סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 21, 2024 5:40 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5483 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208 ... 220  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ו' אוגוסט 23, 2024 11:59 am 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
זה כן אני כתב:
זה מטריל כי בשאלה שלך אתה מציג את הפקרת החטופים כמו איזו מטרה בפני עצמה, מנותקת לחלוטין מכל שיקול אחר. כאילו שכל ביטוי שלפיו הסכם כניעה (בעבור השבת החטופים) רק יסכן את המשך הקיום של כלל אזרחי המדינה והדרום בפרט, הוא פסול מעיקרו.

בקיצור: יש כאן שני אינטרסים מתנגשים - האינטרס הלאומי לנצח את המלחמה ולהסיר את איום החמאס, והאינטרס של משפחות החטופים לקבל את יקיריהן בחזרה. בראייתי, האינטרס לסיים את המלחמה הזאת בניצחון הוא יותר גדול, כי אני לא רוצה לחשוב איך נוכל לחיות כאן אם חמאס שורד את המלחה הזאת על הרגליים, וסינוואר מסיים את הסיפור הזה כסלאח א-דין אחרי שהנחית על ישראל את המכה הכי קשה בתולדותיה.

אני בכנות לא חושב שהצגתי את הפקרת החטופים כמטרה. לא מבין איך הגעת לזה.

אני חושב שאתה טועה מאוד כשאתה מצמצם את החזרת החטופים לאינטרס אישי של המשפחות שלהם. אתה מדבר כמי שלא חווה שבר בעקבות ה-7.10, אבל הרבה מאוד אנשים בעם שלך חוו את היום הזה כשבר עצום באקסיומה הבסיסית שיש להם מדינה ששומרת עליהם, וזה שבר מתמשך עם כל יום שעובר. החזרת החטופים היא אינטרס לאומי במעלה הראשונה, ולישראל אין זכות קיום כמדינת ומגינת העם היהודי אם תפקיר אותם מבחירה.
עצם העובדה שהאפשרות הזו בכלל נתפסת כמשהו לגיטימי בקרב ציבור גדול מאוד בעם, מעידה עד כמה גדולה התהום בין המגזרים השונים בו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 23, 2024 12:44 pm 
Hall of Famer

אני לא מבין על איזה תהום אתה מדבר.
גם לך יש גבולות למה שתהיה מוכן לשלם עבור העסקה.
כל המחלוקת היא בגבולות,עד לאן הולכים.
מי שמשרטט את הגבול ימינה ממך לא 'מפקיר' את החטופים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 23, 2024 1:23 pm 
Sophomore

ציר פילדלפי (כולל שוליי רחבים מספיק כדי להבטיח שליטה בטוחה) זה מקום שלי אין ספק שחייבת להיות בו שליטה שלנו בסוף המלחמה, בלי הגבלת זמן.
האם זה אומר שאסור לעשות עסקה שבה נצא ממנו זמנית ואחרי כמה חודשים נחזור בשביל להחזיר את רוב החטופים? אני לא חושב.
אבל ממה שנשמע, העסקה הנוכחית שעל הפרק מדברת על הפוגה של 10 חודשים, שזה יותר מדי זמן לתת לחמאס להתחמש מחדש,
וגם לא מדברת על החזרת רוב החטופים החיים בפעימה הראשונה.

בלי קשר, אני חושב שבלואי צודק מאוד בביקורת שלו על נתניהו,
ולדעתי זה חלק גדול מהסיבה שלקח כל כך הרבה זמן כדי להגיע למצב הנוכחי, הטוב יחסית בפני עצמו מבחינת הישגים צבאיים, מול החמאס.
היה צריך להגיע לזה כבר לפני 3-4 חודשים לפחות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 23, 2024 1:51 pm 
Sophomore

אבימאל כתב:
אני לא מבין על איזה תהום אתה מדבר.
גם לך יש גבולות למה שתהיה מוכן לשלם עבור העסקה.
כל המחלוקת היא בגבולות,עד לאן הולכים.
מי שמשרטט את הגבול ימינה ממך לא 'מפקיר' את החטופים.

הוא כן, אם הגבולות הם בתחום שמבטיח שלא תהיה עסקה.
הוא כן, אם הגבולות משורטטים מחדש בכל פעם בשביל שהלחימה תמשך.
הגבול היחיד שיש בו לגיטמיות מוסרית הוא הגבול של פגיעה מיידית בחפים מפשע אחרים.

וברור שאתה לא מבין את התהום המדוברת, אתה בצד שניצח את מלחמת האזרחים. שיהיה לכם בהצלחה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 23, 2024 2:02 pm 
Hall of Famer

אני בצד שראה את תוצאות הבחירות מתבטלות בהפיכה צבאית.
סוף סוף הבנתי את בן גוריון שקידם קצינים לפי השיוך הפוליטי שלהם

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 23, 2024 3:39 pm 
Sophomore

עובדתית, לא הייתה מעולם הפיכה צבאית במדינת ישראל.
אבל אדרבא, אני לא מבטל את התחושות שלך בשנים שבהן הרגשת כצד המפסיד (נניח סביב ההתנתקות, או ב''הפיכה הצבאית'' המדומיינת).
זו התהום. הפער בין המחנה הליברלי-חילוני-אינדיבידואליסט-נהנתן ("שמאל") לבין הלאומי-שורשי-אמוני-לאומני ("ימין") הוא לא משהו שיכול להפתר בגישור ובפשרה. זו התנגשות עולמות, ועכשיו כשהמחנה הימני חזק דיו, זה מתפוצץ. זו מלחמת אזרחים, אבל כזו שכבר הוכרעה. ברכות, ניצחתם. מאחל לכם שלא תתעוררו יום אחד ותצטערו על כך, מאחל לעצמי שבדיוק זה מה שיקרה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 23, 2024 3:55 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
כרגע העסקה שמונחת על השולחן, בהנחה שמקבלים את עמדת חמאס, תחזיר את המצב בדרום לקדמותו בטווח הקצר-בינוני (ועם ערבויות בינלאומיות שישראל לא תוכל יותר לשנות את המצב). זה משהו שתושבי העוטף עצמם אמרו שהם לא מוכנים לו יותר.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 24, 2024 11:24 pm 
Junior

ido כתב:
זה כן אני כתב:
זה מטריל כי בשאלה שלך אתה מציג את הפקרת החטופים כמו איזו מטרה בפני עצמה, מנותקת לחלוטין מכל שיקול אחר. כאילו שכל ביטוי שלפיו הסכם כניעה (בעבור השבת החטופים) רק יסכן את המשך הקיום של כלל אזרחי המדינה והדרום בפרט, הוא פסול מעיקרו.

בקיצור: יש כאן שני אינטרסים מתנגשים - האינטרס הלאומי לנצח את המלחמה ולהסיר את איום החמאס, והאינטרס של משפחות החטופים לקבל את יקיריהן בחזרה. בראייתי, האינטרס לסיים את המלחמה הזאת בניצחון הוא יותר גדול, כי אני לא רוצה לחשוב איך נוכל לחיות כאן אם חמאס שורד את המלחה הזאת על הרגליים, וסינוואר מסיים את הסיפור הזה כסלאח א-דין אחרי שהנחית על ישראל את המכה הכי קשה בתולדותיה.

אני בכנות לא חושב שהצגתי את הפקרת החטופים כמטרה. לא מבין איך הגעת לזה.

אני חושב שאתה טועה מאוד כשאתה מצמצם את החזרת החטופים לאינטרס אישי של המשפחות שלהם. אתה מדבר כמי שלא חווה שבר בעקבות ה-7.10, אבל הרבה מאוד אנשים בעם שלך חוו את היום הזה כשבר עצום באקסיומה הבסיסית שיש להם מדינה ששומרת עליהם, וזה שבר מתמשך עם כל יום שעובר. החזרת החטופים היא אינטרס לאומי במעלה הראשונה, ולישראל אין זכות קיום כמדינת ומגינת העם היהודי אם תפקיר אותם מבחירה.
עצם העובדה שהאפשרות הזו בכלל נתפסת כמשהו לגיטימי בקרב ציבור גדול מאוד בעם, מעידה עד כמה גדולה התהום בין המגזרים השונים בו.

השאלה שלך דומה לכך שאשאל אותך "מדוע אתה חושב שלמכור את הדרום באופן סופי ולהמליך את סינוואר בעולם הערבי יתרום לביטחון של המדינה?" זו הטרלה, כי זו שאלה שיוצאת מנקודת הנחה כאילו יש מימד זדוני בבחירה שלך ולא חלילה שיקול ענייני.

מה זה "להפקיר"? יש כאן בחירה בשתי אופציות קשות, בין שני אינטרסים מנוגדים, ואם אתה בוחר באפשרות אחת אתה בהכרח פוגע בשניה. קצת מזכיר לי את הדילמה על רכבת נוסעת שעומדת לפגוע באדם שעומד על הפסים, והדרך שלך להציל אותו היא להסיט את הרכבת למסלול אחר ושם היא תפגע באדם אחר. אם נניח אני בוחר שלא לשנות את מסלול הנסיעה של הרכבת, כי האדם שנמצא במסלול החלופי הוא חבר שלי (או סתם כי אני לא רואה סיבה לבצע מעשה אקטיבי שהמשמעות שלו היא להקריב חיים של אדם אחד כדי להציל את השני), אז יצא שהפקרתי את הראשון?

החזרת החטופים היא חד משמעית גם אינטרס לאומי, אבל בעיניי כזה שנופל בחשיבותו (עם כל הכאב) ביחס למטרה הגדולה יותר, שאלמלא השגתה אין לנו זכות קיום כאן, לפי ראייתי.

נערך לאחרונה על ידי זה כן אני בתאריך א' אוגוסט 25, 2024 8:54 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 25, 2024 8:54 am 
Hall of Famer

(לפנות) בוקר סוער בלבנון

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 25, 2024 9:46 am 
Junior

סוער בעיקר בסיעור המוחות של הדוברים והספינרים שמחרטטים אותנו למוות לגבי המלחמה הזו: חזבאללה תכנן לירות 6,000 טילים, כולל לתל אביב, ואת כל זה צה״ל מנע במתקפת נגד שבה הושמדו ״אלפי קנים״ אבל ככל הנראה בלי כמות נפגעים משמעותית לחזבאללה. כתוצאה ממתקפת הנגד הזו, חזבאללה הסתפק בסופו של דבר במצקפה של 300 טילים על הצפון בלי פגיעות משמעותיות. מישהו מאמין למילה מהנראטיב המגוחך הזה?

מאוחר יותר היום יהיה נאום של נסראללה שמבטיח להסביר מה ״באמת״ קרה הבוקר. אפשר רק לקוות שאחרי שיגיעו השקרים מהצד של חזבאללה אפשר יהיה להתקרב לאיזשהי גרסה טיפה יותר סבירה של מה שקורה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 25, 2024 10:09 am 
Hall of Famer

מה ה"גרסה" שלך נביא?
מה באמת קרה?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 25, 2024 10:20 am 
Sophomore

ב18:00 נאום נסראאלה
הערכות בצהל שאנחנו נכנסים למספר ימי קרב עצימים בצפון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 25, 2024 10:24 am 
Junior

shmueliki כתב:
מה ה"גרסה" שלך נביא?
מה באמת קרה?

לי אין מושג. חשבתי שזה די ברור מההודעה שלי. אם הייתי חייב להמר, הייתי אומר שהאינטרסים של חזבאללה ושל ישראל כרגע הרבה יותר חופפים ממה שנוח לצדדים להודות ושמה שקרה הבוקר הרבה יותר מזכיר את ליל הכטב״מים, במובן הזה שמדובר בתיאום כמעט מוחלט בין שני הצדדים, מאשר איזשהו מט מפתיע שישראל דפקה לחזבאללה עם שחר…

מה שברור הוא שבצפון כרגע יש 3 מציאויות אלטרנטיביות: בראשונה, יש חבל ארץ שלם שננטש על ידי מדינת ישראל. ישובים שלמים שהוחרבו כמעט לגמרי. וחזבאללה שלא משלם מחיר אמיתי על הבזיון הזה. במציאות השנייה, אנחנו מכים בחזבאללה בכל הכח. הרגנו להם כבר יותר מ-400 לוחמים, כולל הבכירים שבבכירים, בלי שהם פגעו בישראל באופן משמעותי ואם זה נמשך ככה -הזמן משחק לטובתנו. וכמובן, המציאות האלטרנטיבית השלישית היא זו שבה חי רדדדדטטטט ובה אנחנו לקראת כמה ימי לחימה (עצימים!) בימים הקרובים…

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 25, 2024 12:07 pm 
Hall of Famer

מה היה 'מחיר אמיתי' שחזבאללה יכול לשלם?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 25, 2024 1:23 pm 
Junior

אדוני עוקב אחרי הדיווחים מרצועת עזה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 25, 2024 1:50 pm 
Hall of Famer

אני אגיד איך אני רואה את זה.
או שגובים מחיר מחיזבאללה,ומה שעושים היום זה פחות או יותר הדבר הכי סטרילי שניתן לעשות,בלי נפגעים רבים לכוחותינו.
או שהולכים על הראש של לבנון זה אומר להפציץ תחנות כח,להשבית נמלי תעופה,ונמלי ים.
כל עוד לא הולכים על הדרך השניה,אני לא רואה מה ניתן לעשות יותר ממה שנעשה.
יש דרך שלישית והיא הקמה מחדש של רצועת הביטחון בלבנון. אני לא רואה איפה יש לישראל משאבים להוציא את האבן הזאת שזרק הטיפש אל הבאר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 25, 2024 2:27 pm 
Junior

חלוקה מעניינת של האופציות, אבל אין לי שום מושג על מה היא מבוססת. ברצועת עזה בכל יום צה״ל הורג מהאוויר עשרות מחבלים ועשרות אזרחים. אני מניח שיש למודיעין הישראלי בנק של מאות, אם לא אלפי, מטרות של חזבאללה. למה זה או להמשיך להוריד אופנוען אחד ביום או להפציץ תחנות כח? כאמור, לא יכול להגיד שאני מבין את ההיגיון. להערכתי, הממשלה באמת מאמינה שהזמן עובד לטובתנו, או לכל הפחות לטובתה. עוד שנה להשלים את הטבח בעזה, בעזרת השם זה גם יהיה תחת טראמפ ואז בכלל אף אחד לא יגביל אותנו בכלום, ואחרי זה אפשר יהיה להחליט מתישהו מה עושים עם הצפון. זה ששנת הלימודים מתחילה עוד שבוע ועשרות אלפי תלמידים, מפונים ולא מפונים, לא יודעים האם, מתי ואיפה היא תתחיל? לא נעים, אבל כנראה גם לא באמת קריטי לאף אחד…

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 25, 2024 2:31 pm 
Hall of Famer

בוודאי שהממשלה מאמינה שהזמן עובד לטובתה
יש רק בעיה אחת - שזה לרעתנו...

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 25, 2024 3:42 pm 
Junior

בהחלט.
וכאילו כדי לחזק את הדברים, ביבי עכשיו בהודעה: ״אנחנו מכים את חזבאללה במכות מחץ מפתיעות. זה לא סוף פסוק. אנחנו בדרך לשנות את המצב בצפון״. יאללה, אבא, אתה נותן להם בראש! אבל לאט לאט, שלא תיגמר חלילה המלחמה לפני הקדנציה של הממשלה…

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 25, 2024 3:53 pm 
מנהל פורום

אבימאל כתב:
אני אגיד איך אני רואה את זה.
או שגובים מחיר מחיזבאללה,ומה שעושים היום זה פחות או יותר הדבר הכי סטרילי שניתן לעשות,בלי נפגעים רבים לכוחותינו.
או שהולכים על הראש של לבנון זה אומר להפציץ תחנות כח,להשבית נמלי תעופה,ונמלי ים.
כל עוד לא הולכים על הדרך השניה,אני לא רואה מה ניתן לעשות יותר ממה שנעשה.
יש דרך שלישית והיא הקמה מחדש של רצועת הביטחון בלבנון. אני לא רואה איפה יש לישראל משאבים להוציא את האבן הזאת שזרק הטיפש אל הבאר.

הטיפשים שזרקו את האבן היו כמון בגין ושרון
לפני הקישקוש הזה ב 82, לא היה חיזבאללה ולא היה אמל
הימין כמו הימין, אלוף העולם בהחלשת בטחון המדינה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 25, 2024 4:43 pm 
Hall of Famer

נביא בעירו כתב:
חלוקה מעניינת של האופציות, אבל אין לי שום מושג על מה היא מבוססת. ברצועת עזה בכל יום צה״ל הורג מהאוויר עשרות מחבלים ועשרות אזרחים. אני מניח שיש למודיעין הישראלי בנק של מאות, אם לא אלפי, מטרות של חזבאללה. למה זה או להמשיך להוריד אופנוען אחד ביום או להפציץ תחנות כח? כאמור, לא יכול להגיד שאני מבין את ההיגיון.

אני דווקא רואה הרבה הגיון בלהפסיק את ההפרדה המלאכותית והמאולצת בין חיזבאללה למדינה הידועה בשם לבנון.
או שלבנון שולטת בחיזבאללה, ואז חיזבאללה פועל כפרוקסי של המדינה. או שחיזבאללה שולט בלבנון ובעצם חיזבאללה הוא לבנון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 25, 2024 4:57 pm 
Junior

אתה אולי מבין את ההיגיון בהלכות את לבנון כמדינה, אבל קצת פחות את הנקרא. אני לא התייחסתי בכלל לשאלה האם נכון או לא להתחיל להפציץ עכשיו את תחנות הכח של לבנון. פשוט אמרתי שזה לא או זה או המשך המצב הקיים שבו ישראל מגבילה את עצמה לאופנוען אחד ביום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 25, 2024 5:08 pm 
Hall of Famer

אתה באמת חושב שיש בפצ'ן עשרות אלפי מטרות פיור-צבאיות שצה'ל נמנע מלתקוף?
מה אומר לך?
אני לא אופטימי כמוך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 25, 2024 5:24 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
אני דווקא רואה הרבה הגיון בלהפסיק את ההפרדה המלאכותית והמאולצת בין חיזבאללה למדינה הידועה בשם לבנון.
או שלבנון שולטת בחיזבאללה, ואז חיזבאללה פועל כפרוקסי של המדינה. או שחיזבאללה שולט בלבנון ובעצם חיזבאללה הוא לבנון.

זו דעתך גם על חמאס ועזה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 25, 2024 5:29 pm 
Hall of Famer

ישראל מפצפצת מזמן את התשתיות "המדינתיות" בעזה, כך שאני לא מבין את השאלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5483 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208 ... 220  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 15 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: