סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ו' אוקטובר 04, 2024 12:26 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 675 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27  הבא

מי לדעתך המועמד הטוב ביותר לתפקיד רה"מ?
נתניהו 42%  42%  [ 20 ]
יחימוביץ' 31%  31%  [ 15 ]
לפיד 10%  10%  [ 5 ]
מופז 2%  2%  [ 1 ]
אולמרט 8%  8%  [ 4 ]
לבני 6%  6%  [ 3 ]
סך הכל הצבעות : 48
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: בחירות ישראל 2013
הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 1:51 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
ראובן כתב:
אהה. זה אגב בדיוק היה הרקורד של ביבי ב96.

אפשר לספור על יד אחת אנשים שפעילים היום בזירה הפוליטית ,שמבחינה מדינית יש להם נסיון שמשתווה לזה של נתניהו 96.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 2:03 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
סומו דיבר על תפקידים. התפקיד המשמעותי היחיד שנתניהו מילא לפני בחירתו לראש ממשלה היה השגריר באו"ם.

נדב, על מה ההנחה הזו מתבססת? על רגישותו הידועה של שרון לבני אדם? כמובן שהמסקנה שהדרך הנוראית בה טופלו מפוני גוש קטיף נובעת מרצון למנוע תקדים מוצלח של פינוי היא חשיבה קונספירטיבית שלי וממש לא הכרחית, אבל גם בלי זה קשה לי להאמין ששרון השקיע רבע שעה של מחשבה בלדאוג שזה ייעשה כמו שצריך. זה אותו אדם שפוצץ את ימית ואח"כ חזר על ההצלחה בגוש קטיף, שלא לדבר על עוד מעשים מוצלחים שהוא עשה בדרך. הגישה שלו מאז ומעולם היתה גישה דורסנית שלא הוטרדה מזוטות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 2:06 pm 
Hall of Famer

ראובן, אני אחרון חסידיו של אריאל שרון עלי אדמות, אבל דווקא מבחינת דאגה למתיישבים באופן כללי אי אפשר לטעון נגדו הרבה. המפונים מסיני (עם או בלי קשר לשרון) קיבלו פיצויים נאים בהחלט (סבא שלי בהחלט נעזר בהכנסה הזאת לאורך שנים) ואנשים קיבלו אדמות או דירות וכיוצא באלה. אני מאמין שמעבר לעניין האנושי, שרון כפוליטיקאי חפץ חיים לא היה יכול להרשות לעצמו את המצב הנוכחי של המפונים. תכנית ההתנתקות היתה מזוהה איתו לחלוטין, ולכן גם מצב רע של המפונים היה נדבק אליו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 2:10 pm 
Hall of Famer

זהו, ראובן, שההתנסחות הפשטנית הזו שלך לגמרי לא מקובלת עלי או על שאר מחנה הימין. בטח שלא לגבי הצד שלה שמתאר את הימין (גם על הצד השני אפשר לדבר).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 2:15 pm 
מנהל פורום

אין לי בעיה לדבר מעבר לניסוחים הפשטניים (למעשה, כל מה שאני מנסה לעשות כאן זה לא להיות פשטני), אבל זה לא משנה את השורה התחתונה שלי - ההתנתקות לא היתה צעד שנועד לקדם פשרה או שלום, אלא צעד שנועד לקדם את המשך השליטה הישראלית על מרבית השטחים. מנקודת מבט של מי שמוכן לוותר על הרבה יותר ממה שויתרו עליו בהתנתקות ושכן מעוניין בפיתרון של שלום ושל פשרה, זה צעד ימני ולא שמאלני. עוד לא קראתי לא ממך ולא מצוד משהו שיסתור את הטענה הבסיסית הזו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 4:01 pm 
Hall of Famer

ראובן כתב:
מאיפה ממה שכתבתי נובע שמי שמתנגד להתנתקות הוא שמאלני?

העובדות הן שההתנתקות קמה כתכנית בלימה למהלכים מדיניים. העובדות הנוספות הן שמי שיישם את ההתנתקות הוא מי שאמר זמן קצר לפניה "דין נצרים כדין תל אביב". ככה ששוב, ההשוואה לאורי אבנרי מופרכת למדי (הוא עצמו טוען ששום דבר ממה שעשה אחרי 48 לא סותר את מה שעשה לפניה).

זה שצעד ימני מסוים מוגדר כימני כי הוא תגובה לצעד שמאלני, לא אומר שההגדרה של ימני היא שלילת השמאל. אם נתנסח בצורה פשטנית, אז "שמאל" זה לשאוף לשלום תוך ויתורים טריטוריאליים, ו"ימין" זה לשאוף לשלמות הארץ תוך מוכנות לשלם מחיר מדיני. ההתנתקות היא תכנית שמטרתה המוצהרת היתה לוותר במעט על שלמות הארץ (אגב, צוד, הנה סיבה ימנית להתנגד לה, מעבר לסיבות פרקטיות - אם אתה ימני קיצוני אתה מן הסתם תתנגד לכל ויתור ולו הקטן ביותר, ולא שההתנתקות היתה ויתור קטן, על עיקרון שלמות הארץ) כדי לחזק את האחיזה בשטח שייוותר ולוודא שהוא לא יימסר במסגרת הסכם שלום.

זו המטרה המוצהרת של ההתנתקות, וככזו היא ימנית (שואפת לחזק אחיזה בחבלי מולדת) הרבה יותר משהיא שמאלנית (שואפת להגיע לשלום - דבר שמעולם לא יוחס לה). זה שזו היתה תכנית צינית, מרושעת, וקצרת רואי, לא קשור לענייני ימין-שמאל (או קצת קשור, אפשר להניח למשל שמי שהרס את גוש קטיף לא ממש רצה שקליטת המפונים תצליח), ואגב, היו לא מעט שמאלנים שחזו את מה שקרה אחריה והתנגדו לה על הבסיס הזה.

מה? לא. גם השמאל וגם הימין שואפים לשלום, שקט ושלווה. השמאל מאמין שהוא צריך לוותר על יותר ולתת פחות בשביל אותו שקט ושלווה. הימין השפוי מאמין שלא.
שלמות הארץ כאידיאל גדול יותר משלום? זה כבר ימינה בהרבה מהליכוד, באיזורים של מולדת, הבית היהודי וכאלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 4:03 pm 
Hall of Famer

מה כוונתך ב"לוותר על יותר ולתת פחות", נורטון?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 4:03 pm 
Hall of Famer

ומעבר לכך, ראובן, אתמהה - אולי זכרוני קצר (כאילו, באמת. אולי. אני שוכח המון) אבל לא זכור לי ששרון או מי מאנשיו אי פעם דיברו על ההתנתקות כצעד סופי או כצעד שמונע ויתורים אחרים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 4:06 pm 
מנהל פורום

באמת? שנעבור על רשימת חברי הכנסת מהליכוד שמצהירים מפורשות על דבקות בעיקרון ארץ ישראל השלמה?

ובכל מקרה, בהתנסחות הזו יוצא שההתנתקות אפילו יותר ימנית מהליכוד, ואז זה אפילו אני לא טוען.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 4:07 pm 
Hall of Famer

nadav_hacohen כתב:
מה כוונתך ב"לוותר על יותר ולתת פחות", נורטון?

מה זאת אומרת? לוותר על יותר אדמה ושליטה, ולקבל פחות ערבויות בטוחות לשלום. סוג של משוואה שכזו.

ואגב, בנושא אחר לגמרי - כבר כתבתי זאת בעבר, ואכתוב זאת גם עכשיו. אני פשוט לא מבין איך ומתי ביבי נכשל. האם הוא עשה טעויות? ברור. האם הוא מושלם? רחוק מכך. אבל 96-99 היו אחלה בחלה של שנים בישראל, בטח ובטח שמבחינה בטחונית, וגם מבחינה כלכלית (אבל זה בגלל שכל העולם היה על הגל), וגם 08-12 הן שנים לא רעות, כאמור בטח מבחינה בטחונית, וגם מבחינה כלכלית (עם כל הכבוד למחאות החברתיות למיניהן, כמובן. מה שמזכיר לי - אתם רוצים לדעת מה זה לחיות יקר באמת? בואו לשוויץ). בעיניי, הוא בלי שום ספק ובקלות ראש הממשלה הטוב ביותר שהיה בישראל מאז שאני בר דעה כלשהי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 4:08 pm 
Hall of Famer

ראובן כתב:
באמת? שנעבור על רשימת חברי הכנסת מהליכוד שמצהירים מפורשות על דבקות בעיקרון ארץ ישראל השלמה?

ובכל מקרה, בהתנסחות הזו יוצא שההתנתקות אפילו יותר ימנית מהליכוד, ואז זה אפילו אני לא טוען.

שמצהירים על כך, גם כאשר האלטרנטיבה היא שלום מובטח? כן, הייתי רוצה שתעבור לי על רשימה כזו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 4:19 pm 
Junior

שני דברים:
א. היגיון המינוס מינוס פלוס שדיברתי עליו היה כמובן הקצנה של הטענה שלך. לא באמת חשבתי שאני וחברי לגג נוגדר על ידי מישהו כשמאלנים (אם כי, לא תתפלא לשמוע כי יש אנשים שמגדירים אותי כשמאלני. אבל אלה אנשים שנמצאים מאד מאד מאד ימינה ממני). מה שבאתי להגיד במילים אחרות זה "נחמד מאד לטעון שההתנתקות הייתה תכנית ימנית, אבל אם ככה מעניין למה עיקר מתנגדי התכנית התנגדו לה מימין, ועיקר תומכיה ומאתרגיה היו שמאלנים".
ב. יפה מצידך לייחס את השאיפה לשלום רק לצד שמאל של המפה הפוליטית, אבל רחוק מלהיות נכון. קברתי מספיק חברים בשביל לא לרצות אף יום נוסף של מלחמה מזורגגת או כיבוש ארור. באמת. אלא שאנחנו חלוקים בדרך אל השלום הנכסף. השמאל טוען שכדי להפסיק את הכיבוש צריך, ובכן, להפסיק לשלוט שם. הימין (אני נניח) טוען שלסגת מהשטחים זו לא אופציה (מתוך מגוון טיעונים, החל מארץ אבותינו וגבולות ההבטחה וכלה בטיעון הבריון הכי חזק בשכונה שהוכפש הבוקר בפייסבוק של תניח את המספריים). די ברור, אם כך, למה אני מתייג את ההתנתקות כמהלך שמאלני.

ציטוט:
בעיניי, הוא בלי שום ספק ובקלות ראש הממשלה הטוב ביותר שהיה בישראל מאז שאני בר דעה כלשהי.

+1

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 4:23 pm 
Hall of Famer

ראובן כתב:
סומו דיבר על תפקידים. התפקיד המשמעותי היחיד שנתניהו מילא לפני בחירתו לראש ממשלה היה השגריר באו"ם.

כסגן שר חוץ (של הדיפלומט המהולל דוד לוי) הוא היה הווינג-מן של שמיר בוועידת מדריד.זה חתיכת נסיון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 4:24 pm 
מנהל פורום

רשימה אין לי כח לעשות לך, קח בתור התחלה את נאום הבכורה של יריב לוין ואת המשפט הפותח שלו:

http://www.yarivlevin.org.il/maidenspeech.php

ציטוט:
ארץ ישראל יקרה לי. זכותנו על הארץ הזאת, כולה, היא בלתי מעורערת. זוהי זכות אבות, העוברת בירושה מדור לדור. אין אני רשאי ליטול אותה מילדי, וחובתם להנחילה לילדיהם.

דברים דומים נאמרו על ידי ציפי חוטובלי, דני דנון ובעבר היותר רחוק על ידי רובי ריבלין ובני בגין ואני משוכנע שעל ידי עוד מספר רב של חברי כנסת.

אגב - שלא תבין אותי לא נכון, לא כל חברי הכנסת של הליכוד קיצוניים כמו יריב לוין, וחלקם מן הסתם יסכים לפשרה וגם חלקם חושב מן הסתם כפי שאתה ניסחת זאת (זה בערך המשמעות של "פשטני"). אבל בהקשר של המוטיבציה להתנתקות, במפורש פעל כאן הרצון להגן על הארץ מפני יוזמות שלום מסוכנות, וממילא הוכרחתי להכניס עיקרון "פוזיטיבי" (שלמות הארץ) ולא להסתפק רק בעקרונות נגטיביים שהיו מציגים את הימין כקונטרה לשמאל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 7:32 pm 
Junior

בינינו, הדבר היחיד שפעל כאן הוא רצון להיחלץ מתיק פלילי. (מה שלא עזר לו, בדיעבד. הוא תלוי בין שמיים לארץ והבן שלו בכלא).

בעניין אחר:
תמונה

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 8:04 pm 
Hall of Famer

דרעי חוזר לשס!
מכה קשה לליכוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 11:18 pm 
Hall of Famer

העובדה שדרעי הולך להיות בכנסת היא תעודת עניות למערכת הפוליטית שלנו (אין מה לעשות, הקלון נגמר מבחינת תקופה).
איכסה.
בכלל, נוצר מצב אבסורדי שלעבודות שונות לא תוכל להתקבל עם עבר בכלא. להיות בכנסת, להשפיע על החיים שלנו ואפילו להצביע אם לצאת למלחמה או לא- את זה אתה יכול לעשות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 11:32 pm 
Hall of Famer

צוד כתב:
שני דברים:
א. היגיון המינוס מינוס פלוס שדיברתי עליו היה כמובן הקצנה של הטענה שלך. לא באמת חשבתי שאני וחברי לגג נוגדר על ידי מישהו כשמאלנים (אם כי, לא תתפלא לשמוע כי יש אנשים שמגדירים אותי כשמאלני. אבל אלה אנשים שנמצאים מאד מאד מאד ימינה ממני). מה שבאתי להגיד במילים אחרות זה "נחמד מאד לטעון שההתנתקות הייתה תכנית ימנית, אבל אם ככה מעניין למה עיקר מתנגדי התכנית התנגדו לה מימין, ועיקר תומכיה ומאתרגיה היו שמאלנים".
ב. יפה מצידך לייחס את השאיפה לשלום רק לצד שמאל של המפה הפוליטית, אבל רחוק מלהיות נכון. קברתי מספיק חברים בשביל לא לרצות אף יום נוסף של מלחמה מזורגגת או כיבוש ארור. באמת. אלא שאנחנו חלוקים בדרך אל השלום הנכסף. השמאל טוען שכדי להפסיק את הכיבוש צריך, ובכן, להפסיק לשלוט שם. הימין (אני נניח) טוען שלסגת מהשטחים זו לא אופציה (מתוך מגוון טיעונים, החל מארץ אבותינו וגבולות ההבטחה וכלה בטיעון הבריון הכי חזק בשכונה שהוכפש הבוקר בפייסבוק של תניח את המספריים). די ברור, אם כך, למה אני מתייג את ההתנתקות כמהלך שמאלני.

ציטוט:
בעיניי, הוא בלי שום ספק ובקלות ראש הממשלה הטוב ביותר שהיה בישראל מאז שאני בר דעה כלשהי.

+1

חלק א שלך מבריק ונכון. ראובן אני מצטער אבל כל הפלפולים שלך לא יכולים לסתור את העובדה הפשוטה הזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 11:42 pm 
Hall of Famer

זו תהיה מערכת הבחירות הראשונה שאני כנראה לא אשים פתק בקלפי. זה לא שזה לא מעניין אותי, אבל ה-15 שנים האחרונות הוכיחו שבסופו של דבר, זה לא משנה ממש כי כולם מתנהגים אותו דבר, וההתנהלות של מפלגה ברגע שהיא עוברת מאופוזיציה לקואליציה משתנה ב-180 מעלות.
מבחינת האג'נדה אני דווקא מתחבר באופן מסוים לחלק מהדברים של יאיר לפיד, אבל אני לא מאמין ביכולת הביצועית שלו, ובעניין הזה אני לגמרי עם סומו - קל מאוד לדבר, הרבה יותר קשה לעשות, וכשר בממשלה אתה מגלה שיש אלף ואחת מגבלות ובעיות והתחייבויות של שרים שקדמו לך שאתה לא ממש מודע להן. לפיד מדבר במילים גבוהות וברמה מאוד כללית, אבל אני בספק אם הוא טוב גם בירידה לפרטים. הראיון איתו בערוץ 2 באולפן שישי האחרון היה בזיוני למדי, והוא למעשה במשך ראיון של רבע שעה לא הביע אף דעה על שום נושא ששאלו אותו. לא איראן, לא כלכלה, לא דיור, לא מחאה חברתית וכו'. השיטה הזאת (שגם נועם שליט ניסה ליישם כשהודיע שהוא רץ לפריימריז של העבודה, מעניין מתי נחזור לשמוע ממנו, ומתי נראה את גלעד שליט מפרסם את אבא שלו בטור שלו בידיעות) לא מקובלת עליי...

הקדנציה הנוכחית של ביבי היא סבירה אבל לא מי יודע כמה. ברמה הבטחונית בטווח הקצר יחסית סביר, אם כי עדיין פה ושם יש רקטות של החמאס, פיגוע בגבול מצרים של אל קעידה וכו'. ברמה הכלכלית ישראל שרדה את המשבר של 2008.
אז מה רע? חלוקת המשאבים. משרד הבטחון מקבל באופן שיטתי בכל שנה ושנה תוספות תקציב בגובה מיליארדי שקלים. במקום להתייעל, התקציב רק תופח ותופח. בינתיים האיום האיראני נשאר מרחף כבר 3-4 שנים רצופות ומלבד פעולות נקודתיות של המוסד (לפי פרסומים זרים) אין יותר מדי מה לספר. בינתיים, החינוך בישראל בכל הרמות (יסודי, על יסודי, אקדמאי) הוא קטסטרופה. מגזר הבריאות עבר משבר קשה מאוד עם שביתת רופאים. מערך הכבאות סבל ממחסור חמור בתקציבים שהביא לשריפה החמורה ביותר בתולדות מדינת ישראל. המשטרה שלנו נראית כמו הצרות שלי כשכל יומיים יש ניסיונות חיסול של עבריינים, אלימות במשפחה, דקירות במועדונים, בני נוער שמרעישים בשעות מאוחרות של הלילה, מקרי אלימות קשה נגד קשישים, והעיקר שהם יכולים לצאת לתקשורת שעצרו דוגמנית כזו או אחרת על נהיגה בשכרות, או להפגין נוכחות בעוד משחק של בית"ר נגד סכנין.
מה עוד רע? המצב הכלכלי. לא משנה כמה ביבי ושטייניץ ינסו לצבוע את האמת בורוד, האמת היא שהמצב הכלכלי לא משהו ולא הולך להיות משהו גם בשנים הקרובות, כחלק מהמגמה העולמית. שוק העבודה חלש. אנשים הולכים ללמוד תואר מתוך אמונה שהם יתפרנסו ויעבדו במקצוע ובסוף מגלים שזה לא הולך לקרות כל כך מהר. ומי שכבר עובד, עובד אקסטרה אקסטרה בשביל לגמור את החודש, תוך שהוא יודע שבהגיעו לגיל 45-50 יש סיכוי לא רע שהוא יפלט משוק העבודה ויצטרך למצוא דרך חדשה להתפרנס.
מה עוד רע? הברדק עם הגז. התגליות של תמר ולוויתן צפויות לתת לישראל עצמאות אנרגטית. העסק של ועדת ששינסקי וועדת צמח נוהל בשלומיאליות רבתי, כאשר מטבע הדברים של תחום שמשתנה מהקצה אל הקצה מדקה לדקה, חלק ניכר מהנחות הבסיס של ועדת ששינסקי כבר לא מחזיקות היום מים. עד עכשיו אין התקדמות עם הנושא של ייצוא הגז. עד עכשיו גם עדיין לא ברור איך תנוהל הקרן מההכנסות הללו, במה היא תשקיע, איך תשקיע וכו', ולא יפתיע אותי אם בסופו של דבר, אחרי כל ההתלהבות וההו-הא, הציבור יהנה מחלק מאוד קטן מהסיפור הזה.
מה עוד רע? ב-2012 חוסר השוויון בנטל השירות בצבא נמשך. ביבי נכשל במהלך של תיקון חוק טל לגייס חרדים לצבא.
מה עוד רע? הספורט שלנו. מהפח אל הפחת, ועל אף שלדעתי הדברים האלה מתחילים מלמטה ולא מלמעלה, כל ועדות הכלום ושום דבר של לימור לבנת לא עוזרות במאומה. הכדורגל שלנו מתדרדר, הכדורסל שלנו מתדרדר, וגם באולימפיאדה לא הוצאנו מדליה אחת ולא ראינו ספורטאי כלשהו שאפשר לתלות בו תקוה לריו 2016.

אז למה לא לבחור אחרים? כי אני לא מאמין שאחרים יעשו יותר טוב. אף אחד לא יוציא את העגלה מהמשבר הכלכלי, ובהנחה ששר הבטחון הבא יהיה בטחוניסט כלשהו, לא מן הנמנע שהתקציבים המנופחים של צה"ל ימשיכו לגדול ואנחנו נמשיך לסבול.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 11, 2012 12:05 am 
מנהל פורום

צוד, דו מי א פייבור ותתוכח בבקשה עם הטיעונים שלי ולא עם הטיעונים של מישהו אחר. וסליחה על התגובה המאוחרת, רק עכשיו ראיתי את ההודעה שלך דרך הציטוט של נורטון.

1. תבדוק מי איתרג את שרון. אותם אנשים שהיום מנסים לגמד את מפלגת העבודה ולהריץ את אולמרט לראשות הממשלה. ברצינות, דמיין את אריק שרון של ימי ההתנתקות, דמיין אותך, ודמיין את אותם האנשים שאומרים לך שזה מנהיג הימין ולכן אתה צריך לתמוך בו. זה נשמע לך מפתה? מה מפתיע אותך שאותן הדילמות קיימות גם משמאל? שגם בשמאל (או ב"שמאל") יש אופורטוניסטים שמה שמעניין אותם זה להיות בשלטון/להעיף משם את ביבי ומבחינתם כל דבר אחר זה חסר ערך, או שסתם הם אידיוטים כמו ביילין (ולמה ביילין אידיוט אני מקווה שלא צריך לנמק).

2. כמובן שהיו שמאלנים שתמכו בהתנתקות כי היא פינתה התנחלויות. זה מובן מאליו, אבל זה לא הופך אותה לתכנית שמאלנית. אלא אם אתה מגדיר שמאלנות כ"שינאה למתנחלים" או "כרצון עז לסגת מאדמות מולדת" ואז זה שוב אותה הטענה שאתה מייחס לי לגבי הגדרת הצד השני.

3. אתה מוזמן לעבור על כל מה שכתבתי ולבדוק איפה בדיוק כתבתי שהשמאל רוצה שלום והימין לא. אני לא מתכוון להיכנס לויכוח הפילוסופי הזה כי פשוט לא טענתי את זה. תעבור אפילו על ההגדרה הפשטנית שלי ותבדוק מה כתוב שם. כל מה שטענתי זה שאפשר להגדיר שמאל כמי שמוכן לויתורים טריטוריאליים תמורת שלום בעוד עבור הימין ערך שלמות הארץ חזק יותר. הפלא ופלא - זה בדיוק מה שאתה כתבת (אמנם בסוגריים)! אז מה כאן האשמת השווא?

4. ואחרי כל זה, עדיין לא התמודדת ולו בפסיק עם הטענה הבסיסית, שהיא מה לעשות מגובה בעובדות שחור על גבי לבן, שההתנתקות היתה יוזמה של אנשי שרון ובראשם אולמרט שנעשתה כתגובה ליוזמת ז'נבה, מתוך מחשבה שויתור קטן (לתפישתם) יאפשר להם להימנע מויתורים גדולים יותר. אז נחמד לבוא עם תיאוריות קונספירציה אמיתיות על הפרקליטות וכיוצ"ב (אגב, איך מסתדרת התיאוריה הזו עם זה שראש ממשלה אחר הודח בדיוק כשהיה עמוק במו"מ עם אבו מאזן?), אבל אני אשמח להתמודדות קצת יותר עניינית עם העובדות.

(ואגב, רק שיהיה ברור, זכותך להגדיר את התכנית כשמאלנית מנקודת המבט שלך. כמו שציינת, בעיני אחרים אתה בעצמך שמאלני. אני מדבר על מיקום במפה הפוליטית שהוא לא מנקודת המבט של מי שמביט בה מאחת מקצוות המפה, אלא על המיקום ההגיוני על סמך המניעים הידועים של מי שביצע אותה, המטרות שהיו לתכנית, ומה שהושג או לא הושג בפועל)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 11, 2012 1:13 am 
Junior

תותח, כתבת המון דברי טעם ועם זאת עולה בי השאלה האם אתה לא שותף לאקסיומה - של אלו שלא מעוניינים להצביע, אך עושים זאת בסוף - הגורסת כי אי הצבעה מחזקת בסופו של דבר את אלו הקיצוניים. רוצה לומר, אלו שאם היית צריך להציב על מתרס מדומה העדפות, הן יהיו האחרונות באותו מתרס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 11, 2012 2:28 am 
Junior

ראובן כתב:
אתה מוזמן לעבור על כל מה שכתבתי ולבדוק איפה בדיוק כתבתי שהשמאל רוצה שלום והימין לא. אני לא מתכוון להיכנס לויכוח הפילוסופי הזה כי פשוט לא טענתי את זה. תעבור אפילו על ההגדרה הפשטנית שלי ותבדוק מה כתוב שם. כל מה שטענתי זה שאפשר להגדיר שמאל כמי שמוכן לויתורים טריטוריאליים תמורת שלום בעוד עבור הימין ערך שלמות הארץ חזק יותר. הפלא ופלא - זה בדיוק מה שאתה כתבת (אמנם בסוגריים)! אז מה כאן האשמת השווא?

נכון, לא כתבת בפירוש שהימין לא רוצה שלום, אבל מכלל הן אתה שומע לאו:
ראובן כתב:
זו המטרה המוצהרת של ההתנתקות, וככזו היא ימנית (שואפת לחזק אחיזה בחבלי מולדת) הרבה יותר משהיא שמאלנית (שואפת להגיע לשלום - דבר שמעולם לא יוחס לה).

ראובן כתב:
מנקודת מבט של מי ש...מעוניין בפיתרון של שלום ושל פשרה, זה צעד ימני ולא שמאלני.

ברור לך למה משתמע מדבריך כאילו הימין לא רוצה שלום.

ראובן כתב:
ואחרי כל זה, עדיין לא התמודדת ולו בפסיק עם הטענה הבסיסית, שהיא מה לעשות מגובה בעובדות שחור על גבי לבן, שההתנתקות היתה יוזמה של אנשי שרון ובראשם אולמרט שנעשתה כתגובה ליוזמת ז'נבה, מתוך מחשבה שויתור קטן (לתפישתם) יאפשר להם להימנע מויתורים גדולים יותר. אז נחמד לבוא עם תיאוריות קונספירציה אמיתיות על הפרקליטות וכיוצ"ב (אגב, איך מסתדרת התיאוריה הזו עם זה שראש ממשלה אחר הודח בדיוק כשהיה עמוק במו"מ עם אבו מאזן?), אבל אני אשמח להתמודדות קצת יותר עניינית עם העובדות.

פשוט מאד: אני לא מאמין למילה של שרון בעניין. הוא יכול להציג את זה כתוכנית שנועדה ל-<כל דבר שבא לו להגיד>, אני עדיין אטען שהאינטרס שלו היה להיחלץ מתיק פלילי. גישת ה"אתרוג" של אמנון אברמוביץ' תומכת בזה רבות.
לעניין אולמרט - אל תשווה משא ומתן עם אבו מאזן שלא יצא ממנו כלום לפירוק בפועל של כל ההתיישבות היהודית בחבל קטיף.

אגב, בן דודי היקר שהוא כידוע לך גם שמאלני מאד וגם חכם מאד דווקא תמך בשעתו בהתנתקות. לא יודע מה הוא חושב עליה היום, אבל בזמן אמת הוא היה בעד. (כי ככה תהיה שם מדינה סוברנית ויהיה למי לבוא בטענות אם יירו משם פצמ"רים לעברנו).

ועוד בפינתנו "רץ בפייסבוק":
תמונה

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 11, 2012 7:53 am 
מנהל פורום

נו, צוד, בחייך, הציטוטים שהבאת כולם בהקשר של ההגדרה שנתתי: "אם נתנסח בצורה פשטנית, אז "שמאל" זה לשאוף לשלום תוך ויתורים טריטוריאליים, ו"ימין" זה לשאוף לשלמות הארץ תוך מוכנות לשלם מחיר מדיני". אני מצטער שלא חזרתי על ה"תוך ויתורים טריטוריאליים" בכל משפט שני.

אשר להמשך:

1. אין כאן מה להאמין או לא להאמין לשרון. ההתנתקות נהגתה לא על ידיו, ובזמן אמת, לא בדיעבד, הוא נהגתה בתזמון מסוים מאוד (העלאת יוזמת ז'נבה) ועוד לפני שהתגבשה היא נוסחה כצעד שמטרתו למנוע את קידום יוזמת ז'נבה. מה יש כאן להאמין או לא להאמין. והרי אם התפישה שלך היא שההתנתקות נועדה לחלץ את שרון מטלפי החוק, אז קצת דבילי שהוא יציג אותה בצורה ימנית, לא?

2. סלח לי, אבל אני אמור לדעת מי הבן דוד שלך?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 11, 2012 12:02 pm 
Sophomore

יפה שבסקר ליבני ואולמרט נמצאים אבל ליברמן לא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 11, 2012 12:10 pm 
Sophomore

ראובן, אם ההתנתקות היא ימנית אז למה ימניים הם אלו שמחו נגד מהלך זה ושמאלנים שמחו ממהלך זה ?
טרנספר היא מילה ימנית (קיצונית),אבל נגד ערבים... לא נגד יהודים.

מעבר לזה, להגיד שההתנתקות היא הצלחה ושהמפונים חיים באושר ואושר עד עצם היום הזה זה שקר מוחלט ואותו אדם מוזמן לבקר וקרווילות שלהם בנגב המערבי.
רק שליש מהמפונים חיים היום בבתי קבע !

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 675 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: