סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 21, 2024 1:49 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 59 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2011 6:56 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (0)
http://www.sport5.co.il/HTML/articles/A ... 08407.html
הטופ 16 הופך לשני בתים של 8 קבוצות כשמתוכו יעלו 4 כל אחת. המשמעות: תוספת של 8 משחקים לטופ 16, עוד מתח ועניין ועוד משחקים בין הגדולות. מן הסתם זה יקטין את כמות המתפלחות לרבע הגמר(קבוצות כמו ריטאס ופנר). סך הכל שינוי טוב. מבחינת מכבי זה לא כל כך טוב, אלא אם כן בשנה הבאה יבנו סגל של 12 שחקני NBA. האופציות הן לוותר על האדריאטית או לוותר על הליגה הישראלית. גם לספרדיות זה לא ממש בשורה טובה כי הן משחקות ממילא בליגה מאוד חזקה.

עוד שינוי(פחות משמעותי): ככל הנראה היורוליג תעבור למשחקים בחמישי ושישי כדי למנוע את ההתנגשות עם ליגת האלופות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2011 7:17 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
רבאק, מה כואב להם לעשות פלייאוף כמו שצריך, מה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2011 7:21 pm 
Senior

שינוי נהדר לטובה לעומת המצב הנוכחי. יותר משחקים, יותר מפגשים בין הגדולות ויותר סיכוי לקבוצות הטובות באירופה להגעה לפיינל פור.

אם זה היה שלב בדרך לזה שאחרי הטופ 16 יהיה סדרות פלייאוף של 1-4 בכל אחד מהבתים ועד הסוף זה בכלל היה מושלם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2011 7:25 pm 
Hall of Famer

בעייתי מאוד למכבי בהיבט הליגה האדריאטית ועומס משחקים נוסף שיווצר.

מבחינת סיכויי העפלה לפיינל פור לא חושב שזה משנה יותר מדי. אם כבר, זה מגביר את הסיכוי של מכבי להעפיל להצלבה.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2011 7:27 pm 
Senior

Amos Gueta כתב:

מה מעניין בשלושה משחקים של מכבי-סופוט או ברצלונה- רומא?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2011 7:53 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
זה כמובן שיפור גדול על המצב הקיים ומענה לחלק משמעותי מהבעיות הקיימות ביורוליג. ואם זה מה שידחוף את מכבי מחוץ לליגה הישראלית, על אחת כמה וכמה.

עמוס, איך היית מרחיב את הפלייאוף? אי אפשר לעשות שלב הצלבה בן 16 קבוצות כי זה יהפוך את הטופ-16 לכמעט חסר ערך. כמובן שאפשר להחליף את חצי גמר הפיינל פור בסידרה, אבל זה ממילא פנטזיה ולא סותר את ההצעה הנוכחית.

קשה לי להגיד האם זו שיטה טובה או לא מנקודת המבט הצרה של שונא מכבי (אין לי ספק שלו הייתי אוהד מכבי הייתי מתלהב ממנה לחלוטין), אבל אובייקטיבית היא תפגיש את מכבי עם יותר קבוצות טובות, ככה שיהיה יותר קשה לגמד את ההישגים שלה על בסיס הטענה שהיא ניצחה רק נמושות. אבל זה חיסרון קלוש למדי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2011 12:48 am 
Junior
סמל אישי של המשתמש

בלוג: הצג בלוג (2)
לא הגענו כבר למסקנה שמכבי אינה יכולה לעזוב את ליגה המקומית, כי קבוצות יורוליג חייבות לשחק בליגות מקומיות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2011 12:52 am 
Senior

רק שאם מכבי תחליט לעזוב בשנה הבאה יש לה מספיק זמן לגרום לשינוי הסעיף הזה אם צריך או להכניס יוצא מן הכלל כמו למשל שיכירו גם בליגה האדריאטית כליגה מקומית או משהו כזה. זאת בטח לא תהיה הבעיה שלהם ולדעתי גם משהו שמכבי תכננו וכיוונו אליו כשהחליטו ללכת השנה מה שיתן להם כוח אמיתי אם וכאשר יחליטו לאיים בעזיבת הליגה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2011 12:53 am 
Junior
סמל אישי של המשתמש

Amos Gueta כתב:

מה כואב להם לעשות כבר ליגה סגורה כמו נבא?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2011 1:15 am 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
ראובן, כמובן שזה הופך את הטופ-16 לחסר ערך. צריך לזרוק את בתי הטופ-16 לכל הרוחות ולעשות פלייאוף החל מ-16 הגדולות וזהו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2011 1:50 am 
Hall of Famer

אני כמובן מברך על הצעד .
מה שכן , זה מקטין עוד יותר את החשיבות של השלב הראשון . חשיבות המיקום נהפכת לשולית הרבה יותר כאשר יש בסך הכל שני בתים ...

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2011 9:11 am 
Sophomore

מעניין בכמה מכבי תייקר את המנוי...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2011 9:49 am 
מנהל פורום

Amos Gueta כתב:
ראובן, כמובן שזה הופך את הטופ-16 לחסר ערך. צריך לזרוק את בתי הטופ-16 לכל הרוחות ולעשות פלייאוף החל מ-16 הגדולות וזהו.

ומה היתרון בזה? עוד פחות משחקים ממה שיש היום, הרבה סדרות חסרות משמעות ועניין, עוד פחות מפגשים עם קבוצות "בכירות" ממה שיש היום (בטופ-16 פוגשים 1-2 בכירות חוץ ממך, כאן אתה תפגוש במקרה הטוב אחת), וגם לתת למזל תפקיד עוד יותר משמעותי (כי איך תקבע את המפגשים בהצלבה הראשונה?). לא מבין מה הטעם בזה.

אני כן יכול להבין שלב פלייאוף נוסף *אחרי* הטופ-16 אבל אז יש בעיה עם כך שבעצם אף קבוצה לא נושרת. זה עדיין עדיף לדעתי על ההצעה שלך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2011 12:00 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
frodoborg כתב:
לא הגענו כבר למסקנה שמכבי אינה יכולה לעזוב את ליגה המקומית, כי קבוצות יורוליג חייבות לשחק בליגות מקומיות?

מה ההגדרה של היורוליג ל"ליגה מקומית"? הליגה האדריאטית, כגוף אחד, חברה ביול"ב בדיוק כמו כל ליגה אחרת. אני לא יודע מה תקנון היורוליג אומר במדויק, אבל בהחלט יש מצב שהיא נחשבת "ליגה מקומית" כמו כל ליגה אחרת לצורך התקנון.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2011 1:07 pm 
Hall of Famer

כמו שאמרתי תמיד: אין דבר מבורך יותר לכדורסל הישראלי מאשר מכבי ת"א שתעוף מהליגה המקומית (ללא אפשרות לחזור באותה מתכונת), וזה גם לא יקרה לעולם. אין דבר יותר חשוב למכבי ת"א מהליגה הישראלית, שבמסגרתה היא אוספת לה עוד ועוד לקוחות צעירים שממלאים את האולמות בפריפריה כדי לראות את הגיבורים הלאומיים, ומליגה שכל-כולה עשויה כשטיח לרגליה ועשויה כדי לקדם אותה ולאפשר לה פלטפורמה נוחה ככל האפשר ליורוליג. אין אדריאטית בעולם שתיתן למכבי ת"א את החבילה התקשורתית-שיווקית (שלא לדבר על היחס כנבחרת וכסמל לאומי) של הליגה הישראלית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2011 1:15 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

ראי שעל הקיר כתב:

מה ההגדרה של היורוליג ל"ליגה מקומית"? הליגה האדריאטית, כגוף אחד, חברה ביול"ב בדיוק כמו כל ליגה אחרת. אני לא יודע מה תקנון היורוליג אומר במדויק, אבל בהחלט יש מצב שהיא נחשבת "ליגה מקומית" כמו כל ליגה אחרת לצורך התקנון.

ליגה אדריאטית אינה נחשבת לליגה מקומית. אם המצב משתנה, עלולות להיות השלכות בעיקר לליגות כמו סרבית, קרואטית, סלובנית וחו'. ספק אם יורוליג תעשה צעד כזה ותבחר להסתסך עם ליגות שונות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2011 4:43 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
מה הבעייה שלה להסתכסך עם הליגות השונות, בהנחה שזו בכלל עילה לסכסוך? הליגות האלה הן לא חברות יול"ב, ואני בספק כמה יול"ב משתין לכוונן הכללי.
מעבר לזה, מאיפה החלטת שהאדריאטית - חברת יול"ב להזכירך - לא נחשבת ליגה מקומית על פי תקנון היורוליג? כי ככה הגיוני לך? מצטער, טיעון לא תופס. מה שקובע הוא לא ההגיון הפרודואי, אלא תקנון היורוליג ומה שכתוב בו. תמצא אותו ותצטט ממנו (בהצלחה, מדובר באחד המסמכים הסודיים ברשת ואני לא צוחק... ניסיתי בעבר לא מעט לחפש אותו). עד אז, במקרה הטוב, זה מוטל בספק.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 15, 2011 1:23 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

ראי, "ההגיון הפרודואי" לא קשור פה לעניין. נראה לי שאתה מפספס פה את העיקר. ובשביל להבין את העיקר, לא צריך כמובן לחפש את "תקנון היורוליג" הסודי. מספיק לקרוא ולהבין למשל את הפרסום הרשמי, שניתן למצוא בקלות:
http://www.euroleague.net/news/i/88144/180/item
ועזוב פרשנויות, נקרא את מה שרשום, וגם מה שבקלות ניתן לקרוא בין השורות. יורוליג רוצים לבנות מבנה יציב. יורוליג רוצים להבטיח רמת תחרות גבוהה (קראי, הכנסות שיא למועדוני פאר). יורוליג מגדילים את כמות המשחקים פר קבוצה. יורוליג משמרים את שיטת הרישיונות, מוסיפים עוד רישיון מסוג B (כרטיס פתוח). באותו כיוון - הם מכניסים את העניין של 8 קבוצות מובטחות במוקדמות (עוד צעד בכיוון מבנה ליגה סגורה).
ומה הסיבה? די מזמן אני כתבתי שצעדים כמו, למשל, הצטרפות מכבי לאדריאטית, יניבו פרות בעתיד. יורוליג מאוימת מליגות אזוריות. היא רוצה להמשיך להיות הליגה החזקה והמעניינת של אירופה. הם קוראים את המפה ורואים את הסימנים. ליגת VTB, מכבי לאדריאטית, דיבורים על ליגה ים תיכונית... הם מגיבים.
לכן, אין בכלל שום אינטרס ליורוליג להכיר באדריאטית כליגה כשרה. יש פה ניגוד אינטרסים מוחלט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 15, 2011 1:36 pm 
Sophomore

מישהו יכול להסביר לי בבקשה (אני לא ציני) למה שהיורוליג לא יעבור למודל זהה של הצ'מפיונס ליג בכדורגל?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 15, 2011 1:59 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

ומי אמר שזה כל כך שונה? אם אני לא טועה, גם שם יש מוקדמות, בתים, סוג של טופ-16, פלייאוף וגמרים. גם שם יש קבוצות שלא עוברות דרך מוקדמות, אלא מגיעות ישר לבתים...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 15, 2011 3:12 pm 
מנהל פורום

יש חוזי A בצ'מפיונז ליג?

לא שאני מבין מה הרבותא הגדולה במודל הצ'מפיונז ליג. לטעמי התכנון הגרוע ביותר של ליגה שאפשר להעלות על הדעת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 15, 2011 3:31 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

ראובן כתב:
יש חוזי A בצ'מפיונז ליג?

לא שאני מבין מה הרבותא הגדולה במודל הצ'מפיונז ליג. לטעמי התכנון הגרוע ביותר של ליגה שאפשר להעלות על הדעת.

אין לי מושג איך זה נקרא שם. אבל בארסה לא נלחמת עם מכבי חיפה על עלייה לבתים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 15, 2011 4:10 pm 
Junior

העלייה לצ'מפיונס היא עדיין על בסיס הישגי,בארסה מגיעה ישירות לשלב הבתים על סמך היותה אחד משלושת המקומות הראשונים בספרד בעונה הקודמת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 15, 2011 4:40 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

THE G1 כתב:
העלייה לצ'מפיונס היא עדיין על בסיס הישגי,בארסה מגיעה ישירות לשלב הבתים על סמך היותה אחד משלושת המקומות הראשונים בספרד בעונה הקודמת.

כמו שאמרתי. אין הבדל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 15, 2011 4:44 pm 
מנהל פורום

סליחה????????

חוזה A משמעותו שקבוצה משחקת ביורוליג בלי קשר לתוצאותיה בליגה המקומית (בשנה הקודמת, בכל אופן, אין לי מושג לגבי שיקלול רב שנתי). זה באמת אותו הדבר כמו מה שG1 כתב?

השאלה שלי, למותר לציין, היתה שאלה רטורית. אבל מסתבר ששאלות רטוריות זה דבר מסוכן בפורום הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 59 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], Lakic, מיכאל ו 23 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה