סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' אוקטובר 08, 2024 3:35 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 112 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' מרץ 20, 2012 11:27 am 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
יש לי תחושה מעורפלת שכבר אמרנו את זה, אבל מכבי חיפה היא ביי פאר הקבוצה הכי גרועה שראיתי כאן בשנים האחרונות. יותר גרועה מהקבוצה של שנה שעברה וזה הישג לא מבוטל.

בדגש על "קבוצה", כמובן. כי כבודדים יש שם כמה שחקנים לא רעים בכלל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 20, 2012 12:49 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
לדעתי גם זה לא נכון.

כשהיתה האמירה חסרת השחר של "חמישיה שיכולה להתמודד עם כל חמישיה באירופה" היו בה ג'רמיין ג'קסון, קינטל וודס ושון וויליאמס. בלי קשר לויכוח לגבי כל אחד מהנ"ל, אף אחד מהם כבר לא משחק בחיפה (ג'קסון שוחרר לפני המשחק אתמול). לגבי קרלוס פאוול ומידותיו התרומיות כבר דובר רבות בפורום, ככה ש"השחקנים הלא רעים בכלל" הם פחות או יותר וילקרסון ואולי לנדסברג.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 20, 2012 2:17 pm 
מנהל פורום

ציפה דריפה אלמדלסי כתב:
אני חושב שהת'רד על המשחק צריך לעבור לעוף טופיק.

הודעת השנה בסלניוז

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 20, 2012 3:39 pm 
Hall of Famer

ראובן כתב:
אתה באמת חושב שהבעייתיות של מונופול היא אך ורק במידת הרלוונטיות לצרכן?

בוא נניח שמכתש רמון זה המקום היפה ביותר בעולם, והמוני אנשים רוצים לצייר אותו. אלא מה, כל פעם שמישהו בא למכתש ומוציא את כן הציור שלו, מופיע איזה מישהו ומודיע שהוא היחיד שמותר לו לצייר את המכתש וכל השאר יכולים לחפש את החברים שלהם. כאן למיטב הבנתי אין צרכן בכלל, אבל אני חושב שבהחלט אפשר להגדיר את המישהו הנ"ל כ"מונופול" בתפישה האינטואיטיבית של המושג. לפי ההיגיון שלך, העובדה שרק בסלון של המישהו יהיו ציורים של המכתש היא לא בעייתית בכלל. העובדה שלא ניתן יהיה להשוות בין הציורים שלו לציורים של מישהו אחר, גם היא חסרת רלוונטיות ועניין כל זמן שאין מישהו שרוצה לקנות את הציורים הללו. סלח לי, אבל זו שטות מוחלטת, לא משנה מה כל כלכלן מתחיל, במידה שיש לי סיבה כלשהי להתבסס על מה שכלכלנים מתחילים אומרים.

התפישה ש"תחרות" היא משהו שהקיום היחיד שלו היא לטובת צרכן נראית לי כמו הפיכה של הקפיטליזם על פניו לחלוטין. תחרות היא מצב טבעי ורצוי, בלי שום קשר לתיאוריות כלכליות. שיבוש של התחרות באמצעות משהו דמוי-מונופול (בהנחה שהמושג המקורי שייך לעולם הכלכלי בלבד וכל שימוש אחר בו מהווה הפרת זכויות יוצרים) ברור שהוא בעייתי בלי שום קשר לשאלה ה"אם יש לו רלבנטיות לצרכן" או לא.

(כמובן שאפשר להרחיב את ההשאלה ולטעון שיש בכדורסל צרכנים ושאם מכבי היא מונופול הם נפגעים באותו אופן שצרכני הוט נפגעו לפני הכניסה של יס, אבל אין לי כח להיכנס לעניינים האלה כי לא על זה אני מתדיין)

כמו שאמרתי, יתכן, ואני לא אכנס לדיון הזה גם כן. אבל זה בטוח לא מונופול. המילה שחיפשתי קודם היא "מהותי". המהות של מונופול ,היא מה שאני הגדרתי.

כאמור, מצידי תקרא למה שמכבי עושה "שמוליק", לא באמת מעניין אותי. אבל זה פשוט לא קשור בשום אופן שהוא למונופוליזם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 20, 2012 4:17 pm 
מנהל פורום

התיאור שתיארתי לא קשור למונופולים אולי (וזה אולי גדול) בשיעורים של מבוא לכלכלה. ממש כמו שאני אבוא ואגיד לך שזה קשקוש לקשר בין רציפות ובין יכולת לצייר משהו בלי להרים את העט מהדף, רק כי זה מה שלמדתי באינפי.

אתה שוב חוזר לנקודת המבט הפורמליסטית והצרה, ומה שאני ניסיתי לטעון זה שבשיח דברים קיימים גם מעבר לפורמליזם הטהור. באותה מידה שבה מכנים מנהיג שלא משתף אף אחד בהחלטות שלו "דיקטטור" למרות שאולי זה לא תואם את ההגדרה הפורמלית במדעי המדינה. וההתחכמות עם שמוליק לא תעזור כי עולם המושגים לא נקבע על ידי החוג לכלכלה. מקסימום תגיד לכלכלן המתחיל שלך שיעבור להשתמש במושג הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 20, 2012 4:32 pm 
Freshman

אולי אם נשנה את ההגדרה ממונופול למונופול ספורטיבי, כזה שלוקח את כל התוצר הספורטיבי אליו (שלא לדבר על זכויות שידור נוספות, שידורים ישירים בערוץ הספורט/מחזיק הזכויות של הליגה) זה יעבור ?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 20, 2012 4:34 pm 
Hall of Famer

אבל הסיבה לכך, נובעת ממשהו. תאר לך שבעולם היו רק מונופולים, אפילו לא לפי ההגדרה המהותית והאמיתית אלא רק בהגדרה הצרה - כלומר, המון חברות שמובילות בתחום שלהן. נניח שיש מיליוני תחומים בעולם ובכל אחד מהם שולט מונופול.
מי בדיוק סובל מזה? כל עוד המהות של המונופול לא מתקיימת? נכון מאד - אף אחד. אין עם זה שום בעיה. אם יש המון מונופולים שעובדים בהגינות ולא דופקים את הצרכן - איפה פה הבעיה?
ובנמשל? מה הבעיה עם קבוצה שהיא פשוט יותר עשירה ויותר מוצלחת מכל אחת אחרת? מי סובל מזה? כלומר, פרט לשאר הקבוצות (כמה מאות אנשים לכל היותר) במקרה הגרוע (בעיניי, גם זה לא, וכבר דיברנו על זה לא מעט בעבר. לי אין ספק שבלי מכבי, הכדורסל הישראלי היה נראה בערך כמו הכדורגל, אבל זה לא נושא הויכוח).
אם מונופול אינו מונופול במובנו הפורמליסטי, כפי שאתה מכנה אותו, אז איפה בדיוק הבעיה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 20, 2012 4:42 pm 
מנהל פורום

לא יודע, חשבתי שנתתי דוגמה למצב בעייתי בלי הקשר צרכני.

לענייני ספורט אני מעדיף לא להיכנס כי אחרי הרבה שנים הגעתי סוף סוף לגיל שבו אין לי כח יותר לויכוחים האלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 20, 2012 4:59 pm 
Hall of Famer

מה דוגמה? דוגמה תלושה על צייר במכתש רמון או על דיקטטור? איך זה בכלל קשור לנושא?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 20, 2012 5:01 pm 
מנהל פורום

מה היה תלוש בדוגמה על הצייר במכתש רמון?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 20, 2012 6:34 pm 
Hall of Famer

מה, חוץ מהעובדה שזו דוגמה שלא קשורה לכלום? איך קשור צייר שלא מרשה לאנשים אחרים לעשות כל מיני דברים למונופוליזם? ואיך הוא גם קשור למכבי? מה, מכבי אסרה על קבוצה כלשהי להחתים שחקן? היא אסרה על קבוצה כלשהי to outbid ?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 20, 2012 6:36 pm 
מנהל פורום

כמו שאמרתי, על מכבי אין לי כח להתווכח. לגבי הצייר, יש לו מונופול על ציורי-המכתש. אם מחר יסתבר שיש לציורי-המכתש קהל לקוחות עצום, הוא היחיד שירוויח מזה. למה צריך שמישהו ישלם כסף על התמונות שלו כדי לקבוע את זה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 20, 2012 6:41 pm 
Hall of Famer

אכן, אם מחר יסתבר שיש לציורי המכתש קהל לקוחות עצום, הוא היחיד שירוויח מזה, וזה יהיה מונופול אחושלוקי מכל בחינה והגדרה שהיא, כולל הייצור מחוץ לשיווי המשקל.

כאמור, איך זה קשור לפה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 20, 2012 6:45 pm 
מנהל פורום

זה קשור לטענה שלך שללא קהל צרכני, אין שום בעיה במונופול (יש צורך בהפניה להודעה הספציפית?). אני לא אתווכח איתך לגבי הטרמינולוגיה הפורמלית שלך, שלא מעניינת אותי וממילא אין לויכוח הזה סיכוי להתפתח, אבל אם אתה חושב שהבעיה היחידה בסיטואציה שתיארתי היא בכך שרק המונופוליסט המכתשי ירוויח ממכירת הציורים, ושאין שום בעיה בכך שהוא חוסם אנשים אחרים או שלא מתפתחת "תחרות" אמנותית סביב נושא ציור המכתש, אז זה מוזר מאוד בעיני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 20, 2012 6:51 pm 
Hall of Famer

לא, זאת לא הבעיה היחידה. אבל זאת הבעיה ה "מונופליסטית" היחידה. הבעיה השניה היא בכך שהוא כופה על אחרים ("חוסם אנשים")

ואני ממשיך ושואל ותמה - איך זה קשור למשהו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 20, 2012 7:45 pm 
מנהל פורום

חוסם אנשים זה חלק מההתנהגות המונופוליסטית, במובן המקובל לפחות. אני מסכים איתך (אם לחזור להודעה ההיא שלך) שלא כל מונופול הוא פסול (אף אחד לא יתלונן על המונופול של חוות האלפקות בגידול חיות מהאנדים בנגב). אבל התפישה השלילית של מונופול מניחה שלא רק שהוא מגיע לשליטה באיזשהו שוק, אלא שההגעה הזו גם כרוכה בהתנהגות דורסנית כלשהי שחוסמת מתחרים אחרים. ואגב, זה דווקא כמובן קשור לדיון סביב מכבי, שכן אלה שמתארים אותה כמונופול ודאי חושבים שהיא גם חוסמת תחרות, ולמעשה לזה הם חותרים.

וזה קשור לכך שכתבת משהו שאני לא הסכמתי איתו. אני מראש הצהרתי שאני נכנס לדיון לא בהקשר של מכבי אלא בהקשר להגדרה המצמצמת שלך של המושג והניסיון לפסול את הדיון על בסיס פורמלי. אם אתה חושב שהדיון הצדדי הזה מיצה את עצמו ולא מתאים לפורום כדורסל, אין לי בעיה להסכים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 20, 2012 8:17 pm 
Hall of Famer

סביר להניח שהדיון קצת מיצה את עצמו אכן. אם כי לפחות עכשיו אני מבין איך זה קשור (כאמור, אתה או אולי לא אתה אבל אחרים, חושבים שמכבי חוסמת מישהו, ואני חושב שלא).

כאמור, ההגדרה המצומצמת שלי, היא לא הגדרה אלא מהות. וזה, אני מצטער, לא משהו שאני יכול לוותר עליו. כאמור, אני לא יכול לקרוא ל "שמוליק" מונופול

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 20, 2012 8:20 pm 
מנהל פורום

אתה מתכוון שאתה לא יכול לקרוא מונופול למה שבשיח המקובל הוא מונופול, וגם מבחינתך הוא מונופול בכל מאפייניו למעט קיומם של צרכנים. אגב, אתה מכיר את הביטוי "אין לך מונופול על החוכמה"? האם הביטוי הזה מניח שיש אנשים שקונים את החוכמה מהנמען (ומעוד אנשים, מסתבר)?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 20, 2012 9:08 pm 
Hall of Famer

אין "כל מאפייניו". יש מאפיין אמיתי אחד. מעבר לכך, אני ממש לא אחראי על מה שכל האנשים אומרים, אם כי אודה שכביטוי מושאל, אנשים מן הסתם משתמשים בעובדה שגם מונופול, נשלט על ידי אדם או גוף אחד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 20, 2012 9:56 pm 
Junior

מונופול מסחרי כמשמעו בחוק החברות ברור שאין פה (גם שם אין, למען האמת). אבל אני לא רואה שום מניעה מהשימוש ה"יומיומי" במונח כדי לתאר שליטה של גוף אחד, או לכל הפחות דומיננטיות משמעותית, בענף שבו הוא פועל. הוויכוח צריך להיות בכלל על הגדרת הענף. האם הליגה הישראלית, או כל ליגה מקומית אחרת לצורך העניין, בעידן שבו הליגות האירופיות והמפעלים הבין-לאומיים מהווים את מוקד המשיכה (וההכנסה) העיקרי, יכולה להוות ענף רלוונטי לניתוח הזה.

וראובן - לא הבנתי עם איזה חלק של המשפט אתה לא מסכים. שחיפה קבוצה איומה או שיש לה כמה שחקנים לא רעים כבודדים (ציינת בעצמך שניים, אני אוסיף את ג'קסון - שעזב - שבעיניי הוא דווקא רכז טוב, ואת אבי בן שימול כישראלי שיש לא מעט קבוצות שמסתפקות בשחקנים פחות טובים ממנו). יש לחיפה בעיה אקוטית בחומר השחקנים, זה ברור וכבר טחנו את זה עד זרא. יש לה בעיה לא פחות גדולה בהפיכת החלקים הללו לשלם או אפילו שבר רציונאלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 20, 2012 10:05 pm 
מנהל פורום

ל"כי כבודדים יש שם כמה שחקנים לא רעים בכלל".

יש שם זר ליגת על סביר אחד (שנכשל כישלון חרוץ בקבוצה עם שאיפות אמיתיות כמו הגליל), ועוד גאנר ישראלי צעיר שיש עליו חובת הוכחה רצינית מאוד. מן הסתם יש שם עוד איזה שחקן או שניים לא גרועים מדי. מכיוון שזה בא כהנגדה לחיבור של חיפה כקבוצה נראה סביר שאתה חושב שהבעיה היא לא בחומר השחקנים אלא בחיבור - ואני חושב שחומר השחקנים הזה צועק "קבוצת תחתית" בקולי קולות. עם כל הכבוד לבדיחות על ליגת העלאק וכל זה, שום קבוצה לא יכולה להיבנות על סגל של 4-5 שחקנים, בטח כשאף אחד מהם לא שחקן מרשים במיוחד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 20, 2012 10:16 pm 
Senior

הסגל היום הוא בהחלט קבוצת תחתית, הסגל שפתח את העונה, וגם זה שאחרי ההגעה של ג'קסון במקום, ועד העזיבה של וויליאמס לא היה סגל של קבוצת תחתית, אלא קבוצת צמרת. היו 4 זרים טובים סה"כ (לא הכי חכמים, אבל טובים) שלא נפלו מהרביעייה בקבוצות אחרות. היה הישראלי הכי טוב בליגה מחוץ למכבי, היה ישראלי מחליף בכיר, וגבוה צעיר מחליף. סגל של 6 שחקנים וחצי בו נגיד. בדיוק כמו באשקלון, ראשון, חולון, שכולם קבוצות צמרת השנה. כשבחיפה שום היתרון של לאנדסברג אמור לתת יתרון עצום (במציאות הוא לא נותן כלום כבר שנתיים). ההבדל הגדול היה בחיבור ובמה שמוצאים מהסגל הזה בחיפה לעומת מקומות אחרים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 20, 2012 10:58 pm 
Junior

אה, אין ספק שחיפה בנויה רע. רע מאוד. אמרתי את זה מתחילת העונה - אתה לא בונה קבוצה בלי רכז, אתה לא בונה קבוצה עם כל כך הרבה רכיבים עם סימני שאלה ובלי בעל בית ובעיקר קבוצה בלי וטרנים מוכחים (גם נפשית) שיכולים לתת שקט לחבר'ה וגם למאמן חסר הניסיון. גם מקצועית, מבחינת עמדות, הם לא מאוד מתואמים.

כל זה לא סותר את העובדה שיש קבוצות עם סגל שחקנים פחות טוב (הרצליה, למשל. לדעתי גם נתניה, אשדוד, רישון ואולי-אולי הבקעה שמלאה בשחקנים שאני לא אוהב). בטח לא מסביר רצף של, כמה? 15 הפסדים רצופים? זה כבר לא עניין של חומר שחקנים אלא אולי של חומר אחר. נשאיר את הספקולציות למי שבאמת מבין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 20, 2012 11:58 pm 
Senior

היה בקבוצה הזאת כמעט הכל מבחינה מקצועית ברגע שג'קסון הגיע. לא רק רכז אחד, עם המון ניסיון, גם בליגה שלנו, גם את בן שימול שהוא רכז עם המון ניסיון וגם שנה שנייה בקבוצה. לאנדסברג ווילקרסון גם כן שחקנים ששיחקו בארץ בשנה שעברה ועם ניסיון. גם הזרים שהגיעו (מלבד זה שנחתך והוחלף בג'קסון) לא היו צעירים חסרי ניסיון, לא פאוול שכבר שיחק בכמה וכמה מקומות באירופה והוא שחקן עם ניסיון ולא וויליאמס, בטח לא וודס שהוא גם עם המון ניסיון.

נכון שהקבוצה לא הייתה בנויה הכי טוב, אבל זה כאמור אפשר להגיד כמעט על כל הליגה. מבין קבוצות הצמרת גליל, אשקלון או חולון לא מחזיקות בסגל טוב יותר. מה שהמאמנים והקבוצות מוציאים במקומות האלה זה כבר סיפור אחר לגמריי...

לא בטוח שאם תחליף את הסגל של חולון והסגל של חיפה בתחילת השנה, הסגל של חיפה בחולון היה מהקבוצה הטובות בליגה והסגל של חולון בחיפה היה חרא קבוצה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 21, 2012 12:08 am 
Hall of Famer

קוף ירוק כתב:
היה בקבוצה הזאת כמעט הכל מבחינה מקצועית ברגע שג'קסון הגיע. לא רק רכז אחד, עם המון ניסיון, גם בליגה שלנו, גם את בן שימול שהוא רכז עם המון ניסיון וגם שנה שנייה בקבוצה. לאנדסברג ווילקרסון גם כן שחקנים ששיחקו בארץ בשנה שעברה ועם ניסיון. גם הזרים שהגיעו (מלבד זה שנחתך והוחלף בג'קסון) לא היו צעירים חסרי ניסיון, לא פאוול שכבר שיחק בכמה וכמה מקומות באירופה והוא שחקן עם ניסיון ולא וויליאמס, בטח לא וודס שהוא גם עם המון ניסיון.

.

בכלל, אני חושב שאם יש מילה אחת שמאפיינת את חיפה של השנה, זה "ניסיון".

NOT

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 112 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: sir charles, עודד ל ו 10 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה