סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' אוקטובר 10, 2024 10:21 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 36 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' מרץ 13, 2012 5:23 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
מצד שני, ניתן לטעון שהמשחק השתנה בין השאר בגלל שאין סנטרים גדולים באמת. הווארד הוא הסנטר היחיד עם יכולות לרכז את ההתקפה סביבו וגם הוא פיתח מובים מוגבלים רק בשנים האחרונות. שים את הווארד (או שהוא יואיל בטובו לשים את עצמו) ליד עוד שחקן או שניים מהשורה הראשונה דוגמת הסופר-גרופ של ההיט והוא יכול בהחלט לקחת אותך עד הסוף (היה בגמר עם המג'יק ופאקינג הידו טורקוגלו).

(אגב, איבקה הוא בוודאי לא סנטר. פאואר ליד פרקינס.
אגב2, לין הוא לא בדיוק פוינט קלאסי לפי מה שקראתי/ראיתי.)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 13, 2012 5:24 pm 
Sophomore

הא?
קודם כל - איבאקה 4 נטו, ממש לא 5.
שנית, הליגה מפוצצת ברכזים קלאסיים יותר מב 20 שנה האחרונות. רשימה חלקית - פול, דרון, רונדו, קיד, נאש, רוביו, רידנאואר, היינריך, קלדרון, אנדרה מילר, פלטון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 13, 2012 5:27 pm 
מנהל פורום

ודווקא לין לא אחד מהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 13, 2012 5:36 pm 
Hall of Famer

סלים וארזה כתב:
רק למען הפרוטוקול, היה גם נסיון בעונה הראשונה של דאנקן לשחק איתו כ-3 כאשר רובינסון 4 ופרדו 5. זה החזיק כמה משחקים עד שירדו מזה.

דאנקן לא מעט פעמים משחק גם כ-5 (הגנתית) בייחוד כשמאליק רוז והיום דחואן בלייר הם אנדרסייזד לשמור על סנטרים יריבים.

לא רק סופרמן וביינום סנטרים לגיטימיים, ישנו גם בוגוט, גאסול ג'וניור, איבקה ואחריםת אבל מה זה באמת סנטר אמיתי? היום הרי אין כמעט משמעות לסנטרים בהתקפה. החוקים החדשים של ה-NBA מקלים מאוד על גארדים ופורוורדים אתלטיים להוציא לפועל את יכולותיהם. אנחנו עדים לפריחה אדירה של שחקנים שמשחקים בחוץ בכל מיני גבהים.
הסנטר הישן (ובעצם גם הרכז שכל המשחק עובר דרכו) הם דברים הולכים ונעלמים.

כמו שקשה למצוא רכזים "קלאסיים" (רוביו ולין הם האחרונים שהצטרפו עם אסכולת הסוג הישן), כך גם הסנטר הקלאסי שכל ההתקפה היתה סובבת אותו כבר לא רלוונטי. דאלאס לקחה אליפות עם טייסון צ'נדלר והייווד בסנטר. בוסטון לקחה אליפות ללא סנטר התקפי (פרקינס). המשחק השתנה לגמרי.

אה? הייווד, פרקינס וצ'נדלר הם סנטרים קלאסיים בכל תקופה. מה שלא אומר שהם כוכבי התקפה גדולים, אבל היי, גם בעבר לא כל סנטר היה מוזס מאלון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 13, 2012 6:56 pm 
Hall of Famer

צ'נדלר היה גורם חשוב באליפות של דאלאס, והדעה הרווחת היא שההיעדרות של פרקינס מהמשחק המכריע של גמר 2010 עלתה לסלטיקס באליפות. אממה, כמו שאמר נורטון, זה היה מהצד ההגנתי ולא ההתקפי. ותזכיר לי בבקשה עם איזה סנטר תותח שלטה שיקגו בליגה בשנות ה90? איזה רכז "קלאסי" היה להם?

כאמור, יש היום בליגה פריחה נהדרת של רכזים, וגם בסנטר יש התעוררות מסוימת עם ביינום שהתקפית טוב מהווארד, פקוביץ' שמתחיל להתפרע ליד לאב במיניסוטה, ברוק לופז שנהדר התקפית (אבל מה יהיה עם הריבאונד, מה), אל ג'פרסון שולט מתחת לסלים ביוטה, רוי היברט סולידי באינדיאנה ויש דור חדש שנושא דגלו כרגע הוא גרג מונרו מדטרויט שעושה 10+16 למשחק בגיל 21.

נכון שיש דורות מוצלחים יותר ופחות, אבל נראה לי קצת מוזר להספיד את העמדה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 13, 2012 10:51 pm 
Junior

חגי, אני לא חושב שריימונד פלטון ראוי להיקרא רכז קלאסי. בנוגע לסנטרים שנזרקו כאן: היחידים שתאכלס אפשר להגיד עליהם דומיננטיים, הם רק הווארד וביינום.
יש כאלה כמו נואה, פרקינס וצ'נדלר שהם תותחים הגנתית אבל לא הרבה מעבר, יש כאלה תחת המילה 'נחמד' כמו היברט, מארק גאסול, ננה, גורטאט, קאזינס, בוגוט ולופז, ויש את הורפורד ואל ג'פרסון שקשה לי להגדיר אותם כסנטרים.
בנוגע לביזלי אני כן חושב שיש לו את הכישרון להצליח ב-NBA... והעונה האחרונה של ה-19 נק' מעידה על כך. קצת בעייתי בשבילו להשתלב עם קווין לאב, כשגם דרק וויליאמס באיזור, אבל הייתי שמח לתת לו צ'אנס בלייקרס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 13, 2012 11:24 pm 
Sophomore

פלטון רכז די קלאסי, פשוט לא טוב במיוחד. זה לא שאני אומר שהוא כריס פול, אבל הוא חושב מסירה לפני זריקה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 14, 2012 8:30 am 
Freshman

אוקיי, מה זה רכז קלאסי? לי נראה שההגדרות שלנו שונות.
אני יותר חושב על שחקנים שקודם כל חושבים על מסירה והם פחות מוציאים לפועל (כלומר, רק כשאין ברירה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 14, 2012 8:35 am 
Hall of Famer

רכז קלאסי (מג'יק למשל) לא זורק רק כשאין ברירה, כי זה יהיה קצת מטומטם. הוא זורק כשזה הדבר הנכון לעשות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 14, 2012 11:53 am 
Sophomore

סלים וארזה כתב:
אוקיי, מה זה רכז קלאסי? לי נראה שההגדרות שלנו שונות.
אני יותר חושב על שחקנים שקודם כל חושבים על מסירה והם פחות מוציאים לפועל (כלומר, רק כשאין ברירה).

אם אתה מחפש מוטי ארואסטים, הם כבר לא קיימים היום בכדורסל. אני מגדיר רכז קלאסי כמו שכתבתי קודם - חושב מסירה לפני זריקה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 14, 2012 11:56 am 
מנהל פורום

ואני אוסיף עוד משהו, שחקן שיודע למי למסור.

רואים את זה עם פול, רונדו ולהבדיל דיאמנטידיס, הם פשוט יודעים שעכשיו הגיע הזמן של שחקן X לקחת זריקה, כי אחרת הוא מפסיק להתעניין במשחק, ובמהלך הבא השחקן הזה יקבל זריקה, וימשיך להשקיע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 36 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], idpwf1 ו 13 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה