סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' אוקטובר 02, 2024 1:39 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 38 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: פרינסטון והליקרס
הודעהפורסם: ו' נובמבר 02, 2012 2:03 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
אני מניח שרבים כאן מכירים את התקפת פרינסטון. אותה התקפה חכמה, שדורשת מהשחקנים הבנת משחק, תנועה רבה ללא כדור, תנועה רבה של הכדור וקבלת החלטות מצויינת. היא פותחה בעיקרון בפרינסטון שם השחקנים לא היו מפותחים פיזית או ביכולות הכדורסל שלהם, אבל השכל באמת שהיה לרוב, כך שהדרך הבטוחה להשיג נק' הייתה ליצור מצבים חופשיים וממש לא לסמוך על יכולת אישית. האיש ששם את השיטה על המפה, פיט קאריל, גם עשה גיחה לאן.בי.איי כעוזר מאמן בסאק-טאון המענגת שהציגה וורסיה משלה להתקפת פרינסטון. מאז היו עוד כמה ניסיונות ליישם את השיטה הזאת באן.בי.איי, לא ממש בהצלחה והקריירה של אדי ג'ורדן למשל היא עדות חיה לכך.

האחרון שהחליט שהתקפת פרינסטון היא ההתקפה המתאימה ביותר לקבוצה שהפקידו בידיו הוא הגאון שליט"א מייק בראון, שהביט בקבוצה שלו וראה את רכז הפיק אנד רול הכי גדול שהיה בליגה לצד ג'ון סטוקטון, את דווייט הווארד, סנטר דומיננטי שאפשר לבנות התקפה על הכנסת כדורים עבורו וכמובן את קובי, את יצרן הנק' האינדיבדואלי הכי גדול שהיה בהיסטוריה בערך למעט מייקל ג'ורדן. אני מניח שהוא בדיוק היה באמבטיה כשצעק יוריקה והחליט ליצור שיטת התקפה הכי לא מתאימה שאפשר לחבורה של השחקנים שלו.

במקום קבוצה שנסמכת על הפיק אנד רול של נאש עם הווארד וגאסול, בידודים של קובי או אפילו ללכת לשיטה שכל כך עבדה בעבר בלייקרס, התקפת המשולש, כשאפשר לשים את הווארד בפוסט של המשולש, אבל גם את קובי במיד פוסט, א-לה ג'ורדן, הוא החליט על שיטה שפשוט מעלימה את כל היתרונות של השחקנים שלו. קובי בחיים לא היה ולא יהיה שחקן של תנועה מתמדת ללא כדור. סטיב נאש בשיאו כשהכדור ביד שלו והוא מקבל את ההחלטות, כמעט תמיד אחרי חסימה של איש גדול. נכון להיום מייק בראון הצליח לסרס את הנק' החזקות ביותר של הלייקרס ואני אומר - המשך כך ידידי, או כמו שסר צ'ארלס ברקלי אמר בהקצנה - אם אני צריך עורך דין או רואה חשבון, אני אחפש מישהו מפרינסטון, לא בכדורסל.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: פרינסטון והליקרס
הודעהפורסם: ו' נובמבר 02, 2012 2:19 pm 
Junior

למען ההגינות צריך לומר שהרעיון של לשחק את התקפת פרינסטון הוכנס עוד לפני שנאש הגיע.

מעבר לכך, עד כמה שזכור לי, אדי ג'ורדן היה הנחתה על מייק בראון ולא בחירה שלו.

אני כן חושב שאפשר לשחק את התקפת פרינסטון בלייקרס, בייחוד כשיש לך מוסר גבוה ברמה של פאו. אבל התקפה כזו לא מצריכה רכז כמו נאש או סנטר דומיננטי כמו דווייט. כך שהיא בהחלט מסרסת את היתרונות הטבעיים של שניהם.

מצחיק לומר אבל ללא שתי התוספות החדשות, התקפת פרינסטון בהחלט הייתה יכולה להתאים לליקרס.

אני עדיין חושב שאם יתנו לנאש לנהל את ההתקפה בעצמו, הלייקרס יראו טוב בהרבה. יש לקבוצה הזו כ"כ הרבה אופציות לפרק אותך שזה מדהים איך היא לא הולכת על אף אחת מהן...

בכלל אותי זה הורס שקבוצה עם כ"כ הרבה כלים בהתקפה לא מסוגלת להתקרב ל100 נקודות במשחק. זה פשוט פשע של מאמן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 02, 2012 2:24 pm 
Hall of Famer

אה, אדי ג'ורדן בלייקרס? אז זה מסביר הכול. אופס, אני רואה עוד כישלון אימון אן.בי.איי וגם בוושינגטון בצוות של מייק בראון - ברני ביקרסטאף. גאוני. יש לנו מאמן נכה, אז בוא ונחליש אותו.

פאו גאסול בהחלט שחקן שמתאים להתקפת פרינסטון, אולי הגבוה המתאים ביותר בליגה לכך. עכשיו נשאלת שאלה מאד מסובכת - בקבוצה שמציגה את קובי, הווארד ונאש, ששלושתם לא עובדים טוב בהתקפה הזאת, אתה תלך על התקפה שמבליטה את היתרונות של פאו גאסול? בראון פשוט ענה על השאלה הזאת בחיוב. לפעמים מאמנים יש להם קונספציה והם הולכים איתה וכמו במקרה של רמביס והמשולש במינסוטה הם גם נופלים חזק איתה.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 02, 2012 3:00 pm 
Senior

אני מקווה שמייק בראון ישרוד עד הפלייאוף. בכל אופן המשולש גם כן לא ממש מתאים ללייקרס. גם בלייקרס וגם בבולס לא היה רכז דומיננטי כמו נאש. ג'קסון העדיף רכזים-קלעים שבעיקר מסוגלים לשים את השלשה הפנויה ולשמור טוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 02, 2012 5:15 pm 
Hall of Famer

האמת שבאתי לכתוב את זה, שפרינסטון אופנס שכזה צריך לעבור יותר דרך גאסול (על תפקיד כריס וובר בסקרמנטו).
בכל אופן, הלייקרס לא צריכים פרינסטון אופנס. יש להם 2 שחקנים שמושכים דאבל טים באופן מיידי (הווארד וקובי), פליימייקר עם ראיית משחק מדהימה שהוא במקרה גם אחד הקלעים הטובים בתולדות המשחק (סטיב נאש) ופאוור פורוורד אולסטאר מגוון למדי (גאסול).
השאלה שנשאלת היא למה הכוכבים נותנים לבראון בכלל לעשות מה שהוא רוצה? ראינו איך זה עבד בבוסטון, ראינו איך זה עבד במיאמי. ברגע שהכוכבים השתלטו על העסק והגיעו להבנות בינם לבין עצמם איך הכי טוב לשחק, זה נראה הרבה יותר טוב. לברון, וייד, גארנט וקובי מבינים כדורסל הרבה יותר טוב ממייק בראון או ספולסטרה. אני אולי מקצין את הסיטואציה, אבל גם בבוסטון וגם במיאמי היו ביקורות די קשות כנגד דוק ריברס (לפני האליפות) וספולסטרה (לפני האליפות).

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 02, 2012 6:09 pm 
Hall of Famer

"ראינו איך זה עבד בבוסטון, ראינו איך זה עבד במיאמי. ברגע שהכוכבים השתלטו על העסק והגיעו להבנות בינם לבין עצמם איך הכי טוב לשחק, זה נראה הרבה יותר טוב."

בוסטון לא הייתה ועודה קבוצה של מאמן?
אני לא התרשמתי שהכוכבים עושים מה שהם רוצים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 02, 2012 6:20 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
כלפי דוק ריברס הביקורות היו לא לפני האליפות עצמה אלא לפני עידן שלושת הגדולים. אני לא חושב שבעונה עצמה היו כלפיו ביקורות.

כלפי ספולסטרה היו ביקורות לפני האליפות, והן היו מוצדקות לחלוטין. כמו שמייק בראון חייב את המישרה שלו ללברון, ככה גם ספולסטרה. נראה השנה האם הוא למד משהו משתי עונות החניכה שהיו לו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 02, 2012 6:25 pm 
Hall of Famer

על דוק ריברס טענו שהוא לא יכול אפילו לאמן את גבעת שמואל.
היו הרבה ביקורות עליו, והעונה הסדירה הייתה יותר על השם של גארנט מאשר על דוק ריברס (אם כבר ניתן הרבה קרדיט לטום תיבודו)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 02, 2012 6:33 pm 
Hall of Famer

מי בדיוק טען שריברס לא יכול לאמן את גבעת שמואל? ריברס לקח את מאמן העונה עם אורלנדו הרבה לפני שהוא הגיע לבוסטון ובתקופה שלו בבוסטון לפני הביג-3 הוא היה עם סגל די מזעזע שגם התחלף בערך כל עונה ולא נתן צ'אנס ליצור המשכיות. היו ספקות אם הוא מאמן מספיק טוב כדי לקחת אליפות, זה בהחלט, אבל אני לא חושב שמישהו חשב שהוא מאמן לא ראוי.

ולגבי התקופה שלו עם הביג-3, לפחות ממה שאני שומע וקורא, הם נותנים לו המון קרדיט על ההצלחה של הקבוצה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 02, 2012 6:45 pm 
Hall of Famer

אתם מדברים פה בדיעבד.
זכור לי מצוין (ואני די בטוח שגם ביל סימונס כתב על זה בטוריו) שאנשים קטלו את דוק וטענו שהסלטיקס צריכים למצוא מאמן נורמלי, והיו דיבורים על כך שהשלישייה לא כ"כ שמה על מה שהוא אומר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 02, 2012 6:59 pm 
Hall of Famer

נראה לי שאתה זה זוכר בדיעבד, אם היו דיבורים כאלו הם היו רק בפגרה שלפני עונת הביג-3 הראשונה, ברגע שהעונה התחילה והסלטיקס קרעו את הליגה פחות או יותר, הדיבורים האלו די נעלמו. אולי היה עוד סיבוב קטן שלהם אחרי שהסלטיקס התקשו בתחילת הפלייאוף, אבל שוב, גם זה גווע מהר מאוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 03, 2012 2:31 am 
Hall of Famer

ביל סימונס קרע את ריברס באופן קטלני במיוחד. היום הוא בערך מודה שהוא טעה. הוא מודה שריברס הפך לאחד המאמנים הטובים בליגה, אבל עדיין טוען שהדברים שהוא כתב היו נכונים לתקופה שהם נכתבו. כלומר ריברס היה מאמן ממש מחורבן לפני 2008, אבל בשנה ההיא חלה אבלוציה מדהימה ביכולות האימון של ריברס והוא הפך למאמן מעולה. מצד שני, ביל סימונס גם נתן את הנימוק האולטימטיבי מדוע עסקת הארדן הייתה גרועה לת'אנדר - כי אוהדי הלייקרס כתבו לי שהם ממש ממש מרוצים מהעסקה. לפי ההגיון של סימונס, והוא אמר את זה יותר מפעם אחת, אם אוהדים של קבוצה באופן די אחיד מביעים עמדה מסויימת אז כנראה שהם צודקים. זה לא כל כך מפתיע מכתב שבאופן מוצהר כותב כאוהד מן השורה מצד אחד ומצד שני מחזיק מעצמו מעין בר סמכא, אבל זה קצת שם את הפרשנות של ביל סימונס במקום שלה.

אפרופו ביל סימונס, הוא וג'יילן רוז (האיש עם הפודקאסטים המעולים) הצטרפו לאולפן קדם המשחקים של אי.אס.פי.אן בצוותא עם מג'יק ומייקל ווילבון.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 03, 2012 7:12 am 
Junior

קובי יוצא הערב נגד המבקרים של שיטת ההתקפה החדשה של הלייקרס במילים קשות. stupids הוא קרא להם, לא מבינים את ההתנהלות של קבוצה בליגה.

סטיב נאש היה מנומס יותר, הסביר שזאת דווקא שיטה טובה מאוד לקבוצה שמלאה בכישרון כמו הלייקרס, כי כך כולם הופכים להיות איום בכל התקפה וכולם משתתפים בכל התקפה, כל פעם זה יכול לבוא ממישהו אחר.

אפשר להבין את ההסבר של נאש אל מול הטיעונים שהועלו כאן. לא שהוא הסביר את הטיעונים כאן, זה שהטיעונים כאן היו די זהים לביקורת התקשורתית הרבה בארה"ב שעליה נשאל נאש..

מדברים כאן על הרבה אפשרויות שיש ללייקרס, אבל שוכחים גם שיש בעיה כלשהי עם כל אחד מהם.

כשנאש עושה פיק נ רול עם דוויט או גאסול, קובי עומד בפינה ולא קשור למהלך. קובי לא אוהב להיות לא קשור יותר מדי התקפות, אז מה, תשים את הפיק נ רול הזה כחלק מרכזי מתבנית התרגילים שלך, ותשים את אחד משני ספקי הנקודות הבכירים בליגה, אחד מהשחקנים שהכי מפחיד ומבלגן הגנות, לא מעורב באחד התרגילים המרכזיים שלך, כל כך הרבה התקפות? תעצבן את זה שלא מתבייש להצהיר קבל עם ועדה שזאת הקבוצה שלו?

נשק חזק נוסף זה דוויט בפוסט. מושך דאבל טים קבוע שמייצר מבטים חופשיים לחברים שלו באופן קבוע וגם מייצר נקודות באחוזים גבוהים, כן, גם אם מחשבים את אחוזי העונשין הרעים, הוא עדיין מייצר נקודות באחוזים משוקללים גבוהים. ככה הוא הביא קבוצה קצת מוגבלת לטופ של הליגה שנה אחר שנה.
אבל מה, זה לא מתאים לנאש וקובי וגאסול, לתת כדור לדוויט בבידוד בפוסט ולעמוד לראות אם עושים עליו פאול או שיש דאבל טים ואפשר לקבל כדור החוצה כאילו קובי זה קוונטין ריצ'רדסון.
זה יכול לעבוד למהלכים בודדים פעם ברבע.

יש כמובן גם בידודים לקובי, מה שהוא עושה כל הקריירה בערך. אתם צודקים, ההצלחה כבר הוכחה מספיק.
אבל אתה מנטרל את היתרונות של נאש בדרך הזאת והופך אותו לדרק פישר שצריך לעמוד על הקשת ולחכות אולי לשלשה במקום לנצל את זה שהוא עושה פלאים עם הכדור ביד,
אנחנו כבר יודעים טוב מאוד מה זה עושה לפאו גאסול,
וגם את היתרונות של דוויט אתה מאבד, כי הוא לא חלק מההתקפה.

נכון, בינתיים הדברים לא בדיוק עובדים, אבל המספרים מראים שהם דווקא קולעים טוב יותר ובאחוזים טובים יותר מבעונה שעברה עכשיו עם השיטה הזאת. הבעיה היא באיבודים רבים והחטאות עונשין רבות.
וצריך לזכור שמדברים על שיטה חדשה, שמסתבר שהשחקנים מאוד מאמינים בה, וכן, קצת תמים מצד התותח המפוברק להניח שמייק בראון בא והנחית שיטת משחק והודיע לקובי בריאנט שמעכשיו הוא צריך לעבוד בצורה הזאת. סביר להניח שקובי בריאנט היה הראשון שישב עם מייק בראון כשהאחרון החל לשקול להכניס את השיטה. אין שום סיכוי שזה היה נכנס ללא ברכת הדרך של קובי.

כן, זה יכול להיכשל, אבל תנו זמן. בתיאוריה, השיטה הזאת יכולה להביא לכך שבכל התקפה והתקפה יש לך איום מכל הכיוונים, בכל התקפה זה יכול ללכת למשחק בין גבוהים עם גאסול והווארד או למשחק בין נאש להווארד או קובי שמקבל זריקה נוחה אחרי תנועה או הווארד שמקבל כדור באיזור שאף אחד לא יכול למנוע ממנו לשים סל או לבידוד של קובי אבל אחרי שכל ההגנה זזה והוא תוקף את השחקן שלו באחד על אחד לפני שההגנה יכולה לעזור עליו. אז נראה אותו קצת פחות בבידוד שהוא מקבל כדור לפוסט ומרדים את העולם וזורק פייד על שומר או שניים, חוץ משונאי הלייקרס אני מניח שכולם יישמחו מכך.
תנו לזה קצת זמן, זה דווקא יכול להצליח בגדול.

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 03, 2012 11:13 am 
Hall of Famer

צ'ונסי, אתה שולל כל אחת מהטקטיקות ההתקפיות שעבדה בעבר, כי זה פוגע בשחקן אחר בקבוצה, נניח שזה לגיטימי. אני לא הבנתי מה התקפת פרינסטון כן מוסיפה לקבוצה, למעט למשחק של פאו גאסול. איפה קובי, נאש והווארד מקבלים את מה שהם רוצים וצריכים בהתקפה הזאת?

אתה אמרת שמשחק הבידודים של קובי והכנסות כדורים לפוסט הופכים את נאש לדירק פישר? גם התקפת הפרינסטון עושה את זה. אתה אמרת שמשחק הפיק אנד רול שם את קובי בצד כיוצר? אז גם התקפת פרינסטון עושה אותו דבר בדיוק.

ברור שהלייקרס לא יכולים להפוך לפיניקס סאנס דור ב' בראשות נאש, ברור גם שעם הסגל החדש לחזור לימים של תנו את הכדור לקובי זה מטופש ואל.איי זה לא אורלנדו שמקיפה את הווארד בקלעים. זה בדיוק האתגר של בראון, לנסות לשלב את כל המרכיבים הללו להתקפה אחת. אז מה שהוא עשה זה הוא הוציא החוצה את כל המרכיבים ורקח התקפה שלא מרוויחה שום דבר מהדברים החזקים והטבעיים שהכוכבים שלו עשו כל הקריירה שלהם.

אבל מה אני מתלונן, אמן והלייקרס יחתימו את מייק בראון לחמש שנים נוספות ובעונה הבאה הוא יחליט להשתיל את מבנה ה-T שעבד כל כך טוב בסוף המאה ה-19 בפוטבול או אולי את תרגיל ה-Picket fences היישר מספר האימון של שוטר מהיקורי.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 03, 2012 12:05 pm 
Sophomore

קמתי היום בבוכר עם ההכרה שבצד ההתקפי, הקבוצה שהכי מזכירה לי את הלייקרס מבחינת מבנה הסגל והיכולות היא מכבי תל אביב הגדולה של שאראס.

רכז פיק אנד רול מעולה שהוא גם קלעי טוב שלא יכול לשמור על כיסא, יש.
ווינג אחד שיכול לקלוע כמעט על כל שומר כמעט כל הזמן, אבל גם מסוגל לנהל התקפה - יש.
ווינג שני שנותן הגנה לא רעה, לא ממש מסוגל להוריד כדור אבל תורם בריב' ובדברים הקטנים ויקלע את השלשה החופשית - יש (יש שניים, בעצם)
גבוה מוסר עם קליעה מכל הטווחים, קצת רך אבל ארוך ומאוד חכם - יש
גבוה אתלט, חוסם נהדר, ריבאונדר מעולה עם מיקום טוב וידיים טובות - יש
סופר סאב 3-4 שיכול לקלוע הרבה, מהר - יש.

מכבי ההיא שיחקה את הכדורסל היפה והמענג ביותר שראיתי מימי. שהפאקינג לייקרס ירימו את הטלפון לפיני ובלאט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 03, 2012 2:21 pm 
Hall of Famer

אני חושב שיש משהו מאוד צבוע בתגובות של קובי ונאש. הם לא רוצים להצטייר כיוצאים נגד המאמן, אבל על המגרש מורגש שהשחקנים פשוט לא מאמינים בשיטה. וברגע שלא מאמינים בשיטה, זה ניכר גם בהתקפה וגם בהגנה. שחקן מתוסכל בהתקפה הוא שחקן שיתאמץ פחות בהגנה.

שמעתי את צמד המילים "פרינסטון אופנס" הרבה פעמים, גם בהקשרים של ההתקפה של סקרמנטו, מכבי ת"א של בלאט, וגם הלייקרס הנוכחיים. הכדורסל של 3 הקבוצות הללו שונה לחלוטין זה מזה, ואם כבר הייתי מנחש שכוונת המשורר הייתה זו של סקרמנטו, כלומר ניהול משחק מההיי-פוסט תוך כדי חיתוכים לסל ושימוש בהרבה חסימות לבק-דורים ויצירת מיסמצ'ים, עם נגיעות של פיקנרול ומשחק בין שניים כשצריך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 04, 2012 9:19 am 
Junior

צ׳ונסי, נתת פה איזה ארבע אופציות, וכל אחת מהן פסלת בגלל שהיא מבטלת יתרון של שחקן מסוים. אבל כל העניין הוא שמדי התקפה אפשר לעשות משהו אחר, ככה שגם אם בהתקפה x קובי לא בא לידי ביטוי, בהתקפה שאחריה הוא ייקח את הכדור (או שלא, אבל האופציה קיימת). זו בדיוק הגדולה של הלייקרס הנוכחית. העובדה שיש לה מיליון אופציות מסוכנות בהתקפה שכל אחת מהן נשענת על שחקן אחר, ככה שלהגנה קשה (או לפחות אמור להיות קשה) נגדם.

WTF כתב:
קמתי היום בבוכר

קמת ממש עייף, כנראה... :wink:

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 04, 2012 9:49 am 
Senior

עמוס לב כתב:
...אבל מה אני מתלונן, אמן והלייקרס יחתימו את מייק בראון לחמש שנים נוספות ובעונה הבאה הוא יחליט להשתיל את... ...תרגיל ה-Picket fences היישר מספר האימון של שוּטר מהיקורי.

כל עוד מקפידים על ארבע מסירות אני מניח שזה יכול לעבוד

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 04, 2012 7:00 pm 
Junior

לא פסלתי, אני רק אומר שלכל דרך יהיו חסרונות.

זה לא שאפשר להגיד התקפה אחת יש פיק של נאש-דוויט, אז התקפה אחרי נותנים לקובי כי כרגע הוא עמד בפינה אז עכשיו נשתף אותו, ועכשיו תור פאו כי הוא לא נגע בכדור כמה זמן, והיי, עכשיו תור דוויט כי הוא מתחיל להשתגע שהוא לא נוגע בכדור כשהוא היחיד שאין לו מאץ׳ בצד השני.

יש ספר תרגילים.
אם תבנה ספר תרגילים ותכניס את כל התרגילים שטובים ספציפית לכל אחד, תכניס תרגיל לבידוד לדוויט, לבידוד לקובי, פיקים של נאש,
בראון ייצטרך להיות גננת, לעשות רוטציה של תרגילים כדי שפעם בשלוש התקפות יילכו למישהו אחר וזה בדיחה. או שמגדילים את השימוש באחד מהתרגילים, ואז כאמור אתה מנטרל אופציות והופך סופרסטארים עם אגו עצום ואמונה עצומה ביכולת שלהם לשחקנים ממורמרים שמשולבים בהתקפה רק אחת ל..

אני חושב שבראון הבין את זה (עוד כשזה היה ביינום במקום דוויט), שבקבוצה עם כל כך הרבה כלים ויכולת אי אפשר לתת לשני אולסטארים בצבע להסתכל על קובי מבודד פעם אחר פעם, ואי אפשר לתת לאחד ברמה ובאגו של קובי להיות סט שוטר שעומד בחוץ ומחכה להוצאה מחדירה של נאש או מדאבל על הגבוה,

לכן הוא ישב עם קובי לשיחת דרכנו לאן, והם החליטו יחדיו, אולי בראון שכנע, שהדרך הטובה ביותר שתמקסם את היכולות והפוטנציאל זאת שיטת פרינסטון.

אז יכול להיות שהשיטה תכשל בענק ובראון יעוף לפני חג המולד,
ויכול להיות שכשהם יתחילו לשמור הנצחונות יתחילו להיערם ואיתם גם השיטה ההתקפית תתחיל לזרום יותר.

הטענה שלי היא לא בעד או נגד השיטה והאם היא תצליח או לא,
הטענה שלי היא שאתם לא מסתכלים על כל התמונה, על כך שיש בעייתיות בשיטה התקפית לקבוצה הזאת עם פרינסטון ובלעדיה,

ושאתם לא נותנים שום כבוד לאנשים רציניים.
מייק בראון כבר מספיק שנים בכדורסל ועשה דבר או שניים, כמו לקחת קבוצה של שחקן אחד לטופ של הליגה שנה אחר שנה.

אתם גם לא נותנים כבוד לקובי, כי אין צל של ספק שהוא חלק מההחלטה הזאת על שיטת ההתקפה.

כן, דברים יכולים להכשל, אבל לפחות תנו כבוד לאנשים שהם יודעים מה הם עושים, שזה לא כישלון מועד מראש, שהיו סיבות הגיוניות מאוד ללכת לשיטה הזאת ושהשיטה הזאת יכולה להצליח בענק ללייקרס.
יכולה להצליח, יכולה להכשל, בכל מקרה היה היגיון בבחירת השיטה, ובתיאוריה היא יכולה למקסם את הפוטנציאל של הקבוצה.  

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 04, 2012 7:59 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
הייתי מסכם את העניין כך - היות והפריסנטון שיטה מורכבת היא, ודי בלתי אפשרית להטמעה בתקופה הקצרה של מחנות האימונים - כל הצהרה בקשר לאפקטיביות שלה בלייקרס כרגע לוקה קשות בחוסר נתונים. ניתן לזה חודש-חודשיים ונהיה יותר חכמים. מה שכן, לא יודע באיזו אוניברסיטה המציאו את שיטת ההגנה שלהם שם. האוניברסיטה הפתוחה ?

בחדשות אחרות, נאש הספיק להפצע כבר עם איזה שבר מינורי. משום מה מתחילים לי פלשבקים לעונת הגלאקטיקוס ההיא עם מלון ופייטון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 04, 2012 8:39 pm 
Junior

עכשיו אני כבר מסכים איתך לגמרי.
אגב, ראוי לציין שיש יותר פרוייקטי גלאקטיקוס שכשלו מאשר כאלה שהצליחו.
החיים הם לא איקס בוקס, ובנוסף ליכולת יש גם עניין של אגו וכאלה.
וכמו שלימד אותי בן דודי הדוקטור: התפקיד של סקוטי הוא לא פחות קשה מזה של מייקל.

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 04, 2012 9:11 pm 
Junior

גימל צודק וטועה.

הייתה ביקורת על דוק כמאמן ואני לא חושב שביל סימונס טעה. דוק היה מאמן בינוני למדי. גם לי היו המון ביקורות לגביו ומאוד פחדתי שהוא יחתום אצלנו. הוא היה קרוב יותר מפעם אחת להגיע אלינו בגלל העבר והחיבור לקהילה.

אבל דוק הפך למאמן מצוין. זו לא פעם ראשונה שמאמן הופך למאמן משובח אחרי התחלה מקרטעת או בינונית. רק טפשים לא לומדים ומשתנים.

זה כולל שחקנים ד"א. כמה שחקנים הכרנו שלא ידעו לשמור על מים והיום הם שומרים טובים מאוד או לכל הפחות סבירים.
כמה הגיעו לליגה ללא ג'אמפ שוט או יד מבחוץ והיום הם שארפ שוטרס? זה לא צריך להפתיע כ"כ.

מצד שני אני חושב שאתה טועה בכך שאתה מייחס את ההצלחה של הסלטס וההיט להתאגדות של השחקנים וניהול עצמי שלהם.
דוק וספולסטרה הם מאמנים מצוינים בעיניי. אני חושב שספולסטרה הוא אחד המאמנים הכי אנדרייטד בליגה.
שמירת הלחץ שלו על הפרימיטר היא מהטובות שיש בליגה. לדעתי מיאמי היא קבוצת הגנת הפרימיטר הטובה בליגה וזה לא מפתיע כשפאט ריילי הוא המנטור.
יש לו המון כדורסל ואם מיאמי הייתה משחקת בלי מסגרת של מאמן, אני בספק אם היא הייתה קבוצת הגנה כ"כ טובה.

בטח שהסלטיקס היא לחלוטין קבוצה של מאמן. מאמן שהיה לו את השכל לשנות את התבנית שלו ולהתאים אותה לחומר הקיים. הוא מצד אחד בנה קבוצת הגנה שבנויה לחלוטין על גארנט ומצד שני הוא בנה קבוצה שההתפקה שלה למדה להתבסס על הפלוסים של רונדו ולהעלים את המינוסים המאוד גלויים שלו.

אף אחד לא יכול לומר שבוסטון לא משחקת כדורסל חכם ואני חושב שהוא בהחלט מיוחס אל דוק.

באשר למייק בראון, אני סקפטי אם ממנו נראה את המהפך שראינו מדוק. וכמוהו גם דל נגרו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 12:07 am 
Hall of Famer

תשמע, דוק תמיד היה מוטיבטור נפלא. כבר בתחילת דרכו כמאמן הוא זכה בתואר מאמן העונה עם קבוצה של אורלנדו בראשות בן וואלאס. סביר להניח שדוק השתפר כמאמן, אבל זה לא קשור לביקורת של סימונס. תקרא את הטורים של סימונס ב-2007 ואתה תראה התייחסות אליו כאוויל מוחלט וכמאמן חסר מושג לחלוטין. ב-2008 כולנו ראינו את בוסטון, דוק ידע מה הוא עושה. אז כשאתה אומר שסימונס לא טעה, אתה למעשה טוען שפתאום הוא גילה את האור והתהפך ב-360 באימון שלו. זה כמובן לא רציני. לריברס היו חסרונות כמאמן, עדיין יש לו חסרונות. הוא גם גדל כמאמן, זה בטוח והסיטואציה של קבוצה מנצחת בטח משפרת אותך כמאמן. אבל לא פחות מהשיפור שחל אצל ריברס, חל גם שיפור עצום ביכולת של השחקנים שאותם הוא אימן.

צ'ונסי, מייק בראון מאמן כבר שנים. יש לי כבוד אליו כמאמן הגנתי. זה אולי לא נראה בלייקרס כרגע, אבל הוא יודע איך לבנות הגנה טובה. בצד ההתקפי ראינו את הקבוצות שלו מספיק פעמים. חוסר יצירתיות מוחלט.

לגבי ספר תרגילים שמכיל הרבה, אין עם זה בעיה. יש לך את אחד הרכזים המוסרים הטובים בהיסטוריה, אחד שיודע מה זה לנהל קבוצה, אחד שבא ללייקרס בלי אגו. אתה באמת חושב שסטיב נאש יתעקש על המשחק שלו ולא ידאג לשתף את מי שצריך בזמן שצריך וגם לעסות את האגו של קובי כל אותו הזמן? בעיני זה הדבר הקל ביותר. כמו שרשמתי, אני לא מצפה לראות פיניקס של השבע שניות ומטה, אני כן מצפה שאם מביאים את נאש, אז נותנים לו להיות דומיננטי, כי אחרת עדיף היה להביא את ג'ארט ג'ק, הוא שומר יותר טוב.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 12:26 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
עמוס, תעשה טובה ותתקן מהר את ה360 ל180.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 12:28 am 
Hall of Famer

שלמה שרף הוא המנטור שלי ואני מצטט אותו בכל הזדמנות.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 38 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], kakon3, Lakic ו 12 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה