סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 21, 2024 12:58 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 17 הודעות ] 
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' אוקטובר 25, 2011 5:48 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
וואלה חושף(?) את הדו"ח של אריק שיבק בנוגע לשחקני הנבחרת.
האמת? מעניין.
http://sports.walla.co.il/?w=//1871151

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 25, 2011 7:51 pm 
Hall of Famer

אם נשאר לי איפשהו בתת ההכרה איזשהו שמץ כבוד לאריק שיבק, אחרי רפרוף על הדו"ח הזה הוא אבד לחלוטין. כמה קלישאות, כמה הכשלות עצמיות. בואו נדבר על "הערכת השחקנים" שלו:

ליאור אליהו:

"סיכום הטורניר מבחינת ליאור דומה לקמפיינים קודמים. ליאור הוא אחד משחקני ההתקפה המוכשרים ביותר בנבחרת, וכך גם בראייה רחבה יותר מול שחקנים אחרים בעמדה שלו באירופה... לצד זה, הליקויים במשחק ההגנה של הנבחרת בלטו בראש ובראשונה אצל שחקני הפנים, וצלע אחת של הדברים היא כמובן ליאור... בראייה רחבה זו כמובן נקודה שיש לתת עליה את הדעת בעתיד במגוון דרכים".

וואו, מסקנה פורצת גבולות: ליאור אליהו מעולה בהתקפה וחור גדול בהגנה. אני מת על הפתרון שהגה שיבק לעניין: "בראייה רחבה זו כמובן נקודה שיש לתת עליה את הדעת בעתיד במגוון דרכים". זה אפשרי בכלל לכתוב משפט קלישאתי ומכובס יותר מזה? נשמע כמו משהו שכתב תיכוניסט אובד עצות שצריך לנמק משהו במבחן אבל אין לו מושג.

יוגב אוחיון:

"זה קיץ שני שיוגב לא מצליח לבסס את מקומו כרכז מוביל של הנבחרת... אנחנו מאוד אוהבים את יוגב בזכות הרבה סיבות... אך השורה התחתונה היא שבפן ההתקפי יוגב התקשה מאוד (שוב סיים את הקמפיין עם כ-36% מהשדה) וגם ניהול המשחק שלו לקה בחסר".

וואלה, קיץ שני כבר? ויוגב לא טוב התקפית? זה חדש! כי היינו חייבים לקחת את יוגב כרכז מוביל, לא יכולנו למשל לשקול את מורן רוט שטוב ממנו התקפית פי 150 בערך והיה הרכז הישראלי הבולט בליגה בעונה שעברה.

הכי אהבתי את זה:

יניב גרין:

יניב הגיע לאליפות אחרי עונה נוספת שבה הוא לא שיחק באופן משמעותי... גם לאורך ההכנה וגם באליפות שוב לא התרומם יניב לרמת המשחק שאפיינה אותו בקמפיינים מוצלחים בעבר. גם בהכנה וגם באליפות הוא איבד כדורים, קלע באחוזים נמוכים יחסית לעמדה שלו ותפקידו הכללי הלך ופחת. שוב מצאנו את עצמנו משחקים עם דייויד בלו את מרבית הדקות בעמדה 5, על יתרונות הדבר ועל החסרונות שבו".

באמת שכאן שיבק לא יכל להוציא את עצמו מטומטם יותר. הוא מנתח ומגיע למסקנה החדשנית שיניב גרין היה לאורך תקופה ארוכה מאד עציץ בקבוצה שלו, ואז מפליל את עצמו ומודה שגם בהכנה גרין היה על הפנים. אבל כמובן שגרין חייב להיות בנבחרת, כי הוא יניב גרין, ואי אפשר חס וחלילה לשקול לקחת לסגל הסופי את הסנטרים העתידיים של הנבחרת-נניח רות'בארט וצ'וברוביץ'-שגם לא יכולים להיות גרועים מגרין וגם נמצאים בגיל ובזמן שבו חייבים לתת להם את הנסיון הבינלאומי המתאים.

וגם זה לא רע:

טל בורשטיין:

"טל הוא בעל מניות רבות בנבחרת לאורך השנים. כולם יכולים לראות שהיה לו טורניר חלש בפן ההתקפי (23% מהשדה)... מה יקרה איתו בעתיד קשה לומר כרגע... לקראת הקמפיין הבא צריך לקיים איתו שיחה ולבחון את המטרות המשותפות לו ולמאמנים ועתידו בנבחרת. אין ספק שגם כשתרומתו במגרש מועטה, חשיבותו וה'משקל הסגולי' שלו בנבחרת גבוהים".

וואלק, "חשיבותו והמשקל הסגולי שלו" זה באמת ביטוי מאד-מאד יפה לאמת: אני לא יכול להוציא את טל בורשטיין מהסגל, כי הוא טל בורשטיין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 26, 2011 1:33 pm 
מנהל פורום

האמת?
אני לא מתפלא על שיבק, אני מתפלא עליך שאתה קורה את החרא הזה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 26, 2011 2:26 pm 
Sophomore

הוא קורא דברים יותר גרועים - ויקיפדיה באמצע הלילה...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 26, 2011 4:59 pm 
Sophomore

uriel17 כתב:
האמת?
אני לא מתפלא על שיבק, אני מתפלא עליך שאתה קורה את החרא הזה

הגזמת אוריאל. דו"ח של מאמן נבחרת ישראל, לא של אופירה, או "גורם בנבחרת" או "אח של מקורב".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 26, 2011 5:14 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
נדב, אם כבר חיפשת קפטן אובווייס, איך פספסת את הפיסקה הזו?

ציטוט:
את הטורניר אפשר לחלק לשני חלקים: שני המשחקים הראשונים (גרמניה וצרפת), ושלושת המשחקים הבאים (סרביה, לטביה ואיטליה)... הנבחרת לא הצליחה להוציא את שתי הנבחרות הראשונות מהמשחק הטבעי שלהן. שני המשחקים האלה היו חד-צדדיים. שלושת המשחקים הבאים הוציאו מהנבחרת שלנו הרבה יותר צדדים חיוביים

מה שכן, בפעם היחידה שהוא יוצא מהפורמט של כתיבת המובן מאליו, הוא חולק שבחים כאלה להלפרין שאולי עדיף שימשיך עם הגישה הכללית שלו.

ואני אשמח לפרשנות לגבי המשפט הבא (בחוות הדעת על גל מקל): "1/8 מהשדה מול איטליה, ו-23% מהשדה באליפות מספרים את הסיפור של השינוי שרצינו לבצע". קראתי את זה משהו כמו עשר פעמים ולא הבנתי מה הוא רוצה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 26, 2011 7:05 pm 
Freshman

הוא מתייחס לזה שבתחילת ההכנות הם ייעדו למקל תפקיד מרכזי, אבל אז "ההרכבים איתו לא התרוממו" והם החליטו לשנות. האחוזים הנמוכים שלו באליפות אמורים להעיד שהשינוי הזה היה הכרחי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 27, 2011 1:59 pm 
Hall of Famer

בהנחה שדייויד בלו לא ימשיך עם הנבחרת,לדעתי ילכו על אלכס תיוס הפוואר-סנטר(23,204) של אשדוד שנראה טוב מאוד ב2 צידי המגרש ומעניק לנבחרת עוד שחקן פנים ברמה סבירה דבר שהיא זקוקה לו כמו אויר לנשימה.(תיוס יקבל את האזרחות הישראלית שלו במהלך חודש יולי 2012)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 27, 2011 3:02 pm 
Hall of Famer

RREEDDTT. כתב:
בהנחה שדייויד בלו לא ימשיך עם הנבחרת,לדעתי ילכו על אלכס תיוס הפוואר-סנטר(23,204) של אשדוד שנראה טוב מאוד ב2 צידי המגרש ומעניק לנבחרת עוד שחקן פנים ברמה סבירה דבר שהיא זקוקה לו כמו אויר לנשימה.(תיוס יקבל את האזרחות הישראלית שלו במהלך חודש יולי 2012)

מדוע הוא מקבל אזרחות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 27, 2011 4:30 pm 
Sophomore

החבר גילה את היהדות והוא בשלבים מתקדמים של גיור (או שאולי אפילו כבר סיים?). מה שכן, תיוס ממש לא נראה בן 23 ואני חושב שסדר העדיפויות של הנבחרת מבחינת מתאזרח צריך להיות פארמר, בלו, לנדסברג ות'יוס - בסדר הזה. כי עם כל זה שחסר לנבחרת גבוה שיתן גוף, חסר לה יותר סקורר. ת'יוס הוא לא יתרון משמעותי מול גבוהים ברמת היורובאסקט, לפחות נכון למה שראיתי ממנו עד היום. לנדסברג הוא סקורר ויהיה כזה בעתיד גם ברמת היורוליג.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 27, 2011 4:50 pm 
Hall of Famer

אני חייב להודות שאני לא ממש מכיר את תיוס, אבל בהתחשב בעובדה שהנבחרת צריכה כרגע להסתמך בסנטר או על כל מיני אילתורים כמו בלו, אליהו או כדיר או על כל מיני שחקנים שבאמת לא שייכים לרמות הגבוהות ואפילו הבינוניות של אירופה כמו קוקיה, רותבארט או הגוויה של יניב גרין, אז כל גבוה סביר שיש לו טיפה סייז יהיה שדרוג ענק, כנראה שיותר משמעותי גם מאשר לנדסברג על חשבון פניני/כספי ב-3 או הלפרין ב-2 וגם מאשר פארמר על חשבון הלפרין ב-2 או יוגב ב-1.

ואם כבר איזרוח גבוהים לנבחרת, לא היו דיבורים לגבי איזרוח של דיאור פישר או שון ג'יימס? משהו התקדם עם הסיפור הזה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 27, 2011 11:06 pm 
Hall of Famer

WTF כתב:
החבר גילה את היהדות והוא בשלבים מתקדמים של גיור (או שאולי אפילו כבר סיים?). מה שכן, תיוס ממש לא נראה בן 23 ואני חושב שסדר העדיפויות של הנבחרת מבחינת מתאזרח צריך להיות פארמר, בלו, לנדסברג ות'יוס - בסדר הזה. כי עם כל זה שחסר לנבחרת גבוה שיתן גוף, חסר לה יותר סקורר. ת'יוס הוא לא יתרון משמעותי מול גבוהים ברמת היורובאסקט, לפחות נכון למה שראיתי ממנו עד היום. לנדסברג הוא סקורר ויהיה כזה בעתיד גם ברמת היורוליג.

לא הבנתי את המשמעות של "לא נראה בן 23". אתה חושב שהוא מזייף את הגיל? שהפנים שלו מעידות על הזדקנות מוקדמת?

אני חושב שתיוס הוא אופציה מצוינת אם וכאשר. היתרון שלו הוא האתלטיות וזה יתרון שיהיה קיים גם ברמה הבינלאומית ביחס למה שקיים (או לא קיים) לישראל היום. הוא ריבאונדר מצוין ומסיים כדורים בהטבעות, וגם שחקן בלי אגו גדול. בשממת הגבוהים הישראלים, הוא יהיה שדרוג רציני. מפארמר אני לא מתלהב כשחקן נבחרת, יש לישראל גארדים טובים יחסית וכוכב שכל חייו משחק באמריקה ומגיע רק למשחקי נבחרת נשמע לי כמו מתכון להרבה תסכולים וחוסר התאמה. לנדסברג? מוכשר, אבל אני ממש לא אוהב אותו. שחקן די טיפש, ומספיק לנו יובל נעימי אחד בסביבה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 30, 2011 3:14 am 
Hall of Famer

אני גם חושב שחובה להביא את תיוס ( או כל גבוה אחר שיהיה רלוונטי ) .
מה שיותר חשוב לטעמי , זה לנצל את העובדה שמדובר בסך הכל בטורניר מוקדמות , קרי לא מול אריות היבשת , ולרענן את הסגל .
צריכים להיפרד יפה מבורשטיין וגרין , ולהתחיל לתת צ'אנס לשחקנים אחרים ( יבזורי ורותבארט נראות כאופציות סבירות ) .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 30, 2011 10:19 am 
Hall of Famer

כמו שאתה יכול להבין מחוות הדעת המלומדת של אדון שיבק, במציאות המאמנים העסקנית של הכדורסל הישראלי-בורשטיין וגרין יפרשו כשיבוא להם לפרוש, לא כשהם לא יתאימו מקצועית (מה שכבר קרה והיה ברור לכולם לפחות במקרה גרין).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 30, 2011 10:37 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
דווקא המקרה של בורשטיין (ולא שאני מחסידיו של גרין כידוע - דעתי עליו היא בערך כדעתך על ארז כץ) היה יותר מובהק. לטובת גרין עמדו תירוצים כמו העדר אלטרנטיבות ראויות (ויסלח לי האדון צ'וברוביץ'), זה שהוא היה פצוע/לא שותף במהלך העונה וזה שהוא בעיקרון נותן יותר בנבחרת. בורשטיין לא יכל לזקוף לזכותו אף אחד מהנ"ל, ובאמת סה"כ גרין ניצח לנבחרת משחק אחד (ההארכה מול איטליה) בזמן שבורשטיין גם את זה לא יכול להגיד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 30, 2011 9:20 pm 
Senior

סתם תהייה. אם פרלזיץ' שיחק בטורקיה, אולי אפשר לסדר שמרטין ישחק עבור ישראל?
הוא אפילו לא אמור להיחשב כמתאזרח, מפני שהיה אזרח ישראלי כבר מאז היותו ילד. הבעיה היחידה איתו היא שהוא שיחק עבור ספרד, אבל לא נראה לי שמבחינת ספרד הוא הפסד גדול.... בזמן שלמירוטיץ' אין מקום בנבחרת. כל מה שבעצם צריך הוא הסכמה של ספרד.
הטורקים כנראה שיחדו את סלובניה עבור הסכמה כזאת... פה כאמור זה יכול להיעשות אפילו בצורה נקייה, כי ספרד באמת לא צריכים אותו, מספיק שיבקש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 30, 2011 9:29 pm 
Hall of Famer

רק שאלה: למה לעזאזל שיאן מרטין ישחק בנבחרת?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 17 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו 22 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה