סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 29, 2024 1:54 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 115 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: מה יהיה?
הודעהפורסם: ב' מרץ 13, 2023 4:23 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
קובי כתב:
אתה מבין לאיזה אבסורד הפוליטיקאים שלנו, של כולנו, הביאו אותנו?

אתה לא מסכים עם הרפורמה המוצעת כי גם אתה מבין ויודע שהיא תוביל לדיקטטורה או לכל הפחות פסאדו דמוקרטיה.

אני מסכים שהגלגל נטה לטובת הרשות השופטת וכמי ששימש כיועמ"ש לרשויות מקומיות, חושב שהכח של היועמ"שים גדול מדי.

אני גם חושב שאפשר לנסח רפורמה שתהיה מאוזנת ומקובל על חלקים נרחבים בעם.

עם מה שאני ממש לא מסכים זה שיש איזשהו גוף שחוסם את ממשלות הימין מלממש את מדיניות. יש מערכת של איזונים ובלמים וכאשר רוצים להפריט את מערכת בתי הסוהר, אני שמח שיש עוד רשות שמסוגלת למנוע את זה.

אני לא אומר או חושב שהרפורמה המוצעת תוביל לדיקטטורה, היא פשוט תביא לחוסר איזון רק מהצד השני. ובנוסף אני משוכנע ותמיד הייתי משוכנע שהוכנסו עיזים לצורך ניהול מו"מ, וכי המתווה הסופי יהיה שונה. בוא נדבר עוד שנה ונראה מי צדק.

ואין איזה גוף שחוסם ממשלות ימין מלממש מדיניות? ומה היה עם המסתננים למשל? מה זה אם לא עיקור מתוכן של כל היוזמות שנועדו לסלק אותם מישראל?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 13, 2023 4:25 pm 
Junior

רואה שחורות כתב:

אוקיי, את זה אני יודע - אז מה? במדינות אחרות אין מנגנון דומה? זאת המצאה ישראלית פר אקסלנס?
אני אגב תומך בהגבלת כוח היוהמ״שים, לדעתי הוא אכן מוקצן, ואם יהיה יותר כוח לבית המשפט לא יהיה בזה צורך.
לגבי מתווה כזה או אחר - קשה להתייחס כי יש הרבה והם שונים בפרטים מהותיים למדי (וגם בתוכם יש וריאציות). הכי טוב להתייחס למה שאשכרה מצביעים עליו כרגע בכנסת. ישתנה? אז נראה.

אני לא בקיא במה שמתרחש במדינות אחרות ולכן לא אוכל להתחייב לך על כך, אבל לפי מה שהבנתי מוסד היועמ"ש שקיים בישראל הוא יחסית ייחודי בהשוואה למדינות אחרות בעולם או לחלופין יש הרבה דמוקרטיות שבהן סמכויות היועמ"ש מצומצמות יותר.
בישראל מוסד היועמ"שים הוא כמעט רשות רביעית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 13, 2023 4:33 pm 
Freshman

זה כן אני כתב:
קובי כתב:
אתה מבין לאיזה אבסורד הפוליטיקאים שלנו, של כולנו, הביאו אותנו?

אתה לא מסכים עם הרפורמה המוצעת כי גם אתה מבין ויודע שהיא תוביל לדיקטטורה או לכל הפחות פסאדו דמוקרטיה.

אני מסכים שהגלגל נטה לטובת הרשות השופטת וכמי ששימש כיועמ"ש לרשויות מקומיות, חושב שהכח של היועמ"שים גדול מדי.

אני גם חושב שאפשר לנסח רפורמה שתהיה מאוזנת ומקובל על חלקים נרחבים בעם.

עם מה שאני ממש לא מסכים זה שיש איזשהו גוף שחוסם את ממשלות הימין מלממש את מדיניות. יש מערכת של איזונים ובלמים וכאשר רוצים להפריט את מערכת בתי הסוהר, אני שמח שיש עוד רשות שמסוגלת למנוע את זה.

אני לא אומר או חושב שהרפורמה המוצעת תוביל לדיקטטורה, היא פשוט תביא לחוסר איזון רק מהצד השני. ובנוסף אני משוכנע ותמיד הייתי משוכנע שהוכנסו עיזים לצורך ניהול מו"מ, וכי המתווה הסופי יהיה שונה. בוא נדבר עוד שנה ונראה מי צדק.

ואין איזה גוף שחוסם ממשלות ימין מלממש מדיניות? ומה היה עם המסתננים למשל? מה זה אם לא עיקור מתוכן של כל היוזמות שנועדו לסלק אותם מישראל?

אין צורך לשער, זה נאמר במפורש ע״י רוטמן - https://rotter.net/forum/scoops1/785470.shtml
אם יש הגבלה כלשהי על פעילות הממשלה (ולא משנה כמה מינורית היא תהיה) - ואתה אומר שאתה חושב שצריכה להיות כזאת - הרי שאפשר להציג זאת כ״חסימת מימוש מדיניות״. ותמיד אבל תמיד יציגו את זה כ״רצינו אבל לא נתנו לנו״, למשל חוק החסינות המגוחך שעלה לפני כמה ימים. זה בגדר קמפיין בחירות מתמשך שמתנהל כאן מיום אחרי בחירות ועד אין קץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 13, 2023 4:43 pm 
Junior

הכול שאלה של מידתיות.
אני אגב חושב שלא תהיה דיקטטורה כי אין מאסה של אזרחים שיוכלו לתת לממשלה "גב" לכזה דבר. אם נניח יעבור חוק שלפיו הכנסת תמשיך לכהן לעוד 4 שנים ללא בחירות, העם בעצמו יפיל את הממשלה, או שלכל הפחות כמות המהומות שיהיו ברחובות לא יאפשרו מינימום של חיים נורמטיביים, לכן אני באמת לא חושב שיש היתכנות לזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 13, 2023 4:47 pm 
Junior

זה כן אני כתב:
הכול שאלה של מידתיות.
אני אגב חושב שלא תהיה דיקטטורה כי אין מאסה של אזרחים שיוכלו לתת לממשלה "גב" לכזה דבר. אם נניח יעבור חוק שלפיו הכנסת תמשיך לכהן לעוד 4 שנים ללא בחירות, העם בעצמו יפיל את הממשלה, או שלכל הפחות כמות המהומות שיהיו ברחובות לא יאפשרו מינימום של חיים נורמטיביים, לכן אני באמת לא חושב שיש היתכנות לזה.

עזוב דחיית הבחירות, כמה התנגדות אתה חושב תהיה להצעת חוק בסגנון "על מנת לרוץ לכנסת על המועמד להצהיר שישראל היא מדינת העם היהודי" נגיד? ואם יוסיפו עוד איזה סעיף על איסור תמיכה בפלסטינים או משהו כזה, כמה התנגדות תהיה לזה? אתה תתנגד נגיד לחוקים האלו?
כי מספיק חוק בסגנון הזה שמשאיר את הערבים בבית ועוד כמה שמאלנים לא ציוניים והסיפור גמור לגמרי.

לא צריך לבטל את הבחירות, גם בטורקיה וברוסיה ובאיראן יש בחירות... צריך רק לדעת איך לשחק עם החוקים ככה שהבייס יהיה מרוצה לא תהיה סכנה לממשל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 13, 2023 4:49 pm 
Freshman

זה אכן תסריט מגוחך ואף אחד רציני לא חושש ממנו. ברוסיה, בסוריה וכו׳ יש בחירות. אין צורך לוותר על מה שתוצאותיו גם כך ידועות מראש (באותן מדינות ,כן?) ומאפשר מראית עין דמוקרטית.
אבל אתה בטוח שאין גב לפסילה של חד״ש-תע״ל למשל?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 13, 2023 4:54 pm 
Junior

sheky כתב:
זה כן אני כתב:
הכול שאלה של מידתיות.

עזוב דחיית הבחירות, כמה התנגדות אתה חושב תהיה להצעת חוק בסגנון "על מנת לרוץ לכנסת על המועמד להצהיר שישראל היא מדינת העם היהודי" נגיד? ואם יוסיפו עוד איזה סעיף על איסור תמיכה בפלסטינים או משהו כזה, כמה התנגדות תהיה לזה? אתה תתנגד נגיד לחוקים האלו?
כי מספיק חוק בסגנון הזה שמשאיר את הערבים בבית ועוד כמה שמאלנים לא ציוניים והסיפור גמור לגמרי.

לא צריך לבטל את הבחירות, גם בטורקיה וברוסיה ובאיראן יש בחירות... צריך רק לדעת איך לשחק עם החוקים ככה שהבייס יהיה מרוצה לא תהיה סכנה לממשל.

אני לא צריך שח"כים יצהירו שמדינת ישראל היא מדינת העם היהודי, מספיק לי שיעיפו כאלה שמכריזים שהיא לא. מדינת ישראל היא יהודית ודמוקרטית, ולכן אני סבור שאין מקום בכנסת לקולות שמערערים על היותה מדינה יהודית, בדיוק כמו שאין מקום בכנסת שקוראות לערער את אופייה הדמוקרטי. מבחינתי להגיד שישראל צריכה להחיל את זכות השיבה ולבטל את חוק השבות זה חמור לפחות כמו לקרוא לחופים נפרדים בין יהודים ללא יהודים.
אתה יכול להגיד שזו דעה לא מאוד דמוקרטית מצדי, אבל כך מוגדרת המדינה שלך בחוק יסוד (ולי אין בעיה להיות במקום טוב באמצע על הסקאלה של המדינה "דמוקרטיה" ולא בקיצון שלה) בית המשפט פשוט בוחר להתעלם מכך פעם אחר פעם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 13, 2023 5:05 pm 
Freshman

זה מעניין, כי ביטול סעיף הנכד נשמע קצת כמו פגיעה בחוק השבות. את מי צריך לפסול על זה?
אבל טוב שיצא המרצע מן השק לגבי הדרך הפשוטה לביטול דה פקטו של הבחירות. פשוט אתה בסדר עם זה, זה הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 13, 2023 5:08 pm 
Junior

רואה שחורות כתב:
זה מעניין, כי ביטול סעיף הנכד נשמע קצת כמו פגיעה בחוק השבות. את מי צריך לפסול על זה?
אבל טוב שיצא המרצע מן השק לגבי הדרך הפשוטה לביטול דה פקטו של הבחירות. פשוט אתה בסדר עם זה, זה הכל.

ביטול סעיף הנכד הוא לא פגיעה באופייה היהודי של המדינה, זו סוגיה שעוסקת בשאלה מיהו יהודי לצורך חוק השבות. לא בטוח מה אני חושב על זה האמת.
ולא הבנתי את המשפט השני. איך זה בדיוק גורם לביטול דה פקטו של הבחירות? אתה יודע שזה המצב החוקי כבר היום נכון? רק שביהמ"ש מתעלם ממנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 13, 2023 5:30 pm 
Freshman

איך פסילת המפלגות הערביות תגרום לביטול דה פקטו של הבחירות? זאת שאלה רצינית?
ולא חסרות מפלגות שהמצע שלהן גבולי מבחינת חוקי המשחק (המיותרים לטעמי - אסור לפסול אף מפלגה, זה עושה רק רע למערכת).
אז ביטול חוק השבות - אסור.
צמצום שלו - אני צריך לחשוב על זה. יכול להיות שזה בסדר. מה אם ירצו לבטל הכרה בגיורים רפורמיים? למנוע מיהודים לא אורתודוקסים לעלות לישראל במסגרת חוק השבות? זה לא ייחשב כפגיעה מהותית באופייה היהודי של המדינה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 13, 2023 5:36 pm 
Junior

כן, רצינית לגמרי. לא יכולות להיות מפלגות ערביות שלא יוצאות בגלוי נגד קיום המדינה היהודית? מנסור עבאס לא קיים?
אתה התנגדת לפסילתם של בנצי גופשטיין, מרזל ובן ארי?

ושוב, אין לי בעיה שהמדינה תגדיר מיהו יהודי לצורך חוק השבות. אין לי בעיה שגורמי אופוזיציה אחרים יגדירו מיהו יהודי לפי קריטריונים אחרים שלהם בצורה מקלה יותר. הרעיון הוא ההסכמה הרחבה על הגדרת המדינה כמדינת העם היהודי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 13, 2023 5:45 pm 
Freshman

ננסח את זה אחרת - כל הערבים אותו דבר אז מה אתם צריכים יותר ממפלגה אחת בעצם?
אני לא מבין איך ביטול חוק השבות זה לצאת נגד ישראל כמדינת הלאום היהודי (מה זה אומר?) אבל צמצום חוק השבות זה לא. מה מגדיר את הלאום היהודי אם לא חוק השבות? הנה, אני מגדיר את העם היהודי כמי שנמצא עכשיו בישראל, לכל השאר היו 75 שנה לעלות, לא רוצים לא צריך. זאת ההגדרה שלי.

מה לא ברור ב-״אסור לפסול אף מפלגה, זה עושה רק רע למערכת״. זה באמת כתוב בצורה פשוטה ומפורשת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 13, 2023 5:48 pm 
Junior

לא, רק שלא יצאו נגד קיום המדינה היהודית, זה לא הרבה לבקש.

וברור ברור, רק רציתי לבחון אם אתה עקבי. לא צריך להתעצבן. אפשר להיות נחמדים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 13, 2023 7:36 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
לגבי הבחירות אני אחזור על מה שכבר אמרתי.
כששליט לוקח לעצמו כוח מוחלט עם אפס מגבלות ועם אפס איזונים ובלמים מעשיים - הוא כבר לא במצב של "לא נעים להפסיד בחירות". הוא במצב שהוא לא יכול להרשות לעצמו להפסיד בחירות, כי היריבים שלו ישלטו עם אותו כוח מוחלט וחסר גבולות שהוא לקח לעצמו.
מישהו מעלה על דעתו שהשלטון הימני הנוכחי, שלוקח לעצמו כוח מוחלט, יאפשר סיכון שממשלת שמאל - שלא לדבר על אם היא נסמכת או מערבת בתוכה את הערבים - מקבלת את השלטון עם כוח מוחלט? לא יקרה! בחיים לא יאפשרו אפילו צל של סיכון שזה יקרה. ואני מדבר על השלטון הנוכחי כי הוא זה שלוקח לעצמו אקטיבית כוח מוחלט עם הרפורמה הזו, אבל זה היה נכון גם הפוך אם השמאל היה לוקח לעצמו אקטיבית כוח מוחלט.
אז מה השלטון יעשה? יעשה כל מה שהוא צריך כדי להבטיח את נצחונו (לפחות לתפיסתו) ושם יעצרו. הבחירות לא יתבטלו בכל מקרה, ולא יידחו, כי זה שקוף מדי - זה לא קורה גם בפסאודו דמוקרטיות שהפכו לאוטוקרטיות הלכה למעשה כמו רוסיה או טורקיה, וגם לא כאלה שנמצאות בתהליך כזה כמו הונגריה או פולין.
יש מספיק צעדים שהשלטון יכול לעשות כדי להבטיח את נצחונו עוד לפני זה. התקשורת גורם סיכון? ננטרל אותה (וממילא אין זכות חוקית לחופש תקשורת בישראל). האקדמיה? נארגן אותה מחדש. הכל לפי מה שתופסים כסיכון.
ואם עדיין השלטון לא יהיה בטוח בנצחונו, עדיין לא צריך לבטל בחירות או לדחות אותן. משנים את שיטת הבחירות, ג'רימנדרינג קפדני יבטיח לשלטון את הרוב, problem solved. חוק יסוד הכנסת קובע שאפשר לעשות את זה בעזרת רוב קואליציוני בלבד.
מה קרה? כולה שינינו את השיטה, זה דיקטטורה זה? יש הרבה דמוקרטיות עם בחירות אזוריות, לא ככה? במחנה של השלטון גם תהייה תמיכה נרחבת למהלך כזה לדעתי.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 13, 2023 8:02 pm 
Hall of Famer

זה כן אני כתב:
הכול שאלה של מידתיות.

אז כאמור יש מספיק אפשרויות להבטיח את נצחון השלטון בלי לבטל או לדחות את הבחירות.
אתה חושב שלשינוי שיטת הבחירות לבחירות אזוריות עם הג'רימנדרינג הנדרש תהייה התנגדות ציבורית גורפת? לדעתי ממש לא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 13, 2023 9:07 pm 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
לגבי הבחירות אני אחזור על מה שכבר אמרתי.
כששליט לוקח לעצמו כוח מוחלט עם אפס מגבלות ועם אפס איזונים ובלמים מעשיים - הוא כבר לא במצב של "לא נעים להפסיד בחירות". הוא במצב שהוא לא יכול להרשות לעצמו להפסיד בחירות, כי היריבים שלו ישלטו עם אותו כוח מוחלט וחסר גבולות שהוא לקח לעצמו.
מישהו מעלה על דעתו שהשלטון הימני הנוכחי, שלוקח לעצמו כוח מוחלט, יאפשר סיכון שממשלת שמאל - שלא לדבר על אם היא נסמכת או מערבת בתוכה את הערבים - מקבלת את השלטון עם כוח מוחלט? לא יקרה! בחיים לא יאפשרו אפילו צל של סיכון שזה יקרה. ואני מדבר על השלטון הנוכחי כי הוא זה שלוקח לעצמו אקטיבית כוח מוחלט עם הרפורמה הזו, אבל זה היה נכון גם הפוך אם השמאל היה לוקח לעצמו אקטיבית כוח מוחלט.
אז מה השלטון יעשה? יעשה כל מה שהוא צריך כדי להבטיח את נצחונו (לפחות לתפיסתו) ושם יעצרו. הבחירות לא יתבטלו בכל מקרה, ולא יידחו, כי זה שקוף מדי - זה לא קורה גם בפסאודו דמוקרטיות שהפכו לאוטוקרטיות הלכה למעשה כמו רוסיה או טורקיה, וגם לא כאלה שנמצאות בתהליך כזה כמו הונגריה או פולין.
יש מספיק צעדים שהשלטון יכול לעשות כדי להבטיח את נצחונו עוד לפני זה. התקשורת גורם סיכון? ננטרל אותה (וממילא אין זכות חוקית לחופש תקשורת בישראל). האקדמיה? נארגן אותה מחדש. הכל לפי מה שתופסים כסיכון.
ואם עדיין השלטון לא יהיה בטוח בנצחונו, עדיין לא צריך לבטל בחירות או לדחות אותן. משנים את שיטת הבחירות, ג'רימנדרינג קפדני יבטיח לשלטון את הרוב, problem solved. חוק יסוד הכנסת קובע שאפשר לעשות את זה בעזרת רוב קואליציוני בלבד.
מה קרה? כולה שינינו את השיטה, זה דיקטטורה זה? יש הרבה דמוקרטיות עם בחירות אזוריות, לא ככה? במחנה של השלטון גם תהייה תמיכה נרחבת למהלך כזה לדעתי.

זה מדויק ברמה קיצונית מה שכתבת פה.
קח עוד דוגמא, השר לביטחון פנים אומר שיש לו מידע מודיעיני שלפיו הוא לא יכול לאפשר בחירות בחלק מהישובים במגזר הערבי. הוא חס וחלילה לא יאסור על הצבעה של ערבים, הוא פשוט יגיד להם לקחת את האוטו ולנסוע לישוב שכן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 14, 2023 11:50 am 
Hall of Famer

מפאי היתה שנים במצב של שלטון אבסולוטי,והנה,היא המשיכה לקיים בחירות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 14, 2023 12:39 pm 
Hall of Famer

לא סתרת שום דבר ממה שאמרתי.
היא לא ביטלה את הבחירות וגם לא שינתה אותן ועיוותה אותן, אבל צריך לזכור שמפא"י/המערך הרגישה בטוחה בנצחונה ממש עד ליל המהפך ב-77'. וזה בדיוק מתחבר למה שאמרתי, היא נרדמה בשמירה. לא יודע מה הייתה עושה אם הייתה קוראת את המצב לאשורו.
צריך גם לזכור שהיא עשתה בדרך כל מיני דברים לא ממש דמוקרטים מול אלה שהיא תפסה כסיכון לשלטונה. היא חשבה שזה יספיק לה לבצר את שלטונה.

וממילא כל עניין "ביטול הבחירות" הוא רד הרינג, קשקוש של ראשי אופוזיציה עלובים ושטחיים. לא צריך לבטל בחירות כדי להיות אוטוקרטיה. ברוסיה ובטורקיה יש בחירות.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ג' מרץ 14, 2023 1:38 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 14, 2023 1:37 pm 
Hall of Famer

הנגזר מדבריך,ראי,הוא הצורך למצוא דרך לחזק את "מוסד" הבחירות על מרכיביו השונים (חשאיות,חופש תעמולה וכו') ,אני לא בטוח למה זה מחייב להוציא את השלטון מידי הבוחרים והנבחרים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 14, 2023 1:45 pm 
Hall of Famer

אז לא באמת קראת את דברי אם זה מה שהבנת, צר לי. הבחירות זה רק היבט אחד של כל זה, והיכולת של השלטון לשנות את שיטת הבחירות (או באופן כללי ליצור שדה משחק לא מאוזן) ולהבטיח את נצחונו - היא רק נגזרת אחת מהעניין העקרוני.
אני אחזור ומקווה שהפעם כן תקרא.
אבני היסוד של מדינה דמוקרטית ליברלית מעבר לבחירות הוגנות הן: 1. זכויות יסוד של אזרחים במדינה דמוקרטית ליברלית, מוגנות ומשוריינות כנגד קפריזות של השלטון, ושהשלטון לא יכול לגעת בהן באופן חד צדדי; 2. מערכת של איזונים ובלמים שתאכוף מצב כזה.
בישראל של אחרי הרפורמה לא זה ולא זה מתקיימים.
1. השלטון מקבל כוח מוחלט ללא איזונים ובלמים, שזה מתכון לגלישה בלתי נמנעת לאוטוקרטיה - ראה מדינות אחרות שעברו תהליך דומה;
2. מרבית זכויות היסוד של דמוקרטיה ליברלית בישראל לא מוגנות בשום חוק ובטח לא בחוק יסוד (כולל לא בחוק כבוד האדם וחירותו), אלא רק בפסיקות של בית משפט, שהרפורמה בעצם מאיינת. אין בחוק בישראל חופש ביטוי, חופש התארגנות, חופש מחאה והפגנה, חופש עיתונות, חופש תנועה בתוך ישראל, או עקרון שוויון. אחרי הרפורמה בעצם בית המשפט מחויב לא להגן עליהן, כי הן לא כתובות במפורש בחוק יסוד. אתה מבין את המשמעות?
זאת ועוד - גם הזכויות שכן קיימות בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו (קניין, הזכות לשלמות גוף, חופש לצאת ולהיכנס לישראל ועוד כמה) אינן משוריינות. השלטון, ברצונו ובאופן חד צדדי עם הקואליציה שלו בלבד, יכול לבטל אותן, או להתגבר עליהן בכל חוק רגיל (בעזרת פסקת התגברות מראש - "על אף האמור בחוק יסוד" וכו').

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ג' מרץ 14, 2023 1:56 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 14, 2023 1:55 pm 
Hall of Famer

שמחה רוטמן פנה ליועץ המשפטי של הוועדה להציג את בגץ "קול העם" כאבן בוחן. הוא אמר ,אם יש אלמנט ברפורמה שימנע פסק כזה בעתיד הוא מבקש להעיר מיד,כדי שאפשר יהיה לתקן את החוק המוצע.
נכון לעכשיו הוא לא העיר זאת האפילו פעם אחת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 14, 2023 2:01 pm 
Hall of Famer

אז אני לא יודע אם עקבת אחרי כל דיוני הוועדה. אומר רק שמה שאתה אומר אינו נכון, וגם על זה כתבתי כבר כאן.
באחד הדיונים הקודמים היועץ המשפטי התייחס לאחד התיקונים האחרונים של הרפורמה שהחמירה אותה עוד יותר - האמירה שחוק רגיל יכול להיפסל רק אם הוא סותר בבירור הוראה של חוק יסוד (המילה "בבירור" היא זו שהתווספה). היועץ הסביר לחברי הכנסת שבכך נפסלות למעשה כל הפסיקות הקודמות שהרחיבו באמצעות פרשנויות את חוק כבוד האדם וחירותו, שקבעו למשל שחופש הביטוי או עקרון השוויון - כדוגמאות לזכויות שאינן רשומות בבירור בחוק היסוד - הן חלק מכבוד האדם.
ובכל מקרה פסקת ההתגברות גם מראש וגם לאחר מעשה, על ידי הקואליציה באופן חד צדדי, מאפשרות לשלטון לשלול כל זכות, בין אם רשומה ובין אם לא.

אז צר לי, רוטמן (שוב) משקר, ולמזלו מולו עומדת אופוזיציה הרבה פחות חכמה והרבה פחות יסודית ממנו.
(אפרופו דיון הצד על אינטליגנציה של איש זה או אחר; אפשר להגיד על רוטמן הרבה דברים - אבל הוא איש חכם מאד, חריף, חרוץ ויסודי. מה שאי אפשר לומר על מרבית אנשי האופוזיציה שפועלים כנגדו).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 15, 2023 12:39 pm 
Hall of Famer

אתה אומר ,מיעוט הצליח למצוא דרך לכפות על הרוב דברים מוצלחים (לדעתי) ,ולכן צריך לשמר את כוחו של המיעוט.
אני חושב שלאורך זמן זה לא עובד ,המתודה הזאת של להפקיד בידי מיעוט לא נבחר את השליטה בעתידנו.

לגבי השולט המוחלט שנהיה חסר מעצורים כשהוא מאבד את השלטון,מנקודת מבטי זה מה שקורה כעת עם מערכת המשפט ותומכיה. אובדן המעצורים מבחינת אופי המחאה ומה מותר לשרוף בדרך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 15, 2023 12:42 pm 
Hall of Famer

ועוד הערה לגבי כח בלתי מרוסן.
מי שיצא לו לראות את הכתבה של אילה חסון על אירוע "פרשת משפטים בושה",יכל לקבל פרופורציה מיהי המערכת חסרת המעצורים בימינו. לאף שר ,או ח'כ אין את הכח לתפוס ַַאשה שהעירה לו הערה מעליבה ולהכניס אותה לניידת בשבת לעיני הילדים שלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 16, 2023 12:19 pm 
Freshman

אבימאל כתב:
אתה אומר ,מיעוט הצליח למצוא דרך לכפות על הרוב דברים מוצלחים (לדעתי) ,ולכן צריך לשמר את כוחו של המיעוט.
אני חושב שלאורך זמן זה לא עובד ,המתודה הזאת של להפקיד בידי מיעוט לא נבחר את השליטה בעתידנו.

לגבי השולט המוחלט שנהיה חסר מעצורים כשהוא מאבד את השלטון,מנקודת מבטי זה מה שקורה כעת עם מערכת המשפט ותומכיה. אובדן המעצורים מבחינת אופי המחאה ומה מותר לשרוף בדרך.

צריך לומר את הדברים בצורה פשוטה - אתם רוצים אפרטהייד, תאוקרטיה, סיפוח ובעתיד טרנספר. זה מה שאנשי "הרוב" נלחמים למענו, וזה פשוט לא דברים שיכולים להתקיים בדמוקרטיה ליברלית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 115 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] ו 9 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה