סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 22, 2024 2:27 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5491 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183 ... 220  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' יולי 09, 2024 9:38 am 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
ישראל לא יודעת מה לעשות בצפון במקרה של הפסקת אש בעזה
התושבים לא מתכוונים לחזור אם לא תהיה פעולה רחבה נגד לבנון וחיזבללה
https://www.mako.co.il/news-military/20 ... dium=Share

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 10, 2024 3:28 am 
Freshman

תושב המרכז מאז ומעולם, ועדיין - נניח שכן תהיה מלחמה בצפון, איך זה ירגיע את תושבי הצפון לחזור הביתה? הרי לא נשמיד את חיזבאללה; לא יושמדו כל המנהרות; יוותרו טילים; כוח רדואן יכול לחזור לגדר בכל עת; מה אמור להרגיע אותם ביום שאחרי המלחמה?
מתקשה לראות מה יחזיר את התושבים לצפון מלבד הדחקה וחלוף הזמן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 10, 2024 9:16 am 
מנהל פורום

אתה יכול להגיד את זה על בכלל לגור בישראל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 10, 2024 1:12 pm 
Sophomore

בינתיים הבוקר מטוסים הטילו כרוזים ברוב שטחי העיר עזה וקראו לתושבים להתפנות המיידית.צהל פועל קרקעית בסג'עייה וכנראה יכנס קרקעית בימים הקרובים לשכונות נוספות בעיר.
https://www.kipa.co.il/%D7%97%D7%93%D7% ... ivzakimnet

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 10, 2024 5:14 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

RREEDDTT כתב:
בינתיים הבוקר מטוסים הטילו כרוזים ברוב שטחי העיר עזה וקראו לתושבים להתפנות המיידית.צהל פועל קרקעית בסג'עייה וכנראה יכנס קרקעית בימים הקרובים לשכונות נוספות בעיר.
https://www.kipa.co.il/%D7%97%D7%93%D7% ... ivzakimnet

The neverending waaaaaar ahaha ahaha ahahaaaa

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 10, 2024 5:23 pm 
Hall of Famer

כלכך הרבה דם, סבל, הרס ואימה בשני הצדדים מאז ה7.10, ורק דבר אחד נשאר על כנו: הפסיכופטים שמנהיגים את שני הצדדים.

עצוב.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 10, 2024 6:47 pm 
Junior

shmueliki כתב:
אבל המשך הטיעון הוא שלא צריך לעשות עסקה אלא להמשיך בלחץ הצבאי (למשל כמו שאמר סמוטריץ' היום, שעסקה תהרוג את יתר החטופים - מיהו שיחליט זאת באם כמעט כל משפחות החטופים מעוניינות בעסקה...) - אז מה התכלית פה?

שמואליקי, לא משנה מהי עמדתך פוליטית, אני מתאר לעצמי שאתה דוגל בדמוקרטיה ייצוגית. סמוטריץ' הוא חבר כנסת, נציג העם, ובנוסף לכך הוא גם שר בכיר בממשלה וחבר הקבינט המדיני ביטחוני.

ראוי מאוד להעניק פתחון פה למשפחות החטופים ונוכחות מתמדת בוועדות הכנסת, ועם זאת, עניינן בעסקה לא אמור להכתיב את מדיניות הממשלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 10, 2024 10:02 pm 
Sophomore

ישנם כמה חברים/קרובי משפחה/מכרים שמדברים על נצחון גדול שמאוד קרוב.
מישהו כאן מאמין בזה?
ואם כן איך הוא מגדיר את הנצחון הזה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 10, 2024 10:43 pm 
Hall of Famer

B.Grant44 כתב:
שמואליקי, לא משנה מהי עמדתך פוליטית, אני מתאר לעצמי שאתה דוגל בדמוקרטיה ייצוגית. סמוטריץ' הוא חבר כנסת, נציג העם, ובנוסף לכך הוא גם שר בכיר בממשלה וחבר הקבינט המדיני ביטחוני.
ראוי מאוד להעניק פתחון פה למשפחות החטופים ונוכחות מתמדת בוועדות הכנסת, ועם זאת, עניינן בעסקה לא אמור להכתיב את מדיניות הממשלה.

הפוך
אין פה קשר לעמדה פוליטית (האם כל משפחות החטופים באותה "עמדה פוליטית"? אבסורד לטעון זאת).
האם לאיש שמאל/מרכז אמור להיות אכפת מהחטופים יותר מאשר לאיש ימין/דתי/חרדי?

דוגמא עדכנית הפוכה - מי שלוקח "טרמפ על המצב" למען עמדה פוליטית היא סטרוק (חברה למפלגה של אותו סמוטריץ', "במקרה") בהתבטאות המחליאה על התקופה האחרונה "אצלי זה כמו תקופה של נס, אנחנו כמו באיזשהו נס כזה" - בדיוק בגלל שמרבית הנפגעים לא מהבייס הפוליטי שלה, ושהיא יכולה להמשיך לקבל תקציבים ולקדם יוזמות (הזויות לשיטתי, ולא רק לשיטתי...) כאלו ואחרות.
צריך להבין שחלק מהפוליטיקאים מנותקים לגמרי, ומבחינתם שמאות אלפים רבים בעם (וזה המצב כיום, עובדתית, מכל הבחינות) ימשיכו לסבול.
אם זו "דמוקרטיה ייצוגית" בעיניך - נו שוין.

אגב
הרב הראשי טוען שהממשלה הנוכחית היא "ממשלת זדון". למי הוא מתכוון בדיוק? מה הוא רוצה?
האם עולה על הדעת שהממשלה הימנית/קיצונית/משיחית ביותר שהייתה - הינה "ממשלת זדון"?
זה הוא אמר, לא אני

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 11, 2024 6:24 am 
Junior

עובדתית קיימת חלוקה בין ימין ושמאל, שבמסגרתה הימין דורש להמשיך את המלחמה והשמאל מבקש לסיים אותה בשביל שחרור החטופים.
חוץ מזה לא הבנתי מה אתה רוצה בהמשך ההודעה שלך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 11, 2024 10:44 am 
Hall of Famer

אני לא רוצה הרבה למען האמת. אני מתוסכל פשוט.
אנחנו 9 חודשים בתוך האירוע, לא מתקדמים לשום מקום, אף אחד לא תיאר/דמיין שנגיע למצב כזה (מישהו חשב לפני חצי שנה שעדיין יהיו כ-100 אלף מפונים? כ-120 חטופים?), והממשלה/"ימין" בשלהם.
לתפיסתי, ופה אין קשר לפוליטיקה גרידא, זה די חולני שישנם אנשים (קל וחומר פוליטיקאים, שיש להם אחריות על הציבור) שנהנים מהמצב הנוכחי, ומשרת אותם להמשיך בו (כל אחד מסיבותיו שלו).

הייתי במילואים השבוע.
קיבלנו סקירות על הצפוי (ברמת המאקרו, והמיקרו של היחידה שלי) במלחמה בזירה צפונית - מדאיג מאוד.
כמו כן שמענו מכמה גורמים שונים שיש משבר אנשי קבע עצום (ברמת המטה - קציני מודיעין, חיל האוויר וכו', לא יודע לגבי לוחמים), ושהמון קצינים מוצלחים ומסורים ברמת סגן-סרן לא רוצים להאריך שירות לחתימה שנייה ושלישית, וכבר מקנאים במילואימנקים (לאן הגענו...) - שמצד אחד תורמים למערכה, אבל מצד שני יש להם פחות אחריות "בשעות שמחוץ לצבא", והציבור לא רואה בהם "אשמים" אלא "גיבורים" (כהכללה).
זה נשמע מגוחך ברגע הראשון (מי מקנא במילואימניקים?!), אבל כששוקע זה ממש Makes sense.
בסוף הכל קשור להכל, והממשלה מובילה אותנו למקומות רעים מאוד.

24.4.2012

נערך לאחרונה על ידי shmueliki בתאריך ה' יולי 11, 2024 10:53 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 11, 2024 10:52 am 
Junior

הבעיה נעוצה בתפיסה שלך שמישהו מושך את המלחמה מתוך אינטרסים אישיים ולא בגלל שהוא מאמין (גם אם אתה סבור שהוא טועה) שזה תנאי להמשך הקיום של המדינה.
כל הקשקושים על המשך המלחמה מתוך רצון להתחמק ממשפט או כל חרטא אחרת בנוסח הזה אלו תיאוריות קונספירציה זולות מהסוג ששמענו כאן קודם לכן, כמו למשל על חלקם של בעלה של שקמה ברסלר או אהוד ברק בטבח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 11, 2024 10:59 am 
Hall of Famer

אתה עצמך מאמין שהמשך המלחמה בתצורתה הנוכחית (מה שראינו בחצי השנה האחרונה) היא "תנאי להמשך הקיום של המדינה"?
האם לשיטתך הסבירות שגורמים פוליטיים נהנים מהמצב הנוכחי (חלקם כאמור אומר זאת בגלוי) היא דומה לסבירות של "תיאוריות קונספירציה זולות על חלקם של בעלה של שקמה ברסלר או אהוד ברק בטבח"? באיזו הסתברות היית מכמת את הבגידה של מר ברסלר לדוגמא? תוכל להעריך כמותית?

התפיסה אגב היא לא "שלי", רוב הציבור מאמין בכך (אולי בצדק, ואולי שלא). רואים בסקרים כבר תקופה ארוכה.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 11, 2024 11:26 am 
Junior

shmueliki כתב:
אתה עצמך מאמין שהמשך המלחמה בתצורתה הנוכחית (מה שראינו בחצי השנה האחרונה) היא "תנאי להמשך הקיום של המדינה"?
האם לשיטתך הסבירות שגורמים פוליטיים נהנים מהמצב הנוכחי (חלקם כאמור אומר זאת בגלוי) היא דומה לסבירות של "תיאוריות קונספירציה זולות על חלקם של בעלה של שקמה ברסלר או אהוד ברק בטבח"? באיזו הסתברות היית מכמת את הבגידה של מר ברסלר לדוגמא? תוכל להעריך כמותית?

התפיסה אגב היא לא "שלי", רוב הציבור מאמין בכך (אולי בצדק, ואולי שלא). רואים בסקרים כבר תקופה ארוכה.

אני לא מומחה צבאי ולא יכול להגיד בוודאות מה אני חושב על הצורה הנוכחית של המלחמה, מעבר לדיונים מעמיקים ברמת החבר'ה. אבל אני כן רואה שהחמאס חש במצוקה, ואסור לעצור.
וכן, אני לחלוטין חושב שמי שאומר שהמלחמה נמשכת רק מתוך רצון של ביבי לחמוק מהמשפט, זו חרטא קונספירטיבית ברמה של אלו שציינתי. יש אנשים שאשכרה חושבים שהשגת מטרות המלחמה, כלומר למוטט את שלטון החמאס, זה תנאי להמשך הקיום שלנו כאן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 11, 2024 11:37 am 
Hall of Famer

לא יודע מה הכנסת שוב ושוב דווקא את המשפט של ביבי כסוגייה העיקרית על הפרק - בראש ובראשונה המשך המלחמה דוחה את הבחירות (ואת ועדות החקירה וכו'). שוב, זו לא איזו "אגדה אורבנית" - הפוליטיקאים בעצמם אומרים את זה, שכעת אי אפשר לגשת לבחירות, להחליף רוה"מ/שרים, לתחקר. אילו הייתי ח"כ רנדומלי משולי הליכוד, עוצמה יהודית וכו' - אני גם הייתי חרד ברמה הפרסונלית מהליכה לבחירות שתוציא אותי מהכנסת אל עבר חיי האזרחות האפרוריים, אני לא מיתמם פה.
היפותטית לחלוטין, אם נניח מציעים לפוליטיקאים קיום של עסקה הכוללת השבת כל החטופים בתמורה המינימלית ביותר מצד ישראל שעלתה עד כה על סדר היום (איני יודע מהי, אבל תמורה כזאת "קיימת" - תהא אשר תהא) - אבל שיש בחירות בחודשיים העוקבים, הם הולכים על זה? אתה באמת ובתמים משוכנע שכן?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 11, 2024 11:51 am 
Junior

כן, אני מאמין לחלוטין שאין סיכוי שהמלחמה נמשכת רק כדי למנוע בחירות.
זה כמו שאני אגיד שגנץ, אייזנקוט ולפיד רוצים להפסיק את המלחמה רק כדי להקדים את הבחירות ולהפיל את הממשלה (למרות שבסתר ליבם הם חושבים שעצם הפסקת המלחמה בטרם מיטוט החמאס יהיה אסון), ושכל נושא החטופים מעניין להם את הביצה והם (החטופים) מהווים עבורם רק כלי בדרך למימוש המזימה הגדולה. אגב, אני יכול לחשוב זאת עמוק בליבי, אבל אני לא משתמש בזה כטיעון רציני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 11, 2024 12:08 pm 
Hall of Famer

זה כן אני כתב:
shmueliki כתב:

אני לא מומחה צבאי ולא יכול להגיד בוודאות מה אני חושב על הצורה הנוכחית של המלחמה, מעבר לדיונים מעמיקים ברמת החבר'ה. אבל אני כן רואה שהחמאס חש במצוקה, ואסור לעצור.
וכן, אני לחלוטין חושב שמי שאומר שהמלחמה נמשכת רק מתוך רצון של ביבי לחמוק מהמשפט, זו חרטא קונספירטיבית ברמה של אלו שציינתי. יש אנשים שאשכרה חושבים שהשגת מטרות המלחמה, כלומר למוטט את שלטון החמאס, זה תנאי להמשך הקיום שלנו כאן.

אם ישראל הייתה מעוניינת באמת למוטט את שלטון חמאס היא לא הייתה מדללת כוחות ברצועה בצורה כ"כ משמעותית כבר לפני חודשים. אתה לא יכול לטעון שמטרת המלחמה היא X ואז לפעול בצורה שבאופן מובהק פוגעת ביכולת שלך להגיע ל-X. מכל התנהלות הממשלה בחודשים האחרונים, אז אפשר אולי להתווכח על מה המטרה שהיא הגדירה למלחמה הזו, אבל אני לא רואה שום דרך שבה הממשלה יכולה לטעון ברצינות המטרה שלה היא מיטוט החמאס מבלי לטעון שהם חבורת מטומטמים שפועלים בצורה הפוכה לכל הגיון. באותה מידה אתה לא יכול לטעון שהמטרה שלך היא להחזיר את החטופים ואז לא לבצע שום עסקה במשך 8 חודשים ולהציל רק כמה חטופים בודדים דרך מבצעים צבאיים, אלא אם כן אתה טוען שהממשלה כושלת לחלוטין בהשגת המטרות שהיא מציבה לעצמה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 11, 2024 12:32 pm 
Junior

shmueliki כתב:
B.Grant44 כתב:

הפוך
אין פה קשר לעמדה פוליטית (האם כל משפחות החטופים באותה "עמדה פוליטית"? אבסורד לטעון זאת).
האם לאיש שמאל/מרכז אמור להיות אכפת מהחטופים יותר מאשר לאיש ימין/דתי/חרדי?

אוקיי, אז אולי לא הייתי צריך בכלל להכניס את "עמדתך הפוליטית" לעניין.
כתבת "כמו שאמר סמוטריץ' היום, שעסקה תהרוג את יתר החטופים - מיהו שיחליט זאת באם כמעט כל משפחות החטופים מעוניינות בעסקה".
והתשובה היא - הוא לא "יחליט זאת", הוא מעריך כך; ועל סמך הערכה זו ואחרות, הוא נוקט בעמדה מסוימת כשותף להחלטת הממשלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 13, 2024 12:17 pm 
Sophomore

ניסיון חיסול של מוחמד דף באל מוואסי מחנה הפליטים ליד חאן יונס

https://www.ynet.co.il/news/article/rjf ... ivzakimnet

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 13, 2024 12:18 pm 
Junior

תקיפה משמעותית בחאן יונס כשהפלסטינים מדווחים על עשרות הרוגים.
התקשורת הישראלית (בלבד כרגע) מדווחת כי יעד התקיפה היה מוחמד דף, מה שמסביר תקיפה משמעותית כזו ליד אוהלי עקורים.
אבו עלי אקספרס:
ציטוט:
תקיפת בכיר בסדר גודל הזה יכולה להסביר מדוע ישראל השתמשה בפצצות משמעותיות בלב האזור ההומניטרי, ללא התרעה מוקדמת.

עוד על התקיפה:
ציטוט:
מטוסי קרב תקפו באמצעות חמש פצצות לפחות את העזתיים עקורים באוהלים ואת אנשי ההגנה האזרחית במואצי של ח'אן יונס (אזור שהוגדר כאזור הומניטרי).
משרד הבריאות הפלסטיני בעזה בדיווח רשמי ראשוני:
ציטוט:
20 הרוגים ויותר מ 90 פצועים הגיעו לבית החולים נאצר בח'אן יונס כתוצאה מהתקיפה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 13, 2024 1:16 pm 
Junior

לפי רשת אל ערביה הסעודית - רפעא סאלמה - מח״ט חאן יונס חוסל בתקיפה. לפי הדיווחים הוא, ביחד עם דף, היו היעדים. דורג מאוד גבוה ברשימת היעדים של ישראל עוד לפני כמה חודשים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 13, 2024 1:24 pm 
Junior

בצה"ל מעריכים שהחיסול הצליח וגם מוחמד דף הזדכה על הציוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 13, 2024 1:31 pm 
Junior

אין סיכוי ששניים כאלה, מעל הקרקע, והם לא מוקפים במחבלי חמאס חמושים, לכן סביר שיש גם עשרות מחבלים שנהרגו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 13, 2024 1:32 pm 
Sophomore

Lakic כתב:
בצה"ל מעריכים שהחיסול הצליח וגם מוחמד דף הזדכה על הציוד.

כן.בכירי חמאס אמרו שהמומ על עסרת החטופים מפסיק עד להודעה חדשה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 13, 2024 3:39 pm 
Junior

מסוג האנשים שאי אפשר לברך על חיסולו עד שזה רשמי. גם בצוק איתן היו דיווחים שכנראה חוסל, וזה התברר כשטות. בכלל, החרא מסרב למות למרות כ"כ הרבה ניסיונות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5491 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183 ... 220  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: RREEDDTT, עמוס לב ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: