סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' ספטמבר 30, 2024 11:18 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 125 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' אפריל 17, 2012 9:42 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
תארו לכם היפוטזה שכזאת. בסיבוב הראשון של הפלייאוף המיאמי היט מהמזרח, המועמדים הבולטים להגיע לגמר האן.בי.איי מהמזרח תופסים את הראש אחרי שלושה משחקים בסיבוב הראשון מול פילדלפיה ומגלים שהם בפיגור 0-3. אם זה לא מספיק, המועמדת הגדולה מהמערב, אוק-סיטי, עם המאזן הטוב בליגה, מסיימים את אותם שלושה משחקי פליאוף ראשונים מול יוסטון, גם כן בפיגור 0-3. מדע בדיוני, לא? אז אם תחליפו את האן.בי.איי ב-NHL ואת מיאמי ואוק-סיטי בפיטסבורג ובונקובר, תקבלו בדיוק את תמונת הסיבוב הראשון בפלייאוף הליגה הזאת.

ההפתעות בפלייאוף ה-NHL הן דבר ידוע ומוכר ונדמה שבעונות האחרונות ברוב המקרים הקבוצות עם המאזן הטוב באזור שלהן בכלל לא הגיעו לגמר הסטנלי קאפ, אבל נראה לי שההתרסקות של שתי הפייבוריטיות להגיע לגמר, כבר בסיבוב הראשון היא נדירה ביותר. במקרה של פיטסבורג דרך אגב הסיבה היא לא מעט בשל השיטה של הפלייאוף ב-NHL. הפינגווינס (ששיחקו חלק לא קטן מהעונה ללא הכוכב שלהם ושחקן ההוקי הטוב בליגה, סידני קרוסבי) השיגו מאזן מעולה, השני במזרח והרביעי בליגה כולה. הבעיה היחידה של הפינגווינס היא שהקבוצה שהשיגה את המאזן הטוב ביותר במזרח היא הניו יורק ריינג'רס, היריבה שלה לבית. כמו בפלייאוף האן.בי.איי עד לפני כמה עונות, גם ב-NHL הדירוג נעשה לפי ראשי בתים. לכן המדורגות 2 ו-3 הן בוסטון ופלורידה שהשיגו מאזן פחות טוב מהפינגווינס. לרוע מזלם של הפינגווינס הקבוצה במקום החמישי היא הפילדלפיה פליירס. מה כל כך רע בלפגוש את הקבוצה החמישית באזור שלך? שבמאזן שלה היא ממש לא הקבוצה החמישית, אלא הקבוצה עם המאזן השלישי בטיבו. אם זה היה המצב באן.בי.איי, אז הפינגווינס היו מדורגים במקום השני ואילו הפליירס היו עדיין מדורגים במקום החמישי, אבל נפגשים עם פלורידה, אלופת הבית עם המאזן הפחות טוב ובידיהם יתרון הביתיות.

ראי, אני מאוכזב שאני צריך להעלות הפתעות כאלו מרשימות בספורט שהוא כולו שלך.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 18, 2012 12:53 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
הכל טוב ויפה, חוץ מזה שהפינגווינס לא ממש הפייבוריטים להגיע לגמר לדעתי, ומעבר לזה שכמו שאמרת יש להם יריבה ברמתם. קרוסבי בסדרה הזו עסוק בעיקר בללכת מכות.
ונקובר והקינגס זה באמת הפתעה עצומה, אבל ונקובר הם לוזרים ידועים. הם משחקים בסדרה בלי אחד הכוכבים הגדולים שלהם, דניאל סדין, אבל זה לא מצדיק את הצורה המגוחכת שבה הם מפסידים משחקים.
אני רק מקווה שלא יהרסו את העיר היפה שלהם עוד פעם כמו בגמר בשנה שעברה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 18, 2012 8:02 am 
Hall of Famer

מאחר ואני ממש לא עוקב אחרי ה-NHL אני יכול להסתמך רק על דברים שאספתי מפה ומשם ובכל מקום (PTI, פודקאסטים אחרים שיצא לי לשמוע), כולם דיברו על הפינגווינס כקבוצה שתצא מהמזרח והקבוצה בכושר הכי טוב ב-NHL לפני הפלייאוף, פייבוריטים במלוא מובן המילה, למרות שפילי נחשבה יריבה מאד קשה.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 18, 2012 8:39 am 
Hall of Famer

אני מודה שאפילו אני לא רואה מספיק משחקים, בכל זאת הפרשי שעות והכל, אבל לדעתי הריינג'רס היו בכושר טוב מאד במרץ. באפריל, לפני הפלייאוף, הם אכן הפסידו 3 מ-4 משחקים - אבל זה היה כשהמקום הראשון במזרח היה כבר מובטח מעשית (ואחרי 2 משחקים גם תיאורטית). לדעתי האישית לא אומר כלום.
חוץ מזה, בוא לא נגיד הופ לפני שקפצנו. ב-NBA נדמה לי שזה לא קרה אף פעם, אבל ב-NHL כבר קרו מספר מקרים בהיסטוריה שקבוצה חזרה מפיגור 3:0 וניצחה בסדרה (כולל פעם אחת בסדרת הגמר).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 19, 2012 1:04 pm 
Hall of Famer

ובינתיים גם פיטסבורג וגם ונקובר הצליחו לפחות להימנע מסוויפ, ולחזור לעוד משחק בבית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 22, 2012 10:53 pm 
Hall of Famer

פילדלפיה מעיפה את פיטסבורג 4:2 בסדרה. כרגע האלופה בוסטון מנסה להימנע מהדחה בוושינגטון ולקחת את הסדרה הביתה למשחק שביעי. 1:1 בשליש הראשון בינתיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 23, 2012 9:42 am 
Hall of Famer

בוסטון מנצחת בהארכה 4:3 וכופה משחק שביעי.
לעומת זאת הסגנית שלה ונקובר, הקבוצה עם המאזן הכי טוב בעונה הרגילה, אכן עפה - מה זה עפה, מובסת בסיבוב הראשון ע"י הקינגס. זה נגמר 4:1 בסדרה. איזה לוזרים.

מאחר וב-NHL עורכים את הבראקטס מחדש אחרי הסיבוב הראשון, הקינגס שמדורגים 8 במערב יפגשו את המדורגת הבכירה ביותר שעולה לסיבוב השני - סנט לואיס בלוז, השנייה. הבלוז העיפו די בקלות את השביעית, סן חוזה שארקס.

ואחרי ונקובר, הלילה גם הריינג'רס עומדים בפני הדחה, בפיגור 3:2 בסדרה ומשחק חוץ באוטווה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 24, 2012 12:48 pm 
Hall of Famer

ואם זה עוד מעניין מישהו - אז במערב הכל סגור. הסידור מחדש של הבראקטים מראה שסנט לואיס תשחק מול הקינגס המפתיעים כמו שאמרתי. בסדרה השנייה פיניקס קויוטיס שופטת הרגל (3 במערב) תשחק מול נאשוויל (4).
במזרח הכל עדיין פתוח. חוץ מהסדרה של פילדלפיה ופיסטבורג שנגמרה, כל הסדרות עוד חיות. היום המשחק השישי בין פלורידה וניו ג'רזי, פלורידה ובילה 3:2. הריינג'רס ואוטאווה הולכים למשחק שביעי, כמו בוסטון עם וושינגטון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 24, 2012 8:23 pm 
Hall of Famer

אפרופו אלימות בספורט, אז גם בהוקי יש אלימות רבה שמתמקדים בה רבות בעונה האחרונה ובעיקר בפלייאוף האחרון. גם שם מדברים על ענישה לא אחידה. האיש שהיה הקש ששבר את גב הגמל היה שחקן של פיניקס, שידוע בליגה בתור אחד מהשחקנים שהתפקיד שלהם זה ללכת ולהרביץ לשחקני היריב. במשחק מול שיקגו הוא הכה את אחד מכוכבי היריבה, שפונה על אלונקה. השחקן הזה הורחק על ידי הליגה ל-25 משחקים ולמעשה גמר את הפלייאוף. הביקורת הגדולה הייתה שבמשחקי הפלייאוף היו מקרים נוספים דומים, שלא זכו אפילו להרחקה ממשחק אחד.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 24, 2012 10:07 pm 
Hall of Famer

זו ההשעייה הכי ארוכה בתולדות פלייאוף ה-NHL. היא מן הסתם תגלוש גם לעונה הבאה, כי המקסימום שפיניקס עוד יכולה לשחק העונה זה 21 משחקים (7 משחקים כפול 3 סדרות).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 24, 2012 10:12 pm 
Hall of Famer

אגב, הפרק הלפני אחרון של האוס דיבר בדיוק על אחד כזה - אחד שכל תפקידו במגרש הוא לתת מכות. לא ידעתי שהם אשכרה קיימים גם במציאות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 24, 2012 10:20 pm 
Hall of Famer

קיימים, היו קיימים מאז ומעולם. בהוקי מכנים אותם enforcers.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 26, 2012 8:25 pm 
Hall of Famer

בוסטון עפה בהארכה במשחק השביעי, ושוב אלופת ה-NHL לא תשמור על תוארה. כמו שהיה בכל השנים במאה ה-21 עד עכשיו.
היום מסתיים הסיבוב הראשון בשני משחקי 7 לוהטים. הריינג'רס (1 במזרח) תארח את אוטאווה (8) ובסנרייז שליד מיאמי תארח פלורידה (3) את ניו ג'רזי (6). רק אז נדע מי ישחק בסיבוב השני מול פילדלפיה ומי מול וושינגטון (ואולי בכלל הן תשחקנה זו נגד זו?)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 27, 2012 5:38 pm 
Hall of Famer

הריינג'רס והדווילס עולים לסיבוב השני, ולכן הריינג'רס (1) תשחק מול וושינגטון (7), פילדלפיה (5) מוצאת את עצמה פתאום עם יתרון ביתיות מול הדווילס (6).
לריינג'רס יש יתרון גדול - השוער השבדי שלה, הנריק לונדקוויסט, כנראה השוער הכי טוב בעולם השנה. אחרי שונקובר ופיטסבורג נפלו בפלייאוף בעיקר בגלל בעיות שוערים, לונדקוויסט הוא יתרון עצום.
כבר הלילה יתחיל הסיבוב השני במערב, במשחק הראשון בין פיניקס ונאשוויל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 30, 2012 11:43 am 
Hall of Famer

ואם כבר מדברים על שוערים - ג'ונתן קוויק של לוס אנג'לס נותן עד עכשיו פלייאוף גדול. הקינגס שבאו מהמקום השמיני במערב ושהעיפו את ונקובר לוקחים את הביתיות גם מהשנייה, סנט לואיס. עד עכשיו 4 נצחונות חוץ ב-4 משחקים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 01, 2012 10:14 am 
Hall of Famer

לילה של פלייאוף מדהים היה אתמול.
הקינגס עושים זאת שוב, מנצחים בסנט לואיס גם את המשחק השני (מביסים, למעשה - 5:2) ונוסעים לסטייפלס עם 2:0 בסדרה ועם 5 נצחונות חוץ רצופים.
פה המקום להתעכב על שחקן שכבש אתמול פעמיים, קוראים לו אנז'ה קופיטאר והוא הסלובני הראשון ב-NHL. כן, סלובניה הקטנה הביאה שחקן ל-NHL, ולא סתם שחקן, הוא כוכב NHL לגיטימי בהחלט.

במזרח, אלכסנדר אובצ'קין הגיע סוף סוף לפלייאוף, כבש את שער הנצחון במדיסון סקוור גארדן, וושינגטון ניצחה 3:2 את הריינג'רס ולקחה את הביתיות.

באמת אחלה פלייאוף. אחלה אחלה אחלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 05, 2012 2:38 pm 
Hall of Famer

גמר המערב כמעט סגור. פיניקס קויוטיס, שעתידה לוט בערפל, עלתה ל-3:1 על נאשוויל עם נצחון חוץ ויכולה לסגור עניין בבית. אבל כל זה מתגמד מול המשך המרוץ המדהים של לוס אנג'לס קינגס, שעשלו בקושי לפלייאוף כמדורגים 8, העיפו את הראשונה ונקובר, ועכשיו מובילים 3:0 על השנייה סנט לואיס לפני עוד משחק בסטייפלס.

במזרח היה שלשום משחק בוושינגטון שהגיע ל-3 הארכות, ובסוף הריינג'רס מנצחים ועלים ל-2:1 ובדרך לוקחים בחזרה את הביתיות. כדי שתבינו במה מדובר - כל הארכה בפלייאוף של ה-NHL היא 20 דקות נטו, כמו שליש של משחק. מה שאומר ששתי הקבוצות בעצם שיחקו 2 משחקים רצופים כמעט שלמים (שער הנצחון נכבש בערך 5 וחצי דקות לסוף ההארכה השלישית).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 07, 2012 12:55 am 
Hall of Famer

והקינגס עושים את זה - מנצחים גם במשחק הרביעי ומטאטאים את סנט לואיס. לא יאומן. מהמקום השמיני הם מעיפים את שתי הראשונות, ועולים לגמר המערב עם הפסד אחד בלבד בשתי הסדרות.
ראיתי כרגע את המשחק, ומה שהם עושים זה מדהים. השוער שלהם ג'ונתן קוויק, שסחב אותםן לפלייאוף כמעט לבד, ממשיך לעשות קסמים - אבל פתאום הקבוצה הזו מתפוצצת התקפית, מהכוכבים הגדולים ועד אחרוני החלוצים של הקו השלישי והרביעי שלהם.
היום הם הפגינו משחק עם המון בטחון, כשסנט לואיס החזיקו בפאק הם תקפו עם שלושה שחקנים את המגינים של סנט לואיס - מהלך מסוכן מאד, כי אם הלחץ נשבר סנט לואיס נשארים שלושה על שניים. הם עשו חשבון שסנט לואיס לא תוכל לעבור את הלחץ, וצדקו - הם ניצחו 3:1 כששני גולים באו מחטיפות פאק ליד השער של סנט לואיס, תוצאה של הלחץ.
מרשים ומדהים.
וחוץ מזה אריק קרטמן מעודד אותם, וזה כבר מגניב...
http://www.youtube.com/watch?v=3UttQzF5C5I

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 07, 2012 3:32 pm 
Hall of Famer

יש לציין שזה הישג השיא של הקינגס מאז ימי ויין גרצקי, בראשית שנות ה-90.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 08, 2012 8:03 am 
Hall of Famer

פיניקס משלימה גם היא את הסדרה, ועולה לגמר המערב לראשונה בתולדותיה.
שני שחקנים ששוה להתעכב עליהם בפיניקס - השוער מייק סמית שנותן פלייאוף ענק (בהיעדר סקוררים ענקיים בפלייאוף הזה, הוא תלוי יותר מתמיד בשוערים) והקפטן שיין דון, שמשחק בקבוצה מ-1995 כשעוד שיחקה בוויניפג, ומגיע בגיל מבוגר, אחרי יותר מ-1200 משחקים בליגה, להישג השיא בקריירה שלו.

זה יהיה גמר חטיבתי של הדפוקים והזרוקים. מצד אחד הקינגס, מושא ללעג של הליגה, שלא היו שם מאז ימי ויין גרצקי. מצד שני הקויוטיס, פעם ראשונה במעמד הזה, הקבוצה פושטת הרגל שמנוהלת ע"י הליגה שלא מוצאת לה קונה, ועתידה מעבר לעונה הזו ממש לא ברור.
ואחת מהן תהייה בגמר הסטנלי קאפ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 08, 2012 8:44 am 
Hall of Famer

ויש הקשר בין 2 הקבוצות, וויין גרצקי הגדול, שניהל את פיניקס בדרכה אל פשיטת הרגל ושוב הוכיח שאגדות על המגרש לא חייבות להצליח מחוץ לו.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 08, 2012 10:24 am 
Hall of Famer

גרצקי היה לא רק כשלון ניהולי, אלא גם מקצועי. הוא היה 4 שנים גם המאמן של הקבוצה, והוביל אותה לכשלונות גדולים ו-4 עונות בלי פלייאוף.

דבר מעניין יהיה לראות מה יהיה היחס בוויניפג לקבוצה. היא עברה מוויניפג לפיניקס באמצע שנות ה-90, והקהל בוויניפג שמר לה אמונים למרות המעבר.
העונה הקהל בוויניפג קיבל קבוצת NHL חדשה משלו, הקבוצה שהייתה עד אז באטלנטה, והקבוצה החדשה התקבלה בהתלהבות גדולה. היא אפילו נקראת וויניפג ג'טס, כמו הקבוצה ההיא לפני שעברה לפיניקס.
יהיה מעניין לראות איך יגיבו בוויניפג לסדרה הזו.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ג' מאי 08, 2012 10:28 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 08, 2012 10:27 am 
Senior

יהיה נכון להגיד שאיכות השוער בהוקי קרח משפיעה על הישגי הקבוצה יותר מכל תפקיד אחר בספורט קבוצתי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 08, 2012 10:32 am 
Hall of Famer

לא בטוח. יש קבוצות שהצליחו בלי שוערים גדולים, בעיקר אם היו להן סקוררים עצומים. ברור שאם השוער ממש חרא הקבוצה תידפק ולא יעזור כלום, והדוגמה מהשנה זה פיטסבורג פנגווינס - יש לה את הסקוררים הכי טובים בליגה, אבל השוער שלהם לא הופיע לפלייאוף, חטף גולים מטופשים בצרורות והם עפו בסיבוב הראשון. העניין הוא שהוא לא היה צריך להיות ענק כדי שהם יעברו. רק שישחק נורמלי.
העניין הוא שהשנה לא נשארו סקוררים ממש גדולים בפלייאוף. הסקורר הגדול שנשאר על הנייר, אלכסנדר אובצ'קין של וושינגטון, מאכזב למדי עד עכשיו. לכן באמת השנה דברים קמים ונופלים בעיקר על השוערים.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ג' מאי 08, 2012 10:34 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 08, 2012 10:34 am 
Senior

אבל קבוצה גרועה יכולה להגיע רחוק עם שוער ענק?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 125 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: oren_80 ו 5 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה