סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 21, 2024 12:45 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 68 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' אוקטובר 18, 2011 3:31 am 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
סקולה -

בהקשר של נעימי, למרבה הצער לא רק שקטש לא שותף לדעה הזאת אלא עושה רושם שהוא באמת מוכן לשים את הקבוצה בידיים שלו (אולי בגלל שגם הוא מזהה אלמנטים מסוימים אצל נעימי שמזכירים לו את עצמו כשחקן?).

לגבי המשחק עצמו, קוף - לא חושב שצריך לחזור למיתוסים ש"משחק פנימה" = משחק טוב ו"זריקות שלוש" = משחק רע. לא על זה דיברתי. אפשר לנהל משחק התקפי עם טמפו גבוה אבל עדיין לשחק תרגילים בהתקפה, פוזשנים עם הנעת כדור ולא רק ראן אנד גאן. במובן הזה ירושלים בנתיים מראה המשך די ישיר לכדורסל שלה משנה שעברה - הרבה מאוד אלמנטים של אחד על אחד. כפי שאפשר להבין מהודעות קודמות שלי בנושא אני לא חסיד גדול של השיטה הזאת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 18, 2011 5:44 am 
Sophomore

לנעימי יש שורה סטטיסטית נחמדה. לא מדהימה אבל יש נתון אחד שתפס לי את העין- כשהוא על המגרש הקבוצה שלו קלעה 15 נקודות יותר מבניה"ש. 7 דקות הוא לא היה על המגרש במשחק שנגמר בפלוס 3 לקבוצה שלו, הכי גבוה מכל שחקן אחר על הפרקט. תגידו מה שתגידו, משהו דפק כמו שצריך בדקות שהוא שיחק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 18, 2011 8:05 am 
Sophomore

אמנם משחק ראשון ואולי קצת מוקדם להסיק מסקנות, אבל עושה רושם ששנה שלישית ברציפות הבעיה העיקרית של חיפה היא בעמדת הרכז. ג'רמי וייז לא הראה שום דבר חיובי במשחק הזה, לקח זריקות שלא היה צריך לקחת, לא זרק כשהיה צריך והכי חשוב, לא עשה את החברים שלו יותר טובים (אסיסט אחד ב-26 דקות).
חוץ מזה, שון וויליאמס היה אנמי (חמישה ריבאונדים), לאנדסברג היה מפוזר ברמות (9 איבודים, שיא?) ווילקרסון יצא בחמש עבירות ששתיים מהן היו טיפשיות ומיותרות (עבירות של תסכול שניה אחרי שהחטיא). בצד החיובי היו פאוול שעשה הכל על המגרש ונראה שהוא המנהיג של הקבוצה (כל הזמן מדבר עם השחקנים ומהיציע זה נראה בנימה חיובית) ואיידן שעשה דברים יפים בדקות שקיבל.

וקוף, לא היה משחק זוועה, אמנם איבדנו הרבה (בעיקר לאנדסברג), אבל ריבאונד ההתקפה של הבקעה נבע בעיקר מהאחוז הנמוך שלהם (20-60 ל-2 נקודות) ומצד שני חיפה קולעת ב-55% ל-2 נגד קבוצה של אשכנזי שהגארדים שלה די סגרו את החדירה לסל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 18, 2011 11:24 am 
Hall of Famer

9 האבודים של לנדסברג אינם שיא, דני לואיס ואקס-חיפה אוברי ריס מחזיקים בשיא האבודים של שחקן למשחק בליגה: 10. אגב, בעונה שעברה גם לפרנק רובינסון היו 9 אבודים במשחק אחד, נגד אשקלון במחזור ה13.

לגבי ריבאונד ההתקפה של הבקעה, האחוז הנמוך שלהם אינו מהווה תירוץ ל18 ריבאונד התקפה. הבקעה לקחה במשחק הזה יותר משליש מהריבאונדים שנבעו מהתקפות שלה (אני לוקח בחשבון את כל זריקות השדה, לא את העונשין שיש בהן לפעמים זריקות ללא ריבאונד כלל ויש סיכוי גבוה יותר שהחטאה שנייה נפלה לריבאונד הגנה), לעומת כ17% של חיפה. בהתחשב בכך שלחיפה יש את ויליאמס, פאוול ו-וילקרסון בקו הקדמי, זה לא אמור להיות המצב וזו פשלה מקצועית שגורקה צריך לטפל בה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 18, 2011 11:46 am 
Sophomore

דייבי ג'ונס כתב:
בהקשר של נעימי, למרבה הצער לא רק שקטש לא שותף לדעה הזאת אלא עושה רושם שהוא באמת מוכן לשים את הקבוצה בידיים שלו (אולי בגלל שגם הוא מזהה אלמנטים מסוימים אצל נעימי שמזכירים לו את עצמו כשחקן?).
מוכן בלית ברירה. אם להיות הוגנים עם קטש, הוא בכלל רצה את יוגב רכז ראשון ואחרי שהאופצייה הזו ירדה הוא נאלץ להתפשר על נעימי כרכז כגארד הבכיר שלו. אחרי שהבין שהוא תקוע עם נעימי הוא חיפש כל הקיץ 1-2 שבעצם היה אמור להיות מוביל כדור מרכזי כדי שהכדור יבלה כמה שפחות בידיים של נעימי. כמובן שהוא נכשל כישלון חרוץ, סטרוברי לא ממש רכז ויותר מתאים לעמדות 2-3 ביכולות שלו, בראדלי גם לא רכז, צעיר וחסר נסיון ויש סיכוי סביר שנראה אותו על מטוס במהלך העונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 18, 2011 5:11 pm 
Sophomore

אני דווקא חזרתי מעודד ממלחה.
קודם כל כי הבן שלי בן 7 וחצי בא פעם ראשונה למשחק של הפועל וחזר עם עיניים נוצצות
אבל גם התעודדתי מהפועל. לדעתי קבלת ההחלטות של הפועל הייתה בשתי דרגות מעל מה שראיתי מהם שנה שעברה. הרבה משחק בין גבוהים, הרבה הכנסות כדור פנימה, כל שחקן שעלה על הפרקט היה שותף, כמובן מי יותר ומי פחות אבל יש פרגון בקבוצה ונראה שיש אווירה טובה.
החלקים החלשים לדעתי לא היו בקבלת ההחלטות אלא בביצוע מתחת לסל, בהגנה, ובמשחק על השחקנים החמים, ואלה דברים שמשתפרים במהלך העונה.
מי שאכזב היו דווקא אורי קוקיה, גוני וכדיר שבמחצית הראשונה כמעט תלשתי את השיער בגללו אבל אחר כך השתפר. עדיין לדעתי 4 פותח לקבוצה במעמד של הפועל הוא לא.
גם נעימי בעיניי, לא בכושר מבחינת הביצוע אבל מבחינת קבלת ההחלטות היה בסדר גמור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 18, 2011 8:38 pm 
Junior

לא יודע אם אני קונה את זה, סקולה. מה שאתה אומר כאן חמור מאוד כי יש רק שתי אפשרויות -

1. קטש מאמין בנעימי ורוצה אותו כרכז המוביל שלו בקבוצה (טעות מהסיבות שהזכרת).

2. קטש חיפש רכז אחר כל הקיץ ומה שהוא הצליח למצוא זה מספר 3 קלאסי (ג'קסון) ועוד קומבו גארד שהרבה יותר קרוב ל2-3 מאשר 1-2 (סטרוברי). זה אומר שלקטש פשוט אין מושג לגבי השחקנים שהוא מביא.

אולי יש גם אופציה שלישית, והיא - שהקבוצה עדיין מחפשת רכז. זה נשמע לי קצת פחות סביר בהתחשב בכך שהחתימו כבר שישה זרים. את בראדלי אני לא מכיר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 18, 2011 8:57 pm 
Junior

איזה קרופורד זה? ג'ורדן קרופורד?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 18, 2011 9:03 pm 
Junior

לא, מסתבר שלא. קוראים לו דווקא ג'ו אבל הוא מבוגר בשנתיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 18, 2011 9:46 pm 
Hall of Famer

ג'ו הוא אח של ג'ורדן קרופורד מהויזארדס (שגם נודע בתקופת הקולג' שלו כשחקן שהטביע על לברון ג'יימס).

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 18, 2011 9:49 pm 
Junior

אה, מגניב! תודה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 19, 2011 3:36 am 
Sophomore

דייבי ג'ונס כתב:
לא יודע אם אני קונה את זה, סקולה. מה שאתה אומר כאן חמור מאוד כי יש רק שתי אפשרויות -

1. קטש מאמין בנעימי ורוצה אותו כרכז המוביל שלו בקבוצה (טעות מהסיבות שהזכרת).

2. קטש חיפש רכז אחר כל הקיץ ומה שהוא הצליח למצוא זה מספר 3 קלאסי (ג'קסון) ועוד קומבו גארד שהרבה יותר קרוב ל2-3 מאשר 1-2 (סטרוברי). זה אומר שלקטש פשוט אין מושג לגבי השחקנים שהוא מביא.

אולי יש גם אופציה שלישית, והיא - שהקבוצה עדיין מחפשת רכז. זה נשמע לי קצת פחות סביר בהתחשב בכך שהחתימו כבר שישה זרים. את בראדלי אני לא מכיר.

האמת הרבה יותר פשוטה: עודד קטש- ולמשך זמן רב גם דני קליין- האמין באמת ובתמים עד השניה האחרונה שיוגב לא באמת יחתום במכבי, ויעשה ברגע האחרון 'אחורה פנה' לחיקו החם של דודי ושות' בשכר נמוך בהרבה כי 'בית לא עוזבים' (יה, רייט) וכי במכבי סביר להניח שיתייבש לו הישבן ויתפחו להם הטחורים (דווקא מחשבה הגיונית).

בסופו של דבר קטש נתקע בלי יוגב, עם נעימי, ועם הרבה בעיות להמשך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 19, 2011 9:19 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אתה אומר את זה מידיעה או מניתוח המצב? כי מה שאמרת עכשיו (גם בהתחשב בעובדה שעל קטש אפשר להגיד מה שרוצים וזה יעבור) נשמע חסר היגיון באופן מוחלט. קטש גם חושב שפניני יתחרט על מעשי השובבות שלו ויחזור אוטוטו להפועל?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 19, 2011 10:34 am 
Junior
סמל אישי של המשתמש

shay כתב:
אמנם משחק ראשון ואולי קצת מוקדם להסיק מסקנות, אבל עושה רושם ששנה שלישית ברציפות הבעיה העיקרית של חיפה היא בעמדת הרכז. ג'רמי וייז לא הראה שום דבר חיובי במשחק הזה, לקח זריקות שלא היה צריך לקחת, לא זרק כשהיה צריך והכי חשוב, לא עשה את החברים שלו יותר טובים (אסיסט אחד ב-26 דקות).
חוץ מזה, שון וויליאמס היה אנמי (חמישה ריבאונדים), לאנדסברג היה מפוזר ברמות (9 איבודים, שיא?) ווילקרסון יצא בחמש עבירות ששתיים מהן היו טיפשיות ומיותרות (עבירות של תסכול שניה אחרי שהחטיא). בצד החיובי היו פאוול שעשה הכל על המגרש ונראה שהוא המנהיג של הקבוצה (כל הזמן מדבר עם השחקנים ומהיציע זה נראה בנימה חיובית) ואיידן שעשה דברים יפים בדקות שקיבל.

וקוף, לא היה משחק זוועה, אמנם איבדנו הרבה (בעיקר לאנדסברג), אבל ריבאונד ההתקפה של הבקעה נבע בעיקר מהאחוז הנמוך שלהם (20-60 ל-2 נקודות) ומצד שני חיפה קולעת ב-55% ל-2 נגד קבוצה של אשכנזי שהגארדים שלה די סגרו את החדירה לסל.

http://www.youtube.com/watch?v=wW1w4tBd ... ideo_title
סרטון היי לייטס

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 19, 2011 11:51 am 
Sophomore

ראובן כתב:
אתה אומר את זה מידיעה או מניתוח המצב? כי מה שאמרת עכשיו (גם בהתחשב בעובדה שעל קטש אפשר להגיד מה שרוצים וזה יעבור) נשמע חסר היגיון באופן מוחלט. קטש גם חושב שפניני יתחרט על מעשי השובבות שלו ויחזור אוטוטו להפועל?

מידיעה. ואין לי כ"כ מושג איך הסיפור של פניני קשור או דומה לסיפור יוגב אוחיון (וגם איך קטש קשור לזה).
אוחיון כזכור כבר "חתם" במכבי לפני כמה וכמה שבועות, ופתאום התברר שהוא "עדיין לא חתם". באותם שלבים פאפאלוקאס הגיע, הגארדים נערמו, והפועל הייתה בתמונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 19, 2011 12:20 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
ההערה על פניני היתה עוקצנית, באה לטעון שהסיכוי לתסריט של אוחיון ריאלי בערך במידה הזו. אם זה מידיעה זה עגום מאוד, מכל בחינה שהיא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 19, 2011 5:46 pm 
Junior

החדשות הטובות:חמישיות חוזרת בשבוע הבא.
החדשות הרעות:חמישיות חוזרת שבוע הבא לימי שלישי(ולחמש פלוס).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 19, 2011 9:18 pm 
Junior

עידן - אם כך, זאת חובבנות לשמה (בעיניי, לפחות).

ירושלים היא לא הקבוצה הראשונה וזה לא המקרה הראשון שבו אתה "נתקע" בשלב כלשהו בקיץ כשאחת ההחתמות שבנית עליהן, לא יוצאת אל הפועל. ג'י.אם רציני מכין חלופות על גבי חלופות, וכמובן שיש היררכיית החתמות. אתה לא סוגר עם שני זרים בעמדות 2-3 עד שאתה לא בטוח ב100 אחוז שעמדת הרכז שלך סגורה (העמדה החשובה במשחק הכדורסל).

אבל אני מודה שההסבר שהצעת הרבה יותר הגיוני משתי החלופות (החלמאיות לחלוטין) שאני הצלחתי לחשוב עליהן. מדובר פשוט בניהול מקצועי חובבני, אבל אי אפשר להפיל את הכל על המאמן במקרה הזה.

אגב, מרגע שהיה ברור שאוחיון סגור במכבי - למה לא עשו מאמצים להחתים רכז זר? בראדלי בשלב הזה עדיין לא סגר וגם סטרוברי (שאמנם מסתמן כשחקן הטוב בקבוצה) היה עדיין על תקופת ניסיון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 68 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 31 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה