סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' אוקטובר 01, 2024 10:18 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 32 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ו' אוקטובר 05, 2012 12:20 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
במקום להקפיץ את הנושא משנה שעברה, אני פותח פה נושא חדש - אני חושב שהגענו למצב שכבר ראוי לנושא משלו.
אחרי שכל משחקי ההכנה בוטלו כבר בחודש האחרון, הודיעה אתמול ה-NHL על ביטול השבועיים הראשונים של העונה הרגילה.
המו"מ בין הצדדים כרגע בהקפאה אחרי כמה שבועות של דיונים על נושאים משניים.
איזה חבורת מטומטמים. הענף עלה על הדרך לשגשוג מאז הלוקאאוט של 2005, שבניגוד לנוכחי היה מוצדק לחלוטין ובעצם הציל את הליגה ממוות. ועכשיו הם מביאים לנו את זה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 05, 2012 1:32 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
היי, לפחות זה יגרום לי לראות את יארומיר יאגר בקלאדנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 05, 2012 2:55 am 
Hall of Famer

מה, בכל זאת תלך? לא תלך לז'רז'ר באגם במקום?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 05, 2012 2:14 pm 
Hall of Famer

צ'אק נוריס יז'רז'ר באגם, ידוג כריש, ובאותו זמן גם ילמד את יארומיר יאגר כיצד מכים בפאק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 23, 2012 5:07 pm 
Hall of Famer

ה-NHL הודיעה על ביטול כל המשחקים עד 1 בנובמבר.
הבעלים נקטו בצעד מוזר ובלתי מקובל - הגישו הצעה לאיגוד השחקנים (שהולכת לקראתם, כך אני מתרשם, בצורה משמעותית) ופרסמו אותה ברבים. מאד לא מקובל במו"מ כמדומני. גם אם ההצעה רצינית, זה צעד יחצני ממדרגה ראשונה - כי בעיני רוב אוהדי ההוקי, בניגוד לסכסוך הגדול ב-2005, הפעם הבעלים נתפסים כצד הרע בסיפור.
בכל אופן, הנהלת הליגה הודיעה גם שחייב להיות הסכם עוד השבוע כדי לקיים עונה מלאה של 82 משחקים בכל זאת. אם לא יהיה (וברור שלא יהיה) העונה תקוצר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 01, 2012 12:38 pm 
Hall of Famer

זה נראה רע מאד. הליגה ביטלה את המשחקים עד 30/11, מה שאומר שבמקרה הטוב ישחקו עונה מקוצרת של אזור ה-60 משחקים.
אבל המקרה הטוב רחוק מלקרות. הליגה והאיגוד לא מדברים יותר, כי "אין על מה". הליגה משכה מהשולחן את ההצעה האחרונה שלה, והצדדים בנתק מוחלט.
הזמן הקרוב הוא קריטי, כי על כף המאזניים עומד ה"וינטר קלאסיק" - המשחק השנתי באצטדיון פתוח (משחק עונה רגילה לכל דבר), שמתקיים באופן מסורתי ב-1 בינואר. השנה היה אמור להיות ה"וינטר קלאסיק" הגדול מכולם - משחק באצטדיון אוניברסיטת מישיגן (האצטדיון הגדול בארה"ב) על 110000 מושביו, בין שתיים מהקבוצות הפופולריות בליגה - דטרויט רד וינגס וטורונטו מייפל ליפס, משחק שהיה אמור לשבור את שיא הקהל למשחק הוקי בהיסטוריה (השיא הקיים הושג גם הוא באצטדיון מישיגן).
מכיוון שמדובר פה בהתחייבות גדולה מול האוניברסיטה ובלוגיסטיקה גדולה מאד להכין משחק שכזה, יצטרכו לבטל אותו כבר בזמן הקרוב אם לא יהיה הסכם. ודי ברור עכשיו שלא יהיה כלום בזמן הקרוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 01, 2012 12:44 pm 
Senior

מה הסיכויים שמחורבות הלוקאאוט תקום ליגה חדשה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 01, 2012 1:14 pm 
Hall of Famer

ליגה חדשה? אין סיכוי כזה. למה שזה יקרה? במקרה הגרוע יבטלו עונה כמו ב-2005, למרות שאני עדיין לא מאמין שיגיעו לזה. מצד שני, לא האמנתי שהלוקאאוט יתחיל בכלל, כי המצב שונה תכלית שינוי מ-2005, אז הליגה הייתה על סף מוות מבחינה פיננסית (והלוקאאוט למעשה הציל אותה) והיום היא משגשגת. וטעיתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 03, 2012 10:49 pm 
Hall of Famer

ה"וינטר קלאסיק" בוטל אתמול רשמית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 19, 2012 1:58 am 
Junior

טור מעניין של סימונס על הנושא.

ראי אשמח מאוד לתגובתך על כמה שיותר פרטים מהטור, מכיוון שאתה וסימונס מקורות המידע העיקריים שלי על הליגה הזאת.

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 19, 2012 2:26 am 
Hall of Famer

קודם כל בוא נתחיל מזה שכמו שזה נראה, על הלוקאאוט הנוכחי טעיתי בכל הערכותי (כרגיל...), אז אני לא יודע כמה מקור טוב אני.
נתחיל בעובדות, הוא בתפקיד פחות מ-20 שנה וכבר היו 4 שביתות ב-NHL. זו עובדה ואי אפשר להתווכח איתה. עם זאת, דווקא האחת הגדולה, זו שביטלה את העונה ב-2005, לדעתי הצילה את הליגה כולה מפשיטת רגל. פשוט לא היו לבעלים ברירות. אז בזה אני חושב שאי אפשר להאשים אותו. כשהוא הצליח להכניס את תקרת השכר שהצילה את הליגה, הוא באמת שכח כמו דברים... ועל זה סימונס כתב וגם אני בהמשך.
לעומת זאת, הלוקקאאוט הנוכחי הוא דבר כל כך מטומטם שאני לא יודע איפה להתחיל. ב-2005 הליגה הייתה על סף מוות, לעוטמת זאת לפני השביתה הזו הליגה שגשגה כמו שלא שגשגה מעולם. היא עושה יותר כסף מאי פעם, היא פופולרית ונפוצה בעולם ונצפית יותר מאי פעם. אם בפעם הקודמת מי שהיה אשם היו השחקנים, הפעם יש תמימות דעים גדולה שהבעלים ובטמן עצמו הם האשמים העיקריים.
אפילו את הדברים הטובים שעשה הוא מנסה להרוס. למשל, את השתתפות ה-NHL באולימפיאדה, דבר שבטמן היה היוזם שלו (הוא יוצא הנהלת ה-NBA, שם הוא היה בתקופת הדרים טים ומשם קיבל את ההשראה), ועכשיו פתאום לא נראה לו להפסיק את העונה באמצע בשביל אולימפיאדה שתהייה בפאקינג רוסיה, באזור זמן שלא מתאים לפריים טיים.
הדברים שהוא כותב על כל הרע שבטמן עשה, עם חלקם אני מסכים. אני לא חושב שהליגה התרחבה יותר מדי, לדעתי עם ההתרחבות בנוכחות של שחקנים מאירופה יש בליגה מספיק כשרון ל-30 קבוצות. אבל הדברים האחרים הם נכונים: קבוצות מציעות לכוכבים חוזים ל-10-15 שנה כדי לעקוף את תקרת השכר שעליה הקרבת עונה שלמה ב-2005 - באמת לא ראית את זה בא? והשווקים שבחרת לקבוצות - מה יש להתעקש למשל להשאיר קבוצה בפיניקס, קבוצה פושטת רגל שאף אחד לא רוצה לקנות? לעומת זאת, לפחות הוא נתן לקבוצה הכושלת של אטלנטה לעזוב ולחזור לעיר עם בסיס הוקי טוב כמו ויניפג, שבעידן תקרת השכר יכולה לקיים קבוצת NHL בשוק כזה קטן.
בקיצור, ממקום מושבי כמה אלפי קילומטרים משם, הוא נראה מנהל ריכוזי וסנוב שנהנה לבעוט בדלי סתם כי זה כיף לראות דברים נשפכים. הוא עשה גם דברים טובים שאותם אי אפשר לקחת ממנו, אבל כן, הרוב נראה לי רע, ורע סתם, כי הוא יכול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 19, 2012 2:36 am 
Junior

אה, שכחתי לתת לינק בשביל קוראינו האחרים.. אז זהו הטור האחרון של סימונס, על ה"קומישינר הכי גרוע בתולדות הספורט":
http://www.grantland.com/story/_/id/863 ... -away-gary

ראי תודה על הזווית הנוספת.

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 19, 2012 8:57 am 
Hall of Famer

צריך להוסיף למען ההגינות שמעבר לבטמן, ואולי עוד יותר גרועים, הם בעלי הקבוצות. הם אלה שכמעט הביאו את הליגה לפשיטת רגל לפני 2005, הם אלה שעוקפים את תקרת השכר שנועדה להציל אותם עם חוזים ל-15 שנה, הם אלה שיזמו את הלוקאאוט הנוכחי בזמן שהליגה שלהם משגשגת. חבורה של רודפי בצע מטומטמים.

אהבתי את תיאוריית הקונספירציה כאילו דייויד סטרן, שהיה הבוס שלו בהנהלת ה-NBA, השתיל אותו בכוונה ב-NHL...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 24, 2012 1:26 pm 
Hall of Famer

זה ממשיך להיראות רע מאד. הצדדים הגישו זה לזה עוד הצעות, אבל עדיין יש פער ולא ברור מתי ייפגשו שוב. בינתיים ה-NHL ביטלה את כל המשחקים עד אמצע דצמבר, כך שהגענו כבר לביטול של שליש מהליגה והיד עוד נטויה. בנוסף בוטל סופ"ש האול-סטאר שנועד להיערך בסוף ינואר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 16, 2012 9:01 pm 
Hall of Famer

בינתיים התפתחות שעד כמה שאני יודע היא חסרת תקדים.
השחקנים מתחילים להתביע היום על יוזמה של האיגוד שלהם להתחיל בהליכים לפירוק עצמי וולונטרי.
פירוק כזה אומר שכל שחקן ידון מול ה-NHL בעצמו ללא הסכם קיבוצי, ולדעת השחקנים גם הופך את הלוקאאוט ללא חוקי והשחקנים יוכלו לתבוע פיצויים מהליגה.
הנהלת הליגה מנסה כבר להקדים תרופה למכה, והגישה בקשה לבית משפט בניו יורק להכריז על הלוקאאוט כחוקי, וגם הגישה תלונה על השחקנים ל-national labor relations board.
עד כמה שאני מכיר את ההיסטוריה של סכסוכי עבודה בספורט האמריקאי, לא היה דבר כזה מעולם. הולכים פה לטריטוריה לא ממופה שמי יודע מה יהיה בסופה, ואם ילכו עם זה עד הסוף - יהיו לזה השלכות על כל סכסוף עבודה בכל ענפי הספורט לעתיד לבוא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 17, 2012 12:06 am 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
חסר תקדים זה ממש לא - בשביתה האחרונה בNBA ראינו את זה, בדיוק באותו תהליך (DISCLAIMER OF INTEREST) זו סוג של "אופציה גרעינית" שחושפת את הליגה לתביעה על פי חוקי ה-ANTITRUST, בדיעבד בNBA היה לזה האפקט של זירוז ההליכים ופתרון מהיר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 17, 2012 9:10 am 
Hall of Famer

קודם כל תודה על התיקון. אבל ממה שעקבתי אחרי שביתת ה-NBA, האווירה בין הצדדים לא הייתה רעה עד כדי כך, זה לא התחיל מהמהלך הזה.
הנהלת ה-NBA הגיבה כמו שהנהלת ה-NHL הגיבה? כלומר, בצעד משפטי שינסה לבטל את המהלך?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 17, 2012 9:27 am 
Hall of Famer

מהדיווחים שאני זוכר, האווירה בשביתה של ה-NBA הייתה מאוד קשה כולל האשמות של שחקנים (ווייד למשל) כלפי הליגה וסטרן שהם גזענים כלפי השחקנים. בכל מקרה, גם בשביתת ה-NBA עלתה האפשרות של פירוק עצמי וולנטרי והיו את אותם איומים מצד הליגה להגיב בצעדים משפטיים משלה. בסופו של דבר הכל נגמר באיומים מבלי שאף צעד מימש את "האופציה הגרעינית" שלו, אבל אני גם לא חושב שזה היה כל כך רחוק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 17, 2012 9:35 am 
Senior

הנהלת ה-NBA צפתה את זה מראש ונקטה בהליכים משפטיים כנגד זה עוד הרבה לפני שהארגון עשה את ההחלטה להתפרק. כלומר הם הגישו תלונה ל-NLRB עוד באוגוסט (הארגון התפרק בנובמבר). אולי זה גרם לשחקנים להסס לבצע את המהלך ובדיעבד האריך את השביתה.

יצויין, שגם בשביתת ה-NFL האחרונה שהיתה הארגון התפרק - אם כי בהליך מעט שונה (decertification). ההבדל בין ההליכים הוא טכני בעקרו, ב-DISCLAIMER הארגון עצמו מודיע שהוא לא מעוניין לייצג עוד את השחקנים, וב-decertification השחקנים עצמם מצביעים ומבטלים את הארגון. התוצאה היא זהה - אין ארגון שמייצג את השחקנים (דה יורה, דה פקטו כמובן שנמשך מו"מ כל הזמן), והשחקנים תובעים את הליגה כאינדיבידואלים לפי חוקי ה-ANTITRUST. ב-NFL התביעה הזו אף הובילה לפסיקת שופט לביטול הלוקאאוט - פסיקה שבוטלה בערעור.

ורוני, ארגון השחקנים של ה-NBA התפרק. האופציה הגרעינית מומשה. לאחר שסטרן ונציגי ה"אין ארגון" הגיעו להסכמה, הארגון למעשה נוצר מחדש (בהצבעת שחקנים) לפני שנחתם ה-CBA החדש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 23, 2012 4:42 pm 
Hall of Famer

הליגה ביטלה את המשחקים עד 14 בינואר, מה שמשאיר זמן לעונה בת 48 משחקים - המינימום שהליגה הודיעה שתרשה. ההודעה הבאה, אם כך, תהייה כנראה על ביטול העונה כולה.
ביום שישי הסתיימה הצבעת השחקנים על פירוק האיגוד, השמועות אומרות שהרוב בעד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 29, 2012 4:21 pm 
Hall of Famer

אתמול הגישה הליגה הצעה לאיגוד, כנראה הצעה אחרונה לפני ביטול העונה. ההצעה לא פורסמה רשמית, אבל מבדיקה של ידיעות שמתפרסמות פה ושם - עושה רושם שזו הפעם הראשונה, לפחות מהשביתות שאני מכיר בספורט האמריקאי, שבה שחקנים מכניעים ללא תנאי את הליגה ובעלי הקבוצות. הליגה נסוגה מכל הקווים האדומים שלה, למשל מאורך מקסימלי של חוזה (5 שנים היה "משהו שניהרג עליו", אמר סגן הקומישנר, עכשיו מציעים 6-7 שנים). שינוי החלוקה ל-50-50 שהליגה רצתה מיידית ועמדה עך כך, ייעשה בהדרגה על פני 10 שנים לפחות. ויש עוד דברים שאני פחות מבין בהם, אבל בכולם הליגה שעמדה קודם על הרגליים האחוריות - נסוגה.
עכשיו נראה אם לשחקנים זה מספיק. ה-CBA החדש חייב להיחתם לפני 11 בינואר. אם כן - תהייה עונה שתתחיל ב-19 בינואר ל-48 משחקים, עם מחנות אימונים של שבוע לפני זה. אם לא - כנראה שהלכה העונה.
בינתיים השחקנים הצביעו בעד ייפוי כוח הנהלת האיגוד לפרק אותו עד ה-2 בינואר, ואז השחקנים יוכלו לקחת את הליגה לתביעות פיצויים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 03, 2013 9:17 am 
Hall of Famer

לפי כל הדיווחים, יש מקום לאופטימיות מסויימת. שני הצדדים נפגשים עכשיו כמעט מסביב לשעון בנסיון להגיע ל-CBA של הרגע האחרון, שכאמור חייב להיחתם תוך שבוע. הצעות חדשות עוברות בין הצדדים כל יום. בינתיים עבר הדדליין של האיגוד להכריז על disclaimer of interest ולהתפרק, האיגוד בחר לא לממש את האופציה הזו וזה סימן מעודד. יש יותר ויותר ידיעות על שחקנים שלוחצים על האיגוד להסתפק במה שהושג (ובסך הכל נראה שהפעם השחקנים השיגו לא מעט) ולחתום על הסכם שיציל את העונה.
ואולי הסימן הכי מעודד - שחקנים, עד עכשיו אמנם מעטים מאד, מתחילים לחזור מהקבוצות הזמניות שלהם באירופה לצפון אמריקה כדי להתאמן במתקני האימונים של קבוצות ה-NHL שלהם, ואלה, מצידן, מאפשרות להם שימוש במתקנים למרות הלוקאאוט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 07, 2013 12:09 am 
Hall of Famer

עדכון מהערב - הלוקאאוט מסתיים!
הקומישנר גארי בטמן וראש האיגוד דון פהר הודיעו על CBA עקרוני, הפרטים יועלו על הנייר, הבעלים והשחקנים יאשררו אותו - והלוקאאוט מסתיים. הליגה תודיע בקרוב על מבנה העונה המקוצרת וכמה משחקים תשחק כל קבוצה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 07, 2013 5:41 am 
Senior

נו, בסוף מהבחינה המשפטית לפחות הלוקאאוט הזו היתה פחות קיצונית גם מזו של ה-NBA וגם מזו של ה-NFL. מה שכן, מבחינת פיגור וטמטום מערכות היא כנראה התעלתה על שתיהן, הישג שלא ניתן לזלזל בו.

נדמה לי שהמסקנה הישירה, מבחינת ארגוני שחקנים, משלוש השביתות האלו היא - באופן פרדוקסלי לשחקנים כבודדים יש יותר כוח מול הבעלים מאשר כארגון. ברגע שבעלים משתמשים בנשק הלוקאאוט, יש להתחיל בהליכי פירוק הארגון מיד ולא לחכות. זה גורם לכולם לדבר דוגרי ובסוף חוסף זמן וכסף לכל הצדדים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 08, 2013 11:31 pm 
Hall of Famer

בינתיים עוד אין סיום רשמי והעיסקה עוד לא אושררה, אבל השחקנים שהלכו לאירופה חוזרים ואתר ה-NHL חזר להשתמש בתמונות השחקנים. הציפיה היא שמחנות האימונים הרשמיים יתחילו ביום ראשון, והעונה - שבוע אחרי זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 32 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 11 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה