סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 21, 2024 8:31 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5486 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206 ... 220  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' אוגוסט 21, 2024 4:21 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
בארבהב
בארהב טוענים שעסקת החטופים קורסת וחיזבללה וישראל על סף עימות רחב.....

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 21, 2024 5:34 pm 
Sophomore

זה כן אני כתב:
בינתיים נתניהו טוען ש"בשום אופן לא נצא מפילדלפי ונצרים". נותר לי רק לקוות ששום לחץ לא יזיז אותו מההחלטה הזאת.

למה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 21, 2024 6:09 pm 
Junior

Shiver כתב:
זה כן אני כתב:
Shiver כתב:
עבודה טובה בלנקות את המחדל שהוא בעצמו גרם לו?

קצת כמו אלה ששוכחים לרמטכ"ל את חלקו באסון (למרות שהוא כנראה הגורם המרכזי לאסון יחד עם חליוה) ומשבחים אותו על התפקוד שלו בניהול המלחמה.
קשה לי לשפוט את אופן ניהול המלחמה, גם בתור מי שאינו מומחה ביטחוני וגם כמי שאינו חשוף ללחץ הבינלאומי המטורף (שברור לכולם שיש). אבל אני חושב למשל שהעובדה שנתניהו, בינתיים, לא נכנע ללחץ של האמריקאים ושל המחאות בישראל בכל הנוגע לעסקת חטופים "בכל מחיר" ראויה להערכה. וזה בלי קשר לכך שאני חושב שאחרי המלחמה צריך לעלות מישהו אחר במקומו.

מי בדיוק שוכח לרמטכ"ל וראשי הצבא את חלקם במחדל? יש להם חלק עצום והם צריכים ללכת הביתה בהקדם. יש כמעט קונצנזוס חוצה מחנות לדבר הזה. זה מין טיעון מעגלי שתומכי נתניהו מעלים לחלל האוויר כדי להסית את הדיון.

מעניין שבתור אחד שמעיד על עצמו שהוא לא מומחה בטחוני, מדיני ולא חשוף לשום מידע אחר מאחורי הקלעים, אתה עדיין ממזער ל-0 את חלקו של ביבי וממשלותיו באסון המתמשך שלנו ובנוסף משבח את אסטרטגיית הסירוב של נתניהו - שבינתיים רק מאריכה את המלחמה וגובה מחירים כלכליים וחברתיים עצומים, מורידה את כשירות הצבא והחימושים, מגבירה את הלחץ הבינלאומי, ומשלמת מחיר ישיר ועקיף בחיי אזרחים וחיילים וכמובן לא מחזירה את החטופים בחיים.
אתה מדבר מפוזיציה ביביסטית ולא מפרש את המציאות בצורה הגיונית.

לא אמרתי ששוכחים, אמרתי שמשבחים. מאז תחילת המלחמה ראיתי אינספור כתבות שמשבחות את הרמטכ"ל והמודיעין הישראלי (אגב, יכול להיות שבחלק מהמקרים בצדק).
ואני כמובן לא ממזער את חלקו של נתניהו לאפס, אני חושב שיש לו אחריות גדולה מאוד בכך שאימץ באופן עיוור את ההמלצות של מערכת הביטחון (גם כשהן היו מטופשות להפליא כך שגם אנשים חסרי ניסיון ביטחוני יכולים להבין שהן אשכרה מטופשות) בלי לנסות לאתגר אותם עם שאלות קשות. ועדיין, חושב שחלקם של אלו שבמשך שנים העבירו מידע והמלצות כוזבות, תוך עצימת עיניים בכל מחיר כדי לשמור על השקט בזמנם, והכול בזמן שהילת "הביטחוניסטים" מרחפת מעל ראשם וכל מילה שיוצאת להם מהפה כמעט קדושה, הם האשמים העיקריים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 21, 2024 7:27 pm 
Hall of Famer

זה כן אני כתב:
Shiver כתב:
זה כן אני כתב:
Shiver כתב:

קצת כמו אלה ששוכחים לרמטכ"ל את חלקו באסון (למרות שהוא כנראה הגורם המרכזי לאסון יחד עם חליוה) ומשבחים אותו על התפקוד שלו בניהול המלחמה.
קשה לי לשפוט את אופן ניהול המלחמה, גם בתור מי שאינו מומחה ביטחוני וגם כמי שאינו חשוף ללחץ הבינלאומי המטורף (שברור לכולם שיש). אבל אני חושב למשל שהעובדה שנתניהו, בינתיים, לא נכנע ללחץ של האמריקאים ושל המחאות בישראל בכל הנוגע לעסקת חטופים "בכל מחיר" ראויה להערכה. וזה בלי קשר לכך שאני חושב שאחרי המלחמה צריך לעלות מישהו אחר במקומו.

מי בדיוק שוכח לרמטכ"ל וראשי הצבא את חלקם במחדל? יש להם חלק עצום והם צריכים ללכת הביתה בהקדם. יש כמעט קונצנזוס חוצה מחנות לדבר הזה. זה מין טיעון מעגלי שתומכי נתניהו מעלים לחלל האוויר כדי להסית את הדיון.

מעניין שבתור אחד שמעיד על עצמו שהוא לא מומחה בטחוני, מדיני ולא חשוף לשום מידע אחר מאחורי הקלעים, אתה עדיין ממזער ל-0 את חלקו של ביבי וממשלותיו באסון המתמשך שלנו ובנוסף משבח את אסטרטגיית הסירוב של נתניהו - שבינתיים רק מאריכה את המלחמה וגובה מחירים כלכליים וחברתיים עצומים, מורידה את כשירות הצבא והחימושים, מגבירה את הלחץ הבינלאומי, ומשלמת מחיר ישיר ועקיף בחיי אזרחים וחיילים וכמובן לא מחזירה את החטופים בחיים.

לא אמרתי ששוכחים, אמרתי שמשבחים. מאז תחילת המלחמה ראיתי אינספור כתבות שמשבחות את הרמטכ"ל והמודיעין הישראלי (אגב, יכול להיות שבחלק מהמקרים בצדק).
ואני כמובן לא ממזער את חלקו של נתניהו לאפס, אני חושב שיש לו אחריות גדולה מאוד בכך שאימץ באופן עיוור את ההמלצות של מערכת הביטחון (גם כשהן היו מטופשות להפליא כך שגם אנשים חסרי ניסיון ביטחוני יכולים להבין שהן אשכרה מטופשות) בלי לנסות לאתגר אותם עם שאלות קשות. ועדיין, חושב שחלקם של אלו שבמשך שנים העבירו מידע והמלצות כוזבות, תוך עצימת עיניים בכל מחיר כדי לשמור על השקט בזמנם, והכול בזמן שהילת "הביטחוניסטים" מרחפת מעל ראשם וכל מילה שיוצאת להם מהפה כמעט קדושה, הם האשמים העיקריים.

אז אתה אומר שהוא לא מנהיג רשע להחריד, אלא רק מנהיג חלש להחריד?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 21, 2024 7:39 pm 
Hall of Famer

ההבדל הוא מאוד פשוט
חלק ניכר מהעם יגיד שאין לו בעיה (ואולי אף רצוי) שכל האחראיים, כולל כולם - יילכו הביתה. אף אחד כאן לא ייצא להגנה בחירוף נפש על אחד מראשי כוחות הביטחון (שממילא, תפקידם קצוב בזמן, ויתחלפו מתישהו), ויסגוד לו.
ה"ביביסטים" (ע"ע דבריה המזעזעים של דיצה אור אתמול בטלוויזיה) תוקפים ומאשימים רק צד אחד, וסוגדים לצד השני - לא ברור על סמך מה בדיוק.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 21, 2024 7:41 pm 
Junior

לא זה ולא זה.
הוא גם כנראה לא העילוי שניסו למכור. פשוט עוד פוליטיקאי, אמנם חכם וכריזמתי מהממוצע, אבל לא מנהיג דגול במיוחד כשזה מגיע למעשים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 21, 2024 7:49 pm 
Junior

ולגבי אם הוא צריך להמשיך או לא: אני חושב שלא, חד משמעית. יחד עם זאת, ראש ממשלה אי אפשר לפטר בעוד שרמטכ"ל, ראש שב"כ וכד' אפשר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 21, 2024 9:51 pm 
Junior

ido כתב:
זה כן אני כתב:
בינתיים נתניהו טוען ש"בשום אופן לא נצא מפילדלפי ונצרים". נותר לי רק לקוות ששום לחץ לא יזיז אותו מההחלטה הזאת.

למה?

אתה מכיר את התשובה שלי אז מה הטעם בשאלה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 21, 2024 11:20 pm 
Sophomore

כי הנחרצות שבה אתה מוכן להקריב חיים של כמה עשרות אנשים בשביל ההחזקה בצירים לא מתיישבת לי עם עדותך כאן שאינך מומחה ביטחוני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 21, 2024 11:47 pm 
Hall of Famer

גם אני לא מומחה, אבל אני כן חושב שזה נשמע כמו אחד הדברים שיותר הגיוניים שכן, מאשר שלא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 22, 2024 12:28 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
ido כתב:
כי הנחרצות שבה אתה מוכן להקריב חיים של כמה עשרות אנשים בשביל ההחזקה בצירים לא מתיישבת לי עם עדותך כאן שאינך מומחה ביטחוני.

ציר פילדלפי בעיניך הוא סתם איזה כביש?
בעצם אפילו זה לא. סתם איזו דרך עפר?

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 22, 2024 12:30 am 
Junior

עשו היום טקס לחליווה
חבל שגם לא הביאו זמר, ככה שיהיה שמח מה יש
אנשים פה נרצחים, נהרגים, נחטפים, נאנסים ואף אחד לא מפחד מכלום...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 22, 2024 1:31 am 
Sophomore

ראי שעל הקיר כתב:
ido כתב:

ציר פילדלפי בעיניך הוא סתם איזה כביש?
בעצם אפילו זה לא. סתם איזו דרך עפר?

לא. זה איש קש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 22, 2024 5:50 am 
Junior

ido כתב:

אני לא מומחה ביטחוני (ולמיטב ידיעתי אף אחד אחר כאן לא) ועדיין ידעתי להגיד בזמן אמת שהטענות לפיהן ברקים הפעילו רקטות על ישראל ו/או שהחמאס מעוניין בשקט ו/או שהכנסת עובדים מעזה תתרום לביטחון ישראל ו/או שצריך לשמור על התנאים המפליגים של האסירים הביטחוניים (שמוציאים פיגועים מהכלא) הן חרטה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 22, 2024 8:44 am 
Sophomore

ומה זה אומר?
שאתה לא מומחה ביטחוני אבל בעצם אתה בעל יכולת אנליטית משובחת וראייה מפוכחת ונכוחה דיה בשביל לקבוע בנחרצות לגבי משהו שאתה לא מומחה בו (לפי עדותך) שהוא שווה הקרבה של כמה עשרות אנשים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 22, 2024 9:02 am 
Junior

יש דברים שלא צריכים מומחיות מיוחדת. אני ואף אחד אחר לא אומר לצבא איזה סד"כ נדרש כדי לשמור על הגבולות או אילו אמצעי לחימה נדרשים כדי להילחם בתוך עזה או כמה לוחמים חסרים באופן כללי לצבא או איך מאתרים מנהרות או איך מוציאים לפועל פעולת תקיפה באיראן ועוד ועוד ועוד.
אבל יש בהחלט נושאים מסוימים שכל אחד יכול להבין: כמו למשל זה שציר פילדלפי משמש כמקור הברחות של החמאס, וכל עוד המקום מופקר עבור העזתים או המצרים שמעלימים עין חמאס ימשיך להתחמש. זו לא בדיוק דעה בלעדית שלי, זו הדעה של כל המומחים הצבאיים בערך. השוני הוא שישנם מומחים שמזבלים בשכל שכדאי ללכת לעסקה בכל מחיר כי יאללה, נוכל כבר להתמודד עם זה אח"כ. איך? תסמכו עלינו, יהיה בסדר. אותם זבלנים שאמרו לנו ששחרור אלף מחבלים עבור גלעד שליט לא יפגע בביטחון המדינה.

אז כן, בהינתן בעובדות ובנתונים, אני בהחלט חושב שחייהם של עשרות חטופים משניים לחלוטין ביחס לביטחון הכולל של אזרחי הדרום. הטעות הגדולה החלה מהרגע שבממשלה מכרו לציבור שיש משקל זהה למטרת מיטוט החמאס מצד אחד והחזרת החטופים מצד שני, בשעה שאף אחד לא באמת האמין בכך שם. למעשה היה ברור לכולם כבר מראשית המלחמה שמדובר בשתי מטרות שמנוגדות אחת לשניה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 22, 2024 10:40 am 
מנהל פורום

זה כן אני כתב:
Shiver כתב:
זה כן אני כתב:
Shiver כתב:

לזכותה של מערכת הבטחון, ייאמר שהיא "התעוררה" על החיים שלה לאחר ה-7 באוקטובר, ועשתה מאמצים כבירים לפגוע באויב ולשחרר את החטופים, תחת האילוצים המדיניים שהוצבו לה. את ההישגים שלה אפשר לכמת ואי אפשר להכחיש. וזה לא סותר את זה שמרבית ראשי הצבא צריכים ללכת הביתה על אחריותם לאסון הנורא.
ומה בינתיים עשתה המערכת הממשלתית / מדינית /קואליציה בזמן הזה? היא לא באירוע. היא לא מתפקדת. המדינה מחוץ לצבא מתפרקת כלכלית, חברתית, וחינוכית. אין הסברה, ומעמדנו הבינלאומי בעולם קורס. אין יוזמות, רפורמות או ניסיונות לשנות את המצב.
ואם נסתכל מה היא כן "נזכרת" לעשות - ג'ובים למקורבים, המשך אספקת תקציבים שערורייתיים למגזרים לא יצרניים, אי הגשת תקציב, אי גיוס חרדים, המשך קידום הרפורמה המשפטית, חוסר סיוע מספק לנפגעי ה-7 באוקטובר ולמפונים, אי סגירת משרדים ותקציבים מיותרים והסתתם למאמץ המלחמתי, ביזוי של מוסדות המדינה והייעוץ המשפטי והיריעה קצרה מלפרט כי יש עוד מאות סעיפים שמרתיחים את הדם. ואתה מאיזו סיבה חי עם זה בשלום ועוד מוחא כפיים. כל הכבוד למלך.

לא ברור איפה ממשלות ביבי והליכוד נכשלו יותר - בטיפול במדינה לפני ה-7 באוקטובר או לאחריו. אפילו אם נניח בצד את האחריות של נתניהו ל7 באוקטובר, רק על תפקוד הממשלה לאחר האירוע הוא וכל השרים צריכים להתפטר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 22, 2024 10:44 am 
מנהל פורום

זה כן אני כתב:
הטעות הגדולה החלה מהרגע שבממשלה מכרו לציבור שיש משקל זהה למטרת מיטוט החמאס מצד אחד והחזרת החטופים מצד שני, בשעה שאף אחד לא באמת האמין בכך שם. למעשה היה ברור לכולם כבר מראשית המלחמה שמדובר בשתי מטרות שמנוגדות אחת לשניה.

מי זה בדיוק מי שעשה את הטעות הגדולה ש"מכרו בממשלה"? אליהו הנביא? יש למחדל הזה שם וכתובת בהתנהלות. צריך עזרה באיות? מתחיל ב"בי", נגמר ב"בי".
אי אפשר לקחת קרדיט רק על הצלחות ולברוח בכשלונות. האזרחים לא מאמינים למילה שיוצאת לו מהפה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 22, 2024 10:58 am 
Junior

שיבר זו לא הפעם הראשונה שאתה קופץ במקום ומחפש איפה שאין.
אמרתי בפירוש שהטעות היא של הממשלה. מי ראש הממשלה כולם יודעים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 22, 2024 11:16 am 
מנהל פורום

אם אנחנו מסכימים על הטעויות הקולוסאליות שלו לפני המלחמה (חוסר אתגור של המערכת הבטחונית, מתן כסף לחמאס, מינוי אנשים שכשלו, אחריות מיניסטריאלית וכו')
ואנחנו מסכימים על הטעויות הקולואסליות שהוא עושה אחרי המלחמה (שאפשר לפרט אותן על מאות עמודים, ביניהן מתן מצג שווא שהוא רוצה לשחרר את החטופים לפי דבריך).

בוא נשלים יחד את המשפט - "ראש הממשלה המחדלי הזה צריך עכשיו להתפ..."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 22, 2024 11:32 am 
Hall of Famer

לא יודע, אישית אני מעדיף את מרגו רובי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 22, 2024 12:11 pm 
Hall of Famer

ראש הממשלה שלא אתגר את המערכת הביטחונית צריך להתפטר ולמסור את המושכות לידי המערכת הביטחונית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 22, 2024 12:37 pm 
Sophomore

אז המשטרה שהגישה נגדו כתבי אישום עם המפכל המתנחל המזרחי יוצא השב״כ שטען שנתניהו איש מסוכן - שמאלנים בוג--
הפרקליטות - שמאלנים בוג--
השופטים - שמאלנים בוג--
בית המשפט העליון - שמאלנים בוג--
פקידי האוצר - שמאלנים בוג--
לפחות חצי מהכנסת - שמאלנים בוג--
פוליטיקאים שהעזו להתמודד מולו - שמאלנים בוג--

ועכשיו הלהיט החדש - ראשי מערכת הבטחון - שמאלנים בוג--
ועוד תוך כדי מלחמה, עם פוטנציאל למלחמה איזורית

אז כל רשויות המדינה, שהיתה אימפריה אזורית כשהאיש קיבל אותה גרועות.
חלק גדול מהעם שמשרתים ביחידות קרביות, עובדים ומשלמים מיסים, כנ״ל.

מי נשאר?
האיש המשפחה שלו וכמה מקורבים, הם פשוט צריכים לקבל עוד כוח והכל יסתדר.
כלומר הכל ידפק אבל ננצח את השמאלנים.

נערך לאחרונה על ידי Bluey בתאריך ה' אוגוסט 22, 2024 1:10 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 22, 2024 12:48 pm 
Hall of Famer

אני ציטטתי את שיבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 22, 2024 12:53 pm 
Junior

Shiver כתב:
אם אנחנו מסכימים על הטעויות הקולוסאליות שלו לפני המלחמה (חוסר אתגור של המערכת הבטחונית, מתן כסף לחמאס, מינוי אנשים שכשלו, אחריות מיניסטריאלית וכו')
ואנחנו מסכימים על הטעויות הקולואסליות שהוא עושה אחרי המלחמה (שאפשר לפרט אותן על מאות עמודים, ביניהן מתן מצג שווא שהוא רוצה לשחרר את החטופים לפי דבריך).

בוא נשלים יחד את המשפט - "ראש הממשלה המחדלי הזה צריך עכשיו להתפ..."

אוף, מתחיל להרגיש לי כמו פרומו למלחמת התשה.
תקרא מה כתבתי כמה הודעות מעליך, מקווה שזה עונה לך לשאלה.

ואגב, מי שמינה את אלו שכשלו היו בממשלת בנט-לפיד-גנץ. זה לא מוריד מהאחריות של נתניהו, אבל קצת דיוק לא מזיק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5486 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206 ... 220  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: FLASH, ראי שעל הקיר ו 3 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: