סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' מאי 27, 2024 6:20 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 28 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: סלובניה - ישראל, 19:00
הודעהפורסם: א' פברואר 25, 2024 1:28 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
אחרי ה - V הראשון נגד פורטוגל בחוץ וללא רומן סורקין, הנבחרת כבר בסלובניה לקראת המשחק הערב נגד הנבחרת המקומית.
סלובניה קצת התקשתה מול אוקראינה, אבל במחצית השניה פתחה מבערים וניצחה בהפרש דו ספרתי - 14 נקודות. פרפליץ' עם 30 נקודות בלט מעל כולם בנבחרת הסלובנית.

עם כל הכבוד לניצחון החשוב נגד פורטוגל, 23% משלוש ו - 68% מהעונשין, 18 איבודים ו - 15 ריבאונד התקפה של היריב, כנראה שלא יביאו לנו ניצחון היום. צריכים לבוא מרוכזים יותר ולצמצם משמעותית את כמות הטעויות בהתקפה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 25, 2024 1:41 pm 
Hall of Famer

הסלובנים ניצחו 73-87 את האוקראינים אצלם בבית (כלומר עוד יתרון שלהם הוא שלא טסו בין המשחקים, וגם אף שחקן שם לא עבר את ה-30 דקות וכו').
בוקסקור - https://www.fiba.basketball/eurobasket/ ... b=boxscore
תקציר מקיף - https://www.youtube.com/watch?v=TnVfugGslE0

האוקראינים הובילו מרבית המחצית הראשונה, אבל אז השלשות החלו להיכנס: פרפרליץ' (קלע גם 14/15 מהקו... סך הכל 30 נקודות) ובלאזיץ' 4/9 כ"א. סך הכל 12/27 (44%) קבוצתי.
יש להם גם כבר תקופה את מייק טובי החביב כמתאזרח בעמדת הסנטר: 11 נקודות, 9 ריבאונדים.
האולם נראה באווירה חביבה שכזאת, אבל לא ביתית/עוינת במיוחד.

מילה על האוקראינים - יש שם רכז שנראה פיזית (וגם קצת בתנועות...) כמו תיאודוסיץ' - אלכסנדר קווילאר (Kovliar), שתרם 23 נקודות ו-8 אסיסטים (יפים לעין יש לומר).
בן 21.5, העונה פעם ראשונה "יוצא החוצה לבמה מרכזית" באוברדוירו, הנאבקים בתחתית בספרד. מספרים לא משהו ברמת הקבוצה: 16 דקות בממוצע, 6.2 נקודות, 1.9 אסיסטים (רק 26% לשלוש, וגם 1.7 איבודים).
אני כעת "שמתי עליו עין". נראה אם עוד ייצא ממנו משהו...

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 25, 2024 1:48 pm 
Junior

מעניין מה יהיו השינויים בחמישייה שלנו, מעבר למחליף לסורקין.
בלייזר וזוסמן פתחו בחמישייה אבל היו די חלשים וקיבלו פחות דקות ממנקו וטימור, מעניין אם נראה שינוי בחמישייה.
בקו הקדמי המחליף הטבעי של סורקין זה שגב, אבל אני לא פוסל שיפתחו עם נמרוד לוי לצד גינת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 25, 2024 3:41 pm 
Sophomore

יש כבר פוסט על הנבחרת:

viewtopic.php?f=1&t=20013&start=175

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 25, 2024 8:11 pm 
Sophomore

פתיחה מצוינת, 10-2 לנבחרת.
לדעתי כל הדיון סביב ים מדר הוא בעיקר עניין של טעם. יש אנשים שחשוב להם שהרכז, בבסיס שלו, יהיה אחד שיהפוך את האחרים הטובים יותר. ים מדר יסיים עם הארבעה האסיסטים הרגילים, אבל לא סביב זה נסוב המשחק שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 25, 2024 8:19 pm 
Sophomore

רבע ראשון נפלא, 20-8 לישראל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 25, 2024 8:23 pm 
Sophomore

הסלובנים פשוט מצחינים את המגרש, מדר נהדר, גינת כמובן והבטחון נבנה ככל שהשלשות שלהם עפות החוצה.

נמרוד לוי זה שחקן לא קל לצפייה. אני לא מתלונן, רק מעיר שיש לי עכשיו 3.5 שנים מזה ומבקש מהיקום לגלות אמפתיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 25, 2024 8:39 pm 
Sophomore

פוזשן ראשון לתוך רבע שני, ישראל הובילה 14. עכשיו 3:33 לסוף הרבע וסלובניה בפלוס 3 עם הכדור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 25, 2024 8:44 pm 
Sophomore

רבע ראשון סלובניה הסריחו את הפרקט, נהננו, רצנו, לקחנו סיכונים. ברגע שהשלשות התחילו להיכנס, לחמי היה חייב להורות לנבחרת להאט את הקצב, לשחק פנימה לגינת שינהל משם את המשחק עם התקפות ארוכות, עם ריבאונד קצר. לא ננצח פה בכדורסל יפה וקצבי. טעות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 25, 2024 8:47 pm 
Sophomore

יורדים למחצית בפיגור 3. אנחנו במשחק, אפשר לעשות את זה הערב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 25, 2024 9:02 pm 
Sophomore

לא ננצח נבחרת ברמתנו שרצה כבר כמה שנים, עם נבחרת שנפגשה לפני יומיים בשרוול בנתב"ג. אבל זה גם ככה לא משחק חשוב. אני אסתפק בלראות קצת פייט, הרבה נועם יעקב ואת בל"ח מגיב לבורדל שהולך בריבאונד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 25, 2024 9:11 pm 
Sophomore

xalmon כתב:
לא ננצח נבחרת ברמתנו שרצה כבר כמה שנים, עם נבחרת שנפגשה לפני יומיים בשרוול בנתב"ג. אבל זה גם ככה לא משחק חשוב. אני אסתפק בלראות קצת פייט, הרבה נועם יעקב ואת בל"ח מגיב לבורדל שהולך בריבאונד.

כן, אבל להיות בפיגור 25 נקודות מתחילת הרבע השני עד 3 דקות לתוך הרבע השלישי...לא לעניין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 25, 2024 9:20 pm 
Sophomore

כן, הפייט נגמר. רוצים לחזור הביתה בריאים, גם ספרד זרקה משחק בחלון הזה, גם גרמניה, מילא.

פרפליץ' שחקן מיוחד, כאילו חסרה לו דרגת חופש או משהו, מין צריח בשחמט. במשחקים כמו היום לא ברור למה הוא כבר לא ביורוליג, במשחקים אחרים לא ברור איך הוא מצליח לעלות לבד במדרגות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 25, 2024 9:25 pm 
Hall of Famer

xalmon כתב:
הסלובנים פשוט מצחינים את המגרש

צריך להגיד שההתחלה שלהם הייתה ממש תקדימית, ברמה של "אחד ל-"
קודם כל הדאנק הפנוי שהוחטא אחרי הוצאת חוץ...
החטאת שלשות פנויות (בפרט, התחילו עם 0/11)
כמה מסירות רוחב מאוד עצלות שזוסמן וזיו יירטו
כמובן שקרדיט צריך ללכת גם לחבר'ה שלנו, שנראו באותן הדקות לגמרי כמו "שלם הגדול מסך חלקיו"
גינת הכי טוב אצלנו בינתיים לדעתי, בוודאי התקפית (הציל כמה התקפות ממש תקועות עם "אילתורים")

אחרי זה "המשחק נהיה יותר הגיוני" - פתאום כמה שלשות נכנסו להם, דימץ ולאחר מכן טובי התחילו לשלוט בריבאונד התקפה וכו'
במובן מסוים המשחק הזה (שעדיין יכול להיגמר צמוד איכשהו) רק מחדד את הפערים לטעמי, כי היינו צריכים באמת רבע ראשון הכי חריג שיש, בכדי בדיעבד להישאר במשחק (בניסוח אחר - הם ברבע הראשון היו הרבה יותר גרועים מאשר אנחנו ברבע השני)

24.4.2012

נערך לאחרונה על ידי shmueliki בתאריך א' פברואר 25, 2024 9:47 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 25, 2024 9:29 pm 
Sophomore

אני מחבב את גור שלף, אבל הוא חייב להפסיק עם הניתוח האנתרופולוגי של העם הסלובני שמבוסס על שיחה אקראית שהוא ניהל פעם עם יורי זדובץ. הנאיבים האלה לא ניצחו אותנו פעמיים על הבאזר בגמר נבחרות עתודה?

ורסקין חייב להירגע, הוא תחת הרושם שזה משחק מס' 7 בגמר המונדיאל נגד איראן. משחקים פה על כלום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 25, 2024 9:34 pm 
Hall of Famer

רציתי לכתוב זאת גם כשהובלנו יפה, אבל לא הייתה לי גישה נוחה לכתוב:
אני לא אוהב ששחקנים כמו גינת ומדר יורדים לספסל לפוזשן או שניים וישר חוזרים. למה זה טוב
עד עתה שוחקו 30 דקות
גינת שיחק 28.5, מדר 26.5
וזה כאשר ברמה הפרסונלית גרידא - כמה שחקנים אחרים ביום סביר ומעלה: זיו, טימור, זוסמן וכו'

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 25, 2024 9:44 pm 
Hall of Famer

אחלה יפתח זיו
מאמץ אדיר
4 חטיפות כבר

xalmon כתב:
פרפליץ' שחקן מיוחד, כאילו חסרה לו דרגת חופש או משהו, מין צריח בשחמט. במשחקים כמו היום לא ברור למה הוא כבר לא ביורוליג, במשחקים אחרים לא ברור איך הוא מצליח לעלות לבד במדרגות.

אני "קליינט קל" מעצם עיסוקי בשחמט - אבל זה באמת גדול :co_ol:

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 25, 2024 9:53 pm 
Hall of Famer

נמרוד לוי כבר משחק שני רצוף עם הפלוס-מינוס הכי טוב, והמדד הכי גרוע..... מסקנה - תנו לו לשחק הרבה, הוא יהיה נורא אבל לפחות הקבוצה תרוץ טוב....

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 25, 2024 10:03 pm 
Hall of Famer

עוד פעם רסקין (כמו בכל הפסד כמעט של מכבי ביורוליג): "תחושה של החמצה, היה צריך לעקוץ כאן"
הוא ראה את אותו משחק כמונו?
(אני לא טוען שהסלובנים בלתי מנוצחים, אבל אחרי משחק כזה צריכים להיות צנועים ולהבין את הבדלי הרמות, ולא לקונן על החמצה...)

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 25, 2024 10:42 pm 
Freshman

קו חוץ של בלאט (1) ומדר (2) יכול לעבוד טוב מאוד התקפית.
אין לנו גארד בעמדה 2 עם קליעה יציבה ויכולת יצירת מצבים לעצמו.
אבל בחירת השחקנים נראית תמוהה.
בלאט וברתולומיאו , שהם אולי שני הגארדים הטובים שיש לישראל להציע, לא בנבחרת ???
גם בעמדה 3 אין ממש קלעי בטוח ויציב.
מנקו מאוד יהיר וחושב שהוא קלעי באנקר , לוקח זריקות מהשלוש כאילו שהוא סטף קרי.
זוסמן זה סיוט חסר בטחון ובלייזר לא בכושר.
כך שאין לנו אופציית קליעה יציבה מבחוץ.
למה שמחון אף פעם לא מקבל הזדמנות ? מכיוון שהוא לא מקושר עם הגדולות ?
האם הבחירה לאזרח את קרינגטון ( ואני אוהד הפועל ירושלים , כן ?) היא הבחירה המתבקשת והחכמה
ולא לאזרח סנטר ( 5) זר חזק וטוב ?
לבית הלחמי הפתרונות.
ושאלה אחרונה : האם אריאל בית הלחמי ( שעבד מאוד יפה בעתודה ) הוא הבחירה הכי טובה לאמן את נבחרת ישראל ?
לאיגוד ההזוי שלנו הפתרונות.
בכל מקרה, הנבחרת נראית נורא.

נערך לאחרונה על ידי הודי בתאריך א' פברואר 25, 2024 10:45 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 25, 2024 10:44 pm 
Hall of Famer

ציטוט:
אין לנו גארד בעמדה 2 עם קליעה יציבה ויכולת יצירת מצבים לעצמו.

ציטוט:
האם הבחירה לאזרח את קרינגטון ( ואני אוהד הפועל ירושלים , כן ?) היא הבחירה המתבקשת והחכמה
ולא לאזרח סנטר ( 5) זר חזק וטוב ?

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 25, 2024 11:03 pm 
Sophomore

לדעתי מגזימים פה. בטח בהתחשב בזה שסורקין נפצע, בלאט לא פה ואין כרגע מתאזרח, הנבחרת עשתה את המוטל עליה עם ניצחון חוץ על פורטוגל. כנראה שהדרך שבה הפסדנו לסלובניה, השאירה טעם חמוץ יותר מאשר הפסד רגיל לנבחרת עדיפה.

נערך לאחרונה על ידי Lakic בתאריך ב' פברואר 26, 2024 12:42 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 26, 2024 12:36 am 
Hall of Famer

עכשיו אלי סהר On camera בחדשות הספורט פחות או יותר אמר שתמיר בלאט לא רצה לבוא לנבחרת, ושהוא כבר יחזור לשחק השבוע (מחרתיים נגד רמת גן? בחמישי נגד אלבה? אגב ערוץ הספורט שמו אותו כדמות המובילה בפרומו של המשחק, ברור שגם בגלל עברו באלבה, אבל עדיין זה קצת מעניין...).
אני לא טוען שהוא היה כשיר ב-100% (מי מהשחקנים כן תחת עומס משחקים שכזה?), אבל סביר ש"היה לו נוח" לצאת למנוחה/טיפולים דווקא בעת הזו.

כזכור, היה פודקאסט עם בית-הלחמי בתחילת החודש, ולאחר האזנה רשמתי את הדברים הבאים:
shmueliki כתב:
כששאלו אותו על עמדת הרכז עם ים מדר, תמיר בלאט ונועם יעקב - הוא הגיב שלא בטוח שאלו השחקנים שיהיו... לאחר מכן דיבר עוד ועוד על ים מדר, שהוא הרכז הראשון בהגדרה, שהנבחרת היא "שלו" וכו'. זה עוד יותר מחזק אצלי את העובדה שבלאט (שלא הוזכר עוד כלל בהמשך השיחה, בניגוד לשחקנים אחרים כמו טימור, גינת, נמרוד לוי, סורקין וכו') לא יהיה בסגל.

אפשר גם לשאול מה יצא לבית-הלחמי מלהצהיר כך ש"זו הנבחרת של ים מדר, נקודה", אבל זה כבר ניואנס אחר.

עוד קצת על המשחק - איכשהו בסוף כמה פרמטרים חשובים התיישרו למה שהיינו חושבים שיהיו טרם המשחק:
1. 18 ריבאונדים בהתקפה לסלובנים (לעומת 24 ריבאונדי הגנה שלנו), כאשר בצד השני זה 9-30 להם. סורקין אגב כנראה היה תורם לנו עוד איזה 2 ריבאונדים בהתקפה, אבל אני בספק כמה היה מוריד מאותם 18 תחת הסל שלנו (הוא הרי לא מצטיין בריבאונד הגנה).
2. הסלובנים שהתחילו עם 0/11 לשלוש, המשיכו עם 12/29 (שזה למעשה "האחוז הצפוי שלהם", בטח בבית), ובסוף איכשהו זה הסתיים עם 12/40.
3. באיבודי כדור ייצרנו יתרון של 11-16, אבל אני מניח שכל הפער הנ"ל הוא מהרבע הראשון.

נתוני הקליעה שלנו ממש מוזרים:
1. 6/15 מהעונשין (טימור 1/4, גינת 0/2).
2. 5/32 לשלוש (מדר 1/8, לוי 0/5).
3. מנגד אנחנו עם 76% פסיכיים לשתי נקודות, וזה כמובן ללא אף משחק פוסט-אפ של ממש וגם ללא ריבאונד התקפה יוצא דופן... כמובן היו פה כמה וכמה סלים קלים במתפרצת ברבע הראשון, אבל חוץ מזה, מפילוח זריקות בקישור המצורף, נראה שקלענו איזה 8/9 פסיכי ב"חצי מרחק/שתיים ארוך" - שזה לא צפוי מהכיוון ההפוך לסעיפים הקודמים.
https://www.fiba.basketball/eurobasket/ ... shot_chart

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 26, 2024 3:09 am 
Hall of Famer

במשחק המקביל פורטוגל מפתיעה (אני מניח) עם ניצחון על אוקראינה, במשחק ששוחק בריגה.
ראיתי את הרבע האחרון - דווקא אחלה משחק ודרמה, הסתיים 77-79, לאחר שהאוקראינים לא הצליחו להגיע למצב זריקה בהתקפתם האחרונה (ולאחר איבוד לא הצליחו לבצע עבירה).
המתאזרח וויליאמס עם 5 נקודות גדולות בדקה האחרונה (דווקא אחרי משחק לא טוב שלו, סיים רק עם 8 נקודות סך הכל). הפורטוגולים קלעו 12/26 לשלוש, אפרופו המשחק שלהם מול ישראל...
שמחתי לראות שאצל האוקראינים הרכז שתפס לי את העין - אלכסנדר קווילאר, נתן עוד משחק טוב של 17 נקודות ו-10 אסיסטים. נראה אותו מול ים מדר מתישהו...

התוצאה קצת מסבכת את הבית, ובפרט אותנו.
פתאום אולי לא יהיה מספיק (למרות שסביר שכן) לנצח פעמיים את הפורטוגלים. בנובמבר אנחנו פעמיים מול אוקראינה תוך 3 ימים (אולי שווה יהיה לקיים פעמיים באותו המקום?! אפילו כסולידריות עבורם באם אנחנו נוכל לארח והם לא...). אני מניח שניצחון והפסד (אפילו עם נחיתות בהפרשים) יהיה מספק עבורנו מבחינת "שיפור סיכויי העלייה" גרידא.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 26, 2024 9:25 am 
Sophomore

יש משמעות למיקום בבית? דירוג לאליפות וכאלה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 28 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], Majestic-12 [Bot], rony ו 6 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה