סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 21, 2024 11:14 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5487 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203 ... 220  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' אוגוסט 14, 2024 1:14 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
בן גביר הגיע לעין החורש מלווה ברכבים צמודים ומלווים חמושים, חילול שבת דאורייתא בפרהסיה ללא שום הצדקה.

זה שאתה לא מכיר, אז מה. בן גביר הוא מאומץ, עובדתית. זה גם מופיע ברמיזה או בכמעט אמירה מפורשת בלא מעט ציוצים. דב הלברטל (החרדי) צייץ את זה במפורש בזמנו, גונן בן יצחק רומז על זה לא פעם, אבל כאמור זו עובדה ולא שאלה. גדלתי בימין הקיצוני והשאלה מה מוצאו של בן גביר היא לא חדשה. אתה שואל מה זה משנה? עקרונית זה לא משנה, אבל כאמור אם באמת מדובר בערבי במוצא אז אני מניח שזה יכול לשנות משהו לחלק ממצביעיו, וההקשר היה של הבעלבתיות שהוא לוקח על הר הבית ואיך חרדים מסתכלים על זה. אז אצל חרדים-אשכנזים-ליטאים אחד כמו בן גביר יכול להיות אולי יהודי בדיעבד, אבל לא מישהו שראוי לחרוץ גורלות דתיים.

אז אין פה שום קונספירציות, ואני לא משרת שום צד חוץ מהאמת. מה עוד?

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 14, 2024 1:20 pm 
Hall of Famer

אם הוא ממוצא ערבי אז סוף סוף מצאנו משהו במשותף בינו לבין שמעון פרס

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 14, 2024 1:44 pm 
Junior

אני שמעתי ממעגל שני ודי אמין שהוא אכן מאומץ. לא הייתי קורא לזה עובדה ובטח לא בגלל שדב הלברטל וגונן בן יצחק אמרו. אין לי מושג לגבי העניין הערבי, אבל גם לא נראה לי מופרך בכלל. נראה לי כמו שאלה שאפשר לשאול אותו בראיון טלוויזיוני. שמעתי שמזמינים אותו מפעם לפעם לאולפן…

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 14, 2024 2:08 pm 
Hall of Famer

זו עובדה כי זו עובדה, לא כי הם אמרו. זה שהם אמרו, זה לעניין ה"לא מצאתי בגוגל".

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 14, 2024 2:30 pm 
Sophomore

rony כתב:
Bluey כתב:
קטונתי מלהבין את החשיבה של ראשי הכתות/החצרות החרדיות כנראה איזה שילוב של תאוות בצע, כח, שליטה וגם אמונה אמיתית וטהורה בדרכם (אין לי ספק בכך).

השאלה הראשונה גם אם לא מכירים במדינה, אם הם מבינים שהיא מגינה עליהם ועוזרת להם ובלעדיה האינטרסים שלהם ושל הציבור שלהם יפגעו מאוד (להערכתי כן)
השאלה השניה אם הם מבינים שהמצב במדינה מתדרדר (להערכתי ברור שכן) וגם אם לטווח קצר יעשו עוד כסף לטווח ארוך המשך המציאות הזו הרסנית בשבילם (גם להערכתי כן).

אם התשובות חיוביות המשך שלטון נתניהו רע להם.

השאלה שאתה שוכח לשאול זה האם הם מוכנים לשלם מחיר ציבורי בשביל ההבנות האלו. לנטוש את הברית הפוליטית שלהם עם נתניהו וגם לקבל על עצמם גזירות זה שילוב רע מאוד עבור פוליטיקאי שקשה מאוד לצאת ממנו בשלום מול דעת הקהל. מבחינת הפוליטיקאי החרדי, יותר קל לו להצדיק ציבורית הישארות עם נתניהו בתקופה של גזרות גם כי "עם הצד השני יהיה יותר גרוע", וגם כי הוא יכול להפיל את הגזרות האלו על הראש של בג"צ והיועמ"שית ולספר לכולם שנתניהו עזר לרכך את המצב. מבחינה פוליטית, הרבה יותר קשה להצדיק מעבר לגוש הפוליטי הנגדי כשהיא באה ביחד עם הסכמה לגזרות על הציבור החרדי.

הכוח של דתות זה קהל שבוי,
גם אם דעת הקהל יכולה להיות בעיה (אני בספק שאי אפשר להרגיע אותה ב- זה רצון האל) ,התרסקות האכסניה שלהם יכולה להיות הרסנית הרבה יותר.
האם ראשי החצרות לא מודעים לזה? קשה להאמין.
החסידים לא יעברו למתחרים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 14, 2024 2:36 pm 
Hall of Famer

Bluey כתב:
rony כתב:
Bluey כתב:
קטונתי מלהבין את החשיבה של ראשי הכתות/החצרות החרדיות כנראה איזה שילוב של תאוות בצע, כח, שליטה וגם אמונה אמיתית וטהורה בדרכם (אין לי ספק בכך).

השאלה הראשונה גם אם לא מכירים במדינה, אם הם מבינים שהיא מגינה עליהם ועוזרת להם ובלעדיה האינטרסים שלהם ושל הציבור שלהם יפגעו מאוד (להערכתי כן)
השאלה השניה אם הם מבינים שהמצב במדינה מתדרדר (להערכתי ברור שכן) וגם אם לטווח קצר יעשו עוד כסף לטווח ארוך המשך המציאות הזו הרסנית בשבילם (גם להערכתי כן).

אם התשובות חיוביות המשך שלטון נתניהו רע להם.

השאלה שאתה שוכח לשאול זה האם הם מוכנים לשלם מחיר ציבורי בשביל ההבנות האלו. לנטוש את הברית הפוליטית שלהם עם נתניהו וגם לקבל על עצמם גזירות זה שילוב רע מאוד עבור פוליטיקאי שקשה מאוד לצאת ממנו בשלום מול דעת הקהל. מבחינת הפוליטיקאי החרדי, יותר קל לו להצדיק ציבורית הישארות עם נתניהו בתקופה של גזרות גם כי "עם הצד השני יהיה יותר גרוע", וגם כי הוא יכול להפיל את הגזרות האלו על הראש של בג"צ והיועמ"שית ולספר לכולם שנתניהו עזר לרכך את המצב. מבחינה פוליטית, הרבה יותר קשה להצדיק מעבר לגוש הפוליטי הנגדי כשהיא באה ביחד עם הסכמה לגזרות על הציבור החרדי.

הכוח של דתות זה קהל שבוי,
גם אם דעת הקהל יכולה להיות בעיה (אני בספק שאי אפשר להרגיע אותה ב- זה רצון האל) ,התרסקות האכסניה שלהם יכולה להיות הרסנית הרבה יותר.
האם ראשי החצרות לא מודעים לזה? קשה להאמין.
החסידים לא יעברו למתחרים

אני לא אומר שהציבור החרדי יעבור למפלגות אחרות, אני אומר שהרבנים, בלחץ הציבור, פשוט יבחרו פוליטיקאים אחרים להנהיג את המפלגות האלו אם אלו שנשלחים לכנסת לא מספקים את הסחורה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 14, 2024 2:46 pm 
Hall of Famer

לעניין פיקרסקי ו"חוות הדעת" שלו, על אף בכירותו, הוא עולה לועדת אתיקה של משרד הבריאות. עד כדי כך אמין.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 14, 2024 3:21 pm 
מנהל פורום

זה הזוי שאין עתירה לגבי המינוי המטורף שלו לדירקטוריון של רפאל ששטייניץ מנהל אותה.
מה בדיוק לרופא ולחברה בטחונית?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 14, 2024 3:21 pm 
מנהל פורום

Hacohen כתב:
זו עובדה כי זו עובדה, לא כי הם אמרו. זה שהם אמרו, זה לעניין ה"לא מצאתי בגוגל".

וזה כי אתה אמרת ואני אמור להאמין, או שראית את מסמכי האימוץ שלו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 14, 2024 3:30 pm 
Hall of Famer

אתה רשאי להאמין או שלא, אל תטרחן את הדיון. ההקשר של המוצא של בן גביר הוא לגבי ההתייחסות החרדית ה"קלאסית" אליו, לחרדים קלאסיים יש תורת גזע משל עצמם אם אינך יודע. אני אומר שבהקשר הזה, מי שבמחינתם הוא כמעט ספק-יהודי, לא יעלה על הדעת שיקבע מסמרות בדברים שבקדושה.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 14, 2024 3:34 pm 
Hall of Famer

Shiver כתב:
זה הזוי שאין עתירה לגבי המינוי המטורף שלו לדירקטוריון של רפאל ששטייניץ מנהל אותה.

יש. ח"כ נעמה לזימי הוציאה היום.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 14, 2024 4:00 pm 
Hall of Famer

Hacohen כתב:
אתה רשאי להאמין או שלא, אל תטרחן את הדיון. ההקשר של המוצא של בן גביר הוא לגבי ההתייחסות החרדית ה"קלאסית" אליו, לחרדים קלאסיים יש תורת גזע משל עצמם אם אינך יודע. אני אומר שבהקשר הזה, מי שבמחינתם הוא כמעט ספק-יהודי, לא יעלה על הדעת שיקבע מסמרות בדברים שבקדושה.

אין לי מושג אם בן גביר גוי או יהודי וזה לא משנה את העובדה שבתור חרדי לשעבר, אני יכול להגיד לך שזה לא משנה לאף חרדי כלום. ממש כלום
אפס נפקא מינה. הדבר היחיד שמשנה הוא הכסף, ובמידה פחותה, מראית עין על ה'תיירה'
ליהדות של בן גביר יש פשוט אפס השפעה על אף חרדי ולכן אני לא מבין למה אתה מתעקש על כך. בתיעוד כשגם אתה מודה על הפרגמטיות הפוליטית החרדית

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 14, 2024 4:56 pm 
Hall of Famer

אמרתי חזור ואמור שהכסף והפרקטיקה זה מה שחשוב. אמרתי בנוסף שגם מנקודת מבט חרדית העובדה שאחד כמו בן גביר משנה סדרי עולם בהר הבית, היא פגיעה דתית. מה המשקל שלה לדעתי? כתבתי בדיוק. משקל של פסאודו-סיבה לפרק את הממשלה. אני חושב שאם תשב עם משה גפני באישי ותשאל אותו מה עמדתו הדתית על מה שבן גביר עושה, תשמע מילים חריפות. שוב, מה ההשפעה הפוליטית של זה? מקסימום תירוץ בשביל הסיבות האמיתיות.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 14, 2024 5:28 pm 
Hall of Famer

Shiver כתב:

אני לא יודע, אבל כבר 6 שנים רופא מכהן בדירקטור בדיוק באותה חברה. זאב רוטשטיין, לשעבר מנכ"ל הדסה הוא דירקטור ברפאל.
עוד

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 14, 2024 7:54 pm 
Senior

Hacohen כתב:
בן גביר הגיע לעין החורש מלווה ברכבים צמודים ומלווים חמושים, חילול שבת דאורייתא בפרהסיה ללא שום הצדקה.

לא רק מלווה ברכבים צמודים, ממש נראה מטפס לתוך והחוצה מאחד הרכבים כשעתיים-שלוש לפני צאת השבת.
מצטרף לפעם ההיא שבה הועבר מבית חולים אחד לאחר בלי סיבה רפואית ביום שבת אחרי תאונת הדרכים שעבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 15, 2024 9:44 am 
מנהל פורום

עמוס לב כתב:
Shiver כתב:

אני לא יודע, אבל כבר 6 שנים רופא מכהן בדירקטור בדיוק באותה חברה. זאב רוטשטיין, לשעבר מנכ"ל הדסה הוא דירקטור ברפאל.
עוד

לא שאני בא לסנגר על רוטשטיין, אבל -
פיקורסקי הוא סוג של מנהל מחלקה כירורגית ומקורב באופן מופגן לראש הממשלה ולליכוד.
בעוד רוטשטיין היה מנהל שיבא, מנכ"ל הדסה, מרצה בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב, יו"ר ועדת סל התרופות - אלו תפקידים ניהוליים מורכבים של מאות אנשים, תקציבים של מאות מיליונים שכולל פיתוח, מחקר, יח"צ, ניהול אנשים, חוזים מורכבים וכו'. הוא גם איש לא פוליטי.
לא חושב שאפשר להשוות בין מידת ההתאמה והניסיון בין השניים לתפקיד כזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 15, 2024 9:45 am 
מנהל פורום

Hacohen כתב:
אמרתי חזור ואמור שהכסף והפרקטיקה זה מה שחשוב. אמרתי בנוסף שגם מנקודת מבט חרדית העובדה שאחד כמו בן גביר משנה סדרי עולם בהר הבית, היא פגיעה דתית. מה המשקל שלה לדעתי? כתבתי בדיוק. משקל של פסאודו-סיבה לפרק את הממשלה. אני חושב שאם תשב עם משה גפני באישי ותשאל אותו מה עמדתו הדתית על מה שבן גביר עושה, תשמע מילים חריפות. שוב, מה ההשפעה הפוליטית של זה? מקסימום תירוץ בשביל הסיבות האמיתיות.

גפני הוא הפרגמטי שבפרגמטיים.
ברור שהוא אולי מתעב את בן גביר ובז לדתיות שלו, וזה לא משנה שהוא יעדיף את השיקולים הכספיים של המגזר שלו על פני כל בושה דתית שהוא יספוג ממנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 15, 2024 10:05 pm 
Hall of Famer

בינתיים 100 יודונאצים עושים פוגרום בכפר ג׳ית, בתים ומכוניות הוצתו, פלסטיני אחד נהרג מירי, עד עכשיו-תעשו פרצוף מופתע-אין עצורים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 15, 2024 11:12 pm 
Junior

אל תדאג, יעצרו את כולם עד האחרון שבהם:

״ראש הממשלה נתניהו רואה בחומרה את ההתפרעויות שהיו הערב בכפר ג'ית, שכללו פגיעה בנפש וברכוש על-ידי ישראלים שנכנסו לכפר. מי שנלחם בטרור הם צה"ל וכוחות הביטחון, ולא אף אחד אחר. האחראים לכל מעשה עבירה ייתפסו, ויועמדו לדין״

אתה מבין? האחראים לכל מעשה עבירה ייתפסו! למרות שכל חטאם הוא שהם ניסו להלחם בטרור, כי צה״ל וכוחות הבטחון כנראה לא מצליחים לעשות את זה, אבל עדיין... כולם ייתפסו ויועמדו לדין!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 15, 2024 11:58 pm 
Sophomore

מאוד מטריד השמועות שרצות בעניין איראן בשבוע האחרון-

אתר של הגולים האיראנים מדווח על פעילות לקראת פריצה לגרעין, ניסויים במרעומי פצצות גרעיניות.
תאמרו, יש להם אינטרס לשלהב נגד משטר האייתולות,
זהו, שגם המודיעין האמריקני משנה את הטון שלו בעניין הגרעין האיראני, ואמר בדוח לקונגגרס ביולי שהם עושים פעילות שיקלו עליהם לפרוץ לפצצה,
המודיעין האמריקני גם הפסיק להגיד באותו דוח את מה שהוא חזר עליו עד אז, שאיראן "איננה עושה כרגע את הפעולות העיקריות הנחוצות לייצור כל-נשק גרעיני בדיק".

וזה תופס אותנו אחרי מלחמת התשה של קרוב לשנה, מי חושב עכשיו שזה הזמן הנכון לנטרל את הגרעין האיראני, ולהוביל מלחמה כוללת?
מצד שני, אם לא נעשה את זה עכשיו, סיכוי גבוהה שניאלץ להתמוד עוד זמן לא רב עם איראן גרעינית. סיטואציה מהבלהות.

הכנסנו את עצמנו יפה יפה לבור וחלק גדול מהצרה זה שמי שהוביל אותנו אליו רוב הדרך הוא זה שאוחז בהגה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 16, 2024 12:31 am 
Hall of Famer

ביבי אשם בהמון דברים, אבל קשה לי לראות איך דווקא הוא זה שאשם בגרעין האיראני

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 16, 2024 12:51 am 
Junior

וואו. פיקרסקי כבש את הרשת.

החווד של פרופסור פיקרסקי העיר את כל שופרות התרעלה לנגן יחד "רק לא ביבי!" בתקיעה רמה. פיקרסקי הפך עצמו בתעוזתו להוציא חווד וללכת על הראש של הפרקליטות , למושחת, ביביסט, עסקן פוליטי, מקורב לצלחת, מונה לדירקטוריון ברפאל כפרס על חווד פוליטי. כל ניתוח וכל מכתב שקשור לביבי פורסם, כל הפרטים וההקשרים עלאק נכתבו, למעשה בעצם ההליכה שלו על הראש של הפרקליטות פיקרסקי הרס לעצמו שם ומוניטין של עשרות שנים כמנהל מחלקה כירורגית בבית חולים ענק, ממש מאותו הוצאת חווד עד רגע זה הפרקליטות העמידה לדום את כל שופרות התרעלה להוציא כתבות. הוא השם החם. פיקרסקי אשכרה עבר את איראן בכמות כתבות, האידיוט אשכרה ניסה להגן על מילואמניקים מנוחבה שטען שהתעללו בו, אז הפרקליטות דאגה לשיימינג למען יראו ויראו

ואחרי כל זה, התארחתי היום אצל עו"ד (חילוניה למהדרין, מצביעת גנץ) נחשבת מאוד בהרצליה פיתוח. אמרה שאין שום בעיה משפטית בחווד רפואי בלי לבדוק מטופל, בניגוד לפרסומי השופרות הבלתי נגמרים. ובעלה רופא בעל שם. אמרה שזה קורה פעמים רבות למשל בחווד על גופה, או שהבדיקה לא רלוונטית כי עבר זמן רב, או כל מקרה שלא ניתן לבדוק כמו המקרה של המחבל. כמובן שהדבר האחרון שמעניין את השופרות הוא האמת, והדבר היחיד שמעניין אותם הוא עוד קונספירציה מבית רק לא ביבי, והכי מצחיק שזה לא עוזר להם, ביבי מוביל בסקרים שוב

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 16, 2024 1:22 am 
Hall of Famer

לא יודע אם ביבי מוביל בסקרים, אבל אם הארור הזה לוקח את הבחירות הבאות, אז אין מנוס וצריך לפטר את כל המדינה הזאת שלכם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 16, 2024 1:34 am 
Sophomore

נורטון, עובדתית ביבי היה ראש הממשלה לאורך רוב התקופה שבה האיראנים פיתחו גרעין,
אם הוא לא נכשל בזה, אז המשמעות היא שלראש הממשלה אין אחריות על הנושאים העקרוניים ביותר של המדינה.

ספציפית אני יכול למנות לפחות שתי שגיאות מובהקות שלו בנושא-

1. העידוד לבוש ללכת למלחמה מיותרת בעירק שבגללה האמריקנים לא מוכנים יותר לשמוע על מלחמות. אני לא אומר שבגלל ביבי המלחמה ההיא קרתה, אבל הרבה מהאמריקנים זוכרים שהוא נתן להם עצה רעה וזה השפיע הרבה על חוסר היכולת לשכנע שאיראן היא נושא ששווה להיכנס בגללו למלחמה.
2. המהלך של טראמפ ושלו לצאת מהסכם הגרעין בלי חלופה סבירה. ההסכם היה בעייתי מאוד, אבל מה שהם עשו היה אפילו יותר בעייתי, והוביל קרוב לוודאי לקירוב האיראנים לפצצה בכמה שנים.

מעבר לזה, כמו שאמרתי, הוא היה זה שאמור להוביל את האסטרטגיה הנגדית לאיראן כדי למנוע מהם גרעין כראש ממשלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 16, 2024 1:56 am 
Hall of Famer

לא יודע ,נראה לי שהמשמעות היא שראש ממשלת ישראל לא באמת יכול להשפיע על הגרעין של מדינה אחרת. כאילו, עם כל הכבוד ליכולות המאגיות של ישראלים באשר הם.
גם לקשור לביבי את המלחמה בעיראק נשמע לי מופרך לגמרי. שוב, נראה לי שאתה תולה בבביבי (או בראשי ממשלות ישראל בכלל) יכולות מאגיות. לא ברור.
אפילו המהלך של טראמפ לצאת מהסכם הגרעין, הוא 99% אחוז טראמפ, ואולי אחוז אחד ביבי. מה גם, שככל שידוע לי יש הוכחות שאיראן לא עמדה בהסכם הרבה לפני שטראמפ הגיע. וכך או כך, זה לא קשור ליכולות המאגיות שאתה תולה בביבי.

הדבר היחיד שביבי או ראש ממשלה ישראלי יכול לעשות בנושא, אם בכלל, הוא לפוצץ את האם אמא של הכורים, לפני המון שנים. כפי שעשינו בעיראק בערך בתקופה שבה נולדתי.

לא יודע, כל התפיסה שלך נראית לי נורא מופרכת. ושוב, ביבי אשם בהמון המון דברים. אבל לומר שהוא אשם במלחמה בעיראק או בגרעין האיראני זה באמת ברמה אחרת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5487 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203 ... 220  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 5 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: