סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 21, 2024 3:31 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5480 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212 ... 220  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' ספטמבר 01, 2024 8:38 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
Ketchup כתב:
ראי שעל הקיר כתב:
Bluey כתב:
ראי שעל הקיר כתב:
Bluey כתב:
שאלה:
אז כאן הקונטקסט הוא קריטי.
אם תשתנה הגדרה שרירותית של חיזבאללה אז תהיה מאחורינו קואליציה רחבה נגדם?
המצב האסטרטגי מול כל הטילים והחוזק האירני ישתנה?
המצב הכלכלי, הפוליטי או החברתי ישתנה?

והתשובה:
אם אתה מתעקש שדיברתי על זה שזה יפתור את כל בעיותיה של ישראל והיא תהפוך לאוטופיה, אז אין מה לדון איתך כי אתה לא מדבר לעניין.

ישפוט הקורא,
מי מדבר לעניין ומי מחרטט.

כי על השאלה הראשונה שלך עניתי כבר בפעמיים הראשונות ששאלת אותה בניסוחים שונים, ושתי האחרונות הן שיקוף של מה שאמרתי קודם. הנושא הוא המעמד של ישראל במלחמה שלה עם לבנון (כי זה מה שזה, מלחמה מול לבנון) ולא הפיכת ישראל במחי יד לאוטופיה על ידי משהו שממילא לא נועד לזה, חרטטן.

ניתן לך קרדיט שלא הכנסת את השטות עם האוטופיה כאיש קש כמו שעשית בעבר.

עדיין לא הסברת איך הגדרה פנימית תשנה משהו במעמד של ישראל מכל בחינה.
אתה יודע אם יש לך רעיון אסטרטגי מבריק יש צורך להוכיח אותו.

דוגמא:
נצא בהצהרה שישראל היא מעצמה אינטר גלגטית. ואז נתחיל לנצח.

לא, לא הצהרה פנימית. מדיניות והבהרה לעולם, מגובה בפעולה. לבנון הכריזה מלחמה על ישראל, וישראל תילחם בלבנון, כי אין הבדל אמיתי בין לבנון לחיזבאללה. ולפי זה ישראל צריכה גם לפעול, לא רק להצהיר
עכשיו שהעולם יעשה עם זה מה שהוא רוצה. דבר אחד אני בטוח - לעולם, כולל מדינות חשובות כמו ארה"ב וצרפת, יש אינטרסים בלבנון. אני חושב שזה ימריץ אותם לפעולה יותר תקיפה, לא רק כלפינו. במצב הקיים, כל עוד המלחמה לא מתרחבת, אין לעולם עניין אמיתי.
גם אם לא, לפחות נגיד לעצמנו את האמת ולא נשקע לעוד קונספציה.

אשר לטיעון איש הקש, אתה הכנסת אות כי כמו שאמרת בעצמך, ניצלת את השאלה כדי להוציא קיטור. שאלת איך זה יפתור את כל בעיות הצבא, המדינה והכלכלה. זה לא, וזה לא מיועד לעשות את זה, כמו שזה לא יפתור את המלחמה באוקראינה או את הרעב באפריקה. זה מיועד לזירה הספציפית הזו, וזה היה צריך להיעשות מהיום הראשון.

אם אני מבין נכון, אז מלבד ההצהרה אתה רוצה שישראל תגביר את פעולותיה בלבנון. כפי שאני רואה את זה יש ארבע אפשרויות:
1. פעולות קומנדו. מצד אחד זה דורש מידע מאוד מדויק ומצד שני הסיכון במקרה שמשהו משתבש הוא עצום.
2. פלישה קרקעית. אני מניח שארה"ב מפעילה לחצים כנגד זה ומניסיון העבר מדובר במאות או אלפי חיילים הרוגים.
3. הפצצת תשתיות. זה שוב דבר שהעולם לא יאהב ולא פחות חשוב יגרום לחיזבאללה להגיב בדרך דומה כמו הפצצת בתי הזיקוק, הפצצת כי"ל, פגיעה בנמל בחיפה, הפצצת כבישים ראשיים, הפצצת בן גוריון וכו'.
4. מצור על לבנון. שוב תהיה התנגדות עולמית, זה יקח הרבה זמן, לא ברור לי מה תהיה היעילות של זה, החיזבאללה יגיב בדרך דומה.

מה אתה מציע מהאפשרויות הללו או שיש לך משהו אחר בראש?

לא בירתי במלחמה עם לבנון, לבנון בחרה במלחמה איתי. אין באמת הפרדה בין חיזבאללה ולבנון. לכן מהיום הראשון היה צריך להבהיר שהמלחמה היא עם לבנון, וככל שהעולם לא יתערב זו גם הייתה צריכה להיות הפעולה. כן, העול8 לא היה אוהב את זה, אבל בסוף הכל אינטרסים, ולדעתי זה היה ממריץ פעולה יותר נחושה. כי המצב הנוכחי, מצידו של העולם - שיימשך לנצח, כל עוד הוא לא מתרחב.
האלטרנטיבה היא איזה הסדר כמו 1701 שלא שווה את הנייר עליו הוא נכתב, ותושבי הצפון שספק אם ירצו לחזור אליו בידיעה שבכל רגע נתון יכול לבוא עליהם 7 באוקטובר על סטרואידים.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 01, 2024 8:42 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
לא ענית מה אתה מציע לעשות מלבד דיבורים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 01, 2024 9:03 pm 
Hall of Famer

מלחמה זה אומר מלחמה, על כל הכרוך בכך. לא אנחנו התחלנו אותה, אבל אם נלחמים בך אתה צריך להילחם חזרה. ומי שנלחם בך זו לבנון.
מלחמה יכולה ללכת ולהתפתח לכל מיני כיוונים. היא יכולה להביא התערבות עולמית יותר נמרצת והיא יכולה להגיע גם למלחמה כוללת, כולל הכל. אבל אתה לא יכול לתת למדינה לפתוח מגדך במלחמה ואז לשקר לעצמך שזה לא המצב, כי זה מביא למה שאתה רואה עכשיו - מלחמה שלאף אחד בעולם לא באמת איכפת ממנה כל עוד היא קונטיינד, ומצידם שתימשך כך לנצח או שרק ישראל תצטרך לשלם מחיר כדי שהיא תיפסק (זמנית מאד) במצב שבו הצפון לא יוכל להשתקם.
לכן - כן, גם נכסים של מדינת לבנון ושל הצבא שלה הן מטרות ראויות ולגיטימיות. הם הכריזו עליך מלחמה. אני מעריך שזה גם יביא לפעולה עולמית יותר נמרצת ולא רק נגד ישראל, כי כרגע - בעידוד ישראל - לבנון המדינה מקבלת פטור. מלחמה במדינה גם קלה יותר מבחינה מדינית, משפטית ודיפלומטית. אבל לפני ההיבטים המעשיים, לפחות לא תשקר לעצמך ותילחם במי שבחר להילחם בך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 01, 2024 9:06 pm 
Sophomore

ראי שעל הקיר כתב:
מלחמה זה אומר מלחמה, על כל הכרוך בכך. לא אנחנו התחלנו אותה, אבל אם נלחמים בך אתה צריך להילחם חזרה. ומי שנלחם בך זו לבנון.
מלחמה יכולה ללכת ולהתפתח לכל מיני כיוונים. היא יכולה להביא התערבות עולמית יותר נמרצת והיא יכולה להגיע גם למלחמה כוללת, כולל הכל. אבל אתה לא יכול לתת למדינה לפתוח מגדך במלחמה ואז לשקר לעצמך שזה לא המצב, כי זה מביא למה שאתה רואה עכשיו - מלחמה שלאף אחד בעולם לא באמת איכפת ממנה כל עוד היא קונטיינד, ומצידם שתימשך כך לנצח או שרק ישראל תצטרך לשלם מחיר כדי שהיא תיפסק (זמנית מאד) במצב שבו הצפון לא יוכל להשתקם.
לכן - כן, גם נכסים של מדינת לבנון ושל הצבא שלה הן מטרות ראויות ולגיטימיות. הם הכריזו עליך מלחמה.

אתה יכול להיות יותר ברור?
מחר ישראל מכריזה מלחמה, מה הצעדים הבאים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 01, 2024 9:09 pm 
Hall of Famer

ido כתב:
אבימאל כתב:
האם מישהו העלה על הדעת את השאלה, כיצד לגרום לחמאס להצטער על מה שקרה?
כי ,נראה לי שרוב הפעולות בצד שלנו הולכות די בכיוון ההפוך

החרבת את עזה, הפכת יותר ממיליון איש לפליטים, הרגת עשרות אלפים כולל המוני ילדים, הבאת עליהם רעב ומחלות, מגפת פוליו. חיסלת את רוב רובה של השדרה הפיקודית שלהם (כנראה הדבר הלגיטימי ומוצדק היחיד ברשימה הזו), ועדיין הפתרון שלך זה ''לגרום להם להצטער על מה שקרה?"
מה עוד אתה יכול לעשות, לעזאזל, שיהיה להם עד כדי כך נורא שהם יגידו ''לא עוד'' ופשוט ישחררו את כולם?
מה עוד צריך לקרות, לעזאזל, בשביל שתבין, או תהיה מוכן להודות שאתה מבין, שבמזרח התיכון הפונדמנטליסטי והאלים, מוות רק מביא עוד מוות? אלוהים מחורבנים שבשמיים, איך אתם עדיין מדברים ככה? :shock:

אני חושב שחמאס הוא ארגון רציונלי. שמתנהל בחשבון של רווח והפסד. וזה מה שצריך להנחות אותנו בהתנהלות מולו. פעם חשבתי שחטופים חיים שווים לחמאס ולכן ישמור אותם בחיים. אני הולך ומשתכנע שרצח חטופים מביא לו הרבה יותר רווח. ואם נמשיך להתנהל ככה אנחנו עלולים לראות עוד הרבה מזה.
אם אני סינוואר. אני מכריז על נסיגה ישראלית מלאה ושחרור 1000 אסירים כתנאי מקדים למו'מ. תוך חודשיים יצאו כאן לרחובות וישביתו את המשק כדי ללחוץ על הממשלה להיענות גם לזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 01, 2024 9:11 pm 
Hall of Famer

לא מבין מה לא ברור. מה אתה עושה כשאתה נלחם מול מדינה שהכריזה עליך מלחמה? נלחם בה, כל מטרה צבאית שלה קודם כל הוא מטרה עבורך וכל מטרה תשתיתית שתורמת לצבא שלה (או לארגון שנשלט על ידה או שולט בה, זה לא משנה) הוא מטרה עבורך. זה מה שקורה במלחמה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 01, 2024 9:16 pm 
Sophomore

ראי שעל הקיר כתב:
לא מבין מה לא ברור. מה אתה עושה כשאתה נלחם מול מדינה שהכריזה עליך מלחמה? נלחם בה, כל מטרה צבאית שלה קודם כל הוא מטרה עבורך וכל מטרה תשתיתית שתורמת לצבא שלה (או לארגון שנשלט על ידה או שולט בה, זה לא משנה) הוא מטרה עבורך. זה מה שקורה במלחמה.

כלומר הריסת תשתיות: חשמל, הנמל בבירות, כבישים וכו'. בתור חיפאי מה תעשה כשיירו טילים על בתי הזיקוק וכי"ל? מסכת הגז שלך מוכנה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 01, 2024 9:19 pm 
Sophomore

אבימאל כתב:
ido כתב:
אבימאל כתב:
האם מישהו העלה על הדעת את השאלה, כיצד לגרום לחמאס להצטער על מה שקרה?
כי ,נראה לי שרוב הפעולות בצד שלנו הולכות די בכיוון ההפוך

החרבת את עזה, הפכת יותר ממיליון איש לפליטים, הרגת עשרות אלפים כולל המוני ילדים, הבאת עליהם רעב ומחלות, מגפת פוליו. חיסלת את רוב רובה של השדרה הפיקודית שלהם (כנראה הדבר הלגיטימי ומוצדק היחיד ברשימה הזו), ועדיין הפתרון שלך זה ''לגרום להם להצטער על מה שקרה?"
מה עוד אתה יכול לעשות, לעזאזל, שיהיה להם עד כדי כך נורא שהם יגידו ''לא עוד'' ופשוט ישחררו את כולם?
מה עוד צריך לקרות, לעזאזל, בשביל שתבין, או תהיה מוכן להודות שאתה מבין, שבמזרח התיכון הפונדמנטליסטי והאלים, מוות רק מביא עוד מוות? אלוהים מחורבנים שבשמיים, איך אתם עדיין מדברים ככה? :shock:

אני חושב שחמאס הוא ארגון רציונלי. שמתנהל בחשבון של רווח והפסד. וזה מה שצריך להנחות אותנו בהתנהלות מולו. פעם חשבתי שחטופים חיים שווים לחמאס ולכן ישמור אותם בחיים. אני הולך ומשתכנע שרצח חטופים מביא לו הרבה יותר רווח. ואם נמשיך להתנהל ככה אנחנו עלולים לראות עוד הרבה מזה.
אם אני סינוואר. אני מכריז על נסיגה ישראלית מלאה ושחרור 1000 אסירים כתנאי מקדים למו'מ. תוך חודשיים יצאו כאן לרחובות וישביתו את המשק כדי ללחוץ על הממשלה להיענות גם לזה.

אני... אין לי מילים. אני לא יודע איך להתחיל להגיב לדבר הזה שכתבת בכלל.
אני מאמין לך שאתה באמת חושב שזה רציונלי לשים מוות של עשרות אלפים (and counting) מבני עמך - מין הסתם המונים מהם אתה מכיר, בטח גם הרבה מהם בני משפחה שלך - בשיקולי ''רווח והפסד'' קרים ומחושבים. אני מאמין לך וזה משתק אותי מאימה. אם אתה מסוגל לחשוב שזה רציונלי, אז או שאתה מטורף או שאני, אין אמצע. אתה ואני, אנחנו לא קשורים בשום דבר. אני אפילו לא בטוח שאנחנו בני אותו מין. שיהיה לכם בהצלחה שם במלכות בית דוד ועטרת כוהנים ומלחמת גוג ומגוג. תעשו טובה ואל תייצאו את ה*** שלכם לגולה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 01, 2024 9:28 pm 
Junior

יש לי הרגשה שאתה ואחרים כמוך תזחלו לכאן בחזרה לפני שאלו שאתה לא מעוניין שיצטרפו אליך בגולה יעשו את הכיוון ההפוך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 01, 2024 9:30 pm 
Junior

״תראו שעוד יחזור על 4 אל הרפת״...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 01, 2024 9:31 pm 
Sophomore

זה כן אני כתב:
יש לי הרגשה שאתה ואחרים כמוך תזחלו לכאן בחזרה לפני שאלו שאתה לא מעוניין שיצטרפו אליך בגולה יעשו את הכיוון ההפוך.

איך זה קשור אלי?! תענה לשאלה, אל תסיט את הדיון כי אין לך תשובה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 01, 2024 9:33 pm 
Junior

מי דיבר עליך בכלל.

נערך לאחרונה על ידי זה כן אני בתאריך א' ספטמבר 01, 2024 9:33 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 01, 2024 9:33 pm 
Sophomore

נביא בעירו כתב:
״תראו שעוד יחזור על 4 אל הרפת״...

יונתן שוב הביתה. :D

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 01, 2024 9:35 pm 
Sophomore

זה כן אני כתב:
מי דיבר עליך בכלל.

אל מי דיברת? עידו? נראה שכיוון הזרימה הפוך מהתחזית שלך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 01, 2024 9:38 pm 
Junior

כן, חשבתי שזה היה די ברור.
ואני מאוד מכבד את הבחירה של כל אדם לעשות כל צעד שלשיטתו משפר את חייו, כולל להעתיק את מרכז חייו למדינה אחרת. לצערי אני גם מאמין שההיסטוריה נוטה לחזור על עצמה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 01, 2024 9:41 pm 
Hall of Famer

Ketchup כתב:
ראי שעל הקיר כתב:

כלומר הריסת תשתיות: חשמל, הנמל בבירות, כבישים וכו'. בתור חיפאי מה תעשה כשיירו טילים על בתי הזיקוק וכי"ל? מסכת הגז שלך מוכנה?

אני לא חיפאי, אני בסכנה מהצד של האלטרנטיבה אם כבר.
אבל תודה שהבהרת לי מה שוות האמירות שלך בדבר "אחרי הבכם, אם הם יעיזו ניכנס בהם" וכו'וכו'.
עכשיו אשאל אותך, אם היית תושב הצפון היית חוזר הביתה בהסדר בנוסח 1701?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 01, 2024 9:44 pm 
Junior

תשובה אפשרית:: במקרה כזה לא. אבל אם זה היה הסכם בנוסח 1701 אחרי שהפצצנו ללבנון את תחנות הכח ואת שדות התעופה - אז בוודאי שכן. הייתי רץ למנרה חזרה בלי שום פחד...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 01, 2024 9:45 pm 
Hall of Famer

ואפרופו האלטרנטיבה, פרסום מעניין מאד של גרינצייג ובנימיני מהתאגיד.
לפני כחודשיים, לפי הפרסום, פשט צה"ל על בית ברצועה ששייך לאחד שהיה 19 שנה שגריר הרשות הפלסטינית בבנגלדש. בבית נמצא אוצר בלום של מסמכים הדהר עסקאות סמים ונשק בין הרשות הפלסטינית, הידועה גם בשם "האלטרנטיבה", עם אל קאעידה, כמו גם מסמכים על קשרים של הרש"פ עם צפון קוריאה (שלמען ההגינות לא בדיוק הבנתי את מהותם).
אלטרנטיבה.

יש לציין בהקשר הזה שדובר צה"ל סירב להגיב כל הידיעה. באופן כללי צה"ל עושה מאמץ גדול להגן על הרש"פ ועל פתח פלוס לייב הידוע גם בשם גדודי חללי אל אקצא, שכמעט לא מוזכרים בהודעותיו למרות שהם הגורם העיקרי למה שקורה עכשיו בגדה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 01, 2024 9:46 pm 
Hall of Famer

נביא בעירו כתב:
תשובה אפשרית:: במקרה כזה לא. אבל אם זה היה הסכם בנוסח 1701 אחרי שהפצצנו ללבנון את תחנות הכח ואת שדות התעופה - אז בוודאי שכן. הייתי רץ למנרה חזרה בלי שום פחד...

אז בקיצור בכל מקרה לא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 01, 2024 9:49 pm 
Sophomore

ראי שעל הקיר כתב:
Ketchup כתב:
ראי שעל הקיר כתב:

אני לא חיפאי, אני בסכנה מהצד של האלטרנטיבה אם כבר.
אבל תודה שהבהרת לי מה שוות האמירות שלך בדבר "אחרי הבכם, אם הם יעיזו ניכנס בהם" וכו'וכו'.
עכשיו אשאל אותך, אם היית תושב הצפון היית חוזר הביתה בהסדר בנוסח 1701?

תפסיק להתחמק ותענה לשאלה!
אתה מבין שמה שאתה מציע הוא בסיכון גבוה להרג של עשרות אלפי איש, אישה, וילד?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 01, 2024 9:53 pm 
Hall of Famer

אני מבין. אתה מבין שהאלטרנטיבה היא ויתור דה פקטו על הצפון כאזור שיכול לקיים חיים אזרחיים נורמלים? אתה עצמך אומר שלא היית מוכן לחיות ככה.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך א' ספטמבר 01, 2024 9:54 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 01, 2024 9:54 pm 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
נביא בעירו כתב:

אז בקיצור בכל מקרה לא.

אתה שואל אותי? כבר אמרתי: אני חושב שישראל חייבת לתבוע שטח של 5 ק״מ מהגבול שלא גרים בו אזרחים מהצד הלבנוני. אבל זה כמובן לא ריאלי. ובכלל, למה לדרוש פינוי של 200 אלף איש מהבתים שלהם אם זה יכול למנוע הרג בהפצצות מהאוויר של עוד כמה אלפי ילדים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 01, 2024 9:55 pm 
Sophomore

זה כן אני כתב:

הלוואי שאתה צודק, כי המשמעות של זה היא שבאיזו דרך פלאית שבינתי המוגבלת לא מסוגלת לתאר בכלל, הרוע הפונדמנטליסטי הובס והחילוניות הליברלית הנהנתנית ניצחה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 01, 2024 9:56 pm 
Hall of Famer

יופי. אז אחרי שתיארת את פתרונך הלא ריאלי לדבריך שלך, עכשיו תציע פתרון ריאלי. אתה גדול בלשאול שאלות, עניתי לך מספיק.עכשיו אני שואל. תתחיל לענות אתה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 01, 2024 10:01 pm 
Hall of Famer

ido כתב:
זה כן אני כתב:

הלוואי שאתה צודק, כי המשמעות של זה היא שבאיזו דרך פלאית שבינתי המוגבלת לא מסוגלת לתאר בכלל, הרוע הפונדמנטליסטי הובס והחילוניות הליברלית הנהנתנית ניצחה.

או שסתם שונאים יהודים בחו'ל. קרה כבר פעם פעמיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5480 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212 ... 220  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Dan, Janiv ו 9 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: