סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' אוקטובר 03, 2024 12:21 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 2049 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 82  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' אפריל 16, 2012 3:48 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
דבר ראשון, מצ'באן הוא 4. לא 5, בשום צורה. מכבי הביאו אותו כדי שיתן מנוחה לסופו ובעונה הראשונה זה די התפוצץ להם בפנים.
לגבי שרמדיני או מאריץ' - אם שרמדיני סופר מוגבל, אז מאריץ' סופר דופר מגה מוגבל. איטי, כבד, נוטה לבעיית עבירות וחסר ג'אמפ שוט. בקושי חוסם. אם מה שאתה בודק זה ורסטיליות, שרמדיני מנצח בלי למצמץ (מכל הסיבות שציינתי קודם). אם אתה מחפש עוצמה בצבע, סטייל סופו, מאריץ' הוא הפתרון. אני לא בטוח מה עדיף למכבי של העונה הבאה.

מצ'באן לא קיבל דק' כי לא היה לו מקום. היו לא אליהו ובלו על העמדה, שלא לדבר על זה שמכבי בכלל קיוותה שהוא ייתן דק' אפקטיביות ב-5. בשורה התחתונה לבלאט היתה משימה, והיא לנצח משחקים. לא היה לו זמן או מוטיבציה למצוא את המקום למצ'באן על חשבון אחרים שתיפקדו מצוין. אם וכאשר בלו יפרוש, זה יקרה. רבאק, אנחנו מדברים פה על אחד הכישרונות הכי גדולים באירופה לשנים הקרובות, זה לא דבר שמוותרים עליו כל כך מהר. מכבי רק יכולה להצטער על הטיימינג הגרוע בהחתמה הזאת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 16, 2012 3:53 pm 
Sophomore

רושם כאן עכשיו- גיאורגי שמנמנדיני, כינוי שלי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 16, 2012 3:57 pm 
Hall of Famer

כן, רק שלמאריץ' יש משחק פוסט אפ, ולשרמדיני יש ... לא יודע, קליעה נקייה יחסית כשהוא חופשי, והוא גם יודע לחיות מכמה כדורי זבל מתחת לסל. זה לא המון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 16, 2012 4:01 pm 
Sophomore

נורטון כתב:
כן, רק שלמאריץ' יש משחק פוסט אפ, ולשרמדיני יש ... לא יודע, קליעה נקייה יחסית כשהוא חופשי, והוא גם יודע לחיות מכמה כדורי זבל מתחת לסל. זה לא המון.

יש פוסט אפ שלא כל כך יודע להוציא כדור החוצה, למרות שאני מודה שזה דבר שאפשר לעבוד עליו ולשפר אותו. קצת צמצמת פה את שרמדיני - הוא פיקנרולר ברמה גבוהה, קולע חצי מרחק לא רע סטייל ד'אור פישר, ונותן איזה הוק שוט פה ושם (למרות שזה לא להיט גדול). יש לו משחק פוסט, אבל זה לא ברמה של מאריץ'. חוצמזה שהוא שומר טוב יותר (טיימינג טוב בחסימה), אפילו שהוא חלש יותר, ובעיקר - שחקן הרבה יותר חכם וקבוצתי, כמו שבלאט אוהב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 16, 2012 4:09 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
והוא גם קלעי עונשין הרבה יותר טוב ממאריץ', שזה כשלעצמו כבר שווה כמה נקודות נוספות למשחק.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 16, 2012 4:22 pm 
Hall of Famer

רק שמאריץ' היה (ולדעתי עדיין, כנראה) שווה 18 נקודות למשחק בקבוצת פיינל פור, ושרמידיני שווה 10 בקבוצת טופ 16.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 16, 2012 4:34 pm 
Sophomore

אני בכלל הייתי מעדיף את וויוקאס על פני שניהם, מה גם שהוא זול יותר ממאריץ.

מה שאני לא מבין זה איך וואלה דוחפים את המועמדות של מקאלב, הבנאדם לא סגור בסיינה לכמה שנים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 16, 2012 5:08 pm 
Sophomore

קובי כתב:
אני בכלל הייתי מעדיף את וויוקאס על פני שניהם, מה גם שהוא זול יותר ממאריץ.

מה שאני לא מבין זה איך וואלה דוחפים את המועמדות של מקאלב, הבנאדם לא סגור בסיינה לכמה שנים?

איך? פשוט ככה. יש לו חוזה לעוד עונה, מיליון וחצי דולר. בגלל שבאיטליה התפרסם שסיינה עשויה לשחרר אותו אם יבוא ביי אאוט גבוה, וואלה החליטו שזאת עשויה להיות מכבי. לא רואה את זה קורה כל עוד יש ביי אאוט. בקיצור, וואלה סתם עושים רעש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 16, 2012 5:11 pm 
Sophomore

נורטון כתב:
רק שמאריץ' היה (ולדעתי עדיין, כנראה) שווה 18 נקודות למשחק בקבוצת פיינל פור, ושרמידיני שווה 10 בקבוצת טופ 16.

זה נכון, אבל מכבי מסתכלת גם על הפוטנציאל והמחיר. מאריץ' יעלה יותר. הוא מבוגר יותר (27 לעומת 23) ועבר פציעה קשה בעונה שעברה ועונה של ייבוש ביוון. הגרוזיני לעומתו מראה גרף שיפור מרשים בשנתיים האחרונות. מה עדיף עכשיו?

אני חייב להודות שמקריאה של הדברים שכתבתי זה נראה כאילו אני בעד שרמדיני, אבל אני לא בטוח שזה מה שטוב למכבי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 16, 2012 6:32 pm 
Freshman

אגב, אהרל'ה וייסברג מדווח בפייסבוק שלו ששרמנדיני בכלל נפצע, נותח והושבת מכל פעילות לחודשיים וחצי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 16, 2012 7:57 pm 
Sophomore

אם אני זוכר נכון מכבי יכולה להשתחרר די בקלות מהחוזה של מצ'באן בתמורה להרבה פחות מכמה אלפי דולרים, עכשיו זה הזמן להחליט מבחינתה - או להמשיך איתו ולהביא אותו לסגל או לשחרר אותו לחופשי, כבר לא יהיה היגיון בלהשאיל אותו לכל קבוצה אחרת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 16, 2012 8:01 pm 
Junior

למרות כל הנחרצות באתרי הספורט שלנו, יש לי תחושה חזקה מאוד שמדובר בבלון (הליום, בכל זאת עף גבוה). שרמאדיני לא מתאים למכבי ולא מתאים לדיוויד בלאט לדעתי. זורקין זרק פה את דיאור פישר וזאת בעיניי השוואה טובה מאוד. שני שחקנים שהם פילרים באופי שלהם רק שפישר עולה על שרמאדיני לא במעט. שחקן שחי מחצי מרחק, פיקנ'רולר פנטסטי אמנם אבל לא גו טו גאי וביום שאחרי סופו (והנדריקס?) מכבי תצטרך לייצר אחד כזה בצבע.

לעומת זאת הטשהיימר נשמע לי יותר רציני (מבחינת הבאזז התקשורתי, לאוו דווקא כשחקן). הייתי מאוד רוצה לראות את מאריץ' במכבי כמחליף של סופו אבל קשה להעריך כמה זה ריאלי מבחינה כספית.

למצ'באן יש סעיף יציאה מהחוזה (של מכבי) תמורת 100 אלף דולר. אני מניח, לא הנחה פרועה מדי, שאם לא מחזירים אותו בקיץ אז הסיפור הזה נגמר. מכבי לא תמשיך להשאיל שנה שנייה ברציפות כישרון צעיר כזה אם לא בונים עליו להמשך.

אם בלו יפרוש, מכבי ב100 אחוז תביא בקיץ את הלפרין או לנדסברג (או אפילו שניהם) וצריכה להתחיל לחשוב על עוד שחקן בעמדה 4.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 16, 2012 8:10 pm 
Senior

או, סוף סוף סנטר שהוא לא גמד. האמת ששרמאדיני עם קצת עבודה יכול להתפתח לפרוביץ' 2, אולי חוסם פחות טוב אבל יש לו תנועה לא רעה בכלל יחסית לגובה שלו. הוא יצטרך לעבוד על האגרסיביות שלו(גם פרוביץ' היה שחקן רך יחסית בתחילת הקריירה). מסכים עם דייבי לגבי עניין הגו טו גאי. אם מכבי מביאה את שרמדיני הנדריקס לא מתאים, עם כל האהבה של בלאט לשחקני האסל ואנרגיה(וראינו יפה מאוד את המגבלות של הנדריקס מול פאו). לא מבין למה הוא מתעקש על שחקן שאמור להיות אוברפייד ברמות מטורפות(עבור מכבי לפחות). האופציה השנייה היא שמכבי בכלל רוצה שהנדריקס יעשה הסבה לעמדה 4 וישחק עם שרמאדיני וסנטר נוסף כשבלו יפרוש ומאצ'באן לא יחזור. אבל אני לא רואה את בלאט עושה את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 16, 2012 8:56 pm 
Hall of Famer

דייבי - פישר הוא לא שחקן פיקנרול טוב, מכיוון שבשביל להיות אחד כזה, אתה צריך לדעת להתגלגל לסל. פישר הוא שחקן פיקנפופ מצוין.

אנשים תמיד ממהרים לקטול או להגיד למה לא. שרמאדיני שחקן יורוליג לגיטימי בשנתיים האחרונות, כולה בן 23, מגיע אולי אפילו טיפה בוסרי למכבי. השאלה העיקרית היא מה מצפים ממנו. מי שחושב שקיבל פה איזה נייט האפמן חדש, יתבדה מהר מאוד. ממה שראיתי במשחקים מול מכבי, קליעה לא רעה מבחוץ, קלעי עונשין טוב, תופס טוב את הכדור, אבל פחות גו טו גאי. לא זוכר איך הוא בהגנה אבל זה לא שפישר או סופו היו גליק גדול.

חוזר לדברים שכתבתי בתחילת הת'רד - אפשר כבר לשים חותמת סופית על העזיבה של סופו. הנדריקס עדיין לא סגור ואני עדיין מאמין שהוא יעזוב למקום עם יותר כסף. הבעיה העיקרית של מכבי בעמדות הפנים זה ליאור אליהו. מצד אחד, הוא הגבוה הישראלי השני הכי טוב שמשחק בארץ (אחרי בלו). מצד שני, עולה בוכטה כסף ולדעתי ממש ממש לא שווה את הכסף שהוא מקבל.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 16, 2012 9:07 pm 
Sophomore

אני חושב שהנוכחות של סופו עשתה לשאר ההתקפה של מכבי "בית זונות" לא נורמלי, נתנו לו את הכדור וקיוו לטוב, נכון שפה ושם ניסו לגרום לו להוציא החוצה, אך אם נודה על האמת זה לא ממש עבד בצורה עקבית יותר משתי התקפות במשחק. אני חושב ששימוש בסנטר קצת פחות דומיננטי יכול להחזיר את ההתקפה של מכבי לאיזשהו סדר ראשוני ומאוזן יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 16, 2012 9:27 pm 
Junior

הפוך, גוטה. הכנסת הכדור לסופו לא רק שלא "סיבכה" את ההתקפה של מכבי אלא סידרה אותה בהמון מובנים. זה יוצר סכמה ברורה שאתה הולך אליה, כולל פרישת השחקנים מסביב. בריא מאוד לקבוצה להתחיל מהלכים בפוסט-אפ שגורם להגנה לזוז (במקרה של סופו, להביא עזרה) גם אם המהלך עצמו לא מייצר נקודות.

אני מסכים שבפורמה הנוכחית שלו, כשהוא לא מסוגל להתגבר על השומר ונראה כבוי וחסר אנרגיות, סופו מייצר יותר נזק מתועלת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 16, 2012 10:41 pm 
Sophomore

הייתי מסכים איתך אם היו מנסים לבנות איתו משהו כשמגיע הדאבל טים או עם תקיעת המהלך אבל ההסתמכות הבלעדית עליו התקפות כה רבות גרמה לסוג של נמנמת בהתקפה של מכבי. 

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 16, 2012 10:57 pm 
Junior

יש למכבי לא מעט תנועות בהתקפה שמתבססות על הדאבל טים שמגיע על סופו (שהוא עצמו מוסר מצוין) אבל נוותר על הדיון הזה כרגע.

תותח- דיברתי על שרמאדיני ולא על פישר. אבל בהקשר לנקודה החשובה ביותר שהעלית - שרמאדיני בהחלט שחקן טוב, שלא יובן אחרת. בסיטואציה אחרת, אם הוא מגיע כסנטר מחליף (שזה מה שהוא, גם הוא מוגבל מאוד בדקות המשחק) אז על הכיפאק. הפילוסופיה שלי אומרת שבעמדות הכי חשובות על המגרש (1 ו5) אתה רוצה גו-טו-גאי'ז שהקבוצה יכולה ללכת אליהם. לא מקרי בעיניי שאת העונות הטובות ביותר שלה ב15 שנה האחרונות, ובעיקר הריצות ביורוליג, מכבי נתנה עם סנטרים דומיננטיים.

סופו, עם כל החסרונות שלו, הוא שחקן כזה. נותן לך אופציה ממשית לשחק עליה בצבע וכשהוא בפורמה הוא בהחלט שחקן מהזן החביב עליי עד מאוד (מלא תשוקה למשחק, אינטנסיבי). הבעיה איתו מוכרת ובפורמה הנוכחית הוא רחוק שנות אור מהתיאור לעיל. לפני חודש-חודשיים הייתי משוכנע שמדובר בבעייה פיזית שאולי יכולה להיפתר בקיץ (עם ניתוח או בלי), כיום אני חושב שדי ברור שמדובר גם, ואולי בעיקר בעניין מנטאלי. וזאת הצרה האמיתית עם סופו והסיבה העיקרית בעיניי (לא היכולת המקצועית נטו) שהוא לא יישאר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 16, 2012 11:05 pm 
Senior

אני חושב שההתקפות של מכבי הפכו למאוד סטטיות עם ההכנסות כדור האלה לסופו. גם אם הוא לא היה פצוע סביר שהיה יורד במספרים שלו, כי היריב יודע בדיוק מה מכבי הלכה לעשות ובעונה שעברה סופו גם כן ירד במספרים שלו ככל שהיא התקדמה. אולי אפשר היה לטעון ככה אם מכבי הייתה משחקת עם סטים של סנטר ו-4 קלעים לידו כמו באורלנדו בשנים האחרונות. העניין הוא שלמכבי לא היה קלע אוטומאטי בתקופה הזאת(כולל פניני שצריך שנייה או שתיים לכוון) חוץ מבלו. וגם אם נניח שהיו לה, השיטה הזאת מצריכה סנטר דומיננטי גם בהגנה שמחפה על החולשה של הגבוהים האחרים(וסופו הוא ריבאונדר רע ושומר לא מדהים גם כשהוא בשיאו), שחקן יציב יחסית להישען עליו וגבוה שאפקטיבי לאורך דקות ארוכות. במילים אחרות לא ממש התיאור של סופו. סופו הוא מוסר טוב כשנחה עליו הרוח. הרבה פעמים הוא מחכה הרבה מאוד עד שהוא מחליט למסור והרבה פעמים הוא גם מתעקש ללכת כוח מול כוח. בזכות זה שיש לו המון כוח זה לפעמים הולך טוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 16, 2012 11:13 pm 
Junior

לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 16, 2012 11:39 pm 
Sophomore

דייבי, כשהזכרתי את פישר התכוונתי אך ורק לזריקה הטובה שלו מחצי מרחק.
חוצמזה, אני חושב שאתה קצת ממעיט ביכולת של שרמדיני. האיש שיחק בקבוצות יורוליג בינוניות, בקאנטו הוא היה סנטר בקבוצה שמשחקת כדורסל של גארדים ופורוורדים שמניעים כדור בלי סוף כדי להגיע לזריקה(לרוב מבחוץ) . לא היה שם שום משחק פנים, משחק עם הגב לסל או משהו שאפילו דומה לתרגיל לגבוהים. גם שרמדיני וגם מרקונאטו בילו רוב הזמן רחוק מהסל.
אני חושב שעם רכז שיודע להריץ פיקנרול הוא יכול להיות מאוד אפקטיבי, ומול רוב קבוצות היורוליג ההגנה שלו אמורה להספיק. השאלה אם הוא יכול להמשיך בגרף השיפור שלו מהשנתיים האחרונות ולהפוך לסנטר בקאדר הבכיר ביותר. בכל מקרה, לסגנון המשחק של בלאט הוא מאוד מתאים.
נכון, הוא לא גו טו גאי, אבל לפחות הוא יכול לשחק יותר מ-5 דק' ברצף ולהשלים 30 בערב בלי להחזיק את המותניים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 16, 2012 11:49 pm 
Hall of Famer

אני חושב ששרמדיני הוא שחקן פיק אנד רול רע. הוא מגושם מאד בתנועה שלו, הידיים שלו לא טובות (ידיים טובות=מייסאו באסטון, ידיים רעות=מרקוס גורי) והוא אתלט רע.

אני מאד אשמח אם שרמדיני יגיע למכבי ואם הבן זוג שלו והסנטר הפותח של מכבי יהיה וויוקאס, עוד אחד מאותם שחקנים אוברייטד, אני בכלל אהיה מאושר.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 16, 2012 11:52 pm 
Hall of Famer

ידיים רעות זה לאמפה.
הוא לא באסטון אבל גם לא גורי. ואני שוב אחזור - הילד כולה בן 23! אם ליוגב אוחיון התקשורת בארץ ממשיכה לקרוא ילד, אין סיבה שיתייחסו אחרת לגרוזיני מגודל עם ניסיון יורוליג של 4 שנים, מתוכן שנתיים בתור מצחצח הנעליים של אוברדוביץ'.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 16, 2012 11:54 pm 
Junior

נקלעתי לתפקיד פרקליטו של השטן כאן, אין לי דבר וחצי דבר נגד שרמאדיני ואני לא חושב שאני ממעיט בערכו. מסכים איתך שאתה לא חייב להיות פוסט אפ פלייר כדי להשפיע על משחק ההתקפה אבל מה לעשות שבספר שלי (הוא באמת קצת מיושן אולי) יש פלוס גדול בשחקן שאתה יכול ללכת אליו פנימה כשצריך.

אם כבר אז אני חושב שאתה ואחרים כאן אולי ממעיטים קצת מערכם של שחקני מטרה אמיתיים בצבע. זה לא רק הנקודות. האימפקט על ההתקפה של הקבוצה הרבה יותר גדול - התנועה בהתקפה, קלעים, מיקום לריבאונד וכמובן גם ירידה להגנה. אני חושב שיהיה מעניין לערוך מתישהו השוואה של גארדים מהזן הסקוררי וההתנהלות שלהם במגרש, בקבוצות שנסמכו על שחקני חוץ לעומת קבוצות שכאופציה ראשונה בהתקפה הולכות לצבע. כשיש לך סכמות מובנות בהתקפה (שוב, לא רק פוסט-אפ אבל בעיקר) זה כמובן גם משפיע על קבלת החלטות.

נקודה אחרונה ולילה טוב. שרמאדיני לא שונה מסופו בפרמטר של שחקן מוגבל (בדקות). במקרה שלו זאת לא בעיה של אוויר אלא בעית עבירות כרונית. ובכלל, אם היתה לו היכולת ההגנתית שאנשים כאן הדביקו לו (אין לו) הוא לא היה מועמד הקיץ למכבי. הוא היה בפאו. הקבוצה שהחתימה אותו לפני שלוש או ארבע שנים ואוברדוביץ' החליט לוותר עליו אחרי השאלה כשהבין שזה לא מה שהוא מחפש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 17, 2012 12:19 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

שרמדיני אולי לא אתלט גדול אבל לא לשכוח שהוא 2.16 ודי נייד ככה שהוא יכול לחסום בלי שישרקו לו כל פעם לעבירה כמו לסופו. בעולם מושלם מכבי היתה מחתימה אותו במקום ג'יימס כמחליף לסופו אבל לצערנו היא לא יכולה להרשות לעצמה את שניהם. מה שכן, הגאורגי הראה שיפור גדול בשנתיים האחרונות והוא עדיין צעיר כך שנראה לי שיש לו עוד לאן להתפתח. סופו, עם כל הכבוד, לא מסוגל לעשות הרבה חוץ מלחפור בצבע (אין לו שום טווח קליעה מעבר למטר מהסל) וכנראה שאף פעם הוא לא יוכל לשחק יותר מ-15 דקות למשחק לאורך עונה שלמה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 2049 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 82  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 36 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: