סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 21, 2024 12:27 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5479 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214 ... 220  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' ספטמבר 02, 2024 8:27 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
לדעתי נ"ט הוא מהיר בהרבה ועף בטווח קצר וגובה נמוך מאוד ולא רלוונטי למערכת הזאת.
מול כטבמים ומטחים קטנים היא תעבוד טוב כנראה.
אולי אם יהיה פיזור יותר גדול שלה, היא תוכל להתמודד גם עם כמויות גדולות יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 02, 2024 9:13 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
אז לא הבנת. אני בספק, מהסרטונים שראיתי, אם הלייזר יכול להשמיד טיל בורקאן במהלך הזמן הקצר של מעופו.

לגבי הכטב"מים ענית לעצמך. אני הקטן, לא מומחה צבאי ענק - רק אחד שעוקב אחרי המלחמה באוקראינה ברשתות ובחדשות מתחילתה, ידע מה הולך לבוא. אם הצבא לא תפס את הכטב"מים כאיום משמעותי, אחרי מה שראינו באוקראינה, לא פלא שקיבלנו רימונים מרחפנים על טנקים ועמדות רואה יורה ב-7 באוקטובר... ולא פלא שאנחנו רואים מה שאנחנו רואים עכשיו.
יפה מצידך שאתה מקבל את המחדל הזה כל כך בסלחנות. לי לפחות זה מעורר (עוד) סימני שאלה על המשפט האלמותי "גורמי הבטחון אומרים שיהיה כך וכך".

או שלא קראת את מה שכתבתי, או שלא הבנת. ברור שכל מי שעקב אחרי המלחמה באוקראינה היה צריך לקחת בחשבון כטב"מים ורחפנים כאיום משמעותי, רק שאת המערכת הזו התחילו לפתח משהו כמו עשור *לפני* המלחמה באוקראינה.

ולגבי בורקאנים, אני לא יודע אם המערכת תצליח להשמיד אותם או לא, יכול להיות שהם גדולים מדי, אבל מבחינת סוג האיום-כזה שהטווח שלו קצר מכדי להשתמש בכיפת ברזל, אלו בדיוק הטווחים שהמערכת הזו אמורה לכסות. אגב, גם אם הדור הראשון שלה לא יהיה חזק מספיק בשביל טיל גדול כמו בורקאן, או לא מדוייק מספיק בשביל נ"ט, זה לא בהכרח אומר שלא יבואו שיפורים בהמשך.

ובכל מקרה, גם המלחמה באוקראינה וגם המלחמה הזו הוכיחו שמערכת שמטפלת בטווחים האלו היא קריטית ונשק שובר שיוויון, אם לייזר זה הפתרון של העתיד או משהו אחר, נצטרך לחכות ולראות, גם לגבי כיפת ברזל הייתה סקפטיות גדולה מאוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 02, 2024 9:24 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
זה מאד נחמד. אולי, רק אולי, כדאי שנלמד מהפרימיטיבים האוקראינים איך מתמודדים יפה עם נחילים של עשרות כטב"מים באמצעים יעילים ולא יקרים, בלי לייזר ובלי שמייזר.
על זה אני מדבר כשאומרים לי "מחכים ללייזר", מעבר לספקות שלי על מה המערכת באמת מסוגלת לעשות מהסרטונים שראיתי. הלוואי שאני טועה בעניין היכולות. בעניין הכאב"מים אני משוכנע שאני לא טועה, וזה עוד נדבך בחוסר האמון שלי במשפטים כמו "הכל בסדר, תשאירו את זה לנו, אנחנו יודעים מה יהיה ונתמודד".

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 03, 2024 7:26 am 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
אבימאל כתב:
ראי שעל הקיר כתב:
כשההסתדרות השביתה את המדינה בזמן הההפיכה המשפטית, אמרתי שבפעם הבאה היא תתחיל להתפרק. נראה שזה מתחיל - כמה וכמה ועדים גדולים הודיעו שלא יצטרפו (נמל אשדוד, הרכבת, התעשיה האוירית, קופות חולים, ולא מעט עיריות כולל גדולות כמו ירושלים, אשדוד, חולון, פתח תקווה ונתניה).

מבחינה עקרונית ,ראי,נראה לך סבבה שההסתדרות תיקח צד בויכוח פוליטי? (כזה שלא קשור לזכויות עובדים)

בוא נתחיל ונבהיר חד משמעית - ההפיכה המשפטית היא אחושלוקי קשורה (גם) לזכויות עובדים. החבר שלך שמחה רוטמן, ברוב יהירותו, הבהיר את זה חד משמעית - מה הוא הולך לעשות ביחסי העבודה בישראל ובענייני יכולות העובדים להתאגד, להיאבק על זכויותיהם ולשבות אם צריך.
זו לדעתי הסיבה שלמרות שאפשר היה לזהות חוסר אחידות בשביתה שהם עשו באותו זמן, כי יש עובדים וגם ראשי וועדים תומכי ימין ולא מעטים כאלה - הם הבינו שגם הזכויות שלהם והכוח שלהם מונח על הכף. לכן השביתה בכל זאת איכשהו הצליחה, יחד עם התגבור של המגזר העסקי הפרטי. בכל זאת אמרתי כבר אז שאני מזהה את הסימנים לזה שבפעם הבאה שבר דוד ינסה צעד כזה הוא יגלה שהאקדח שלו ריק מכדורים, ועתיד הארגון שלו מונח על הכף.
הנושא הנוכחי באמת לא קשור לזכויות עובדים, בין אם תקרא לו פוליטי ובין שלא. ואפשר היה לראות את זה בא. אפשר להגיד שצווי המניעה במידה מסויימת הצילו את ההסתדרות מעצמה.

עם זה אני דוקא מסכים.
הרפורמה נועדה לפגוע בקרטלים המאורגנים וטבעי שהם יצאו נגדה.
(האם הקרטלים מועילים או מזיקים לזכויות העובדים זו שאלה פוליטית,לא לת'רד הזה)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 03, 2024 8:04 am 
Sophomore

אבימאל כתב:
ראי שעל הקיר כתב:
אבימאל כתב:
ראי שעל הקיר כתב:
כשההסתדרות השביתה את המדינה בזמן הההפיכה המשפטית, אמרתי שבפעם הבאה היא תתחיל להתפרק. נראה שזה מתחיל - כמה וכמה ועדים גדולים הודיעו שלא יצטרפו (נמל אשדוד, הרכבת, התעשיה האוירית, קופות חולים, ולא מעט עיריות כולל גדולות כמו ירושלים, אשדוד, חולון, פתח תקווה ונתניה).

מבחינה עקרונית ,ראי,נראה לך סבבה שההסתדרות תיקח צד בויכוח פוליטי? (כזה שלא קשור לזכויות עובדים)

בוא נתחיל ונבהיר חד משמעית - ההפיכה המשפטית היא אחושלוקי קשורה (גם) לזכויות עובדים. החבר שלך שמחה רוטמן, ברוב יהירותו, הבהיר את זה חד משמעית - מה הוא הולך לעשות ביחסי העבודה בישראל ובענייני יכולות העובדים להתאגד, להיאבק על זכויותיהם ולשבות אם צריך.
זו לדעתי הסיבה שלמרות שאפשר היה לזהות חוסר אחידות בשביתה שהם עשו באותו זמן, כי יש עובדים וגם ראשי וועדים תומכי ימין ולא מעטים כאלה - הם הבינו שגם הזכויות שלהם והכוח שלהם מונח על הכף. לכן השביתה בכל זאת איכשהו הצליחה, יחד עם התגבור של המגזר העסקי הפרטי. בכל זאת אמרתי כבר אז שאני מזהה את הסימנים לזה שבפעם הבאה שבר דוד ינסה צעד כזה הוא יגלה שהאקדח שלו ריק מכדורים, ועתיד הארגון שלו מונח על הכף.
הנושא הנוכחי באמת לא קשור לזכויות עובדים, בין אם תקרא לו פוליטי ובין שלא. ואפשר היה לראות את זה בא. אפשר להגיד שצווי המניעה במידה מסויימת הצילו את ההסתדרות מעצמה.

עם זה אני דוקא מסכים.

באילו קרטלים מאורגנים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 03, 2024 8:42 am 
Hall of Famer

צריך לתת כאן מילה טובה למיקי זוהר, הבן שלו אליאב התחתן ביום ראשון ואחרי החדשות על רציחתם של החטופים, הוא ביקש שפוליטיקאים לא יגיעו לחתונה, מתחיל להיות נדיר לראות כאן נבחרי ציבור עם טיפה רגישות. מצד שני, זה כמובן לא מנע מחלק גדול מחברי הקואליציה, כולל שרים וכולל גם את בני גנץ לחגוג אתמול בחתונת ביתו של העוזר של גולדקנופף באותו היום שבו החטופים שנרצחו מובאים לקבורה והמדינה מושבתת ובוערת משביתות ומחאות.

https://www.israelhayom.co.il/news/poli ... e/16375291

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 03, 2024 8:43 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אבימאל כתב:
ראי שעל הקיר כתב:
אבימאל כתב:
ראי שעל הקיר כתב:

עם זה אני דוקא מסכים.

וזה נקרא אצלך "עם זה אני דווקא מסכים"? דמגוג.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 03, 2024 8:55 am 
מנהל פורום

rony כתב:
צריך לתת כאן מילה טובה למיקי זוהר, הבן שלו אליאב התחתן ביום ראשון ואחרי החדשות על רציחתם של החטופים, הוא ביקש שפוליטיקאים לא יגיעו לחתונה, מתחיל להיות נדיר לראות כאן נבחרי ציבור עם טיפה רגישות. מצד שני, זה כמובן לא מנע מחלק גדול מחברי הקואליציה, כולל שרים וכולל גם את בני גנץ לחגוג אתמול בחתונת ביתו של העוזר של גולדקנופף באותו היום שבו החטופים שנרצחו מובאים לקבורה והמדינה מושבתת ובוערת משביתות ומחאות.

אתה תמים...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 03, 2024 9:02 am 
Hall of Famer

Shiver כתב:
rony כתב:

אתה תמים...

למה תמים? אין לי מושג מי בפועל הגיע ומי לא, אבל עצם העובדה שהוא לכל הפחות הוציא בקשה פומבית ושלא ראיתי תמונות מהאירוע בתקשורת זה כבר מעיד על רגישות מסוימת.

תראה לשם השוואה את התמונות בלינק שצירפתי ותבין מה זו חוסר רגישות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 03, 2024 9:04 am 
מנהל פורום

זה גם יכול להעיד על פוליטיקאי שמנצל אירוע מסוים כדי לצייר את עצמו כגורם מחבק/נגד פילוג וכו', לשפר את תדמיתו ולגזור הון פוליטי...
עכשיו תזכור גם במי מדובר ומי האורחים (ומי הגיע לבסון) ותבחר בעצמך במה להאמין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 03, 2024 9:07 am 
Hall of Famer

Shiver כתב:
זה גם יכול להעיד על פוליטיקאי שמנצל אירוע מסוים כדי לצייר את עצמו כגורם מחבק/נגד פילוג וכו', לשפר את תדמיתו ולגזור הון פוליטי...
עכשיו תזכור גם במי מדובר ומי האורחים (ומי הגיע לבסון) ותבחר בעצמך במה להאמין.

סבבה, מייצר לעצמו תדמית מחבקת/נגד פילוג, זה עדיין הרבה יותר טוב מעשרות פוליטיקאים מחויכים בחתונה בזמן שבחוץ לוויות והפגנות של מאות אלפי אנשים. מראית עין זה אולי לא הדבר הכי חשוב, אבל אתה יודע שאתה במקום ממש רע כשאפילו לזה לא דואגים, בטח שלא גנץ שבכיף שלו מצטלם עם בן גביר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 03, 2024 11:16 am 
Junior

אני לא מה שנקרא רל״ביסט. אני חושב שיש בישראל כרגע דברים הרבה יותר נוראיים מהעובדה שמי שנמצא בראשות הממשלה זה דווקא ביבי נתניהו. ועדיין, מסיבת העיתונאים אתמול היתה פשוט מחרידה. הבנאדם פסיכופט ורמאי וזה שאין אף עיתונאי שמסוגל לחשוף את כל השקרים שלו שם זה פשוט דבר עצוב. נניח:

1. ״אדוני ראש הממשלה, אתה אומר שבלתי אפשרי היה לכבוש מחדש את ציר פילדלפי במשך 20 השנה האחרונות מאז ההתנתקות בגלל שלא היתה לכך לגיטימציה בינלאומית או אפילו קונצנזוס בתוך ישראל. אבל למה לא שמענו אותך אומר *כלום* על החשיבות האסטרטגית של הציר ועל כך שצריך לכל הפחות לחשוב על איך חוזרים אליו מתישהו בעתיד? האם חלק מתפקידו של ראש הממשלה הוא לא להצביע על הצורך הבטחוני החיוני של המדינה ולחתור אליו או שפשוט הסתפקת בזה שאמרת שההתנתקות היתה טעות והמשכת הלאה?״.

2. אדוני ראש הממשלה, אם אני מבין נכון, לשיטתך: התנאים המדיניים שאתה יצרת מול רצועת עזה הם לא חלק מהמחדל של ה-7 באוקטובר. אם הצבא היה שומר על הגבול כמו שצריך בשמחת תורה כל זה לא היה קורה ולכן מדובר בסך הכל בכשלון צבאי. אז איך זה יכול להיות שעכשיו אתה אומר לנו שאם לא נחזיק בציר פילדלפי נקבל עוד ועוד 7 באוקטובר? לפי מה שאתה אומר לנו עכשיו, המציאות ערב ה-7 באוקטובר, כשלא החזקנו בציר, היתה שאירוע כמו ה-7 באוקטובר הוא רק עניין של זמן. למה לא התרעת על כך?״

3. אדוני ראש הממשלה, בתור מי שמוביל את המלחמה בעזה. למה לקח לצה״ל 8 חודשים להגיע לציר פילדלפי, מה שאתה היום מגדיר כנכס האסטרטגי החשוב ביותר ברצועה? האם לא הנחית את הצבא להתחיל מציר פילדלפי?״

4. אדוני ראש הממשלה, פתחת בחשיבות העליונה שיש לאחדות בעם אל מול מלחמה קיומית ושהפילוג בעם מחזק את אויבינו. בכל הכבוד הראוי, האם אין בכך כדי להשחיר את כל מי שדעתו בקשר למלחמה לא זהה לזו של הממשלה? ומבלי להכנס לאחריות שלך באופן אקטיבי לפילוג בעם, האם בתור האדם הבודד שהיחס אליו באופן אישי מחלק את הפוליטיקה הישראלית ואת העם בישראל, באופן חסר תקדים בהיסטוריה של מדינת ישראל, לא היה כדאי שתתפטר מתפקידך כדי לתרום במשהו לאותה אחדות שחשובה כל כך לקיום שלנו כאן?״

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 03, 2024 11:22 am 
Hall of Famer

yoya כתב:
להערכתי, אין למדינת ישראל שום יכולת לצאת כעת למלחמה בלבנון. לא צבאית, לא כלכלית ולא מבחינת העורף. מעבר לזה שזו תהיה מתנה גדולה לחמאס ואירן, להחליש אותנו עוד, חזית נוספת תתן מטרה ועוצמה מחודשות לחמאס בעזה ובגדה. אחת המחלות של המשיחיים זה שום הכרה במגבלות הכח היהודי, ראה מלחמת החשמונאים, מרד בר כוכבא המרד הגדול ועוד.
את המלחמה בעזה היה צריך לעצור לפני עשרה חודשים ואז להתפנות לעסוק בצפון, אבל אין שכל ולא לומדים

לפני עשרה חודשים רק החל התמרון הקרקעי ברצועה, אתה טוען שהוא היה מיותר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 03, 2024 11:53 am 
מנהל פורום

נביא בעירו כתב:
אני לא מה שנקרא רל״ביסט. אני חושב שיש בישראל כרגע דברים הרבה יותר נוראיים מהעובדה שמי שנמצא בראשות הממשלה זה דווקא ביבי נתניהו. ועדיין, מסיבת העיתונאים אתמול היתה פשוט מחרידה. הבנאדם פסיכופט ורמאי וזה שאין אף עיתונאי שמסוגל לחשוף את כל השקרים שלו שם זה פשוט דבר עצוב. נניח:

1. ״אדוני ראש הממשלה, אתה אומר שבלתי אפשרי היה לכבוש מחדש את ציר פילדלפי במשך 20 השנה האחרונות מאז ההתנתקות בגלל שלא היתה לכך לגיטימציה בינלאומית או אפילו קונצנזוס בתוך ישראל. אבל למה לא שמענו אותך אומר *כלום* על החשיבות האסטרטגית של הציר ועל כך שצריך לכל הפחות לחשוב על איך חוזרים אליו מתישהו בעתיד? האם חלק מתפקידו של ראש הממשלה הוא לא להצביע על הצורך הבטחוני החיוני של המדינה ולחתור אליו או שפשוט הסתפקת בזה שאמרת שההתנתקות היתה טעות והמשכת הלאה?״.

2. אדוני ראש הממשלה, אם אני מבין נכון, לשיטתך: התנאים המדיניים שאתה יצרת מול רצועת עזה הם לא חלק מהמחדל של ה-7 באוקטובר. אם הצבא היה שומר על הגבול כמו שצריך בשמחת תורה כל זה לא היה קורה ולכן מדובר בסך הכל בכשלון צבאי. אז איך זה יכול להיות שעכשיו אתה אומר לנו שאם לא נחזיק בציר פילדלפי נקבל עוד ועוד 7 באוקטובר? לפי מה שאתה אומר לנו עכשיו, המציאות ערב ה-7 באוקטובר, כשלא החזקנו בציר, היתה שאירוע כמו ה-7 באוקטובר הוא רק עניין של זמן. למה לא התרעת על כך?״

3. אדוני ראש הממשלה, בתור מי שמוביל את המלחמה בעזה. למה לקח לצה״ל 8 חודשים להגיע לציר פילדלפי, מה שאתה היום מגדיר כנכס האסטרטגי החשוב ביותר ברצועה? האם לא הנחית את הצבא להתחיל מציר פילדלפי?״

4. אדוני ראש הממשלה, פתחת בחשיבות העליונה שיש לאחדות בעם אל מול מלחמה קיומית ושהפילוג בעם מחזק את אויבינו. בכל הכבוד הראוי, האם אין בכך כדי להשחיר את כל מי שדעתו בקשר למלחמה לא זהה לזו של הממשלה? ומבלי להכנס לאחריות שלך באופן אקטיבי לפילוג בעם, האם בתור האדם הבודד שהיחס אליו באופן אישי מחלק את הפוליטיקה הישראלית ואת העם בישראל, באופן חסר תקדים בהיסטוריה של מדינת ישראל, לא היה כדאי שתתפטר מתפקידך כדי לתרום במשהו לאותה אחדות שחשובה כל כך לקיום שלנו כאן?״

נקודות בסיסיות וטובות שאף עיתונאי לא שאל.

בנוסף יש את נקודה מספר 5 שהיא:
אם אין לגיטימציה בין לאומית, אז אנחנו בעצם מחכים לקטסטרופה (כמו שהייתה) עד שנקבל לגיטימציה לפעול.
מצב דומה וחמור בסדרי גודל קיים בצפון מול חזבאללה, שבונה במשך יותר מ-20 שנה מערך מורכב וגדול מימדים שמאיים קיומית על המדינה ועל התשתיות הקריטיות בה. האם עניין ציר פילדלפי מול חמאס מפורק ומוחלש, הוא לא משני מול עימות צבאי מלא מול חזבאללה? איך אתה מטפל ב"ציר פילדלפי הצפוני" שלו כרגע אין לגיטימיות לפעולה...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 03, 2024 12:35 pm 
Hall of Famer

אכן דברי טעם (לא שישנו לכל אותם אלו החוגגים את הנאום המוצלח אתמול, לשיטתם)

גם בן כספית סיכם והרחיב בנושא:
https://news.walla.co.il/item/3688602

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 03, 2024 7:10 pm 
Senior

גם סתם אנשים בפורום הזה שמעדיפים את הציר על פני החטופים יכולים לנסות לענות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 03, 2024 10:02 pm 
Hall of Famer

אנחנו משתמשים בדם של חטופים למצות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 03, 2024 10:49 pm 
Sophomore

אז בעצם מי שמעדיף את החטופים על הציר הוא אנטישמי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 03, 2024 11:16 pm 
Senior

הציניות המחוכמת לא ברורה לי. לא אמרתי שאתם לא רוצים להחזיר את החטופים, אלא שהישארות בציר חשובה יותר. זה הטיעון של המחנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 04, 2024 12:06 am 
Sophomore

אני הייתי שוקל הקרבת החטופים אם הייתי מאמין שזה יביא להסכם מדיני ארוך טווח. הבעיה שהמטרה בהקרבת החטופים היא הארכת המלחמה. והמטרות של הארכת המלחמה הן המשך שלטון נתניהו והמשך ההתנחלויות ומה שבא איתן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 04, 2024 12:44 am 
Hall of Famer

התפרסמה "הערכה" (על ידי מערכת הביטחון) שעלות המשך השהות/התנחלות בעזה למשך שנים, כולל "שלטון צבאי" - הינה כ-40 מיליארד שקלים בשנה.
עכשיו אנחנו יודעים מה תהיה התגובה - בוגדים ושמאלנים ניפחו את המספר וכו' וכו'.
אוקי, אז נניח שמדובר באמת באמת רק ב-10 מיליארד שקלים, עשיתי פה פקטור משמעותי.
מישהו מהתומכים יכול לצדד במהלך הנ"ל בעלות שכזו (לא שזו הבעיה היחידה כמובן...)?
את הגבול הצפוני (למשל) אני מבין שנמשיך להזניח, ובפרט ניקח ממנו משאבים (מיגון, פיצויים, תמיכות, שיקום וכו') לטובת הנ"ל.
אשרינו שזכינו.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 04, 2024 12:48 am 
Hall of Famer

shmueliki כתב:
התפרסמה "הערכה" (על ידי מערכת הביטחון) שעלות המשך השהות/התנחלות בעזה למשך שנים, כולל "שלטון צבאי" - הינה כ-40 מיליארד שקלים בשנה.
את הגבול הצפוני (למשל) אני מבין שנמשיך להזניח, ובפרט ניקח ממנו משאבים (מיגון, פיצויים, תמיכות, שיקום וכו') לטובת הנ"ל.
אשרינו שזכינו.

כמה עלתה המלחמה עד עכשיו? כמה עוד תעלה?
וכמה תעלה המלחמה הבאה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 04, 2024 1:00 am 
Hall of Famer

Yuval כתב:
הציניות המחוכמת לא ברורה לי. לא אמרתי שאתם לא רוצים להחזיר את החטופים, אלא שהישארות בציר חשובה יותר. זה הטיעון של המחנה.

ההתממות לא ברורה לי.
להעמיד מה שצד אחד רואה כמטרה אל מול מה שהצד השני רואה כאמצעי זה נראה לי מה שנמצא במילון בהגדרה של דמגוגיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 04, 2024 1:52 am 
Hall of Famer

אבימאל כתב:
shmueliki כתב:
אשרינו שזכינו.

כמה עלתה המלחמה עד עכשיו? כמה עוד תעלה?
וכמה תעלה המלחמה הבאה?

אדרבה
זה שיצא הרבה כסף, והמדינה בצרות כלכליות (בין היתר) אמור להביא לחיפוש פיתרונות שבאופן יחסי לא יהיו יקרים (ולא ההיפך - "הוצאנו כל כך הרבה עד כה, אפשר להמשיך!", אם ארדד את הטיעון) בטווח הקצר-בינוני, מבין החלופות הסבירות (יהיו אשר יהיו).
בסוף, חלק גדול מההשלכות של הבעיות הביטחוניות - זה עניין של כסף (וניהול, קביעת העדפות) גרידא. למשל מיגון הצפון.

הנה למשל, בגיגול מהיר - https://finance.walla.co.il/item/3662836
תוכנית למיגון הצפון מ-2018
נדרשים 5 מיליארד שקלים בסך הכל (עד שנת 2030), ולא נמצאו

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 04, 2024 2:04 am 
Hall of Famer

אני אומר שלטווח הארוך ממשל צבאי ומנהל אזרחי ברצועה,יהיה ניהול הכי חסכוני של הסכסוך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5479 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214 ... 220  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: