סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 22, 2024 12:41 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5491 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187 ... 220  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' יולי 16, 2024 1:24 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
רוני, אני לא חושב שהייתה בעיה בכמות עמדות "רואה-יורה", אלא יותר בכך שאף אחד לא חשב שכדאי למגן את העמדות הללו בפני רחפנים.
חלק גדול מהגנת הגדר הסתמך על אותן עמדות "רואה-יורה" שחוסלו עוד לפני ההתקפה.
הסיפור הגדול הוא שלמרות שהיתה בידי תוכנית הפלישה של החמאס, בדיוק לפי איך שהם ביצעו אותה, אף אחד לא התייחס לכך כאיום אמיתי וההערכה של צה"ל הייתה שחמאס מסוגל במקרה הטוב להוציא לפועל פשיטה של כמה עשרות מחבלים על איזה ישוב גדר. לזה בדיוק נערך ראש השב"כ בלילה הגורלי של ה-7 באוקטובר, כששלח את צוות טקילה כדי שיהיה מענה אם אכן החמאס יוציא לפועל תוכנית התקפה, שכאמור הייתה אמורה להיות מתקפה על ישוב בודד.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 16, 2024 1:35 pm 
Hall of Famer

עמוס לב כתב:
רוני, אני לא חושב שהייתה בעיה בכמות עמדות "רואה-יורה", אלא יותר בכך שאף אחד לא חשב שכדאי למגן את העמדות הללו בפני רחפנים.
הסיפור הגדול הוא שלמרות שהיתה בידי תוכנית הפלישה של החמאס, בדיוק לפי איך שהם ביצעו אותה, אף אחד לא התייחס לכך כאיום אמיתי וההערכה של צה"ל הייתה שחמאס מסוגל במקרה הטוב להוציא לפועל פשיטה של כמה עשרות מחבלים על איזה ישוב גדר. לזה בדיוק נערך ראש השב"כ בלילה הגורלי של ה-7 באוקטובר, כששלח את צוות טקילה כדי שיהיה מענה אם אכן החמאס יוציא לפועל תוכנית התקפה, שכאמור הייתה אמורה להיות מתקפה על ישוב בודד.

נגדיר את זה ככה-אני חושב שאם צה"ל היה לוקח בחשבון את התרחיש של ה-7.10 הוא גם היה מציב יותר מערכות "רואה-יורה" לאורך הגדר וגם ממגן אותן כנגד רחפנים. אלו מערכות שהיו יכולות להיות סופר-יעילות נגד סוג כזה של איום אם היו יותר מהן ואם הן לא היו נפגעות כבר בשלב הראשוני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 16, 2024 1:56 pm 
Junior

rony כתב:
זכ"א, אתה ממשיך להתמקד בכשלים הטקטיים (שהיו, והיו הרבה) ומתעלם מהכשל האסטרטגי. צה"ל היה מוכן בצורה פנטסטית למתקפה איראנית כפי שראינו ב-14.4, זה איום שבמשך שנים נתפס כאיום רציני וקיומי ולכן גם נערכו אליו כמו שצריך (ויש שיאמרו-אפילו בהגזמה עד כדי כך שההצטיידות וההכנות אליו פגעו במוכנות לתרחישים אחרים). צה"ל בכלל לא היה מוכן ל-7.10 כי זה תרחיש שאף אחד לא לקח בחשבון ברצינות כי מדובר בסה"כ ב-"כמה פלסטינים מצ'וקמקים". לא נערכה הצטיידות מספיקה בנשק מתאים, לא מספיק מסק"רים, לא מספיק מערכות "רואה-יורה", לא הגנה כנגד רחפנים וכטב"מים, ומעבר להצטיידות-פשוט לא היו מספיק כוחות פרושים על הגדר, לא הייתה כוננות מתאימה של חיל האוויר, לא מספיק כוננות מודיעינית, והכוחות שכבר הגיעו באותה שבת, הגיעו אליו בבלאגן, באיחור ובלי פו"ש כי האוגדה והחטיבות כבר נכבשו לפחות חלקית באותו שלב. כל הכשלים הטקטיים האלו נגזרים מהעובדה שצה"ל, אסטרטגית, פשוט לא היה ערוך לאיום כזה.

אני לא אמרתי בשום מקום שאני לא מסכים איתך. אני לא מבין למה אתה מנסה לשכנע אותי שהצבא היה רדום ולא ערוך בכלל למתקפה. אתה משכנע את המשוכנע.
ועדיין, הם חתיכת פלסטינים מצ'וקמקים על ג'יפים ורובים, שאפשר היה לבלום בקלות עם טיפה היערכות וקריאה בריאה ונכונה של המצב (ואני עושה כאן הנחה גדולה למערכת הביטחון, בתכלס זה לא שהם לא קראו נכון את המצב, הם היו רדומים לחלוטין). לצד זאת אני הוספתי שעם כל זה שהם עלובים וחלשים, זה לא אומר שהיינו צריכים השאיר את הגבול ללא כל הגנה.
מי שחשב שבגלל שהם מצ'וקמקים וחלשים אפשר להזניח לחלוטין את ההגנה על הגבול, הוא זה שצריך לעמוד למשפט פלילי חד וחלק. כשאתה יודע שיש ארגון חמוש וברברי מעבר לגבול, אתה צריך לדאוג שהוא לא יחצה את הגבול שלך, מאוד פשוט.

כשאומרים שהם מצ'וקמקים אף אחד לא התכוון לכאן במובן שתשאיר את הגבול פרוץ ותלך לישון, התכוונו לכך במובן שאפשר ולחסל אותם בלי כל תסריטי האימה שמכרו (וממשיכים למכור) לנו בנוגע למחיר שנשלם, כאילו מדובר במשימה כמעט בלתי אפשרית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 16, 2024 2:05 pm 
Hall of Famer

אפשר לחסל אותם ואיכשהו, ב-9 חודשים מלחמה, שלפחות בחודשיים-שלושה הראשונים היו מאוד עצימים עם 3 אוגדות מתמרנות בתוך רצועת עזה ועם חיל אוויר שכותש את הרצועה מכל כיוון, עדיין לא הצלחנו להכריע אותם והם עדיין חוזרים לכל תא שטח שאנחנו יוצאים ממנו. אז או שהם לא כ"כ מצ'וקמקים כמו שחושב עופר וינטר, או שאנחנו לא עד כדי כך גדולים וגיבורים וחזקים או שזה סוג של איום שפשוט אי אפשר להכחיד אותו רק בכוח צבאי, תבחר אתה מה נכון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 16, 2024 2:08 pm 
Junior

או שיש לך מעצמות צבועות שיושבות לך על הגב ומנעו ממך להיכנס לרפיח במשך כמה חודשים שבהם לא עשינו כמעט כלום, ובכלל כופות עליך להתנהל תחת סטנדרטים הומניטריים מוגברים שאף מדינה אחרת לא נדרשת לעמוד בהם כשהיא נלחמת מול אויביה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 16, 2024 2:33 pm 
Hall of Famer

אז אופציה ג'-בתנאים הנוכחיים זה איום שאנחנו לא מסוגלים להכחיד באמצעים צבאיים, מבאס לחשוב ככה, אבל זו המציאות. אלא אם כן יש לך איזושהי דרך לגרום למעצמות הצבועות להפסיק לשבת לך על הגב, דרך שאפילו גדול הדיפלומטים בעולם וביקום מאז וינסטון צ'רצ'יל, עם קואליציית ימין על מלא מאחוריו, לא הצליח לחשוב עליה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 16, 2024 2:46 pm 
Hall of Famer

זה כן אני כתב:
ועדיין, הם חתיכת פלסטינים מצ'וקמקים על ג'יפים ורובים, שאפשר היה לבלום בקלות עם טיפה היערכות וקריאה בריאה ונכונה של המצב (ואני עושה כאן הנחה גדולה למערכת הביטחון, בתכלס זה לא שהם לא קראו נכון את המצב, הם היו רדומים לחלוטין). לצד זאת אני הוספתי שעם כל זה שהם עלובים וחלשים, זה לא אומר שהיינו צריכים השאיר את הגבול ללא כל הגנה.
מי שחשב שבגלל שהם מצ'וקמקים וחלשים אפשר להזניח לחלוטין את ההגנה על הגבול, הוא זה שצריך לעמוד למשפט פלילי חד וחלק. כשאתה יודע שיש ארגון חמוש וברברי מעבר לגבול, אתה צריך לדאוג שהוא לא יחצה את הגבול שלך, מאוד פשוט.

כשאומרים שהם מצ'וקמקים אף אחד לא התכוון לכאן במובן שתשאיר את הגבול פרוץ ותלך לישון, התכוונו לכך במובן שאפשר ולחסל אותם בלי כל תסריטי האימה שמכרו (וממשיכים למכור) לנו בנוגע למחיר שנשלם, כאילו מדובר במשימה כמעט בלתי אפשרית.

אז זהו, שצה"ל לא השאיר את הגבול פרוץ. צה"ל השקיע המון המון כסף בעמדות רואה יורה, שהיו אמורות לתת פתרון, לפחות מסויים, גם כנגד פריצה שכזאת. הבעיה הייתה שהחמאסניקים לא היו רק עם טויוטות ורובים, אלא גם הפעילו רחפנים שהשמידו את עמדות הרואה יורה הללו והשמידו את מערכת השליטה של האוגדה ובנוסף, בעזרת רחפנים ונשק נ"ט השמידו גם טנקים.
במקומות שהם הצליחו להתמקם לפני כוחות צה"ל הם הצליחו לבצע מארבים ולהסב אבידות גדולות לכוחות שלנו, כולל יחידות העילית של צה"ל.
למרבה הצער, הפלסטינים הפגינו ב-7 באוקטובר גם יכולות וטכנולוגיות צבאיות מתקדמות שצה"ל התעלם מכך שיש לפלסטינאים אותם.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 16, 2024 3:08 pm 
Junior

rony כתב:
אז אופציה ג'-בתנאים הנוכחיים זה איום שאנחנו לא מסוגלים להכחיד באמצעים צבאיים, מבאס לחשוב ככה, אבל זו המציאות. אלא אם כן יש לך איזושהי דרך לגרום למעצמות הצבועות להפסיק לשבת לך על הגב, דרך שאפילו גדול הדיפלומטים בעולם וביקום מאז וינסטון צ'רצ'יל, עם קואליציית ימין על מלא מאחוריו, לא הצליח לחשוב עליה.

מניח שגם אפשר, פשוט יותר לאט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 16, 2024 6:16 pm 
Junior

צה"ל מפרסם קצת נתונים.
כ-14 אלף מחבלים חוסלו ונעצרו מאז החלה המלחמה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 16, 2024 8:28 pm 
Junior

תעירו אותי כשצה״ל יפרסם כמה מחבלים התגייסו מאז תחילת המלחמה…

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 16, 2024 9:28 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
נגיד שהתגייסו אותו מספר אפילו. מה זה אומר? מתגייסים חדשים במקום מחבלים ותיקים ומאומנים? פסדר.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 16, 2024 9:32 pm 
Hall of Famer

rony כתב:
עמוס לב כתב:

נגדיר את זה ככה-אני חושב שאם צה"ל היה לוקח בחשבון את התרחיש של ה-7.10 הוא גם היה מציב יותר מערכות "רואה-יורה" לאורך הגדר וגם ממגן אותן כנגד רחפנים. אלו מערכות שהיו יכולות להיות סופר-יעילות נגד סוג כזה של איום אם היו יותר מהן ואם הן לא היו נפגעות כבר בשלב הראשוני.

בשביל למגן את העמדות נגד רחפנים לא היה צריך להיות מוכן למשהו כמו 7/10. מספיק להיות מוכן לסבב כלשהו, כמו שקורה אחת לשנתיים-שלוש פה, ולקרוא בטוויטר על המלחמה באוקראינה. אפילו את שני אלה צה"ל לא עשה.
ועדיין הראשון שהיה צריך להגיב היה חיל האוויר. הוא זה שלא סובל משום איום, גם מכוחות קרקע שמציבים חסימות ומארבים. והוא זה שמגיע בתוך דקות מכל פינה בארץ.
וזה לפני שנכנסנו למכונת היח"צ שלו בתחילת המלחמה, משהו שאין שני לו בשום חיל. רק על החוצפה הזו מגיע לו טיפול מיוחד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 16, 2024 9:46 pm 
Hall of Famer

ושוב-כשהיחס שלך לחמאס כאל "כמה פלסטינים מצ׳וקמקים", אז ברור שלא תהיה הערכות לשום תרחיש רציני, לא לרחפנים שמפילים רימונים על עמדות ובטח ובטח שלא לאלפי מחבלים ששוטפים את כל העוטף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 16, 2024 10:45 pm 
Hall of Famer

אני ממש לא בטוח שרוח וינטר "מצ'וקמקים על כפכפים" היא מה ששלט בצה"ל. אני כן בטוח, כי כל פרנסי הצבא הגבוהים יותר מוינטר אמרו את זה (וכנ"ל אמרו בזרועות הבטחון האחרות), שמה ששלט בצה"ל זה רוח "חמאס מורתע/אין לו חשק למלחמות/כל מה שהוא רוצה זה כלכלה ורווחה לעזה".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 16, 2024 11:27 pm 
Hall of Famer

לא יודע מי מצ'וקמק מה מצ'וקמק, מציע לכם לקרוא על המפגש שהיה לצורר עם משפחות התצפיתניות. הפלסטיני הכי צ'יקמוק בעזה יכול להסתלבט על זה.

כל יום שהמושחת עלוב הנפש הזה נמצא בתפקידו, חיי אדם נגמרים לשווא.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 18, 2024 12:05 pm 
Sophomore

יום של סיכולים ממוקדים בלבנון
3 בסהכ משעות הבוקר.חוסלו 2 מפקדי שטח בחיזבאללה בדרום לבנון
ומפקד בכיר בחמאס בבקעת הלבנון

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 18, 2024 1:42 pm 
Hall of Famer

Hacohen כתב:
לא יודע מי מצ'וקמק מה מצ'וקמק, מציע לכם לקרוא על המפגש שהיה לצורר עם משפחות התצפיתניות. הפלסטיני הכי צ'יקמוק בעזה יכול להסתלבט על זה.

כל יום שהמושחת עלוב הנפש הזה נמצא בתפקידו, חיי אדם נגמרים לשווא.

זה די מדהים איך האיש הזה מעז להגיד "לא ידעתי" על פרטים שהורי התצפיתניות צועקים בחדשות כבר מהיום הראשון למלחמה וכל אזרח ישראלי שראה חדשות מאז יודע אותם בעל פה. אם עד לא מזמן הייתי בטוח שהאיש *רק* שקרן פתולוגי, עכשיו אני מתחיל פשוט לתהות אם האיש לא פשוט התנתק לחלוטין מהאירוע והוא כבר לא איתנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 18, 2024 10:43 pm 
Hall of Famer

הוא פסיכופת על טורבו, שהתמקצע באמנות השקר, הרמייה וההתקרבנות באופן שקשה לראות לו מתחרים בהסטוריה העולמית. הוא אגב פתח את המפגש עם המשפחות באמירה "אנחנו אותה משפחה", יעני כי גם הוא אח שכול. יוני זה פשוט סנטימנט אצלו לשליפה כשצריך.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 19, 2024 5:53 am 
Sophomore

בשעה טובה כטב"מ הורג ופוצע בתל אביב.
כרגע נראה שזה מתימן או ממקום אחר שאינו לבנון.
סביר להניח שחיזבאללה היה יורה לקריות וחיפה במקום לדלג ישר לעיר ללא הפסקה.
מצד שני, אי אפשר לשלול אף אופציה עוינת כרגע.
הכי עצוב שהעלו בחדשות אפשרות שזה חיסול של העולם התחתון.

לא ברור מה אפשר לעשות מול תימן שבאמת משתלם לעשות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 19, 2024 8:24 am 
Sophomore

צריך לדבר איתם בתימנית!
לכבוש שטחים בתימן ולשים שם מתנחלים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 19, 2024 11:20 am 
Hall of Famer

מי היה יכול לצפות שההרתעה הישראלית תקרוס לחלוטין ותהפוך לבדיחה תחת ממשלת מושחתים-כהניסטים

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 19, 2024 12:03 pm 
Junior

דובר צה"ל : "מתגברים הסימנים לכך שחיסול מוחמד דף הצליח".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 19, 2024 12:45 pm 
Junior

סרטון מטורף של נפילת הכטב"ם בת"א.
לא יודע מה האישה הזו עשתה ב-3 בלילה בים, אבל היא צילמה סרטון פסיכי
https://x.com/lolmer/status/1814231772516786562

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 20, 2024 6:37 pm 
Junior

תקיפות בתימן
תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 20, 2024 7:22 pm 
Junior

לוקחים אחריות:
ציטוט:
דובר צה״ל בהודעה רשמית ברגעים אלה:
מטוסי קרב של צה"ל תקפו לפני זמן קצר מטרות בשימוש צבאי של שלטון הטרור החות'י במרחב נמל חודידה שבתימן, בתגובה למאות המתקפות לעבר מדינת ישראל בחודשים האחרונים.

אין שינוי בהנחיות פיקוד העורף. במידה ויהיו שינויים נעדכן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5491 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187 ... 220  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: עמוס לב ו 2 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: