סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' אוקטובר 06, 2024 1:28 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 156 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 1:17 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
ברור שליאור הוא רק 4 באירופה. עדיין אם היה עובד על קליעה מחצי מרחק הוא היה הרבה יותר יעיל כי מול שומרים ניידים וקשוחים הוא מתקשה. בלי קשר בעיניי הבעייתיות הגדולה שלו מול הקבוצות הגדולות היא בעיקר בצד ההגנתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 2:36 pm 
Hall of Famer

בהחלט, אליהו כבר תפר את ברצלונה במדי טאו, ותפר את צסקא בזמנו במדי מכבי. מבחינה התקפית הוא די והותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 3:31 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
דייבי ג'ונס כתב:
גם טל בורשטיין הוא לא ההשוואה המדויקת לקטש או שפר. השחקן עם הכישרון להיות ברמות האלה, בעשור החולף היה יותם הלפרין. בורשטיין שחקן שבעיניי הוציא מעצמו הרבה מאוד, בטח בהתחשב בפציעות שהוא עבר. השינויים במשחק שלו הם ממש לא דבר טריביאלי ומרבית הכדורסלנים שאני מכיר לא היו מצליחים להפוך משחקן של חדירה, לקליעה ולהיפך. לא פשוט.

לא רואה גם מה פסול או לא ראוי בהישגי הקריירה של טל בורשטיין. היה שותף משמעותי לקבוצת הכדורסל הגדולה ביותר ששיחקה כאן אי פעם, כנראה. 3 גביעי אירופה. אינספור אליפויות וגביעים בארץ. ייזכר בצדק כאחד השחקנים הישראלים היותר טובים ובוודאות בטופ3 של העשור הזה. לא חושב שמישהו היה חושב על בורשטיין בן ה18 מהרצליה שהוא יגיע רחוק יותר. כנ"ל לגבי שארפ (כמובן) ואפילו טפירו. טפירו השיג כל מה שכדורסלן מקצועני יכול לחלום עליו, היה שחקן מוביל בכל קבוצה שבה שיחק וכמובן מנהיג. לא היה במכבי, זה לזכותו או לגנותו (שכל קורא יחליט לעצמו) אבל זהו. מעבר לזה באמת עשה הכל והוציא מעצמו 100% בעיניי.

לא בכל עשור אפשר למצוא שחקנים ברמת הכישרון של עודד קטש או מיקי ברקוביץ'. בעשור הקודם מי שהיה אמור להיות שם זה בכלל יותם הלפרין. התפספס מסיבות שלא קשורות לסט יכולות נטו. בעשור הנוכחי אנחנו מדברים בעיקר על ליאור אליהו ועמרי כספי, שניהם ברמות כישרון פחותות בעיניי (בוודאי עמרי) אבל יש על מה לדבר. מורן רוט וחג'ג', לא משנה באיזה שנה ובאיזה יקום מקביל, בכלל לא נכנסים לדיון הזה ובאמת שאין טעם להאשים אותם במשהו.

בעיני מבחינת כישרון (ואני שונא את המילה הזו) בורשטיין אכן לא ברמת הכישרון של השניים האלה, אבל מלמעלה ולא מלמטה. ואת השאלה מה פסול בו תפנה לשחף, שקיטר על העדר שחקנים ישראלים טובים. ואגב, אני חשבתי על בורשטיין בן ה-18 שיגיע ליותר, ולדעתי לא הייתי היחיד. אפשר גם להוסיף שכשהוא קלע 18 נקודות (או משהו דומה לזה) במחצית מול פנאתנייקוס בפיינל פור ההוא עם בלאט, היו לא מעט שאמרו "נו, אז אולי בכל זאת הוא יגיע לNBA", ואז הסתבר שזו היתה הבלחה חד פעמית.

ואגב, כשמדברים על הכישלון של בורשטיין לא מדברים דווקא על פספוס נוסח זה של שפר (בודאי לא על הישגים - הוא היה שותף לאחת הקבוצות הגדולות בהיסטוריה של אירופה), אלא בעיקר על העובדה שציפו ממנו להיות רכז גבוה, ובטח לא מספר 2/3 שבעיקר קולע שלשות. ומשחקן שהיה החבילה השלמה כבר בגיל 19, כולל שחקן הגנה מצוין, הציפיות צריכות להיות גבוהות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 3:41 pm 
Junior

ומה עם אוחיון?גודל טוב לרכז,הגנה מצויינת, חדירה טובה, ראיית משחק טובה, ריבאונדר טוב, רק מה מוגבל עד כאב ביצירת נקודות. בעיניי הוא היה צריך כבר מזמן להעלות את היכולת ליצור נקודות, לעבוד בטירוף על הקליעה מבחוץ ומהעונשין ולשפר את יכולת הסיום בחדירות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 3:48 pm 
Junior

בסדר, אבל זו ביקורת מינורית יחסית שאפשר להפנות ללא מעט שחקנים שהתפתחו באופן קצת שונה לאיך שנראתה הקריירה שלהם בגיל 18. חסרים שחקנים שנראו כמו רכזים גבוהים בגיל הזה והתפתחו יותר בכיוון של עמדה 2 או אפילו 3? אני זוכר עשרות שחקנים כאלה.

בורשטיין היה יכול להתפתח לרכז גבוה, זה נכון. השאלה המשמעותית יותר היא האם זה היה הופך אותו בהכרח לשחקן טוב יותר? התשובה בעיניי היא שלילית.

מהסיפא של ההודעה שלך לא נותר לי להניח שאולי לא באמת ראית את טל בורשטיין מספיק, כי 2/3 שזורק בעיקר שלשות הוא אף פעם לא היה, אפילו לא אחרי הפציעה שקיצצה בערך 50% מהיכולות הפיזיות שלו. טל בורשטיין בשיאו היה אחד הגארדים הטובים והמגוונים באירופה, שומר מצוין ושחקן שמביא לך סט מאוד שלם של יכולות למגרש. אלמלא הפציעה היינו רואים אותו, סביר להניח ב2007 יושב על חוזה ענק בג'ירונה ומשם מי יודע לאן דברים היו מתפתחים. בהחלט דוגמא לשחקן שהוציא מעצמו לא מעט והגיע לרמות הגבוהות ביותר באירופה.

גם אני שונא את המילה "כישרון", אגב. אם כי אני חייב להודות שהשימוש שאתה עושה בה ללא ספק חדשני, שלא לומר קצת מוזר. בורשטיין מוכשר יותר מעודד קטש? נו שוין. נסתפק בזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 4:11 pm 
מנהל פורום

אם אתה מודד ב"כישרון" גם את הצד ההגנתי? בלי ספק בכלל. קטש היה סקורר ענק, אבל מה היה לו עוד חוץ מסקורריות ענקית? לבורשטיין היה סט יכולות גדול בהרבה.

וכאמור, אם אתה מרוצה מבורשטיין, זכותך המלאה, אבל כאמור תפנה את הטענה הזו לשחף. אני אישית חושב שבורשטיין ביזבז לעצמו את הקריירה ויכל להגיע להרבה יותר, אבל שיהיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 4:19 pm 
Junior

איך אתה יכול להשוות בין הכישרון של קטש לזו של בורשטיין?

קטש היה עם שליטה פנומנלית בכדור, חדירה עוד יותר פנומנלית, יכולת סיום מצויינת מתחת לסל וקליעה מצויינת מבחוץ עם שחרור מהיר. ובכלל שחקן הרבה יותר זריז ודינמי.

בורשטיין לעומתו שחקן הרבה יותר כבד גם לפני הפציעה, עם שליטה בינונית מינוס בכדור, יכולת חדירה בינונית וקליעה די טובה מבחוץ אם כי סטריקית למדי.

אז נכון שהוא גם ריבאונדר הרבה יותר טוב ושחקן הגנה יותר טוב, אבל זה לא נובע מכישרון אלא מגישת הכוכב שקטש סחב איתו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 4:25 pm 
Junior

ראובן, סלח לי. זו טענה מאוד מוזרה. האם רמת הכישרון של דורון ג'מצ'י, למשל, שחקן חד-מימדי למדי במרבית הקריירה שלו (אבל קלעי עצום, הטוב שהיה כאן אי פעם ואחד הגדולים באירופה) עולה על זו של גור שלף? קלעי בינוני ומטה אבל אול-אראונד שתרם גם בריבאונד, בניהול המשחק ובאספקטים אחרים?

כן, קטש חד-משמעית שחקן הרבה יותר מוכשר מבורשטיין. בכלל לא באותה הליגה. והעובדה שטל היה שומר או ריבאונדר טוב יותר אפילו לא קרובה לאזן את העסק הזה.

ואם אתה חושב שבורשטיין "בזבז" את הקריירה שלו ויכול היה להגיע ליותר, אז הטענה שלי בהחלט מופנית כלפיך. עם שחף הסליחה כי לא שמתי לב איך הוא התייחס לעניין. זאת טענה שרצוי לנמק אותה, אם אתה כבר מנפנף בה כך. מה היא נקודת הייחוס שלך, לפיה בורשטיין יכול היה להגיע ליותר? אן.בי.איי? רכז ראשון בפנאתינאייקוס? אני באמת שואל מתוך עניין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 4:29 pm 
מנהל פורום

זו בין השאר הסיבה שאני לא אוהב את המילה הזו.

בכל אופן, התיקרה של בורשטיין בעיני גבוהה מזו של קטש, מהסיבה הפשוטה שקטש היה כאמור רכז סקורר שצריך מאמנים מסוג מיוחד או לחילופין מוכנות לקבל על עצמו תפקיד רול פליירי כמו בפאו. לבורשטיין לא היו המגבלות האלה, אבל בדיוק לא היה לו האופי הכוכבי של קטש שגרם לו להיות כל כך דורסני.

בכל מקרה, אפשר לצמצם את הטיעון שלי למשהו הרבה יותר פשוט, בלי המילה המעצבנת הזו "כישרון" - קטש נתפש כ"סטאר" גדול בהרבה מבורשטיין (ושוב, ר' ההודעה המקורית של שחף, שלא העלה על דעתו להזכיר את בורשטיין), בזמן שלדעתי, בורשטיין יכל להיות כוכב גדול בהרבה, אם רק היה הולך עד הסוף עם היכולות שלו.

ודייבי, בורשטיין לדעתי יכל להיות שחקן NBA לגיטימי, בהחלט. למה לא?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 4:38 pm 
Junior

אז אני חושב שאתה בדעת מיעוט קיצונית וגם לא מאוד מבוססת. תקרת הכישרון של בורשטיין נמוכה בהרבה מזו של קטש. אנחנו מדברים מצד אחד על שחקן שהיה בטופ של הטופ של אירופה ויכול היה להיות שחקן לגיטימי לחלוטין (ובעיניי גם סקורר טוב) באן.בי.איי, ומצד שני על שחקן שגם אוהביו הגדולים מודים שהוא לא יותר משחקן טוב ברמת היורוליג. מה בורשטיין הראה לך, אי פעם, שגרם לך לחשוב שהוא יכול לתת עונה של 20 נקודות למשחק ביורוליג, להיות מלך הסלים באליפות אירופה או להיות אופציה התקפית שנייה-שלישית באלופת אירופה?

אני מתחיל לחשוש שהפירוש שלך ל"כישרון" הוא סוג של הייבריד מעניין במיוחד בין פוטנציאל לבין נתונים פיזיים. לפי השיטה הזאת, כמה מגדולי הפלופים בכדורסל העולמי בכל הזמנים הם גם השחקנים המוכשרים ביותר אי פעם. לבורשטיין אכן היו בגיל 18 נתונים פיזיים נהדרים לגארד, הבנה טובה של המשחק וגם ניצוצות של רכז. חוץ מזה? כלום, בערך. בתקופה שלו במכבי הוא שיפר את כל האספקטים במשחק שלו - הפך לחודר טוב ובעיקר יציב יותר, קלעי הרבה יותר טוב ושחקן הגנה הרבה יותר טוב וקשוח. בעיניי הוא מיצה עד תום את הכישרון שלו, אולי למעט העניין הזה עם עמדת הרכז (שלדעתי, שוב, היתה הופכת אותו אולי לפרוספקט אן.בי.איי מעניין יותר אבל לשחקן מוגבל יותר באירופה) וזה לא שם אותו בשום מקום קרוב אפילו לשחקן כמו עודד קטש. שוב, מלך הסלים ביורוליג ובאליפות אירופה וכנראה הגארד הישראלי הטוב ביותר אי פעם (דעה אישית שלי, מוכן לקבל את מי שיטען שמיקי היה טוב יותר).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 4:42 pm 
מנהל פורום

ואני חושב שאנשים מקישים בדיעבד מהקריירה של בורשטיין על מה יכל לצאת ממנו. ככה זה כששחקן מגיע בגיל 20 לממש פחות או יותר את פיסגת חלומותיו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 4:46 pm 
Junior

עדיף להקיש מהקריירה של שחקן על הכישרון שלו, מאשר להקיש על כך מ2-3 מהלכים שהוא ביצע באליפות העתודה בגיל 20. אנשים נוטים לשכוח, אבל בורשטיין עם כל הניצוצות והאפסייד היה שחקן די מוגבל בגיל צעיר, שאני אישית זוכר את עצמי די בהלם מ5 נקודות (!) שהוא הצליח לקלוע בגמר בפריז נגד פאו. משחק שהוא עלה בו בחמישייה כדי לשמור את אלוורטיס. עשה שיפור אדיר במכבי והפך ב2007 לשחקן מגוון, מהטובים בעמדה שלו באירופה. כמובן שלא קרוב בכלל למעמד של קטש.

אגב, רוצה תסריט הגיוני לגבי בורשטיין הופך לרכז באירופה? הנה אחד. יז'י וולש. עוד גארד של 2 מטר שסקאוטים הזילו ריר על האפשרות להפוך אותו לרכז, עם הידיים הארוכות והבנת המשחק וחדירה טובה לסל. לפעמים מרוב אפסייד לא רואים את השחקן. בורשטיין שיפר את החלקים החלשים במשחק שלו והפך לשחקן הרבה יותר שלם. לפעמים צריך לדעת להסתפק בזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 4:55 pm 
Junior

דייבי ג'ונס כתב:
אז אני חושב שאתה בדעת מיעוט קיצונית וגם לא מאוד מבוססת. תקרת הכישרון של בורשטיין נמוכה בהרבה מזו של קטש. אנחנו מדברים מצד אחד על שחקן שהיה בטופ של הטופ של אירופה ויכול היה להיות שחקן לגיטימי לחלוטין (ובעיניי גם סקורר טוב) באן.בי.איי, ומצד שני על שחקן שגם אוהביו הגדולים מודים שהוא לא יותר משחקן טוב ברמת היורוליג. מה בורשטיין הראה לך, אי פעם, שגרם לך לחשוב שהוא יכול לתת עונה של 20 נקודות למשחק ביורוליג, להיות מלך הסלים באליפות אירופה או להיות אופציה התקפית שנייה-שלישית באלופת אירופה?

רק תיקון קטן, קטש לא היה מאוד משמעותי בפאו לאורך רוב העונה(פחות מ-10 נקודות ממוצע) ורק בגמר נגד מכבי קיבל קרדיט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 5:05 pm 
Junior

אני אתקן את התיקון, מכיוון שעקבתי כל השנה אחרי קטש בפאו (השחקן האהוב עליי אי פעם במכבי, אולי דיסקליימר ראוי לדיון הזה) - הוא היה אופצייה שנייה-שלישית בפאו כל השנה. עלה מהספסל, אבל בהירארכיה ההתקפית לא היה ספק שהוא מגיע אחרי בודירוגה ורבראצ'ה ובחלק מהמשחקים גם לפני אחד מהם. במשחקים החשובים הדקות שלו עלו וכך גם הנקודות.

אוברדוביץ' אהב אותו מאוד ואמר את זה לא פעם ולא פעמיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 5:37 pm 
Junior

אני לא אתווכח איתך אבל כמו כל אוהדי הכדורסל בארץ כולנו עקבנו אחריו ואני זוכר די בבירור אותו מחמם דקות ארוכות את הספסל ומשחק מאחורי קלאיציס ודיבורים על זה שאוברדוביץ' לא אוהב את ההגנה שלו. גם ממוצע חד ספרתי ביורוליג תומך בזיכרון הזה שלי. אני באמת אשמח לראות נתונים אחרים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 5:52 pm 
Junior

קטש קלע קצת יותר מ10 נקודות למשחק (שלישי בקבוצה) בקצת פחות מ25 דקות לערב (רביעי). אם עקבת אחריו, אז לצד אותן "דקות ארוכות" שלו מחמם את הספסל, והקשקושים של התקשורת חסרת המושג כאן בארץ על "סדרת חינוך" שכמובן לא היתה, אתה אמור לזכור שהוא היה בבירור השלישי בהיררכיה ההתקפית של הקבוצה ועם כל הכבוד לגארדים שעלו לפניו בחמישייה, במאני-טיים היה ברור את מי אוברדוביץ' מעדיף על המגרש. בכל הדקות החשובות ובטח במשחקים החשובים קטש היה שם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 6:09 pm 
Junior

טוב זה קטנוני (בקטנוניותי הלכתי לבדוק) אבל ברור שהוא היה מאחורה בהיררכיה אחרי בודירוגה ורברצ'ה, ובמעמד די זהה לרוג'רס(פחות דקות, ממוצע כמעט זהה בנקודות), מה שכן סטטיסטיקה לא מספרת הכל ומכיוון שלא ראיתי משחקים של הקבוצה אני אסתפק במילה שלך שהוא בדקות החשובות היה על המגרש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 6:12 pm 
מנהל פורום

לי זכורה הגירסה של דייבי כיותר קרובה למציאות, אבל אני ממילא הייתי משוחד לטובת קטש וגם מאוד לא רציתי שיחזור למכבי. מה שכן, בעונה שאחרי אוברדוביץ' הביא את מולמרוביץ' על המשבצת של קטש ודי ייבש אותו לגמרי, ואאל"ט זה היה עוד לפני שנודע שהוא בעצם גמר את הקריירה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 6:19 pm 
Junior

אתה צודק. אחת הפציעות הטראגיות ביותר שאני זוכר, של שחקן באמת בשיאו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 6:56 pm 
Junior

לגבי בורשטיין,בצעירותו הוא מאוד הזכיר לי את מרקו מיליץ' שמבוגר ממנו בשנים ספורות והצליח להגיע לNBA(גם אם לזמן קצר).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 7:02 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
לי הוא לא הזכיר את מיליץ' בכלל. עם כל הכבוד לסייז של בורשטיין, מיליץ' היה גבוה יותר בכמה סנטימטרים, ובעיקר היה ספסימן אתלטי יוצא דופן עם כוח מתפרץ קטלני, שמשאיר אבק גם לאתלטים יותר גדולים מבורשטיין.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 7:12 pm 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
לי הוא לא הזכיר את מיליץ' בכלל. עם כל הכבוד לסייז של בורשטיין, מיליץ' היה גבוה יותר בכמה סנטימטרים, ובעיקר היה ספסימן אתלטי יוצא דופן עם כוח מתפרץ קטלני, שמשאיר אבק גם לאתלטים יותר גדולים מבורשטיין.

בורשטיין 1.98 ,אותו גובה פחות או יותר כמו מיליץ' שאצלו זה נע בין 1.98 ו2.01.

ובורשטיין בצעירותו היה אתלט מצויין גם כן(סביר שפחות ממיליץ',אבל לא אחד שרואה ממנו אבק),זה שבשנים האחרונות הוא די הצל של עצמו מבחינה אתלטית,לא מוריד מזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 7:19 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
גם בשנים הראשונות הוא היה אוכל ממיליץ' אבק. מיליץ' היה גוש אתלטיות שמעטים כמותו ביבשת, ובורשטיין עם כל הכבוד לאתלטיות שלו בצעירותו לא הזכיר אותו אפילו עם פוטושופ.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 7:56 pm 
Senior

בורשטיין יכל לעשות את זה?
http://www.youtube.com/watch?v=UcKXNw7UVjE

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 8:30 pm 
Hall of Famer

מיליץ' הוא באמת לא השוואה, הרבה יותר 3-4 מאשר 2-3.

וולש הוא השוואה נהדרת. ולדעתי טל עשה לא פחות, ולפחות ברמה האירופאית הרבה יותר. עוד השוואה הוא פלאניניץ', וגם כאן, לא נראה לי שבורשטיין עשה הרבה פחות מפלאניניץ' בקריירה.

ובכל מקרה, זהו, זה היה סף הכשרון של בורשטיין. עם כל הכבוד, פפלוקאס או דיאמנטידיס בשיאם (אם משווים גארדים גבוהים) או מישהו כמו בודירוגה או מרצ'ולינוס של פעם, הם שחקנים הרבה הרבה הרבה יותר מוכשרים מבורשטיין, שלדעתי מיצה איפשהו בין 80 ל 90 אחוז מהיכולת שלו, שזה לא רע בכלל.

קטש? למקרה שיש ספק, אכן בספרה שונה לגמרי, לגמרי לגמרי. זה אפילו לא קרוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 156 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: oren_80 ו 23 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: