חיילים מתים.
בסוף המלחמה, לא טרומן, לא צ'רצ'יל, לא אייזנהאוור ואפילו לא האריס הועמדו למשפט על ג'נוסייד.
מי שעמד למשפט היו הנאצים על השואה ושאר הזוועות במזרח אירופה.

זה לא יהיה חכם לנסות להשליך בין הסטנדרטים הבינ"ל של אז להיום,
ועדיין, זה די מדהים הטרנספורמציה שהמושג הזה עובר כאן,
ואיך אפשר לומר על מלחמה בארגון טרור רצחני שמתחבא בין אוכלוסייה אזרחית לאחר טבח בסדר גודל של ה7.10 שהיא ג'נוסייד,
במיוחד כשכאשר בוחנים את מספר הבלתי מעורבים שנפגעו, הוא לא שונה מהותית ממקרים אחרים של מלחמה מהסוג הזה.
איך מושג שבמקור שימש למקרים כמו אלה שנורטון הזכיר, משמש כאן ברצינות.

האם צה"ל מפעיל במלחמה הזו יותר מדי כוח והורג יותר מדי בלתי מעורבים? אפשר להתווכח וזה לגיטימי לבקר, גם בחריפות.
לטעון שמדובר בג'נוסייד זה איבוד פרופורציות רציני.
וכן, יש לדאבוננו כל מיני אנשי ציבור, שרים וציבור לא קטן שהיה רוצה לראות ג'נוסייד בעזה, וזו באמת עובדה סופר מטרידה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2024 3:11 am 
Sophomore

בגדול הם מוכיחים שהמספרים של האו"ם שמבוססים על המספרים של החמאס הם ממוצאים ואין להם שום אמינות. הם אומרים שלגבי המספרים של צה"ל אי אפשר לדעת, כי לצה"ל יש כמובן אינטרס להציג מספרים "טובים". הם מעריכים שיתכן שהיחס של אזרחים ללוחמי חמאס בקרב ההרוגים אולי אפילו קטן מאחד שזה ללא תקדים. מבחינתי המסקנה העיקרית שלא כדאי לקפוץ לשום מסקנה מהמספרים, אבל שכנראה צה"ל הרבה יותר זהיר מכדי שנדבר בביטחון על רצח עם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2024 10:41 am 
Hall of Famer

זה כן אני כתב:
אישה מוזרה בשם חגית עופרן מציעה לשלוח תנחומים רשמיים לעם האיראני על מות נשיאם בתור אקט אנושי וחינוכי.
חחח מדהים איזה פלוצים מסריחים הייקום מפריח לאוויר העולם לפעמים.

טוב זה נהדר: חגית עופרן, שעוסקת במעקב אחרי התנחלויות (משמע: האישה עוסקת בעניינים אקטואליים/פוליטיים) פרסמה אתמול את הפוסט הבא:

https://x.com/hagitofran/status/1795049477029396929

רק עכשיו את יודעת מי הוא היה לעם שלו?? (וזה מבלי להכנס לעובדה שהאיש הוא מראשי הציר ששואף להשמיד את ישראל)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2024 11:10 am 
Junior

הציוץ הראשוני היה אכן דבילי ויצא לי גם להגיד לה את זה באופן אישי.

לא רואה שום בעיה עם ההתנצלות. הפוליטיקה האיראנית היא דבר סבוך. היו באיראן כבר נשיאים שנבחרו למרות שלא זכו לתמיכת האייתולות ונחשבו למועמדים תומכי רפורמה. אז חגית עופרן לא ידעה שראיסי ספציפית היה מפלצת ובשר מבשרה של התיאוקרטיה האיראנית. ביג דיל... לגבי השאלה שאתה מעלה - האם אפשר לעקוב אחר פרטי הפרטים של הנעשה מעבר לקו הירוק בלי לדעת פרטים בסיסיים על הביוגרפיה הפוליטית של נשיא איראן? לטעמי, התשובה היא כן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2024 11:18 am 
Hall of Famer

ההתנצלות זה נהדר, בלי ציניות.

אבל מפתיע אותי מאוד מאוד שהיא לא ידעה איזה דקטטור האיש היה. מפתיע שמישהי שעוסקת בתחומים מדיניים פוליטיים אקטואליים לא יודעת דבר כזה שלא מצריך להיות עכבר בלימודי אירן בשביל לדעת אותו (שלא לדבר על זה שכל עוד הוא היה מראשי הציר שקוראים להשמדת ישראל זה עדיין שווה לכתוב ניחומים לעם האיראני על מותו, ורק אחרי שגילתה על קצביותו הסירה את זה)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2024 11:31 am 
Junior

אני מאוד מתעניין בפוליטיקה של המזרח התיכון וגם התעסקתי בזה לא מעט במסגרות מקצועיות ואם היית נוקב לי עכשיו בשמות רפסנג׳אני, חאתמי, רוחאני וראיסי - אני לא בטוח בכלל שהייתי זוכר מי זה מי ומה הנטייה והרקע הפוליטיים של כל אחד מהם. ספציפית לגבי השימוש במילה ״דיקטטור״ - מאוד מאוד לא מדוייק. ראיסי, כמו כל נשיא איראני אחר, לא שלט במדינה ולא יכול היה לעשות כמעט כלום על דעת עצמו. לא בדיוק ההגדרה המקובלת של דיקטטור. אפשר להגיד שזה ניטפוק קטנוני במיוחד, אבל אם בזמן שאתה נדהם מהבורות של חגית פאקינג עופרן אתה מייחס לראיסי איזשהו שלטון יחיד פיקטיבי באיראן, נראה לי שזה די רלוונטי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2024 11:46 am 
Hall of Famer

אני ייחסתי לו שילטון יחיד פיקטיבי? לא ממש.
אבל גם אני ההדיוט יודע שהוא היה בכיר מאוד במערכת דקטטורית אלימה וטורפת זכויות אדם של העם שלו עצמו. לא צריך להיות ד"ר ללימודים פרסיים בשביל לדעת את זה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2024 11:54 am 
Junior

אמרת שהוא היה דיקטטור. למילה דיקטטור יש משמעות מאוד ספציפית ששלטון יחיד טוטליטרי הוא חלק גדול מאוד ממנה. ראיסי, כמו כל נשיא איראן אחר, ממש (ממש!) לא היה דיקטטור. הוא היה פקיד די בכיר בתיאוקרטיה טוטאליטרית שנשלטת על ידי מנהיג עליון דתי (שגם הוא לא בדיוק דיקטטור).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2024 11:59 am 
Hall of Famer

אתה נתפס לטרימינולוגיה.
להיות בכיר מאוד כמו שראיסי היה במערכת השלטון האיראנית הדקטטורית מאוד = מספיק בשביל להקרא דיקטטור בדיון בפורום סל ניוז. אנחנו מן הסתם לא בסמינריון כאן אז אני לא נתפס להגדרות הכי מדויקות כרגע. ברור לי לחלוטין שהוא לא הקובע העליון באיראן. גם זה כמובן משהו מוכר.

אבל יודע מה? אני אזרום איתך בהגדרת הדיקטטור. אם נחזור לפוסט, העובדה שהיא לא ידעה שמדובר בגורם בכיר מאוד בתעשיית המשטר הרצחני האיראני כלפי עמו עדיין מתמיהה מאוד בעיניי. אין לי צל של ספק שגם אתה ידעת שהוא לא היה בדיוק אביר זכויות אדם לעם האיראני בלשון המעטה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2024 12:15 pm 
Hall of Famer

בינתיים הגרסה של צה"ל להפצצה ברפיח אומרת שההפצצה הייתה כ-100 מטר ממקום השריפה, ושהשריפה קרתה כתוצאה מרסיס שעף ופגע במיכל דלק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2024 12:18 pm 
Junior

oren_80 כתב:
אתה נתפס לטרימינולוגיה.
להיות בכיר מאוד כמו שראיסי היה במערכת השלטון האיראנית הדקטטורית מאוד = מספיק בשביל להקרא דיקטטור בדיון בפורום סל ניוז. אנחנו מן הסתם לא בסמינריון כאן אז אני לא נתפס להגדרות הכי מדויקות כרגע. ברור לי לחלוטין שהוא לא הקובע העליון באיראן. גם זה כמובן משהו מוכר.

אבל יודע מה? אני אזרום איתך בהגדרת הדיקטטור. אם נחזור לפוסט, העובדה שהיא לא ידעה שמדובר בגורם בכיר מאוד בתעשיית המשטר הרצחני האיראני כלפי עמו עדיין מתמיהה מאוד בעיניי. אין לי צל של ספק שגם אתה ידעת שהוא לא היה בדיוק אביר זכויות אדם לעם האיראני בלשון המעטה

לפעמים כל כך יותר קל להגיד ״טעיתי״. אולי תלמד מחגית עופרן...

אז כן. אני נתפס לטרמינולוגיה כי יש לה משמעות במקרה הזה. ולא. להיות בכיר מאוד במשטר האיראני זה לא מספיק כדי להיות דיקטטור. גם לא בסלניוז. והעניין הוא גם שלא צריך לחשוב שהוא אביר זכויות האדם כדי לחשוב שאפשר לשלוח תנחומים לעם האיראני. מספיק שהוא יהיה נשיא נבחר ושלא יהיה דמות כזאת מגעילה ספציפית כמו ראיסי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2024 12:23 pm 
Hall of Famer

ההתפסות לטרימינולוגיה לא ממש רלוונטית מאחר והיא לא הוזכרה בציוץ של עופרן, שכתבה עליו "למדתי השבוע עוד קצת על הנשיא האיראני שנהרג בתאונת מסוק. היה לו תפקיד מרכזי במשטר דכאני ורצחני. לא בטוח בכלל שרבים בעם האיראני אבלים את מותו."

מה שהיא ציינה לעיל היה דבר ידוע לחלוטין וכאמור לא צריך להיות מומחה גדול באירן בשביל לדעת את זה. אותי זה הפתיע מאוד שעד השבוע האחרון היא לא ידעה את הדברים האלה על האיש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2024 1:02 pm 
Junior

הבנתי, ישראל מבצעת "ג'נוסייד מחוכם"...מישהו כאן צריך להגיש מועמדות למערכת מוסף הארץ. היתה תקופה לפני כמה חודשים, כשהיה ברור להם שאין שום שחר ובסיס לטענות הג'נוסייד, שניסו שם שבוע אחר שבוע לטפול על ישראל a genocide by any other name...מה לא ניסו שם. פעם אחת, כתבה קצרצרה, שהובלטה כמובן בשער המוסף, שהביאה את הטיעון המרהיב "ישראל מבצעת Domicide" (לא יודע אפילו איך לתרגם את המונח המקושקש הזה לעברית...רצח בתי עם?). שבוע לאחר מכן, הם תקפו את זווית ה"הרעבה".

הלוואי שכאן בישראל נגיע למצב שבו הפלסטינים מנסים לבצע בנו אך ורק "ג'נוסייד מחוכם". בלי כל הפרימיטיביות הזאת של שריפת אנשים בעודם חיים, שימוש בגזים, אונס וקטיעת איברים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2024 1:03 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
להגיד בתמימות שהגיוני שהיא לא ידעה מי זה ראיסי ומה פועלו זה כמו להגיד שהגיוני שצה"ל לא ידע שנחילי כטב"מים הם איום שכדאי להיערך אליו.
כמו במקרה הכטב"מים שבו לא צריך היה להיות מומחה צבאי כדי להבין את זה מלכתחילה - רק לעקוב במקורות גלויים לגמרי ברשת אחרי המלחמה באוקראינה - גם כאן לא היה צריך להיות אנליסט פוליטי מדופלם, רק לעקוב ברשת אחרי מהומות החיג'אב והתגובות של המשטר של ראיסי. תקרא לו דיקטטור, או תתעקש שהוא לא דיקטטור, מעניין את התחת.
אני כבר לא מדבר על המשמעות של "נשיא נבחר" באיראן, שזה בכלל לעשות צחוק מעבודה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ג' מאי 28, 2024 1:05 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2024 1:04 pm 
Junior

כל עוד ישראלים מתנצלים מראש על "פגיעה בבית חולים" (בין אם הוא נפגע בין אם לאו, בין אם ישבה בו סוללת טילים בין אם לאו), או ב"מחנה אוהלים", ברור שהראשונים להבין את יסודות המציאות, פשוט לא מבינים אותה.

ויסודות המציאות היא שארגונים המבוססים על תשתית-רעיונית של שנאה, הרג ורצח, הם, והם בלבד, הביאו מלחמה, שהיא מבחינתם הצעד המוסרי הנכון, ולכן הם, והם בלבד, אחראים על כל שלביה, זוועותיה ותוצאותיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2024 1:07 pm 
מנהל פורום

B.Grant44 כתב:
כל עוד ישראלים מתנצלים מראש על "פגיעה בבית חולים" (בין אם הוא נפגע בין אם לאו, בין אם ישבה בו סוללת טילים בין אם לאו), או ב"מחנה אוהלים", ברור שהראשונים להבין את יסודות המציאות, פשוט לא מבינים אותה.

ויסודות המציאות היא שארגונים המבוססים על תשתית-רעיונית של שנאה, הרג ורצח, הם, והם בלבד, הביאו מלחמה, שהיא מבחינתם הצעד המוסרי הנכון, ולכן הם, והם בלבד, אחראים על כל שלביה, זוועותיה ותוצאותיה.

אני לא חושב שהמרכז והימין הישראלי הם האחראים היחידים למלחמה, לדעתי אתה קצת פוטר פה את החמאס מאחריות ולטעמי זה לא לעניין

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2024 1:20 pm 
Junior

ציפה דריפה אלמדלסי כתב:
B.Grant44 כתב:

אני לא חושב שהמרכז והימין הישראלי הם האחראים היחידים למלחמה, לדעתי אתה קצת פוטר פה את החמאס מאחריות ולטעמי זה לא לעניין

#תגובה שנונה ומקורית כל יום

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2024 4:48 pm 
Hall of Famer

וישראל ממשיכה להסתבך, הגארדיאן מפרסם טענות שראש המוסד לשעבר יוסי כהן איים על התובעת מבית המשפט בהאג, פאטו בנסודה, כולל איומים מרומזים על המשפחה שלה ו-"דאגה לשלומה".

אחרי סיפור אישתו של גיא שיקר, אני חייב להגיד שזה בכלל לא יפתיע אותי אם התחקיר נכון ושזו ההתנהלות הכללית של האיש.

https://www.ynet.co.il/news/article/sjd3a11m40

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2024 5:16 pm 
Sophomore

מאפיה!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5491 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165 ... 220  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 12 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: