סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 28, 2024 1:24 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5620 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175 ... 225  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' יוני 10, 2024 2:24 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (0)
אתה לא יודע מי ומה אתה. אתה חוזר בתשובה, אתם תמיד מחפשים זהות. לפני רגע היית 'שמאלן רדיקל'. ואז 'שמאלן ליברל'. ואז מצביע גנץ. עכשיו תהיה מצביע בנט. מחר תהיה ביביסט. מחרתיים כהניסט. זה המסלול הפאשיסטי הסטנדרטי. בניגוד לכל מיני ראשים מדברים בערוץ 14, אין אף אחד שישלם לך לעצור את המסלול בנקודה הנוחה לו.

כל קלישאת מתפכח במסלול המהיר לכהנא כתבת פה. החל מזה שאתה כמובן לא רואה ערוץ 14, אבל כלי התקשורת הם סמולנים פרו פלשתינאים. זרקת פרוגרסיבים, וייט גילט, כל אויב מדומיין שערוץ 14 (וערוץ 14 זה כמובן סתם שם גנרי לכל אלו שמפעילים אותך) אומר לך לפחד ממנו בקווים כלליים ומפחידים מאוד.

רק ברמה הסטטיסטית נטו, תראה כמה תזיזיתי אתה בדעותיך ואיך אתה כרגע בנקודה הימנית ביותר שהיית בימי חייך. איך אדם רציונלי יכול לדמיין שזה יהיה סוף המסלול שלו?

נערך לאחרונה על ידי Yuval בתאריך ב' יוני 10, 2024 2:26 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 10, 2024 2:25 pm 
Junior

למה אברום בורג מתועב?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 10, 2024 2:25 pm 
Junior

Yuval כתב:
עכשיו רבין זה שמאל קיצוני? המסלול שלך מהיר משציפיתי. גדי טאוב על סטרואידים.

אבל יפה שאתה בטוח שלא תהיה בימין הקיצוני אחרי שעברת מהפגנות נגד הרפורמה המשפטית לקריאה להפגנות נגד הממשלה הכהניסטית 'הפקרות'.
מעניינת גם התמיכה בגדעון סער (הזמנית, כאמור) שרק הרגע פרש מהממשלה בזמן מלחמה. הפקרות שהדעת לא סובלת.

אגב, אם אתה רוצה לראות את מסלולך העתידי, תחפש את הכותב האחרון שהשתמש ב'יהודי יקר' בפורום.

אתה צריך שיעור בהבנת הנקרא. *אתה* שמאל קיצוני, לא רבין.

מעולם לא הפגנתי נגד הרפורמה המשפטית.

התמיכה המיועדת בסער (ואחרים) היא עתידית ומשוערת, האם זה אומר שהפכתי אותו לקדוש הבית החדש ושאבחן כל מהלך שלו בזכוכית מגדלת? ממש לא.
בסופו של דבר בחירה פוליטית היא פשרה בין האפשרויות הכי פחות גרועות. אבל לא מצפה מאיש קיצון להבין זאת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 10, 2024 2:30 pm 
Senior

אני לא זקוק לשיעור בהבנת הנקרא. תקרא שוב את ההודעה שלך ואולי תערוך אותה כדי ששני חלקי המשפט לא יסתרו אחד את השני.
אני מבין את הסחרור שאתה נמצא בו אבל ואני אמפתי לגביו. ראיתי את זה קורה בשנותי בארה"ב אל מול נפגעי פוקס ניוז והתהליך הזה הוא בלתי הפיך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 10, 2024 2:31 pm 
Junior

Yuval כתב:
אתה לא יודע מי ומה אתה. אתה חוזר בתשובה, אתם תמיד מחפשים זהות. לפני רגע היית 'שמאלן רדיקל'. ואז 'שמאלן ליברל'. ואז מצביע גנץ. עכשיו תהיה מצביע בנט. מחר תהיה ביביסט. מחרתיים כהניסט. זה המסלול הפאשיסטי הסטנדרטי. בניגוד לכל מיני ראשים מדברים בערוץ 14, אין אף אחד שישלם לך לעצור את המסלול בנקודה הנוחה לו.

רק ברמה הסטטיסטית נטו, תראה כמה תזיזיתי אתה בדעותיך ואיך אתה כרגע בנקודה הימנית ביותר שהיית בימי חייך. איך אדם רציונלי יכול לדמיין שזה יהיה סוף המסלול שלו?

בן אדם, אתה לא באמת יודע מה הייתי לאורך שנות חיי.
בוא רק נגיד שהמעבר ממצביע מרצ בגילאי 18 עד סוף שנות העשרים, למצביע למפלגת פועלים יהודית-ערבית, הוא ממש לא קפיצה מטורפת...יותר כמו ארגון מחדש של רהיטים בסלון בורגני (:
בכל אופן, זה תמיד הגיע ממקום יוני ולא מאיזה להט סוציאליסטי ואנטי ציוני.

לפני 8-9 שנים, התחלתי להתמתן ולהתעמק בהיסטוריה של הסכסוך, ולאמץ עמדות ציוניות מלאות.
אני לא מגדיר את עצמי לא ימני ולא שמאלני. מבין שזה מטריף אותך בתור מי שזקוק לקיצוני ממול בשביל שיאשר לו צדקת דרכו. איש ציוני יקר שאני עוקב אחריו בפייסבוק מזה כמה שנים קורא לזה "חוק הרדיקלים השלובים".

חשבתי שאתה מבין בסטטיסטיקה. אם כרגע אני בנקודה הימנית ביותר בימי חיי, הרי שהעתיד אמור לצפון בתוכו התמרכזות (:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 10, 2024 2:35 pm 
Junior

B.Grant44 כתב:
Yuval כתב:
בוודאי שתהיה. המסלול שלך נקבע כבר, כמו כל מתפכח אחר. מה שמצחיק זה הבטחון המוחלט שלך שדווקא עכשיו, בנקודה רנדומלית במסע החיפוש העצמי שלך, מצאת את כל התשובות ואת הנחלה.

אוקיי, אני כותב כאן כמה שנים טובות וגם אתה מן הסתם. בחר מועדים עתידיים ואעדכן כאן מהן עמדותיי.
אפשר כל מערכת בחירות, שאכתוב בין מי ומי מתלבט, או למי הצבעתי בפועל.

אני לגמרי מבין מדוע שמאלן קיצוני נרתע ממישהו שהיה קרוב אליו בעמדותיו, ועכשיו מחזיק בעמדות מיינסטרים. כי אם הבעיה היא לא בי, אז היא כנראה בך.
מאחל לך לחיות בשלווה עם הביטחון העצמי שלך בעמדות שינקת מהשד של אבא ורבין. וכמובן לחיות בשלווה במדינה יהודית ודמוקרטית עם גבולות בטוחים.

אההה, אתה מתכוון לזה...
כן, ויתרתי פה על קוהרנטיות בטקסט בשביל לחלוק לך עקיצה שהרווחת היטב עם סגנון הביטוי המכוער שלך.

אז למען הבהירות, רבין אינו שמאל קיצוני. אבל אתה כן. אז אולי לפני שאתה מדבר על המסלול שאני עברתי, תבחן מחדש את עמדותיך ותנסה להבין מה גורם לך להצביע למפלגות אנטי ציוניות. מה יהיה השלב הבא, תצטרף לתא טרור במימון איראן?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 10, 2024 2:37 pm 
Senior

אין דבר מתון יותר מלכתוב על רבין ש"מכנה השלום נכפה עליו ועיוות את משנתו". או ש"אברום בורג מתועב". או שמשפחות החטופים הם "אידיוטים שימושיים של החמאס". או שהפגנות נגד הממשלה הן "הפקרות". וכמובן, כל סימני ה"יהודי יקר" של אהוד.

אין לי עניין באיך אתה מגדיר את עצמך. אני מגדיר אותך כקורבן. אבל באופן אובייקטיבי אתה נמצא לימין מהליכוד כרגע. וזה רק יוני 2024.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 10, 2024 2:50 pm 
Junior

B.Grant44 כתב:
אז למען הבהירות, רבין אינו שמאל קיצוני. אבל אתה כן. אז אולי לפני שאתה מדבר על המסלול שאני עברתי, תבחן מחדש את עמדותיך ותנסה להבין מה גורם לך להצביע למפלגות אנטי ציוניות.

למרות שגראנט משום מה מתעלם מההודעות שלי, רק אציין שאין פסול להצביע למפלגות שהן לא ציוניות.
בעייני לחילוני שמאלני ליברלי יש יותר היגיון בהצבעה לחד"ש מאשר בהצבעה לבית היהודי/ש"ס/ציונות דתית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 10, 2024 3:11 pm 
Junior

sheky כתב:
מסקרנים אותי פה כמה דברים -
1) מה זה "שמאלי רדיקלי"? מה בתפיסת העולם שלך היה שמאל רדיקלי ומה קרה במציאות שגרם לך לעבור לצד של סער, ליברמן ובנט?
2) בתור איש ימין לא משיחי (אם הבנתי נכון את הכיוון שלך) - מה אתה קורה בעיניך עם הפלסטינים עוד 20 שנה? עוד 40 שנה?
3) למה אין קשר בין העבודה של פעם למה שפעם היה "שמאל ציוני"? במה יאיר גולן (יו"ר העבודה, כן?) כל כך רחוק מה"שמאל הציוני" של פעם? מה זה בכלל ה"שמאל הציוני" של פעם?

היי שקי, אענה לך בשמחה:

1) בגדול, עד 2011 הייתי שמאל ליברל מצביע מרצ, קורא הארץ והעיר (מקומון תל אביבי ולפיכך במה לעמדות שמאל רדיקליות עוד יותר מאלו שהיו בהארץ), אך גם ידיעות אחרונות ומעריב.
השילוב של המחאה החברתית, וקריאה אינטנסיבית בבלוג בשם "לא למות טיפש" של בלשן בשם עידן לנדו, שהעניק לי חשיפה מוגברת לזוועות מבצע עופרת יצוקה, והמשטר הצבאי ביהודה ושומרון בכלל, הביאו אותי לעמדה של ניכור ל"משטר הציוני" מצד אחד, ותפיסה שרק שותפות יהודית-ערבית (ברמה המפלגתית, לא רק בגדר קואליציה כמו שראינו בממשלת השינוי) תוכל לשקם את השמאל ולהפוך אותו לכוח פוליטי משמעותי בזירה המדינית, כלכלית וחברתית.

עדיין חשוב לומר שגם אז, סלדתי מחד"ש, וקל וחומר שמבל"ד, וכך הגעתי להיות חבר ופעיל במפלגה שולית שבין היתר מתחה ביקורת חריפה על חנין זועבי והשתתפותה במשט המרמרה, על הרש"פ וחמאס יחדיו, ועל חד"ש.

לפני כמעט עשור, קצת אחרי צוק איתן שבמהלכו עוד הפגנתי (כפי שתפסתי את זה) גם נגד שלטון נתניהו וגם נגד שלטון חמאס, מתוך תפיסה שהם מעגנים זה את זה, עשיתי הסבה מקצועית להוראת אזרחות במכללה לחינוך, שדווקא נחשבת ל"הומניסטית" וכל שאר הג'אז הפוסט-ציוני הזה. הקורסים והספרים שקראתי כתוצאה מכך סייעו לי להכיר טוב יותר את שורש הסכסוך, את אש"ף ואת תהליך אוסלו (שעוד בפאזה הקודמת שלי הייתי ביקורתי כלפיו, וכעת הבנתי טוב יותר גם את הביקורת מ"ימין").

אם מכל מה שכתבתי עד כה נראה שאני בעיקר מושפע מטקסטים, אז מה לעשות שמכל האינטרוספקציה שעשיתי לעצמי, אני חושב שזה הוא המצב. ברור שאני גם תבנית נוף מולדתי, משפחתי, העיר שגדלתי בה וכן הלאה. אבל דווקא מסוכני חיברות בולטים כמו המסע לפולין, או שירות קרבי משמעותי (בגלל פציעה רצינית על השבוע הראשון בגדוד), נמנעתי. אני גם לא ממש טיפוס סאחי-מיינסטרימי שמחפש בכוח להיות ולחשוב כמו כולם, אבל גם לא מי שכל הזמן מחפש את עצמו כפי שיובל מנסה להציג אותי כאן (אחרת אהיה פאשיסט די גרוע...). סך הכל משתדל להיות אדם חושב וביקורתי, שלא מהסס לבחון את עמדותיו מחדש.

ובכל זאת, מה קרה במציאות - ברור שאירועי תשפ"א היו משמעותיים עבורי, מי שלא ככה - חי בהכחשה. אותו דבר נכון כמובן לשבת השחורה. מי שאחרי אירוע כזה לא עצר לבחון את עמדותיו ולחשב מסלול מחדש, בין אם הוא ביביסט, רל"ביסט או איש מחנה השלום, הוא מי שראוי לביקורת.

"לעבור לצדם של סער, ליברמן ובנט" זו התבטאות קצת נחרצת בעיניי. אני פשוט נוטה להצביע עבורם מכמה סיבות:

א. לדעתי רק רשימת ימין ממלכתי חזקה תוכל להדיח את נתניהו מהשלטון (ובתקווה שכך גם מהליכוד).
ב. במקרה הפסימי, רשימת ימין ממלכתי חזקה תוכל להיות שותפה קואליציונית לגיטימית על חשבון הכהניסטים של עוצמה יהודית. זה גם היה אחד השיקולים שלי להצבעה למחנה הממלכתי בפעם האחרונה, רציתי לחיות בישראל שבה זו הרשימה השלישית בגדולה, ולא רשימת הציונות הדתית.
ג. אני לא שותף למלוא הביקורת על גנץ, אבל אין ספק שהוא חלק מהקונספציה שהיתה מול חמאס. הן כרמטכ"ל והן כשר ביטחון. בנוסף, הוא לא נראה כמו מנהיג שיוכל להביע עמדה נחושה מול הממשל האמריקאי כמו בן גוריון במספר מקרים זמנו, או - אזהרת מילה טובה על ביבי שכנראה תמצב אותי סופית כביביסט - נתניהו. כך שלמרות הדיבורים הנכונים, על פניהם, לא נראה שהוא יעשה כל מה שצריך כדי למנוע הקמת מדינה פלסטינית.

לסיכום: הטרור של ימי אוסלו והאינתיפאדה השנייה עברו עליי לאורך תקופה שבה אומנם קראתי פה ושם מאמרים וכתבות בעיתונות המודפסת, אבל לא היה בכך בכדי לשנות את התפיסה הפוליטית שלתוכה נולדתי, להפך אם כבר. את האביב הערבי תפסתי כמשהו חיובי, שהוליד מחאות נחוצות בכל העולם כולל כאן, אבל נבלם ע"י פאשיסטים כמו בשאר אסד או גנרלים כמו במצרים. פרעות תשפ"א והשבעה באוקטובר כבר תפסו אותי במצב שקול ומפוכח יותר בחיי, כך לתפיסתי לפחות.

ואלו, לדעתי ולדעת רבים אחרים, שלוש ההתפתחויות המשמעותיות ביותר בזירה המקומית ובאזורית מזה כשלושה עשורים, שאמורות לגרום לכל מי שעיניו בראשו - ורואות את המציאות נכוחה, לא רק את מה שהלב והמוח העיקש רוצים לראות - להבין איפה אנחנו חיים, ובמידת הצורך, לחשב מסלול מחדש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 10, 2024 3:22 pm 
Junior

Yuval כתב:
אין דבר מתון יותר מלכתוב על רבין ש"מכנה השלום נכפה עליו ועיוות את משנתו". או ש"אברום בורג מתועב". או שמשפחות החטופים הם "אידיוטים שימושיים של החמאס". או שהפגנות נגד הממשלה הן "הפקרות". וכמובן, כל סימני ה"יהודי יקר" של אהוד.

אין לי עניין באיך אתה מגדיר את עצמך. אני מגדיר אותך כקורבן. אבל באופן אובייקטיבי אתה נמצא לימין מהליכוד כרגע. וזה רק יוני 2024.

אתה שוב ושוב מעוות את דבריי, יהודי לא יקר שכמוך. אבל שיהיה, ביקורת לא תמיד נעימה לאוזניים, קשה לשמוע שאתה אידיוט שימושי, נוח וקל יותר לפרוש על עצמך את הטרגדיה של משפחות החטופים, להתעטף בה ולהתגונן מביקורת עניינית.

שמח שאין לך עניין בהגדרה העצמית שלי (נראה לי שגם אין לך עניין בזכותו של העם היהודי להגדרה עצמית...), גם לי אין עניין ב"שיח" נוסף עמך. רק דבר אחד אחרון: הדבקת לי באחת מתגובותיך שוצפות קצף הריר כאן, תווית של מתנגד חיסונים, מכחיש קורונה או וואטבר.
אז למרות שהאשמה כזאת מעידה גם היא בעיקר עליך (כמו הקשקוש של "באופן אובייקטיבי אתה נמצא לימין מהליכוד כרגע". אוקיי איש תמהוני...), אמשיך בגילוי הנאות שאני בוגר תואר ראשון במדעי החיים, אומנם לא מדען אבל מה שמכונה a man of science, חילוני ואתאיסט (לא שזה הכרחי בשביל לא להיות מתנגד חיסונים ומכחיש קורונה), חבר בקבוצות "מדברים על חיסונים" ו-"תקשורת המדע" מאז שנפל עלינו גל הטרלול מלפני כארבע שנים, ואז במשך שנה תרמתי את תרומתי הצנועה למאבק בטמטום ובפחד (מהחיסונים!) שהשתלטו על כה רבים בחברה הישראלית.

אז אני קראתי לך יורד שלא בצדק, מקווה שגם אתה תחזור בך מהאשמת השווא המיותרת הזאת. קצת ערוץ 14 מצדך (;

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 10, 2024 3:26 pm 
Senior

אתה צריך שיעור בהבנת הנקרא. לא קראתי לך מתנגד חיסונים. אין לי מושג מה עמדותיך בנושא. אמרתי שעמדותיך כלפי חיסונים ישפיעו אם תלך לקיצון של אלון מזרחי (שכנראה אינך מכיר) או לכיוון הנוכחי שלך.

באופן אובייקטיבי אתה כרגע נמצא לימין מהליכוד. בניגוד למאה אחוז מההודעות שלך, שהיו אך ורק אד הומינם שלא התייחס למה שאני כתבתי (בעיקר כי אין לי שום עניין להתדיין איתך על עמדותי הפוליטיות), אני התייחסתי אך ורק לטקסטים שאתה כתבת.

ועבור הרפרנס, הנה אלון מזרחי. מוקיון מהזן שלך, שהתפכח לכיוון השני. https://x.com/alon_mizrahi

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 10, 2024 3:35 pm 
Senior

אגב הסמיילים הקרינג'יים האלו לא נעימים לאף אחד. אני לא מתחבר להערות על סגנון ולא תוכן, אבל אחרוג ממנהגי הפעם. בינתיים אתה אפס אחוז מהשדה בניסיונות להוכיח אותי על משהו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 10, 2024 3:43 pm 
Junior

sheky כתב:
1) מה זה "שמאלי רדיקלי"? מה בתפיסת העולם שלך היה שמאל רדיקלי ומה קרה במציאות שגרם לך לעבור לצד של סער, ליברמן ובנט?
2) בתור איש ימין לא משיחי (אם הבנתי נכון את הכיוון שלך) - מה אתה קורה בעיניך עם הפלסטינים עוד 20 שנה? עוד 40 שנה?
3) למה אין קשר בין העבודה של פעם למה שפעם היה "שמאל ציוני"? במה יאיר גולן (יו"ר העבודה, כן?) כל כך רחוק מה"שמאל הציוני" של פעם? מה זה בכלל ה"שמאל הציוני" של פעם?

2) אני לא מגדיר את עצמי כאיש ימין, בטח שלא כ"איש ימין לא משיחי" שזו הגדרה מוזרה של בידול עצמי. סליחה על הקלישאה, אבל אם יובל יכול לכתוב כאן שאין ממש ימין ושמאל בישראל (ממש לא מסכים עם האמירה הזאת, אבל ניחא), אז גם אני מרשה לעצמי שאני לא מגדיר את עצמי לא כימין ולא כשמאל. סך הכול יהודי שרוצה להמשיך לחיות כאן כעם חופשי בארצו. והמשמעות החשובה ביותר של "להיות עם חופשי בארצנו", מאז הקמת המדינה, היא במילה אחת: ביטחון. לבקר בירושלים בלי לחשוש מפיגוע דקירה/דריסה/ירי. לטייל ברחבי הצפון והדרום בלי לחשוש מירי רקטות או מפעילות חבלנית כלשהי. לעשות סופ"ש בצימר גלילי או במערב הנגב, מבלי שאיום של חטיפה, שריפה בעודי חי, אונס וקטיעת איברים, יתנוסס מעליי או מעל כל אחד ואחת מתושבי האזור.
וכן, גם לישראלים החיים ברחבי יו"ש או מבקרים בה, יש בדיוק אותה זכות לביטחון.

לגבי שאלתך, מה אני אמור לראות? "פתרון"? חזירים מצמיחים כנפיים?
אולי הפלסטינים בעוד 40 שנה יצמיחו תרבות סובלנית ודמוקרטית יותר, עם הנהגה מתונה בהתאם, שתביע באופן מוחלט ושאינו משתמע לשני פנים, הן במילים והן במעשים:
א. הכרה בקיומו של עם יהודי. עם, לא רק דת של עוד אחד מהמיעוטים המדוכאים שאמורים לחיות תחת שלטון האסלאם.
ב. הכרה בזכויותיו הריבוניות של אותו עם יהודי בשטחי פלשתינה-א"י שנלקחו מהאימפריה העותמאנית המפורקת ע"י חבר הלאומים, ונמסרו *למנדט* האימפריה הבריטית לצורך הקמת בית לאומי לעם היהודי.
ג. הכרה באחריותם המתמשכת לכך שסירובם עד כה לסעיפי אל"ף ובי"ת, בדרכה של החרב ב99% מהמקרים, היא זו שהביאה לפיחות המתמשך בזכויותיהם הטריטוריאליות ולמצבם העגום שנלווה לכך, בדגש על "הפליטים" הפלסטינים.
ד. ויתור מלא על זכות השיבה, בין אם מעשית או סמלית.

עד שזה יקרה, וסביר יותר להניח שיקרה מה שקרה עד כה - היהודים בישראל ימשיכו לבנות ולהיבנות, הפלסטינים ימשיכו להרוס ולשקר - חשוב לחתור להסכמי ביניים, לסיפוח בקעת הירדן במלואה כגבול המזרחי של ישראל (חזון רבין...), לספח את כל גושי ההתנחלויות בשטח C, לשמור על חופש הפעולה של צה"ל והשב"כ בשטחי A, B ורצועת עזה. להמשיך במפעל העלייה לארץ, בתקווה שעליית האנטישמיות באירופה מימין ומ"שמאל" תתרום לכך גם היא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 10, 2024 3:51 pm 
Junior

Yuval כתב:
אתה צריך שיעור בהבנת הנקרא. לא קראתי לך מתנגד חיסונים. אין לי מושג מה עמדותיך בנושא. אמרתי שעמדותיך כלפי חיסונים ישפיעו אם תלך לקיצון של אלון מזרחי (שכנראה אינך מכיר) או לכיוון הנוכחי שלך.

באופן אובייקטיבי אתה כרגע נמצא לימין מהליכוד. בניגוד למאה אחוז מההודעות שלך, שהיו אך ורק אד הומינם שלא התייחס למה שאני כתבתי (בעיקר כי אין לי שום עניין להתדיין איתך על עמדותי הפוליטיות), אני התייחסתי אך ורק לטקסטים שאתה כתבת.

ועבור הרפרנס, הנה אלון מזרחי. מוקיון מהזן שלך, שהתפכח לכיוון השני. https://x.com/alon_mizrahi

מכיר את אלון מזרחי.
מצחיק שאתה מדבר על אד הומינם, בתור מי שלא מפסיק לפזר כאן ובהזדמנויות קודמות התייחסויות למידע שחפרת עליי בפייסבוק - אפרופו קרינג'יות.

אין לך שום דרך לגבות את הטענות חסרות השחר שאתה מביע ביחס לעמדותיי הפוליטיות, אבל תמיד אפשר להוסיף "באופן אובייקטיבי".
אפרופו אובייקטיביות ומדע, עדיין מחכה לקרוא ולהחכים מהו פאשיזם, ומה בתגובה המקורית שלי שהוציאה אותך משלוותך היה פאשיסטי להחריד.

תרצה או לא תרצה, אבל העמדות שלי ציוניות, ממלכתיות וקוהרנטיות. חוץ מלהתאבסס ל"התפכחות" שלי (אלון עידן כתב בחודשים האחרונים על תופעת המתפכחים ואין לי שום בעיה לומר את מה שלטענתו אותם "מתפכחים" ממאנים לומר - כן, טעיתי בעבר. you live and learn).
העובדה שאלון מזרחי "התפכח" לכדי שמאלניות קיצונית הכוללת התנגדות לחיסונים - לא מעידה דווקא עליי. הוא מוקיון שמחזיק בעמדה הנ"ל. אתה מוקיון שהצביע למפלגות אנטי ציוניות ממניעים עלובים, מנומקים ורציונליים - לשיטתך הכוזבת - ככל שיהיו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 10, 2024 3:58 pm 
Junior

Yuval כתב:
אגב הסמיילים הקרינג'יים האלו לא נעימים לאף אחד. אני לא מתחבר להערות על סגנון ולא תוכן, אבל אחרוג ממנהגי הפעם. בינתיים אתה אפס אחוז מהשדה בניסיונות להוכיח אותי על משהו.

דבר בשם עצמך.
יש מי שמקבל קרינג' מסמיילים, יש מי שמקבל את זה מתגובות "לול", "הו לא הוא מפגר" ומהצבעה אובססיבית על "סתירות לוגיות", כמו ילד שלמד ביטוי חדש והוא רץ לדחוף אותו בכל הזדמנות.

לא ידעתי שאני בניסיונות להוכיח אותך על משהו. אתה רוצה להמשיך עם תמיכתך במפלגות אנטי ציוניות - שיהיה לך לבריאות. אתה רוצה להמשיך בנסיעות לקפלן ולהיות אידיוט שימושי של חמאס - שיהיה לך לבריאות ושמור על עצמך.
בשורה התחתונה, אתה מי שלא הוכיח אותי על חוסר הנכונות, חוסר הלגיטימציה, או הפאשיזם המופגן, באותה תגובה מקורית שכתבתי כאן ברוח הדברים הנ"ל.

אם יש לך טיעון רציונלי שמראה איך ההפגנות תורמות לקידום עסקת שחרור חטופים, ולא עושות ההפך מכך, באמת שאשמח לשמוע ולשקול את עמדותיי מחדש. כי בניגוד למה שתמשיך לחשוב ולומר עליי, החישוב-מסלול-מחדש-פנה-ימינה שלי ממש לא הפך אותי לביביסט או כל דבר אחר שמוגדר כשמאלה/ימינה מהליכוד.

ולסיום, יהודי יקר - תן חיוך הכל לטובה (:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 10, 2024 3:59 pm 
Senior

אז אתה מבין שלא קראת לך מתנגד חיסונים והתגובה שלך נבעה מכשלון בהבנת הנקרא? כי כתבת הרבה מילים שלא כללו סליחה והכאה על חטא.

עמדותיך הן לגיטימיות. ציוניות וקוהרנטיות לא במיוחד. ימין קיצוני בהתהוות. גם עמדותיו של אלון מזרחי לגיטימיות. אתה כל הזמן חושב שיש לי איזה נגיעה אישית בעניין. לא הייתי באף הפגנה בקפלן ושכפוליו לצערי. נגעלתי מההודעה שלך, כמו רבים אחרים פה. שמח שאתה מדברר את עצמך לדעת פה כדי שכולנו נוכל לראות את ההשפעות הבלתי הפיכות של ערוץ 14 (כקונספט) על עתיד המדינה שלנו. בתמורה נתתי לך תיעוד מלא של העתיד שלך, כי כאמור אתה רק קורבן של מחלה, לא יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 10, 2024 4:06 pm 
Sophomore

"באהבה והערכה, יחיא סינאוור": זר פרחים נשלח ללשכתו של בני גנץ.
פעילים מצעירי הציונות הדתית הניחו את הזר במחאה על פרישתו של גנץ מהממשלה.
https://news.walla.co.il/item/3670138

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 10, 2024 4:16 pm 
Junior

sheky כתב:

ולסיום (זמני?) עם השאלות פה:

(3) זה מצריך חתיכת דיון, האמת שהייתי שמח לראות ספר בנושא (או לקבל המלצות על אחד כזה). אחד שיתאר את התהליך המתמשך שהוביל את השמאל הציוני של מפא"י ומפלגות אחרות כמו אחדות העבודה, למה שנהיה ממנו כיום. על קצה המזלג: המהפך ב-77, השפעות מחדל יום כיפור ב-73, השפעה מתמשכת של עולם התרבות (חנוך לוין כמייצג מובהק) והאקדמיה, לצד השפעות גלובליות על שתי הזירות (שבאו בתורן כתוצאה ממלחמת ויטנאם), כל אלו הובילו לכך ש"מחנה השלום" - שכלל אנשי תרבות ואקדמיה כאמור, ומן הסתם אנשי תקשורת שהושפעו משני העולמות הנ"ל, ודור חדש של פוליטיקאים שמייצגיו הבולטים הם חברי "השמינייה" במפלגת העבודה - השתלט בתהליך הדרגתי על השמאל הציוני של יגאל אלון ורבין המוקדם. אותו רבין שאמר ב-74 שיש מקום לשתי מדינות בלבד בין הים למדבר - יהודית וערבית (כלומר ירדנית-פלסטינית). חוזר, לא בין הים לנהר, אלא בין הים למדבר. כלומר, בין עיראק לים התיכון.

ועל תחילת התהליך עמדו כבר בשנת 1983 האחים הרצל ובלפור חקק, במכתב למערכת "העיר ירושלים":

"דרכו של המערך מגמדת אותו לדרגת מפלגה זעירה, תוך שהוא זונח את רעיונות מפא"י ההיסטורית לטובת דרכם של מפ"ם ושלום עכשיו. דווקא כך יאבד הסיכוי האחרון לחילופי שלטון, ולא תהיה שום מפלגה שתוכל להציג קו אקטיביסטי-ציוני מול הליכוד".

ובקצרה, קרו הרבה דברים, אבל בגדול המעבר מ: "פלסטינים - כן! אש"ף - לא!" של יגאל אלון כשר חוץ באותה ממשלת רבין שהושבעה ב-74, לשני עשורים של חתרנות בלתי נלאית מצד משה דיין וממשיכו שמעון פרס, שעשו ככל יכולתם לביסוס שלטון אש"ף בשטחים, כשהשיא הוא כמובן בהסכמי אוסלו שמחקו את כל הישגי מלחמת שלום הגליל, בכך שהביאו לסיום גלותם של ערפאת ושותפיו הרצחניים בטוניס, היישר לעזה ויריחו תחילה ומשם למוקטעה ברמאללה.
ואותה חתרנות של דיין ופרס לא יכלה להתקיים ללא תמיכתם של עיתונאי חצר ושאר אידיוטים שימושיים בתקשורת, לצד ציבור שלא נתן לגיטימציה לבגין ושרון לעשות מה שאף ממשלת ימין לא עשתה עד אז וניתן לומר שגם לא חזרה לעשות מאז, וזה לפתוח במלחמת ברירה, שהיתה כמובן מלחמת אין-ברירה שכן מטרתה היתה לשים קץ למצב בלתי אפשרי ביישובי הגליל, שחיו תחת איום בסדר גודל שהיה עשוי לגמד את אירועי ה7 באוקטובר.

ספציפית לגבי יאיר גולן, הוא הטיף בגלוי לסרבנות פוליטית, אתה באמת משווה אותו למנהיגי השמאל הציוני של פעם? הוא לוחם אמיץ, אבל מנהיג פוליטי מופקר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 10, 2024 4:21 pm 
Junior

Yuval כתב:
אז אתה מבין שלא קראת לך מתנגד חיסונים והתגובה שלך נבעה מכשלון בהבנת הנקרא? כי כתבת הרבה מילים שלא כללו סליחה והכאה על חטא.

עמדותיך הן לגיטימיות. ציוניות וקוהרנטיות לא במיוחד. ימין קיצוני בהתהוות. גם עמדותיו של אלון מזרחי לגיטימיות. אתה כל הזמן חושב שיש לי איזה נגיעה אישית בעניין. לא הייתי באף הפגנה בקפלן ושכפוליו לצערי. נגעלתי מההודעה שלך, כמו רבים אחרים פה. שמח שאתה מדברר את עצמך לדעת פה כדי שכולנו נוכל לראות את ההשפעות הבלתי הפיכות של ערוץ 14 (כקונספט) על עתיד המדינה שלנו. בתמורה נתתי לך תיעוד מלא של העתיד שלך, כי כאמור אתה רק קורבן של מחלה, לא יותר.

כן, עכשיו מבין. סליחה אחי לדם *:
מצטער שנגעלת מההודעה - עדיין מחכה לשמוע מה פגום בה. אולי אתה מי שלא מבין את המושג "אידיוט שימושי".
לא הייתי נכנס לכל הדברור העצמי הזה אם לא היית נופל עליי שוב. מבחינתי, ניפרד פה כאחים, יהודים!

תודה על התיעוד, מבטיח לעדכן מדי כמה שנים שהכל בסדר (רק רוצה לוודא, אם אצביע למפלגת מרכז, גם אז תחבוט בי מילולית על התנודתיות שלי?)
מקווה מאוד שגם עם מדינת ישראל הכל יהיה בסדר. בהחלט לא מתגעגע לייאוש ולנהי שכה מאפיינים את השמאל בישראל. זכור את מילותיו של מורי ורבין: "יהיה בסדר" (:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 10, 2024 4:23 pm 
Sophomore

B.Grant44 כתב:
ספציפית לגבי יאיר גולן, הוא הטיף בגלוי לסרבנות פוליטית, אתה באמת משווה אותו למנהיגי השמאל הציוני של פעם? הוא לוחם אמיץ, אבל מנהיג פוליטי מופקר.

שמעתי פודקאסט איתו והיה נשמע מאוד ממוקד ואחראי.
למה מופקר?
למה הכוונה בסרבנות פוליטית? כל סרבנות פוליטית? יש לך לינק?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 10, 2024 4:28 pm 
Senior

רק נציין שהגיבוב של ב.גראנט הוא אפילו לא מקורי. פלגיאט מכאן - https://udimanor.blogspot.com/2024/06/50.html

לא שזה לא לגיטימי לצטט אנשים אחרים בתשובה לשאלה (או לצטט אנשים אחרים מצטטים אנשים אחרים), אבל מוזר לכתוב מילה במילה משהו שקראת השבוע ולא לתת קרדיט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 10, 2024 4:32 pm 
Junior

Yuval כתב:
רק נציין שהגיבוב של ב.גראנט הוא אפילו לא מקורי. פלגיאט מכאן - https://udimanor.blogspot.com/2024/06/50.html

לא שזה לא לגיטימי לצטט אנשים אחרים בתשובה לשאלה (או לצטט אנשים אחרים מצטטים אנשים אחרים), אבל מוזר לכתוב מילה במילה משהו שקראת השבוע ולא לתת קרדיט.

בעיקרון צודק, אבל עד כמה ששמתי לב, הבאתי - כמו שכתבת בסוגריים - ציטוט מתוך פוסט.
אין לי שום בעיה לדחוף פה כמה שיותר לינקים לבלוג הזה, אז תודה לך שעשית את מלאכתי בשבילי (:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 10, 2024 4:34 pm 
Senior

לא, פשוט כתבת טקסט שמריח מגניבה והוא אכן כזה (ככה זה כשלא נותנים קרדיט לכותב).

זה שהטקסט מחריד זה כבר בחירה שלך ממי לגנוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 10, 2024 4:37 pm 
Junior

Bluey כתב:
שמעתי פודקאסט איתו והיה נשמע מאוד ממוקד ואחראי.
למה מופקר?
למה הכוונה בסרבנות פוליטית? כל סרבנות פוליטית? יש לך לינק?

"הדבר השלישי זה אי-ציות אזרחי… אתם זוכרים את מכתב המילואימניקים ואת טייסת 69? תראו, האיום הכי קטן באי-ציות אזרחי, הכניס את נתניהו ללחץ מטורף. מטורף. למה אנחנו לא עושים בזה שימוש הרבה יותר נרחב?

עכשיו תגידו לי 'עכשיו עוד נלחמים'. הכל נכון. אני טוען דבר מאוד מאוד פשוט – המלחמה הזאת הסתיימה. המלחמה הזאת בעיניים שלנו, אנחנו צריכים לומר, הסתיימה. אנחנו עכשיו צריכים להפעיל לחץ מטורף על בני גנץ: צא מהממשלה… ואז אנחנו נראה את עם ישראל ברחובות…

אי-ציות אזרחי זה, למשל, אנחנו לא עושים מילואים. עד שהממשלה לא מתחלפת, אנחנו לא עושים מילואים. אני לא מדבר עכשיו. זה הצעד הכי נכון".

ולפני שיובל שוב יקרא אותי לסדר - לקחתי את הציטוט מהפוסט הזה, שממליץ לקרוא את כולו בשביל מסגור נכון של הדברים המופקרים:

https://heitner.wordpress.com/2024/06/0 ... NoGQWqn_6G

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 10, 2024 4:39 pm 
Junior

Yuval כתב:
לא, פשוט כתבת טקסט שמריח מגניבה והוא אכן כזה (ככה זה כשלא נותנים קרדיט לכותב).

זה שהטקסט מחריד זה כבר בחירה שלך ממי לגנוב.

מה שמחריד זה להצביע למפלגות אנטי ציוניות במחשבה שבכך אתה מסייע לאלקטורט הערבי המסכן שסובל מתת-ייצוג :cry_ing:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5620 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175 ... 225  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 13 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: