סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 21, 2024 10:34 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5478 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216 ... 220  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' ספטמבר 04, 2024 3:55 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
אז אנחנו הולכים על שליטה ישראלית מלאה בהכל שם כולל תוכניות לימודים, טלויזיה ובכל פרמטר בחיים אבל כל זה כשהם חסומים רק לגבולות הרצועה ואין להם כמובן יכולת להשפיע על שום דבר בחייהם וכמובן הם לא אזרחים?

אתה באמת חושב שזה דבר שהולך לקרות? עזוב את זה שאני משוכנע שאין לנו את היכולת לגרום לזה לקרות וזה יעלה בהמוווווון דם, אתה חושב שהעולם יאפשר דבר כזה? אתה לא רואה איך נהפוך להיות סוריה בעיני העולם?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 04, 2024 4:00 pm 
Hall of Famer

קודם כל ,להערכתי זה יקרה. בעל כורחנו.
העזתים לא יניחו לנו עד שנעשה את זה.
המווון דם כבר שפכנו,האופציה הזאת היא הפחות מדממת לדעתי.
אבל כנראה שנשפוך עוד המון דם עד שנגיע אליה.

פרקטית. זה לא יקרה ביום אחד. אלא לאורך שנים. השתלטות על צפון הרצועה. ואז עוד דונם ועוד דונם.
העולם לא ימות על זה,אבל השקט שזה יביא יסיט את תשומת ליבו לצרות גדולות יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 04, 2024 4:03 pm 
Hall of Famer

shmueliki כתב:
לא עדיף שנתחיל לדאוג לכל הנ"ל בצפון המדינה שלנו?

כשיושלם כיבוש מלא של הרצועה ושקט יחסי ישרור שם, אפשר יהיה לפנות למלחמה של ממש בצפון.
כשחמאס מפורק ללא נשק תלול מסלול. כשכל מפעל תחמושת שהוא מקים מפורק בתוך ימים ,הוא לא יוכל להוות חזית שניה של ממש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 04, 2024 4:05 pm 
Junior

וואלה לא רואה שום סיכוי שמה שאתה מתאר יקרה ואני גם מאוד מקווה שזה לא יקרה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 04, 2024 4:45 pm 
מנהל פורום

אבימאל אתה הזוי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 04, 2024 5:01 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אין לי ספק שאם ישראל רוצה שהמצב בעזה לא יחזור לקדמותו אחרי המלחמה היא חייבת לכל הפחות לשמר חופש פעולה מבצעי ברצועה בדומה ליו"ש.
כמו ביו"ש, זה לא אומר בהכרח שהיא תשלוט אזרחית על ערי הרצועה או תעסוק בשיטור שוטף. אבל לכל איום צריך לענות באופן חופשי.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 04, 2024 5:12 pm 
Junior

גם ״חופש פעולה מבצעי״ זה סקאלה. אבימאל מדבר כאן על כיבוש צבאי מלא כמו בשנות ה70-80. סיור צה״לי קבוע שיכול לעבור ברחוב של כל עיר בגדה. אפילו אם ישראל תצליח לשמור לעצמה את אותו חופש פעולה בעזה זה לא יהיה קרוב למה שהיה בשטחים לפני 45 שנה. מבצעים ממוקדים של יחידות מיוחדות וחיסולים מהאוויר כמו בג׳נין או במחנה פליטים בטול כרם - זה (אולי) כן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 04, 2024 6:14 pm 
Hall of Famer

אני אבימאל? לא (תודה לאל.ה). אני קשור לאבימאל? לא (תודה לאל.ה). מי אמר שאני מסכים עם מה שאבימאל אומר? פשוט נראה לי שמול אבימאל רוב הכותבים פה עומדים מהצד השני של הקשת, וגם איתם אני לא מסכים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 04, 2024 6:44 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
אין לי ספק שאם ישראל רוצה שהמצב בעזה לא יחזור לקדמותו אחרי המלחמה היא חייבת לכל הפחות לשמר חופש פעולה מבצעי ברצועה בדומה ליו"ש.
כמו ביו"ש, זה לא אומר בהכרח שהיא תשלוט אזרחית על ערי הרצועה או תעסוק בשיטור שוטף. אבל לכל איום צריך לענות באופן חופשי.

זה נראה לי היה המצב פחות או יותר אחרי אוסלו ולפני ההתנתקות,זה לא מנע את הפריחה של חמאס ושל הירי הרקטי מערי הרצועה.
לא יהיה מנוס משליטה מלאה עם נוכחות צבאית בכל מקום. מפקח בכל אתר בניה,לוודא שלא מדובר בחפירת מנהרות.
וכן. גם התערבות בתכני החינוך,שאולי אולי בעוד 20 שנה יגדל שם דור שלא חונך לשנאת יהודים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 04, 2024 6:53 pm 
Hall of Famer

אה, נראה לך? גש לאופטומטריסט הקרוב לביתך.
ישראל ממש לא יצרה בעזה את המצב שיצרה ביו"ש אחרי חומת מגן והמבצעים שהגיעו אחריו, שהביאו לזה שהיא נכנסת באופן חופשי לערי הפלסטינים ביו"ש כמעט מעשה יומיום כדי לסכל איומים. זה המצב שהיא חייבת ליצור עכשיו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 04, 2024 7:15 pm 
Hall of Famer

ההבדל הגדול הוא העובדה שהשליט בפועל בגדה הוא הפתח שחי על כידוני צה''ל ולכן מאפשר את התנועה החופשית.
את השליט הנוכחי בעזה יהיה צורך לאיין,ואז כל שליט אחר שתמליך יחשב משת'פ שלך.
לא רואה דרך לייצר את זה.
אבל אם כן - אהלן וסהלן. אפשר לנסות את זה כמה שנים לפני שזה יתפוצץ ונגיע לפתרון הבלתי נמנע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 04, 2024 7:40 pm 
Hall of Famer

הפתח מאפשר תנועה חופשית? באמת כתבת את זה?
אם כך לא צריכה להיות לך בעייה עם שליטת פתח בעזה.

אני לא חושב שהרש"פ/פתח מאפשרים תנועה חופשית. זה מוציא אותם רע מאד, הערים אמורות להיות שטחם הריבוני באופן מלא.
אף אחד לא באמת שואל אותם, ואם הם היו מבצעים את עבודתם כמו שהם אמורים - שלא לומר מטפחים ארגוני טרור משל עצמם - אולי לא היה בזה צורך. צה"ל נכנס באופן חופשי למרות הרש"פ ולא בזכותה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 04, 2024 9:40 pm 
Hall of Famer

צבא השיטור של הפתח לא נלחם,כארגון,בצהל. זה הכל.
לכן כניסה לרמאללה נראית לי פשוטה יותר מכניס לחאן יונס
דונט מיסטייק מי פור קרדיט לפתח.
מדובר בחבורה עלובה ומושחתת שלא תשאר בכסאה יותר משעתיים אחרי שצה'ל יעזוב את השטח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 04, 2024 9:57 pm 
Hall of Famer

ברמה הפרקטית, לשיטתך, זה עדיין לא סותר את מה שאמרתי בפתיח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 05, 2024 7:41 am 
Junior

עוד הרהור: במסיבת העיתונאים של ביבי, ואחרי זה מהתועמלנים המובילים, שמעתי שוב ושוב את הטיעון שאומר ״אתה שומע שלחמאס הכי חשוב שתצא מציר פילדלפי - מה אתה צריך להבין מזה? שאסור בשום פנים ואופן לצאת מציר פילדלפי!״ אוקיי. טיעון סביר לגמרי בעיניי. להבין מה סדר העדיפויות שלך במלחמה לפי סימטריה הפוכה של המטרות של האויב. אבל איכשהו, כשאותם אנשים אומרים שוב ושוב ״מה אתם רוצים מביבי? חמאס לא רוצה עסקה שתפסיק את המלחמה״ אז פתאום כולם שוכחים שמה שחמאס רוצה אנחנו צריכים לעשות ההיפך, ואם חמאס לא רוצה עסקה, אז שלא תהיה עסקה, הכל טוב…

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 05, 2024 9:30 am 
Sophomore

נביא, דפי המסרים של התועמלנים שלו כמו כל מה שאומר האיש זו מלאכת מניפולציה צינית.
אין קשר לאמת, אין משמעות לאמת, זו אסופה של טריקים שנהגית בקפידה ע״י צוותים מיוחדים בשביל לשרת את האינטרסים של האיש.
ואז נשלחת לחיילים שלו בתקשורת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 05, 2024 10:19 am 
מנהל פורום

ראי שעל הקיר כתב:

אתה חוזר שוב ושוב כאילו ישראל, עם חופש הפעולה הבלתי מוגבל שלה ביהו"ש כבר עשורים שלמים היא איזה סיפור הצלחה גדול...
וזה עוד שיש גבול ירדני דליל ובלי מנהרות שלכאורה הרבה יותר קל להגן עליו ולמנוע הברחות.
ובפועל אתה רואה שלמרות כל כיסוח הדשא והמאמצים היום יומיים ובלי "ציר פילדלפי מזרחי" - עדיין גדלות תשתיות טרור משמעותיות שוב ושוב. רק בחודש החולף סוכלו מספר מכוניות תופת, פיגועי התאבדות, היו מלא נרצחים בפיגועי ירי ומה לא שהיו צריכים לצאת מהגדה.
אם אתה חושב שהמציאות ברצועה כשאנחנו נשלוט חודשים ושנים בציר פילדלפי ונעשה כניסות הולכות וחוזרות לערים ברצועה למטרות חיסול טרור תהיה שונה אתה טועה. כבר היינו בסרט הזה עד 2005. על הרצועה יותר קל להגן כי אין לך אוכלוסייה ישראלית בתור השטח העוין.
לשלוט אזרחית על הרצועה זה בכלל התאבדות מדינתית, כלכלית וחברתית לכל ישראל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 05, 2024 10:25 am 
Hall of Famer

לא ממש היינו בסרט הזה ברצועה עד 2005. ישראל בניגוד לגדה של 2002 ואילך לא נכנסה לשטחי A כמו שהיא נכנסה לגדה בתקופת של בין חומת מגן להתנתקות.
המצב ביו"ש הוא בטח לא להיט גדול, אבל הוא לא דומה לצבא שנבנה בעזה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 05, 2024 10:49 am 
Hall of Famer

Shiver כתב:
ראי שעל הקיר כתב:

אתה חוזר שוב ושוב כאילו ישראל, עם חופש הפעולה הבלתי מוגבל שלה ביהו"ש כבר עשורים שלמים היא איזה סיפור הצלחה גדול...
וזה עוד שיש גבול ירדני דליל ובלי מנהרות שלכאורה הרבה יותר קל להגן עליו ולמנוע הברחות.
ובפועל אתה רואה שלמרות כל כיסוח הדשא והמאמצים היום יומיים ובלי "ציר פילדלפי מזרחי" - עדיין גדלות תשתיות טרור משמעותיות שוב ושוב. רק בחודש החולף סוכלו מספר מכוניות תופת, פיגועי התאבדות, היו מלא נרצחים בפיגועי ירי ומה לא שהיו צריכים לצאת מהגדה.
אם אתה חושב שהמציאות ברצועה כשאנחנו נשלוט חודשים ושנים בציר פילדלפי ונעשה כניסות הולכות וחוזרות לערים ברצועה למטרות חיסול טרור תהיה שונה אתה טועה. כבר היינו בסרט הזה עד 2005. על הרצועה יותר קל להגן כי אין לך אוכלוסייה ישראלית בתור השטח העוין.
לשלוט אזרחית על הרצועה זה בכלל התאבדות מדינתית, כלכלית וחברתית לכל ישראל.

אני קונה את המצב ביו"ש ב-20 שנה האחרונות עבור עזה בכל יום בשבוע ופעמיים ביום ראשון. אם אתה לא, אז גש לאופטומטריסט של אבימאל. אולי תעשו איתו דיל חבר מביא חבר.
"על הרצועה קל יותר להגן", how did that work out for you? עזוב את ה-7/10, עוד לפני זה. בוא נראה את תושבי הדרום חוזרים למצב שהיה קודם, הכה-מוצלח-הרבה-יותר-מיו"ש... מי חי יותר טוב ב-20 שנה האחרונות מול הפלסטינים? תושבי השרון או תושבי הדרום?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 05, 2024 11:04 am 
Hall of Famer

ההתעסקות במי ינהל את הרצועה ביטחונית ואזרחית אולי חשובה בטווח הקצר, אבל בסופו של דבר, הדרך היחידה לשנות את התמונה הגדולה בטווח הבינוני והארוך היא מהלכים מדיניים שיחלישו את ההשפעה האזורית של איראן, כל עוד איראן חזקה, מממנת טרור, מכשירה ומציידת ארגוני פרוקסי ודוחפת להקצנה אידיאולוגית, אנחנו נמשיך להתלבט בין מגוון של אפשרויות גרועות וגרועות יותר. המצב ביו"ש ב-20 שנה האחרונות אולי היה עדיף (משמעותית) על זה שבעזה, אבל בטח שלא מצב טוב שצריך לשאוף לשמר. מה גם שתנאי הפתיחה שונים לגמרי, בגדה הייתה חומת מגן ש-"ישרה קו", בעזה ישראל לא פעלה בצורה מעמיקה כבר שנים, בגדה יש את הרש"פ והפת"ח שלפחות חלקית מנסים למנוע טרור (אם כי זה הולך ודועך בשנים האחרונות, חלקית בגלל המגמה של ממשלות נתניהו להחליש ולפורר את השלטון הזה) לעומת חמאס וגא"פ בעזה, ברצועה כל הטרור מופנה החוצה, בגדה רוב הטרור מופנה פנימה כי יש התנחלויות וחיילים שהם מטרות הרבה יותר זמינות וקלות מאשר הוצאת פיגועים לשטחי ישראל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 05, 2024 1:28 pm 
Hall of Famer

תחשוב רגע מה אומרת השורה האחרונה שלך... כמו שאמר ג'ון מלקוביץ' בג'וני אינגליש - my advice, don't go there.
אגב, באזור ג'נין אין היום התנחלויות. באזור טולכרם יש אולי התנחלות אחת. גם אין חיילים בערים באופן שוטף כשאין פעולה מתנהלת.
גם האמירה שלך על חומת מגן כ"תנאי התחלה" - I don't think it means what you think it means...

הרש"פ והפתח זה לא מקבילים. הרש"פ הוא רשות שלטונית, שנכון להיום התנועה השולטת בה היא הפתח. זה יכול להשתנות בקלות, וגם ישתנה ביום שיהיו ברש"פ בחירות (או הפיכה). מעבר לזה, הפתח כתנועה מתחזקת מליציות טרור משל עצמה, ולמעשה רוב הטרור בגדה יוצא ממנה ולא מחמאס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 05, 2024 1:44 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
תחשוב רגע מה אומרת השורה האחרונה שלך... כמו שאמר ג'ון מלקוביץ' בג'וני אינגליש - my advice, don't go there.
אגב, באזור ג'נין אין היום התנחלויות. באזור טולכרם יש אולי התנחלות אחת. גם אין חיילים בערים באופן שוטף כשאין פעולה מתנהלת.
גם האמירה שלך על חומת מגן כ"תנאי התחלה" - I don't think it means what you think it means...

הרש"פ והפתח זה לא מקבילים. הרש"פ הוא רשות שלטונית, שנכון להיום התנועה השולטת בה היא הפתח. זה יכול להשתנות בקלות, וגם ישתנה ביום שיהיו ברש"פ בחירות (או הפיכה). מעבר לזה, הפתח כתנועה מתחזקת מליציות טרור משל עצמה, ולמעשה רוב הטרור בגדה יוצא ממנה ולא מחמאס.

הרש"פ היא הזרוע שדרכה הפת"ח שולטת ביו"ש כבר 30 שנה. האם זה יכול להשתנות? כן. אבל עובדתית, זה ככה כבר 30 שנה ובחירות לא יהיו שם בעתיד הנראה לעין. עובדתית, מנגנוני הבטחון של הרש"פ, שגם הם מאוישים ונשלטים ע"י הפת"ח, לאורך שנים היו גורם משמעותי בסיכול טרור, ועובדתית, ישראל בשנים האחרונות עשתה הרבה כדי להחליש ולפורר אותם. האם זה אומר שהפת"ח הם ארגון של אוהבי ישראל? לא. האם זה אומר שלפת"ח, במקביל, אין גם מנגנוני טרור? גם לא. ועדיין, לנתונים האלו יש משמעות גדולה מאוד בעובדה שהמצב ביו"ש, כפי שכתבת, טוב בהרבה מאשר מה שהיה בעזה גם לפני ה-7/10.

ושוב אני אומר, גם אם המצב ביו"ש טוב יותר מאשר בעזה, הטענה שהוא טוב יותר רק בגלל הנוכחות הצבאית (או האזרחית) ישראלית היא פשוט לא נכונה, ישנם עוד גורמים משמעותיים וישראל לצערי עושה לא מעט בשנים האחרונות כדי לחבל בהם, ואנחנו עלולים לשלם על זה ביוקר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 05, 2024 2:51 pm 
Hall of Famer

את זה תספר למי שלא זוכר מה היה פה לפני חומת מגן, ואני לא מתכוון למה שהחמאס עשה, אלא למה שהרש"פ של פתח איפשרה וגם עשתה באמצעות הפתח-פלוס-לייב שלה. בזה הודה אפילו אחד כמו יוסי שריד (איש שמאד מאד הערכתי - איש עם עמוד שידרה, יושרה, וגם יכולות מעשיות לא מעטות שהוכיח במשרד החינוך).
אתה משום מה מציג את חומת מגן כאיזושהי נקודת התחלה כמו המפץ הגדול שכלום לא היה לפניה, שהרי אותה אתה מציג כ"תנאי פתיחה". לא, חומת מגן היא תוצאה של המצב שהיה לפניה, מצב שבו ישראל נמנעה בכל כוחה מנוכחות צבאית שוטפת בשטחי A.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 05, 2024 3:07 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
את זה תספר למי שלא זוכר מה היה פה לפני חומת מגן, ואני לא מתכוון למה שהחמאס עשה, אלא למה שהרש"פ של פתח איפשרה וגם עשתה באמצעות הפתח-פלוס-לייב שלה. בזה הודה אפילו אחד כמו יוסי שריד (איש שמאד מאד הערכתי - איש עם עמוד שידרה, יושרה, וגם יכולות מעשיות לא מעטות שהוכיח במשרד החינוך).
אתה משום מה מציג את חומת מגן כאיזושהי נקודת התחלה כמו המפץ הגדול שכלום לא היה לפניה, שהרי אותה אתה מציג כ"תנאי פתיחה". לא, חומת מגן היא תוצאה של המצב שהיה לפניה, מצב שבו ישראל נמנעה בכל כוחה מנוכחות צבאית שוטפת בשטחי A.

אם היית קורא את ההודעה שלי עד הסוף היית מבין שבשום מקום לא טענתי שלנוכחות הצבאית הישראלית ביו"ש, כולל מחנות הפליטים (שאליהם, אגב, מנגנוני הביטחון של הרש"פ לרוב לא נכנסים) ומרכזי הערים כשעולה הצורך, היא לא גורם משמעותי, היא בוודאי גורם משמעותי מאוד. אני טוען שהיא לא הגורם המשמעותי היחיד ושישנם עוד גורמים משמעותיים שלא קיימים בעזה (ולפי ההתנהלות הישראלית הנוכחית, גם לא צפויים להיות קיימים שם). תאמין לי, בתור מי ששירת בפיקוד המרכז לפני, במהלך ואחרי חומת מגן, יש לי בכל זאת קצת יותר ידע ממה שיש לאדם הממוצע לגבי מה שהלך שם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 05, 2024 3:17 pm 
Hall of Famer

נו, אז מה אתה מציג לנו את המצב אחרי חומת מגן בתור "תנאי התחלה"? המצב הזה הוא לא התחלה. הוא נוצר בגלל המצב שהרש"פ איפשרה, וגם עודדה במידה רבה, לפני חומת מגן. המצב אחרי חומת מגן הוא לא "תנאי התחלה", הוא תנאים שישראל יצרה באופן אקטיבי בפעולה אגרסיבית ומוכוונת מטרה.
תנאי ההתחלה היו, אם כבר, המצב לפני חומת מגן. בוא ספר לנו עליו קצת. ובוא באמת תספר לי קצת מה חשבו בפיקוד מרכז על גופים כמו חללי אלאקצא, התנזים, ניצי הפתח. מי הפעיל אותם?

לגבי ההשוואה למצב בעזה, המצב ביו"ש אחרי חומת מגן (והמבצעים המשלימים שלה) היה טוב בהרבה מהמצב בעזה גם כשהרשות שלטה שם, ללא נוכחות ישראלית בכלל, אחרי ההתנתקות ועד ההפיכה של חמאס. כמובן גם לפני זה הרשות שלטה במרבית הרצועה, כמעט כל מרכזי האוכלוסיה הפלסטינית, וכוחות ישראלים נמנעו באופן מכוון מלהיכנס לאזורי השליטה שלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5478 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216 ... 220  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 8 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: