סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' יולי 02, 2024 2:46 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 50 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' ספטמבר 22, 2020 4:46 pm 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
אנחנו על סף סיום עונת ה-NBA, עונה דיי מטורפת, ואני ואורן לוי הרמנו קמפיין לספר סיכום עונה.

המבוגרים מבינינו בודאי זוכרים את הספרים האלה שיצאו בשנות ה-90, של אריה מליניאק, עופר שלח, מנחם לס ואחרים, שהיו מרכזים לנו את הסיפורים הגדולים מהעונה האחרונה. אז לא היה אינטרנט והספרים האלה היו מקור מידע ייחודי. הם הפסיקו לצאת בערך כשהאינטרנט הפך לנפוץ. אני ואורן רוצים לחדש את המסורת, במתכונת קצת שונה- לא בדיוק מקור מידע חדש כי אם ספר זכרונות, עם הסיפורים והתמונות. משהו במדף הספרים שיהיה נגיש וקל ויזכיר לנו את כל מה שקרה בעונה הזו.

מה יהיה בספר? כל מה שקרה השנה. ערן סורוקה יכתוב על המוות של קובי ואיך הוא השפיע על הליגה, אלון ארד יכתוב על תנועת ה-BLM וגם פרק על ממפיס וג'ה מוראנט. אור עמית יכתוב על איך הניקס הגיעו עד הלום, ואיציק גרינוולד-מבטח יסכם 22 שנות פלייאוף של הספרס, וכמובן אני ואורן נכתוב על מיאמי, מילווקי, בוסטון, טורונטו, דנבר, יוטה, לוקה ודאלאס, הארדן ויוסטון ועד נושאים נוספים. אנחנו נגייס עוד כותב אחד או שניים, אבל זה עדיין בשלבי מו"מ.

1. אני מזמין אתכם לתמוך, להבטיח לעצמכם עותק, ולשתף אחרים.
2. אני מעריך את הידע הרב שיש פה ואשמח לשמוע פידבק על הפרוייקט (גם אתם מתגעגעים לספרים ההם או שאתם חושבים שזה מיותר), וגם על הביצוע. אני פתוח להכל.

הקמפיין נמצא פה:
https://headstart.co.il/project/59890

פה יש פרק ראשון שפרסמנו מתוך הספר (איך לא, על גולדן סטייט). בימים הקרובים נעלה פרק נוסף
https://hazavit.co.il/%d7%9e%d7%9b%d7%95%d7%a0%d7%aa-%d7%94%d7%a0%d7%99%d7%a6%d7%97%d7%95%d7%a0%d7%95%d7%aa-%d7%a0%d7%a9%d7%91%d7%a8%d7%94/

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 22, 2020 4:48 pm 
Hall of Famer

מה יהיה בספר שאין למשל באתר כמו 'הופס'?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 22, 2020 5:02 pm 
Freshman

נורטון כתב:
מה יהיה בספר שאין למשל באתר כמו 'הופס'?

אם אתה שואל ספציפית איזה מידע תוכל לקבל מהספר שאין בהופס, אז לא תגלה בספר משהו חדש. לא יהיו סקופים.

אבל הנה כמה הבדלים:

קודם כל - כותבים שונים, חלק מתקשורת המיינסטרים, וחלקם בעלי בלוגים.

עבודה על ספר שונה מעבודה על בלוג\טור באינטרנט - העריכה ברוב אתרי האינטרנט, גם הגדולים היא מצומצמת. בהופס על אחת כמה וכמה.

אתה תקבל עוד כתיבה, עוד סיפורים בעטיפה אחרת, מכותבים חדשים. תשאל את עצמך כמה תיכנס להופס לקרוא על העונה האחרונה, וכמה מהר הסיפורים ישכחו בדרך לסיפורים חדשים. תשאל את עצמך מה הערך של ספר שיושב על מדף הספרים שעוצר את הזמן ומאפשר לך מתי שנוח לך לחזור לתמונות ולסיפורים. באותה מידה - מה ההבדל בין תמונות דיגטליות שיושבות בזיכרון של מחשב\טלפון לבין אלבום תמונות מודפס. אין לי ספק שהדורות הפחות ותיקים ממני חיים בעולם יותר דיגיטלי ממני, בעיני עדיין יש ערך לספר על המדף, וכמו שכתבתי, העבודה על ספר היא אחרת לחלוטין מעבודה על בלוג\טור. תודה על השאלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 22, 2020 5:38 pm 
Junior

אני תומך(פרקטית, כבר הצטרפתי שבוע שעבר לפרוייקט) בכל יוזמה שמשיבה את הכבוד לספרות המודפסת. בהצלחה!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 22, 2020 5:41 pm 
Hall of Famer

תצוגה על התשובה
מעניין גם מה למדת מספלאש? האם היו קונים? הצליח? היה עניין? האם למדת על התהליך מול המו'ל?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 22, 2020 5:45 pm 
מנהל פורום

יכול להעיד שקניתי את ספלאש, לא קראתי ברצף כמו שאני קורא ספרים בדרך כלל, אבל עלעלתי, קראתי פה ושם וכנראה אעשה זאת שוב, בור נגיד שבדלות החומר של ספרות כדורסל בעברית, כיף שיש ספר כזה

כן, צריכת התוכן הדיגטלית פגעה מאוד בצריכת חומר פרינט, ויש לילות שאני מעדיף להרדם עם פרינט ולא עם דיגיטל, גם מטעמי נוחות וגם מטעמי אור מרצד שמעכב את ההרדמות שלי אחרי הקריאה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 22, 2020 8:18 pm 
Freshman

נורטון כתב:
תצוגה על התשובה
מעניין גם מה למדת מספלאש? האם היו קונים? הצליח? היה עניין? האם למדת על התהליך מול המו'ל?

למדתי כל כך הרבה. נתחיל במספרים:

בקמפיין עצמו מכרתי כ-500 עותקים, וגייסתי כ-55000 שקל. לאחר הדפסת 750 עותקים נשארתי עם 20000 שקל ביד (לפני מיסים) ו-200 עותקים של הספר. אני מוכר כל חודש בממוצע כ5 עותקים.

זה נשמע הרבה כסף, אבל ביחס להשקעה זה לא הרבה (כ-600 שעות עבודה). עדיין זה הרבה יותר ממה שהרווחתי ב-6 שנים בכדור הכתום, בהרבה פחות השקעה.

הנה כמה דברים שלמדתי:
1. עבודה על ספר שונה לחלוטין מטור באינטרנט. מכיוון שספר הוא לנצח צריך להיות מאוד מדוייקים. לא היום\מחר - תאריך מדוייק כי מי יודע מתי קוראים את הספר. אחידות לאורך כל הספר בשמות, מספרים וכו'. אחידות בסגנון. הושקעו בספר כ-200 שעות עריכה (2 עורכים).
2. לא להיות נחרץ לגבי העתיד - אחד הדברים שחשבתי הוא שהווריורס לא יעבירו את דיאנג'לו ראסל בטרייד. יצאתי פיתה. אפשר לפתוח אפשרויות אבל כמה שפחות להתחייב על תוצאה.
3. הכתיבה צריכה להתאים לרמות שונות של הבנה. את הספר קנו גם אנשים שלא כל כך מבינים ב-NBA. רובם בגלל הקשר האישי איתי. צריך להתאים לרמות של מתחילים ומתקדמים (כי הם הקהל האמיתי).
4. יש דרישה לתרבות ספורט. מצד שני בודקים את הכותבים בציציות. אני חושב שאם שרון דוידוביץ' או ערן סורוקה או מישהו אחר מתקשורת הספורט היו מרימים ספר, הם היו מגיעים ליותר מכירות יותר בקלות.
5. רוב העבודה היא בשיווק ובמכירות. זה לא עסק פשוט בכלל.
6. להנות מהתהליך - אי אפשר להבטיח תוצאה, אז לפחות להנות מהדרך.
7. לקפוץ למים. יצליח - נהדר. לא יצליח - לעשות הפקת לקחים ולהמשיך לפרוייקט הבא.

בעיני ספלאש הוא הצלחה. קיבלתי המון מחמאות. במפתיע כמעט לא קיבלתי פידבקים שליליים (הכי הרבה היה לא קראתי), בעיקר כי אנשים לא אוהבים לקטול אותך בפנים שלך. אני שמח לכל פידבק. אפשר ללמוד המון מפידבקים שליליים.

לגבי העבודה מול מו"ל - אני הוצאתי את הספר באופן עצמאי. מו"ל מרכז את הכל ונותן לך שירות, אבל השירות הזה עולה ביוקר. בין 10000 ל-15000 שקל. מכיוון שספלאש היה במרווח קטן, העדפתי לעשות את זה לבד. אפשר לעשות הכל לבד למעט הפצה לחנויות. בשביל זה חייבים לכל הפחות מפיץ. מצד שני הפצה לחנויות היא לא רווחית - כל העלות עלי, ובסופו של יום אני מקבל בחזרה כ-30% ממחיר המכירה. זה גרושים וסיכון גדול. אם החנויות לא דוחפות את הספר ולא מכניסות אותו למבצעים, הוא לא יימכר. אם כן שולי הרווח קטנים משמעותית.

אם מישהו חושב להוציא ספר אשמח לסייע ולנדב עוד מידע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 22, 2020 8:19 pm 
Freshman

uriel17 כתב:
יכול להעיד שקניתי את ספלאש, לא קראתי ברצף כמו שאני קורא ספרים בדרך כלל, אבל עלעלתי, קראתי פה ושם וכנראה אעשה זאת שוב, בור נגיד שבדלות החומר של ספרות כדורסל בעברית, כיף שיש ספר כזה

כן, צריכת התוכן הדיגטלית פגעה מאוד בצריכת חומר פרינט, ויש לילות שאני מעדיף להרדם עם פרינט ולא עם דיגיטל, גם מטעמי נוחות וגם מטעמי אור מרצד שמעכב את ההרדמות שלי אחרי הקריאה

אני קורא בין השורות שהספר לא סחף אותך. אשמח אם תפרט. עוד לא כתבתי את הספר הבא, אפשר ללמוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 23, 2020 10:14 am 
מנהל פורום

לתפיסתי, לפחות הספר הזה למרות הסגנון הסיפורי שלו הוא "ספר עיון" כלומר אין פה איזה עלילה רקומה או ביוגרפיה שאני נוהג לקרוא ברצף
הספר בסדר גמור, זאת פשוט הדרך שלי לקרוא ספרים שאת רוב מה שכתוב שם אני כבר יודע

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 23, 2020 10:36 am 
Senior

uriel17 כתב:
לתפיסתי, לפחות הספר הזה למרות הסגנון הסיפורי שלו הוא "ספר עיון" כלומר אין פה איזה עלילה רקומה או ביוגרפיה שאני נוהג לקרוא ברצף

אולי בספר סטף עובר את קווין לאב ושם לייאפ?

באופן אישי אני הפוך מהנוסטלגים לספרות המודפסת. אין לי עניין בלהחזיק ספר פיזי ביד, אבל אני מבין את אלו שאוהבים את זה. בהצלחה שיהיה ואתה יכול להוסיף את המאה דולר שאתה חייב לי מפנטזי ב-2012 למאמץ :)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 23, 2020 10:56 am 
מנהל פורום

לא, לא
המקום שהשארתי לפרינט לא מטעמי נוסטלגיה, פשוט גיליתי המסך שהמרצד חודר לי לתוך השינה, לכן עברתי לקינדל או פרינט, או אודיו לפני השינה
בכלל האדיו בוק הולכים ותופסים מקום גדול יותר בחיי ההולכים ונגמרים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 23, 2020 11:19 pm 
Freshman

Yuval כתב:
uriel17 כתב:

אולי בספר סטף עובר את קווין לאב ושם לייאפ?

באופן אישי אני הפוך מהנוסטלגים לספרות המודפסת. אין לי עניין בלהחזיק ספר פיזי ביד, אבל אני מבין את אלו שאוהבים את זה. בהצלחה שיהיה ואתה יכול להוסיף את המאה דולר שאתה חייב לי מפנטזי ב-2012 למאמץ :)

יש גם גרסה דיגטלית :-) נשלח לך בשביל התמיכה :-)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 24, 2020 1:31 pm 
Sophomore

יש כאן מישהו שמעוניין בתמורה של 15 עותקים+הרצאה? נסגור ככה קבוצת רכישה פלוס ערב מפגש סלניוז במכה אחת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 24, 2020 3:05 pm 
Junior

הרצאה לחברי סלניוז לא תיגמר טוב. אחרי המשפט השני יתחיל ויכוח ארוך, אנשים ייעלבו, כסאות יעופו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 24, 2020 7:51 pm 
Freshman

stpsg כתב:
הרצאה לחברי סלניוז לא תיגמר טוב. אחרי המשפט השני יתחיל ויכוח ארוך, אנשים ייעלבו, כסאות יעופו.

יש לי כדורי ספוג, אני אביא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 24, 2020 9:28 pm 
Sophomore

stpsg כתב:

בוא נגיד את זה ככה שגיא, אל תזכיר את שאראס וסולומון בהרצאה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 25, 2020 3:51 pm 
Freshman

אין שום סיכוי שאני אזכיר אותם...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 26, 2020 11:48 pm 
Junior

ואל תזכיר את פילדלפיה והפרוסס, את קובי והאם הוא היה הבסט קלוזר אין דה גיים, בלי השוואות היסטוריות של ווייד לגדולים אחרים ועדיף גם לא לדבר על לברון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 27, 2020 6:44 am 
Hall of Famer

גם אל תזכירו תקרת שכר.

אתה כן יכול להראות לכולם ציוץ בטוויטר שבו ירון ארבל כותב "בום בום בום", זה יעסיק אותם לכמה דקות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 06, 2020 11:02 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

רק עכשיו שמתי לב לפרויקט בפייסבוק. כמישהו שמאוד מתגעגע לספרים של הניינטיז אשמח לתרום.
dice כתב:
יש כאן מישהו שמעוניין בתמורה של 15 עותקים+הרצאה? נסגור ככה קבוצת רכישה פלוס ערב מפגש סלניוז במכה אחת.

אני מאוד הייתי שמח להיות נוכח בהרצאה, רק שאין לי מה לעשות עם 15 עותקים של הספר. השאלה אם באמת אפשר לעשות קבוצת רכישה ככה? בשביל ההרצאה + 15 עותקים צריך להשקיע (מינימום) 1500 ש"ח, האם זה אומר שאם נתאגד 15 איש וכל אחד ישקיע 100 ש"ח אפשר יהיה לארגן הרצאה ל-15 איש וכל משתתף יקבל עותק? (העלות של עותק מודפס היא 85 אז זה עושה סוג של הגיון כלכלי... כמובן אם לוקחים בחשבון שהכותבים ירצו פרקטיקלי בחינם) או שזה חייב להיות לפחות 1,500 לאדם?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 07, 2020 9:27 am 
Freshman

sir charles כתב:
רק עכשיו שמתי לב לפרויקט בפייסבוק. כמישהו שמאוד מתגעגע לספרים של הניינטיז אשמח לתרום.
dice כתב:

אני מאוד הייתי שמח להיות נוכח בהרצאה, רק שאין לי מה לעשות עם 15 עותקים של הספר. השאלה אם באמת אפשר לעשות קבוצת רכישה ככה? בשביל ההרצאה + 15 עותקים צריך להשקיע (מינימום) 1500 ש"ח, האם זה אומר שאם נתאגד 15 איש וכל אחד ישקיע 100 ש"ח אפשר יהיה לארגן הרצאה ל-15 איש וכל משתתף יקבל עותק? (העלות של עותק מודפס היא 85 אז זה עושה סוג של הגיון כלכלי... כמובן אם לוקחים בחשבון שהכותבים ירצו פרקטיקלי בחינם) או שזה חייב להיות לפחות 1,500 לאדם?

15 ספרים + הרצאה = תשלום אחד של 1500 ש"ח. לא כל אחד צריך לשלם אותו, צריך לשלם אותו פעם אחת, ואכן אם תגייס עוד 14 אנשים לכל אחד זה יהיה 100 שקל. הרעיון הוא להוציא לפועל מכירה אחת גדולה במקום 15 קטנות. אני מבטיח שנארגן משהו אינטימי וכיפי. בקבוצה כזו אפשר גם לדבר על נושא ההרצאה כי אני בטוח שהידע פה עובר את הידע הממוצע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 07, 2020 10:15 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

שגיא רפאל כתב:
sir charles כתב:
dice כתב:

15 ספרים + הרצאה = תשלום אחד של 1500 ש"ח. לא כל אחד צריך לשלם אותו, צריך לשלם אותו פעם אחת, ואכן אם תגייס עוד 14 אנשים לכל אחד זה יהיה 100 שקל. הרעיון הוא להוציא לפועל מכירה אחת גדולה במקום 15 קטנות. אני מבטיח שנארגן משהו אינטימי וכיפי. בקבוצה כזו אפשר גם לדבר על נושא ההרצאה כי אני בטוח שהידע פה עובר את הידע הממוצע.

אני בעד. עוד מישהו בעניין?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 07, 2020 1:09 pm 
מנהל פורום

כבר שמתי את ה100 שקל, אתה יכול לספור אותי כאחד מה15?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 07, 2020 1:51 pm 
Junior

sir charles כתב:
אני בעד. עוד מישהו בעניין?

Count me in

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 07, 2020 2:00 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

uriel17 כתב:
כבר שמתי את ה100 שקל, אתה יכול לספור אותי כאחד מה15?

השאלה איך בדיוק נעשה את זה מבחינה טכנית? אני חשבתי על לפתוח קבוצת פייבוקס אליה כל אחד יעביר תשלום (100 ש"ח או יותר, לבחירתכם) ואת הסכום הכולל אני אשקיע בהדסטארט (וכמובן שבמידה ולא יגיעו ליעד אחזיר לכולם את ההשקעה). העניין הוא מה עושים בדיוק במצב הזה של מישהו שכבר השקיע ומעוניין בהרצאה. הרי הוא לא יכול למשוך את ההשקעה חזרה ומצד שני לא ישלם שוב... יש למישהו רעיון?

כמה פה מעוניינים בכלל? אני, אוריאל, שקי, Dice, עוד מישהו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 50 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: עופר האדום ו 15 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה