סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' אוקטובר 02, 2024 7:34 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 114 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: ישראל - פורטוגל
הודעהפורסם: ב' מרץ 25, 2013 1:55 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
אני זוכר את שפונגין:
http://www.sport5.co.il/articles.aspx?F ... 69&lang=HE

חבל שראיתי את זה שוב. אני לא מבין איך אחרי גול כזה "לא רוצים לפגוע במעמד של אוואט".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 25, 2013 9:58 am 
Junior

מפילים על אוואט כי אוהבים להפיל על אוואט. היו בשער הזה 3 אשמים שווים.

-מספר 6, אאל"ט ביבראס נאתכו, לא קורא את המהלך עוד בתחילתו, עומד באמצע חסר מעש ונראה מעופף לרגע. לוקח לו יותר מדי זמן לקלוט שבאגף משחקים 3 על 2. אם הוא היה מתעורר שניה וחצי לפני, השחקן המגביה לא היה מקבל את כל הזמן שבעולם למצוא ראש של שחקן.

-אוואט, מזהה את המעוף של הכדור מאוחר ויוצא בהססנות ובאיחור. כניסה חזקה והוא לוקח את הכדור הזה בקלות.

-האשם המרכזי, יובל שפונגין, משחק כשחקן הגנה במסגרת מקצוענית כבר 8 שנים ובאמתחתו מעל 200 משחקים לפי ויקיפדיה, ועדיין לא הפנים את מה שמלמדים שחקני הגנה החל מילדים ג' - לא מרחיקים כדור לאמצע. בטח ובטח לא תוך כדי סיבוב.
אם היה משאיר את הכדור לבן-חיים הוא כנראה היה מספיק להטיס את הכדור ליציע כפי שהתכוון. אבל שפונגין, עם הפנים לשערו, מנסה להסתובב ולבעוט את הכדור ישר לאמצע, כשהוא לא רואה כלום מאחוריו. גם אם לא היה שם שחקן עליו זה יכל בקלות להגיע לשחקן באמצע שייבעט משמונה מטרים לשער חשוף.

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 25, 2013 10:35 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אני מסכים איתך עם הניתוח, אבל אם יש אשם מרכזי, אז איך כל האשמים שווים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 25, 2013 10:43 am 
Hall of Famer

שפונגין אשם גם כן אבל לדעתי האשם המרכזי הוא אוואט שהיה צריך להגיע לכדור הזה בקלות. הוא אשם גם בשער הראשון.

האשם צריך להיות מופנה לגוטמן שקיבל החלטה שמרנית למרות שידע שאוואט בכושר רע. חלק מרכזי, אולי החשוב ביותר, של מאמח נבחרת הוא לזהות מי השחקנים בכושר הטוב ביותר. תשאלו את אוהדי מאיורקה. אוואט בוודאי שלא אחד מהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 25, 2013 11:01 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
העצוב הוא שבמצב הקיים, לאיש שמשחד מינית מישהו בספרד אין אלטרנטיבה. מי עוד יש? אריאל הרוש גם הוא לא בכושר מי יודע כמה, צעירים כמו קליימן או ברק לוי בקושי משחקים. מי נשאר? אולי היה שווה לבדוק את חיימוב, אבל ממה שאני זוכר אצלו ממכבי - גם אצלו כל כדור גובה זה חצי גול.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 25, 2013 11:03 am 
Junior

ראובן כתב:

האמת שאמרתי לעצמי אחרי שרשמתי "האשם המרכזי" שצריך לשנות את "האשמים השווים", אבל הקפיצה לויקיפדיה השכיחה זאת.

Att כתב:
שפונגין אשם גם כן אבל לדעתי האשם המרכזי הוא אוואט שהיה צריך להגיע לכדור הזה בקלות. הוא אשם גם בשער הראשון.

האשם צריך להיות מופנה לגוטמן שקיבל החלטה שמרנית למרות שידע שאוואט בכושר רע. חלק מרכזי, אולי החשוב ביותר, של מאמח נבחרת הוא לזהות מי השחקנים בכושר הטוב ביותר. תשאלו את אוהדי מאיורקה. אוואט בוודאי שלא אחד מהם.

גוטמן גם קיבל החלטה סופר-שמרנית עם בניון, אפרופו שחקנים בכושר רע. הקבוצה שלו הייתה גם כך בבונקר וגוטמן היה צריך להבין שבניון לא ישנה את מאזן הכוחות וההחזקה בכדור. אם גם ככה ברור שתשחק בונקר את רוב הדקות שנשארו, עדיף שהשחקנים שעומדים בהגנה יהיו שחקנים עם אוריינטציה הגנתית, במקום שליאור רפאלוב ירוץ אובד בין שחקן לשחקן בשער השוויון או שאלירן עטר יהיה השחקן הכי אחורי בצד ימין כמו שאני זוכר אותו פעמיים בדקות האחרונות.

לגבי ההחלטה השמרנית בשער, אז נובמת בגדול על ביקורת הרכב בדיעבד. גם אתה לא היית מוציא במשחק חשוב ומלחיץ כזה את השוער עם 70 ההופעות הבינלאומיות שמשחק כבר 10 שנים בליגה הראשונה בספרד לטובתו של ילד עם מספר חד ספרתי של הופעות בינלאומיות, לא משנה על מי היית הולך, הרוש שגם כן בכושר רע, עמוס שלפי ויקפדיה שיחק משחק בינלאומי אחד כולל משחקי הנבחרת הצעירה, או חיימוב שזה בכלל בדיחה שמישהו מעלה כאופציה להרכב
נבחרת כרגע לפני אוואט, ובלי קשר כשהיה בארץ חטף ביקורות בלתי פוסקות על חוסר היכולת שלו להסתדר עם כדורי גובה.
הנה, זה היה לפני שראיתי את ראי.

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 25, 2013 11:24 am 
Hall of Famer

לא שאני עוקב באדיקות אחרי שוערינו , אבל חיימוב לא פתח את העונה עם איזה רצף דו-ספרתי של משחקים ללא ספיגה בקפריסין ?
עם כל ההתלהבות , צריך לזכור שמול "2 היריבות העיקריות שלנו במאבק על העלייה" ספגנו 7 שערים , וזה עוד בשני משחקי הבית .

לצערי הספקתי לצפות רק ב-25 הדקות הראשונות במשחק של הנבחרת הצעירה אמש . סך הכל עמדו יפה מאוד על המגרש , אמנם די נסוגים אבל לפחות בלי טעויות בהגנה ( ועם הרבה חילוצי כדור נאים של שחקני הקו האחורי ) ועם יציאה נהדרת למתפרצות . 2 התכונות הנ"ל הן המפתח להצלחת משחק מבוקר מאחור .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 25, 2013 3:05 pm 
Junior

צ'אנסי, אני העלתי את חיימוב כאופציה. לדעתי, גם אני לא היחיד.
הוא עשה עונה אישית טובה עם מכבי ת"א(אישית). את הנפילה החופשית שעשתה מכבי היא עשתה כשברק עמד בין הקורות. הוא עדיין שייך למכבי והסיבה היחידה שהוא לא נמצא כרגע בין הקורות של הקבוצה זה בגלל שיורדי זהה הזדמנות להחזיר לפה את אניימה במחיר מציאה. זה לא שבר את חיימוב שעושה עונה טובה בקפריסין ביחד עם הצלע השניה בהצלחה שלו עוד מקריית שמונה - רן בן שמעון. היה לו ולקבוצה גם איזה רצף פסיכי של משחקים ללא ספיגה אי שם בתחילת העונה.

Att כתב:
יואב - הייתי במשחק הצעירה. פעם ראשונה מזה זמן רב שאני הולך למשחק כדורגל. הייתה אווירה טובה, נהניתי (לפחות עד שחזור סיום המשחק מול פורטוגל).
לא כל כך הבנתי את ההרכב של הצעירה. דור מיכה הוא לא שחקן שצריך לשבת על הספסל (והיותו כמעט אחרון בחילופים תמוה אפילו יותר, מדובר על שחקן שמוצא מקום לא פעם אצל מוליכת הטבלה) וגם ללוגסי יש בהחלט מקום בהרכב.
ראינו שתי נבחרות ברמה שונה מבחינת טיפול בכדור והנעתו, אבל בסך הכל הנבחרת שלנו הגיעה ללא מעט הזדמנויות. גולסה היה יותר אקטיבי ודומיננטי בחצי השני והיה אז אחד מהטובים במגרש. לגרמנים יש כמה שחקנים מעולים והם כאמור, רמה אחת או שתיים מעלינו. הנבחרת עמדה יפה, אך לדעתי כמו בבוגרת מול פורטוגל ניתן היה לצאת יותר קדימה, בייחוד אם שחקן כמו מיכה היה בקישור.

מיכה לא רק ש"מוצא מקום מדי פעם" אלא פתח ברוב המשחקים של הקבוצה. בסריית הנצחונות של מכבי הוא פתח בכולם, אולי פרט לאחד, והוא בכלל נמצא בכושר מצוין.
לוזון הגיע עם כמה מועדפים כמו קבהא בקישור האחורי, שלדעתי, הוא לא מתאים את הרמה. גם התעקשות מסוימת על מציאת מקום במגרש לקריאף למרות שהבחור פשוט לא טוב. אבל זו זכותו ומובן לגמרי מצד מאמן לסמוך ולהעדיף שחקנים מסוימים גם אם על-פניו זה נראה תמוה.

אגב, שמישהו לא יחשוב חלילה שההרכב ששיחק אתמול בשורות גרמניה זה אותו הרכב שהולך להגיע לפה גם בקיץ. בטח לא השלד המרכזי שלו. פרט להולטבי, כנראה, שייפתח במשחקים, יגיעו שחקנים כמו שורלה, דרקסלר(שחקן מטורף), טוני קרוס, מריו גצה, טר שטגן, גונדוגאן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 25, 2013 7:18 pm 
Hall of Famer

Chauncey כתב:
ראובן כתב:

האמת שאמרתי לעצמי אחרי שרשמתי "האשם המרכזי" שצריך לשנות את "האשמים השווים", אבל הקפיצה לויקיפדיה השכיחה זאת.

Att כתב:

גוטמן גם קיבל החלטה סופר-שמרנית עם בניון, אפרופו שחקנים בכושר רע. הקבוצה שלו הייתה גם כך בבונקר וגוטמן היה צריך להבין שבניון לא ישנה את מאזן הכוחות וההחזקה בכדור. אם גם ככה ברור שתשחק בונקר את רוב הדקות שנשארו, עדיף שהשחקנים שעומדים בהגנה יהיו שחקנים עם אוריינטציה הגנתית, במקום שליאור רפאלוב ירוץ אובד בין שחקן לשחקן בשער השוויון או שאלירן עטר יהיה השחקן הכי אחורי בצד ימין כמו שאני זוכר אותו פעמיים בדקות האחרונות.

לגבי ההחלטה השמרנית בשער, אז נובמת בגדול על ביקורת הרכב בדיעבד. גם אתה לא היית מוציא במשחק חשוב ומלחיץ כזה את השוער עם 70 ההופעות הבינלאומיות שמשחק כבר 10 שנים בליגה הראשונה בספרד לטובתו של ילד עם מספר חד ספרתי של הופעות בינלאומיות, לא משנה על מי היית הולך, הרוש שגם כן בכושר רע, עמוס שלפי ויקפדיה שיחק משחק בינלאומי אחד כולל משחקי הנבחרת הצעירה, או חיימוב שזה בכלל בדיחה שמישהו מעלה כאופציה להרכב
נבחרת כרגע לפני אוואט, ובלי קשר כשהיה בארץ חטף ביקורות בלתי פוסקות על חוסר היכולת שלו להסתדר עם כדורי גובה.
הנה, זה היה לפני שראיתי את ראי.

שום בדיעבד. כתבתי שאוואט צריך לפנות את מקומו גם לפני המשחק. אני אישית הייתי הולך עם דני עמוס אבל גם חיימוב הוא אופציה טובה.
בכל מקרה, אין סיבה להישאר עם שוער שנמצא בכושר חלש להחריד שהרגע עלה לך במשחק חשוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 25, 2013 7:22 pm 
Hall of Famer

זה מה שכתבתי ב-15.3 כאן בת'רד:

אני מודה שאני לא מקצועי מספיק כדי לקבוע את ההרכב הנכון אבל הנה ניסיון:
דני עמוס, משומר/ייני, קינן, טיבי, טוואטחה, ביבראס, ראדי, מליקסון, קטן/גולסה, חמד/עטר, בן בסט

[או הרכב עם קישור מעובה: דני עמוס, משומר/ייני, קינן, טיבי, טוואטחה, ביבראס, ראדי, מליקסון, קטן, גולסה, בן בסט]

גבאי חלש מדי הגנתית, לדעתי.
אם אוואט לא בכושר מעולה, אין סיבה לא להעלות את עמוס. אוואט לא מרגיע את ההגנה, הוא מביא עמו נקודת שבירה נמוכה שמגיעה ביחד עם שנים של תוצאות לא טובות בנבחרת והוא בכושר חלש לאחרונה.
ביבראס הוא lock בהרכב. גם טיבי ובן בסט. אני מאוד מקווה שדקל קינן יוכל לפתוח. ראדי ומליקסון נמצאים בכושר טוב ולדעתי גם לקטן (שאחראי במידה רבה לחזרה של מכבי חיפה לעניינים) יש מקום בהרכב. גולסה זו אופציה אם רוצים קישור מעובה ושחקן 50-50. חמד מתאים מאוד למשחק האירופי והצירוף שלו עם בן בסט הוא מוצלח אבל צריך לשים לב באימונים באיזה כושר הוא נמצא, אחרת עטר הוא אופציה טובה. בכל מקרה, צריכים להיות על המגרש מספיק שחקנים שמסוגלים להניע כדור (באיזה כושר ערן זהבי?). האם יש מישהו נוסף ששכחתי ממכבי ת"א?
החיבה שלי למכבי חיפה ברורה אבל כנראה שהיא מאוד מוטה

לגבי בניון, אני לא יודע באיזה כושר הוא אבל באופן כללי אני מאוד לא אוהב את הנוכחות שלו בנבחרת וחושב שצריך לפתוח דף חדש מבחינת מנהיגות על המגרש (לכן גם אוואט ובן חיים מבחינתי הם בעדיפות לא לפתוח).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 25, 2013 9:15 pm 
Hall of Famer

יואב כתב:
צ'אנסי, אני העלתי את חיימוב כאופציה. לדעתי, גם אני לא היחיד.
הוא עשה עונה אישית טובה עם מכבי ת"א(אישית). את הנפילה החופשית שעשתה מכבי היא עשתה כשברק עמד בין הקורות. הוא עדיין שייך למכבי והסיבה היחידה שהוא לא נמצא כרגע בין הקורות של הקבוצה זה בגלל שיורדי זהה הזדמנות להחזיר לפה את אניימה במחיר מציאה. זה לא שבר את חיימוב שעושה עונה טובה בקפריסין ביחד עם הצלע השניה בהצלחה שלו עוד מקריית שמונה - רן בן שמעון. היה לו ולקבוצה גם איזה רצף פסיכי של משחקים ללא ספיגה אי שם בתחילת העונה.

Att כתב:
יואב - הייתי במשחק הצעירה. פעם ראשונה מזה זמן רב שאני הולך למשחק כדורגל. הייתה אווירה טובה, נהניתי (לפחות עד שחזור סיום המשחק מול פורטוגל).
לא כל כך הבנתי את ההרכב של הצעירה. דור מיכה הוא לא שחקן שצריך לשבת על הספסל (והיותו כמעט אחרון בחילופים תמוה אפילו יותר, מדובר על שחקן שמוצא מקום לא פעם אצל מוליכת הטבלה) וגם ללוגסי יש בהחלט מקום בהרכב.
ראינו שתי נבחרות ברמה שונה מבחינת טיפול בכדור והנעתו, אבל בסך הכל הנבחרת שלנו הגיעה ללא מעט הזדמנויות. גולסה היה יותר אקטיבי ודומיננטי בחצי השני והיה אז אחד מהטובים במגרש. לגרמנים יש כמה שחקנים מעולים והם כאמור, רמה אחת או שתיים מעלינו. הנבחרת עמדה יפה, אך לדעתי כמו בבוגרת מול פורטוגל ניתן היה לצאת יותר קדימה, בייחוד אם שחקן כמו מיכה היה בקישור.

מיכה לא רק ש"מוצא מקום מדי פעם" אלא פתח ברוב המשחקים של הקבוצה. בסריית הנצחונות של מכבי הוא פתח בכולם, אולי פרט לאחד, והוא בכלל נמצא בכושר מצוין.
לוזון הגיע עם כמה מועדפים כמו קבהא בקישור האחורי, שלדעתי, הוא לא מתאים את הרמה. גם התעקשות מסוימת על מציאת מקום במגרש לקריאף למרות שהבחור פשוט לא טוב. אבל זו זכותו ומובן לגמרי מצד מאמן לסמוך ולהעדיף שחקנים מסוימים גם אם על-פניו זה נראה תמוה.

אגב, שמישהו לא יחשוב חלילה שההרכב ששיחק אתמול בשורות גרמניה זה אותו הרכב שהולך להגיע לפה גם בקיץ. בטח לא השלד המרכזי שלו. פרט להולטבי, כנראה, שייפתח במשחקים, יגיעו שחקנים כמו שורלה, דרקסלר(שחקן מטורף), טוני קרוס, מריו גצה, טר שטגן, גונדוגאן.

כמובן שזו זכותו כמאמן אבל זה מאוד תמוה ואני לא מבין למה זה "מובן לגמרי". לא לשים את מיכה בהרכב זה כמו לא לשים את גולסה בהרכב. החלטה לא סבירה ולא מובנת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2013 12:34 am 
Junior

הכוונה היא שזה מובן לגמרי למה למאמן יש חיבה מסוימת לשחקנים מסוימים. לעיתים, אם זה שחקן עבר, אלו שחקנים שמשקפים את סגנון המשחק שלו. לעיתים, זה שונה.
אני מקבל את זה, אני לא מסכים עם זה.
גולסה הוא רמה מעל כל הנבחרת ומיד אחריו מגיע הלבל של מיכה. שחקן שמשחק כדרך קבע בקבוצה במקום הראשון ומציג יכולת מצוינת צריך לשחק. אני גם מאמין שעד הטורניר עצמו, הניסויים עם כליבאת, סולליך, קריאף ואפילו עזאם יישארו בצד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2013 12:43 am 
Hall of Famer

מה שאתה אומר הוא עוד יותר משונה בעיניי. למה שמאמן יעשה ניסויים מהסוג הזה בשני משחקי ההכנה האחרונים שלו מול יריבות ברמה גבוהה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2013 12:48 am 
Junior

שים לב לדקויות -
לא חזיתי שזה מה שיקרה(מיכה יעלה על חשבון אלו שהשתתפו במשחקי ההכנה), ציינתי שאני מאמין ומקווה שלוזון יתעשת ויתן למיכה את המושכות.
ההגיון אומר שהשלד שהוא רץ איתו במשחקי ההכנה, איתו הוא גם יעלה לשחק, אך עם זאת הוא שינה לא מעט תפקודים בין המשחקים וצריך להכניס למשוואה פציעות ואיך חלק מהשחקנים האלו יסיימו את העונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 114 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], oren_80 ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה