סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' אוקטובר 06, 2024 10:28 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 5749 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 225, 226, 227, 228, 229, 230  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' ספטמבר 30, 2024 9:06 am 
Senior

בלוג: הצג בלוג (0)
מה זה אומר באופן דומה למה שעשינו לחיזבאללה?
גם איראן כל כך מחוררים מודיעינית מולנו שהם עברו להסתמך על רשת ביפרים ומכשירי קשר שמילכדת?
גם שם אתה יכול לתקוף אלפי מטרות בשעה ולהשמיד אחוז גבוה מטילי הקרקע קרקע שלהם באין מפריע?
אני משוכנע שניתן לערוך באיראן ובהצלחה, אבל ההשוואה לחיזבאללה לא קשורה לכלום. זה יהיה אירוע אחר והרבה הרבה יותר מורכב שלא בטוח שתוכל לעשות בלי עזרה.

לי זה מרגיש בדיוק מסוג המהלכים שיכולים להיות אקט של היבריס מסוכן. אני משוכנע שבמע' הביטחון מבינים את הסיטואציה, אבל צורת החשיבה הזו שהדגמת כאן הופכת ליותר ויותר שכיחה ובעיני היא מדגימה בעיקר חוסר הבנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 30, 2024 9:54 am 
Junior

איפה הטילים המדויקים? איפה השמדת בסיסי צהל, התעשיות הביטחוניות, המתקנים האסטרטגיים, 4000 טילים ארוכי טווח ביום על גוש דן, הפסקות חשמל מים? בריק נעלמת???

הורדנו לחיזבאללה את כל הפיקוד הבכיר, את נסראללה בכבודו ובעצמו, את המפקדות הבונקרים הטילים, חוררנו את הדאחיה מי יודע כמה עם אולי מאתיים טון או יותר פצצות. וחיזבאללה בתגובה יורים פה ושם לצפון. הורדנו להם 70% מהטילים? זה באמת קרה תוך עשרה ימים? לא הגיוני שהם מעדיפים לא להגיב, הארגון בקריסה, אין למה לשמור וגם איראן נראה שהפסיקה לאיים. להבנתי פרוסים עשרות אלפי לוחמי חיזבאללה ולא מובן לי למה הם לא יורים בצרורות את מה שנשאר להם

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 30, 2024 10:53 am 
Sophomore

FLASH כתב:
איפה הטילים המדויקים? איפה השמדת בסיסי צהל, התעשיות הביטחוניות, המתקנים האסטרטגיים, 4000 טילים ארוכי טווח ביום על גוש דן, הפסקות חשמל מים? בריק נעלמת???

הורדנו לחיזבאללה את כל הפיקוד הבכיר, את נסראללה בכבודו ובעצמו, את המפקדות הבונקרים הטילים, חוררנו את הדאחיה מי יודע כמה עם אולי מאתיים טון או יותר פצצות. וחיזבאללה בתגובה יורים פה ושם לצפון. הורדנו להם 70% מהטילים? זה באמת קרה תוך עשרה ימים? לא הגיוני שהם מעדיפים לא להגיב, הארגון בקריסה, אין למה לשמור וגם איראן נראה שהפסיקה לאיים. להבנתי פרוסים עשרות אלפי לוחמי חיזבאללה ולא מובן לי למה הם לא יורים בצרורות את מה שנשאר להם

על פי הערכות בצהל כ50 אחוז מהרקטות של חיזבללה הושמדו ונשארו להם בין 50 ל60 אלף רקטות ועוד כמה אלפי כטבמים .כרגע יש בעיה חמורה של פיקוד ושליטה ככה על פי מה שאלון בן דוד אמר אתמול בערוץ 13

בכל מקרה בארהב משוכנעים שבקרוב תהיה כניסה קרקעית מוגבלת ללבנון

https://www.ynet.co.il/news/article/rkmrkjuca

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 30, 2024 11:05 am 
Junior

RREEDDTT כתב:
בצהל טוענים שהנתון ש50 אחוז מהרקטות של חיזבללה הושמדו אתמול לא נכון ולא ברור מי פרסם את הנתון.

מבולבלים? גם אנחנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 30, 2024 11:19 am 
Junior

נביא בעירו כתב:
RREEDDTT כתב:
בצהל טוענים שהנתון ש50 אחוז מהרקטות של חיזבללה הושמדו אתמול לא נכון ולא ברור מי פרסם את הנתון.

מבולבלים? גם אנחנו.

לא יודע מה נכון ומסופקני אם חיזבאללה יודעים

בכאן11 אתמול: בצהל מעריכים שרוב כוח האש שלהם חוסל, מטורף. ארגון טרור ברמה של צבא ממוצע עם חימושים של צבא ממוצע בכוננות שנה, וכתשנו את הפיקוד המחבלים הטילים הכל תוך שבוע וחצי , נראה שאין להם יכולת להגיב

https://www.kan.org.il/content/kan-news/defense/806136/

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 30, 2024 11:29 am 
Junior

אני מאוד מתקשה להאמין שבאמת אין להם את היכולת לשגר. הרי היכולת של החיזבאללה היא די ברורה. היכולות הללו לא היו ברורות רק בעקבות האיומים שלהם, אלא אלו היו גם הערכות המודיעין שלנו עוד קודם, ועכשיו גם רואים כמה המודיעין שלנו נמצא עמוק בתוך הארגון. אני נוטה להאמין שהם עדיין לא קיבלו את האישור לבצע תקיפה בקנה מידה מלא מהאירנים, ששומרים את האופציה הזאת רק למקרה של תקיפה ישראלית על אדמתם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 30, 2024 11:35 am 
Junior

הכל יכול להיות. בדיווח שהובא נאמר במפורש ״יכולות האש״ ואני מניח שלא במקרה בחרו בצה״ל בניסוח המעורפל הזה. ההנחה שלי היא שכמו עם החמושים של חמאס גם הרקטות של החזבאללה זה משהו שמתרבה בקצב שמתחרה בקצב שבו הוא מושמד. כמה רקטות נכנסות במשאית? כמה משאיות נשק נכנסות ללבנון מאז תחילת המלחמה בממוצע ביום? כמה מטוסים נחתו? יש מישהו שיודע לענות על הדברים האלה? אני מניח שלא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 30, 2024 11:41 am 
Junior

לחיזבאללה, ע"פ הערכות שפורסמו בinns, יש 110 אלף (!!!) טילים לטווח של 100 עד 300 קמ. הערכה אחרת מדברת על 60 אלף טילי שיוט. אם הורדת נסראללה (וכל הפיקוד הבכיר. והביפרים. ושיטוח הדחיא הבונקרים והמפקדות) לא מצדיק שימוש עשרות-מאות כאלה כל יום, כנראה שהם במצוקה רצינית נותרו להם כבר הרבה הרבה פחות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 30, 2024 11:45 am 
Junior

בחיזבאללה מנסים לקושש הישג - ירו כטב"ם על אסדת גז, כנראה כריש, שיורט.
בניגוד לתמר שהזרמת הגז ממנו הופסקה בחודש אוקטובר בשל החשש מפגיעה מצד חמאס, אסדת כריש ממשיכה להזרים כרגיל.
אם וכאשר, חס וחלילה, פוטנציאל הנזק מפגיעה שם גדול.
סרטון היירוט: https://www.israelhayom.co.il/news/defe ... e/16535306

נערך לאחרונה על ידי Lakic בתאריך ב' ספטמבר 30, 2024 11:52 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 30, 2024 11:51 am 
Junior

כחלק מהתקיפה על המפקדה של חיזבאללה בביירות, ישראל הצליחה לחסל גם את עלי כרכי שניצל מניסיון חיסול מוקדם יותר.
ועכשיו אנחנו מבינים למה - חיזבאללה מוציא כרזה והוא למעשה השלישי שמקבל את הכינוי "המפקד הגדול" אחרי פואד שכר ואבראהים עקיל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 30, 2024 11:59 am 
Hall of Famer

אני חושב שיש כאן שילוב של כל מיני גורמים שהופכים את ניסיונות בתגובה של חיזבאללה למאוד רופסים.

קודם כל, גם אם ההערכה שלפני המלחמה היו להם 150 אלף רקטות, זה לא אומר שכולן כשירות לשימוש מבצעי, אני מניח שארגון כמו חיזבאללה לא בהכרח מאחסן את כולן בתנאים אופטימליים, בטח שלא את אלו שאמורות להיות זמינות לשיגור מיידי או כמעט מיידי, אין להם בונקרים ומחסני תחמושת ברמה שיש לצה"ל, וגם בצה"ל שמאחסן תחמושת בתנאים (כנראה) טובים יותר, עדיין תחמושת שמתגלה כלא שמישה אחרי אחסנה ממושכת, זה דבר שקיים ולא בשוליים (תחשבו על כמה פעמים אנחנו שומעים על נפלים של פגזים ופצצות). אז גם אם המלאי התיאורטי הוא 150 אלף רקטות, עדיין סביר להניח שרובן לא זמינות לשיגור מיידי אלא צריך לפרוס אותן, ואלו שכן פרוסות בשטח מן הסתם לעולם לא יהיו בכשירות מקסימלית.

מעבר לזה, גם את החימושים שתקינים עדיין צריך מי שיתפעל ויירה, ואת אלו שלא זמינים לשיגור מיידי צריך לפרוס, והאנשים האלו זה דרג הביניים של חיזבאללה שנפגע קשה במתקפת הביפרים. אם לצורך העניין 4000 חיילים וקצינים בחיל האוויר היו נפגעים במתקפה אחת, מרמת מפקדי טייסות, דרך טייסים וקציני חימוש ועד נגדי אחזקה, מן הסתם היכולת של צה"ל להוציא גיחות הייתה נפגעת משמעותית (בטח אם מייד לאחר מכן מח"א ורוב מפקדי הבסיסים והלהקים גם היו מחוסלים), וצה"ל הוא ארגון גדול משמעותית ועם יותר יתירות מחיזבאללה.

שלישית, זה עניין הקשר והתיאום, מתקפת הביפרים ומכשירי הקשר שמה את חיזבאללה בסיטואציה שבה (כנראה) אין לו רשת תקשורת מוצפנת שהוא סומך עליה, אז מפקד שטח נקודתי שמוציא מטח של 5-10-20 טילים זו יכולת שפחות נפגעת במצב כזה, אבל היכולת להוציא מטחים של 100-200 טילים שבאמת יקשו על מערכות ההגנה של ישראל דורשת תיאום בין כמה מפקדי שטח שכאלו שישגרו בו"ז, ואת זה כנראה שאין לחיזבאללה את היכולת לבצע כרגע עד שלא יכשירו אנשים חדשים וימצאו רשתות תקשורת מוצפנת חליפיות.

והנקודה האחרונה היא דיוק, גם כשחיזבאללה מוציא מטחים, אנחנו רואים לא מעט טילים שנופלים בים או בכל מיני שטחים פתוחים, לא יודע אם זו רמת הדיוק האמיתית של הרקטות או שזו יותר בעיה של כוח אדם מיומן, אבל בכל מקרה, זה מוריד מאוד מהאפקטיביות של המטחים האלו ומאפשר למערכות ההגנה ליירט פחות טילים, רק את אלו שבאמת צפויים להגיע לנקודות ישוב או לבסיסים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 30, 2024 1:06 pm 
Freshman

הטקסט הזה מופץ בנוסחים דומים בערוצי הטלגרם:
ציטוט:
מאחורי הקלעים: כך הוחלט על התקיפה העוצמתית נגד מערך הטילים והרקטות של חזבאללה, ועל חיסול נסראללה וצמרת ארגון הטרור

לאחר הכרעת חטיבת רפיח בעזה, בישראל מבינים שחמאס למעשה הוכרע כארגון צבאי, ונלחם כעת כארגון גרילה. לפיכך, ראש הממשלה נתניהו מחליט להעביר את מרכז הכובד לצפון, ומעביר החלטה בקבינט שמוסיפה את החזרת תושבי הצפון לבתיהם בבטחה - באמצעות פגיעה ביכולות הצבאיות של חזבאללה - כמטרת מלחמה.

בעקבות זאת, ראש הממשלה מאשר מיידית את חיסול עקיל.
לאחר מכן, הצבא מציג לדרג המדיני שלוש אפשרויות להמשך המערכה נגד חזבאללה. ראש הממשלה דורש מהם להציג אפשרות רביעית. הצבא מכין שיעורי בית בצורה מצוינת, וחוזר להציג לראש הממשלה את התכנית הרביעית, שאותה ראש הממשלה מאשר. מדובר במבצע "חיצי הצפון" לגריעה משמעותית של מערך הטילים והרקטות של חזבאללה.
צה"ל יוצא לפעולה העצימה בבוקר ה-23 בספטמבר, ומשגר כ-2,000 חימושים לעבר כ-1,500 תשתיות טרור של חזבאללה.

לאחר יומיים של תקיפות עצימות, במערכת הביטחון מבקשים בהתייעצויות הביטחונית להמשיך באפשרות של גריעת היכולות הצבאיות של חזבאללה. ראש הממשלה נתניהו מגיע למסקנה שזה לא מספיק. ראש הממשלה מעלה את הרעיון לחסל את נסראללה מול ראש המוסד. ראש הממשלה סבר שנסראללה הוא "הציר של הציר", והגורם המרכזי בתכנית האיראנית להשמדת ישראל. הוא טען שישנו כעת חלון הזדמנויות דרמטי שחייבים לנצל אותו, ורק אז להמשיך בגריעת היכולות הצבאיות של חזבאללה.

ראש הממשלה מעלה את הנושא גם בישיבת קבינט ביום שני האחרון, אך שר הביטחון גלנט, הרמטכ"ל וראש השב"כ מבקשים לקיים בעניין דיון מעמיק.

ביום חמישי הפתיע ראש הממשלה את גלנט והרמטכ"ל, וכינס התייעצות ביטחונית מצומצמת בעודו באוויר, ממטוס "כנף ציון".
לאחר הנחיתה, קיים ראש הממשלה התייעצות ביטחונית מצומצמת נוספת ממלונו בניו-יורק, ולאחריה כינס את הקבינט לדיון טלפוני מיוחד.
בדיון זה הצליח ראש הממשלה לשכנע את מרבית השרים וגורמי המקצוע, והקבינט הסמיך אותו ואת שר הביטחון לקבל את ההחלטה.

כשעה לפני נאומו באו"ם, ראש הממשלה שוחח שוב עם שר הביטחון ועם הרמטכ"ל, ולאחר מכן נתן את האות "פעל" באופן מיידי למהלך, לצד שר הביטחון. ראש הממשלה עלה לנאום כשהוא מבין את המשמעות ההיסטורית שמתרחשת ברקע, ועם סיום נאומו, בזמן תדרוך לעיתונאים ישראליים בבניין האו"ם, קיבל מידע ממזכירו הצבאי שהפעולה בוצעה, ועזב את התדרוך לטובת דיוני הערכות מצב והמשך ניהול האירוע.

שכחו לציין שברגע האחרון טייסי חייל האוויר השמאלנים ריחמו על נסראללה, אז נתניהו המריא בעצמו לדחייה והפציץ בזרעו העוצמתי את הבונקר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 30, 2024 1:22 pm 
Hall of Famer

נתניהו היה באחד ממטוסי ההפצצה, זה ידוע

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 30, 2024 1:25 pm 
Junior

אני הכי אוהב את הסיסמא שיש אצל חלקים בטוויטר מיד אחרי הצלחה צבאית - "אתם רואים מה קורה כשמיידעים את ראש הממשלה?"

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 30, 2024 1:30 pm 
מנהל פורום

FLASH כתב:
לחיזבאללה, ע"פ הערכות שפורסמו בinns, יש 110 אלף (!!!) טילים לטווח של 100 עד 300 קמ. הערכה אחרת מדברת על 60 אלף טילי שיוט. אם הורדת נסראללה (וכל הפיקוד הבכיר. והביפרים. ושיטוח הדחיא הבונקרים והמפקדות) לא מצדיק שימוש עשרות-מאות כאלה כל יום, כנראה שהם במצוקה רצינית נותרו להם כבר הרבה הרבה פחות

לא לא, אתה עושה סלט ומקשקש.
אין להם 60 אלף טילי שיוט. לא חושב שבכל העולם ביחד כולל סין וארה"ב יש כזאת כמות.
אין להם גם 110 אלף טילים לטווח 100-300.
מתוך ה150 אלף שלהם, מעל חצי הוא לטווח קצר, של עד 40 ק"מ.
הבא בתור זה עד קו גבול חיפה.
ויש ככל הנראה כמה אלפי טילים בודדים לקו חדרה ודרומה מכך.

מה נשאר אחרי כל התקיפות שלנו לא חושב שאף אחד יודע את זה.
יש פה גם משמעות לכמות קני השיגור התקינים שיש בסד"כ. מאוד יכול להיות שיש להם עוד לא מעט טילים במחסנים אבל אין להם את המשגרים לירות אותם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 30, 2024 2:10 pm 
Junior

טילי שיוט כמובן שאין 60 אלף, התכוונתי להערכות על טילים מדויקים

לגבי השאר אני לא יודע איפה בדקת (כלומר, ניכר שסתם המצאת, כי כל הרשת אומרת אותם הערכות +-), אני בדקתי באתר של INNS.
ציטוט:
ישנן הערכות שונות לגבי היקף ארסנל הרקטות והטילים של החיזבאללה. לפי אחת ההערכות המבוססות על פרסומים גלויים, יש לחיזבאללה כ-40,000 רקטות מסוג "גראד" לטווח קצר של 15-20 ק"מ, כ-80,000 רקטות מסוג פאג'ר 3 ו-5, חייבר או ראאד 2 ו-3 לטווחים בינוני-ארוך - עד 100 ק"מ, וכ-30,000 רקטות וטילים מסוג זילזאל או פאתח 110 (M600) לטווחים ארוכים - 200-300 ק"מ. הם גם קיבלו מסוריה מס' מצומצם של טילי סקאד C ו-D בעלי טווח של 700 ק"מ. כמה מאות מטילי הפאתח 110, הנושאים כ-500 ק"ג חומר נפץ, מצוידים במנגנוני ניווט מדויקים מבוססי GPS והם בעלי פוטנציאל דיוק והרס ניכר.

סה"כ, 110 אלף טילים שמגיעים ברובם עד 100 ק"מ (=חדרה), מתוכם 30 אלף עד 200-300 ק"מ. ההערכות האלה מפוזרות ברשת בעשרות מקומות, כולם מבוססות על CIA וINNS.

בקיצור פי 10 מ"אלפי טילים בודדים"
https://www.inss.org.il/he/social_media ... %97%D7%9E/

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 30, 2024 2:14 pm 
Hall of Famer

stavs כתב:
מה זה אומר באופן דומה למה שעשינו לחיזבאללה?
גם איראן כל כך מחוררים מודיעינית מולנו שהם עברו להסתמך על רשת ביפרים ומכשירי קשר שמילכדת?
גם שם אתה יכול לתקוף אלפי מטרות בשעה ולהשמיד אחוז גבוה מטילי הקרקע קרקע שלהם באין מפריע?
אני משוכנע שניתן לערוך באיראן ובהצלחה, אבל ההשוואה לחיזבאללה לא קשורה לכלום. זה יהיה אירוע אחר והרבה הרבה יותר מורכב שלא בטוח שתוכל לעשות בלי עזרה.

לי זה מרגיש בדיוק מסוג המהלכים שיכולים להיות אקט של היבריס מסוכן. אני משוכנע שבמע' הביטחון מבינים את הסיטואציה, אבל צורת החשיבה הזו שהדגמת כאן הופכת ליותר ויותר שכיחה ובעיני היא מדגימה בעיקר חוסר הבנה.

1. אני מקווה שהתכוננו לצורך המבצעי הזה בעשרים השנים האחרונות, כפי שהתכוננו לתקיפות בלבנון.
2. איראן מכוונת את כל המאמצים שלה לאטום. גם היעדר התגובה שלהם נובע ככל הנראה מהרצון להרוויח זמן שיעזור להם בהקשר הזה.
אנחנו צריכים לקחת את זה ברצינות מלאה ולהפיל את מתקני הגרעין שלהם או את המשטר, אחרת מדינת ישראל ואזרחיה נמצאים באיום קיומי אמיתי (שלא נשקף מחמאס למשל או אפילו מחיזבאללה). הפוקוס שלנו צריך להיות על זה. אני מקווה שהכנו פתרונות מתאימים ולא התרשלנו והזנחנו כמו במקרה של הגזרה הדרומית.

אין ספק שזה יהיה מסובך ומסוכן
אבל הסיכון בלא לעשות שום דבר (ברירת המחדל של נתניהו) הוא גדול יותר להערכתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 30, 2024 2:48 pm 
Sophomore

אני לא חושב שזה ריאלי להרוס לאיראן את מתקני הגרעין שלה, לא ישראל, על כל פנים. בטח כשרוסיה, מעצמת הגרעין מספר אחת בעולם, הפכה להיות הידידה הכי טובה שלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 30, 2024 3:02 pm 
Junior

נשמיד גם את רוסיה. ואם במקרה ייבחר עוד ממשל דמוקרטי בארה״ב - נשמיד גם אותו. לא נולד הבנזונה שיעצור את ישראל…

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 30, 2024 4:00 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
זה כן אני כתב:
אני מאוד מתקשה להאמין שבאמת אין להם את היכולת לשגר. הרי היכולת של החיזבאללה היא די ברורה. היכולות הללו לא היו ברורות רק בעקבות האיומים שלהם, אלא אלו היו גם הערכות המודיעין שלנו עוד קודם, ועכשיו גם רואים כמה המודיעין שלנו נמצא עמוק בתוך הארגון. אני נוטה להאמין שהם עדיין לא קיבלו את האישור לבצע תקיפה בקנה מידה מלא מהאירנים, ששומרים את האופציה הזאת רק למקרה של תקיפה ישראלית על אדמתם.

יש סתירה פנימית במה שאתה כותב. הרי המודיעין שלנו הוא-הוא זה שממנו יצאו ההערכות שאם נעיז לעשות לחיזבאללה - לא לאיראן, לחיזבאללה - x או y, נקבל אלפי טילים ביום, נשב ימים בממ'ד בלי חשמל ובלי אוכל, ויהיו לנו מספר חמש ספרתי של הרוגים רק מהטילים.
אם המודיעין שלנו כזה עמוק וידע כל הזמן איפה התחת של נסראללה בכל רגע נתון, אני מניח שהוא ידע משהו גם על הכוונות ותכניות המקרים והתגובות של חיזבאללה.
עשינו לחיזבאללה 8000x ו-10000y, ואיפה התגובה שדובר בה?
לכן אני חושב שזה לא עניין של כוונות. הם זורקים עליהו מה שהם יכולים. למה זה כל מה שהם יכולים? האם זה כי הושמדו טילים? האם זה כי התקשורת שלהם הושבתה בחלקה, והם חוששים שמה שנשאר עוד יתפוצץ? האם זה בגלל שאין אנשים כי הרבה מתו או נפצעו קשה? האם זה בגלל שבלי אצבעות קשה ללחוץ על כפתורים? כנראה שילוב כלשהו של כל אלה או חלקם.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 30, 2024 4:18 pm 
Junior

אני מניח שהמשתנה המכריע בשאלה האם הם יכולים יותר ולא רוצים, או שהם פשוט לא מסוגלים, זה ההערכה של חזבאללה לגבי משך הזמן שבו יידרשו להוציא את ה-200 שיגורים ליום שלהם. נראה לי די סביר להניח שגם אחרי גריעת היכולות והפגיעה ברוב יכולות האש וכו׳ וכו׳, אם חזבאללה היו חושבים שזה היום האחרון למלחמה ומה שלא יירו היום כבר לא יירו, הם מן הסתם היו יכולים לשגר גם כמה אלפים בתוך כמה שעות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 30, 2024 4:30 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
זו לא הייתה הערכת המודיעין לפי מה שפורסם לפני המלחמה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 30, 2024 4:53 pm 
Junior

אני לא מגן על הערכות המודיעין שפורסמו לפני המלחמה. יותר מזה, אני חושב שבניגוד להרבה כותבים פה שמצטטים באדיקות כל נפיחה דובר צה״ל כאילו מדובר בדברי אלהים חיים, הנחת העבודה שלי היא תמיד שהצבא משקר כברירת מחדל. אני מנסה להבין כמו כולם את גודל הפער הזה בין מה שהפחידו ממנו לבין הדרדלה הנוכחי ואני מציע שהסיפור הוא בעיקר שהאינטרס של חזבאללה הוא להמשיך לירות מעט לאורך זמן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 30, 2024 4:56 pm 
Hall of Famer

אני כן צריך לומר שאני די בטוח שאנחנו לא חשופים בתקשורת למלוא הנפח של התקפות חיזבאללה בתקופה הזו. לי באופן אישי יצא לראות שיגור מיירטים בימים האחרונים באזורים שיש בהם מתקנים ביטחוניים ושלא פורסם שהתבצע אליהם איזשהו ירי טילים וגם לא היו בהם אזעקות באותו זמן. זה לא אומר שההתקפות האמיתיות של חיזבאללה שונות בסדרי גודל ממה שמפורסם בתקשורת, אבל כנראה שכן יש יותר ממה שאנחנו מדווחים עליו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 30, 2024 5:23 pm 
Junior

בניגוד לחמאס, רוב השדרה הצבאית שחוסלה אלה כל מיני סבים כאלה בני מאתיים.
עלי כרכי הנבלה, חיזבאללה ציין כי היה מהאחראים על פיגוע לפני 40 שנים:
ציטוט:
היה אחד האחראים לפיגוע הקשה לפני 42 שנה, המכונה "אסון צור הראשון".
"אסון צור הראשון" התרחש בשעות הבוקר של ה-11 בנובמבר 1982.
בפיגוע פוצץ בניין הממשל הצבאי הישראלי בעיר צור וכתוצאה מכך נהרגו 91 בני אדם, מתוכם 34 שוטרי משמר הגבול, 33 חיילי צה"ל ו-9 אנשי שב"כ.

הנקודה שלי היא שלדעתי הם איבדו פה המון ידע, ניסיון וקשרים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 5749 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 225, 226, 227, 228, 229, 230  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: