סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ו' אוקטובר 11, 2024 7:27 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 32 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: עסקת פארטנר
הודעהפורסם: א' יוני 10, 2012 9:31 am 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
אני בספק עד כמה זה יוסיף למוטיבציה של מנהלי התיקים לשמור עלינו. עדיין- למנהלי התיקים יש עניין מובהק לסייע לגופים העסקיים הגדולים. הרי מחר הם עשויים למצוא עצמם בראיון עבודה אצל אותם גופים. שים לב, שלא רק פניקס מימנה, הפסידה והסתפרה אצל תשובה, אלא כל הענף. מה שפניקס עשתה כהנחיה, שאר השוק עשה בהתנדבות. למה? לעולם לא נדע! האם גם מחלקות הנוסטרו חשבו שאלה עסקאות כאלה טובות? גם זה יישאר בגדר סוד...

בקצרה, אני חושב שמרגע שהפנסיה הפכה חובה חקוקה, המדינה מחוייבת לספק לנו הגנה על הכספים האלה- גם רגולטורית, וגם כספית. לצפות מהטייקונים ומנהלי הגופים הפנסיוניים שיתפקדו ככלבי השמירה של הכסף שלנו, זה אפילו יותר נאיבי ממה שאני האמנתי שעומד מאחורי המהלך של חקיקת פנסית חובה.

ושוב- הטייקונים לא עשו שום דבר רע. מי שחטא זה מי שנתן. מי שלקח עשה מה שכל אדם בעל שכל בריא היה עושה, בתנאי השוק הקיימים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2012 9:39 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אורליאן כתב:
עוד נקודה מעניינת שהייתי מברר עם המוסדיים, היא הרכב תיקי הנוסטרו שלהם. אני מאמין שההבדלים שנמצא בין תיק ההשקעות של כספי הלקוחות לבין תיק הנוסטרו, יהיה כזה, שברור שהוא לא נובע רק מההבדלים הפרסונליים במנהלי התיקים. אני מאמין שבדיקה כזו תוכיח שהמוסדיים היו זהירים הרבה יותר בניהול הכספים של עצמם. אני מאמין שמחלקות הנוסטרו לא רצו לקנות אג"חים באותה התלהבות שמנהלי ההשקעות גילו.

מעניין לראות כמה מכספי הנוסטרו השקיעה פניקס בדלק נדל"ן, או כלל באי. די. בי... אני מאמין שנראה שם תוצאות מפתיעות מאד. את הנתון הזה אפשר להפוך לאמצעי לבדיקת יכולות ניהול הכספים של מנהלי תיקי הפנסיה, ובעיקר בדיקת תום הלב שלהם בניהול הכספים.

עלית פה על הנקודה האמיתית, או לפחות אחת שלא מדברים עליה הרבה. אני חושב שהמצב הוא אפילו יותר גרוע - הרי אין הפרדה באמת בין מחלקות הנוסטרו למנהלי ההשקעות, כמו שאומרים בצה"ל "זה אותו צבא". אני מאמין שמחלקות הנוסטרו דווקא כן רצו לקנות אג"חים בהתלהבות, ואז העבירו אותם לתיקי הלקוחות כשהם התחילו להיות זבל.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2012 9:52 am 
Sophomore

עד כמה שאני מכיר, בתקנות יש הפרדה מוחלטת, ולא רק שאסור לאנשי הנוסטרו לעבוד מול מח' ההשקעות, ההפרדה מגיעה עד לרמה של קשרים חברתיים. אסור לאנשי הנוסטרו וההשקעות אפילו לשתות קפה יחד אחרי שעות העבודה. זו אחת הסיבות שהרכב תיקי הנוסטרו אינו גלוי, כך שאנשי מחלקת ההשקעות לא יוכלו לנווט את השוק כדי לתקן את הטעויות בתיקי הנוסטרו. קל וחומר לבצע מכירה- ישירה או עקיפה- בין הנוסטרו לתיק. מה שאתה מתאר הוא פלילי, ואני בספק אם מישהו היה מוכן לקחת סיכון כזה.

אבל השוואה בין פעילות מנהלי הנוסטרו לזו של מנהלי ההשקעות, תתן לנו מדד טוב לגבי הסבירות וההגיון שהיה ברכישות האג"ח ההסטריות מצד מנהלי הפנסיות. אם גם מנהלי הנוסטרו נפלו שם, כנראה שהיה הגיון בזה. אבל אני מאמין שתיקי הנוסטרו לא נחשפו לאג"חים האלה כמו תיקי ההשקעות של הלקוחות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2012 10:32 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
מה זה נוסטרו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2012 10:37 am 
Sophomore

נוסטרו זה תיק ההשקעות הפרטי של קרן הפנסיה או חברת הביטוח. זה התיק בו החברה לוקחת את רווחיה מעסקי הביטוח/פנסיה, ומשקיעה אותם בשוק לצורך העצמת רווחיה היא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 12, 2012 12:01 am 
Junior

ובחזרה לשאלת הפתיחה. סיכום האירועים:
http://www.calcalist.co.il/markets/arti ... 83,00.html

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 12, 2012 9:15 am 
Hall of Famer

פלאג נאמבר: כמה בן דב משך לכיסו הפרטי במהלך הסיבוב הזה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 32 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 2 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה