סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 28, 2024 1:23 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5606 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 220, 221, 222, 223, 224, 225  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' ספטמבר 25, 2024 11:36 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
מהיום הראשון כורך את חיזבאללה ולבנון ביחד, גם ברטוריקה (כלומר מדבר רק על לבנון, לא על חיזבאללה - חיזאללה הוא חלק מלבנון, שלא לומר הוא-הוא לבנון). וגם במעשה, כלומר במטרות שאני בוחר.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 25, 2024 11:44 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
ראי שעל הקיר כתב:
מהיום הראשון כורך את חיזבאללה ולבנון ביחד, גם ברטוריקה (כלומר מדבר רק על לבנון, לא על חיזבאללה - חיזאללה הוא חלק מלבנון, שלא לומר הוא-הוא לבנון). וגם במעשה, כלומר במטרות שאני בוחר.

איזה מטרות היית משנה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 26, 2024 12:14 am 
Hall of Famer

מאחר שלבנון התחילה מלחמה איתי, כל המטרות של מדינת לבנון הן מטרות בשבילי. כולל מטרות חזבאללה אבל גם מטרות של המדינה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 26, 2024 12:22 am 
Sophomore

ראי שעל הקיר כתב:
מאחר שלבנון התחילה מלחמה איתי, כל המטרות של מדינת לבנון הן מטרות בשבילי. כולל מטרות חזבאללה אבל גם מטרות של המדינה.

היינו בדיון הזה וכמו מקודם אתה מסרב לענות בבירור. ואני ואחרים אמרנו לך שלדעתנו הסיבה שישראל לא פוגעת במטרות מסיומות היא כפולה לחץ מהאמריקאים ופחד מתגובת הנגד. כמו כן טענו שישראל רוצה לשמור את המלחמה על אש קטנה יחסית כי צה"ל עסוק בעזה. עכשיו אני גם חושב שאולי גם חיכו כי הביפרים והווקי טוקים לא היו מוכנים. בכל אופן הנקודה היא שהסיבות שלא פעלו כלפי מטרות מסוימות לא קשורות להגדרה של האויב. (בתימן כן הפציצו מתקנים אזרחיים למרות שנלחמים בחוטים ולא בתימן.)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 26, 2024 1:02 am 
Hall of Famer

בתימן זה קל, החותים יש להם מדינה דה פקטו, אזור שבו הם שולטים. שם יש באמת הפרדה בין תימן שתחת הממשלה לבין תימן שתחת החותים.
ותהרוג אותי, אני לא יודע מה לא ברור. כל דבר שעוזר למאמץ המלחמתי של לבנון, אם זה שדות תעופה או תחנות כוח או נמלי ים או גשרים או תשתית שלטונית וצבאית, הם מטרות לגיטימיות מול מדינה שהחלה מלחמה נגדך.
והסברתי גם למה זה היה עושה את הדברים קלים יותר דווקא. מעבר לזה שזו פשוט המציאות, ורוב מוחלט של הצרות שלנו לאחרונה באו מכך שהתכחשנו למציאות - יש לזה יתרונות מעשיים לא מבוטלים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 26, 2024 1:22 am 
Sophomore

ראי שעל הקיר כתב:
בתימן זה קל, החותים יש להם מדינה דה פקטו, אזור שבו הם שולטים. שם יש באמת הפרדה בין תימן שתחת הממשלה לבין תימן שתחת החותים.
ותהרוג אותי, אני לא יודע מה לא ברור. כל דבר שעוזר למאמץ המלחמתי של לבנון, אם זה שדות תעופה או תחנות כוח או נמלי ים או גשרים או תשתית שלטונית וצבאית, הם מטרות לגיטימיות מול מדינה שהחלה מלחמה נגדך.
והסברתי גם למה זה היה עושה את הדברים קלים יותר דווקא. מעבר לזה שזו פשוט המציאות, ורוב מוחלט של הצרות שלנו לאחרונה באו מכך שהתכחשנו למציאות - יש לזה יתרונות מעשיים לא מבוטלים.

הנקודה שאף אחד, ככל הידוע לי, פרט לך חושב שישראל נמנעה מלהכות במטרות מסוימות בגלל הגדרות. יש סיבות הרבה יותר טובות להמנעות. אני מבין שאתה חושב שעדיף היה לישראל לא להמנע ויתכן שאתה צודק ויתכן שלא, אבל זה לא קשור לשום סיבות פורמאליות. ביבי מנע מצה"ל להכות בחיזבאללה מכת מנע ב 8 באוקטובר. בלי לדעת יותר אינפורמציה קשה לי להחליט מה דעתי על זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 26, 2024 1:28 am 
Hall of Famer

כפי שאמרתי חזור ואמור, לא רק סיבות פורמליות. מעבר להכרה במציאות, יש לזה השלכות מועילות פרקטיות לחלוטין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 26, 2024 4:09 am 
Sophomore

https://www.youtube.com/watch?v=AWU5F_tEoU4

איד דת שיעי מלבנון מדבר על חיזבאללה ונסראללה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 26, 2024 8:07 am 
Hall of Famer

אז אחרי ששנים מפחידים אותנו שבמלחמה עם חיזבאללה נשב ימים שלמים במקלטים, בלי חשמל, עם בניינים שקורסים ובלי שירותי חירום, לפחות בינתיים כל העסק מרגיש די אנטי-קליימטי. היו איזה יומיים וחצי עם לא מעט אזעקות, אבל לא הרבה נזק ממשי, ובלי לשים לב אנחנו מתקרבים ל-24 שעות בלי אזעקות בצפון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 26, 2024 8:23 am 
Sophomore

אם זה נכון לדעתי הפסקת אש כרגע זו טעות ותעצור את כל המומנטום הישראלי בשבוע האחרון
https://news.walla.co.il/break/3694025? ... ivzakimnet

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 26, 2024 8:29 am 
מנהל פורום

rony כתב:
אז אחרי ששנים מפחידים אותנו שבמלחמה עם חיזבאללה נשב ימים שלמים במקלטים, בלי חשמל, עם בניינים שקורסים ובלי שירותי חירום, לפחות בינתיים כל העסק מרגיש די אנטי-קליימטי. היו איזה יומיים וחצי עם לא מעט אזעקות, אבל לא הרבה נזק ממשי, ובלי לשים לב אנחנו מתקרבים ל-24 שעות בלי אזעקות בצפון.

אתה לא מבין שזה היה רק החימום?

להזכיר שבמלחמת לבנון השנייה, חיפה חטפה מאות טילים וכמות לא מבוטלת של הרוגים ופצועים. וזה היה חזבאללה של 2006.
חזבאללה של 2024 הוא בעל סדרי גודל יותר של טילים, מחזיק בכטבמים שיכולים לפגוע בדיוק של מטרים ממרחק אסטרונומי, ויש לו טילים בליסטיים וטילי שיוט עם עשרות ומאות קילו של ראש קרב.
זה נכון שגם ישראל לא שקטה על השמרים ב-20 שנה האחרונות, אבל יש לנו ככל הנראה כמות מיירטים מוגבלת וגם לכטבמים אין לנו פתרון מניח את הדעת. בחינת המיגון אני לא חושב שאנחנו קרובים למענה סביר לכאלה איומים.

כשהעימות ייפתח בכוח מלא אתה כבר תדע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 26, 2024 8:41 am 
Sophomore

אחד מפקידי הממשל אמר כי הפסקת האש תהיה למשך 21 יום “לאורך הקו הכחול”, כלומר, קו התיחום המפריד בין לבנון לישראל ולרמת הגולן.

“במהלך אותם 21 ימים, הצדדים ינהלו משא ומתן לקראת פתרון פוטנציאלי של הסכסוך שנמשך מאז פתח חיזבאללה בפיגוע ב-8 באוקטובר, ולהגיע להסכם כולל בקו הכחול המאפשר לתושבים לחזור לביתם ב-8 באוקטובר. גם לבנון וגם ישראל”, אמר הגורם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 26, 2024 9:16 am 
Sophomore

בינתיים בליכוד תוקפים בצורה חסרת תקדים את נתניהו
עוצמה יהודית והציונות הדתית מאיימים בפרישה
https://m.maariv.co.il/breaking-news/Ar ... ivzakimnet

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 26, 2024 10:14 am 
Hall of Famer

Shiver כתב:
rony כתב:

להזכיר שבמלחמת לבנון השנייה, חיפה חטפה מאות טילים וכמות לא מבוטלת של הרוגים ופצועים. וזה היה חזבאללה של 2006.
חזבאללה של 2024 הוא בעל סדרי גודל יותר של טילים, מחזיק בכטבמים שיכולים לפגוע בדיוק של מטרים ממרחק אסטרונומי, ויש לו טילים בליסטיים וטילי שיוט עם עשרות ומאות קילו של ראש קרב.
זה נכון שגם ישראל לא שקטה על השמרים ב-20 שנה האחרונות, אבל יש לנו ככל הנראה כמות מיירטים מוגבלת וגם לכטבמים אין לנו פתרון מניח את הדעת. בחינת המיגון אני לא חושב שאנחנו קרובים למענה סביר לכאלה איומים.

זו גם הייתה ישראל אחרת, נטולת מערכות הגנה מטילים, וכל טיל היה פוגע.
בפועל מה שקורה הוא שחיזבאללה חטף מכה חזקה יותר מכל לבנון השנייה גם יחד, ועדיין התגובה היא לא מה שאמרו לנו.
לא שזה לא יכול לקרות, יכול וכנראה גם יקרה שיהיו עוד מטלים כבדים. אבל לא חושב שיש ספק שחיזבאללה על החבלים כמו שלא היה מעודו.

ולכן כה מתאים לביבי לעשות עכשיו הפסקת אש...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 26, 2024 11:07 am 
Hall of Famer

Shiver כתב:
rony כתב:

מה זה החימום? חיזבטללה מחכה שנשמיד לו עוד מחסני תחמושת לפני שהוא נכנס לנו באמ-אמא? הוא רוצה שנוריד את נסראללה כדי שתהיה לו הצדקה לטווח את כל המדינה?

היכולות של חיזבאללה הן לא 0, רחוק מכך, אבל אם היו לו יכולות להשבית את ישראל, להוריד את החשמל, לשתק את שירותי החירום ולכבוש ישובים כמו שהפחידו אותנו, כנראה שכבר היינו רואים משהו מזה. בינתיים הוא נראה כמו נמר של נייר.

אני כן אגיד שלדעתי התגובה המאוד לא-מרשימה קשורה לא מעט לעובדה שמתקפת הביפרים כנראה פגעה בצורה דרמטית ביכולות התקשורת של חיזאללה, והוא לא מסוגל לתאם מטחים גדולים, גם אם יש לו חימושים ופעילים זמינים (מצד שני, גם רצף רציני של מטחים קטנים לא ראינו מעבר ליומיים בתחילת השבוע...)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 26, 2024 11:11 am 
Hall of Famer

ברור שהיכולת המבצעית של חיזבאללה נפגעה. ברור שגם חיל האוויר השמיד משגרים וטילים ורקטות בכמויות גדולות ועדיין אני חושב שירי על המרכז ות"א זה רק עניין של החלטה של נסראללה. ההחלטה של נסראללה לירות על תל אביב יכולה לגרום לפתיחת מהלך קרקעי של ישראל והוא מודע לכך. יכול להיות שהוא לא רוצה פלישה ישראלית לדרום לבנון. יכול להיות שהוא רוצה עוד קצת זמן כדי להתכונן לכך ואז להתחיל לירות את החימוש שיש לו.
אני לא רגוע בכלל ולא חושב שהתגובה של חיזבאללה עד עכשיו היא מה שהוא מסוגל לעשות וזהו.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 26, 2024 11:15 am 
Senior

לא הבנתי מה רעיון רע בלנצל את המומנטום הזה לקבלת תנאי הפסקת אש שטובים לנו. זה המטרה של מלחמה כזו. ואם אפשר לעשות את זה לפני שנפשוט רגל זה בכלל נהדר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 26, 2024 11:17 am 
Junior

בהחלט ייתכן שכמו שסיפרו לנו צ'יזבטים על היכולות של חמאס ועל כך שכניסה קרקעית תלווה במאות הרוגים ביום (לא פחות), הפריזו ביכולות של החיזבאללה. יכול גם להיות שכמו שאמר אותו איש דת שיעי, שחיזבאללה לא באמת יכול לעשות שימוש בנשק הכבד ביותר שלו ללא אישור מאיראן שמעוניינת לשמור את האופציה הזו למקרה שישראל תתקוף בשטחה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 26, 2024 11:23 am 
Sophomore

מסתבר שחיזבאללה לא מוכנים לעשות הפרדה בין לבנון לעזה .על פי עמית סגל הם מוכנים להפסיק ירי לטווח 40 ק'מ ומעלה אבל להמשיך לירות עד טווח 20 ק'מ כמו שהיה בשנה האחרונה וישראל לא מוכנה להסכם כזה .
https://mobile.mako.co.il/news-reporter ... hatMessage

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 26, 2024 11:24 am 
Hall of Famer

זה כן אני כתב:
בהחלט ייתכן שכמו שסיפרו לנו צ'יזבטים על היכולות של חמאס ועל כך שכניסה קרקעית תלווה במאות הרוגים ביום (לא פחות), הפריזו ביכולות של החיזבאללה. יכול גם להיות שכמו שאמר אותו איש דת שיעי, שחיזבאללה לא באמת יכול לעשות שימוש בנשק הכבד ביותר שלו ללא אישור מאיראן שמעוניינת לשמור את האופציה הזו למקרה שישראל תתקוף בשטחה.

מצד שני, אם הוא לא יגיע להפסקת אש בקרוב, לא בטוח שיישאר לו יותר מדי מהנשק הכבד הזה מוכן ליום שבו יצטרכו אותו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 26, 2024 11:52 am 
Hall of Famer

מטח יחסית כבד לאיזור עכו בדקות האחרונות, הדיווח הוא על 45 רקטות, אבל אם להסתמך על הוידאו מוויינט שבקישור, אני הצלחתי לספור לפחות 20 מתוכן שנפלו בים (ואפילו לא קרוב לחוף), זה דיוק מאוד נמוך.

https://www.ynet.co.il/news/article/skttxumcr#autoplay

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 26, 2024 11:58 am 
Sophomore

rony כתב:
מטח יחסית כבד לאיזור עכו בדקות האחרונות, הדיווח הוא על 45 רקטות, אבל אם להסתמך על הוידאו מוויינט שבקישור, אני הצלחתי לספור לפחות 20 מתוכן שנפלו בים (ואפילו לא קרוב לחוף), זה דיוק מאוד נמוך.

וצהל ממשיך לתקוף בעוצמה בעומק לבנון ודרום לבנון.
בינתיים נתניהו בניו יורק מכחיש מגעים להפסקת אש

https://www.srugim.co.il/1044505-%d7%a0 ... 7%95%d7%a0

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 26, 2024 12:10 pm 
מנהל פורום

rony כתב:

הרקטות מהסוג הזה (הלא מדויקות) הן נשק סטטיסטי. אפילו סטייה של חצי מעלה בשיגור יכולה להיות מתורגמת לפגיעה מרוחקת של כמה מאות מטרים ואפילו יותר מהמטרה. כל מי שגר במפרץ יודע שהנפילות בים דווקא היו לא כל כך רחוק מיעד אסטרטגי מרכזי.
וכמו שאנחנו יודעים מכדורסל, סטטיסטיקה בסוף מתיישרת. אם זורקים מספיק פעמים, משהו ייכנס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 26, 2024 12:17 pm 
מנהל פורום

ראי שעל הקיר כתב:
בפועל מה שקורה הוא שחיזבאללה חטף מכה חזקה יותר מכל לבנון השנייה גם יחד, ועדיין התגובה היא לא מה שאמרו לנו.
לא שזה לא יכול לקרות, יכול וכנראה גם יקרה שיהיו עוד מטלים כבדים. אבל לא חושב שיש ספק שחיזבאללה על החבלים כמו שלא היה מעודו.

לטילים המיירטים ולחימושים של חיל האוויר יש מחיר כלכלי גדול והם בסוף נגמרים, ושרשרת האספקה שלהם ארוכה מאוד.
זו מלחמה א-סימטרית של חימושים שאנחנו לא הולכים לנצח בה. הם יכולים להמשיך ככה עוד חודשים ארוכים ומתישהו כבר לא נוכל לשגר מיירטים לכל רקטה ואחוז הנפילות פתאום יעלה, כי נצטרך לשמור על יעדים חיוניים ואסטרטגיים כדי שהמשק ימשיך לפעול. זה הכל מידע גלוי ולא סוד.

להזכיר, שגם אחרי מבצעים אוויריים מטורפים של ישראל בעזה טרום ה7.10, אמרו שחמא"ס על הקרשים, שאין לו כבר יכולות, שהרסנו לו את המטרו והמנהרות ההתקפיות ושהוא לא מעוניין בהסלמה אלא בהסדרה. עכשיו תכפילו את זה ב100.

חזבאללה ספג מכות קשות וחסרות תקדים מבחינתו ובעיקר הושפל. אבל אל תבלבלו את זה עם היכולות והכוונות שעדיין נשארו לו, ונשארו לו הרבה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 26, 2024 12:31 pm 
Sophomore

Shiver כתב:
ראי שעל הקיר כתב:

לטילים המיירטים ולחימושים של חיל האוויר יש מחיר כלכלי גדול והם בסוף נגמרים, ושרשרת האספקה שלהם ארוכה מאוד.
זו מלחמה א-סימטרית של חימושים שאנחנו לא הולכים לנצח בה. הם יכולים להמשיך ככה עוד חודשים ארוכים ומתישהו כבר לא נוכל לשגר מיירטים לכל רקטה ואחוז הנפילות פתאום יעלה, כי נצטרך לשמור על יעדים חיוניים ואסטרטגיים כדי שהמשק ימשיך לפעול. זה הכל מידע גלוי ולא סוד.

להזכיר, שגם אחרי מבצעים אוויריים מטורפים של ישראל בעזה טרום ה7.10, אמרו שחמא"ס על הקרשים, שאין לו כבר יכולות, שהרסנו לו את המטרו והמנהרות ההתקפיות ושהוא לא מעוניין בהסלמה אלא בהסדרה. עכשיו תכפילו את זה ב100.

חזבאללה ספג מכות קשות וחסרות תקדים מבחינתו ובעיקר הושפל. אבל אל תבלבלו את זה עם היכולות והכוונות שעדיין נשארו לו, ונשארו לו הרבה.

ניר דבורי אמר אתמול באולפן ערוץ 12 שמעריכים שמה140 אלף רקטות שהיו לו ב7 באוקטובר נשארו לו 90-100 אלף רקטות כולל כמעט 10 אלף שהוא ירה בשנה האחרונה והשאר הושמדו ברובם בשבוע האחרון .

בכל מקרה עכשיו מדווח שחיזבאללה וישראל דחו על הסף הפסקת אש ל21 ימים

https://www.0404.co.il/?p=1023208&utm_s ... ivzakimnet

נערך לאחרונה על ידי RREEDDTT בתאריך ה' ספטמבר 26, 2024 12:35 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5606 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 220, 221, 222, 223, 224, 225  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 6 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: