סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 22, 2024 2:19 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5489 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199 ... 220  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' אוגוסט 06, 2024 5:23 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
Bluey כתב:
6. ועכשיו החדש כוננות ספיגה מול אירן! שאף אחד בעולם לא מגנה אותם!

במה זה שונה מהותית מהסיטואציה שלפני מלחמת הששת הימים, בהינתן הכוונות הגלויות של מצרים כמובילת הליגה הערבית והמרחב הערבי במזה"ת להוביל מתקפה על ישראל שתהפוך את תוצאות מלחמת השחרור (כל זאת בניגוד להסכמי שביתות הנשק כמובן)?
גם אז, העולם לא גינה ולא ממש פעל בשביל למנוע את המלחמה, אלא רק לאחר שפרצה וידה של ישראל היתה על העליונה.

אז מצטער, אין פה שום קשר לנתניהו ולממשלת הפיגולים שלו. מותר שיהודים יהיו תחת איום, הרי כולנו רגילים למצב הזה מימי הגולה, אבל אסור למדינה היהודית להצליח יותר מדי נגד אלו החותרים בגלוי לאיין אותה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 06, 2024 5:42 pm 
Hall of Famer

oren_80 כתב:
האמת היא שיש שונות מסוימת בזירת הכטב"מים של רוסיה ואוקראינה לעומת הגליל, וזה תנאי השטח והטופוגרפיה.
התמודדות עם כטב"מים קשורה, גם, לתנאים הללו. תנאי השטח והטופוגרפיה שבגליל לא דומים לאזור השפלתי של המלחמה באוקראינה.

אני בטח שלא יודע מה למדו או לא למדו מהמלחמה שם בחיל האוויר אצלנו, רק אומר שחלק לא קטן ממה שקורה שם לא תמיד יישים למה שקורה פה בגליל.

יש כאן כתבה מעניינת של ניצן סדן מיוני האחרון על הסוגיה:

https://www.calcalist.co.il/calcalistec ... hk17cf1180

אורן, אני רק יודע שהסוכות על הגגות על הטנקים הגיעו רק אחרי שטנק או טנקים הלכו בשביעי באוקטובר בגלל רחפן. אני יודע שאת העמדות רואה יורה לא מיגנו מלמעלה. הדברים הללו ממש לא קשורים לטופוגרפיה של הגליל.
לא יודע מה למדו בצה"ל מהמלחמה בין רוסיה ואוקריאנה והשימוש הנרחב בכתב"מים, אני כן יודע שלא יישמו הרבה, או כלום.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 06, 2024 6:23 pm 
Hall of Famer

עוד 2 פצועים קשה מסיירת גבעתי בקרבות בדרום הרצועה. עדכנו את זה שאומר שחמאס על הברכיים ולא נלחם.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 06, 2024 6:30 pm 
Sophomore

Hacohen כתב:
עוד 2 פצועים קשה מסיירת גבעתי בקרבות בדרום הרצועה. עדכנו את זה שאומר שחמאס על הברכיים ולא נלחם.

אתמול היו 4 מהנדסה קרבית שנפצעומקשה

נאסרללה בנאום הערב מזהיר את תושבי חיפה והסביבה מכל תרחיש אפשרי בזמן הקרוב.בינתיים ע
כל תושבי רמת הגולן הגליל העליון והגליל המערבי כולל נהריה התבקשו להישאר ליד מרחבים מוגנים עד להטדעה חדשה.בצהל מעריכים שביממה הקרובה חיזבללה יתחיל במצקפה רחבה ועמוקה לעבר ישראל ואיראן תצטרף רק בסוף השבוע למערכה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 06, 2024 6:43 pm 
Sophomore

https://chat.whatsapp.com/Eg3knP8ffwu3ANpea0jQiO

מחר בין 11:30 ל14:30 כל נתיבי האויר באיראן יסגרו לתנועה אוירית

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 06, 2024 8:08 pm 
Hall of Famer

עמוס לב כתב:
oren_80 כתב:
האמת היא שיש שונות מסוימת בזירת הכטב"מים של רוסיה ואוקראינה לעומת הגליל, וזה תנאי השטח והטופוגרפיה.
התמודדות עם כטב"מים קשורה, גם, לתנאים הללו. תנאי השטח והטופוגרפיה שבגליל לא דומים לאזור השפלתי של המלחמה באוקראינה.

אני בטח שלא יודע מה למדו או לא למדו מהמלחמה שם בחיל האוויר אצלנו, רק אומר שחלק לא קטן ממה שקורה שם לא תמיד יישים למה שקורה פה בגליל.

אורן, אני רק יודע שהסוכות על הגגות על הטנקים הגיעו רק אחרי שטנק או טנקים הלכו בשביעי באוקטובר בגלל רחפן. אני יודע שאת העמדות רואה יורה לא מיגנו מלמעלה. הדברים הללו ממש לא קשורים לטופוגרפיה של הגליל.
לא יודע מה למדו בצה"ל מהמלחמה בין רוסיה ואוקריאנה והשימוש הנרחב בכתב"מים, אני כן יודע שלא יישמו הרבה, או כלום.

לכן לא אמרתי הכל, אלא חלק

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 06, 2024 9:18 pm 
Hall of Famer

Hacohen כתב:

תרשום גם שתי רקטות לאשקלון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 06, 2024 9:39 pm 
Hall of Famer

סינוואר מחליף את הניה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 06, 2024 11:53 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
oren_80 כתב:
עמוס לב כתב:
oren_80 כתב:

לא יישמו כמעט כלום. האוקראינים מפילים כבר יותר משנה כטב"מים רוסים עם מקלעים, כמו הוולקנים שהיו פעם בצה"ל. בישראל? מה פתאום, אנחנו נורא מתוחכמים, מקלעים זה כזה לואו-טק. אין לנו מה ללמוד מהם.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 07, 2024 3:12 am 
Sophomore

מחשבה לילית של חסר הבנה ביירוטים.

ידוע לנו שלחיזבאללה יש כ-150,000 רקטות.
בהנחה שהשמדנו או נשמיד להם 30,000 במהלך מערכה של שבועות, נשארות 120,000 רקטות.
15,000 צ'יקמוקיות נופלות בשטח לבנון (מקווה שלא על חיילינו!) אז נשארו 105,000.
הם לא יירו את הכול (כדי להשאיר משהו וגם כי הרבה יורים ימותו לפני או במהלך הירי) אז נגיד שיירו 80,000.
נגיד שרבע ייפלו בשטחים פתוחים, אז 60,000 על ערים ובסיסים ומתקנים ומפעלים ותשתיות.
60,000 זה המון.
הם ינסו (ויצליחו כנראה) להציף את המערכות ליירוט בעזרת כמות אדירה.
אני מניח ש-5,000 מהרקטות חייבים ליירט כי הן מדויקות מאוד או גדולות מאוד או ייפלו על מקומות חשובים מאוד.
האם המערכת מסוגלת לזהות רקטות מדויקות על פי הגודל או הצורה או המסלול ולהתמקד בהן?

עוד שאלה: האם יש למערכות היירוט, במידה והן עצמן לא נפגעות, 120,000 טילי יירוט במלאי?
במידה ולא, האם יש אפשרות לוותר על יירוט של רקטות קטנות יחסית שבדרך לפגוע במרכזי אוכלוסין שונים?
לכל דירה או בית שנבנה אחרי 1992 יש ממ"ד, והממ"ד כמעט תמיד יעמוד בפגיעה של קטיושה או אפילו רקטה חזקה יותר.
אולי עדיף ליירט רק רקטות שבדרך לפגוע באזורים עם בנייה ישנה?
אם זה יעזור למערכות לשמור טילי יירוט למטרות החשובות באמת, אז אולי שווה להקריב מעט חיים כדי להציל הרבה אחר כך?
שמעתי מתישהו שהדוקטרינה אומרת ליירט כל מה שלא נופל בשטח פתוח, אבל האם זה דבר חכם במקרה הזה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 07, 2024 3:18 am 
Hall of Famer

הכי טוב לתת לאנשים למות בינתיים, כי אולי יש סיכוי שהם יירו עוד בעתיד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 07, 2024 7:48 am 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
oren_80 כתב:
עמוס לב כתב:
oren_80 כתב:

לא יישמו כמעט כלום. האוקראינים מפילים כבר יותר משנה כטב"מים רוסים עם מקלעים, כמו הוולקנים שהיו פעם בצה"ל. בישראל? מה פתאום, אנחנו נורא מתוחכמים, מקלעים זה כזה לואו-טק. אין לנו מה ללמוד מהם.

נק' לשאלה: האם הם מיירטים אותם במקלעים אחרי זיהוי במכ"ם או "זיהוי טיפש"?
הנקודה שמקשה עלינו בטופוגרפיה של הגליל למיטב ידיעתי היא בעיקר בזיהוי שיש בכלל כטב"מ, לא העובדה שיש ואין איך להפיל אותו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 07, 2024 8:09 am 
מנהל פורום

יש להם כל מיני מערכות זיהוי, בדרך כלל פחות טובות משלנו. אבל העומק האדיר של המדינה, מאפשר להם זמן ארוך יחסית של זיהוי, ניטור ולבסוף יירוט.
קראתי לא מזמן שהם פרסו מערכת של אלפי מיקרופונים על תרנים בעלות של כמה עשרות דולרים ליחידה, והמיקרופונים האלה פרוסים ברחבי הגבולות והמדינה ומסוגלים "לתפוס" רעש של כטבם שנכנס.
https://www.israeldefense.co.il/node/61221

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 07, 2024 8:13 am 
Hall of Famer

הבעיה אצלנו שלא קיימת באוקראינה מבחינת זיהוי מכ"מ זו בעיית הטופוגרפיה. ראי כן צודק במה שכתב על עניין הוולקנים שהיו פעם ועכשיו אין, כך שהיו מקרים של זיהוי כטב"מ בעין בלתי מזוינת אבל לא היה איך להפיל אותו. הבנתי שהולכים להחזיר את המקלעים בקרוב, אם לא התחילו להחזיר.

המיקרופונים נשמע מעניין

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 07, 2024 8:15 am 
מנהל פורום

materna כתב:

הם לא יירו את הכול (כדי להשאיר משהו וגם כי הרבה יורים ימותו לפני או במהלך הירי) אז נגיד שיירו 80,000.
נגיד שרבע ייפלו בשטחים פתוחים, אז 60,000 על ערים ובסיסים ומתקנים ומפעלים ותשתיות.
60,000 זה המון.
אני מניח ש-5,000 מהרקטות חייבים ליירט כי הן מדויקות מאוד או גדולות מאוד או ייפלו על מקומות חשובים מאוד.
האם המערכת מסוגלת לזהות רקטות מדויקות על פי הגודל או הצורה או המסלול ולהתמקד בהן?

עוד שאלה: האם יש למערכות היירוט, במידה והן עצמן לא נפגעות, 120,000 טילי יירוט במלאי?
במידה ולא, האם יש אפשרות לוותר על יירוט של רקטות קטנות יחסית שבדרך לפגוע במרכזי אוכלוסין שונים?
לכל דירה או בית שנבנה אחרי 1992 יש ממ"ד, והממ"ד כמעט תמיד יעמוד בפגיעה של קטיושה או אפילו רקטה חזקה יותר.
אם זה יעזור למערכות לשמור טילי יירוט למטרות החשובות באמת, אז אולי שווה להקריב מעט חיים כדי להציל הרבה אחר כך?
שמעתי מתישהו שהדוקטרינה אומרת ליירט כל מה שלא נופל בשטח פתוח, אבל האם זה דבר חכם במקרה הזה?

עוד נתון הוא שמרבית הטילים מתוך 120,000 הם לטווחים של עד 40-80 קילומטר. מניח שבזמן מלחמה רחבה יעשו פינוי יותר רחוק מהגבול של תשתיות ואוכלוסיה כמה שאפשר ולא יבזבזו עליהם מיירטים.

לא נראה לי שיש לנו 120,000 מיירטים. דבר ראשון השתמשנו בדי הרבה עד עכשיו בחודשי המלחמה. גם מתמטית זה לא מסתדר. אם טיל עולה 50,000 דולר לפי הכתבות, אז אפילו 100,000 מיירטים בלבד זה 5 מיליארד דולר...
כבר רשמו במספיק כתבות שישראל תתרכז בלהגן על התשתיות האסטרטגיות ובסיסי הצבא, והאזרחים יהיו במקלטים, מרתפים וחניונים וייקוו לטוב.

לגבי זיהוי "גודל" הטיל, אז אני מניח שאולי יש לו חתימה יותר גדולה, ובכל מקרה המערכת יכולה לזהות את המסלול הפרבולי של הטיל, וכלל האצבע אומר שככל שהטווח יותר גדול מדובר בטיל יותר כבד עם יותר חומרי נפץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 07, 2024 8:18 am 
Hall of Famer

ממה שהבנתי הרקטות/טילים שלהם שמגיעים למרכז למשל יכולים לשאת עליהם מאות ק"ג חומר נפץ

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 07, 2024 8:37 am 
Hall of Famer

materna כתב:

60,000 זה המון.

150 אלף רקטות זה מה שנטען שהיה להם בתחילת המלחמה, מאז הם ירו כבר כמה אלפים, ואני מניח (מקווה?) שצה"ל תקף והשמיד מספיק מחסני תחמושת ומשגרים כדי להוריד משמעותית את המלאי הזה.

מעבר לזה, צריך לזכור שזה שיש רקטות לא אומר שיש מספיק משגרים ומספיק מחבלים כדי לשגר מטחים גדולים כ"כ בבת אחת, אני לא יודע מה המטח המקסימלי שחיזבאללה יכול לשגר לכל טווח, אבל אני מניח שמדובר לכל היותר בעשרות רבות עד מאות בודדות בכל מטח, ומאותו רגע ועד למטח הבא, לצה"ל יש אפשרות לפגוע במשגרים ובפעילים מה שמצמצם את המטח שיבוא אחריו.

ועוד נקודה אחת-אם הדיווחים בתקשורת נכונים, אחוז הרקטות של חיזבאללה שנכשלות בשיגור ובכלל לא חוצות את הגבול גבוה משמעותית מ-10%.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 07, 2024 8:40 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
oren_80 כתב:
הבעיה אצלנו שלא קיימת באוקראינה מבחינת זיהוי מכ"מ זו בעיית הטופוגרפיה. ראי כן צודק במה שכתב על עניין הוולקנים שהיו פעם ועכשיו אין, כך שהיו מקרים של זיהוי כטב"מ בעין בלתי מזוינת אבל לא היה איך להפיל אותו. הבנתי שהולכים להחזיר את המקלעים בקרוב, אם לא התחילו להחזיר.

המיקרופונים נשמע מעניין

אתה שוכח נקודה חשובה בדיון הזה - האוקראינים מתמודדים כמעט מדי יום עם נחילים של עשרות כטב"מים. בוא נראה את ישראל מתמודדת עם זה. אפילו עם בודדים ישראל מתקשה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 07, 2024 8:46 am 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
oren_80 כתב:

המיקרופונים נשמע מעניין

אתה שוכח נקודה חשובה בדיון הזה - האוקראינים מתמודדים כמעט מדי יום עם נחילים של עשרות כטב"מים. בוא נראה את ישראל מתמודדת עם זה. אפילו עם בודדים ישראל מתקשה.

הנתון ששמעתי היום בחדשות הוא שמתחילת המלחמה חיזבאללה שיגר כ-1500 כטב"מים, וכ-100-150 מתוכם הצליחו לחדור ולגרום נזק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 07, 2024 11:13 am 
Sophomore

B.Grant44 כתב:
Bluey כתב:
6. ועכשיו החדש כוננות ספיגה מול אירן! שאף אחד בעולם לא מגנה אותם!

במה זה שונה מהותית מהסיטואציה שלפני מלחמת הששת הימים, בהינתן הכוונות הגלויות של מצרים כמובילת הליגה הערבית והמרחב הערבי במזה"ת להוביל מתקפה על ישראל שתהפוך את תוצאות מלחמת השחרור (כל זאת בניגוד להסכמי שביתות הנשק כמובן)?
גם אז, העולם לא גינה ולא ממש פעל בשביל למנוע את המלחמה, אלא רק לאחר שפרצה וידה של ישראל היתה על העליונה.

אז מצטער, אין פה שום קשר לנתניהו ולממשלת הפיגולים שלו. מותר שיהודים יהיו תחת איום, הרי כולנו רגילים למצב הזה מימי הגולה, אבל אסור למדינה היהודית להצליח יותר מדי נגד אלו החותרים בגלוי לאיין אותה.

השוואה מגוחכת.

נתניהו תפס את השלטון אחרי שהפסיד בבחירות 2009 אבל עשה מהלך מסריח ללבני על חשבון כולנו.
ישראל היתה אימפריה שהכתה את דרום לבנון לבד, על דבר פעוט יחסית למה שקורה היום.
בדרום לבנון לא היו 150k טילים שמכוונים עלינו.
אירן היתה מדינה מצורעת במזרח.

המשפט השני זה אסופת שטויות מתקרבנות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 07, 2024 11:16 am 
Hall of Famer

איזה מהלך מסריח הוא עשה ללבני ב-2009?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 07, 2024 11:16 am 
Sophomore

שקי ושמוליקי,

צמצמתי את הרשימה כדי להתמקד ולהמנע מניטפוקים.
הרשימה הגדולה זה עשרות דברים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 07, 2024 12:33 pm 
Hall of Famer

Bluey כתב:
נתניהו תפס את השלטון אחרי שהפסיד בבחירות 2009 אבל עשה מהלך מסריח ללבני על חשבון כולנו.
ישראל היתה אימפריה שהכתה את דרום לבנון לבד, על דבר פעוט יחסית למה שקורה היום.
בדרום לבנון לא היו 150k טילים שמכוונים עלינו.
אירן היתה מדינה מצורעת במזרח.

אני אשאל כמו אורן, איזה מהלך מסריח הוא עשה ללבני? ובפעם האחרונה שבדקתי, אם הצלחת להקים קואלציה, אז כנראה שלא הפסדת את הבחירות.
אני מניח שבמשפט השני שלך אתה מתכוון למלחמת לבנון השניה, אז ישראל לא בדיוק הכתה את דרום לבנון. היכולת של חיזבאללה לעמוד בתקופת מלחמת לבנון השניה (כמה פעמים כבשנו את בינת' גבל או מארון א ראס, יותר מחאן יונס? פחות) הייתה הצלחה עצומה. המלחמה הייתה כישלון שהסתיים בהסכם שניסו לעטוף אותו בנוצות של ניצחון ועכשיו למשפט השלישי שלך, לגבי כמות הטילים שכיום יש בלבנון, שהן פועל יוצא מאי קיום החלטת האו"ם אחרי סיום מלחמת לבנון השניה, שההפרה שלה החלה מיד בסיום המלחמה עוד בתקופת אולמרט.
לגבי המעמד של אירן ב-2009, אני לא כל כך זוכר, אבל לדעתי אז לא היו שום סנקציות משמעותיות והפוקוס על פרוייקט הגרעין האיראני לא היה קיים. לא חושב שאפשר להפיל על נתניהו אשמה על המעמד של אירן.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 07, 2024 12:58 pm 
Sophomore

ב2006 במלחמת לבנון היו לחיזבללה כ15 אלף רקטות כמו שהיה לחמאס ערב המלחמה עם ישראל.18 שנים אחריי יש לארגון כ150 אלף רקטות מתוכם 1500 טילים מדוייקים...ן

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 07, 2024 1:07 pm 
Hall of Famer

מתגעגע לחיזבאללה של שנות ה-90' שלא היה עובר את קו נהריה בקטיושות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5489 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199 ... 220  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: